Swim Cup Eindhoven 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Swim Cup Eindhoven 2017.

Swim Cup Eindhoven 2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Swim Cup Eindhoven 2017
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Jaar 2017
Data 6 t/m 9 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2016     2018
Portaal 
 
Sport

De Swim Cup Eindhoven 2017 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 6 tot en met 9 april 2017 in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd vormde samen met de Amsterdam Swim Meet 2016 en de Swim Cup Den Haag 2017 het kwalificatietraject voor de Nederlandse zwemmers richting de wereldkampioenschappen zwemmen 2017 in Boedapest. Het toernooi deed tevens dienst als Nederlandse kampioenschappen zwemmen.

Programma

 S  Series
Finale
Ochtendsessie  10:00  Avondsessie  17:00 (B-finales)
18:00 (A-finales)
Mannen
Onderdeel April
6 7 8 9
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag S
Totaal 3 5 5 4
Vrouwen
Onderdeel April
6 7 8 9
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag S
Totaal 5 3 5 4

WK-kwalificatie

De KNZB stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen van 2017 in Boedapest, Hongarije. Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

Limieten

Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Onderdeel Mannen Vrouwen
Senioren Debutanten[1] Senioren Debutanten[1]
50m vrije slag 21,94 22,47 24,73 25,18
100m vrije slag 48,51 48,93 54,15 54,90
200m vrije slag 1.46,68 1.47,73 1.57,12 1.58,68
400m vrije slag 3.45,92 3.48,15 4.07,52 4.10,57
800m vrije slag 7.51,19 7.54,31 8.30,92 8.35,56
1500m vrije slag 14.58,69 15.12,79 16.25,04 16.32,06
50m rugslag 25,21 25,29 28,35 28,52
100m rugslag 53,68 54,06 1.00,18 1.00,61
200m rugslag 1.57,00 1.58,55 2.09,62 2.11,53
50m schoolslag 27,46 27,51 30,90 31,22
100m schoolslag 59,90 1.00,35 1.06,88 1.07,58
200m schoolslag 2.10,15 2.11,11 2.24,74 2.25,91
50m vlinderslag 23,59 23,67 26,33 26,49
100m vlinderslag 51,84 52,29 57,91 58,48
200m vlinderslag 1.56,45 1.57,28 2.08,21 2.09,77
200m wisselslag 1.59,67 2.00,22 2.11,84 2.13,41
400m wisselslag 4.15,04 4.17,90 4.38,06 4.43,06

Overzicht behaalde limieten

Zwemmers en zwemsters van wie de namen schuingedrukt staan hebben voldaan aan de debutantenlimiet.

Onderdeel Mannen Vrouwen
Naam Tijd Naam Tijd
50m vrije slag Jesse Puts 21,82 Ranomi Kromowidjojo
Kim Busch
24,34
25,05
100m vrije slag Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Marrit Steenbergen
53,72
53,77
53,98
200m vrije slag Femke Heemskerk
Marrit Steenbergen
1.56,59
1.57,28
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag Maaike de Waard
Kira Toussaint
27,96
27,96
100m rugslag
200m rugslag
50m schoolslag Arno Kamminga 27,47
100m schoolslag
200m schoolslag Arno Kamminga 2.10,34
50m vlinderslag Mathys Goosen 23,67 Ranomi Kromowidjojo
Maaike de Waard
25,84
25,88
100m vlinderslag
200m vlinderslag
200m wisselslag
400m wisselslag

Nederlandse records

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
6 april 200 m schoolslag (m) Arno Kamminga 2.10,34 Arno Kamminga 2.10,98 16 december 2016

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Jesse Puts
 Nederland
21,95 Thom de Boer
 Nederland
22,04 Ben Schwietert
 Nederland
22,59
100 m Ben Schwietert
 Nederland
49,42 Stan Pijnenburg
 Nederland
49,66 Damian Wierling
 Duitsland
49,80
200 m Ferry Weertman
 Nederland
1.48,16 Kyle Stolk
 Nederland
1.48,21 Maarten Brzoskowski
 Nederland
1.49,41
400 m Ferry Weertman
 Nederland
3.50,86 Poul Zellmann
 Duitsland
3.51,46 Maarten Brzoskowski
 Nederland
3.52,14
800 m Jan Micka
 Tsjechië
7.58,37 Poul Zellmann
 Duitsland
8.04,01 Henning Mühlleitner
 Duitsland
8.10,67
1500 m Ferry Weertman
 Nederland
15.09,03 Jan Micka
 Tsjechië
15.22,24 Poul Zellmann
 Duitsland
15.29,53
Rugslag
50 m Marek Ulrich
 Duitsland
24,90 Christian Diener
 Duitsland
25,23 Jesse Puts
 Nederland
25,58
100 m Christian Diener
 Duitsland
54,13 Marek Ulrich
 Duitsland
54,70 Bernhard Reitshammer
 Oostenrijk
56,21
200 m Christian Diener
 Duitsland
1.57,54 Roman Dmytrijev
 Tsjechië
2.00,14 Bernhard Reitshammer
 Oostenrijk
2.02,25
Schoolslag
50 m Arno Kamminga
 Nederland
27,47
(Q)
Timon Evenhuis
 Nederland
28,45 Bernhard Reitshammer
 Oostenrijk
28,50
100 m Arno Kamminga
 Nederland
1.00,72 Marco Koch
 Duitsland
1.00,75 Christian vom Lehn
 Duitsland
1.01,44
200 m Marco Koch
 Duitsland
2.09,07 Arno Kamminga
 Nederland
2.10,34
NR, (Q)
Christopher Rothbauer
 Oostenrijk
2.12,53
Vlinderslag
50 m Mathys Goosen
 Nederland
23,67
(Q)
Damian Wierling
 Duitsland
23,88 Jan Šefl
 Tsjechië
23,91
100 m Joeri Verlinden
 Nederland
52,23 Mathys Goosen
 Nederland
52,39 Johannes Tesch
 Duitsland
53,67
200 m David Thomasberger
 Duitsland
1.59,42 Patrick Staber
 Oostenrijk
1.59,56 Ramon Klenz
 Duitsland
1.59,77
Wisselslag
200 m Jacob Heidtmann
 Duitsland
2.02,84 Sebastian Steffen
 Oostenrijk
2.03,13 Frank Roovers
 Nederland
2.03,15
400 m Gergely Gyurta
 Hongarije
4.18,48 Patrick Staber
 Oostenrijk
4.19,31 Jacob Heidtmann
 Duitsland
4.20,56

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,39
(Q)
Tamara van Vliet
 Nederland
24,77 Femke Heemskerk
 Nederland
24,84
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,72
(Q)
Femke Heemskerk
 Nederland
53,77
(Q)
Marrit Steenbergen
 Nederland
53,98
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,62
(Q)
Isabel Gose
 Duitsland
1.59,12 Robin Neumann
 Nederland
1.59,15
400 m Valentine Dumont
 België
4.12,07 Isabel Gose
 Duitsland
4.12,71 Laura van Engelen
 Nederland
4.14,39
800 m Jeanette Spiwoks
 Duitsland
8.42,07 Isabel Gose
 Duitsland
8.45,60 Laura van Engelen
 Nederland
8.54,03
1500 m Jeanette Spiwoks
 Duitsland
16.43,90 Laura van Engelen
 Nederland
16.53,90 Martina Elhenická
 Tsjechië
16.57,09
Rugslag
50 m Kira Toussaint
 Nederland
27,96
(Q)
Maaike de Waard
 Nederland
28,06
(Q)
Simona Baumrtová
 Tsjechië
28,35
100 m Kira Toussaint
 Nederland
1.00,28 Simona Baumrtová
 Tsjechië
1.00,47 Lisa Graf
 Duitsland
1.00,69
200 m Lisa Graf
 Duitsland
2.09,34 Simona Baumrtová
 Tsjechië
2.10,60 Sonnele Öztürk
 Duitsland
2.11,73
Schoolslag
50 m Martina Moravčíková
 Tsjechië
31,76 Tes Schouten
 Nederland
31,84 Jessica Steiger
 Duitsland
32,15
100 m Tes Schouten
 Nederland
1.08,07 Jessica Steiger
 Duitsland
1.08,49 Martina Moravčíková
 Tsjechië
1.08,54
200 m Jessica Steiger
 Duitsland
2.25,84 Fanny Lecluyse
 België
2.25,98 Martina Moravčíková
 Tsjechië
2.27,04
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
25,85
(Q)
Maaike de Waard
 Nederland
25,88
(Q)
Kimberly Buys
 België
26,16
100 m Marrit Steenbergen
 Nederland
59,30 Kinge Zandringa
 Nederland
1.00,02 Lucie Svěcená
 Tsjechië
1.00,14
200 m Valentine Dumont
 België
2.11,14 Femke Spiering
 Nederland
2.19,53 Lisa Dreesens
 Nederland
2.22,68
Wisselslag
200 m Simona Baumrtová
 Tsjechië
2.13,72 Lisa Zaiser
 Oostenrijk
2.14,52 Maxine Wolters
 Nederland
2.15,31
400 m Barbora Závadová
 Tsjechië
4.45,27 Marlene Hüther
 Duitsland
4.51,13 Martina Elhenická
 Tsjechië
4.54,86
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Swim Cup Eindhoven 2017
Listen to this article