UEFA Europa League 2012/13 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2012/13.

UEFA Europa League 2012/13

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2012/13
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2012/13
Kampioen
Chelsea FC (1e titel)
Topscorer(s)
Libor Kozák (8)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
161+33 (totaal)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Sevilla FC (6e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Europa League 2020/21
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2012/13 was het vierde seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

De finale werd gespeeld in de Amsterdam ArenA in Amsterdam. Chelsea FC versloeg SL Benfica met 2-1.

Data

De finale wordt gespeeld in de Amsterdam ArenA
De finale wordt gespeeld in de Amsterdam ArenA

Alle lotingen zullen plaatsvinden in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 25 juni 2012 5 juli 2012 12 juli 2012
Tweede kwalificatieronde 19 juli 2012 26 juli 2012
Derde kwalificatieronde 20 juli 2012 2 augustus 2012 9 augustus 2012
Play-off Play-offronde 10 augustus 2012 23 augustus 2012 30 augustus 2012
Groepsfase Wedstrijddag 1 31 augustus 2012
(Monaco)
20 september 2012
Wedstrijddag 2 4 oktober 2012
Wedstrijddag 3 25 oktober 2012
Wedstrijddag 4 8 november 2012
Wedstrijddag 5 22 november 2012
Wedstrijddag 6 6 december 2012
Knock-outfase Laatste 32 20 december 2012 14 februari 2013 21 februari 2013
1/8 finales 7 maart 2013 14 maart 2013
1/4 finales 15 maart 2013 4 april 2013 11 april 2013
1/2 finales 25 april 2013 2 mei 2013
Finale 15 mei 2013

Teams

Onderstaande tabel geeft de reeds bekende deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club minimaal zal instromen.

Laatste 32
Chelsea FC
Zenit
Ajax
CFR Cluj
Benfica
Dynamo Kiev
Olympiakos
FK BATE Borisov
Groepsfase
Atlético Madrid (TH)
Napoli (BW)
Panathinaikos FC (CL PO)
Helsingborgs IF (CL PO)
Tottenham Hotspur (4e)
Olympique Lyon (BW)
FC Kopenhagen (CL PO)
NK Maribor (CL PO)
Borussia Mönchengladbach (CL PO)
Académica Coimbra (BW)
FC Basel (CL PO)
Bayer 04 Leverkusen (5e)
Roebin Kazan (BW)
Hapoel Ironi Kiryat Shmona (CL PO)
Udinese (CL PO)
Fenerbahçe SK (CL PO)
AEL Limassol (CL PO)
Play-offronde
Newcastle United (5e)
Feyenoord (CL 3e)
Dinamo Boekarest (BW)
HJK Helsinki (CL 3e)
Levante (6e)
PSV (BW)
Motherwell FC (CL 3e)
Debreceni VSC (CL 3e)
VfB Stuttgart (6e)
AZ (4e)
Heart of Midlothian (BW)
FC Sheriff Tiraspol (CL 3e)
Lazio Roma (4e)
Trabzonspor (3e)
FC Luzern (2e)
Ekranas (CL 3e)
Girondins Bordeaux (5e)
Atromitos (4e)
Hapoel Tel Aviv (BW)
Neftchi Baku (CL 3e)
Sporting Lissabon (4e)
FC Midtjylland (3e)
Slovan Liberec (CL 3e)
F91 Dudelange (CL 3e)
CSKA Moskou (3e)
Club Brugge (CL 3e)
Slask Wroclaw (CL 3e)
Metalist Charkov (3e)
KSC Lokeren (BW)
Molde FK (CL 3e)
Dnipro Dnipropetrovsk (4e)
FC Vaslui (CL 3e)
Partizan Belgrado (CL 3e)
3e voorronde
Liverpool FC (BW)
CS Marítimo (5e)
PAOK FC (5e)
Sparta Praag (2e)
Athletic Bilbao (BF)
Dinamo Moskou (4e)
AC Horsens (4e)
Rapid Wien (2e)
Hannover 96 (7e)
Arsenal Kiev (5e)
Racing Genk (3e)
Omonia Nicosia (BW)
Internazionale (6e)
sc Heerenveen (5e)
Steaua Boekarest (3e)
Olympique Marseille (BW)
Bursaspor (5e)
Dundee United FC (4e)
2e voorronde
Anzji Machatsjkala (5e)
Bnei Jehoeda Tel Aviv (3e)
Hajduk Split (2e)
Vojvodina Novi Sad (3e)
Metaloerh Donetsk (BW)
Maccabi Netanya (4e)
NK Slaven Belupo Koprivnica (3e)
AIK Stockholm (2e)
Vitesse (POW)
Viktoria Plzen (3e)
FC Naftan Novopolotsk (BW)
NK Široki Brijeg (2e)
Eskişehirspor (6e)
FK Mladá Boleslav (4e)
Sjachtjor Salihorsk (2e)
Inter Turku (2e)
Asteras Tripolis (6e)
FC Admira Wacker Mödling (3e)
Legia Warschau (BW)
Sligo Rovers (BW)
AGF Aarhus (5e)
SV Ried (BF)
Ruch Chorzow (2e)
Videoton FC (2e)
KAA Gent (POW)
APOEL Nicosia (2e)
Spartak Trnava (2e)
FC Milsami Orhei (BW)
Rapid Boekarest (4e)
Anorthosis Famagusta (4e)
Slovan Bratislava (3e)
Zalgiris Vilnius (BW)
St. Johnstone FC (6e)
CSKA Sofia (2e)
Aalesunds FK (BW)
Skonto Riga (BW)
Young Boys Bern (3e)
Levski Sofia (3e)
Tromsø IL (2e)
Dila Gori (BW)
Servette FC (4e)
Lokomotiv Plovdiv (BF)
Rode Ster Belgrado (BW)
1e voorronde
NK Osijek (BF)
FK Šiauliai (4e)
FK Aktobe (3e)
Floriana FC (4e)
FC Gomel (3e)
FK Liepājas Metalurgs (2e)
USV Eschen/Mauren (BW)
Portadown FC (2e)
Lech Poznan (4e)
FC Daugava (3e)
FK Čelik Nikšić (BW)
Cliftonville FC (3e)
FK Senica (BW)
Olimpi Roestavi (2e)
FK Rudar Plevlja (2e)
Crusaders FC (BF)
Rosenborg BK (3e)
Torpedo Kutaisi (3e)
FK Zeta (3e)
EB/Streymur (BW)
FK Jagodina (4e)
FK Baku (BW)
SK Tirana (BW)
Víkingur Gøta (3e)
IF Elfsborg (3e)
FK Khazar Lenkoran (2e)
Teuta Durrës (2e)
NSÍ Runavík (4e)
Kalmar FF (BF)
Inter Bakoe (3e)
KS Flamurtari Vlorë (4e)
Jeunesse Esch (2e)
Borac Banja Luka (3e)
Olimpija Ljubljana (2e)
Levadia Tallinn (BW)
CS Grevenmacher (3e)
FK Sarajevo (4e)
ND Mura 05 (3e)
JK Nõmme Kalju (2e)
FC Differdange 03 (4e)
JJK Jyväskylä (3e)
NK Publikum Celje (BF)
Trans Narva (3e)
FC Santa Coloma (BW)
KuPS Kuopio (BF)
FK Renova Čepčište (BW)
Bangor City FC (2e)
UE Santa Coloma (3e)
St. Patrick's Athletic (4e)
FK Metaloerg Skopje (2e)
Llanelli AFC (POW)
SP La Fiorita (BW)
Bohemians Dublin (5e)
FK Shkendija 79 Tetovo (3e)
NEWI Cefn Druids (BF)
AC Libertas (2e)
Budapest Honvéd FC (4e)
FH Hafnarfjardar (2e)
Shirak Gyumri (BW)
Stabæk IF (FP)
MTK Boedapest (BF)
IBV Vestmannaeyjar (3e)
Gandzasar Kapan (2e)
MyPa-47 (FP)
Dacia Chisinau (2e)
Thór Akureyri (BF)
Pyunik Yerevan (3e)
FC Twente (FP)
Zimbru Chisinau (3e)
FK Ordabasy Şımkent (BW)
Hibernians FC (BF)
Suduva Marijampole (3e)
FC Zjetisoe (2e)
Birkirkara FC (3e)
Legenda
Aanduiding Betekenis
(TH) Titelhouder
(BW) Bekerwinnaar
(BF) Bekerfinalist
(2e) Nummer twee competitie
(3e) Nummer drie competitie
etc.
(POW) Play-offwinnaar
(CL 3e) Ingestroomd via de derde voorronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd via de play-offronde van de Champions League.
(FP) Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
schuin Dit team kan zich mogelijk nog plaatsen voor de Champions League of een latere voorronde.
1 Omdat de Ierse nummer 3 Derry City FC twee jaar geleden failliet verklaard werd, is deze club voor drie jaar uitgesloten van Europese deelname. Daardoor nam Bohemians het vrijgekomen Europa League ticket van Derry City over.

Deelnemers per land

Een totaal van 195 teams van 53 bonden zal meedoen aan deze editie van de Europa League. De verdeling gaat op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij wordt gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2006/07 tot en met 2010/11.

Hieronder de verdeling van de plaatsen:

  • Van de bonden 1–6 kwalificeren zich drie teams.
  • Van de bonden 7-9 kwalificeren zich vier teams.
  • Van de bonden 10-51 kwalificeren zich drie teams, behalve Liechtenstein (1 team).
  • Van de bonden 52-53 kwalificeren zich twee teams.
  • De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeert zich automatisch voor de groepsfase van het toernooi indien zij geen UEFA Champions League-ticket heeft verkregen voor dit seizoen.
  • De top drie van de UEFA Fair Playklassement krijgen elk nog een extra ticket.
  • 33 teams die in de UEFA Champions League 2012/13 worden uitgeschakeld plaatsen zich voor de Europa League (8× Laatste 32, 10× Groepsfase en 15× play-offronde).

Ranglijst

Nr. Land Coeff. Teams
1
Engeland
85.785 3
2
 Spanje
82.329
3
 Duitsland
69.436
4
 Italië
60.552
5
 Frankrijk
53.678
6
 Portugal
51.596
7
 Rusland
44.707 4
8
 Oekraïne
43.883
9
 Nederland
40.129
10
 Turkije
35.050 3
11
 Griekenland
34.166
12
 Denemarken
30.550
13
 België
27.000
14
 Roemenië
25.824
15
Schotland
25.141
16
 Zwitserland
24.900
17
 Israël
22.000
18
 Tsjechië
20.850
Nr. Land Coeff. Teams
19
 Oostenrijk
20.700 3
20
 Cyprus
18.124
21
 Bulgarije
17.875
22
 Kroatië
16.124
23
 Wit-Rusland
16.083
24
 Polen
15.916
25
 Slowakije
14.499
26
 Noorwegen
14.375
27
 Servië
14.250
28
 Zweden
14.125
29
 Bosnië en Herzegovina
9.124
30
 Finland
8.966
31
 Ierland
8.708
32
 Hongarije
8.500
33
 Moldavië
7.749
34
 Litouwen
7.708
35
 Letland
7.415
36
 Georgië
6.957
Nr. Land Coeff. Teams
37
 Azerbeidzjan
6.165 3
38
 Slovenië
6.124
39
 Macedonië
5.207
40
 IJsland
4.957
41
 Kazachstan
4.374
42
 Liechtenstein
4.000 1
43
 Montenegro
3.875 3
44
 Albanië
3.874
45
 Estland
3.791
46
Wales
2.790
47
 Armenië
2.583
48
 Malta
2.416
49
Noord-Ierland
2.249
50
 Faeröer
1.416
51
 Luxemburg
1.374
52
 Andorra
1.000 2
53
 San Marino
0.916

Kwalificatieronde

De kwalificatierondes bestaan uit vier fases, te weten de 1e, 2e en 3e voorronde en de play-offronde.

1e voorronde

Aan deze ronde doen 74 teams mee. De 37 winnaars plaatsen zich voor de tweede voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Trans Narva
0 - 7
Inter Bakoe
0 - 5 0 - 2
MTK Boedapest
2 - 3
FK Senica
1 - 1 1 - 2
SK Tirana
2 - 0
CS Grevenmacher
2 - 0 0 - 0
Torpedo Kutaisi
1 - 2
FK Aktobe
1 - 1 0 - 1
Borac Banja Luka
3 - 3(u)
FK Čelik Nikšić
2 - 2 1 - 1
FK Baku
0 - 2
ND Mura 05
0 - 0 0 - 2
IF Elfsborg
12 - 0
Floriana FC
8 - 0 4 - 0
FK Renova Čepčište
8 - 0
AC Libertas
4 - 0 4 - 0
FC Santa Coloma
1 - 4
NK Osijek
0 - 1 1 - 3
FK Jagodina
0 - 1
FK Ordabasy Şımkent
0 - 1 0 - 0
FC Differdange 03
6 - 0
NSÍ Runavík
3 - 0 3 - 0
Crusaders FC
0 - 4
Rosenborg BK
0 - 3 0 - 1
NEWI Cefn Druids
0 - 5
MyPa-47
0 - 0 0 - 5
Levadia Tallinn
(u)2 - 2
FK Šiauliai
1 - 0 1 - 2
Bohemians Dublin
1 - 5
Thór Akureyri
0 - 0 1 - 5
FK Sarajevo
9 - 6
Hibernians FC
5 - 2 4 - 4
FC Twente
9 - 0
UE Santa Coloma
6 - 0 3 - 0
FK Rudar Plevlja
1 - 2
Shirak Gyumri
0 - 1 1 - 1
KS Flamurtari Vlorë
0 - 3
Budapest Honvéd FC
0 - 1 0 - 2
Dacia Chisinau
2 - 0
NK Publikum Celje
1 - 0 1 - 0
Suduva Marijampole
(u)3 - 3
FC Daugava
0 - 1 3 - 2
KuPS Kuopio
3 - 2
Llanelli AFC
2 - 1 1 - 1
Cliftonville FC
1 - 4
Kalmar FF
1 - 0 0 - 4
Víkingur Gøta
0 - 10
FC Gomel
0 - 6 0 - 4
FH Hafnarfjardar
3 - 1
USV Eschen/Mauren
2 - 1 1 - 0
Lech Poznan
3 - 1
FC Zjetisoe
2 - 0 1 - 1
FK Khazar Lenkoran
4 - 2
JK Nõmme Kalju
2 - 2 2 - 0
Birkirkara FC
2 - 2(u)
FK Metaloerg Skopje
2 - 2 0 - 0
Pyunik Yerevan
2 - 4
FK Zeta
0 - 3 2 - 1
Teuta Durrës
1 - 9
Metaloerg Roestavi
0 - 3 1 - 6
Olimpija Ljubljana
6 - 0
Jeunesse Esch
3 - 0 3 - 0
EB/Streymur
3 - 3(u)
Gandzasar Kapan
3 - 1 0 - 2
St. Patrick's Athletic
(u)2 - 2
IBV Vestmannaeyjar
1 - 0 1 - 2
SP La Fiorita
0 - 6
FK Liepājas Metalurgs
0 - 2 0 - 4
JJK Jyväskylä
4 - 3
Stabæk IF
2 - 0 2 - 3
Bangor City FC
1 - 2
Zimbru Chisinau
0 - 0 1 - 2
FK Shkendija 79 Tetovo
1 - 2
Portadown FC
0 - 0 1 - 2

2e voorronde

Er stromen 43 teams in naast de 37 winnaars uit de eerste voorronde; in totaal doen 80 teams aan deze ronde mee. De 40 winnaars plaatsen zich voor de derde voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK Khazar Lenkoran
1 - 2
Lech Poznan
1 - 1 0 - 1
Eskişehirspor
3 - 1
St. Johnstone FC
2 - 0 1 - 1
Hajduk Split
2 - 1
Skonto Riga
2 - 0 0 - 1
AIK Stockholm
2 - 1
FH Hafnarfjardar
1 - 1 1 - 0
FK Renova Čepčište
1 - 2
FC Gomel
0 - 2 1 - 0
FC Naftan Novopolotsk
6 - 7
Rode Ster Belgrado
3 - 4 3 - 3
Vojvodina Novi Sad
5 - 1
Suduva Marijampole
1 - 1 4 - 0
JJK Jyväskylä
3 - 3(u)
FK Zeta
3 - 2 0 - 1
Young Boys Bern
1 - 1 ns (4-1)
Zimbru Chisinau
1 - 0 0 - 1
Lokomotiv Plovdiv
5 - 7
Vitesse
4 - 4 1 - 3
SK Tirana
1 - 6
Aalesunds FK
1 - 1 0 - 5
Metaloerh Donetsk
11 - 2
FK Čelik Nikšić
7 - 0 4 - 2
Maccabi Netanya
2 - 2(u)
KuPS Kuopio
1 - 2 1 - 0
FK Mladá Boleslav
4 - 0
Thór Akureyri
3 - 0 1 - 0
Levadia Tallinn
1 - 6
Anorthosis Famagusta
1 - 3 0 - 3
FC Milsami Orhei
4 - 5
FK Aktobe
4 - 2 0 - 3
NK Slaven Belupo Koprivnica
10 - 2
Portadown FC
6 - 0 4 - 2
Servette FC
5 - 1
Gandzasar Kapan
2 - 0 3 - 1
FC Twente
6 - 1
Inter Turku
1 - 1 5 - 0
Zalgiris Vilnius
2 - 6
FC Admira Wacker Mödling
1 - 1 1 - 5
NK Osijek
1 - 6
Kalmar FF
1 - 3 0 - 3
Slovan Bratislava
1 - 1(u)
Videoton FC
1 - 1 0 - 0
Rapid Boekarest
5 - 1
MyPa-47
3 - 1 2 - 0
Metaloerg Roestavi
1 - 5
Viktoria Plzen
1 - 3 0 - 2
ND Mura 05
(u)1 - 1
CSKA Sofia
0 - 0 1 - 1
Inter Bakoe
2 - 2 ns (2-4)
Asteras Tripolis
1 - 1 1 - 1
FC Differdange 03
2 - 4
KAA Gent
0 - 1 2 - 3
Anzji Machatsjkala
5 - 0
Budapest Honvéd FC
1 - 0 4 - 0
Levski Sofia
2 - 3
FK Sarajevo
1 - 0 1 - 3
FK Liepājas Metalurgs
3 - 7
Legia Warschau
2 - 2 1 - 5
Sjachtjor Salihorsk
1 - 1(u)
SV Ried
1 - 1 0 - 0
Bnei Jehoeda Tel Aviv
3 - 0
Shirak Gyumri
2 - 0 1 - 0
Rosenborg BK
4 - 3
FK Ordabasy Şımkent
2 - 2 2 - 1
Spartak Trnava
4 - 2
Sligo Rovers
3 - 1 1 - 1
Dacia Chisinau
1 - 2
IF Elfsborg
1 - 0 0 - 2
NK Široki Brijeg
2 - 3
St. Patrick's Athletic
1 - 1 1 - 2(n.v.)
APOEL Nicosia
3 - 0
FK Senica
2 - 0 1 - 0
Ruch Chorzow
6 - 1
FK Metaloerg Skopje
3 - 1 3 - 0
AGF Aarhus
2 - 5
Dila Gori
1 - 2 1 - 3
Olimpija Ljubljana
0 - 1
Tromsø IL
0 - 0 0 - 1(n.v.)

3e voorronde

Er stromen 18 teams in naast de 40 winnaars uit de tweede voorronde; in totaal doen 58 teams aan deze ronde mee. De 29 winnaars plaatsen zich voor de play-offronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Videoton FC
4 - 0
KAA Gent
1 - 0 3 - 0
AIK Stockholm
3 - 1
Lech Poznan
3 - 0 0 - 1
Eskişehirspor
1 - 4
Olympique Marseille
1 - 1 0 - 3
Rode Ster Belgrado
0 - 0 ns (6-5)
Omonia Nicosia
0 - 0 0 - 0
FK Sarajevo
2 - 2(u)
FK Zeta
2 - 1 0 - 1
FC Admira Wacker Mödling
2 - 4
Sparta Praag
0 - 2 2 - 2
Kalmar FF
1 - 3
Young Boys Bern
1 - 0 0 - 3
Dundee United FC
2 - 7
Dinamo Moskou
2 - 2 0 - 5
Arsenal Kiev
2 - 3
ND Mura 05
0 - 3 2 - 0
KuPS Kuopio
1 - 6
Bursaspor
1 - 0 0 - 6
Steaua Boekarest
3 - 1
Spartak Trnava
0 - 1 3 - 0
FC Gomel
0 - 4
Liverpool FC
0 - 1 0 - 3
SV Ried
3 - 4
Legia Warschau
2 - 1 1 - 3
St. Patrick's Athletic
0 - 5
Hannover 96
0 - 3 0 - 2
Servette FC
1 - 1(u)
Rosenborg BK
1 - 1 0 - 0
Athletic Bilbao
4 - 3
NK Slaven Belupo Koprivnica
3 - 1 1 - 2
Anzji Machatsjkala
4 - 0
Vitesse
2 - 0 2 - 0
Asteras Tripolis
1 - 1(u)
CS Marítimo
1 - 1 0 - 0
sc Heerenveen
4 - 1
Rapid Boekarest
4 - 0 0 - 1
Ruch Chorzow
0 - 7
Viktoria Plzen
0 - 2 0 - 5
AC Horsens
4 - 3
IF Elfsborg
1 - 1 3 - 2
APOEL Nicosia
3 - 1
Aalesunds FK
2 - 1 1 - 0
Hajduk Split
2 - 3
Internazionale
0 - 3 2 - 0
Vojvodina Novi Sad
2 - 3
Rapid Wien
2 - 1 0 - 2
Racing Genk
4 - 2
FK Aktobe
2 - 1 2 - 1
Tromsø IL
2 - 1
Metaloerh Donetsk
1 - 1 1 - 0
FC Twente
4 - 0
FK Mladá Boleslav
2 - 0 2 - 0
Bnei Jehoeda Tel Aviv
1 - 6
PAOK FC
0 - 2 1 - 4
Dila Gori
3 - 1
Anorthosis Famagusta
0 - 1 3 - 0*
  • De wedstrijd Anorthosis Famagusta - Dila Gora werd gestaakt in de 83e minuut na rellen van de supporters van Anorthosis. De UEFA besliste Anorthosis te weren uit de Europa League*

Play-offronde

Er stromen 33 teams in (waaronder 14 teams uit de derde voorronde Champions League) naast de 29 winnaars uit de derde voorronde; in totaal doen 62 teams aan deze ronde mee. De 31 winnaars plaatsen zich voor de groepsfase.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Anzji Machatsjkala
6 - 0
AZ
1 - 0 5 - 0
Neftchi Baku
4 - 2
APOEL Nicosia
1 - 1 3 - 1
Atromitos
1 - 2
Newcastle United
1 - 1 0 - 1
Tromsø IL
3 - 3(u)
Partizan Belgrado
3 - 2 0 - 1
FC Vaslui
2 - 4
Internazionale
0 - 2 2 - 2
Heart of Midlothian
1 - 2
Liverpool FC
0 - 1 1 - 1
Athletic Bilbao
9 - 3
HJK Helsinki
6 - 0 3 - 3
CS Marítimo
3 - 0
Dila Gori
1 - 0 2 - 0
Debreceni VSC
1 - 7
Club Brugge
0 - 3 1 - 4
Molde FK
4 - 1
sc Heerenveen
2 - 0 2 - 1
FC Sheriff Tiraspol
1 - 2
Olympique Marseille
1 - 2 0 - 0
Trabzonspor
0 - 0 ns (2-4)
Videoton FC
0 - 0 0 - 0
FC Midtjylland
2 - 3
Young Boys Bern
0 - 3 2 - 0
Dinamo Boekarest
1 - 4
Metalist Charkov
0 - 2 1 - 2
Slask Wroclaw
4 - 10
Hannover 96
3 - 5 1 - 5
AC Horsens
1 - 6
Sporting Lissabon
1 - 1 0 - 5
F91 Dudelange
1 - 7
Hapoel Tel Aviv
1 - 3 0 - 4
Feyenoord
2 - 4
Sparta Praag
2 - 2 0 - 2
Rode Ster Belgrado
2 - 3
Girondins Bordeaux
0 - 0 2 - 3
Motherwell FC
0 - 3
Levante
0 - 2 0 - 1
KSC Lokeren
2 - 2(u)
Viktoria Plzen
2 - 1 0 - 1
ND Mura 05
1 - 5
Lazio Roma
0 - 2 1 - 3
AIK Stockholm
2 - 1
CSKA Moskou
0 - 1 2 - 0
Bursaspor
4 - 5
FC Twente
3 - 1 1 - 4(n.v.)
Legia Warschau
2 - 3
Rosenborg BK
1 - 1 1 - 2
Ekranas
0 - 5
Steaua Boekarest
0 - 2 0 - 3
Slovan Liberec
4 - 6
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 2 2 - 4
VfB Stuttgart
3 - 1
Dinamo Moskou
2 - 0 1 - 1
PAOK FC
2 - 4
Rapid Wien
2 - 1 0 - 3
FC Luzern
2 - 3
Racing Genk
2 - 1 0 - 2
FK Zeta
0 - 14
PSV
0 - 5 0 - 9

Hoofdtoernooi

Groepsfase

Potindeling
Pot 1
Team Coeff.
Atlético Madrid TH
100.837
Internazionale
104.996
Olympique Lyon
94.835
Liverpool FC
90.882
Olympique Marseille
85.853
Sporting Lissabon
82.069
PSV Eindhoven
76.103
Tottenham Hotspur
66.882
Bayer 04 Leverkusen
60.037
Girondins Bordeaux
58.835
FC Twente
57.103
VfB Stuttgart
55.037
Pot 2
Team Coeff.
FC Basel
53.360
Metalist Charkov
52.526
Panathinaikos FC
50.920
Athletic Club
47.837
FC Kopenhagen
46.505
Fenerbahçe SK
41.310
FC Roebin Kazan
40.566
SSC Napoli
39.996
Udinese Calcio
38.996
Club Brugge
35.480
Hapoel Tel Aviv
31.400
Hannover 96
31.037
Pot 3
Team Coeff.
S.S. Lazio
29.996
FC Steaua Boekarest
26.764
AC Sparta Praag
25.570
Rosenborg BK
20.935
Newcastle United FC
16.882
BSC Young Boys
16.860
Levante UD
16.837
KRC Genk
16.480
B. Mönchengladbach
15.037
FK Partizan
14.350
FC Viktoria Plzeň
14.070
Dnipro Dnipropetrovsk
14.026
Pot 4
Team Coeff.
Helsingborgs IF
12.680
CS Marítimo
12.569
SK Rapid Wien
12.225
Académica de Coimbra
11.069
Anzji Machatsjkala
9.566
NK Maribor
6.424
AIK Solna
5.680
AEL Limassol FC
5.099
Ironi Kiryat Shmona
4.400
Molde FK
3.935
Videoton FC
3.450
Neftçi Bakoe
2.241
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde.
Uitgeschakeld

Poule A

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Young Boys 3 - 5 Liverpool
19:00 Udinese 1 - 1 Anzji
4okt. 18:00 Anzji 2 - 0 Young Boys
21:05 Liverpool 2 - 3 Udinese
25 okt. 21:05 Liverpool 1 - 0 Anzji
21:05 Young Boys 3 - 1 Udinese
8 nov. 18:00 Anzji 1 - 0 Liverpool
19:00 Udinese 2 - 3 Young Boys
22 nov. 18:00 Anzji 2 - 0 Udinese
21:05 Liverpool 2 - 2 Young Boys
6 dec. 19:00 Young Boys 3 - 1 Anzji
19:00 Udinese 0 - 1 Liverpool
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Liverpool FC
6 3 1 2 11 9 +2 10
2
Anzji Machatsjkala
6 3 1 2 7 5 +2 10
3
BSC Young Boys
6 3 1 2 14 13 +1 10
4
Udinese Calcio
6 1 1 4 7 12 −5 4
Suárez
Suárez
Topscorer(s) Poule A
Raúl Bobadilla (BSC Young Boys), 5 goals

Poule B

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 H. Tel Aviv 0 - 3 Atlético
19:00 Plzeñ 3 - 1 Académica
4 okt. 21:05 Académica 1 - 1 H. Tel Aviv
21:05 Atlético 1 - 0 Plzeñ
25 okt. 21:05 Atlético 2 - 1 Académica
21:05 H. Tel Aviv 1 - 2 Plzeñ
8 nov. 19:00 Académica 2 - 0 Atlético
19:00 Plzeñ 4 - 0 H. Tel Aviv
22 nov. 21:05 Atlético 1 - 0 H. Tel Aviv
21:05 Académica 1 - 1 Plzeñ
6 dec. 19:00 H. Tel Aviv 2 - 0 Académica
19:00 Plzeñ 1 - 0 Atlético
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Viktoria Pilsen
6 4 1 1 11 4 +7 13
2
Atlético Madrid
6 4 0 2 7 4 +3 12
3
Académica Coimbra
6 1 2 3 6 9 −3 5
4
Hapoel Tel Aviv
6 1 1 4 4 11 −7 4
Falcao
Falcao
Topscorer(s) Poule B
Pavel Horváth (FC Viktoria Pilsen)
Wilson Eduardo (Académica Coimbra), 3 goals

Poule C

Datum Tijd Team Score Team
20 sep 19:00 AEL 0 - 0 Mönchengladbach
19:00 Fenerbahçe 2 - 2 Marseille
4 okt. 21:05 Marseille 5 - 1 AEL
21:05 Mönchengladbach 2 - 4 Fenerbahçe
25 okt. 21:05 Mönchengladbach 2 - 0 Marseille
21:05 AEL 0 - 1 Fenerbahçe
8 nov. 19:00 Marseille 2 - 2 Mönchengladbach
19:00 Fenerbahçe 2 - 0 AEL
22 nov. 21:05 Mönchengladbach 2 - 0 AEL
21:05 Marseille 0 - 1 Fenerbahçe
6 dec. 19:00 AEL 3 - 0 Marseille
19:00 Fenerbahçe 0 - 3 Mönchengladbach
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Fenerbahçe SK
6 4 1 1 10 7 +3 13
2
B. Mönchengladbach
6 3 2 1 11 6 +5 11
3
Olympique Marseille
6 1 2 3 9 11 −2 5
4
AEL Limassol FC
6 1 1 4 4 10 −6 4
Kuyt
Kuyt
Topscorer(s) Poule C
Igor de Camargo (B. Mönchengladbach), 3 goals

Poule D

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Marítimo 0 - 0 Newcastle
19:00 Bordeaux 4 - 0 Club Brugge
4 okt. 21:05 Club Brugge 2 - 0 Marítimo
21:05 Newcastle 3 - 0 Bordeaux
25 okt. 21:05 Newcastle 1 - 0 Club Brugge
21:05 Marítimo 1 - 1 Bordeaux
8 nov. 19:00 Club Brugge 2 - 2 Newcastle
19:00 Bordeaux 1 - 0 Marítimo
22 nov. 21:05 Newcastle 1 - 1 Marítimo
21:05 Club Brugge 1 - 2 Bordeaux
6 dec. 19:00 Marítimo 2 - 1 Club Brugge
19:00 Bordeaux 2 - 0 Newcastle
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Girondins Bordeaux
6 4 1 1 10 5 +5 13
2
Newcastle United FC
6 2 3 1 7 5 +2 9
3
CS Marítimo
6 1 3 2 4 6 −2 6
4
Club Brugge
6 1 1 4 6 11 −5 4
Anita
Anita
Topscorer(s) Poule D
Jussiê (Girondins Bordeaux), 3 goals

Poule E

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Stuttgart 2 - 2 Steaua
19:00 Kopenhagen 2 - 1 Molde
4 okt. 21:05 Molde 2 - 0 Stuttgart
21:05 Steaua 1 - 0 Kopenhagen
25 okt. 21:05 Steaua 2 - 0 Molde
21:05 Stuttgart 0 - 0 Kopenhagen
8 nov. 19:00 Molde 1 - 2 Steaua
19:00 Kopenhagen 0 - 2 Stuttgart
22 nov. 21:05 Steau 1 - 5 Stuttgart
21:05 Molde 1 - 2 Kopenhagen
6 dec. 19:00 Stuttgart 0 - 1 Molde
19:00 Kopenhagen 1 - 1 Steaua
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Steaua Boekarest
6 3 2 1 9 9 0 11
2
VfB Stuttgart
6 2 2 2 9 6 +3 8
3
FC Kopenhagen
6 2 2 2 5 6 −1 8
4
Molde FK
6 2 0 4 6 8 −2 6
Topscorer(s) Poule E
Raul Rusescu (FC Steaua Boekarest), 3 goals

Poule F

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Dnipro 2 - 0 PSV
19:00 Napoli 4 - 0 AIK
4 okt. 21:05 AIK 2 - 3 Dnipro
21:05 PSV 3 - 0 Napoli
25 okt. 21:05 PSV 1 - 1 AIK
21:05 Dnipro 3 - 1 Napoli
8 nov. 19:00 AIK 1 - 0 PSV
19:00 Napoli 4 - 2 Dnipro
22 nov. 21:05 PSV 1 - 2 Dnipro
21:05 AIK 1 - 2 Napoli
6 dec. 19:00 Dnipro 4 - 0 AIK
19:00 Napoli 1 - 3 PSV
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Dnipropetrovsk
6 5 0 1 16 8 +8 15
2
SSC Napoli
6 3 0 3 12 12 0 9
3
PSV Eindhoven
6 2 1 3 8 7 +1 7
4
AIK Solna
6 1 1 4 5 14 −9 4
Cavani
Cavani
Topscorer(s) Poule F
Edinson Cavani (SSC Napoli), 7 goals

Poule G

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Genk 3 - 0 Videoton
21:05 Sporting 0 - 0 Basel
4 okt. 19:00 Basel 2 - 2 Genk
19:00 Videoton 3 - 0 Sporting
25 okt. 19:00 Videoton 2 - 1 Basel
19:00 Genk 2 - 1 Sporting
8 nov. 21:05 Basel 1 - 0 Videoton
21:05 Sporting 1 - 1 Genk
22 nov. 19:00 Videoton 0 - 1 Genk
19:00 Basel 3 - 0 Sporting
6 dec. 21:05 Genk 0 - 0 Basel
21:05 Sporting 2 - 1 Videoton
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
KRC Genk
6 3 3 0 9 4 +5 12
2
FC Basel
6 2 3 1 7 4 +3 9
3
Videoton FC
6 2 0 4 6 8 −2 6
4
Sporting Lissabon
6 1 2 3 4 10 −6 5
Vossen
Vossen
Topscorer(s) Poule G
Marco Streller (FC Basel)
Benjamin De Ceulaer (KRC Genk), 3 goals

Poule H

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Internationale 2 - 2 Roebin
21:05 Partizan 0 - 0 Neftçi
4 okt. 18:00 Roebin 2 - 0 Partizan
18:00 Neftçi 1 - 3 Internationale
25 okt. 18:00 Roebin 1 - 0 Neftçi
19:00 Internationale 1 - 0 Partizan
8 nov. 18:00 Neftçi 0 - 1 Roebin
21:05 Partizan 1 - 3 Internationale
22 nov. 18:00 Roebin 3 - 0 Internationale
18:00 Neftçi 1 - 1 Partizan
6 dec. 21:05 Internationale 2 - 2 Neftçi
21:05 Partizan 1 - 1 Roebin
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Roebin Kazan
6 4 2 0 10 3 +7 14
2
Internazionale
6 3 2 1 11 9 +2 11
3
Neftçi Bakoe
6 0 3 3 4 8 −4 3
4
FK Partizan
6 0 3 3 3 8 −5 3
Sneijder
Sneijder
Topscorer(s) Poule H
Salomón Rondón (FC Roebin Kazan)
Marko Livaja (Internazionale), 4 goals

Poule I

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Lyon 2 - 1 Sparta Praag
21:05 Athletic 1 - 1 H. Kiryat Shmona
4 okt. 19:00 H. Kiryat Shmona 3 - 4 Lyon
19:00 Sparta Praag 3 - 1 Athletic
25 okt. 19:00 Sparta Praag 3 - 1 H. Kiryat Shmona
19:00 Lyon 2 - 1 Athletic
8 nov. 21:05 H. Kiryat Shmona 1 - 1 Sparta Praag
21:05 Athletic 2 - 3 Lyon
22 nov. 19:00 Sparta Praag 1 - 1 Lyon
28 nov. 19:00 H. Kiryat Shmona 0 - 2 Athletic
6 dec. 21:05 Lyon 2 - 0 H. Kiryat Shmona
21:05 Athletic 0 - 0 Sparta Praag
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Olympique Lyon
6 5 1 0 14 8 +6 16
2
AC Sparta Praag
6 2 3 1 9 6 +3 9
3
Athletic Club
6 1 2 3 7 9 −2 5
4
Ironi Kiryat Shmona
6 0 2 4 6 13 −7 2
Llorente
Llorente
Topscorer(s) Poule I
7 spelers, 2 goals

Poule J

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Maribor 3 - 0 Panathinaikos
21:05 Tottenham 0 - 0 Lazio
4 okt. 19:00 Lazio 1 - 0 Maribor
19:00 Panathinaikos 1 - 1 Tottenham
25 okt. 19:00 Panathinaikos 1 - 1 Lazio
19:00 Maribor 1 - 1 Tottenham
8 nov. 21:05 Lazio 3 - 0 Panathinaikos
21:05 Tottenham 3 - 1 Maribor
22 nov. 19:00 Panathinaikos 1 - 0 Maribor
19:00 Lazio 0 - 0 Tottenham
6 dec. 21:05 Maribor 1 - 4 Lazio
21:05 Tottenham 3 - 1 Panathinaikos
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
S.S. Lazio
6 3 3 0 9 2 +7 12
2
Tottenham Hotspur
6 2 4 0 8 4 +4 10
3
Panathinaikos FC
6 1 2 3 4 11 −7 5
4
NK Maribor
6 1 2 3 6 10 −4 4
Vertonghen
Vertonghen
Topscorer(s) Poule J
Jermain Defoe (Tottenham Hotspur), 4 goals

Poule K

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Rapid Wien 1 - 2 Rosenborg
21:05 Leverkusen 0 - 0 Metalist
4 okt. 19:00 Metalist 2 - 0 Rapid Wien
19:00 Rosenborg 0 - 1 Leverkusen
25 okt. 19:00 Rosenborg 1 - 2 Metalist
19:00 Rapid Wien 0 - 4 Leverkusen
8 nov. 21:05 Metalist 3 - 1 Rosenborg
21:05 Leverkusen 3 - 0 Rapid Wien
22 nov. 19:00 Rosenborg 3 - 2 Rapid Wien
19:00 Metalist 2 - 0 Leverkusen
6 dec. 21:05 Rapid Wien 1 - 0 Metalist
21:05 Leverkusen 1 - 0 Rosenborg
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Metalist Charkov
6 4 1 1 9 3 +6 13
2
Bayer 04 Leverkusen
6 4 1 1 9 2 +7 13
3
Rosenborg BK
6 2 0 4 7 10 −3 6
4
SK Rapid Wien
6 1 0 5 4 14 −10 3
Topscorer(s) Poule K
Cleiton Xavier (Metalist Charkov), 4 goals

Poule L

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Levante 1 - 0 Helsingborg
21:05 Twente 2 - 2 Hannover
4 okt. 19:00 Hannover 2 - 1 Levante
19:00 Helsingborg 2 - 2 Twente
25 okt. 19:00 Levante 3 - 0 Twente
21:05 Helsingborg 1 - 2 Hannover
8 nov. 21:05 Hannover 3 - 2 Helsingborg
21:05 Twente 0 - 0 Levante
22 nov. 19:00 Helsingborg 1 - 3 Levante
19:00 Hannover 0 - 0 Twente
6 dec. 21:05 Levante 2 - 2 Hannover
21:05 Twente 1 - 3 Helsingborg
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Hannover 96
6 3 3 0 11 8 +3 12
2
Levante UD
6 3 2 1 10 5 +5 11
3
Helsingborgs IF
6 1 1 4 9 12 −3 4
4
FC Twente
6 0 4 2 5 10 −5 4
Chadli
Chadli
Topscorer(s) Poule L
Nikola Đurđić (Helsingborgs IF), 4 goals

Zestiende finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK BATE Borisov
0 - 1
Fenerbahçe SK
0 - 0 0 - 1
Internazionale
5 - 0
CFR Cluj
2 - 0 3 - 0
Levante UD
4 - 0
Olympiakos
3 - 0 1 - 0
Zenit
3 - 3
Liverpool FC
2 - 0 1 - 3
Dynamo Kiev
1 - 2
Girondins Bordeaux
1 - 1 0 - 1
Bayer 04 Leverkusen
1 - 3
SL Benfica
0 - 1 1 - 2
Newcastle United FC
1 - 0
Metalist Charkov
0 - 0 1 - 0
VfB Stuttgart
3 - 1
KRC Genk
1 - 1 2 - 0
Atlético Madrid
1 - 2
FC Roebin Kazan
0 - 2 1 - 0
Ajax
2 - 2 (n.s. 2-4)
FC Steaua Boekarest
2 - 0 0 - 2
FC Basel
3 - 1
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 0 1 - 1
Anzji Machatsjkala
4 - 2
Hannover 96
3 - 1 1 - 1
AC Sparta Praag
1 - 2
Chelsea FC
0 - 1 1 - 1
Borussia Mönchengladbach
3 - 5
S.S. Lazio
3 - 3 0 - 2
Tottenham Hotspur
3 - 2
Olympique Lyon
2 - 1 1 - 1
SSC Napoli
0 - 5
FC Viktoria Plzeň
0 - 3 0 - 2

Achtste finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Viktoria Plzeň
1 - 2
Fenerbahçe SK
0 - 1 1 - 1
SL Benfica
4 - 2
Girondins Bordeaux
1 - 0 3 - 2
Anzji Machatsjkala
0 - 1
Newcastle United FC
0 - 0 0 - 1
VfB Stuttgart
1 - 5
S.S. Lazio
0 - 2 1 - 3
Tottenham Hotspur
4 - 4
Internazionale
3 - 0 1 - 4
Levante UD
0 - 2
FC Roebin Kazan
0 - 0 0 - 2
FC Basel
2 - 1
Zenit
2 - 0 0 - 1
FC Steaua Boekarest
2 - 3
Chelsea FC
1 - 0 1 - 3

Kwartfinales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Chelsea FC
5 - 4
FC Roebin Kazan
3 - 1 2 - 3
Tottenham Hotspur
4 - 4 (n.s. 1-4)
FC Basel
2 - 2 2 - 2
Fenerbahçe SK
3 - 1
S.S. Lazio
2 - 0 1 - 1
SL Benfica
4 - 2
Newcastle United FC
3 - 1 1 - 1

Halve finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Fenerbahçe SK
2 - 3
SL Benfica
1 - 0 1 - 3
FC Basel
2 - 5
Chelsea FC
1 - 2 1 - 3

Finale

Zie Finale Europa League 2013 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

15 mei 2013
20:45
SL Benfica
1 - 2
Chelsea FC
Amsterdam ArenA, Amsterdam

Toeschouwers: 46.163
Scheidsrechter: Björn Kuipers
Oscar Cardozo
 66' (pen.)
Fernando Torres
 59'
Branislav Ivanović
 90+3'

Kampioen

UEFA Europa League 2012/2013

Chelsea
1e titel

Prijzengeld

Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen kunnen worden naargelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden worden in het Europa League seizoen 2012/13 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt wordt:

  • 1e voorronde: € 100.000
  • 2e voorronde: € 100.000
  • 3e voorronde: € 100.000
  • Play-offronde: € 100.000
  • Startgeld: € 1.300.000
  • Groepsfase overwinning: € 200.000
  • Groepsfase gelijkspel: € 100.000
  • Groepsfase winnaar: € 400.000
  • Groepsfase runners-up: € 200.000
  • 2e ronde: € 200.000
  • Achtste finale: € 350.000
  • Kwartfinale: € 450.000
  • Halve finale: € 1.000.000
  • Finale winnaar: € 5.000.000
  • Finale verliezer: € 2.500.000

Verdiensten Nederlandse clubs 2012/13

Boven op het prijzengeld verdienen de clubs nog geld aan de marketpool (tv-rechten) deze zijn hier niet in meegenomen

Club Uitgeschakeld in Totale inkomsten
FC Twente Groepsfase € 2.100.000
PSV Groepsfase € 1.900.000
Ajax 2e ronde € 200.000
sc Heerenveen Play-offronde € 200.000
Vitesse 3e voorronde € 200.000
AZ Play-offronde € 100.000
Feyenoord Play-offronde € 100.000

Verdiensten Belgische clubs 2012/13

Boven op het prijzengeld verdienen de clubs nog geld aan de marketpool (tv-rechten) deze zijn hier niet in meegenomen

Club Uitgeschakeld in Totale inkomsten
Racing Genk 2e ronde € 3.000.000
Club Brugge Groepsfase € 1.700.000
KAA Gent 3e voorronde € 200.000
KSC Lokeren Play-offronde € 100.000

Statistieken

Topschutters

Bijgewerkt t/m 15 mei 2013

Rang Naam Team Goals Minuten gespeeld
1
Libor Kozák
SS Lazio
8 613'
2
Edinson Cavani
SSC Napoli
7 462'
3
Rodrigo Palacio
Internazionale
6 436'
Óscar Cardozo
Benfica
6 495'
Fernando Torres
Chelsea FC
6 810'
6
Raúl Bobadilla
BSC Young Boys
5 535'
José Rondón
Roebin Kazan
5 976'

Scheidsrechters[bewerken | brontekst bewerken]

Naam Geboren Land Duels
Tudor, Alexandru Alexandru Tudor 13.09.1971
 ROU
5 31 0 0
Yefet, Alon Alon Yefet 01.09.1972
 ISR
5 17 0 1
Bebek, Ivan Ivan Bebek 30.05.1977
 CRO
4 21 0 0
Gautier, Antony Antony Gautier 19.11.1977
 FRA
4 20 2 1
Göçek, Hüseyin Hüseyin Göçek 30.11.1976
 TUR
4 14 1 0
Gumienny, Serge Serge Gumienny 14.04.1972
 BEL
4 12 1 0
Hansson, Martin Martin Hansson 06.04.1971
 SWE
4 13 0 0
Haţegan, Ovidiu Ovidiu Haţegan 14.07.1980
 ROU
4 19 0 2
Koukoulakis, Michail Michail Koukoulakis 25.06.1975
 GRE
4 23 1 1
Sousa, Jorge Jorge Sousa 18.09.1975
 POR
4 14 0 0
Vad, István István Vad 30.05.1979
 HUN
4 11 1 0
Aytekin, Deniz Deniz Aytekin 21.07.1978
 GER
3 12 1 2
Duhamel, Laurent Laurent Duhamel 10.10.1968
 FRA
3 5 1 0
Gil, Pawel Pawel Gil 28.06.1976
 POL
3 12 1 1
Gomes, Duarte Duarte Gomes 16.01.1973
 POR
3 15 1 0
Jakobsson, Kristinn Kristinn Jakobsson 11.06.1969
 ISL
3 7 0 2
Jug, Matej Matej Jug 25.09.1980
 SLO
3 14 1 0
Kakos, Anastasios Anastasios Kakos 15.08.1970
 GRE
3 10 0 0
Karasjov, Sergej Sergej Karasjov 12.06.1979
 RUS
3 9 1 0
Kelly, Alan Alan Kelly 09.04.1975
 IRL
3 12 1 1
Královec, Pavel Pavel Královec 16.08.1977
 CZE
3 17 0 0
Koelbakov, Aleksej Aleksej Koelbakov 27.12.1979
 BLR
3 6 0 1
Liany, Liran Liran Liany 24.05.1977
 ISR
3 18 0 1
Madden, Bobby Bobby Madden 25.10.1978
 SCO
3 12 0 1
Mateu, Antonio Antonio Mateu 12.03.1977
 ESP
3 13 0 0
Schörgenhofer, Robert Robert Schörgenhofer 21.02.1973
 AUT
3 10 0 0
Studer, Stéphan Stéphan Studer 09.10.1975
 SUI
3 10 0 0
Teixeira, Fernando Fernando Teixeira 28.07.1971
 ESP
3 9 0 0
Todorov, Stanislav Stanislav Todorov 07.09.1976
 BUL
3 11 1 1
Boekel, Pol van Pol van Boekel 19.09.1975
 NED
3 16 0 0
Alečković, Emir Emir Alečković 14.08.1979
 BIH
2 7 0 0
Benquerença, Olegario Olegario Benquerença 18.10.1969
 POR
2 10 0 1
Bezborodov, Vladislav Vladislav Bezborodov 15.01.1973
 RUS
2 8 0 0
Blom, Kevin Kevin Blom 21.02.1974
 NED
2 6 0 0
Bojko, Sergiej Sergiej Bojko 30.06.1977
 UKR
2 9 0 0
Clos, Carlos Carlos Clos 30.06.1972
 ESP
2 6 1 0
Dean, Mike Mike Dean 02.07.1968
 ENG
2 8 0 0
Eriksson, Jonas Jonas Eriksson 28.03.1974
 SWE
2 13 0 0
Evans, Simon Simon Evans 13.10.1975
 WAL
2 15 0 1
Gräfe, Manuel Manuel Gräfe 21.09.1973
 GER
2 11 1 0
Hagen, Tom Harald Tom Harald Hagen 01.04.1978
 NOR
2 9 0 0
Johannesson, Stefan Stefan Johannesson 22.11.1972
 SWE
2 8 1 0
Kaasik, Hannes Hannes Kaasik 11.08.1978
 EST
2 8 0 1
Kovařik, Libor Libor Kovařik 23.02.1976
 CZE
2 10 0 0
Kružliak, Ivan Ivan Kružliak 24.03.1984
 SVK
2 13 0 0
Kuipers, Björn Björn Kuipers 28.03.1973
 NED
2 5 0 0
Lannoy, Stéphane Stéphane Lannoy 18.09.1969
 FRA
2 8 0 0
Makkelie, Danny Danny Makkelie 18.01.1983
 NED
2 4 0 0
Marciniak, Szymon Szymon Marciniak 07.01.1981
 POL
2 6 1 1
Masiah, Menashe Menashe Masiah 02.11.1973
 ISR
2 4 0 1
Mažeika, Gediminas Gediminas Mažeika 24.03.1978
 LTU
2 10 0 0
Mažić, Milorad Milorad Mažić 23.03.1973
 SRB
2 10 0 0
Meyer, Florian Florian Meyer 21.11.1968
 GER
2 8 0 0
Munukka, Antti Antti Munukka 03.03.1982
 FIN
2 5 0 0
Oliver, Michael Michael Oliver 20.02.1985
 ENG
2 5 0 0
Orsato, Daniele Daniele Orsato 23.11.1975
 ITA
2 6 0 1
Rocchi, Gianluca Gianluca Rocchi 25.08.1973
 ITA
2 5 0 0
Soares Dias, Artur Artur Soares Dias 14.07.1979
 POR
2 7 0 0
Stavrev, Aleksandar Aleksandar Stavrev 30.03.1977
 MKD
2 9 0 0
Tohver, Kristo Kristo Tohver 11.06.1981
 EST
2 9 0 0
Trattou, Leontios Leontios Trattou 11.02.1973
 CYP
2 3 0 0
Turpin, Clément Clément Turpin 16.05.1982
 FRA
2 9 0 1
Zelinka, Miroslav Miroslav Zelinka 23.02.1981
 CZE
2 8 0 0
Zwayer, Felix Felix Zwayer 19.05.1981
 GER
2 10 1 0
Aranovsky, Jevhen Jevhen Aranovsky 13.10.1976
 UKR
1 3 0 0
Asumaa, Tony Tony Asumaa 15.09.1968
 FIN
1 6 0 0
Atkinson, Martin Martin Atkinson 31.03.1971
 ENG
1 5 0 0
Aydinus, Firat Firat Aydinus 25.10.1973
 TUR
1 2 0 0
Balaj, Cristian Cristian Balaj 17.08.1971
 ROU
1 3 0 0
Banti, Luca Luca Banti 27.03.1974
 ITA
1 4 0 0
Borski, Marcin Marcin Borski 13.04.1973
 POL
1 8 0 0
Chapron, Tony Tony Chapron 23.04.1972
 FRA
1 4 0 0
Clattenburg, Mark Mark Clattenburg 13.03.1975
 ENG
1 3 0 0
Collum, William William Collum 18.01.1979
 SCO
1 7 1 0
Damato, Antonio Antonio Damato 15.08.1972
 ITA
1 3 0 0
Delferiere, Sébastien Sébastien Delferiere 02.07.1981
 BEL
1 3 0 0
Eisner, Rene Rene Eisner 02.09.1975
 AUT
1 5 0 0
Fautrel, Fredy Fredy Fautrel 31.10.1971
 FRA
1 3 0 2
Fernández, David David Fernández 30.05.1973
 ESP
1 2 0 0
Hansen, Kenn Kenn Hansen 29.05.1980
 DEN
1 4 0 0
Kassai, Viktor Viktor Kassai 10.09.1975
 HUN
1 8 0 0
Layushkin, Maksim Maksim Layushkin 22.08.1972
 RUS
1 1 0 0
Marriner, Andre Andre Marriner 01.01.1971
 ENG
1 3 0 0
Moen, Svein Svein Moen 22.01.1979
 NOR
1 5 0 0
Nijhuis, Bas Bas Nijhuis 12.01.1977
 NED
1 4 0 0
Nikolajev, Aleksej Aleksej Nikolajev 01.08.1971
 RUS
1 1 0 0
Özkahya, Halis Halis Özkahya 30.05.1980
 TUR
1 2 0 0
Probert, Lee Lee Probert 13.08.1972
 ENG
1 8 0 0
Proença, Pedro Pedro Proença 03.11.1970
 POR
1 3 0 0
Skjerven, Tommy Tommy Skjerven 25.07.1967
 NOR
1 3 0 0
Spathas, Ilias Ilias Spathas 18.02.1980
 GRE
1 2 0 0
Stark, Wolfgang Wolfgang Stark 20.11.1969
 GER
1 4 0 0
Strahonja, Marijo Marijo Strahonja 21.08.1975
 CRO
1 2 0 0
Tagliavento, Paolo Paolo Tagliavento 19.09.1972
 ITA
1 6 0 0
Thomson, Craig Craig Thomson 20.06.1972
 SCO
1 3 0 0
Valeri, Paolo Paolo Valeri 16.05.1978
 ITA
1 6 1 0
Velasco, Carlos Carlos Velasco 16.03.1971
 ESP
1 3 0 0
Yıldırım, Bülent Bülent Yıldırım 01.03.1972
 TUR
1 4 0 0
Totaal 205 818 21 24

Aantal deelnemers per land per ronde[bewerken | brontekst bewerken]

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde Play-offronde Hoofdtoernooi 2e ronde 1/8 finale 1/4 finale 1/2 finale Finale Winnaar
Engeland
3 3 3 3 3 4 3 3 1 1 1
 Portugal
3 3 3 3 3 1 1 1 1 1
 Turkije
3 3 3 2 1 1 1 1 1
 Zwitserland
3 3 3 2 1 1 1 1 1
 Italië
3 3 3 3 4 3 2 1
 Rusland
4 4 4 4 2 3 3 1
 Spanje
3 3 3 3 3 2 1
 Duitsland
3 3 3 3 4 4 1
 Frankrijk
3 3 3 3 3 2 1
 Roemenië
3 3 3 3 1 2 1
 Tsjechië
3 3 3 3 2 2 1
 Oekraïne
4 4 4 2 2 3
 Nederland
5 5 5 5 2 1
 Griekenland
3 3 3 2 1 1
 België
3 3 3 3 2 1
 Wit-Rusland
3 3 1 0 0 1
 Denemarken
3 3 2 2 1
 Israël
3 3 2 1 2
 Oostenrijk
3 3 3 1 1
 Cyprus
3 3 3 1 1
 Slowakije
3 3 1 0 1
 Noorwegen
4 3 3 3 2
 Servië
3 2 2 2 1
 Zweden
3 3 3 1 2
 Hongarije
3 2 1 2 1
 Azerbeidzjan
3 2 0 1 1
 Slovenië
3 2 1 1 1
Schotland
3 3 2 2
 Polen
3 3 3 2
 Finland
4 4 1 1
 Moldavië
3 3 0 1
 Litouwen
3 2 0 1
 Georgië
3 2 1 1
 Montenegro
3 2 1 1
 Luxemburg
3 1 0 1
 Kroatië
3 3 2
 Bosnië en Herzegovina
3 2 1
 Ierland
3 2 1
 Kazachstan
3 2 1
 Bulgarije
3 3
 Letland
3 2
 Macedonië
3 2
 IJsland
3 2
 Albanië
3 1
 Estland
3 1
 Armenië
3 2
Noord-Ierland
3 1
 Liechtenstein
1
Wales
3
 Malta
3
 Faeröer
3
 Andorra
2
 San Marino
2
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Europa League 2012/13
Listen to this article