UCI Road Women World Cup - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UCI Road Women World Cup.

UCI Road Women World Cup

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De UCI Road Women World Cup was de officiële wereldbeker wielrennen voor vrouwen, georganiseerd door de Wereldwielerbond. Tussen 1998 en 2015 bestond de wereldbekercyclus jaarlijks uit een aantal eendagskoersen (variërend van zes tot twaalf wedstrijden), waarover een regelmatigheidsklassement werd bijgehouden. In 2016 werd de wereldbeker vervangen door de UCI Women's World Tour, vergelijkbaar met de UCI World Tour voor heren.

1998

Zie UCI Road Women World Cup 1998 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 29/03 Australia World Cup
Sydney, Australië
Dede Barry
#2 07/06 Liberty Classic
Philadelphia, Verenigde Staten
Petra Rossner
#3 13/06 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Diana Žiliūtė
#4 09/08 Trophée International
St. Amand-Montrond, Frankrijk
Alessandra Cappellotto
#5 13/09 Ladies Tour Beneden-Maas
Spijkenisse, Nederland
Diana Žiliūtė
#6 27/09 Grand Prix Willem Tell
Embrach, Zwitserland
Zulfiya Zabirova
Winnares eindklassement
Diana Žiliūtė

1999

Zie UCI Road Women World Cup 1999 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 07/03 Australia World Cup
Canberra, Australië
Anna Wilson
#2 14/03 New Zealand World Cup
Hamilton, Nieuw-Zeeland
Roberta Bonanomi
#3 20/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Sara Felloni
#4 14/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Hanka Kupfernagel
#5 30/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Tracey Gaudry
#6 04/06 Liberty Classic
Philadelphia, Verenigde Staten
Petra Rossner
#7 08/08 Trophée International
St. Amand-Montrond, Frankrijk
Vanja Vonckx
#8 09/09 Ladies Tour Beneden-Maas
Spijkenisse, Nederland
Petra Rossner
#9 26/09 Grand Prix Willem Tell
Embrach, Zwitserland
Anna Wilson
Winnares eindklassement
Anna Wilson

2000

Zie UCI Road Women World Cup 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 10/03 Australia World Cup
Canberra, Australië
Anna Wilson
#2 18/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Diana Žiliūtė
#3 12/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Geneviève Jeanson
#4 03/06 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Pia Sundstedt
#5 04/06 Liberty Classic
Philadelphia, Verenigde Staten
Petra Rossner
#6 27/08 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Chantal Beltman
#7 08/09 Grand Prix Willem Tell
Embrach, Zwitserland
Pia Sundstedt
Winnares eindklassement
Diana Žiliūtė

2001

Zie UCI Road Women World Cup 2001 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 10/03 Australia World Cup
Canberra, Australië
Anna Millward
#2 18/03 New Zealand World Cup
Hamilton, Nieuw-Zeeland
Anna Millward
#3 24/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Susanne Ljungskog
#4 18/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Fabiana Luperini
#5 03/06 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Geneviève Jeanson
#6 10/06 Liberty Classic
Philadelphia, Verenigde Staten
Petra Rossner
#7 03/08 Trophée International
St. Amand-Montrond, Frankrijk
Olga Sljoesarjova
#8 08/09 GP Suisse Féminin
Embrach, Zwitserland
Susanne Ljungskog
#9 15/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Judith Arndt
Winnares eindklassement
Anna Millward

2002

Zie UCI Road Women World Cup 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 03/03 Australia World Cup
Snowy Mountains, Australië
Petra Rossner
#2 10/03 New Zealand World Cup
Hamilton, Nieuw-Zeeland
Petra Rossner
#3 23/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Mirjam Melchers
#4 17/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Fabiana Luperini
#5 21/04 GP Castilla y León
Valladolid, Spanje
Regina Schleicher
#6 02/06 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Dede Barry
#7 24/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Regina Schleicher
#8 08/09 GP Suisse Féminin
Embrach, Zwitserland
Svetlana Boebnenkova
#9 15/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Petra Rossner
Winnares eindklassement
Petra Rossner

2003

Zie UCI Road Women World Cup 2003 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 02/03 Australia World Cup
Geelong, Australië
Sara Carrigan
#2 22/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Zoelfia Zabirova
#3 30/03 GP Castilla y León
Valladolid, Spanje
Mirjam Melchers
#4 20/04 Amstel Gold Race
Valkenburg, Nederland
Nicole Cooke
#5 23/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Nicole Cooke
#6 31/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Geneviève Jeanson
#7 23/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Nicole Cooke
#8 31/08 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Diana Žiliūtė
#9 07/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Chantal Beltman
Winnares eindklassement
Nicole Cooke

2004

Zie UCI Road Women World Cup 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 29/02 Australia World Cup
Geelong, Australië
Oenone Wood
#2 20/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Zoelfia Zabirova
#3 28/03 GP Castilla y León
Valladolid, Spanje
Angela Brodtka
#4 04/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Zoelfia Zabirova
#5 21/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Sonia Huguet
#6 29/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Geneviève Jeanson
#7 29/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Edita Pučinskaitė
#8 05/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Petra Rossner
#9 11/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Petra Rossner
Winnares eindklassement
Oenone Wood

2005

Zie UCI Road Women World Cup 2005 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 27/02 Australia World Cup
Geelong, Australië
Rochelle Gilmore
#2 06/03 New Zealand World Cup
Hamilton, Nieuw-Zeeland
Suzanne de Goede
#3 19/03 Primavera Rosa
San Remo, Italië
Trixi Worrack
#4 03/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Mirjam Melchers-Van Poppel
#5 20/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Nicole Cooke
#6 08/05 GP Castilla y León
Valladolid, Spanje
Susanne Ljungskog
#7 28/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Geneviève Jeanson
#8 21/08 Grand Prix of Wales
Cardiff, Wales
Judith Arndt
#9 27/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Noemi Cantele
#10 04/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Ina-Yoko Teutenberg
#11 11/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Giorgia Bronzini
Winnares eindklassement
Oenone Wood

2006

Zie UCI Road Women World Cup 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 26/02 Australia World Cup
Geelong, Australië
Ina-Yoko Teutenberg
#2 05/03 New Zealand World Cup
Hamilton, Nieuw-Zeeland
Sarah Ulmer
#3 02/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Mirjam Melchers-Van Poppel
#4 19/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Nicole Cooke
#5 23/04 Ronde van Bern
Bern, Zwitserland
Zoelfia Zabirova
#6 07/05 GP Castilla y León
Valladolid, Spanje
Nicole Cooke
#7 27/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Judith Arndt
#8 28/07 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Susanne Ljungskog
#9 30/07 The Ladies Golden Hour (ploegentijdrit)
Denemarken
Univega Pro Cycling Team
#10 26/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Nicole Brändli
#11 03/09 Rotterdam Tour
Rotterdam, Nederland
Ina-Yoko Teutenberg
#12 10/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Regina Schleicher
Winnares eindklassement
Nicole Cooke

2007

Zie UCI Road Women World Cup 2007 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 03/03 Australia World Cup
Geelong, Australië
Nicole Cooke
#2 08/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Nicole Cooke
#3 12/04 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Adrie Visser
#4 25/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Marianne Vos
#5 13/05 Ronde van Bern
Bern, Zwitserland
Edita Pučinskaitė
#6 02/06 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Fabiana Luperini
#7 05/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Chantal Beltman
#8 01/09 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Noemi Cantele
#9 16/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Marianne Vos
Winnares eindklassement
Marianne Vos

2008

Zie UCI Road Women World Cup 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 24/02 Australia World Cup
Geelong, Australië
Katheryn Mattis
#2 24/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Emma Pooley
#3 06/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Judith Arndt
#4 12/04 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Chantal Beltman
#5 23/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Marianne Vos
#6 04/05 Ronde van Bern
Bern, Zwitserland
Susanne Ljungskog
#7 31/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Judith Arndt
#8 30/07 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Kori Kelley Seehafer
#9 01/08 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Cervélo Lifeforce
#10 24/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Fabiana Luperini
#11 16/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Judith Arndt
Winnares eindklassement
Judith Arndt

2009

Zie UCI Road Women World Cup 2009 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 29/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Marianne Vos
#2 05/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Ina-Yoko Teutenberg
#3 13/04 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Emma Johansson
#4 22/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Marianne Vos
#5 10/05 Ronde van Bern
Bern, Zwitserland
Kristin Armstrong
#6 30/05 Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
Montreal, Canada
Emma Pooley
#7 31/07 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Cervélo TestTeam
#8 02/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Marianne Vos
#9 22/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Emma Pooley
#10 13/09 Rund um die Nürnberger Altstadt
Neurenberg, Duitsland
Kirsten Wild
Winnares eindklassement
Marianne Vos

2010

Zie UCI Road Women World Cup 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 28/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Marianne Vos
#2 04/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Grace Verbeke
#3 12/04 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Loes Gunnewijk
#4 21/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Emma Pooley
#5 09/05 Ronde van Chongming
Chongming, China
Ina-Yoko Teutenberg
#6 06/06 GP Ciudad de Valladolid
Valladolid, Spanje
Charlotte Becker
#7 30/07 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Cervélo TestTeam
#8 01/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Kirsten Wild
#9 21/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Emma Pooley
Winnares eindklassement
Marianne Vos

2011

Zie UCI Road Women World Cup 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 27/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Emma Pooley
#2 03/04 Ronde van Vlaanderen
Meerbeke, België
Annemiek van Vleuten
#3 16/04 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Marianne Vos
#4 20/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Marianne Vos
#5 15/05 Ronde van Chongming
Chongming, China
Ina-Yoko Teutenberg
#6 05/06 GP Ciudad de Valladolid
Valladolid, Spanje
Marianne Vos
#7 29/07 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
HTC-Highroad Women
#8 31/07 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Annemiek van Vleuten
#9 27/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Annemiek van Vleuten
Winnares eindklassement
Annemiek van Vleuten

2012

Zie UCI Road Women World Cup 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 10/03 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Marianne Vos
#2 25/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Marianne Vos
#3 01/04 Ronde van Vlaanderen
Oudenaarde, België
Judith Arndt
#4 18/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Evelyn Stevens
#5 13/08 Ronde van Chongming
Chongming, China
Shelley Olds
#6 17/08 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Team Specialized-lululemon
#7 19/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Iris Slappendel
#8 25/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Marianne Vos
Winnares eindklassement
Marianne Vos

2013

Zie UCI Road Women World Cup 2013 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 09/03 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Marianne Vos
#2 24/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Elisa Longo Borghini
#3 31/03 Ronde van Vlaanderen
Oudenaarde, België
Marianne Vos
#4 17/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Marianne Vos
#5 12/05 Ronde van Chongming
Chongming, China
Tetjana Riabtsjenko
#6 16/08 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Team Specialized-lululemon
#7 18/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Marianne Vos
#8 31/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Marianne Vos
Winnares eindklassement
Marianne Vos

2014

Zie UCI Road Women World Cup 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 15/03 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Lizzie Armitstead
#2 30/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Emma Johansson
#3 06/04 Ronde van Vlaanderen
Oudenaarde, België
Ellen van Dijk
#4 23/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Pauline Ferrand-Prevot
#5 18/05 Ronde van Chongming
Chongming, China
Kirsten Wild
#6 03/08 Sparkassen Giro
Bochum, Duitsland
Marianne Vos
#7 22/08 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Team Specialized-lululemon
#8 24/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Chantal Blaak
#9 30/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Lucinda Brand
Winnares eindklassement
Lizzie Armitstead

2015

Zie UCI Road Women World Cup 2015 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Datum Wedstrijd Locatie Winnares
#1 14/03 Ronde van Drenthe
Drenthe, Nederland
Jolien D'Hoore
#2 29/03 Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio
Cittiglio, Italië
Lizzie Armitstead
#3 05/04 Ronde van Vlaanderen
Oudenaarde, België
Elisa Longo Borghini
#4 22/04 Waalse Pijl
Hoei, België
Anna van der Breggen
#5 17/05 Ronde van Chongming
Chongming, China
Giorgia Bronzini
#6 07/06 Philadelphia Cycling Classic
Philadelphia, Verenigde Staten
Lizzie Armitstead
#7 02/08 Sparkassen Giro
Bochum, Duitsland
Barbara Guarischi
#8 21/08 Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit)
Vårgårda, Zweden
Rabobank-Liv Woman
#9 23/08 Open de Suède Vårgårda
Vårgårda, Zweden
Jolien D'Hoore
#10 29/08 GP Ouest France-Plouay
Plouay, Frankrijk
Lizzie Armitstead
Winnares eindklassement
Lizzie Armitstead
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UCI Road Women World Cup
Listen to this article