UEFA Champions League 2001/02 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Champions League 2001/02.

UEFA Champions League 2001/02

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De 10e editie van de Champions League werd gewonnen door Real Madrid in de finale tegen het Duitse Bayer Leverkusen.

Voorronde

Eerste voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Araks Ararat
0 - 3
Sheriff Tiraspol
0 - 1 0 - 2
Linfield FC
0 - 1
Torpedo Koetaisi
0 - 0 0 - 1
Bohemian FC
3 - 0
Levadia Tallinn
3 - 0 0 - 0
F91 Dudelange
2 - 6
Skonto Riga
1 - 6 1 - 0
Levski Sofia
4 - 0
Zeljeznicar Sarajevo
4 - 0 0 - 0
VB Vágur
0 - 5
Slavia Mozyr
0 - 0 0 - 5
Valletta FC
0 - 5
FC Haka Valkeakoski
0 - 0 0 - 5
Sloga Jugomagnat Skopje
1 - 1 (uitgoals)
FBK Kaunas
0 - 0 1 - 1
KR Reykjavik
2 - 2 (uitgoals)
KS Vllaznia Shkodër
2 - 1 0 - 1
Barry Town
3 - 0
FK Shamkir
2 - 0 1 - 0

Tweede voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Haka
3 - 1
Maccabi Haifa
0 - 1 3 - 0 (n.v.)
Sjachtar Donetsk
4 - 2
FC Lugano
3 - 0 1 - 2
Omonia Nicosia
2 - 3
Rode Ster Belgrado
1 - 1 1 - 2
Ferencvaros
0 - 0 (4-5 n.p.)
Hajduk Split
0 - 0 0 - 0
Porto
9 - 3
Barry Town
8 - 0 1 - 3
Branik Maribor
1 - 6
Rangers FC
0 - 3 1 - 3
Galatasaray
6 - 1
Vllaznia
2 - 0 4 - 1
Slavia Mozyr
0 - 2
Inter Bratislava
0 - 1 0 - 1
RSC Anderlecht
6 - 1
Sheriff Tiraspol
4 - 0 2 - 1
Torpedo Koetaisi
2 - 4
FC Kopenhagen
1 - 1 1 - 3
Levski Sofia
1 - 1 (uitgoals)
Brann
0 - 0 1 - 1
Skonto Riga
1 - 3
Wisła Kraków
1 - 2 0 - 1
Bohemian
1 - 4
Halmstads
1 - 2 0 - 2
Steaua Boekarest
5 - 1
Sloga Jugomagnat
3 - 0 2 - 1

Derde voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Sjachtar Donetsk
1 - 5
Borussia Dortmund
0 - 2 1 - 3
Lokomotiv Moskou
3 - 2
FC Tirol Innsbruck
3 - 1 0 - 1*
Steaua Boekarest
3 - 5
Dinamo Kiev
2 - 4 1 - 1
FC Haka
1 - 9
Liverpool FC
0 - 5 1 - 4
Hajduk Split
1 - 2
RCD Mallorca
1 - 0 0 - 2 (n.v.)
Rode Ster Belgrado
0 - 3
Bayer Leverkusen
0 - 0 0 - 3
Wisła Kraków
3 - 5
FC Barcelona
3 - 4 0 - 1
FC Kopenhagen
3 - 5
SS Lazio
2 - 1 1 - 4
Inter Bratislava
3 - 7
Rosenborg BK
3 - 3 0 - 4
Halmstads BK
3 - 4
RSC Anderlecht
2 - 3 1 - 1
Slavia Praag
1 - 3
Panathinaikos Athene
1 - 2 0 - 1
Galatasaray
3 - 2
Levski Sofia
2 - 1 1 - 1
Ajax Amsterdam
2 - 3
Celtic FC
1 - 3 1 - 0
FC Porto
5 - 4
Grasshopper-Club Zürich
2 - 2 3 - 2
AC Parma
1 - 2
Lille OSC
0 - 2 1 - 0
Rangers FC
1 - 2
Fenerbahçe
0 - 0 1 - 2

* Eindstand 1-0 voor Lokomotiv maar herspeeld wegens de niet-uitsluiting van een Lokomotiv speler met 2 gele kaarten.

Eerste groepsfase

16 winnaars van de 3de kwalificatieronde, 10 kampioenen van de 10 competities met het beste coëfficiënt en 6 vicekampioenen van de 6 beste competities werden verdeeld over 8 groepen van 4. De top 2 van elke groep gaat naar de 2de groepsfase, de 3de plaats gaat door naar de 3de ronde van de UEFA Cup, de nummer 4 is uitgeschakeld.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Real Madrid
13 6 4 1 1 13 5 +8
2.
AS Roma
9 6 2 3 1 6 5 +1
3.
Lokomotiv Moskou
7 6 2 1 3 9 9 0
4.
RSC Anderlecht
3 6 0 3 3 4 13 -9
Eerste speeldag
Lokomotiv Moskou 1–1 Anderlecht
AS Roma 1–2 Real Madrid
Tweede speeldag
Anderlecht 0–0 AS Roma
Real Madrid 4–0 Lokomotiv Moskou
Derde speeldag
Real Madrid 4–1 Anderlecht
AS Roma 2–1 Lokomotiv Moskou
Vierde speeldag
Anderlecht 0–2 Real Madrid
Lokomotiv Moskva 0–1 AS Roma
Vijfde speeldag
Real Madrid 1–1 AS Roma
Anderlecht 1–5 Lokomotiv Moskou
Zesde speeldag
Lokomotiv Moskou 2–0 Real Madrid
AS Roma 1–1 Anderlecht

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Liverpool FC
12 6 3 3 0 7 3 +4
2.
Boavista FC
8 6 2 2 2 8 7 +1
3.
Borussia Dortmund
8 6 2 2 2 6 7 -1
4.
Dynamo Kiev
4 6 1 1 4 5 9 -4
Eerste speeldag
Dynamo Kiev 2–2 Borussia Dortmund
Liverpool 1–1 Boavista
Tweede speeldag
Borussia Dortmund 0–0 Liverpool
Boavista 3–1 Dynamo Kiev
Derde speeldag
Boavista 2–1 Borussia Dortmund
Liverpool 1–0 Dynamo Kiev
Vierde speeldag
Borussia Dortmund 2–1 Boavista
Dynamo Kiev 1–2 Liverpool
Vijfde speeldag
Boavista 1–1 Liverpool
Borussia Dortmund 1–0 Dynamo Kiev
Zesde speeldag
Liverpool 2–0 Borussia Dortmund
Dynamo Kiev 1–0 Boavista

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Panathinaikos Athene
12 6 4 0 2 8 3 +5
2.
Arsenal FC
9 6 3 0 3 9 9 0
3.
RCD Mallorca
9 6 3 0 3 4 9 -5
4.
FC Schalke 04
6 6 2 0 4 9 9 0
Eerste speeldag
Schalke 0–2 Panathinaikos
Mallorca 1–0 Arsenal
Tweede speeldag
Panathinaikos 2–0 Mallorca
Arsenal 3–2 Schalke
Derde speeldag
Panathinaikos 1–0 Arsenal
Schalke 0–1 Mallorca
Vierde speeldag
Arsenal 2–1 Panathinaikos
Mallorca 0–4 Schalke
Vijfde speeldag
Panathinaikos 2–0 Schalke
Arsenal 3–1 Mallorca
Zesde speeldag
Schalke 3–1 Arsenal
Mallorca 1–0 Panathinaikos

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
FC Nantes Atlantique
11 6 3 2 1 8 3 +5
2.
Galatasaray
10 6 3 1 2 5 4 +1
3.
PSV Eindhoven
7 6 2 1 3 6 9 -3
4.
Lazio Roma
6 6 2 0 4 4 7 -3
Eerste speeldag
Nantes 4–1 PSV Eindhoven
Galatasaray 1–0 Lazio
Tweede speeldag
Lazio 1–3 Nantes
PSV Eindhoven 3–1 Galatasaray
Derde speeldag
PSV Eindhoven 1–0 Lazio
Nantes 0–1 Galatasaray
Vierde speeldag
Lazio 2–1 PSV Eindhoven
Galatasaray 0–0 Nantes
Vijfde speeldag
PSV Eindhoven 0–0 Nantes
Lazio 1–0 Galatasaray
Zesde speeldag
Nantes 1–0 Lazio
Galatasaray 2–0 PSV Eindhoven

Groep E

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Juventus FC
11 6 3 2 1 11 8 +3
2.
FC Porto
10 6 3 1 2 7 5 +2
3.
Celtic FC
9 6 3 0 3 8 11 -3
4.
Rosenborg Trondheim
4 6 1 1 4 4 6 -2
Eerste speeldag
Rosenborg 1–2 Porto
Juventus 3–2 Celtic
Tweede speeldag
Rosenborg 1–1 Juventus
Celtic 1–0 Porto
Derde speeldag
Celtic 1–0 Rosenborg
Porto 0–0 Juventus
Vierde speeldag
Porto 3–0 Celtic
Juventus 1–0 Rosenborg
Vijfde speeldag
Rosenborg 2–0 Celtic
Juventus 3–1 Porto
Zesde speeldag
Porto 1–0 Rosenborg
Celtic 4–3 Juventus

Groep F

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
FC Barcelona
15 6 5 0 1 12 5 +7
2.
Bayer Leverkusen
12 6 4 0 2 10 9 +1
3.
Olympique Lyonnais
9 6 3 0 3 10 9 +1
4.
Fenerbahçe SK
0 6 0 0 6 3 12 -9
Eerste speeldag
Olympique Lyonnais 0–1 Bayer Leverkusen
Fenerbahçe 0–3 Barcelona
Tweede speeldag
Fenerbahçe 0–1 Olympique Lyonnais
Bayer Leverkusen 2–1 Barcelona
Derde speeldag
Barcelona 2–0 Olympique Lyonnais
Bayer Leverkusen 2–1 Fenerbahçe
Vierde speeldag
Barcelona 2–1 Bayer Leverkusen
Olympique Lyonnais 3–1 Fenerbahçe
Vijfde speeldag
Fenerbahçe 1–2 Bayer Leverkusen
Olympique Lyonnais 2–3 Barcelona
Zesde speeldag
Barcelona 1–0 Fenerbahçe
Bayer Leverkusen 2–4 Olympique Lyonnais

Groep G

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Deportivo de La Coruña
10 6 2 4 0 10 8 +2
2.
Manchester United
10 6 3 1 2 10 6 +4
3.
Lille OSC
6 6 1 3 2 7 7 0
4.
Olympiakos Piraeus
5 6 1 2 3 6 12 -6
Eerste speeldag
Deportivo de La Coruña 2–2 Olympiakos
Manchester United 1–0 Lille OSC
Tweede speeldag
Deportivo de La Coruña 2–1 Manchester United
Lille OSC 3–1 Olympiakos
Derde speeldag
Olympiakos 0–2 Manchester United
Lille OSC 1–1 Deportivo de La Coruña
Vierde speeldag
Olympiakos 2–1 Lille OSC
Manchester United 2–3 Deportivo de La Coruña
Vijfde speeldag
Deportivo de La Coruña 1–1 Lille OSC
Manchester United 3–0 Olympiakos
Zesde speeldag
Olympiakos 1–1 Deportivo de La Coruña
Lille OSC 1–1 Manchester United

Groep H

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Bayern München
14 6 4 2 0 14 5 +9
2.
AC Sparta Praag
11 6 3 2 1 10 3 +7
3.
Feyenoord Rotterdam
5 6 1 2 3 7 14 -7
4.
Spartak Moskou
2 6 0 2 4 7 16 -9
Eerste speeldag
Spartak Moskou 2–2 Feyenoord
Bayern München 0–0 Sparta Praag
Tweede speeldag
Spartak Moskou 1–3 Bayern München
Sparta Praag 4–0 Feyenoord
Derde speeldag
Feyenoord 2–2 Bayern München
Sparta Praag 2–0 Spartak Moskou
Vierde speeldag
Bayern München 5–1 Spartak Moskou
Feyenoord 0–2 Sparta Praag
Vijfde speeldag
Bayern München 3–1 Feyenoord
Spartak Moskou 2–2 Sparta Praag
Zesde speeldag
Feyenoord 2–1 Spartak Moskou
Sparta Praag 0–1 Bayern München

Tweede groepsfase

De 8 groepswinnaars en 8 2de plaatsen van de eerste groepsfase werden over 4 groepen van 4 verdeeld met telkens twee groepswinnaars en twee 2de plaatsen. Teams van hetzelfde land of die in de vorige groepsfase samen zaten kunnen nu niet bij elkaar zitten. De top 2 gaat door naar de kwartfinale.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Manchester United
12 6 3 3 0 13 3 +10
2.
Bayern München
12 6 3 3 0 5 2 +3
3.
Boavista FC
5 6 1 2 3 2 8 -6
4.
FC Nantes Atlantique
2 6 0 2 4 4 11 -7
Eerste speeldag
Bayern München 1–1 Manchester United
Boavista 1–0 Nantes Atlantique
Tweede speeldag
Manchester United 3–0 Boavista
Nantes Atlantique 0–1 Bayern München
Derde speeldag
Boavista 0–0 Bayern München
Nantes Atlantique 1–1 Manchester United
Vierde speeldag
Bayern München 1–0 Boavista
Manchester United 5–1 Nantes Atlantique
Vijfde speeldag
Manchester United 0–0 Bayern München
Nantes Atlantique 1–1 Boavista
Zesde speeldag
Boavista 0–3 Manchester United
Bayern München 2–1 Nantes Atlantique

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
FC Barcelona
9 6 2 3 1 7 7 0
2.
Liverpool FC
7 6 1 4 1 4 4 0
3.
AS Roma
7 6 1 4 1 6 5 +1
4.
Galatasaray
5 6 0 5 1 5 6 -1
Eerste speeldag
Galatasaray 1–1 AS Roma
Liverpool 1–3 Barcelona
Tweede speeldag
AS Roma 0–0 Liverpool
Barcelona 2–2 Galatasaray
Derde speeldag
Liverpool 0–0 Galatasaray
Barcelona 1–1 AS Roma
Vierde speeldag
Galatasaray 1–1 Liverpool
AS Roma 3–0 Barcelona
Vijfde speeldag
AS Roma 1–1 Galatasaray
Barcelona 0–0 Liverpool
Zesde speeldag
Liverpool 2–0 AS Roma
Galatasaray 0–1 Barcelona

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Real Madrid
16 6 5 1 0 14 5 +9
2.
Panathinaikos Athene
8 6 2 2 2 7 8 -1
3.
AC Sparta Praag
6 6 2 0 4 6 10 -4
4.
FC Porto
4 6 1 1 4 3 7 -4
Eerste speeldag
Panathinaikos 0–0 Porto
Sparta Praag 2–3 Real Madrid
Tweede speeldag
Porto 0–1 Sparta Praag
Real Madrid 3–0 Panathinaikos
Derde speeldag
Sparta Praag 0–2 Panathinaikos
Real Madrid 1–0 Porto
Vierde speeldag
Panathinaikos 2–1 Sparta Praag
Porto 1–2 Real Madrid
Vijfde speeldag
Porto 2–1 Panathinaikos
Real Madrid 3–0 Sparta Praag
Zesde speeldag
Sparta Praag 2–0 Porto
Panathinaikos 2–2 Real Madrid

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Bayer Leverkusen
10 6 3 1 2 11 11 0
2.
Deportivo de La Coruña
10 6 3 1 2 7 6 +1
3.
Arsenal FC
7 6 2 1 3 8 8 0
4.
Juventus FC
7 6 2 1 3 7 8 -1
Eerste speeldag
Deportivo de La Coruña 2–0 Arsenal
Juventus 4–0 Bayer Leverkusen
Tweede speeldag
Arsenal 3–1 Juventus
Bayer Leverkusen 3–0 Deportivo de La Coruña
Derde speeldag
Juventus 0–0 Deportivo de La Coruña
Bayer Leverkusen 1–1 Arsenal
Vierde speeldag
Deportivo de La Coruña 2–0 Juventus
Arsenal 4–1 Bayer Leverkusen
Vijfde speeldag
Arsenal 0–2 Deportivo de La Coruña
Bayer Leverkusen 3–1 Juventus
Zesde speeldag
Juventus 1–0 Arsenal
Deportivo de La Coruña 1–3 Bayer Leverkusen

Kwartfinale

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Panathinaikos
2-3
FC Barcelona
1-0 1-3
Bayern München
2-3
Real Madrid
2-1 0-2
Deportivo La Coruña
2-5
Manchester United
0-2 2-3
Liverpool FC
3-4
Bayer Leverkusen
1-0 2-4

Halve finale

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
FC Barcelona
1-3
Real Madrid
0-2 1-1
Manchester United
3-3 (uitgoals)
Bayer Leverkusen
2-2 1-1

Finale

Zie UEFA Champions Leaguefinale 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
15 mei 2002
Bayer Leverkusen
1 - 2
Real Madrid
Hampden Park, Glasgow
Opkomst: 51 456

Scheidsrechter: Urs Meier (Zwitserland)

Lúcio 14' Raúl González 8'
Zinédine Zidane 45'

Kampioen

UEFA Champions League 2001/2002


Real Madrid
9de titel
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Champions League 2001/02
Listen to this article