Noorse voetbalbeker 1999 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Noorse voetbalbeker 1999.

Noorse voetbalbeker 1999

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Noorse voetbalbeker 1999 (Noors: Norgesmesterskapet i fotball 1999) was de 94ste editie van de strijd om de Noorse voetbalbeker. Het voetbaltoernooi begon op 4 mei met de eerste ronde en eindigde op 30 oktober 1999 met de finale in het Ullevaal Stadion in Oslo. Het toernooi werd gewonnen door Rosenborg BK dat SK Brann in de eindstrijd met 2-0 versloeg en daarmee voor de achtste keer het bekertoernooi op zijn naam schreef. De club stond onder leiding van trainer-coach Nils Arne Eggen.

Eerste ronde

Team 1 Team 2 Uitslag
Duels gespeeld op 4 mei
Sandnes FK Vidar 2 – 2[1]
Ranheim NTNUI 4 – 2
Steinkjer Verdal 0 – 1
Runar Skarphedin 4 – 0
Duels gespeeld op 5 mei
Sparta Moss 1 – 6
Lisleby Lillestrøm 0 – 4
Rakkestad Lyn 1 – 2
Fredrikstad Råde 4 – 0
Sprint/Jeløy Sarpsborg 1 – 0
Trøgstad/Båstad Abildsø 2 – 2[2]
Eidsvold Turn Manglerud/Star 0 – 3
Ski Kjelsås 0 – 2[3]
Årvoll Ullensaker/Kisa 3 – 1
Mercantile Skjetten 3 – 3[4]
Ullern Asker 1 – 0
Fagerborg Vålerenga 0 – 6
Korsvoll Skeid 0 – 3
Frigg Oslo Stabæk 1 – 5
Bærum Grei 0 – 2
Hamarkameratene Lørenskog 2 – 1[3]
Elverum Kongsvinger 2 – 4[3]
Tynset Nybergsund 0 – 3
Lom Faaberg 1 – 3
Nordre Land Raufoss 1 – 4
Gjøvik/Lyn Jevnaker 3 – 0
Drafn L/F Hønefoss 1 – 2
Sandefjord Fotball Drøbak/Frogn 2 – 1
Tollnes Eik-Tønsberg 2 – 1
Borre Strømsgodset 1 – 4
Pors Grenland Ørn-Horten 0 – 3
Seljord Odd Grenland 0 – 5
Våg Start 0 – 4
Mandalskameratene Vigør 0 – 2
Bryne Flekkefjord 5 – 0
Vedavåg Ålgård 1 – 3
Randaberg Sola 1 – 2[3]
Kåsen Viking 0 – 3
Kopervik Haugesund 0 – 2
Nord Vard Haugesund 1 – 2
Stord Os 0 – 1
Fyllingen Radøy 6 – 2
Kleppestø Åsane 3 – 4
Løv-Ham Fana 1 – 3[3]
Nordhordland Brann 0 – 3
Førde Sogndal 0 – 2
Tornado Florø 0 – 2
Ørsta Skarbøvik 3 – 1
Hødd Aalesund 2 – 0[3]
Spjelkavik Molde 1 – 8
Sunndal Averøykameratene 2 – 1
Kristiansund Clausenengen 0 – 2
Strindheim Kolstad 7 – 1
Tiller Byåsen 0 – 4
Melhus Rosenborg 0 – 3
Nardo Mosjøen 1 – 6
Vinne Bodø/Glimt 0 – 4
Stålkameratene Mo 4 – 5[3]
Gevir Bodø Narvik FK 0 – 5
Lofoten Harstad 4 – 2
Finnsnes Silsand/Omegn 5 – 3[3]
Skarp Kirkenes 5 – 1
Skjervøy Tromsdalen 3 – 2
Salangen Tromsø 0 – 8
Hammerfest FK Alta 0 – 4

Tweede ronde

Team 1 Team 2 Uitslag
Duels gespeeld op 19 mei
Moss Runar 3 – 0
Mercantile Skeid 0 – 1[3]
Grei Ullern 0 – 1
Manglerud/Star Kongsvinger 2 – 3[3]
Abildsø Stabæk 0 – 3
Kjelsås Sprint/Jeløy 3 – 0
Faaberg Lillestrøm 0 – 1
Raufoss Årvoll 7 – 0
Nybergsund Vålerenga 0 – 2
L/F Hønefoss Fredrikstad 0 – 5
Strømsgodset Tollnes 4 – 0
Ørn-Horten Lyn 0 – 1
Odd Grenland Sandefjord Fotball 1 – 0
Vigør Start 1 – 6
Sola Bryne 2 – 4
Ålgård Vidar 0 – 0[5]
Vard Haugesund Viking 0 – 2
Os Fyllingen 4 – 3
Åsane Haugesund 1 – 4
Fana Brann 0 – 2
Ørsta Hødd 3 – 1
Clausenengen Strindheim 0 – 1
Verdal Byåsen 0 – 1
Mosjøen Bodø/Glimt 0 – 2
Mo Lofoten 2 – 1
Narvik FK Finnsnes 6 – 1
Tromsø Skjervøy 3 – 1
Alta Skarp 3 – 2
Duel gespeeld op 20 mei
Gjøvik/Lyn Hamarkameratene 2 – 1
Duel gespeeld op 21 mei
Florø Sogndal 0 – 3
Duel gespeeld op 8 juni
Molde Sunndal 6 – 0
Duels gespeeld op 9 juni
Rosenborg Ranheim 5 – 0

Derde ronde

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 22 juni
Narvik FK Rosenborg 1 – 9
Duels gespeeld op 23 juni
Fredrikstad Vålerenga 0 – 3
Lillestrøm Os 3 – 0
Lyn Start 2 – 1[3]
Skeid Raufoss 3 – 4
Ullern Odd Grenland 0 – 2
Stabæk Gjøvik/Lyn 6 – 1
Kongsvinger Bryne 1 – 0
Viking Ålgård 5 – 0
Haugesund Strømsgodset 5 – 1
Brann Ørsta 3 – 1
Sogndal Kjelsås 0 – 2
Strindheim Molde 1 – 3
Byåsen Moss 1 – 2
Bodø/Glimt Mo 9 – 0
Alta Tromsø 1 – 6

Vierde ronde

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 29 juni
Kjelsås Molde 2 – 3
Duels gespeeld op 30 juni
Bodø/Glimt Lyn 2 – 4[3]
Lillestrøm Haugesund 3 – 1
Odd Grenland Viking 2 – 1
Raufoss Kongsvinger 2 – 1
Rosenborg Moss 4 – 1
Tromsø Stabæk 2 – 1
Vålerenga Brann 1 – 3

Kwartfinale

Team 1 Team 2 Uitslag
Duels gespeeld op 4 augustus
Brann Odd Grenland 3 – 2
Tromsø Raufoss 5 – 0
Duel gespeeld op 5 augustus
Lyn Rosenborg 1 – 2
Duel gespeeld op 25 september
Molde Lillestrøm 3 – 0

Halve finale

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 26 september
Rosenborg Tromsø 2 – 1
Duel gespeeld op 3 oktober
Molde Brann 3 – 4[3]

Finale

30 oktober 1999Ullevaal Stadion, Oslo
25.296 toeschouwers
Scheidsrechter: Tom Henning Øvrebø
Rosenborg BK
2 – 0
SK Brann
Jan Derek Sørensen
 49'
Jan Derek Sørensen
 56'
goals
Nils Arne Eggen
Trainer-coach
Harald Aabrekk
Jørn Jamtfall
90'
Roar Strand
Bjørn Otto Bragstad
Erik Hoftun
Andre Bergdølmo
Fredrik Winsnes
Bent Skammelsrud
Ørjan Berg
90'
Jan Derek Sørensen
John Carew
Jahn Ivar Jakobsen
69'
opstellingen Magnus Kihlstedt
Geirmund Brendesæther
Per-Ove Ludvigsen
Arne Vidar Moen
90' Harri Ylönen
Cato Guntveit
Roger Helland
Jan Ove Pedersen
Svante Samuelsson
Raymond Kvisvik
88' Thorstein Helstad
Tore André Dahlum
69'
Arni Gautur Arason
90'
Bent Inge Johnsen
90'
Christer Basma
Runar Berg
Børge Hernes
Sigurd Rushfeldt
wissels
88' Azar Karadas
90' Mons Ivar Mjelde
Roar Strand
33'
Fredrik Winsnes
64'
gele kaarten
67' Harri Ylönen
rode kaarten

Winnende formatie

Jørn Jamtfall, Roar Strand, Bjørn Otto Bragstad, Erik Hoftun, André Bergdølmo, Fredrik Winsnes, Bent Skammelsrud, Ørjan Berg, Jan Derek Sørensen, John Carew, Jahn Ivar Jakobsen, Arni Gautur Arason, Bent Inge Johnsen, Tore André Dahlum, Christer Basma, Runar Berg, Børge Hernes en Sigurd Rushfeldt. Trainer-coach: Nils Arne Eggen.

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Noorse voetbalbeker 1999
Listen to this article