Swim Cup Eindhoven 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2009.

Swim Cup Eindhoven 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2009
Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2009
Data 27 t/m 29 november
Sport Zwemmen
Organisator NZE, KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2008     2010 →
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2009 is een internationale zwemwedstrijd die van 27 tot en met 29 november 2009 werd gehouden in het zwembad de Tongelreep in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Samen met de Amsterdam Swim Cup 2010 moesten de Nederlandse zwemmers zich bij deze wedstrijd kwalificeren voor de Europese kampioenschappen zwemmen 2010 in Boedapest.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.

Vrijdag 27/11 Zaterdag 28/11 Zondag 29/11
Series - vanaf 9:30 uur
100 m vlinder vrouwen
100 m vlinder mannen
100 m rug vrouwen
100 m rug mannen
LS 400 m wissel vrouwen
LS 400 m wissel mannen
100 m school vrouwen
100 m school mannen
100 m vrij vrouwen
100 m vrij mannen
LS 800 m vrij vrouwen
LS 1500 vrij mannen
50 m rug vrouwen
50 m rug mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
50 m vlinder vrouwen
50 m vlinder mannen
200 m school vrouwen
200 m school mannen
200 m wissel vrouwen
200 m wissel mannen
50 m school vrouwen
50 m school mannen
50 m vrij vrouwen
50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
200 m rug vrouwen
200 m rug mannen
LS 400 m vrij vrouwen
LS 400 m vrij mannen
SS 1500 m vrij vrouwen
SS 800 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur vanaf 16:00 uur
100 m vlinder vrouwen
100 m vlinder mannen
100 m rug vrouwen
100 m rug mannen
SS 400 m wissel vrouwen
SS 400 m wissel mannen
SS 800 m vrij vrouwen
SS 1500 vrij mannen
100 m school vrouwen
100 m school mannen
100 m vrij vrouwen
100 m vrij mannen
KF 50 m rug vrouwen
KF 50 m rug mannen
KF 50 m vlinder vrouwen
KF 50 m vlinder mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
200 m school vrouwen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m rug mannen
HF 50 m vlinder vrouwen
HF 50 m vlinder mannen
200 m school mannen
200 m wissel vrouwen
200 m wissel mannen
F 50 m rug vrouwen
F 50 m rug mannen
F 50 m vlinder vrouwen
F 50 m vlinder mannen
KF 50 m school vrouwen
KF 50 m school mannen
KF 50 m vrij vrouwen
KF 50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
SS 400 m vrij vrouwen
HF 50 m school vrouwen
HF 50 m school mannen
HF 50 m vrij vrouwen
HF 50 m vrij mannen
SS 400 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
200 m rug mannen
F 50 m school vrouwen
F 50 m school mannen
F 50 m vrij vrouwen
F 50 m vrij mannen

*LS = Langzame series SS = Snelste serie KF Kwartfinale HF = Halve finale F = Finale

EK-kwalificatie

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de EK 2010 in Boedapest, Hongarije. Zeven zwemmers ontvingen op basis van hun prestaties in 2009 een beschermde status.

Limieten

Afstand Mannen Vrouwen Afstand Mannen Vrouwen
50m vrije slag 22,26 25,17 50m schoolslag 27,95 31,77
100m vrije slag 49,21 54,69 100m schoolslag 1.01,04 1.09,03
200m vrije slag 1.48,29 1.58,79 200m schoolslag 2.12,80 2.28,82
400m vrije slag 3.48,49 4.10,67 50m vlinderslag 23,74 26,72
800m vrije slag 7.57,01 8.33,49 100m vlinderslag 52,74 59,12
1500m vrije slag 15.09,06 16.32,71 200m vlinderslag 1.57,54 2.10,00
50m rugslag 25,52 28,80 200m wisselslag 2.01,52 2.14,92
100m rugslag 54,97 1.01,80 400m wisselslag 4.17,85 4.44,12
200m rugslag 1.59,49 2.12,68

Gekwalificeerden


Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemmer Afstand(en)
Sebastiaan Verschuren 200 m vrij
Nick Driebergen 200 m rug


Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemster Afstand(en)
Marleen Veldhuis 50 en 100 m vrij, 50 en 100 m vlinder
Ranomi Kromowidjojo 100 m vrij
Femke Heemskerk 200 m vrij
Hinkelien Schreuder 50 m rug en 50 m vlinder
Moniek Nijhuis 50 m school

Podia

Legenda

  • WR = Wereld record
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • Q = Voldaan aan de EK kwalificatie eis

Mannen

Onderdeel
Vrije Slag
Mannen 50 m[1] Frédérick Bousquet
 Frankrijk
22,10 Sabir Muhammad
 Verenigde Staten
22,95 Robbert Donk
 Nederland
23,48
Mannen 100 m Filippo Magnini
 Italië
49,82 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
49,90 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
50,64
Mannen 200 m Filippo Magnini
 Italië
1.50,05 Glenn Surgeloose
 België
1.50,48 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.51,71
Mannen 400 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.56,08 Joshua Walsh
 Verenigd Koninkrijk
3.56,73 Alfie Howes
 Verenigd Koninkrijk
4.02,50
Mannen 800 m Job Kienhuis
 Nederland
8.03,56 Bryan Mannaart
 Nederland
8.20,56 Vincent van Iperen
 Nederland
8.50,04
Mannen 1500 m Job Kienhuis
 Nederland
15.08,77
NR / Q
Alfie Howes
 Verenigd Koninkrijk
15.57,30 Bryan Mannaart
 Nederland
15.58,73
Rugslag
Mannen 50 m[1] Randall Bal
 Verenigde Staten
24,81 Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,92 Nick Driebergen
 Nederland
26,13
Mannen 100 m Randall Bal
 Verenigde Staten
55,08 Bastiaan Lijesen
 Nederland
56,07 Nick Driebergen
 Nederland
56,49
Mannen 200 m Arkadi Vjatsjanin
 Rusland
1.59,14 Scott Hathaway
 Verenigd Koninkrijk
2.03,17 Nick Driebergen
 Nederland
2.03,29
Schoolslag
Mannen 50 m[1] William Meynard
 Frankrijk
29,75 Devi Wolthuizen
 Nederland
29,76 Gavin van der Werf
 Nederland
30,43
Mannen 100 m Robin van Aggele
 Nederland
1.03,82 Bram Dekker
 Nederland
1.04,43 Devi Wolthuizen
 Nederland
1.04,59
Mannen 200 m Devi Wolthuizen
 Nederland
2.19,05 Martin Cernansky
 Oostenrijk
2.22,65 Pieterjan Vangerven
 België
2.26,15
Vlinderslag
Mannen 50 m[1] Frédérick Bousquet
 Frankrijk
23,67 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
23,76 Sabir Muhammad
 Verenigde Staten
24,42
Mannen 100 m Joeri Verlinden
 Nederland
53,07 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
53,27 Glenn Surgeloose
 België
54,07
Mannen 200 m Joeri Verlinden
 Nederland
1.59,55 Egon Van der Straeten
 België
2.03,70 Bram Dekker
 Nederland
2.05,73
Wisselslag
Mannen 200 m Yakov-Yan Zurablov
 Israël
2.04,59 Lewis Smith
 Verenigd Koninkrijk
2.07,20 Bram Dekker
 Nederland
2.07,36
Mannen 400 m Thomas Haffield
 Verenigd Koninkrijk
4.28,70 Lewis Smith
 Verenigd Koninkrijk
4.29,08 Davy Verreussel
 Nederland
4.29,88

Vrouwen

Onderdeel
Vrije Slag
Vrouwen 50 m[1] Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,68
Q
Inge Dekker
 Nederland
25,23 Maud van der Meer
 Nederland
26,02
Vrouwen 100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,95
Q
Femke Heemskerk
 Nederland
55,14 Inge Dekker
 Nederland
55,29
Vrouwen 200 m[1] Femke Heemskerk
 Nederland
2.00,23 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.00,60 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.02,87
Vrouwen 400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.18,36 Sycerika McMahon
 Ierland
4.18,79 Kayleigh Dawson
 Verenigd Koninkrijk
4.22,62
Vrouwen 800 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
8.58,01 Kayleigh Dawson
 Verenigd Koninkrijk
8.59,08 Esmee Vermeulen
 Nederland
9.01,19
Vrouwen 1500 m Sarah Mommers
 België
18.08,85 Phoebe Whitehead
 Verenigd Koninkrijk
18.34,38 Marcha Admiraal
 Nederland
18.55,41
Rugslag
Vrouwen 50 m[1] Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
28,78
Q
Anja van der Hout
 Nederland
29,80 Mie Nielsen
 Denemarken
30,01
Vrouwen 100 m Wendy van der Zanden
 Nederland
1.03,33 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
1.03,71 Mie Nielsen
 Denemarken
1.04,33
Vrouwen 200 m Femke Heemskerk
 Nederland
2.14,17 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.16,84 Kimberly Buys
 België
2.17,28
Schoolslag
Vrouwen 50 m[1] Moniek Nijhuis
 Nederland
32,03 Kim Janssens
 België
32,19 Tessa Brouwer
 Nederland
33,11
Vrouwen 100 m Kim Janssens
 België
1.10,51 Lia Dekker
 Nederland
1.10,68 Elise Matthysen
 Nederland
1.10,71
Vrouwen 200 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.32,35 Yuliya Banach
 Israël
2.32,45 Anastasia Korotkov
 Israël
2.32,60
Vlinderslag
Vrouwen 50 m[1] Inge Dekker
 Nederland
26,29
Q
Amit Ivry
 Israël
26,62 Kimberly Buys
 België
27,48
Vrouwen 100 m Inge Dekker
 Nederland
59,10
Q
Amit Ivry
 Israël
1.00,14 Kimberly Buys
 België
1.01,06
Vrouwen 200 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.13,46 Jade Barclay
 Verenigd Koninkrijk
2.14,00 Jessica Spruit
 Nederland
2.23,19
Wisselslag
Vrouwen 200 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.15,99 Sycerika McMahon
 Ierland
2.19,62 Lona Kroese
 Nederland
2.20,46
Vrouwen 400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.42,33 Sycerika McMahon
 Ierland
4.56,70 Erin Jeffery
 Verenigd Koninkrijk
5.01,53
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2009
Listen to this article