Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984.

Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles. Het olympisch toernooi omvatte 14 onderdelen, 8 voor de heren over 2000 m en 6 voor de dames over 1000 m. De tijden van de nummers 1 t/m 6 zijn van de A-finale, de tijden van de nummers 7 en 8 zijn van de B-finale.

Heren

skiff

rang sporter land tijd
Goud Pertti Karppinen
 FIN
7:00.24
Zilver Peter-Michael Kolbe
 FRG
7:02.19
Brons Robert Mills
 CAN
7:10.38
4 John Biglow
 USA
7:12.00
5 Ricardo Ibarra
 ARG
7:14.59
6 Konstantinos Kontomanolis
 GRE
7:17.03
7 Gary Reid
 NZL
7:22.63
8 Raimund Haberl
 AUT
7:25.38

dubbel-twee

rang sporters land tijd
Goud Bradley Lewis
Paul Enquist
 USA
6:36.87
Zilver Pierre-Marie Deloof
Dirk Crois
 BEL
6:38.19
Brons Zoran Pančić
Milorad Stanulov
 YUG
6:39.59
4 Andreas Schmelz
Georg Agrikola
 FRG
6:40.41
5 Francesco Esposito
Ruggero Verroca
 ITA
6:44.29
6 Tim Storm
Peter MacGowan
 CAN
6:46.68
7 Wilfried Auerbach
Thomas Linemayr
 AUT
6:38.95
8 Reima Karppinen
Aarne Lindroos
 FIN
6:39.04

twee-zonder-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Petru Iosub
Valer Toma
 ROU
6:45.39
Zilver Fernando Climent Huerta
Luis María Lasúrtegui Berridi
 ESP
6:48.47
Brons Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
 NOR
6:51.81
4 Thomas Möllenkamp
Axel Wöstmann
 FRG
6:52.53
5 Marco Romano
Pasquale Alese
 ITA
6:55.88
6 David De Ruff
John Strotbeck
 USA
6:58.46
7 Sjoerd Hoekstra
Joost Adema
 NED
7:02.62
8 Ronaldo Esteves de Carvalho
Ricardo Esteves de Carvalho
 BRA
7:03.97

twee-met-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
(stuurman)
 ITA
7:05.99
Zilver Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
(stuurman)
 ROU
7:11.21
Brons Kevin Still
Robert Espeseth
Douglas Herland
(stuurman)
 USA
7:12.81
4 Valter Hime Soaves
Angelo Rosio Neto
Nilton Silva Alonço (stuurman)
 BRA
7:17.07
5 Harold Backer
Tony Zasada
Nat Barkley (stuurman)
 CAN
7:18.98
6 Hermann Greß
Dieter Göpfert
Rudolf Ziegler (stuurman)
 FRG
7:25.16
7 Dario Vidošević
Zlatko Celent
Mirko Ivančić (stuurman)
 YUG
7:25.60
8 Adrian Genziani
William Lang
Alan Inns (stuurman)
 GBR
7:27.56

dubbel-vier

rang sporters land tijd
Goud Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
 FRG
5:57.55
Zilver Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy McLaren
Anthony Lovrich
 AUS
5:57.98
Brons Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
 CAN
5:59.07
4 Piero Poli
Renato Gaeta
Antonio Dell'Aquila
Stefano Lari
 ITA
6:00.94
5 Marc Boudoux
Serge Fornara
Pascal Body
Pascal Dubosquelle
 FRA
6:01.35
6 Luis Oliver
Jésus Gonzalez
Manuel Vera
Julio Oliver
 ESP
6:04.99
7 Curtis Fleming
Gregg Montesi
Ridgely Johnson
Bruce Beall
 USA
6:11.50
8 Pål Sandli
Espen Thorsen
Vetle Vinje
Ivan Enstad
 NOR
6:12.18

vier-zonder-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
 NZL
6:03.48
Zilver David Clark
Jonathan Smith
Philip Stekl
Alan Forney
 USA
6:06.10
Brons Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
 DEN
6:07.72
4 Norbert Keßlau
Volker Grabow
Jörg Puttlitz
Guido Grabow
 FRG
6:09.27
5 Bruno Saile
Jürg Weitnauer
Hans-Konrad Trümpler
Stefan Netzle
 SUI
6:09.50
6 Anders Wilgotson
Hans Svensson
Lars-Åke Lindqvist
Anders Larson
 SWE
6:11.71
7 Tim Turner
Ted Gibson
David Johnson
Stephen Beatty
 CAN
6:26.10
8 David Doyle
James Lowe
Duncan Fisher
John Bentley
 AUS
6:28.31

vier-met-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Martin Cross
Richard Budgett
Andy Holmes
Steve Redgrave
Adrian Ellison
(stuurman)
 GBR
6:18.64
Zilver Thomas Kiefer
Gregory Springer
Michael Bach
Edward Ives
John Stillings
(stuurman)
 USA
6:20.28
Brons Kevin Lawton
Donald Symon
Barrie Mabbott
Ross Tong
Bretl Hollister
(stuurman)
 NZL
6:23.68
4 Giovanni Sergi Sergas
Giovanni Suarez
Gino Iseppi
Giuseppe Carando
Siro Meli (stuurman)
 ITA
6:26.44
5 David Ross
Tim Christian
Richard Doey
Nick Toulmin
Paul Tessier (stuurman)
 CAN
6:28.78
6 Heribert Karches
Georg Konermann
Wolfram Thiem
Wolfgang Maennig
Manfred Klein (stuurman)
 FRG
6:34.23
7 André Berezin
Luiz Santos
Denis Marinho
Laildo Machado
Manoel Novo (stuurman)
 BRA
6:47.13
8 Satoru Miyoshi
Tadashi Abe
Shunsuke Kawamoto
Hideaki Maeguchi
Akihiro Koike (stuurman)
 JPN
6:52.62

acht

rang sporters land tijd
Goud Pat Turner
Kevin Neufeld
Mark Evans
Grant Main
Paul Steele
Michael Evans
Dean Crawford
Blair Horn
Brian McMahon
(stuurman)
 CAN
5:41.32
Zilver Walter Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Christopher Penny
Thomas Darling
Ead Borchert
Charles Clapp
Bruce Ibbetson
Robert Jaugstetter
(stuurman)
 USA
5:41.74
Brons Craig Muller
Clyde Hefer
Sam Patten
Timothy Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Steve Evans
Gavin Thredgold
(stuurman)
 AUS
5:43.40
4 Nigel Atherfold
David Rodger
Roger White-Parsons
George Keys
Gregory Johnston
Christopher White
Andrew Stevenson
Michael Stanley
Andrew Hay (stuurman)
 NZL
5:44.14
5 Duncan McDougall
Christopher Mahoney
Salih Hassan
Clive Roberts
David Adam Clift
John Pritchard
Malcom McGowan
Allan Whitwell
Colin Moynihan (stuurman)
 GBR
5:47.01
6 Alain Duprat
Dominique Lecointe
Thierry Louvet
Patrick Vibert-Vichet
Jacques Taborski
Jean-Jacques Martigne
Olivier Pons
Bernard Chevalier
Jean-Pierre Huguet Balent (stuurman)
 FRA
5:49.52
7 Mario Castro
Carlos Neyra
Zibor Llanos
Giorgio Vallebuona
Alejandro Rojas
Victor Contreras
Rodolfo Pereira
Marcello Rojas
Rodrigo Abasolo (stuurman)
 CHI
6:07.03

Dames

skiff

rang sporter land tijd
Goud Valeria Răcilă
 ROU
3:40.68
Zilver Charlotte Geer
 USA
3:43.89
Brons Ann Haesebrouck
 BEL
3:45.72
4 Andrea Schreiner
 CAN
3:45.97
5 Lise Marianne Justesen
 DEN
3:47.79
6 Beryl Mitchell
 GBR
3:51.20
7 Stephanie Foster
 NZL
3:52.20
8 Jos Compaan
 NED
3:52.80

dubbel-twee

rang sporters land tijd
Goud Marioara Popescu
Elisabeta Oleniuc
 ROU
3:26.75
Zilver Greet Hellemans
Nicolette Hellemans
 NED
3:29.13
Brons Daniele Laumann
Silken Laumann
 CAN
3:29.82
4 Carina Gustavsson
Marie Carlsson
 SWE
3:30.79
5 Haldis Lenes
Solfrid Johansen
 NOR
3:32.09
6 Cathleen Thaxton
Julia Geer
 USA
3:32.33
7 Ingeborg Niedermayer
Vera Sommerbauer
 AUT
3:36.20
8 Nonie Ray
Sally Bloomfield
 GBR
3:40.08

twee-zonder-stuurvrouw

rang sporters land tijd
Goud Rodica Arba
Elena Horvat
 ROU
3:32.60
Zilver Betty Craig
Tricia Smith
 CAN
3:36.06
Brons Ellen Becker
Iris Völkner
 FRG
3:40.50
4 Harriet van Ettekoven
Lynda Cornet
 NED
3:44.01
5 Barbara Kirch
Chari Towne
 USA
3:44.35
6 Katerine Panter
Ruth Howe
 GBR
3:48.53

dubbel-vier-met-stuurvrouw

rang sporters land tijd
Goud Maricica Ţăran
Anişoara Sorohan
Ioana Badea
Sofia Corban
Ecaterina Oancia
(stuurvrouw)
 ROU
3:14.11
Zilver Anne Marden
Lisa Rohde
Joan Lind
Virginia Gilder
Kelly Rickon
(stuurvrouw)
 USA
3:15.57
Brons Hanne Eriksen
Birgitte Hanel
Charlotte Koefoed
Bodil Steen Rasmussen
Jette Hejli Sørensen
(stuurvrouw)
 DEN
3:16.02
4 Anne Dickmann
Regina Kleine-Kuhlmann
Ute Kumitz
Sabine Reuter
Kathrien Plückhahn (stuurvrouw)
 FRG
3:16.81
5 Evelyne Imbert
Lydie Dubedat
Christine Gossé
Hélène Ledoux
Patricia Couturier (stuurvrouw)
 FRA
3:17.87
6 Raffaella Memo
Alessandra Borio
Donata Minorati
Antonella Corazza
Roberta Del Core (stuurvrouw)
 ITA
3:21.48
7 Lisa Roy
Janice Mason
Vicki Harber
Dolores Young
Carolyn Trono (stuurvrouw)
 CAN

vier-met-stuurvrouw

rang sporters land tijd
Goud Florica Lavric
Maria Fricioiu
Chira Apostol
Olga Bularda
Viorica Ioja
(stuurvrouw)
 ROU
3:19.30
Zilver Marilyn Brain
Angie Schneider
Barbara Armbrust
Jane Tregunno
Lesley Thompson
(stuurvrouw)
 CAN
3:21.55
Brons Robyn Grey-Gardner
Karen Brancourt
Susan Chapman
Margot Foster
Susan Lee
(stuurvrouw)
 AUS
3:23.29
4 Abigail Peck
Patricia Spratlen
Janet Harville
Elizabeth Miles
Valerie McClain-Ward (stuurvrouw)
 USA
3:23.58
5 Marieke van Drogenbroek
Anne-Marie Quist
Catalien Neelissen
Wiljon Vaandrager
Marty Laurijsen (stuurvrouw)
 NED
3:23.97
6 Heike Neu
Sabine Hinkelmann
Kerstin Rehders
Angelika Beblo
Heidrun Barth (stuurvrouw)
 FRG
3:29.03
7 Teresa Millar
Jean Genchi
Joanna Toch
Kathryn Ball
Kathryn Talbot (stuurvrouw)
 GBR
3:33.72
8 Huang Meizia
Yang Xiao
Shi Meiping
Chen Changfeng
Zhang Liming (stuurvrouw)
 CHN
3:34.22

acht

rang sporters land tijd
Goud Shyril O'Steen
Harriet Metcalf
Carol Bower
Carie Graves
Jeanne Flanagan
Kristine Norelius
Kristen Thorsness
Kathy Keeler
Betsy Beard
(stuurvrouw)
 USA
2:59.80
Zilver Doina Bălan
Marioara Traşcă
Aurora Pleşca
Aneta Mihaly
Adriana Chelariu
Mihaela Armăşescu
Camelia Diaconescu
Lucia Sauca
Viorica Ioja
(stuurvrouw)
 ROU
3:00.87
Brons Nicolette Hellemans
Lynda Cornet
Harriet van Ettekoven
Greet Hellemans
Marieke van Drogenbroek
Anne-Marie Quist
Catalien Neelissen
Wiljon Vaandrager
Marty Laurijsen
(stuurvrouw)
 NED
3:02.92
4 Christine Clarke
Lisa Robertson
Kathey Lichry
Carol Colgan
Cathy Lund
Kay Worthington
Gail Cort
Joan Gillingham
Lesleh Anderson-Herweck (stuurvrouw)
 CAN
3:03.64
5 Alexa Forbes
Katherine McNicol
Kathryn Holroyd
Belinda Holmes
Sarah Hunter-Jones
Astrid Ayling
Ann Callaway
Gillian Hodges
Susan Bailey (stuurvrouw)
 GBR
3:04.51
6 Elke Riesenkönig
Claudia Horning
Iris Völkner
Ellen Becker
Sabine Hinkelmann
Heike Neu
Kerstin Rehders
Angelika Beblo
Heidrun Barth (stuurvrouw)
 FRG
3:09.92

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Roemenië
6 2 0 8
2
 Verenigde Staten
2 5 1 8
3
 Canada
1 2 3 6
4
 Bondsrepubliek Duitsland
1 1 1 3
5
 Nieuw-Zeeland
1 0 1 2
6
 Finland
1 0 0 1
 Italië
1 0 0 1
 Groot-Brittannië
1 0 0 1
9
 Australië
0 1 2 3
10
 België
0 1 1 2
 Nederland
0 1 1 2
12
 Spanje
0 1 0 1
13
 Denemarken
0 0 2 2
14
 Joegoslavië
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
totaal 14 14 14 42
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article