Swim Cup Amsterdam 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Amsterdam 2017.

Swim Cup Amsterdam 2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Amsterdam 2017
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2017
Data 20 t/m 22 oktober
Sport Zwemmen
Organisator KNZB
Evenementen 36
Navigatie
2015     2018 →
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Amsterdam 2017 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 20 tot en met 22 oktober 2017 in het Sloterparkbad in Amsterdam. De wedstrijden vonden plaats in een 25 meterbad. Deze wedstrijd vormde samen met de wereldbeker zwemmen 2017 en het ISF in Aken 2017 het kwalificatietraject, voor de Nederlandse zwemmers, richting de Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017 in Kopenhagen.

Programma

 S  Series
Finale
Ochtendsessie  09:30
09:00 
Avondsessie  18:00
17:00
Mannen
Onderdeel Oktober
20 21 22
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
100m wisselslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag S
Totaal 6 6 6
Vrouwen
Onderdeel Oktober
20 21 22
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
100m wisselslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag S
Totaal 6 6 6

EK-kwalificatie

De KNZB en NOC*NSF stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de Europese kampioenschappen kortebaan van 2017 in Kopenhagen, Denemarken. Elf zwemmers en tien zwemsters zijn op basis van hun prestaties tijdens de wereldbekerwedstrijden en ISF in Aken reeds genomineerd.[1][2]

Limieten

Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan zes limieten (50, 100m, 200m en 400m vrije slag, 100m en 200m wisselslag)
Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan zes limieten (50, 100m, 200m en 400m vrije slag, 100m en 200m wisselslag)
Onderdeel Mannen Vrouwen
Individueel
50m vrije slag 21,61 24,42
100m vrije slag 47,62 53,04
200m vrije slag 1.44,12 1.55,75
400m vrije slag 3.43,04 4.04,40
800m vrije slag 8.22,09
1500m vrije slag 14.44,45
50m rugslag 23,74 27,30
100m rugslag 51,42 58,82
200m rugslag 1.53,12 2.06,32
50m schoolslag 26,83 30,58
100m schoolslag 58,40 1.06,45
200m schoolslag 2.06,24 2.23,20
50m vlinderslag 23,08 26,04
100m vlinderslag 51,14 57,92
200m vlinderslag 1.54,10 2.08,20
100m wisselslag 53,43 1.00,03
200m wisselslag 1.55,40 2.09,38
400m wisselslag 4.09,14 4.35,00

Overzicht behaalde limieten

Onderdeel Mannen Vrouwen
Naam Tijd Naam Tijd
50m vrije slag Jesse Puts
Thom de Boer
Nyls Korstanje
21,41
21,44
21,59
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Tamara van Vliet
Valerie van Roon
Kim Busch
22,93
23,93
24,01
24,40
24,41
100m vrije slag Kyle Stolk
Nyls Korstanje
46,93
47,54
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
51,14
51,98
200m vrije slag Kyle Stolk
Ben Schwietert
1.42,81
1,44,03
Femke Heemskerk
Robin Neumann
1.52,23
1.55,56
400m vrije slag Ferry Weertman
Maarten Brzoskowski
3.41,53
3.42,91
Femke Heemskerk 4.04,30
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag Kira Toussaint
Maaike de Waard
Ranomi Kromowidjojo
26,21
26,55
26,64
100m rugslag Maaike de Waard 58,15
200m rugslag Kira Toussaint 2.05,47
50m schoolslag Arno Kamminga
Timon Evenhuis
Ties Elzerman
26,66
26,71
26,83
100m schoolslag Arno Kamminga 57,09
200m schoolslag Arno Kamminga 2.04,35
50m vlinderslag Joeri Verlinden 22,94 Ranomi Kromowidjojo
Maaike de Waard
Josien Wijkhuijs
Elinore de Jong
24,53
25,24
25,93
25,99
100m vlinderslag Joeri Verlinden
Mathys Goosen
50,31
51,07
Ranomi Kromowidjojo
Elinore de Jong
56,63
57,81
200m vlinderslag Joeri Verlinden 1.52,85
100m wisselslag Kyle Stolk 52,18 Marrit Steenbergen
Femke Heemskerk
59,53
59,57
200m wisselslag Kyle Stolk 1.54,33 Femke Heemskerk 2.07,78
400m wisselslag Arjan Knipping 4.08,85

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
20 oktober 200 m schoolslag (m) Arno Kamminga 2.04,35 Arno Kamminga 2.04,74 12 augustus 2017
50 m vlinderslag (v) Ranomi Kromowidjojo 24,53 Ranomi Kromowidjojo 24,54 12 augustus 2017

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de EK-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Nyls Korstanje
 Nederland
21,71 Jesse Puts
 Nederland
21,75 Thom de Boer
 Nederland
21,98
Emmanuel Vanluchene
 België
100 m Nyls Korstanje
 Nederland
47,54
(Q)
Emmanuel Vanluchene
 België
47,78 Ben Schwietert
 Nederland
48,06
200 m Ben Schwietert
 Nederland
1.44,33 Stan Pijnenburg
 Nederland
1.45,53 Mathias Rysgaard
 Denemarken
1.46,36
400 m Maarten Brzoskowski
 Nederland
3.46,89 Luc Kroon
 Nederland
3.50,10 Bart Sommeling
 Nederland
3.53,69
800 m Maarten Brzoskowski
 Nederland
7.57,49 Thomas Jansen
 Nederland
8.12,75 Jorgos Skotadis
 Nederland
8.14,41
1500 m Noah Martens
 België
15.35,54 Thomas Jansen
 Nederland
15.38,50 Lars Bottelier
 Nederland
15.59,00
Rugslag
50 m Conor Ferguson
 Ierland
24,26 Jesse Puts
 Nederland
24,31 Emmanuel Vanluchene
 België
24,84
100 m Conor Ferguson
 Ierland
52,40 Ole Braunschweig
 Duitsland
53,88 Ensger Kotterink
 Nederland
54,50
Gustav Friberg
 Denemarken
200 m Gustav Friberg
 Denemarken
1.56,45 Jari Groenhart
 Nederland
1.57,38 Ole Braunschweig
 Duitsland
1.58,14
Schoolslag
50 m Timon Evenhuis
 Nederland
26,71
(Q)
Arno Kamminga
 Nederland
26,77
(Q)
Ties Elzerman
 Nederland
26,83
(Q)
100 m Arno Kamminga
 Nederland
57,26
(Q)
Timon Evenhuis
 Nederland
59,04 Wietse Waninge
 Nederland
1.00,11
200 m Arno Kamminga
 Nederland
2.04,35
NR, (Q)
Arjan Knipping
 Nederland
2.10,10 Nicholas Quinn
 Ierland
2.13,79
Vlinderslag
50 m Mathys Goosen
 Nederland
23,17 Joeri Verlinden
 Nederland
23,23 Emmanuel Vanluchene
 België
23,44
100 m Mathys Goosen
 Nederland
51,23 Joeri Verlinden
 Nederland
51,53 Viktor Bromer
 Denemarken
52,19
200 m Viktor Bromer
 Denemarken
1.53,71 Mathys Goosen
 Nederland
1.55,18 Joeri Verlinden
 Nederland
1.55,59
Wisselslag
100 m Emmanuel Vanluchene
 België
53,19 Kyle Stolk
 Nederland
53,74 Daniel Skaaning
 Denemarken
54,24
200 m Arjan Knipping
 Nederland
1.57,48 Arno Kamminga
 Nederland
1.58,76 Luc Kroon
 Nederland
2.01,97
400 m Jari Groenhart
 Nederland
4.19,96 Noah Martens
 België
4.28,08 Vincent Crooijmans
 Nederland
4.33,42

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Pernille Blume
 Denemarken
23,93 Femke Heemskerk
 Nederland
24,11
(Q)
Tamara van Vliet
 Nederland
24,34
(Q)
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,60
(Q)
Femke Heemskerk
 Nederland
52,14
(Q)
Signe Bro
 Denemarken
53,76
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.52,42
(Q)
Signe Bro
 Denemarken
1.57,04 Valentine Dumont
 België
1.58,55
400 m Valentine Dumont
 België
4.09,85 Serena Stel
 Nederland
4.17,32 Kaylee de Jong
 Nederland
4.18,99
800 m Valentine Dumont
 België
8.32,60 Serena Stel
 Nederland
8.48,33 Loulou Vos
 Nederland
8.49,09
1500 m Laura Setz
 Nederland
16.57,90 Kaylee de Jong
 Nederland
16.57,97 Marij van der Mast
 Nederland
17.09,49
Rugslag
50 m Maaike de Waard
 Nederland
26,73
(Q)
Tamara van Vliet
 Nederland
27,48 Marieke Tienstra
 Nederland
27,82
100 m Maaike de Waard
 Nederland
58,53
(Q)
Tessa Vermeulen
 Nederland
58,88 Marieke Tienstra
 Nederland
59,94
200 m Marieke Tienstra
 Nederland
2.09,20 Sarah Bro
 Denemarken
2.09,93 Sterre Mooiweer
 Nederland
2.10,34
Schoolslag
50 m Mona McSharry
 Ierland
30,19 Tes Schouten
 Nederland
31,17 Matilde Schrøder
 Denemarken
31,51
100 m Mona McSharry
 Ierland
1.05,27 Kim Busch
 Nederland
1.06,83 Matilde Schrøder
 Denemarken
1.07,44
200 m Mona McSharry
 Ierland
2.26,40 Madelijne Schothans
 Nederland
2.30,28 Kim Vos
 Nederland
2.35,90
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,53
NR, (Q)
Maaike de Waard
 Nederland
25,51
(Q)
Elinore de Jong
 Nederland
25,82
(Q)
100 m Emilie Beckmann
 Denemarken
57,86 Elinore de Jong
 Nederland
58,31 Josien Wijkhuijs
 Nederland
59,97
200 m Valentine Dumont
 België
2.12,23 Femke Spiering
 Nederland
2.16,30 Nienke Jonk
 Nederland
2.17,34
Wisselslag
100 m Marrit Steenbergen
 Nederland
59,53
(Q)
Marjolein Delno
 Nederland
1.00,06 Kim Busch
 Nederland
1.00,47
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
2.07,78
(Q)
Marjolein Delno
 Nederland
2.12,36 Silke Holkenborg
 Nederland
2.19,87
400 m Birgit van Buiten
 Nederland
4.57,08 Camille Bouden
 België
4.57,74 Indy Jongman
 Nederland
5.01,17
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Amsterdam 2017
Listen to this article