For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Turkije op de Olympische Zomerspelen 2004.

Turkije op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Turkije op de Olympische Spelen
Turkije op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Turkije
IOC-landcode TUR
NOC Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
(tr) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Ali Enver Adakan
Aantal deelnemers 64 (20 vrouwen)
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 22
goud
3
zilver
3
brons
5
totaal
11
Turkije op de Zomerspelen
1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Turkije op de Winterspelen
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Turkije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Er werd evenveel goud gewonnen als tijdens de vorige editie, maar dit keer werd meer zilver en meer brons gewonnen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Gewichtheffen Halil Mutlu tot 56 kg (m) Goud
Taner Sağır tot 77 kg (m) Goud
Nurcan Taylan tot 48 kg (v) Goud
Boksen Atagün Yalçınkaya halfvlieggewicht (m) Zilver
Taekwondo Bahri Tanrıkulu tot 80 kg (m) Zilver
Worstelen Şeref Eroğlu grieks-romeins, tot 66 kg (m) Zilver
Atletiek Eşref Apak kogelslingeren (m) Brons
Gewichtheffen Sedat Artuç tot 56 kg (m) Brons
Reyhan Arabacıoğlu tot 77 kg (m) Brons
Worstelen Mehmet Özal grieks-romeins, tot 96 kg (m) Brons
Aydin Polatci vrije stijl, tot 120 kg (m) Brons

Resultaten en deelnemers per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 800 meter:

  • Selahattin Cobanoglu
    • Eerste ronde: 1:47.83 (6e in serie 6, ging niet verder, 46e overall)

Mannen hink-stap-springen:

  • Berk Tuna
    • Kwalificatie: Geen score (ging niet verder)

Mannen discuswerpen:

  • Ercument Olgundeniz
    • Kwalificatie: 58.17 m (14e in groep B, ging niet verder, 26e overall)

Mannen kogelslingeren:

  • Esref Apak
    • Kwalificatie: 76.74 m (3e in groep A, gekwalificeerd, 9e overall)
    • Finale A: 79.51 m (2e overall, gekwalificeerd)
    • Finale B: 79.23 m (Best: 79.51 m) (Brons)

Vrouwen 800 meter:

  • Binnaz Uslu
    • Eerste ronde: 2:03.46 (6e in serie 5, ging niet verder, 22e overall)

Vrouwen 1500 meter:

  • Elvan Abeylegesse
    • Eerste ronde: 4:06.42 (5e in serie 1, gekwalificeerd, 13e overall)
    • Halve finale: 4:07.10 (4e in halve finale 1, gekwalificeerd, 11e overall)
    • Finale: 4:00.67 (8e overall)

Vrouwen 5000 meter:

  • Elvan Abeylegesse
    • Eerste ronde: 14:54.80 (2e in serie 1, gekwalificeerd, 2e overall)
    • Finale: 15:12.64 (15e overall)
  • Tezeta Desalgne-Surekli
    • Eerste ronde: 15:26.64 (10e in serie 1, ging niet verder,
  • Ebru Kavaklioglu
    • Eerste ronde: 15:52.39 (14e in serie 1, ging niet verder,

Vrouwen marathon:

  • Lale Ozturk
    • Niet beëindigd

Vrouwen hoogspringen:

Vrouwen kogelstoten:

  • Filiz Kadoğan
  • Kwalificatie: 15.20 m (15e in groep A, ging niet verder, 33e overall)

Vrouwen zevenkamp:

  • Anzhela Atroshchenko
    • Niet beëindigd
      • 100 meter horden 14.10 s (964 punten)
      • Hoogspringen: 1.64 m (783 punten) (Totaal: 1747 punten)
      • Kogelstoten: 12.29 m (680 punten) (Totaal: 2427 punten)
      • 200 meter: 25.11 s (877 punten) (Totaal: 3304 punten)
      • Verspringen: Niet gestart

Vrouwen 20 km snelwandelen:

  • Yeliz Ay
    • 1:36:02 (33e overall)

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen halfvlieggewicht (48 kg):

  • Atagun Yalcinkaya
    • Laatste 32: Versloeg Jolly Katongole uit Oeganda (22 - 7)
    • Laatste 16: Versloeg Jeyhun Abiyev uit Azerbeidzjan (23 - 20)
    • Kwartfinale: Versloeg Alfonso Pinto uit Italië (33 - 24)
    • Halve finale: Versloeg Sergey Kazakov uit Rusland (26 - 20)
    • Finale: Verloor van Yan Bhartelemy Varela uit Cuba (16 - 21) (Zilver)

Mannen vedergewicht (57 kg):

  • Sedat Tasci
    • Laatste 32: Verloor van Seok Hwan Jo uit Zuid-Korea (28 - 37)

Mannen lichtgewicht (60 kg):

  • Selcuk Aydin
    • Laatste 32: Verloor van Dimitar Stilianov uit Bulgarije (11 - 20)

Mannen halfweltergewicht (64 kg):

  • Mustafa Karagollu
    • Laatste 32: Versloeg Vijendra uit India (25 - 20)
    • Laatste 16: Verloor van Ionuţ Gheorghe uit Roemenië (19 - 28)

Mannen weltergewicht (69 kg):

  • Bulent Ulusoy
    • Laatste 32: Versloeg Ellis Chibuye uit Zambia (45 - 32)
    • Laatste 16: Verloor van Sherzod Husanov uit Oezbekistan (9 - 23)

Mannen middengewicht (75 kg):

  • Serdar Ustune
    • Laatste 32: Verloor van Sherzod Abdurahmonov uit Oezbekistan (16 - 34)

Mannen halfzwaargewicht (81 kg):

  • Ihsan Yildirim Tarhan
    • Laatste 32: Versloeg Soulan Pownceby uit Nieuw-Zeeland (puntenovermacht; Ronde 3, 1:23)
    • Laatste 16: Versloeg Shumenov Beibut uit Kazachstan (27 - 19)
    • Kwartfinale: Verloor van Utkirbek Haydarov uit Oezbekistan (11 - 16)

Mannen zwaargewicht (91 kg):

  • Ertugrul Ergezen
    • Laatste 16: trok zich terug

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen individueel

Vrouwen individueel

  • Natalia Nasaridze
    • Plaatsingsronde: 639 punten (16e overall)
    • 1/32 ronde: Verloor van (49) Mari Piuva uit Finland (133 - 136)
  • Zekiye Keskin Satir
    • Plaatsingsronde: 631 punten (25e overall)
    • 1/32 ronde: Versloeg (40) Wiebke Nulle uit Duitsland (135 (10) - 135 (7))
    • 1/16 ronde: Verloor van (8) Evangelia Psarra uit Griekenland (161 - 163)
  • Damla Gunay
    • Plaatsingsronde: 620 punten (42e overall)
    • 1/32 ronde: Verloor van (23) Anja Hitzler uit Duitsland (152 - 163)

Vrouwen team

  • Damla Gunay, Zekiye Keskin Satir en Natalia Nasaridze
    • Plaatsingsronde: 1890 (47 10s, 7e overall)
    • 1/8 ronde: Verloor van (10) Oekraïne (234 - 244)

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 56 kg

  • Halil Mutlu
    • 295,0 kg (Trekken 135,0 kg, stoten 160,0 kg) (Gouden medaille)
  • Sedat Artuc
    • 280,0 kg (Trekken 125,0 kg, stoten 155,0 kg) (Brons)

Mannen 77kg

  • Reyhan Arabacioglu
    • 280,0 kg (Trekken 165,0 kg, stoten 195,0 kg, 4e overall)
  • Taner Sagir
    • 375,0 kg (Trekken 172,5 kg (olympisch record), stoten 195,0 kg) (Goud) (olympisch record)

Mannen 85 kg

  • İzzet İnce
    • Niet beëindigd

Mannen 94kg

  • Hakan Yılmaz
    • 390,0 kg (Trekken 175,0 kg, stoten 215,0 kg, 6e overall)

Vrouwen 48kg

  • Nurcan Taylan
    • 210,0 kg (Trekken 97,5 kg (Wereldrecord), stoten 112,5 kg) (Goud) (Wereldrecord)

Vrouwen 58kg

  • Aylin Dasdelen
    • 225,0 kg (Trekken 100,0 kg, stoten 125,0 kg, 4e overall)

Vrouwen 69kg

  • Sibel Simsek
    • Niet beëindigd

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen -66 kg (Halflichtgewicht):

  • Bektas Demirel
    • Laatste 32: Versloeg Larbi Benboudaoud uit Frankrijk (Tani-otoshi; ippon - 2:52)
    • Laatste 16: Verloor van Georgi Georgiev uit Bulgarije (Kata-guruma; ippon - 4:25) (ging door naar de eerste herkansing ronde)
    • Eerste herkansingsronde: Verloor van David Margosjvili uit Georgië (Morote-gari; waza-ari)

Mannen 100+ kg (Zwaargewicht):

  • Selim Tataroglu
    • Laatste 32: Versloeg Lasja Goedzjedzjiani uit Georgië (Tai-otoshi; ippon - 3:22)
    • Laatste 16: Verloor van Seyed Mahmoudreza Miran uit Iran (Hansuko-make; 4 shidos - 3:28) (ging door naar de eerste herkansing ronde)
    • Eerste herkansingsronde: Versloeg Joel Brutus uit Haïti (Hansuko-make; 4 shidos - 2:18)
    • Tweede herkansingsronde: Versloeg Semir Pepic uit Australië (Ouchi-gari; waza-ari)
    • Third Herkansing Ronde: Verloor van Indrek Pertelson uit Estland (Yoko-guruma; w'ari ippon - 4:37)

Vrouwen -48 kg (Extra-lichtgewicht):

  • Nese Sensoy
    • Laatste 32: Versloeg Ri Kyong-Ok uit Noord-Korea (Harai-makikomi; waza-ari)
    • Laatste 16: Verloor van Ye Gue-Rin uit Zuid-Korea (penalty punten; 2 shidos)

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen trap

  • Oguzhan Tuzun
    • Kwalificatie: 115 punten (21e overall, ging niet verder)

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen under 80kg

  • Bahri Tanrikulu
    • Laatste 16: Versloeg Donald David III Geisler uit Filipijnen (9 - 9; Superiority)
    • Kwartfinale: Versloeg Hichem Hamdouni uit Nigeria (6 - 4)
    • Halve finale: Versloeg Rashad Ahmadov uit Azerbeidzjan (6 - 6; Superiority)
    • Finale: Verloor van Steven Lopez uit Verenigde Staten (0 - 3) (Zilver)

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijl

Mannen 55 kg:

  • Harun Dogan
    • Groep 7
      • Verloor van Martin Berberyan uit Armenië (3 - 5; 6:42)
      • Verloor van Amiran Karntanov uit Griekenland (0 - 10; 2:49)
      • Verloor van O Song-Nam uit Noord-Korea (blessure)
    • 4e in groep, ging niet verder (3 TP, 1 CP, 20e overall)

Mannen 60 kg:

  • Tevfik Odabasi
    • Groep 2
      • Verloor van Mourad Oymakhanov uit Rusland (2 - 5)
      • Verloor van Guivi Sissaouri uit Canada (4 - 5)
    • 3e in groep, ging niet verder (6 TP, 2 CP, 15e overall)

Mannen 66 kg:

  • Omer Cubukci
    • Groep 5
      • Versloeg Stefan Fernyak uit Slowakije (5 - 1)
      • Versloeg Gabor Hatos uit Hongarije (3 - 1; 6:47)
    • 1e in groep, gekwalificeerd (8 TP, 6 CP)
    • Kwartfinale: Verloor van Makach Murtazliev uit Rusland (0 - 6) (7e overall)

Mannen 84 kg:

  • Gokhan Yavaser
    • Groep 5
      • Verloor van Taras Danko uit Oekraïne (0 - 6)
      • Versloeg Mamed Agaev uit Armenië (Gediskwalificeerd)
    • 2e in groep, ging niet verder (0 TP, 4 CP, 15e overall)

Mannen, vrije stijl tot 96 kg:

  • Fatih Cakiroglu
    • Groep 6
      • Versloeg Enkhtuya Tuvshintur uit Mongolië (Val; 3:15)
      • Verloor van Aleksandr Shemarov uit Wit-Rusland (1 - 3)
    • 2e in groep, ging niet verder (5 TP, 5 CP, 9e overall)

Mannen 120 kg:

  • Aydin Polatci
    • Groep 4
      • Versloeg Rares Daniel Chintoan uit Roemenië (10 - 0; 3:19)
      • Versloeg Sven Thiele uit Duitsland (5 - 1)
    • 1e in groep, gekwalificeerd (15 TP, 7 CP)
    • Kwartfinale: Versloeg Alexis Rodriguez uit Cuba (3 - 1; 6:16)
    • Halve finale: Verloor van Artur Taymazov uit Oezbekistan (0 - 3; 6:14)
    • Om de derde plaats: Versloeg Marid Mutalimov uit Kazachstan (3 - 1; 6:12) (Brons)

Grieks-Romeins

Mannen 55 kg:

  • Ercan Yildiz
    • Groep 3
      • Verloor van Irakli Tsjotsjoea uit Georgië (1 - 4)
      • Versloeg Svajunas Adomaitis uit Litouwen (3 - 1; 6:29)
    • 2e in groep, ging niet verder (4 TP, 4 CP, 12e overall)

Mannen 60 kg:

  • Seref Tufenk
    • Groep 7
      • Versloeg Ali Ashkani uit Iran (3 - 1)
      • Versloeg Christos Gkikas uit Griekenland (5 - 0)
      • Verloor van Roberto Monzon uit Cuba (0 - 5)
    • 2e in groep, ging niet verder (8 TP, 6 CP, 8e overall)

Mannen 66 kg:

  • Seref Eroglu
    • Groep 5
      • Versloeg Luis Fernando Izquierdo uit Colombia (10 - 0; 2:14)
      • Versloeg Manoetsjar Kvirkelia uit Georgië (11 - 1)
      • Versloeg Armen Vardanjan uit Oekraïne (5 - 0)
    • 1e in groep, gekwalificeerd (26 TP, 11 CP)
    • Kwartfinale: bye
        • Halve finale: Versloeg Mkkhitar Manukhyan uit Kazachstan (Fall; 5:12)
    • Finale: Verloor van Farid Mansurov uit Azerbeidzjan (3 - 4) (Zilver)

Mannen 84 kg:

  • Hamza Yerlikaya
    • Groep 5
      • Versloeg Oleksandr Daragan uit Oekraïne (4 - 1)
      • Versloeg Vladislav Metodiev uit Bulgarije (blessure; 2:52)
      • Versloeg Tarvi Thomberg uit Estland (3 - 0)
    • 1e in groep, gekwalificeerd (12 TP, 10 CP)
    • Kwartfinale: bye
        • Halve finale: Verloor van Ara Abrahamian uit Zweden (0 - 3)
    • Om de derde plaats: Verloor van Viacheslau Makaranka uit Wit-Rusland (1 - 2; 9:00)

Mannen 96 kg:

  • Mehmet Ozal
    • Groep 5
      • Versloeg Aleksey Cheglakov uit Oezbekistan (3 - 0)
      • Versloeg Igors Kostins uit Letland (4 - 0)
    • 1e in groep, gekwalificeerd (7 TP, 6 CP)
    • Kwartfinale: Versloeg Ernesto Pena uit Cuba (4 - 1; 7:27)
    • Halve finale: Verloor van Karem Ibrahim uit Egypte (0 - 11; 1:09)
    • Om de derde plaats: Versloeg Masoud Hashemzadeh uit Iran (Gediskwalificeerd) (Brons)

Mannen 120 kg:

  • Yekta Yilmaz Gul
    • Groep 4
      • Versloeg Yuriy Yevseychyk uit Israël (3 - 0)
      • Verloor van Mijail Lopez uit Cuba (0 - 3)
    • 2e in groep, ging niet verder (3 TP, 3 CP, 1e overall)

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen mistral

  • Ertugrul Icingir
    • 105 punten (11e overall)

Mannen finn

  • Ali Enver Adakan
    • 124 punten (16e overall)

Mannen 470

  • Selim Kakis en Hasan Kaan Ozgonenc
    • 174 punten (24e overall)

Open Laser

  • Kemal Muslubas
    • 256 punten (33e overall)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 50 m vrije stijl

  • Kaan Tayla
    • Serie: 23.26 s (39e overall, ging niet verder)

Mannen 100 m vrije stijl

  • Kaan Tayla
    • Serie: 51.52 s (42e overall, ging niet verder)

Mannen 200 m vrije stijl

  • Aytekin Mindan
    • Serie: 1:55.65 (52e overall, ging niet verder)

Mannen 400 m vrije stijl

  • Aytekin Mindan
    • Serie: 4:06.85 (41e overall, ging niet verder)

Mannen 100 m rugslag

  • Derya Büyükunçu
    • Serie: 56.34 (26e overall, ging niet verder)

Mannen 200 m rugslag

  • Derya Büyükunçu
    • Serie: 2:02.69 (22e overall, ging niet verder)

Mannen 100 m vlinderslag

  • Onur Uras
    • Serie: 56.37 (49e overall, ging niet verder)

Mannen 200 m individueel wisselslag

  • Oguz Orel Oral
    • Serie: 2:08.84 (45e overall, ging niet verder)

'Vrouwen 400 m vrije stijl

  • Yasemin Özlem Taşkın
    • Serie: 4:24.08 (35e overall, ging niet verder)

Vrouwen 100 m rugslag

  • Sadan Derya Erke
    • Serie: 1:05.38 (34e overall, ging niet verder)

Vrouwen 200 m rugslag

  • Sadan Derya Erke
    • Serie: 1:11.69 (T-21e overall, ging niet verder)

Vrouwen 100 m schoolslag

  • İlkay Dikmen
    • Serie: 2:17.29 (26e overall, ging niet verder)

Vrouwen 200 m schoolslag

  • İlkay Dikmen
    • Serie: 2:32.69 (19e overall, ging niet verder)

Vrouwen 100 m vlinderslag

  • Gulsah Gonenc
    • Serie: 1:04.30 (35e overall, ging niet verder)

Vrouwen 200 m vlinderslag

  • Gulsah Gonenc
    • Serie: 2:20.17 (31e overall, ging niet verder)

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Turkije op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.