Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984.

Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Paardensport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles. Er werden in Los Angeles 6 onderdelen afgewerkt in 3 categorieën met telkens een individueel onderdeel en een onderdeel voor landenteams: de military, de dressuur en het springconcours.

Zowel Nederland als België behaalden op deze Spelen geen medailles bij de paardensport.

dressuur

individueel

rang sporter paard land score
Goud Reiner Klimke Ahlerich
 FRG
1504
Zilver Anne Grethe Jensen Marzog
 DEN
1442
Brons Otto Hofer Limandus
 SUI
1364
4 Ingamay Bylund Aleks
 SWE
1332
5 Herbert Krug Muscadeur
 FRG
1323
6 Christopher Bartle Wily Trout
 GBR
1279
Uwe Sauer Montevideo
 FRG
1279
8 Annemarie Sanders-Keyzer Amon
 NED
1271

team

rang sporter paard land score totaal
Goud Reiner Klimke
Uwe Sauer
Herbert Krug
Ahlerich
Montevideo
Muscadeur
 FRG
1797
1582
1576
4955
Zilver Otto Hofer
Christine Stückelberger
Amy-Cathérine de Bary
Limandus
Tansanit
Aintree
 SUI
1609
1606
1458
4673
Brons Ulla Håkansson
Ingamay Bylund
Louise Nathhorst
Flamingo
Aleks
Inferno
 SWE
1589
1582
1459
4630
4 Annemarie Sanders-Keyzer
Tineke Bartels-de Vries
Jo Rutten
Amon
Duco
Ampere
 NED
1591
1539
1456
4586
5 Anne Grethe Jensen
Torben Ulsø Olsen
Marie-Louise Castenskiøld
Marzog
Patricia
Stradivarius
 DEN
1701
1496
1377
4574
6 Hilda Gurney
Sandy Pflueger-Clarke
Robert Dover
Keen
Marco Polo
Romantico
 USA
1530
1516
1513
4559
7 Christilot Hanson-Boylen
Bonny Chesson
Eva Maria Pracht
Anklang
Satchmo
Little Joe
 CAN
1540
1496
1467
4503
8 Christopher Bartle
Jane Bartle-Wilson
Jennie Loriston-Clarke
Wily Trout
Pinocchio
Prince Consort
 GBR
1547
1489
1427
4463

eventing

individueel

rang sporter paard land score
Goud Mark Todd Charisma
 NZL
-51.60
Zilver Karen Stives Ben Arthur
 USA
-54.20
Brons Virginia Holgate Priceless
 GBR
-56.80
4 Torrance Fleischmann Finvarra
 USA
-60.40
5 Pascal Morvillers Gulliver -B-
 FRA
-63.00
6 Lucinda Green Regal Realm
 GBR
-63.80
7 Marina Sciocchetti Master Hunt
 ITA
-67.00
8 Mauro Checcoli Spey Cast Boy
 ITA
-67.00

team

rang sporter paard land score totaal
Goud Karen Stives
Torrance Fleischmann
Michael Plumb
Bruce Davidson
Ben Arthur
Finvarra
Blue Stone
J.J. Babu
 USA
-54.20
-60.40
-71.40
-75.20
-186.00
Zilver Virginia Holgate
Lucinda Green
Ian Stark
Diana Clapham
Priceless
Regal Realm
Oxford Blue
Windjammer
 GBR
-56.80
-63.80
-68.60
-165.20
-189.20
Brons Dietmar Hogrefe
Bettina Overesch
Claus Erhorn
Burkhard Tesdorpf
Foliant
Peacetime
Fair Lady
Freedom
 FRG
-74.40
-79.60
-80.00
-216.05
-234.00
4 Pascal Morvillers
Marie Christine Duroy
Armand Bigot
Daniel Nion
Gulliver B
Harley
Jacquou du Bois
Gerome A
 FRA
-63.00
-85.40
-87.60
-115.00
-236.00
5 Andrew Hoy
Mervyn Bennett
Vicki Roycroft
Wayne Roycroft
Davey
Regal Reign
Looking Ahead
Regal Monarch
 AUS
-80.00
-87.40
-91.00
DNF
-258.40
6 Mark Todd
Mary Hamilton
Andrew Nicholson
Andrew Bennie
Charisma
Whist
Kahlua
Jade
 NZL
-51.60
-98.00
-130.40
-200.80
-280.00
7 Marina Sciocchetti
Mauro Checcoli
Bartolo Ambrosione
Geremia Toia
Master Hunt
Spey Cast Boy
Brick
Semi Valley
 ITA
-67.00
-67.00
-146.70
DNF
-280.70
8 Jan Jönsson
Göran Breisner
Christian Persson
Michael Pettersson
Isolde
Bobalong
Joel
Up to date
 SWE
-86.40
-99.65
-153.80
-198.80
-339.85

springconcours

individueel

rang sporter paard land score
Goud Joe Fargis Touch of Class
 USA
4.00
Zilver Conrad Homfeld Abdullah
 USA
4.00
Brons Heidi Robbiani Jessica V
 SUI
8.00
4 Mario Deslauriers Aramis
 CAN
8.00
5 Bruno Candrian Slygof
 SUI
8.00
6 Luis Alvarez de Cervera Jexico De Park
 ESP
8.50
7 Frédéric Cottier Flambeau C
 FRA
12.00
Paul Schockemöhle Deister
 FRG
12.00
Melanie Smith Calypso
 USA
12.00

team

rang sporter paard land score totaal
Goud Joe Fargis
Conrad Homfeld
Leslie Burr
Melanie Smith
Touch of Class
Abdullah
Albany
Calypso
 USA
0.00
8.00
12.00
DNF
12.00
Zilver Michael Whitaker
John Whitaker
Steven Smith
Timothy Grubb
Overton Amanda
Ryans Son
Shining Example
Linky
 GBR
8.00
20.75
27.00
28.25
36.75
Brons Paul Schockemöhle
Peter Luther
Franke Sloothaak
Fritz Ligges
Deister
Livius
Farmer
Ramzes
 FRG
8.00
12.00
19.25
29.00
39.25
4 Ian Millar
Hugh Graham
Jim Elder
Mario Deslauriers
Big Ben
Elrond
Shawline
Aramis
 CAN
12.00
16.00
20.00
24.50
40.00
5 Heidi Robbiani
Bruno Candrian
Philippe Guerdat
Willi Melliger
Jessica V
Slygof
Pybalia
Van Gogh
 SUI
5.00
12.00
32.00
32.00
41.00
6 Philippe Rozier
Frédéric Cottier
Eric Navet
Pierre Durand
Jiva
Flambeau C
J't'Adore
Jappeloup
 FRA
20.00
20.00
21.75
DNF
49.75
7 Alberto Honrubia Alvariño
Luis Alvarez de Cervera
Rutherford Latham
Luis Astolfi Pérez de Guzmán
Kaoua
Jexico De Park
Idaho E
Feinschnitt Z
 ESP
8.00
11.00
33.00
56.50
52.00
8 Giorgio Nuti
Graziano Mancinelli
Bruno Scolari
Filippo Moyersoen
Impedoumi
Ideal de la Haye
Joyau d'Or
Adam II
 ITA
16.00
20.00
39.25
DNF
75.25

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
3 2 0 5
2
 Bondsrepubliek Duitsland
2 0 2 4
3
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
4
 Groot-Brittannië
0 2 1 3
5
 Zwitserland
0 1 2 3
6
 Denemarken
0 1 0 1
7
 Zweden
0 0 1 1
totaal 6 6 6 18
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article