Swim Cup Eindhoven 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2015.

Swim Cup Eindhoven 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2015
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2015
Data 2 t/m 5 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2014     2016
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2015 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 2 tot en met 5 april 2015 in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. De wedstrijden vinden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd vormde samen met de Europese kampioenschappen zwemmen 2014 en de Amsterdam Swim Cup 2014 het kwalificatietraject voor de Nederlandse zwemmers richting de wereldkampioenschappen zwemmen 2015 in Kazan. Het toernooi deed tevens dienst als Nederlandse kampioenschappen zwemmen.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.[1]

Donderdag 02/04 Vrijdag 03/04 Zaterdag 04/04 Zondag 05/04
Series - vanaf 09:00 uur
200m rug vrouwen
200m rug mannen
400m wissel mannen
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
400m wissel mannen
100m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m wissel vrouwen
800m vrij vrouwen
800m vrij mannen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
50m rug mannen
50m rug vrouwen
100m school vrouwen
100m school mannen
400m wissel vrouwen
200m wissel mannen
1500m vrij mannen
100m vrij vrouwen
200m vrij mannen
200m vlinder vrouwen
50m school mannen
50m school vrouwen
100m vlinder mannen
400m vrij vrouwen
400m vrij mannen
200m school vrouwen
200m school mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
100m rug vrouwen
100m rug mannen
F 1500m vrij vrouwen
Finales - vanaf 16:00 uur
F 800m vrij mannen
HF 50m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 800m vrij vrouwen
F 200m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 100m vlinder vrouwen
HF 100m vrij mannen
F 200m wissel vrouwen
F 400m wissel mannen
F 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
F 1500m vrij mannen
F 200m vlinder mannen
F 200m vrij vrouwen
F 100m school mannen
F 100m school vrouwen
F 200m wissel mannen
F 50m rug mannen
F 50m rug vrouwen
F 400m wissel vrouwen
F 100m vrij mannen
HF 50m school vrouwen
HF 50m school mannen
F 200m vlinder vrouwen
F 200m vrij mannen
HF 100m vrij vrouwen
F 400m vrij vrouwen
F 50m school mannen
F 50m school vrouwen
F 100m vlinder mannen
HF 50m vrij mannen
HF 50m vlinder vrouwen
F 200m school mannen
F 200m school vrouwen
F 100m rug mannen
F 100m rug vrouwen
F 50m vlinder vrouwen
F 50m vrij mannen
F 400m vrij mannen
F 100m vrij vrouwen

WK-kwalificatie

De technisch directeur van de KNZB, Joop Alberda, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen van 2015 in Kazan, Rusland. Vier zwemsters zijn op basis van hun prestaties op de Europese kampioenschappen van 2014 al genomineerd.[2][3] Één zwemmer en twee zwemsters voldeden tijdens de Amsterdam Swim Cup 2014 aan de kwalificatie eisen. Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

Limieten

Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Onderdeel Mannen Vrouwen
Senioren OTT[4] Senioren OTT[4]
50m vrije slag 22,00 22,25 24,81 25,23
100m vrije slag 48,47 49,34 54,06 55,05
200m vrije slag 1.46,98 1.48,13 1.57,00 1.58,93
400m vrije slag 3.48,41 3.50,83 4.06,21 4.12,47
800m vrije slag 7.49,66 7.55,63 8.29,18 8.40,99
1500m vrije slag 15.05,16 15.13,98 16.05,98 16.33,61
50m rugslag 24,80 25,05 27,96 28,41
100m rugslag 54,03 54,72 1.00,42 1.01,25
200m rugslag 1.57,42 1.59,19 2.10,12 2.12,14
50m schoolslag 27,27 27,52 30,59 31,13
100m schoolslag 1.00,38 1.00,44 1.07,64 1.08,36
200m schoolslag 2.11,07 2.11,71 2.25,46 2.28,12
50m vlinderslag 23,23 23,48 25,94 26,26
100m vlinderslag 51,96 52,52 58,19 59,04
200m vlinderslag 1.56,59 1.57,37 2.08,18 2.11,14
200m wisselslag 1.59,23 1.59,99 2.12,09 2.13,98
400m wisselslag 4.15,45 4.19,21 4.39,20 4.44,50

Gekwalificeerden

Mannen
Naam Afstand(en)
Maarten Brzoskowski[5] 1500m vrije slag
Vrouwen
Naam Afstand(en)
Inge Dekker 50m en 100m vlinderslag
Femke Heemskerk 50m, 100m en 200m vrije slag
Ranomi Kromowidjojo 50m vrije slag
Moniek Nijhuis 100m schoolslag
Sharon van Rouwendaal 400m en 800m vrije slag
Maaike de Waard[5] 50m en 100m rugslag

Limieten behaald tijdens Swim Cup

Datum Naam Onderdeel Tijd
2 april Sebastiaan Verschuren 100m vrije slag (m) 48,25
Maarten Brzoskowski[6] 800m vrije slag (m) 7.55,51
4 april Sebastiaan Verschuren 200m vrije slag (m) 1.46,07
Kyle Stolk[6] 1.48,00
Ranomi Kromowidjojo 100m vrije slag (v) 53,69
Marrit Steenbergen[7] 54,84
Esmee Vermeulen[7] 55,00
5 april Ranomi Kromowidjojo 50m vlinderslag (v) 25,86

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
3 april 200m vrije slag (v) Femke Heemskerk 1.54,68 Femke Heemskerk 1.55,35 12 december 2014
100m schoolslag (v) Moniek Nijhuis 1.07,18 Moniek Nijhuis 1.07,40 5 april 2013
5 april 100m vrije slag (v) Femke Heemskerk 52,69 Ranomi Kromowidjojo 52,75 13 april 2012

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Krisztián Takács
 Hongarije
22,22 Christoffer Carlsen
 Zweden
22,80 Daniel Macovei
 Roemenië
22,99
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
48,43
(Q)
Pieter Timmers
 België
49,27 Velimir Stjepanović
 Servië
49,48
200 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.46,09
(Q)
Péter Bernek
 Hongarije
1.47,72 Kyle Stolk
 Nederland
1.48,00
(Q)[6]
400 m Péter Bernek
 Hongarije
3.47,31 Velimir Stjepanović
 Servië
3.48,85 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.49,80
800 m Péter Bernek
 Hongarije
7.50,42 Ferry Weertman
 Nederland
7.53,38 Maarten Brzoskowski
 Nederland
7.55,51
(Q)[6]
1500 m Péter Bernek
 Hongarije
15.11,05 Maarten Brzoskowski
 Nederland
15.11,17
(Q)[6]
Ferry Weertman
 Nederland
15.12,89
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,43 Gabor Balog
 Hongarije
25,77 Daniel Macovei
 Roemenië
25,87
100 m Gabor Balog
 Hongarije
54,78 Bastiaan Lijesen
 Nederland
55,75 Simon Sjödin
 Zweden
55,85
200 m Gabor Balog
 Hongarije
1.58,97 Mattias Carlsson
 Zweden
1.59,82 Lazar Zlatić
 Servië
2.02,61
Schoolslag
50 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
27,17 Niet uitgereikt Damir Dugonjič
 Slovenië
27,27
Čaba Silađi
 Servië
100 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
59,84 Čaba Silađi
 Servië
1.00,01 Bram Dekker
 Nederland
1.01,46
200 m Erik Persson
 Zweden
2.11,98 Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
2.12,23 Dan Sweeney
 Verenigd Koninkrijk
2.12,81
Vlinderslag
50 m László Cseh
 Hongarije
23,50 Mathys Goosen
 Nederland
23,76 Joeri Verlinden
 Nederland
23,88
100 m László Cseh
 Hongarije
51,97 Joeri Verlinden
 Nederland
52,63 Mathys Goosen
 Nederland
53,13
200 m Simon Sjödin
 Zweden
1.57,22 Velimir Stjepanović
 Servië
1.57,77 Jesper Björk
 Zweden
1.59,54
Wisselslag
200 m László Cseh
 Hongarije
1.58,31 Sébas van Lith
 Nederland
2.01,02 Pavel Janeček
 Tsjechië
2.02,06
400 m Pavel Janeček
 Tsjechië
4.19,21 Sébas van Lith
 Nederland
4.20,59 Erik Persson
 Zweden
4.21,36

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,38
(Q)
Femke Heemskerk
 Nederland
24,57
(Q)
Esmee Vermeulen
 Nederland
25,25
100 m Femke Heemskerk
 Nederland
52,69 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,88
NR, (Q)
Maud van der Meer
 Nederland
54,85
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.54,68
NR, (Q)
Esmee Vermeulen
 Nederland
1.59,11 Boglárka Kapás
 Hongarije
2.00,19
400 m Boglárka Kapás
 Hongarije
4.08,97 Anja Klinar
 Slovenië
4.10,68 Gaja Natlacen
 Slovenië
4.14,75
800 m Boglárka Kapás
 Hongarije
8.30,40 Gaja Natlacen
 Slovenië
8.41,77 Spela Perse
 Slovenië
8.43,20
1500 m Boglárka Kapás
 Hongarije
16.29,41 Gaja Natlacen
 Slovenië
16.32,48 Spela Perse
 Slovenië
16.52,50
Rugslag
50 m Maaike de Waard
 Nederland
28,41
(Q)[7]
Caroline Pilhatsch
 Duitsland
28,73 Jenny Mensing
 Duitsland
29,12
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
59,98 Maaike de Waard
 Nederland
1.01,77 Jenny Mensing
 Duitsland
1.01,84
200 m Jenny Mensing
 Duitsland
2.11,31 Adel Farkas
 Hongarije
2.15,66 Tessa Vermeulen
 Nederland
2.17,28
Schoolslag
50 m Moniek Nijhuis
 Nederland
30,77 Tjasa Vozel
 Slovenië
31,43 Jessica Eriksson
 Zweden
31,87
100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.07,18
NR, (Q)
Tjasa Vozel
 Slovenië
1.07,93 Anouk Elzerman
 Nederland
1.09,45
200 m Moniek Nijhuis
 Nederland
2.29,61 Michelle Lambert
 Duitsland
2.30,07 Tjasa Vozel
 Slovenië
2.30,50
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
25,59 Nastja Govejsek
 Slovenië
26,51 Elinore de Jong
 Nederland
27,08
100 m Anna Ntountounaki
 Griekenland
59,41 Kimberly Buys
 België
1.00,10 Nastja Govejsek
 Slovenië
1.00,62
200 m Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.08,13 Boglárka Kapás
 Hongarije
2.08,99 Anna Ntountounaki
 Griekenland
2.13,41
Wisselslag
200 m Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.11,32 Stina Gardell
 Zweden
2.13,81 Anja Klinar
 Slovenië
2.14,63
400 m Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.37,38 Anja Klinar
 Slovenië
4.40,67 Adel Farkas
 Hongarije
4.48,27
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2015
Listen to this article