Ronde van Polen 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ronde van Polen 2007.

Ronde van Polen 2007

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Ronde van Polen 2007
64e editie
Periode 915 september
Startplaats Warschau
Finishplaats Karpacz
Totale afstand 1237,1 km
Deelnemers 173 (22 ploegen)
Eindklassementen
Algemeen
Johan Vansummeren
Punten
José Joaquín Rojas
Berg
Yoann Le Boulanger
Tussensprint
Łukasz Bodnar
Ploegen
Team CSC
Navigatie
Ronde van Polen 2006     Ronde van Polen 2008
Portaal 
 
Wielersport

De 64e editie van de Ronde van Polen (Pools: Wyścig Dookoła Polski 2007) werd gehouden van 9 tot en met 15 september 2007. Titelverdediger was de Duitser Stefan Schumacher.

De Tour de Pologne startte niet zoals eerdere edities met een rit in lijn, maar met een drie kilometer lange ploegentijdrit in de Poolse hoofdstad Warschau. Daarna trok het peloton eerst naar het noorden, om de volgende etappes weer naar het zuiden te gaan - Jelenia Góra - en de laatste etappe met de traditionele finish in Karpacz.

Etappe-overzicht

etappe datum start finish afstand winnaar
1e 9 september Warschau 3 km (pt)
Lampre
2e 10 september Płońsk Olsztyn 203,6 km
Graeme Brown
3e 11 september Ostróda Gdańsk 192,3 km
David Kopp
4e 12 september Chojnice Poznań 242,3 km
Danilo Napolitano
5e 13 september Września Świdnica 264,5 km
Murilo Fischer
6e 14 september Dzierżoniów Jelenia Góra 183,7 km
Filippo Pozzato
7e 15 september Jelenia Góra Karpacz 147,7 km
Johan Vansummeren

Etappe-uitslagen

1e etappe

WarschauWarschau (ploegentijdrit over 3 km)
Plaats Ploeg Tijd
Lampre-Fondital
00u03'36"
2
T-Mobile Team
+00' 05"
3
Astana
+00' 08"

2e etappe

PłońskOlsztyn (203,6 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Graeme Brown
Rabobank 4u50'46"
2
Wouter Weylandt
Quickstep-Innergetic z.t.
3
Saïd Haddou
Bouygues Télécom z.t.

3e etappe

OstródaGdańsk (192,3 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
David Kopp
Team Gerolsteiner 4u45'22"
2
José Joaquin Rojas
Caisse d'Epargne z.t.
3
Wouter Weylandt
Quickstep-Innergetic z.t.

4e etappe

ChojnicePoznań (242,3 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Danilo Napolitano
Lampre-Fondital 5u57'03"
2
Tomas Vaitkus
Discovery Channel z.t.
3
Robert Förster
Team Gerolsteiner z.t.

5e etappe

WrześniaŚwidnica (264,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Murilo Fischer
Liquigas 6u44'24"
2
Danilo Napolitano
Lampre-Fondital z.t.
3
Wouter Weylandt
Quickstep-Innergetic z.t.

6e etappe

DzierżoniówJelenia Góra (183,7 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Filippo Pozzato
Liquigas 4u47'48"
2
José Joaquin Rojas
Caisse d'Epargne z.t.
3
Marcus Burghardt
T-Mobile Team z.t.

7e etappe

Jelenia GóraKarpacz (147,7 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Johan Vansummeren
Predictor-Lotto 3u56'58"
2
Robert Gesink
Rabobank +00' 23"
3
Kim Kirchen
T-Mobile Team +00' 32"

Klassementsleiders na elke etappe

Etappe (winnaar) Algemeen klassement Sprintklassement Bergklassement Puntenklassement Ploegenklassement
1 ( Lampre-Fondital ) Roberto Longo Saïd Haddou niet uitgereikt René Haselbacher Lampre
2 ( Graeme Brown ) Graeme Brown Łukasz Bodnar Graeme Brown Gerolsteiner
3 ( David Kopp ) Wouter Weylandt Nicolas Rousseau David Kopp
4 ( Danilo Napolitano ) Danilo Napolitano Murilo Fischer José Joaquín Rojas
5 ( Murilo Fischer ) Danilo Napolitano Lampre
6 ( Filippo Pozzato ) Murilo Fischer Yoann Le Boulanger José Joaquín Rojas Gerolsteiner
7 ( Johan Vansummeren ) Johan Vansummeren Team CSC

Eindklassementen

Algemeen klassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Tijd
Johan Vansummeren
Predictor-Lotto 30u52'11"
2
Robert Gesink
Rabobank +00' 27"
3
Kim Kirchen
T-Mobile Team +00' 38"
4
Fabian Wegmann
Team Gerolsteiner +00' 39"
5
Alessandro Ballan
Lampre-Fondital +00' 44"
6
Pablo Lastras
Caisse d'Epargne z.t.
7
Fränk Schleck
Team CSC z.t.
8
Danilo Di Luca
Liquigas z.t.
9
José Joaquín Rojas
Caisse d'Epargne +00' 47"
10
Thomas Voeckler
Bouygues Telecom +00' 52"

Puntenklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
José Joaquín Rojas
Caisse d'Epargne 91
2
Mikhaylo Khalilov
Ceramica Flaminia 42
3
Murilo Fischer
Liquigas 40

Bergklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Yoann Le Boulanger
Mat Ceresit CCC 61
2
Marzio Bruseghin
Lampre-Fondital 50
3
Marco Pinotti
T-Mobile Team 31

Sprintklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Łukasz Bodnar
Intel-Action 24
2
Murilo Fischer
Liquigas 9
3
Fabian Wegmann
Team Gerolsteiner 5

Ploegenklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Ploeg Tijd
Team CSC
92u39'12"
2
Caisse d'Epargne
+00' 23"
3
Rabobank
+01' 28"
Zie de categorie Tour de Pologne 2007 van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ronde van Polen 2007
Listen to this article