Pervaja Liga - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Pervaja Liga.

Pervaja Liga

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Pervaja Liga
Opgericht
1936
Opgeheven
1991
Land
 Sovjet-Unie
Promotie naar
Sovjet Top Liga
Degradatie naar
Vtoraja Liga
Aantal clubs
22
Recordkampioen
Krylja Sovetov Koejbysjev (5)

De Pervaja Liga (Russisch: Первая лига) was het tweede hoogste niveau van het voetbal in de Sovjet-Unie. Letterlijk vertaald betekent Pervaja Liga Eerste Liga.

Naamswijziging

De competitie onderging door de jaren heen enkele naamswijzigingen.

  • 1936-1941 - Groep B
  • 1945-1949 - Tweede groep van de USSR
  • 1950-1962 - Klasse B van de USSR
  • 1963-1970 - Tweede groep A van de USSR
  • 1971-1991 - Eerste Liga (Pervaja Liga)

Kampioenen

Seizoen Kampioen
1936 (V)
Dinamo Tiflis
1936 (N)
Serp i Molot Moskou
1937
Spartak Leningrad
1938 Niet gespeeld
1939
Krylja Sovetov Moskou
1940
Krasnaja Zarja Leningrad
1941-44 Geen competitie
1945
Krylja Sovetov Koejbysjev
1946
VVS Moskou
1947
Lokomotiv Moskou
1948
Lokomotiv Charkov
1949
Spartak Tbilisi
1950
VMS Moskou
1951
Kalinin
1952
Lokomotiv Charkov
1953
Dinamo Minsk
1954
Sjachtjor Stalino
1955
Boerevestnik Kisjinev
ODO Sverdlovsk
1956
Spartak Minsk
Krylja Sovetov Koejbysjev
1957
Avangard Leningrad
1958
SKVO Rostov
1959
Admiraltejets Leningrad
1960
Troed Voronezj
Metalloerg Zaporozje
Torpedo Koetaisi
1961
Krylja Sovetov Koejbysjev
Tsjernomorets Odessa
Torpedo Koetaisi
1962
Spartak Krasnodar
Troedovye Rezervy Loegansk
Sjachtjor Karaganda
1963
Sjinnik Jaroslavl
1964
Lokomotiv Moskou
1965
Ararat Jerevan
1966
Zorja Loegansk
1967
Dinamo Kirovabad
1968
Oeralmasj Sverdlovsk
1969
Spartak Ordzjonikidze
1970
Karpaty Lvov
1971
Dnjepr Dnjepropetrovsk
1972
Pachtakor Tasjkent
1973
Tsjernomorets Odessa
1974
Lokomotiv Moskou
1975
Krylja Sovetov Koejbysjev
1976
Kairat Alma-Ata
1977
Spartak Moskou
1978
Krylja Sovetov Koejbysjev
1979
Karpaty Lvov
1980
Tavrija Simferopol
1981
Metalist Charkov
1982
Zjalgiris Vilnius
1983
Kairat Alma-Ata
1984
Fakel Voronezj
1985
Daugava Riga
1986
CSKA Moskou
1987
Tsjernomorets Odessa
1988
Pamir Doesjanbe
1989
CSKA Moskou
1990
Spartak Vladikavkaz
1991
Rotor Volgograd

De toenmalige gebruikelijke namen in de Russische spelling worden weergegeven. De vlag van de huidige onafhankelijke landen duidt aan uit welke deelrepubliek de clubs kwamen.

Eeuwige ranglijst (1970-1991)

N.B. Vlag = geeft aan uit welke sovjetrepubliek de club komt. Enkel seizoenen geteld vanaf 1970, toen er een eenvormige competitie was

Club /22 Seizoenen
Sjinnik Jaroslavl
21 1971-1991
Metalloerg Zaporozje
20 1971-1990
Pamir Doesjanbe
19 1970-1988
Koezbass Kemerovo
18 1971, 1973-1981, 1983-1990
Nistru Kisjinev[1]
18 1970-1973, 1975-1982, 1984-1986, 1989-1991
Spartak Ordzjonikidze[2]
18 1971-1981, 1984-1990
Koeban Krasnodar
14 1970, 1974-1976, 1978-1979, 1983-1986, 1988-1991
Tavrija Simferopol
14 1974-1980, 1982-1984, 1988-1991
Torpedo Koetaisi
14 1971-1981, 1984, 1987, 1989
Lokomotiv Moskou
12 1970-1971, 1973-1974, 1981-1987, 1990
Daugava Riga
11 1970-1971, 1976, 1982-1989
Fakel Voronezj
11 1979-1984, 1986-1987, 1989-1991
Krylja Sovetov Koejbysjev
10 1970-1975, 1978, 1980, 1985, 1987
Oeralmasj Sverdlovsk[3]
10 1970-1972, 1974-1975, 1977-1980, 1991
SKA Rostov
10 1974, 1976-1978, 1982-1983, 1986-1989
Dinamo Stavropol
9 1980-1981, 1985-1991
Goeria Lantsjchoeti
9 1980-1986, 1988-1989
Kolchoztsji Asjchabad[4]
9 1970-1974, 1976-1979
Kolos Nikopol
9 1980-1988
Pachtakor Tasjkent
9 1972, 1976-1977, 1985-1990
Prikarpattja Ivano-Frankovsk[5]
9 1973-1981
Metallist Charkov
8 1970-1973, 1975, 1979-1981
SKA Chabarovsk
8 1970, 1980-1986
SKA Karpaty Lvov
8 1982-1989
Zvezda Perm
8 1972-1977, 1979, 1988
Rotor Volgograd
8 1982-1988, 1991
Iskra Smolensk
7 1980-1986
Kairat Alma-Ata
7 1970, 1975-1976, 1983, 1989-1991
Kotajk Abovjan
7 1985-1991
Neftsji Bakoe
7 1973-1976, 1989-1991
Spartak Naltsjik[6]
7 1972-1976, 1979-1980
Zarja Vorosjilovgrad
7 1980-1984, 1987-1988
Zjalgiris Vilnjoes
7 1970-1971, 1978-1982
Alga Froenze
6 1970-1973, 1975, 1979
Dinamo Batoemi
6 1984-1989
Dinamo Leningrad
6 1970-1972, 1977-1979
Tekstilsjtsjik Ivanovo
6 1970-1974, 1983
Zvezda Dzjizak[7]
6 1980-1985
Rostselmasj Rostov
6 1986-1991
Geolog Tjoemen
5 1987-1991
SKA Odessa
5 1978-1982
Roebin Kazan
5 1970-1971, 1975-1977
CSKA Moskou
4 1985-1986, 1988-1989
Dinamo Minsk
4 1974-1975, 1977-1978
Dnjepr Dnjepropetrovsk
4 1970-1971, 1979-1980
Karpaty Lvov
4 1970, 1978-1979, 1981
Terek Grozny
4 1976-1979
Tsjernomortets Odessa
4 1971-1973, 1987
Sjachtjor Karaganda
4 1970-1973
SKA Kiev
3 1970, 1981-1982
Dinamo Kirov
2 1982-1983
Kryvbas Kryvy Rih
2 1972, 1977
Metalloerg Lipetsk
2 1973-1974
Dinamo Soechoemi
2 1990-1991
Lokomotiv Nizjni Novgorod
2 1990-1991
Spartak Kostroma
2 1981-1982
Traktor Pavlodar
2 1979, 1981
Volgar Astrachan
2 1970-1971
Tiligul Tiraspol[8]
2 1990-1991
Zenit Sint-Petersburg[9]
2 1990-1991
Atlantas Klaipeda
1 1986
Dnjepr Mogiljov
1 1983
Irtysj Omsk
1 1984
Lokomotiv Tbilisi
1 1970
Boekovina Tsjernovtsi
1 1991
Spartak Moskou
1 1977
Neftjanik Fergana
1 1991
Novbahor Namangan
1 1991
Tekstilsjtsjik Kamysjin
1 1991
Pardaugava Riga
1 1991
Sjachtjor Donjetsk
1 1972
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Pervaja Liga
Listen to this article