UEFA Champions League 2010/11 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Champions League 2010/11.

UEFA Champions League 2010/11

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Champions League 2010/11
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Champions League
Seizoensdetails
Seizoen 2010/11
Kampioen
FC Barcelona (4e titel)
Topscorer(s)
Lionel Messi (12)
Aantal clubs 76 (kwalificatie)
32 (hoofdtoernooi)
Algemeen
Opgericht 1955 als Europacup I
1992 als Champions League
Laatste kampioen
Chelsea FC (2e titel)
Recordtitelhouder
Real Madrid (13 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 1952 t/m 1975: Kleine Wereldbeker
Vanaf 1960 t/m 2004: Wereldbeker
Vanaf 1980 t/m 2004: Toyota Cup
Vanaf 2000: WK clubs
:
Vanaf 1972: UEFA Super Cup
Actueel
Champions League 2021/22
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Champions League 2010/11 was het 56e seizoen van het belangrijkste Europese voetbaltoernooi en het 19e seizoen na de invoering van de UEFA Champions League. De finale werd gespeeld in het Wembley te Londen. Het was voor de tweede keer dat de finale op een zaterdag werd gespeeld. FC Barcelona won het toernooi voor de vierde keer door in de finale Manchester United met 3-1 te verslaan.

Opzet

Ten opzichte van de UEFA Champions League 2009/10 veranderde er niets. Aan het hoofdtoernooi namen 32 teams deel. 16 ploegen stroomden door naar de knock-outfase van de UEFA Champions League. De nummers drie van elke poule stroomden door naar de 2e ronde van de UEFA Europa League. De nummer vier was uitgeschakeld.

Data

De finale werd gespeeld in Londen
De finale werd gespeeld in Londen

Alle lotingen werden verricht in het Zwitserse Nyon, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Loting 1e wedstrijd 2e wedstrijd
Kwalificatie 1e kwalificatieronde 21 juni 2010 29-30 juni 2010 6-7 juli 2010
2e kwalificatieronde 13-14 juli 2010 20-21 juli 2010
3e kwalificatieronde 16 juli 2010 27-28 juli 2010 3-4 augustus 2010
Play-off Play-offronde 6 augustus 2010 17-18 augustus 2010 24-25 augustus 2010
Groepsfase Wedstrijddag 1 26 augustus 2010
(Monaco)
14-15 september 2010
Wedstrijddag 2 28-29 september 2010
Wedstrijddag 3 19-20 oktober 2010
Wedstrijddag 4 2-3 november 2010
Wedstrijddag 5 23-24 november 2010
Wedstrijddag 6 7-8 december 2010
Knock-outfase 1/8 finales 17 december 2010 15-16 & 22-23 februari 2011 8-9 & 15-16 maart 2011
1/4 finales 18 maart 2011 5-6 april 2011 12-13 april 2011
1/2 finales 26-27 april 2011 3-4 mei 2011
Finale 28 mei 2011 in het Wembley Stadium, Londen

Prijzengeld

Play-offronde
  • 2,1 miljoen per club
  • Totaal € 42 miljoen
Groepsronde
  • € 3,8 miljoen per club
  • € 550.000 per gespeelde wedstrijd per club
  • € 800.000 bonus bij winst
  • € 400.000 bonus bij gelijkspel
  • Totaal € 304 miljoen
Achtste finale
  • € 3 miljoen per club
  • Totaal € 48 miljoen
Kwart Finale
  • € 3,3 miljoen per club
  • Totaal € 26,4 miljoen
Halve finale
  • € 4 miljoen
  • Totaal 16 miljoen
Finale
  • € 9 miljoen voor de winnaar
  • € 5,2 miljoen voor de verliezer
  • Totaal 14,2 miljoen

Teams

  • Deze tabel geeft aan op welk moment welke club voor het eerst in actie kwam.
Hoofdtoernooi
Chelsea FC
InternazionaleTH
Olympique Lyon
CFR Cluj
Manchester United FC
AS Roma
Roebin Kazan
SL Benfica
Arsenal FC
AC Milan
Spartak Moskou
Bursaspor
FC Barcelona
FC Bayern München
FC Sjachtar Donetsk
Panathinaikos FC
Real Madrid CF
FC Schalke 04
FC Twente
Rangers FC
Valencia CF
Olympique Marseille
Play-offronde
Kampioenen Niet-kampioenen
Tottenham Hotspur FC
UC Sampdoria
AJ Auxerre
Sevilla FC
SV Werder Bremen
Derde kwalificatieronde
Kampioenen Niet-kampioenen
RSC Anderlecht
FK Zenit Sint-Petersburg
SC Braga
Celtic FC
FC Basel
FC Dynamo Kiev
Fenerbahçe SK
KAA Gent
FC Kopenhagen
Ajax
PAOK Saloniki
BSC Young Boys
Unirea Urziceni
Tweede kwalificatieronde
Litex Lovetsj
MŠK Žilina
FC BATE Borisov
FC Levadia Tallinn
Sparta Praag
Lech Poznań
FK Željezničar
Dinamo Tirana
Rosenborg BK
NK Dinamo Zagreb
Debreceni VSC
FC Aktobe
Red Bull Salzburg
HJK Helsinki
FH Hafnarfjörður
Pjoenik Jerevan
FK Partizan
FK Ekranas Panevėžys
FC Sheriff Tiraspol
The New Saints FC
Hapoel Tel Aviv FC
Bohemians Dublin FC
Olimpi Roestavi
Linfield FC
Omonia Nicosia
FHK Liepājas Metalurgs
FK Renova Čepčište
HB Tórshavn
AIK Fotboll
FC Koper
FK Inter Bakoe
Jeunesse Esch
Eerste kwalificatieronde
FK Rudar Plevlja
FC Santa Coloma
Birkirkara FC
SP Tre Fiori

TH Titelhouder

Kwalificatieronde

1e voorronde

Aan deze voorronde deden enkel landskampioenen mee. De winnaars plaatsten zich voor de tweede voorronde.

De heenduels werden gespeeld op 29 en 30 juni, de returns op 6 en 7 juli 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Tre Fiori
1 - 7
Rudar
0 - 3 1 - 4
FC Santa Coloma
3 - 7
Birkirkara
0 - 31 3 - 4

1 Uitgesteld vanwege de slechte conditie van het veld. Santa Coloma vroeg om een dag uitstel, maar de UEFA kende een 0-3-overwinning toe aan Birkirkara.[1]

2e voorronde

Aan deze voorronde deden enkel landskampioenen mee. De winnaars plaatsten zich voor de derde voorronde voor kampioenen.

De heenduels werden gespeeld op 13 en 14 juli, de returns op 20 en 21 juli 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FHK Liepājas Metalurgs
0 - 5
Sparta Praag
0 - 3 0 - 2
FC Aktobe
3 - 1
Olimpi Roestavi
2 - 0 1 - 1
FC Levadia Tallinn
3 - 4
Debreceni VSC
1 - 1 2 - 3
FK Partizan
4 - 1
Pjoenik Jerevan
3 - 1 1 - 0
FK Inter Bakoe
1 - 1 (8 - 9 p.)
Lech Poznań
0 - 1 1 - 0 (n.v.)
NK Dinamo Zagreb
5 - 4
FC Koper
5 - 1 0 - 3
Litex Lovetsj
5 - 0
FK Rudar Plevlja
1 - 0 4 - 0
Birkirkara FC
1 - 3
MŠK Žilina
1 - 0 0 - 3
FC Sheriff Tiraspol
3 - 2
Dinamo Tirana
3 - 1 0 - 1
Hapoel Tel Aviv FC
6 - 0
FK Željezničar
5 - 0 1 - 0
Omonia Nicosia
5 - 0
FK Renova Čepčište
3 - 0 2 - 0
Red Bull Salzburg
5 - 1
HB Tórshavn
5 - 0 0 - 1
Bohemians Dublin FC
1 - 4
The New Saints FC
1 - 0 0 - 4
FK BATE Borisov
6 - 1
FH Hafnarfjörður
5 - 1 1 - 0
AIK Fotboll
1 - 0
Jeunesse Esch
1 - 0 0 - 0
Linfield FC
0 - 2
Rosenborg BK
0 - 0 0 - 2
FK Ekranas Panevėžys
1 - 2
HJK Helsinki
1 - 0 0 - 2 (n.v.)

3e voorronde

Kampioenen

Aan deze voorronde deden enkel landskampioenen mee. De winnaars plaatsten zich voor de play-offronde, de verliezers gingen door naar de play-offronde van de Europa League.

De heenduels werden gespeeld op 27 en 28 juli, de returns op 3 en 4 augustus 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Sparta Praag
2 - 0
Lech Poznań
1 - 0 1 - 0
FC Aktobe
2 - 3
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 0 1 - 3
FC Sheriff Tiraspol
2 - 2 (6 - 5 p.)
NK Dinamo Zagreb
1 - 1 1 - 1
Litex Lovetsj
2 - 4
MŠK Žilina
1 - 1 1 - 3
Debreceni VSC
1 - 5
FC Basel
0 - 2 1 - 3
AIK Fotboll
0 - 4
Rosenborg BK
0 - 1 0 - 3
FK Partizan
5 - 1
HJK Helsinki
3 - 0 2 - 1
FC BATE Borisov
2 - 3
FC Kopenhagen
0 - 0 2 - 3
The New Saints FC
1 - 6
RSC Anderlecht
1 - 3 0 - 3
Omonia Nicosia
2 - 5
Red Bull Salzburg
1 - 1 1 - 4

Niet-kampioenen

Aan deze voorronde deden enkel clubs mee die geen landskampioenen zijn. De winnaars plaatsten zich voor de play-offronde, de verliezers gingen door naar de play-offronde van de Europa League.

De heenduels worden gespeeld op 27 en 28 juli, de returns op 3 en 4 augustus 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Ajax
(u) 4 - 4
PAOK Saloniki
1 - 1 3 - 3
FC Dynamo Kiev
6 - 1
KAA Gent
3 - 0 3 - 1
BSC Young Boys
3 - 2
Fenerbahçe SK
2 - 2 1 - 0
SC Braga
4 - 2
Celtic FC
3 - 0 1 - 2
Unirea Urziceni
0 - 1
FK Zenit Sint-Petersburg
0 - 0 0 - 1

Play-offronde

Kampioenen

Aan deze voorronde deden enkel landskampioenen mee. De winnaars plaatsen zich voor het hoofdtoernooi, de verliezers gaan door naar de Europa League.

De heenduels worden gespeeld op 17 en 18 augustus, de returns op 24 en 25 augustus 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Red Bull Salzburg
3 - 4
Hapoel Tel Aviv FC
2 - 3 1 - 1
Rosenborg BK
2 - 2 (u)
FC Kopenhagen
2 - 1 0 - 1
FC Basel
4 - 0
FC Sheriff Tiraspol
1 - 0 3 - 0
Sparta Praag
0 - 3
MŠK Žilina
0 - 2 0 - 1
FK Partizan
4 - 4 (3 - 2 p.)
RSC Anderlecht
2 - 2 2 - 2 (n.v.)

Niet-kampioenen

Aan deze voorronde deden enkel clubs mee die geen landskampioenen zijn. De winnaars plaatsen zich voor het hoofdtoernooi, de verliezers gaan door naar de Europa League.

De heenduels worden gespeeld op 17 en 18 augustus, de returns op 24 en 25 augustus 2010.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
BSC Young Boys
3 - 6
Tottenham Hotspur FC
3 - 2 0 - 4
SC Braga
5 - 3
Sevilla FC
1 - 0 4 - 3
SV Werder Bremen
5 - 4
UC Sampdoria
3 - 1 2 - 3 (n.v.)
FK Zenit Sint-Petersburg
1 - 2
AJ Auxerre
1 - 0 0 - 2
FC Dynamo Kiev
2 - 3
Ajax
1 - 1 1 - 2

Hoofdtoernooi

Potindeling groepsfase

De potindeling is berekend op de clubcoëfficiënten met het Spaanse Barcelona (136.951) als hoogste en het Turkse Bursaspor (6.890) als laagste.

De twee Nederlandse clubs hebben respectievelijk 55.309 (Ajax) en 25.309 (FC Twente) punten.

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4
Barcelona
Werder Bremen
Tottenham Hotspur
Hapoel Tel Aviv
Manchester United
Real Madrid
Glasgow Rangers
FC Twente
Chelsea
AS Roma
Ajax
Roebin Kazan
Arsenal
Sjachtar Donetsk
Schalke 04
AJ Auxerre
Bayern München
Benfica
FC Basel
CFR Cluj
Internazionale
Valencia
Braga
FK Partizan
AC Milan
Olympique Marseille
FC Kopenhagen
MŠK Žilina
Olympique Lyon
Panathinaikos
Spartak Moskou
Bursaspor

Groepsfase

Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de 1/8 finales.
Nummers 3 gaan door naar de Europa League in de tweede ronde.
Uitgeschakeld

Poule A

Datum Tijd Team Score Team
14 sep. 2010 20:45 Werder Bremen 2 - 2 Tottenham Hotspur
FC Twente 2 - 2 Internazionale
29 sep. 2010 20:45 Tottenham Hotspur 4 - 1 FC Twente
Internazionale 4 - 0 Werder Bremen
20 okt. 2010 20:45 Internazionale 4 - 3 Tottenham Hotspur
FC Twente 1 - 1 Werder Bremen
2 nov. 2010 20:45 Tottenham Hotspur 3 - 1 Internazionale
Werder Bremen 0 - 2 FC Twente
24 nov. 2010 20:45 Tottenham Hotspur 3 - 0 Werder Bremen
Internazionale 1 - 0 FC Twente
7 dec. 2010 20:45 FC Twente 3 - 3 Tottenham Hotspur
Werder Bremen 3 - 0 Internazionale
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Tottenham Hotspur
6 3 2 1 18 11 +7 11
2
Internazionale
6 3 1 2 12 11 +1 10
3
FC Twente
6 1 3 2 9 11 -2 6
4
SV Werder Bremen
6 1 2 3 6 12 -6 5
Eto'o
Eto'o
Topscorer Poule A
Samuel Eto'o (Inter), 7 goals

Poule B

Datum Tijd Team Score Team
14 sep. 2010 20:45 Lyon 1 - 0 Schalke 04
Benfica 2 - 0 Hapoel Tel Aviv
29 sep. 2010 20:45 Hapoel Tel Aviv 1 - 3 Lyon
Schalke 04 2 - 0 Benfica
20 okt. 2010 20:45 Schalke 04 3 - 1 Hapoel Tel Aviv
Lyon 2 - 0 Benfica
2 nov. 2010 20:45 Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Schalke 04
Benfica 4 - 3 Lyon
24 nov. 2010 20:45 Schalke 04 3 - 0 Lyon
Hapoel Tel Aviv 3 - 0 Benfica
7 dec. 2010 20:45 Lyon 2 - 2 Hapoel Tel Aviv
Benfica 1 - 2 Schalke 04
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Schalke 04
6 4 1 1 10 3 +7 13
2
Olympique Lyon
6 3 1 2 11 10 +1 10
3
SL Benfica
6 2 0 4 7 12 -5 6
4
Hapoel Tel Aviv FC
6 1 2 3 7 10 -3 5
Huntelaar
Huntelaar
Topscorer Poule B
Klaas-Jan Huntelaar (Schalke), 3 goals

Poule C

Datum Tijd Team Score Team
14 sep. 2010 20:45 Manchester United 0 - 0 Rangers
Bursaspor 0 - 4 Valencia
29 sep. 2010 20:45 Valencia 0 - 1 Manchester United
Rangers 1 - 0 Bursaspor
20 okt. 2010 20:45 Rangers 1 - 1 Valencia
Manchester United 1 - 0 Bursaspor
2 nov. 2010 20:45 Valencia 3 - 0 Rangers
Bursaspor 0 - 3 Manchester United
24 nov. 2010 20:45 Rangers 0 - 1 Manchester United
Valencia 6 - 1 Bursaspor
7 dec. 2010 20:45 Manchester United 1 - 1 Valencia
Bursaspor 1 - 1 Rangers
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Manchester United
6 4 2 0 7 1 +6 14
2
Valencia CF
6 3 2 1 15 4 +11 11
3
Rangers FC
6 1 3 2 3 6 -3 6
4
Bursaspor
6 0 1 5 2 16 -14 1
Topscorer Poule C
Roberto Soldado (Valencia), 5 goals

Poule D

Datum Tijd Team Score Team
14 sep. 2010 20:45 Barcelona 5 - 1 Panathinaikos
Kopenhagen 1 - 0 Roebin Kazan
29 sep. 2010 20:45 Roebin Kazan 1 - 1 Barcelona
Panathinaikos 0 - 2 Kopenhagen
20 okt. 2010 20:45 Panathinaikos 0 - 0 Roebin Kazan
Barcelona 2 - 0 Kopenhagen
2 nov. 2010 20:45 Roebin Kazan 0 - 0 Panathinaikos
Kopenhagen 1 - 1 Barcelona
24 nov. 2010 20:45 Panathinaikos 0 - 3 Barcelona
Roebin Kazan 1 - 0 Kopenhagen
7 dec. 2010 20:45 Barcelona 2 - 0 Roebin Kazan
Kopenhagen 3 - 1 Panathinaikos
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Barcelona
6 4 2 0 14 3 +11 14
2
FC Kopenhagen
6 3 1 2 7 5 +2 10
3
Roebin Kazan
6 1 3 2 2 4 -2 6
4
Panathinaikos FC
6 0 2 4 2 13 -11 2
Messi
Messi
Topscorer(s) Poule D
Lionel Messi (Barcelona), 6 goals

Poule E

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 2010 20:45 Bayern München 2 - 0 Roma
CFR Cluj 2 - 1 Basel
28 sep. 2010 20:45 Roma 2 - 1 CFR Cluj
Basel 1 - 2 Bayern München
19 okt. 2010 20:45 Roma 1 - 3 Basel
Bayern München 3 - 2 CFR Cluj
3 nov. 2010 20:45 Basel 2 - 3 Roma
CFR Cluj 0 - 4 Bayern München
23 nov. 2010 20:45 Roma 3 - 2 Bayern München
Basel 1 - 0 CFR Cluj
8 dec. 2010 20:45 CFR Cluj 1 - 1 Roma
Bayern München 3 - 0 Basel
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Bayern München
6 5 0 1 16 6 +10 15
2
AS Roma
6 3 1 2 10 11 -1 10
3
FC Basel
6 2 0 4 8 11 -3 6
4
CFR Cluj
6 1 1 4 6 12 -6 4
Gomez
Gomez
Topscorer Poule E
Mario Gómez (Bayern), 6 goals

Poule F

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 2010 20:45 Marseille 0 - 1 Spartak Moskou
Žilina 1 - 4 Chelsea
28 sep. 2010 20:45 Spartak Moskou 3 - 0 Žilina
Chelsea 2 - 0 Marseille
19 okt. 2010 20:45 Spartak Moskou 0 - 2 Chelsea
Marseille 1 - 0 Žilina
3 nov. 2010 20:45 Chelsea 4 - 1 Spartak Moskou
Žilina 0 - 7 Marseille
23 nov. 2010 20:45 Spartak Moskou 0 - 3 Marseille
Chelsea 2 - 1 Žilina
8 dec. 2010 20:45 Žilina 1 - 2 Spartak Moskou
Marseille 1 - 0 Chelsea
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Chelsea FC
6 5 0 1 14 4 +10 15
2
Olympique Marseille
6 4 0 2 12 3 +9 12
3
Spartak Moskou
6 3 0 3 7 10 -3 9
4
MŠK Žilina
6 0 0 6 3 19 -16 0
Anelka
Anelka
Topscorer Poule F
Nicolas Anelka (Chelsea), 5 goals

Poule G

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 2010 20:45 Real Madrid 2 - 0 Ajax
AC Milan 2 - 0 AJ Auxerre
28 sep. 2010 20:45 Ajax 1 - 1 AC Milan
AJ Auxerre 0 - 1 Real Madrid
19 okt. 2010 20:45 Ajax 2 - 1 AJ Auxerre
Real Madrid 2 - 0 AC Milan
3 nov. 2010 20:45 AJ Auxerre 2 - 1 Ajax
AC Milan 2 - 2 Real Madrid
23 nov. 2010 20:45 Ajax 0 - 4 Real Madrid
AJ Auxerre 0 - 2 AC Milan
8 dec. 2010 20:45 AC Milan 0 - 2 Ajax
Real Madrid 4 - 0 AJ Auxerre
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Real Madrid CF
6 5 1 0 15 2 +13 16
2
AC Milan
6 2 2 2 7 7 0 8
3
Ajax
6 2 1 3 6 10 -4 7
4
AJ Auxerre
6 1 0 5 3 12 -9 3
Ibrahimović
Ibrahimović
Topscorer Poule G
3 spelers, 4 goals

Poule H

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 2010 20:45 Arsenal 6 - 0 Braga
Sjachtar Donetsk 1 - 0 Partizan
28 sep. 2010 20:45 Braga 0 - 3 Sjachtar Donetsk
Partizan 1 - 3 Arsenal
19 okt. 2010 20:45 Braga 2 - 0 Partizan
Arsenal 5 - 1 Sjachtar Donetsk
3 nov. 2010 20:45 Partizan 0 - 1 Braga
Sjachtar Donetsk 2 - 1 Arsenal
23 nov. 2010 20:45 Braga 2 - 0 Arsenal
Partizan 0 - 3 Sjachtar Donetsk
8 dec. 2010 20:45 Sjachtar Donetsk 2 - 0 Braga
Arsenal 3 - 1 Partizan
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Sjachtar Donetsk
6 5 0 1 12 6 +6 15
2
Arsenal FC
6 4 0 2 18 7 +11 12
3
SC Braga
6 3 0 3 5 11 -6 9
4
FK Partizan
6 0 0 6 2 13 -11 0
Chamakh
Chamakh
Topscorer(s) Poule H
4 spelers, 3 goals

Achtste finales

De heenduels van de achtste finales werden gespeeld op 15, 16, 22 en 23 februari 2011. De returns zijn op 8, 9, 15 en 16 maart 2011 afgewerkt.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
AS Roma
2 - 6
Sjachtar Donetsk
2 - 3 0 - 3
Arsenal
3 - 4
FC Barcelona
2 - 1 1 - 3
AC Milan
0 - 1
Tottenham Hotspur FC
0 - 1 0 - 0
Valencia CF
2 - 4
FC Schalke 04
1 - 1 1 - 3
Olympique Marseille
1 - 2
Manchester United
0 - 0 1 - 2
Internazionale
(u)3 - 3
FC Bayern München
0 - 1 3 - 2
Olympique Lyonnais
1 - 4
Real Madrid CF
1 - 1 0 - 3
FC Kopenhagen
0 - 2
Chelsea
0 - 2 0 - 0

Kwartfinales

De heenduels werden gespeeld op 5 en 6 april, de returns werden op 12 en 13 april afgewerkt. Titelhouder Internazionale werd uitgeschakeld door het Duitse Schalke 04.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Real Madrid
5 - 0
Tottenham Hotspur
4 - 0 1 - 0
Chelsea
1 - 3
Manchester United
0 - 1 1 - 2
FC Barcelona
6 - 1
Sjachtar Donetsk
5 - 1 1 - 0
Internazionale
3 - 7
FC Schalke 04
2 - 5 1 - 2

Halve finales

De heenduels worden gespeeld op 26 en 27 april, de returns worden op 3 en 4 mei afgewerkt.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Schalke 04
1 - 6
Manchester United
0 - 2 1 - 4
Real Madrid
1 - 3
FC Barcelona
0 - 2 1 - 1

Finale

Zie UEFA Champions Leaguefinale 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

28 mei 2011
20:45
FC Barcelona
3 - 1
Manchester United
Wembley, Londen

Toeschouwers: 87.695
Scheidsrechter:
Viktor Kassai
Pedro
 27'
Messi
 54'
Villa
 69'
 34' Rooney

Kampioen

UEFA Champions League 2010/2011


FC Barcelona
4de titel

Statistieken

Belgen actief in deze campagne (vanaf groepsfases)

Nederlanders actief in deze campagne (vanaf groepsfases)

Aantal deelnemers per land per ronde

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde Play-offronde Hoofdtoernooi 1/8 finale 1/4 finale 1/2 finale Finale Winnaar
 Spanje
4 4 4 4 3 3 2 2 1 1
Engeland
4 4 4 4 4 4 3 1 1
 Duitsland
3 3 3 3 3 2 1 1
 Italië
4 4 4 4 3 3 1
 Oekraïne
2 2 2 2 1 1 1
 Frankrijk
3 3 3 3 3 2
 Denemarken
1 1 1 1 1 1
 Rusland
3 3 3 3 2
 Nederland
2 2 2 2 2
 Portugal
2 2 2 2 2
 Zwitserland
2 2 2 2 1
 Griekenland
2 2 2 1 1
 Roemenië
2 2 2 1 1
Schotland
2 2 2 1 1
 Turkije
2 2 2 1 1
 Israël
1 1 1 1 1
 Servië
1 1 1 1 1
 Slowakije
1 1 1 1 1
 België
2 2 2 1
 Moldavië
1 1 1 1
 Noorwegen
1 1 1 1
 Oostenrijk
1 1 1 1
 Tsjechië
1 1 1 1
 Bulgarije
1 1 1
 Cyprus
1 1 1
 Finland
1 1 1
 Hongarije
1 1 1
 Kazachstan
1 1 1
 Kroatië
1 1 1
 Polen
1 1 1
Wales
1 1 1
 Wit-Rusland
1 1 1
 Zweden
1 1 1
 Albanië
1 1
 Armenië
1 1
 Azerbeidzjan
1 1
 Bosnië en Herzegovina
1 1
 Estland
1 1
 Faeröer
1 1
 Georgië
1 1
 Ierland
1 1
 Letland
1 1
 Litouwen
1 1
 IJsland
1 1
 Luxemburg
1 1
 Macedonië
1 1
 Malta
1 1
 Montenegro
1 1
Noord-Ierland
1 1
 Slovenië
1 1
 Andorra
1
 San Marino
1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Champions League 2010/11
Listen to this article