Portugal op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Portugal op de Olympische Zomerspelen 2016.

Portugal op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Portugal
IOC-landcode POR
NOC Comité Olímpico de Portugal
(pt) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager João Rodrigues (opening)
Telma Monteiro (sluiting)
Aantal deelnemers 92
Aantal disciplines 16
Medailles
Rang: 78
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Portugal op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Portugal op de Winterspelen
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Tweeëennegentig atleten deden mee in zestien verschillende sportdisciplines. Het was na Atlanta 1996 de grootste olympische ploeg van Portugal in haar geschiedenis. Portugal nam deel aan één teamsport op deze Spelen: na acht jaar werd weer deelgenomen aan het mannenvoetbaltoernooi.

Zeiler João Rodrigues droeg de Portugese vlag tijdens de openingsceremonie en de enige medaillewinnaar deze editie, judoka Telma Monteiro, tijdens de sluitingsceremonie. Het waren de minst succesvolle Zomerspelen voor Portugal sinds 1992, toen geen enkele medaille werd gewonnen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Judo Telma Monteiro lichtgewicht (-57 kg) (v)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Het overzicht van de deelnemers en resultaat per sport volgt.

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ricardo Ribas marathon (m) 134e 2:38:29 (134e)
Rui Pedro Silva 123e 2:30:52 (123e)
Sérgio Vieira 20 km snelwandelen (m) 53e 1:27:39 (53e)
João Vieira 20 km snelwandelen (m) 31e 1:23:03 (31e)
50 km snelwandelen DNF
Miguel Carvalho 50 km snelwandelen 36e 4:08:16 (36e)
Pedro Isidro 32e 4:03:42 (32e)
Tsanko Arnaudov kogelstoten (m) 29e kwalificaties: 18,88 m (29e)
Nelson Évora hink-stap-springen (m) 6e kwalificaties: 16,99 m (4e)
finale: 17,03 m (6e)
Cátia Azevedo 400 m (v) series series: 52.38 (4e)
Vera Barbosa 400 m horden (v) series series: 57.28 (6e)
Lorène Bazolo 100 m (v) kwartfinale kwartfinale: 11.43 (4e)
200 m (v) series series: 23.01 (4e)
Marta Pen 1500 m (v) series series: 4:18.53 (12e)
Carla Salomé Rocha 10.000 m (v) 26e 32:06.05 (26e)
Jéssica Augusto marathon (v) DNF
Ana Dulce Félix 16e 2:30:39 (16e)
Sara Moreira DNF
Ana Cabecinha 20 km snelwandelen (v) 6e 1:29:23 (6e)
Daniela Cardoso 37e 1:36:13 (37e)
Inês Henriques 12e 1:31:28 (12e)
Susana Costa hink-stap-springen (v) 9e kwalificaties: 14,12 m (11e)
finale: 14,12 m (9e)
Patricia Mamona 6e kwalificaties: 14,18 m (9e)
finale: 14,65 m (NR, 6e)
Marta Onofre polsstokhoogspringen (v) 24e kwalificaties: 4,30 m (24e)
Maria Leonor Tavares 29e kwalificaties: 4,15 m (29e)
Irina Rodrigues discuswerpen (v) DNS

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pedro Martins enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van
Ng Ka Long (17–21, 18–21)
verloor van
Martin Giuffre (21–14, 22–24, 6–21)
Telma Santos enkelspel (v) groepsfase groepsfase
verloor van
Li Xuerui (12–21, 7–21)
verloor van
Iris Wang (21–18, 10–21, 12–21)
verloor van
Lianne Tan (16–21, 18–21)

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ricardo Gouveia mannen 59e totaal: 297 punten (par +13)
José-Filipe Lima 48e totaal: 288 punten (par +4)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Diogo Abreu trampoline (m) 16e kwalificaties: 55,855 punten (16e)
Ana Filipa Martins meerkamp individueel (v) 37e kwalificaties
sprong: 13,366
balk: 13,666
brug: 13,833
vloer: 13,433
totaal: 54,298 (37e)
Ana Rente trampoline (v) 11e kwalificaties: 97,885 punten (11e)

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sergiu Oleinic –66 kg (m) tweede ronde tweede ronde
won van
Georgii Zantaraja: yuko
tweede ronde
verloor van
Wander Mateo: ippon
Nuno Saraiva –73 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Miklós Ungvári: waza-ari
Célio Dias –90 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Celtus Dossou Yovo: ippon
Jorge Fonseca –100 kg (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Mohammad Tawfiq Bakhshi: ippon
tweede ronde
verloor van
Lukáš Krpálek: waza-ari
Joana Ramos –52 kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Antoinette Gasongo: ippon
tweede ronde
verloor van
Ma Yingnan: ippon
Telma Monteiro VS –57 kg (v) Brons tweede ronde
won van
Darcina Manuel: yuko
kwartfinale
verloor van
Soemija Dorjsoeren: shido
herkansing
won van
Automne Pavia: ippon
bronzen finale
won van
Corina Căprioriu: yuko

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
José Carvalho C-1 (m) 9e series: 99.18 (11e)
halve finale: 101.04 (9e)
finale: 105.74 (9e)
Hélder Silva C-1 200 m (m) 13e series: 40.578 (3e)
halve finale: 41.162 (5e)
B-finale: 40.388 (5e)
Fernando Pimenta K-1 1000 m (m) 5e series: 3:33.140 (1e)
halve finale: 3:33.420 (2e)
finale: 3:35.349 (5e)
Emanuel Silva
João Ribeiro
K-2 1000 m (m) 4e series: 3:26.284 (4e)
halve finale: 3:18.099 (1e)
finale: 3:12.889 (4e)
David Fernandes
Fernando Pimenta
João Ribeiro
Emanuel Silva
K-4 1000 m (m) 6e series: 3:01.498 (4e)
halve finale: 2:58.233 (2e)
finale: 3:07.482 (6e)
Francisca Laia K-1 200 m (v) 16e series: 41.368 (2e)
halve finale: 41.573 (5e)
B-finale: 42.695 (8e)
Teresa Portela K-1 500 m (v) 11e series: 1:56.439 (3e)
halve finale: 1:58.360 (4e)
B-finale: 1:58.058 (3e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Luciana Diniz springconcours 9e kwalificaties
kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (53e)
kwalificatieronde 2: 0 strafpunten (30e)
kwalificatieronde 3: 5 strafpunten (33e)
finale
finaleronde A: 4 strafpunten (16e)
finaleronde B: 0 strafpunten (9e)
totaal: 4 strafpunten (9e)

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
João Costa 10 m luchtpistool (m) 11e kwalificaties: 578 punten (11e)
50 m pistool 11e kwalificaties: 554 punten (11e)

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rui Bragança –58 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Óscar Muñoz (14–2PG)
kwartfinale
verloor van
Luisito Pie (1–4)

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tiago Apolónia enkelspel (m) derde ronde derde ronde
verloor van
Bojan Tokič (1–4)
Marcos Freitas kwartfinale derde ronde
won van
Ovidiu Ionescu (4–1)
vierde ronde
won van
Kou Lei (4–0)
kwartfinale
verloor van
Jun Mizutani (2–4)
Tiago Apolónia
Marcos Freitas
João Monteiro
team (m) eerste ronde eerste ronde
verloren van
 Oostenrijk (1–3)
Shao Jieni enkelspel (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Lily Zhang (0–4)
Yu Fu tweede ronde tweede ronde
verloor van
Nanthana Komwong (3–4)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Gastão Elias enkelspel (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Thanasi Kokkinakis (7–6, 7–6)
tweede ronde
verloor van
Steve Johnson (3–6, 4–6)
João Sousa tweede ronde eerste ronde
won van
Robin Haase (6–1, 7–5)
tweede ronde
verloor van
Juan Martín del Potro (3–6, 6–1, 3–6)
Gastão Elias
João Sousa
dubbelspel (m) tweede ronde eerste ronde
won van
MartinZelenay (6–4, 6–2)
tweede ronde
verloor van
NestorPospisil (1–6, 4–6)

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Miguel Arraiolos mannen 44e zwemmen: 18:44
wielrennen: 59:04
hardlopen: 34:57
totaal: 1:53:35 (44e)
João José Pereira 5e zwemmen: 18:03
wielrennen: 55:52
hardlopen: 30:38
totaal: 1:45:52 (5e)
João Pedro Silva 35e zwemmen: 18:08
wielrennen: 56:22
hardlopen: 35:35
totaal: 1:51:33 (35e)

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bruno Varela
Ricardo Esgaio A
Tiago Ilori
Tobias Figueiredo
Edgar Ié
Tomás Podstawski
André Martins D
Sérgio Oliveira D
Gonçalo Paciência
Bruno Fernandes
Salvador Agra D
Joel Pereira
Pité
Paulo Henrique
Fábio Sturgeon
Francisco Ramos
Carlos Mané
Tiago Silva
mannen kwartfinale zie onder
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Portugal
3 2 1 0 5 2 +3 7
2
 Honduras
3 1 1 1 5 5 0 4
3
 Argentinië
3 1 1 1 3 4 –1 4
4
 Algerije
3 0 1 2 4 6 –2 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Portugal
2–0
 Argentinië
7 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
Honduras
1–2
 Portugal
10 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Algerije
11
Honduras
Kwartfinale 13 augustus 13:00 18:00 Brasilia
Portugal
0–4
 Duitsland

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
André Cardoso weg (m) 36e 6:22:23 (36e)
Rui Costa 10e 6:12:34 (10e)
José Mendes 53e 6:30:05 (53e)
Nélson Oliveira weg (m) DNF
tijdrit (m) 7e 1:14:15.27 (7e)
Tiago Ferreira mountainbike (m) 39e LAP
David Rosa 44e LAP

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
João Rodrigues VO RS:X (m) 11e totaal: 148 punten (11e)
Gustavo Lima Laser 22e totaal: 175 punten (22e)
José Costa
Jorge Lima
49er 16e totaal: 122 punten (16e)
Sara Carmo Laser Radial (v) 27e totaal: 235 punten (27e)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Diogo Carvalho 200 m wisselslag (m) 19e series: 2:00.17 (19e)
Alexis Santos 12e series: 1:59.67 (12e)
halve finale: 2:00.08 (12e)
400 m wisselslag (m) 14e series: 4:15.84 (NR, 14e)
Tamila Holub 800 m vrije slag (v) 24e series: 8:45.36 (24e)
Victoria Kaminskaya 200 m wisselslag (v) 35e series: 2:16.78 (35e)
400 m wisselslag (v) 28e series: 4:46.03 (28e)
Vânia Neves 10 km open water (v) 24e 2:01:39.3 (24e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Portugal op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article