Superprestige veldrijden - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Superprestige veldrijden.

Superprestige veldrijden

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Superprestige
Regio België en Nederland
Periode Oktober - februari
Actueel 2021-2022
TV-zender
Telenet (Play Sports)
Proximus (Pickx Sports)
Eurosport
Discipline Veldrijden
Type Regelmatigheidscriterium
Website superprestigecyclocross.be
Geschiedenis
Eerste editie 1982-1983
Aantal edities 40
Eerste winnaar
Hennie Stamsnijder
Laatste winnaar
Toon Aerts
Laatste Bel. winnaar
Toon Aerts
Laatste Ned. winnaar
Mathieu van der Poel
Meeste zeges
Sven Nys: 13 keer
Portaal 
 
Wielersport

De Superprestige is een regelmatigheidscriterium in het veldrijden, dat elk seizoen werd georganiseerd door de Belgische Verenigde Veldritorganisatoren. Vanaf de 37e editie is de organisatie in handen van Flanders Classics. De wedstrijden worden zowel in België als in Nederland gereden. In elke van deze wedstrijden zijn er punten te verdienen en aan het eind van het seizoen wint de veldrijder met de meeste punten de Superprestige.

De Superprestige staat sinds 1983 jaarlijks op het programma. De 37 edities die tot en met het seizoen 2018-2019 werden gehouden, kennen slechts dertien verschillende winnaars. De huidige recordhouder is Sven Nys, die dertien keer het eindklassement wist te winnen.

Sven Nys won als eerste veldrijder alle acht wedstrijden van de Superprestige in één seizoen, in 2006-2007, een prestatie die Mathieu van der Poel in het seizoen 2018-2019 evenaarde.

Palmares per editie

Mannen elite

Seizoen Winnaar Tweede Derde
2020-2021
Toon Aerts
Eli Iserbyt
Michael Vanthourenhout
2019-2020
Laurens Sweeck
Eli Iserbyt
Lars van der Haar
2018-2019
Mathieu van der Poel
Toon Aerts
Lars van der Haar
2017-2018
Mathieu van der Poel
Wout van Aert
Laurens Sweeck
2016-2017
Mathieu van der Poel
Wout van Aert
Laurens Sweeck
2015-2016
Wout van Aert
Sven Nys
Lars van der Haar
2014-2015
Mathieu van der Poel
Kevin Pauwels
Lars van der Haar
2013-2014
Sven Nys
Niels Albert
Tom Meeusen
2012-2013
Sven Nys
Niels Albert
Klaas Vantornout
2011-2012
Sven Nys
Kevin Pauwels
Zdeněk Štybar
2010-2011
Sven Nys
Kevin Pauwels
Zdeněk Štybar
2009-2010
Zdeněk Štybar
Niels Albert
Sven Nys
2008-2009
Sven Nys
Klaas Vantornout
Bart Wellens
2007-2008
Sven Nys
Bart Wellens
Niels Albert
2006-2007
Sven Nys
Erwin Vervecken
Bart Wellens
2005-2006
Sven Nys
Gerben de Knegt
Bart Wellens
2004-2005
Sven Nys
Richard Groenendaal
Sven Vanthourenhout
2003-2004
Bart Wellens
Sven Nys
Erwin Vervecken
2002-2003
Sven Nys
Bart Wellens
Mario De Clercq
2001-2002
Sven Nys
Erwin Vervecken
Bart Wellens
2000-2001
Richard Groenendaal
Bart Wellens
Erwin Vervecken
1999-2000
Sven Nys
Richard Groenendaal
Adrie van der Poel
1998-1999
Sven Nys
Bart Wellens
Adrie van der Poel
1997-1998
Richard Groenendaal
Adrie van der Poel
Mario De Clercq
1996-1997
Adrie van der Poel
Mario De Clercq
Richard Groenendaal
1995-1996
Luca Bramati
Richard Groenendaal
Adrie van der Poel
1994-1995
Radomír Šimůnek
Richard Groenendaal
Adrie van der Poel
1993-1994
Daniele Pontoni
Marc Janssens
Thomas Frischknecht
1992-1993
Daniele Pontoni
Thomas Frischknecht
Danny De Bie
1991-1992
Radomír Šimůnek
Danny De Bie
Frank van Bakel
1990-1991
Radomír Šimůnek
Danny De Bie
Kurt De Roose
1989-1990
Danny De Bie
Paul De Brauwer
Henk Baars
1988-1989
Hennie Stamsnijder
Paul De Brauwer
Henk Baars
1987-1988
Roland Liboton
Hennie Stamsnijder
Paul De Brauwer
1986-1987
Hennie Stamsnijder
Frank van Bakel
Martin Hendriks
1985-1986
Roland Liboton
Hennie Stamsnijder
Paul De Brauwer
1984-1985
Roland Liboton
Hennie Stamsnijder
Rein Groenendaal
1983-1984
Hennie Stamsnijder
Rein Groenendaal
Albert Zweifel
1982-1983
Hennie Stamsnijder
Johan Ghyllebert
Paul De Brauwer

Vrouwen elite

Seizoen Winnaar Tweede Derde
2020-2021
Lucinda Brand
Ceylin del Carmen Alvarado
Denise Betsema
2019-2020
Ceylin del Carmen Alvarado
Yara Kastelijn
Annemarie Worst
2018-2019
Sanne Cant
Annemarie Worst
Denise Betsema
2017-2018
Sanne Cant
Maud Kaptheijns
Annemarie Worst
2016-2017
Sanne Cant
Sophie de Boer
Ellen Van Loy
2015-2016
Sanne Cant
Nikki Harris
Jolien Verschueren

Mannen U23

Seizoen Winnaar Tweede Derde
2020-2021 Niet georganiseerd vanwege de coronapandemie
2019-2020
Thomas Pidcock
Ben Turner
Ryan Kamp
2018-2019
Thomas Pidcock
Ben Turner
Eli Iserbyt
2017-2018
Sieben Wouters
Adam Ťoupalík
Jens Dekker
2016-2017
Quinten Hermans
Joris Nieuwenhuis
Nicolas Cleppe
2015-2016
Eli Iserbyt
Quinten Hermans
Daan Hoeyberghs
2014-2015
Michael Vanthourenhout
Laurens Sweeck
Toon Aerts
2013-2014
Mathieu van der Poel
Wout Van Aert
Gianni Vermeersch
2012-2013
Wout van Aert
Jens Adams
Gianni Vermeersch
2011-2012
Lars van der Haar
Wietse Bosmans
Stan Godrie
2010-2011
Jim Aernouts
Lars van der Haar
Vincent Baestaens
2009-2010
Tom Meeusen
Jim Aernouts
Kenneth Van Compernolle
2008-2009
Philipp Walsleben
Kenneth Van Compernolle
Tom Meeusen
2007-2008
Thijs van Amerongen
Jempy Drucker
Julien Taramarcaz
2006-2007
Niels Albert
Zdeněk Štybar
Rob Peeters
2005-2006
Niels Albert
Eddy van IJzendoorn
Dieter Vanthourenhout
2004-2005
Niels Albert
Radomír Šimůnek jr
Lars Boom
2003-2004
Wesley Van Der Linden
Klaas Vantornout
Martin Zlámalík
2002-2003
Thijs Verhagen
Bart Aernouts
Wesley Van Der Linden

Vrouwen U23

Seizoen Winnaar Tweede Derde
2020-2021 Niet georganiseerd vanwege de coronapandemie
2019-2020
Ceylin del Carmen Alvarado
Inge van der Heijden
Shirin van Anrooij
2018-2019
Ceylin del Carmen Alvarado
Inge van der Heijden
Fleur Nagengast

Mannen junioren

Seizoen Winnaar Tweede Derde
2020-2021 Niet georganiseerd vanwege de coronapandemie
2019-2020
Thibau Nys
Lennert Belmans
Ward Huybs
2018-2019
Witse Meeussen
Ryan Cortjens
Lennert Belmans
2017-2018
Tomáš Kopecký
Ryan Kamp
Pim Ronhaar
2016-2017
Jelle Camps
Toon Vandebosch
Thymen Arensman
2015-2016
Jens Dekker
Jappe Jaspers
Seppe Rombouts
2014-2015
Eli Iserbyt
Johan Jacobs
Maik van der Heijden
2013-2014
Yannick Peeters
Thomas Joseph
Thijs Aerts
2012-2013
Mathieu van der Poel
Quinten Hermans
Martijn Budding
2011-2012
Mathieu van der Poel
Wout Van Aert
Daan Soete
2010-2011
Laurens Sweeck
Diether Sweeck
Jens Vandekinderen
2009-2010
David van der Poel
Laurens Sweeck
Mike Teunissen
2008-2009
Tijmen Eising
Lars van der Haar
Wietse Bosmans
2007-2008
Stef Boden
Tijmen Eising
Geert van der Horst
2006-2007
Ramon Sinkeldam
Joeri Adams
Vincent Baestaens
2005-2006
Tom Meeusen
Kevin Cant
Kenneth Van Compernolle
2004-2005
Ricardo van der Velde
Tom Meeusen
Jan Van Dael
2003-2004
Niels Albert
Thijs van Amerongen
Jempy Drucker
2002-2003
Lars Boom
Eddy van IJzendoorn
Dieter Vanthourenhout
2001-2002
Kevin Pauwels
Dieter Vanthourenhout
Nick Sels

Statistieken

Dagoverwinningen (min. 3 overwinningen)

Eindoverwinningen

Mannen elite

Eindoverwinningen Renner Edities
13
Sven Nys
98-99, 99-00, 01-02, 02-03, 04-05, 05-06, 06-07,
07-08, 08-09, 10-11, 11-12, 12-13, 13-14
4
Hennie Stamsnijder
82-83, 83-84, 86-87, 88-89
Mathieu van der Poel
14-15, 16-17, 17-18, 18-19
3
Radomír Šimůnek
90-91, 91-92, 94-95
Roland Liboton
84-85, 85-86, 87-88
2
Richard Groenendaal
97-98, 00-01
Daniele Pontoni
92-93, 93-94
1
Toon Aerts
20-21
Laurens Sweeck
19-20
Wout van Aert
15-16
Zdeněk Štybar
09-10
Bart Wellens
03-04
Adrie van der Poel
96-97
Luca Bramati
95-96
Danny De Bie
89-90

Vrouwen elite

Eindoverwinningen Renster Edities
4
Sanne Cant
15-16, 16-17, 17-18, 18-19
1
Ceylin del Carmen Alvarado
19-20
Lucinda Brand
20-21

Edities

Editie Seizoen Naam Aantal crossen TV-zender
40 2021-2022 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (Pickx Sports)
Eurosport
39 2020-2021 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (Pickx Sports)
Eurosport
38 2019-2020 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (Pickx Sports)
Ziggo Sport
37 2018-2019 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (11-kanaal)
Ziggo Sport
36 2017-2018 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (11-kanaal)
Ziggo Sport
35 2016-2017 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
Proximus (11-kanaal)
34 2015-2016 Superprestige 8
Telenet (Play Sports)
33 2014-2015 Superprestige 8
VIER
32 2013-2014 Superprestige 8
VIER
31 2012-2013 Superprestige 8
VIER
30 2011-2012 Superprestige 8
VT4
29 2010-2011 Superprestige 8
VT4
28 2009-2010 Superprestige 8
VT4
27 2008-2009 Superprestige 8
VT4
26 2007-2008 Superprestige 8
VT4
25 2006-2007 Superprestige 8
24 2005-2006 Superprestige 8
23 2004-2005 Superprestige 8
22 2003-2004 Superprestige 8
21 2002-2003 Superprestige 8
20 2001-2002 Superprestige 8
19 2000-2001 Superprestige 8
18 1999-2000 Superprestige 11
17 1998-1999 Superprestige 11
16 1997-1998 Superprestige 9
15 1996-1997 Superprestige 9
14 1995-1996 Superprestige 10
13 1994-1995 Superprestige 9
12 1993-1994 Superprestige 9
11 1992-1993 Superprestige 11
10 1991-1992 Superprestige 11
9 1990-1991 Superprestige 11
8 1989-1990 Superprestige 11
7 1988-1989 Superprestige 10
6 1987-1988 Superprestige 10
5 1986-1987 Superprestige 8
4 1985-1986 Superprestige 7
3 1984-1985 Superprestige 8
2 1983-1984 Superprestige 6
1 1982-1983 Superprestige 4

Puntenverdeling per wedstrijd

Punten worden toegekend aan alle crossers die in aanmerking komen voor Superprestige-punten. De top vijftien ontvangt punten aan de hand van de volgende tabel:

Puntenverdeling
Positie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Punten 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Superprestige veldrijden
Listen to this article