Swim Cup Eindhoven 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2014.

Swim Cup Eindhoven 2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2014
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2014
Data 10 t/m 13 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2013     2015
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2014 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 10 tot en met 13 april 2014 in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd vormde samen met de wereldkampioenschappen zwemmen 2013 en de Amsterdam Swim Cup 2013 het kwalificatietraject voor de Nederlandse zwemmers richting de Europese kampioenschappen zwemmen 2014 in Berlijn. Het toernooi deed tevens dienst als Nederlandse kampioenschappen zwemmen.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.[1]

Donderdag 10/04 Vrijdag 11/04 Zaterdag 12/04 Zondag 13/04
Series - vanaf 9:30 uur vanaf 09:00 uur
800m vrij vrouwen
200m rug vrouwen
200m rug mannen
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
400m wissel mannen
100m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m wissel vrouwen
F 800m vrij mannen
1500m vrij mannen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
50m rug mannen
50m rug vrouwen
400m wissel vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
200m wissel mannen
F 1500m vrij vrouwen
200m vrij mannen
200m vlinder vrouwen
50m school mannen
50m school vrouwen
400m vrij vrouwen
100m vlinder mannen
100m vrij vrouwen
200m school vrouwen
200m school mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
400m vrij mannen
100m rug vrouwen
100m rug mannen
Finales - vanaf 18:00 uur vanaf 16:30 uur
HF 50m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 200m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 100m vlinder vrouwen
HF 100m vrij mannen
F 200m wissel vrouwen
F 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
F 200m vlinder mannen
F 200m vrij vrouwen
F 100m school mannen
F 100m school vrouwen
F 200m wissel mannen
F 400m wissel vrouwen
F 50m rug mannen
F 50m rug vrouwen
F 800m vrij vrouwen
F 100m vrij mannen
HF 50m school mannen
HF 50m school vrouwen
F 200m vlinder vrouwen
F 200m vrij mannen
HF 100m vrij vrouwen
F 100m vlinder mannen
F 400m vrij vrouwen
F 50m school mannen
F 50m school vrouwen
F 1500m vrij mannen
HF 50m vlinder vrouwen
HF 50m vrij mannen
F 200m school vrouwen
F 100m rug vrouwen
F 100m rug mannen
F 200m school mannen
F 50m vlinder vrouwen
F 50m vrij mannen
F 400m vrij mannen
F 100m vrij vrouwen

EK-kwalificatie

De voormalig technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de Europese kampioenschappen van 2014 in Berlijn, Duitsland. Negen zwemmers zijn op basis van hun prestaties op de wereldkampioenschappen van 2013 en de Amsterdam Swim Cup 2013 al gekwalificeerd.[2] Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

Limieten

Olympisch- en wereldkampioene Ranomi Kromowidjojo is al gekwalificeerd.
Olympisch- en wereldkampioene Ranomi Kromowidjojo is al gekwalificeerd.
Onderdeel Mannen Vrouwen
50m vrije slag 22,19 25,23
100m vrije slag 49,34 54,93
200m vrije slag 1.48,12 1.59,21
400m vrije slag 3.51,80 4.12,24
800m vrije slag 7.55,63 8.40,99
1500m vrije slag 15.16,77 16.15,67
50m rugslag 24,95 28,25
100m rugslag 54,73 1.01,22
200m rugslag 1.59,95 2.12,10
50m schoolslag 27,47 30,83
100m schoolslag 1.01,01 1.08,46
200m schoolslag 2.11,98 2.28,57
50m vlinderslag 23,21 25,94
100m vlinderslag 52,52 58,89
200m vlinderslag 1.57,75 2.12,14
200m wisselslag 2.00,71 2.14,28
400m wisselslag 4.19,21 4.47,14

Gekwalificeerden

Mannen
Zwemmer Afstand(en)
Bastiaan Lijesen 50m en 100m rugslag
Sebastiaan Verschuren 100m en 200m vrije slag
Ferry Weertman 400m en 1500m vrije slag
Vrouwen
Zwemster Afstand(en)
Inge Dekker 100m vrije slag en 50m vlinderslag
Femke Heemskerk 50m, 100m en 200m vrije slag
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrije slag, 50m vlinderslag
Maud van der Meer 100m vrije slag
Moniek Nijhuis 50m en 100m schoolslag
Wendy van der Zanden 400m wisselslag

Limieten behaald tijdens Swim Cup

Datum Naam Onderdeel Tijd
10 april Inge Dekker 50m vrije slag (v) 25,13
100m vlinderslag (v) 58,30
Femke Heemskerk 200m wisselslag (v) 2.10,21
11 april Esmee Vermeulen 200m vrije slag (v) 1.58,91
Sharon van Rouwendaal 800m vrije slag (v) 8.34,17
12 april Dion Dreesens 200m vrije slag (m) 1.47,79
Joeri Verlinden 100m vlinderslag (m) 52,03
Sharon van Rouwendaal 400m vrije slag (v) 4.09,18
200m vlinderslag (v) 2.10,02
13 april Sebastiaan Verschuren 400m vrije slag (m) 3.49,80

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
10 april 50m vlinderslag (m) Joeri Verlinden 23,63 Joeri Verlinden 23,66 9 augustus 2010
200m wisselslag (v) Femke Heemskerk 2.10,21 Femke Heemskerk 2.12,93 15 februari 2014
12 april 200m vlinderslag (v) Sharon van Rouwendaal 2.10,02 Conny van Bentum 2.12,33 30 juli 1988

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de EK-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,17 Alan Madeira
 Brazilië
22,37 Sergej Fesikov
 Rusland
22,49
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
49,19 Velimir Stjepanović
 Servië
49,21 Christos Katrantzis
 Griekenland
49,28
200 m Velimir Stjepanović
 Servië
1.46,87 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.47,21 Dion Dreesens
 Nederland
1.47,79
(Q)
400 m Velimir Stjepanović
 Servië
3.48,25 Ferry Weertman
 Nederland
3.48,94 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.49,80
(Q)
800 m Ferry Weertman
 Nederland
7.57,46 Maarten Brzoskowski
 Nederland
8.02,45 David Brandl
 Oostenrijk
8.08,79
1500 m Pál Joensen
 Faeröer
15.19,20 Maarten Brzoskowski
 Nederland
15.26,21 David Brandl
 Oostenrijk
15.36,81
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,13 Jesse Puts
 Nederland
25,34 Laurent Bams
 Nederland
26,11
100 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
54,78 Mattias Carlsson
 Zweden
55,17 Laurent Bams
 Nederland
56,21
200 m Mattias Carlsson
 Zweden
1.59,29 Emmanuel Vanluchene
 België
2.01,39 Lander Hendrickx
 België
2.02,63
Schoolslag
50 m Čaba Silađi
 Servië
27,50 Ioannis Karpouzlis
 Griekenland
27,77 Hendrik Feldwehr
 Duitsland
27,95
100 m Raphael de Oliveira
 Brazilië
1.01,11 Bram Dekker
 Nederland
1.01,42 Čaba Silađi
 Servië
1.01,48
200 m Erik Persson
 Zweden
2.11,54 Christian vom Lehn
 Duitsland
2.13,03 Sébas van Lith
 Nederland
2.13,26
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
23,17 Joeri Verlinden
 Nederland
23,71 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
24,04
100 m Joeri Verlinden
 Nederland
52,03
(Q)
Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
53,57 Daniel Steen Andersen
 Denemarken
53,78
200 m Velimir Stjepanović
 Servië
1.56,70 Robert Zbogar
 Slovenië
1.59,24 Fabian Beimin
 Nederland
2.03,55
Wisselslag
200 m Sébas van Lith
 Nederland
2.01,33 Mike Marissen
 Nederland
2.02,64 Andreas Vazaios
 Griekenland
2.02,74
400 m Sébas van Lith
 Nederland
4.19,73 Erik Persson
 Zweden
4.19,82 Louis Croenen
 België
4.24,30

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
24,15 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,35 Pernille Blume
 Denemarken
24,73
Inge Dekker
 Nederland
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
52,73 Femke Heemskerk
 Nederland
53,64 Michelle Coleman
 Zweden
53,66
200 m Sarah Sjöström
 Zweden
1.55,04 Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,39 Michelle Coleman
 Zweden
1.57,40
400 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
4.09.18
(Q)
Esmee Vermeulen
 Nederland
4.13,29 Rieneke Terink
 Nederland
4.14,67
800 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
8.34,17
(Q)
Sabrina Marzahn
 Duitsland
8.49,49 Denise Gruhn
 Duitsland
8.51,71
1500 m Sabrina Marzahn
 Duitsland
16.51,68 Denise Gruhn
 Duitsland
16.53,36 Spela Perse
 Duitsland
16.59,20
Rugslag
50 m Etiene Medeiros
 Brazilië
27,95 Mie Nielsen
 Denemarken
28,01 Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
28,23
100 m Mie Nielsen
 Denemarken
59,39 Kira Toussaint
 Nederland
1.01,50 Maaike de Waard
 Nederland
1.01,83
200 m Michelle Coleman
 Zweden
2.10,56 Jördis Steinegger
 Oostenrijk
2.12,49 Kira Toussaint
 Nederland
2.13,71
Schoolslag
50 m Jennie Johansson
 Zweden
30,73 Moniek Nijhuis
 Nederland
30,93 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
31,08
100 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
1.06,42 Jennie Johansson
 Zweden
1.07,50 Moniek Nijhuis
 Nederland
1.07,82
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.19,61 Lisa Zaiser
 Oostenrijk
2.28,67 Jessica Eriksson
 Zweden
2.31,08
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
 Nederland
25,55 Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
26,62 Elinore de Jong
 Nederland
26,81
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
57,01 Inge Dekker
 Nederland
57,33 Jeanette Ottesen
 Denemarken
57,78
200 m Franziska Hentke
 Duitsland
2.08,90 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.10,02
NR, (Q)
Claudia Hufnagl
 Oostenrijk
2.14,19
Wisselslag
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
2.10,21
NR, (Q)
Lisa Zaiser
 Oostenrijk
2.12,33 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.14,31
400 m Franziska Hentke
 Duitsland
4.45,94 Kathrin Demler
 Duitsland
4.49,93 Marjolein Delno
 Nederland
4.53,86
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2014
Listen to this article