Swim Cup Eindhoven 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2011.

Swim Cup Eindhoven 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2011
Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2011
Data 7 t/m 10 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB / NZE
Evenementen 34
Navigatie
2009     2012
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2011 was een internationale zwemwedstrijd die werd gehouden van 7 tot en met 10 april 2011 in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Bij deze wedstrijd met de EK zwemmen 2010 en de Amsterdam Swim Cup 2011 moesten de Nederlandse zwemmers zich kwalificeren voor de wereldkampioenschappen zwemmen 2011 in Shanghai.

Wedstrijdschema

Donderdag 07/04 Vrijdag 08/04 Zaterdag 09/04 Zondag 10/04
Series - vanaf 9:30 uur
50m school vrouwen
50m school mannen
400m vrij vrouwen
400m vrij mannen
200m wissel vrouwen
200m wissel mannen
50m vlinder vrouwen
50m vlinder mannen
100m rug mannen
100m rug vrouwen
200m school mannen
200m school vrouwen
100m vrij mannen
100m vrij vrouwen
800m vrij mannen
800m vrij vrouwen
200m vrij vrouwen
200m vrij mannen
400m wissel vrouwen
400m wissel mannen
50m rug vrouwen
50m rug mannen
100m vlinder vrouwen
100m vlinder mannen
200m rug mannen
200m rug vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
50m vrij mannen
50m vrij vrouwen
200m vlinder mannen
200m vlinder vrouwen
1500m vrij mannen
1500m vrij vrouwen
Finales - vanaf 17:00 uur vanaf 16:00 uur
50m school vrouwen
50m school mannen
400m vrij vrouwen
400m vrij mannen
200m wissel vrouwen
200m wissel mannen
50m vlinder vrouwen
50m vlinder mannen
800m vrij vrouwen
100m rug mannen
100m rug vrouwen
200m school mannen
200m school vrouwen
100m vrij mannen
100m vrij vrouwen
200m vrij vrouwen
200m vrij mannen
400m wissel vrouwen
400m wissel mannen
50m rug vrouwen
50m rug mannen
100m vlinder vrouwen
100m vlinder mannen
1500m vrij mannen
200m rug mannen
200m rug vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
50m vrij mannen
50m vrij vrouwen
200m vlinder mannen
200m vlinder vrouwen

WK-kwalificatie

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen 2011 in Shanghai, China. Zeven zwemmers ontvingen op basis van hun prestaties op de Europese kampioenschappen 2010 een nominatie.[1] Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname. Na de Amsterdam Swim Cup hebben acht zwemmers een definitieve kwalificatie afgedwongen.

Limieten

Femke Heemskerk kwalificeerde zich tijdens de Amsterdam Swim Cup voor de WK in Shanghai.
Femke Heemskerk kwalificeerde zich tijdens de Amsterdam Swim Cup voor de WK in Shanghai.
Discipline Mannen Vrouwen
A-limiet B-limiet A-limiet B-limiet
50m vrije slag 22,11 22,33 25,27 25,52
100m vrije slag 48,82 49,31 54,57 55,12
200m vrije slag 1.47,82 1.48,90 1.58,33 1.59,51
400m vrije slag 3.48,92 3.51,21 4.09,35 4.11,84
800m vrije slag 7.57,52 8.02,30 8.33,84 8.38,98
1500m vrije slag 15.09,11 15.18,20 16.27,97 16.37,85
50m rugslag 25,02 25,27 28,04 28,32
100m rugslag 54,40 54,94 1.00,82 1.01,43
200m rugslag 1.58,48 1.59,66 2.10,84 2.12,15
50m schoolslag 27,50 27,77 31,21 31,52
100m schoolslag 1.00,79 1.01,40 1.08,49 1.09,17
200m schoolslag 2.11,74 2.13,06 2.26,89 2.28,36
50m vlinderslag 23,46 23,69 26,25 26,51
100m vlinderslag 52,36 52,88 58,70 59,29
200m vlinderslag 1.56,86 1.58,03 2.08,95 2.10,24
200m wisselslag 2.00,17 2.01,37 2.13,36 2.14,69
400m wisselslag 4.16,46 4.19,02 4.41,75 4.44,57

Gekwalificeerden

Tijdens de Europese kampioenschappen in Boedapest en de Amsterdam Swim Cup heeft een aantal zwemmers en zwemsters reeds voldaan aan de kwalificatie-eis (A-limiet), Robin van Aggele en Lennart Stekelenburg op de 50 meter schoolslag en Joeri Verlinden op de 100 meter vlinderslag moeten nog vormbehoud tonen (B-limiet) om zich te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen mits zij bij de snelste twee zwemmers van Nederland blijven.[1]


Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemmer Afstand(en)
Nick Driebergen 100m en 200m rug
Lennart Stekelenburg 100m school
Sebastiaan Verschuren 100m en 200m vrij


Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemster Afstand(en)
Inge Dekker 50m vrij, 50m en 100m vlinder
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrij
Femke Heemskerk 100m en 200m vrij, 100m rug
Hinkelien Schreuder 50m vrij
Marleen Veldhuis 50m vrij

Behaalde limieten tijdens Swim Cup

Datum Zwemmer Afstand Tijd
8 april 2011 Job Kienhuis 800m vrije slag (m) 7.51,92
Bastiaan Lijesen 100m rugslag (m) 54,31
Lennart Stekelenburg 200m schoolslag (m) 2.11,35
10 april 2011 Job Kienhuis 1500m vrije slag (m) 15.06,10
7 april 2011 Ranomi Kromowidjojo 50m vlinderslag (v) 25,74
Marleen Veldhuis 26,01
Hinkelien Schreuder 26,14
10 april 2011 Sharon van Rouwendaal 200m rugslag (v) 2.10,84
Moniek Nijhuis 100m schoolslag (v) 1.08,03

Vormbehoud getoond tijdens Swim Cup

Datum Zwemmer Afstand Tijd
7 april 2011 Lennart Stekelenburg 50m schoolslag (m) 27,70
9 april 2011 Joeri Verlinden 100m vlinderslag (m) 51,85

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
8 april 2011 800m vrije slag (m) Job Kienhuis 7.51,92 Job Kienhuis 7.55,12 30 juli 2009
200m schoolslag (m) Lennart Stekelenburg 2.11,35 Thijs van Valkengoed 2.11,79 30 juli 2009
9 april 2011 50m rugslag (m) Bastiaan Lijesen 25,04 Nick Driebergen 25,08 1 augustus 2009
10 april 2011 1500m vrije slag (m) Job Kienhuis 15.06,10 Job Kienhuis 15.08,77 27 november 2009
9 april 2011 400m wisselslag (v) Lieke Verouden 4.46,60 Lieke Verouden 4.47,47 12 maart 2011

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-richttijd (A-limiet)
  • (V) = Vormbehoud getoond (B-limiet)

Mannen

Onderdeel
Vrije Slag
50 m Stefan Nystrand
 Zweden
22,01 Sergej Fesikov
 Rusland
22,35 Petter Stymne
 Zweden
22,58
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
49,04 Sergej Fesikov
 Rusland
49,34 Stefan Nystrand
 Zweden
49,35
200 m Dominik Meichtry
 Zwitserland
1.47,99 Joost Reijns
 Nederland
1.48,24 Bas van Velthoven
 Nederland
1.50,35
400 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.48,95 Dominik Meichtry
 Zwitserland
3.49,11 Arjen van der Meulen
 Nederland
3.53,53
800 m Job Kienhuis
 Nederland
7.51,92
(Q), NR
Arjen van der Meulen
 Nederland
8.12,39 Ferry Weertman
 Nederland
8.19,15
1500 m Job Kienhuis
 Nederland
15.06,10
(Q), NR
Tom Vangeneugden
 België
15.39,83 Ferry Weertman
 Nederland
15.58,01
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,10 Nick Driebergen
 Nederland
25,30 Joey de Ruiter
 Nederland
26,42
100 m Nick Driebergen
 Nederland
54,21 Bastiaan Lijesen
 Nederland
54,31
(Q)
Simon Sjödin
 Zweden
55,65
200 m Mattias Carlson
 Zweden
2.02,85 Jean-François Schneiders
 Luxemburg
2.04,56 Jurjen Willemsen
 Nederland
2.04,66
Schoolslag
50 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
27,70
(V)
Gavin van der Werf
 Nederland
28,88 Laurent Carnol
 Luxemburg
29,00
100 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
1.01,03 Bram Dekker
 Nederland
1.03,35 Gavin van der Werf
 Nederland
1.03,69
200 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
2.11,35
(Q), NR
Laurent Carnol
 Luxemburg
2.14,46 Bram Dekker
 Nederland
2.17,86
Vlinderslag
50 m Jason Dunford
 Kenia
23,78 Joeri Verlinden
 Nederland
23,81 Milorad Čavić
 Servië
23,87
100 m Joeri Verlinden
 Nederland
51,85
(V)
Milorad Čavić
 Servië
52,10 Jason Dunford
 Kenia
52,32
200 m Joeri Verlinden
 Nederland
1.58,58 Duarte Mourao
 Portugal
1.58,84 Nuno Quintanilha
 Portugal
1.58,89
Wisselslag
200 m Diogo Carvalho
 Portugal
2.00,38 Simon Sjödin
 Zweden
2.00,71 Bram Dekker
 Nederland
2.03,97
400 m Diogo Carvalho
 Portugal
4.19,59 Pedro Miguel Pinotes
 Portugal
4.23,60 Sébas van Lith
 Nederland
4.39,60

Vrouwen

Onderdeel
Vrije Slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,35 Marleen Veldhuis
 Nederland
24,54 Hinkelien Schreuder
 Nederland
24,88
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
54,12 Sarah Sjöström
 Zweden
54,41 Ida Marko-Varga
 Zweden
54,63
200 m Sarah Sjöström
 Zweden
1.57,12 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
1.59,61 Ida Marko-Varga
 Zweden
1.59,86
400 m Judith Stap
 Nederland
4.20,72 Julie Cnockaert
 België
4.24,53 Pauline van Dam
 Nederland
4.26,64
800 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
8.36,41 Esmee Vermeulen
 Nederland
8.54,06 Judith Stap
 Nederland
8.55,16
1500 m Sycerika McMahon
 Ierland
17.04,70 Judith Stap
 Nederland
17.08,44 Leonie van Noort
 Nederland
17.36,79
Rugslag
50 m Hinkelien Schreuder
 Nederland
28,59 Maaike de Waard
 Nederland
29,48 Emma Svensson
 Zweden
29,60
100 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
1.01,36 Wendy van der Zanden
 Nederland
1.02,49 Evy Witlox
 Nederland
1.03,32
200 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.10,84
(Q)
Wendy van der Zanden
 Nederland
2.14,10 Annemarie Worst
 Nederland
2.16,77
Schoolslag
50 m Jennie Johansson
 Zweden
30,98 Moniek Nijhuis
 Nederland
31,50 Tessa Brouwer
 Nederland
32,06
100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.08,03
(Q)
Jennie Johansson
 Zweden
1.08,48 Tessa Brouwer
 Nederland
1.09,70
200 m Tanja Šmid
 Slovenië
2.29,89 Tessa Brouwer
 Nederland
2.30,74 Jennie Johansson
 Zweden
2.30,87
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
25,74
(Q)
Sarah Sjöström
 Zweden
25,93 Marleen Veldhuis
 Nederland
26,01
(Q)
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
57,32 Sara Oliveira
 Portugal
59,19 Emilia Pikkarainen
 Finland
1.00,13
200 m Ida Marko-Varga
 Zweden
2.09,63 Sara Oliveira
 Portugal
2.12,17 Emilia Pikkarainen
 Finland
2.13,87
Wisselslag
200 m Lieke Verouden
 Nederland
2.16,00 Tanja Šmid
 Slovenië
2.16,40 Sara Thyden
 Zweden
2.16,70
400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.41,24 Lieke Verouden
 Nederland
4.46,60
NR
Sycerika McMahon
 Ierland
4.49,87
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2011
Listen to this article