Schotland op het Europees kampioenschap voetbal 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Schotland op het Europees kampioenschap voetbal 2020.

Schotland op het Europees kampioenschap voetbal 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie


SCO

Schotland was een van de deelnemende landen aan het Europees kampioenschap voetbal 2020. Het was de derde deelname voor het land. Steve Clarke was de bondscoach. Schotland werd uitgeschakeld in de groepsfase.

Kwalificatie

Kwalificatieduels


21 maart 2019
«onderlinge duels»
21.00 (UTC+6)
Kazachstan 
3 − 0
 Schotland
Stadion: Astana Arena, Nur-Sultan
Toeschouwers: 27.641
Scheidsrechter:
Srđan Jovanović
Pertsoech
 6'
Vorogovski
 10'
Zajnoetdinov
 51'
Verslag
   
 

24 maart 2019
«onderlinge duels»
18.00 (UTC+1)
San Marino 
0 − 2
 Schotland
Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle
Toeschouwers: 4.077
Scheidsrechter:
Manuel Schüttengruber
Verslag
 4' McLean
 74' Russell
   
 

8 juni 2019
«onderlinge duels»
19.45 (UTC+1)
Schotland 
2 − 1
 Cyprus
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 31.277
Scheidsrechter:
Ola Hobber Nilsen
Robertson
 61'
Burke
 89'
Verslag
 87' Kousoulos
   
 

11 juni 2019
«onderlinge duels»
20.45 (UTC+2)
België 
3 − 0
 Schotland
Stadion: Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 32.482
Scheidsrechter:
Petr Ardeleánu
R. Lukaku
 45+1'
57'
De Bruyne
 90+2'
Verslag
   
 

6 september 2019
«onderlinge duels»
19.45 (UTC+1)
Schotland 
1 − 2
 Rusland
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 32.432
Scheidsrechter:
Anastasios Sidiropoulos
McGinn
 11'
Verslag
 40' Dzjoeba
 59' (e.d.) O'Donnell
   
 

9 september 2019
«onderlinge duels»
19.45 (UTC+1)
Schotland 
0 − 4
 België
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 25.524
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Verslag
 9' R. Lukaku
 24' Vermaelen
 32' Alderweireld
 82' De Bruyne
   
 

10 oktober 2019
«onderlinge duels»
21.45 (UTC+3)
Rusland 
4 − 0
 Schotland
Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou
Toeschouwers: 65.703
Scheidsrechter:
Jakob Kehlet
Dzjoeba
 57'
70'
Ozdojev
 60'
Golovin
 84'
Verslag
   
 

13 oktober 2019
«onderlinge duels»
17.00 (UTC+1)
Schotland 
6 − 0
 San Marino
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 20.699
Scheidsrechter:
Jérôme Brisard
McGinn
 12'
27'
45+1'
Shankland
 65'
Findlay
 67'
Armstrong
 86'
Verslag
   
 

16 november 2019
«onderlinge duels»
16.00 (UTC+2)
Cyprus 
1 − 2
 Schotland
Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 7.595
Scheidsrechter:
Harald Lechner
Efrem
 47'
Verslag
 12' Christie
 53' McGinn
   
 

19 november 2019
«onderlinge duels»
19.45 (UTC)
Schotland 
3 − 1
 Kazachstan
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 19.515
Scheidsrechter:
Bas Nijhuis
McGinn
 48'
90+1'
Naismith
 64'
Verslag
 34' Zajnoetdinov
   
 

Eindstand groep I

Nr. Land GW W G V DV DT DS Ptn
1
 België
10 10 0 0 40 3 +37 30
2
 Rusland
10 8 0 2 33 8 +25 24
3
 Schotland
10 5 0 5 16 19 -3 15
4
 Cyprus
10 3 1 6 15 20 -5 10
5
 Kazachstan
10 3 1 6 13 17 -4 10
6
 San Marino
10 0 0 10 4 36 -32 0

Play-offs

Halve finale


8 oktober 2020
«onderlinge duels»
19.45 (UTC+1)
Schotland 
0 − 0 (n.v.)
(5 – 3 pen)
 Israël
Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Ovidiu Haţegan
Verslag
  Strafschoppen  
McGinn

McGregor

McTominay

Shankland

McLean
 
Zahavi
Bitton
Weissman
Abu Fani

Finale


12 november 2020
«onderlinge duels»
20.45 (UTC+1)
Servië 
1 − 1 (n.v.)
(4 – 5 pen)
 Schotland
Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Antonio Mateu Lahoz
Jović
 90'
Verslag
 52' Christie
  Strafschoppen  
Tadić

Jović

Gudelj

Katai

A. Mitrović
 
Griffiths
McGregor
McTominay
McBurnie
McLean

EK-voorbereiding

Wedstrijden


2 juni 2021
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Nederland 
2 – 2
 Schotland
Estádio Algarve, Almancil (Portugal)
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Vítor Ferreira
Depay
 17'
89'
 10' Hendry
 63' Nisbet

6 juni 2021
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Luxemburg 
0 – 1
 Schotland
Stade Josy Barthel, Luxemburg-stad
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Eldorjan Hamiti
Selimović
 34'
 27' Adams

Het Europees kampioenschap

De loting vond plaats op 30 november 2019 in Boekarest. Schotland werd ondergebracht in groep D, samen met Engeland, Kroatië en Tsjechië.

Uitrustingen

Sportmerk: adidas

Thuis
Uit
Doelman

Selectie en statistieken

Nr. Naam Geboortedatum GW
Club Positie(s)
1 David Marshall 05-03-1985 3 0 0 0 0 0 0
Derby County
GK
2 Stephen O'Donnell 11-05-1992 3 0 1 0 0 0 2
Motherwell FC
RB
3 Andrew Robertson
11-03-1994 3 0 0 0 0 0 0
Liverpool FC
LB
4 Scott McTominay 08-12-1996 3 0 0 0 0 0 0
Manchester United
CM
5 Grant Hanley 20-11-1991 3 0 0 0 0 0 1
Norwich City
CB
6 Kieran Tierney 05-06-1997 2 0 0 0 0 0 0
Arsenal FC
LB
7 John McGinn 18-10-1994 3 0 1 0 0 0 0
Aston Villa
CM
8 Callum McGregor 14-06-1993 3 1 0 0 0 1 0
Celtic FC
CM
9 Lyndon Dykes 07-10-1995 3 0 0 0 0 0 1
Queens Park Rangers
CF
10 Che Adams 13-07-1996 3 0 0 0 0 1 2
Southampton FC
CF
11 Ryan Christie 22-02-1995 1 0 0 0 0 0 1
Celtic FC
AM, RW
12 Craig Gordon 31-12-1982 0 0 0 0 0 0 0
Heart of Midlothian
GK
13 Greg Taylor 05-11-1997 0 0 0 0 0 0 0
Celtic FC
LB
14 John Fleck 24-08-1991 0 0 0 0 0 0 0
Sheffield United
CM
15 Declan Gallagher 13-02-1991 0 0 0 0 0 0 0
Motherwell FC
CB
16 Liam Cooper 30-08-1991 1 0 0 0 0 0 0
Leeds United
CB
17 Stuart Armstrong 30-03-1992 3 0 0 0 0 1 2
Southampton FC
CM
18 David Turnbull 10-07-1999 0 0 0 0 0 0 0
Celtic FC
CM
19 Kevin Nisbet 08-03-1997 3 0 0 0 0 3 0
Hibernian FC
CF
20 Ryan Fraser 24-02-1994 2 0 0 0 0 2 0
Newcastle United
LW
21 Jon McLaughlin 09-09-1987 0 0 0 0 0 0 0
Rangers FC
GK
22 Nathan Patterson 16-10-2001 1 0 0 0 0 1 0
Rangers FC
RB
23 Billy Gilmour 11-06-2001 1 0 0 0 0 0 1
Chelsea FC
CM
24 Jack Hendry 07-05-1995 1 0 0 0 0 0 1
KV Oostende
CB
25 James Forrest 07-07-1991 1 0 0 0 0 1 0
Celtic FC
RW
26 Scott McKenna 12-11-1996 1 0 1 0 0 1 0
Nottingham Forest
CB

Wedstrijden

Nr. Land GW W G V DV DT DS Ptn
1
 Engeland
3 2 1 0 2 0 +2 7
2
 Kroatië
3 1 1 1 4 3 +1 4
3
 Tsjechië
3 1 1 1 3 2 +1 4
4
 Schotland
3 0 1 2 1 5 -4 1

Groepsfase


14 juni 2021
«onderlinge duels»
14:00 (UTC+1)
Schotland 
0 – 2
 Tsjechië
Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 9.847
Scheidsrechter:
Daniel Siebert
 42'
52' Schick

18 juni 2021
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+1)
Engeland 
0 – 0
 Schotland
Wembley Stadium, Londen
Toeschouwers: 20.306
Scheidsrechter:
Antonio Mateu Lahoz

22 juni 2021
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+1)
Kroatië 
3 – 1
 Schotland
Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 9.896
Scheidsrechter:
Fernando Rapallini
Vlašić
 17'
Modrić
 62'
Perišić
 77'
 42' McGregor

SFA · A-internationals · Selecties · Bondscoaches · Statistieken · Schots vrouwenelftal · Brits olympisch elftal · Schotland U21 · Schotland U20 · Schotland U19 · Schotland U18 · Schotland U17 · Vrouwen U17

1870 – 1900 · 1900 – 1919 · 1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019 · 2020 − 2029

WK 1954 · WK 1958 · WK 1974 · WK 1978 · WK 1982 · WK 1986 · WK 1990 · EK 1992 · EK 1996 · WK 1998 · EK 2020

1872 · 1873 · 1874 · 1875 · 1876 · 1877 · 1878 · 1878 · 1879 · 1880 · 1881 · 1882 · 1883 · 1884 · 1885 · 1886 · 1887 · 1888 · 1889 · 1890 · 1891 · 1892 · 1893 · 1894 · 1895 · 1896 · 1897 · 1898 · 1899 · 1900 · 1901 · 1902 · 1903 · 1904 · 1905 · 1906 · 1907 · 1908 · 1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1915–1919 · 1920 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940–1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Albanië · Argentinië · Australië · België · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Colombia · Congo-Kinshasa · Costa Rica · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Gibraltar · GOS · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Kazachstan · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Nederland · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · Rusland · San Marino · Saoedi-Arabië · Servië · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Trinidad en Tobago · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Engeland (2021) · Kroatië (2021) · Nieuw-Zeeland (1982) · Tsjechië (2021)

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Schotland op het Europees kampioenschap voetbal 2020
Listen to this article