UEFA Europa League 2014/15 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2014/15.

UEFA Europa League 2014/15

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2014/15
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2014/15
Kampioen Sevilla FC
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
162+33 (totaal) (van 54 associaties)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Sevilla FC (6e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Europa League 2020/21
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2014/15 was het zesde seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

De finale werd gespeeld in het Stadion Narodowy in Warschau, Polen.

Dit was het eerste seizoen waarin clubs moesten voldoen aan het UEFA Financial Fair Playreglement om te mogen deelnemen. Dit seizoen nam er voor het eerst een club uit Gibraltar deel. Gibraltar werd in mei 2013 toegelaten tot de UEFA als 54e lid. Tevens kwalificeerde de winnaar van deze editie zich voor de UEFA Champions League 2015/16. De winnaar zou zich in beginsel plaatsen voor de play-off ronde van de Champions League, maar omdat de titelhouder zich al via de nationale competitie plaatste voor het kampioenenbal, ging de winnaar van de Europa League naar de groepsfase.

Algemene info

Deelnemers per land

Een totaal van 194, 195 of 196 teams van 54 bonden deden mee aan deze editie van de Europa League.

Hieronder de verdeling van de plaatsen:

  • Van de bonden 1–6 kwalificeerden zich drie teams.
  • Van de bonden 7-9 kwalificeerden zich vier teams.
  • Van de bonden 10-51 kwalificeerden zich drie teams, behalve Liechtenstein.
  • Van de bonden 52-53 kwalificeerden zich twee teams.
  • Liechtenstein en Gibraltar vaardigden beiden één team af.
  • De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeerde zich automatisch voor de groepsfase van het toernooi indien hij geen UEFA Champions League-ticket had verkregen voor dit seizoen.
  • De top drie van de UEFA Fair Playklassement kregen elk nog een extra ticket.
  • 33 teams die in de UEFA Champions League 2014/15 werden uitgeschakeld plaatsten zich voor de Europa League (8× Laatste 32, 10× Groepsfase en 15× Play-off ronde).

De ranking

De verdeling gaat op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij wordt gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2008–09 tot en met 2012–13.

  • (FP) – Extra teams via Fair Play
  • (UCL) – Extra teams via de Champions League
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
1
 Spanje
88.025 3 +1(UCL)
2
Engeland
82.963 +1(UCL)
3
 Duitsland
79.614
4
 Italië
64.147 +2(UCL)
5
 Portugal
59.168 +1(UCL)
6
 Frankrijk
59.000 +1(UCL)
7
 Oekraïne
49.758 4 +1(UCL)
8
 Rusland
46.332 +1(UCL)
9
 Nederland
44.729 +2(UCL)
10
 Turkije
34.500 3 +1(UCL)
11
 België
34.400 +2(UCL)
12
 Griekenland
34.000 +2(UCL)
13
 Zwitserland
28.925 +1(UCL)
14
 Cyprus
26.833 +1(UCL)
15
 Denemarken
25.700 +2(UCL)
16
 Oostenrijk
25.375 +1(UCL)
17
 Tsjechië
23.725 +1(UCL)
18
 Roemenië
23.024 +1(UCL)
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
19
 Israël
22.875 3 +1(UCL)
20
 Wit-Rusland
20.875
21
 Polen
20.750 +1(UCL)
22
 Kroatië
19.583 +1(UCL)
23
 Zweden
15.625 +1(FP)
24
Schotland
15.191 +1(UCL)
25
 Servië
14.625 +1(UCL)
26
 Slowakije
14.208 +1(UCL)
27
 Noorwegen
14.175 +1(FP)
28
 Bulgarije
12.250
29
 Hongarije
11.750 +1(UCL)
30
 Slovenië
9.708
31
 Georgië
9.166
32
 Azerbeidzjan
8.541 +1(UCL)
33
 Finland
8.508 +2(FP)(UCL)
34
 Bosnië en Herzegovina
7.833
35
 Moldavië
7.666 +1(UCL)
36
 Ierland
7.375
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
37
 Litouwen
6.500 3
38
 Kazachstan
5.958 +1(UCL)
39
 Letland
5.791
40
 IJsland
5.416
41
 Montenegro
5.250
42
 Macedonië
5.250
43
 Albanië
4.166
44
 Malta
3.958
45
 Liechtenstein
4.000 1
46
 Luxemburg
3.375 3
47
Noord-Ierland
3.083
48
Wales
2.583
49
 Estland
2.208
50
 Armenië
1.750
51
 Faeröer
1.583
52
 San Marino
0.666 2
53
 Andorra
0.500
54
 Gibraltar
0.000 1

Loting data

De finale wordt gespeeld in het Stadion Narodowy
De finale wordt gespeeld in het Stadion Narodowy

Alle lotingen zullen plaatsvinden in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 23 juni 2014 3 juli 2014 10 juli 2014
Tweede kwalificatieronde 17 juli 2014 24 juli 2014
Derde kwalificatieronde 18 juli 2014 31 juli 2014 7 augustus 2014
Play-off Play-offronde 8 augustus 2014 21 augustus 2014 28 augustus 2014
Groepsfase Wedstrijddag 1 29 augustus 2014 18 september 2014
Wedstrijddag 2 2 oktober 2014
Wedstrijddag 3 23 oktober 2014
Wedstrijddag 4 6 november 2014
Wedstrijddag 5 27 november 2014
Wedstrijddag 6 11 december 2014
Knock-outfase Laatste 32 15 december 2014 19 februari 2015 26 februari 2015
1/8 finales 27 februari 2015 12 maart 2015 19 maart 2015
1/4 finales 20 maart 2015 16 april 2015 23 april 2015
1/2 finales 24 april 2015 7 mei 2015 14 mei 2015
Finale 27 mei 2015 in het Stadion Narodowy in Warschau

Teams

Onderstaande tabel geeft alle deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club van start gaat.[1]

Laatste 32
Athletic Bilbao (CL)
Roma (CL)
Zenit Sint-Petersburg (CL)
Liverpool (CL)
Sporting Lissabon (CL)
Ajax (CL)
Olympiakos (CL)
Anderlecht (CL)
Groepsfase
Sevilla (TH)
Estoril-Praia
Standard (CL PO)
Celtic (CL PO)
Everton
Lille (CL PO)
AaB (CL PO)
Slovan Bratislava (CL PO)
Wolfsburg
Guingamp
Kopenhagen (CL PO)
Napoli (CL PO)
Dynamo Kiev
Red Bull Salzburg (CL PO)
Fiorentina
Beşiktaş (CL PO)
Steaua Boekarest (CL PO)
Play-off ronde
Villarreal
Rostov [Bijz. RUS]
Zürich
Partizan (CL 3e)
Tottenham Hotspur
Feyenoord (CL 3e)
Limasol (CL 3e)
Debreceni (CL 3e)
Borussia Mönchengladbach
PEC
Apollon Limasol
Qarabağ (CL 3e)
Internazionale
Twente
Midtjylland
Helsinki (CL 3e)
Nacional
Trabzonspor [Bijz. TUR]
Rapid Wien
Sheriff Tiraspol (CL 3e)
Saint-Étienne
Lokeren
Sparta Praag (CL 3e)
Aqtöbe (CL 3e)
Dnipro Dnipropetrovsk (CL 3e)
Panathinaikos (CL 3e)
Maccabi Tel Aviv (CL 3e)
Metalist Charkov
PAOK
Legia Warschau (CL 3e)
Lokomotiv Moskou
Grasshopper Club Zürich (CL 3e)
Dinamo Zagreb (CL 3e)
3e voorronde
Real Sociedad
Olympique Lyon
Club Brugge
Viktoria Pilsen
Hull City
Tsjornomorets Odessa
Atromitos
Astra Giurgiu
Mainz
Dinamo Moskou
BSC Young Boys
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Torino [Bijz. ITA]
PSV
Ermis Aradippou
Rio Ave
Karabükspor [Bijz. TUR]
Brøndby
2e voorronde
Zorja Loehansk [Bijz. OEK]
Mladá Boleslav
Ruch Chorzów
Molde
Krasnodar
Slovan Liberec
Rijeka
Sofia
Groningen
Petrolul Ploiești
Hajduk Split
Győri ETO
Bursaspor [Bijz. TUR]
Cluj [Bijz. ROE]
Elfsborg
Gorica
Zulte Waregem
Hapoel Beër Sjeva
AIK
Zestafoni
Asteras Tripolis
Hapoel Tel Aviv
St. Johnstone
Neftçi Bakoe
Luzern
Sjachtjor Salihorsk
Motherwell
Rovaniemi
Omonia Nicosia
Dinamo Minsk
Vojvodina
Sarajevo
Esbjerg
Neman Grodno
Jagodina [Bijz. SRB]
Grödig
Zawisza Bydgoszcz
Košice
Sankt Pölten
Lech Poznań
Trenčín
1e voorronde
Split
Željezničar Sarajevo
Čelik
Aberystwyth Town
Göteborg
Zimbru Chisinau
Budućnost Podgorica
Nômme
Aberdeen
Tiraspol
Turnovo
Sillamäe Kalev
Čukarički Stankom [Bijz. SRB]
Veris
Metaloerg Skopje
Santos Tartu
Spartak Trnava
Sligo Rovers
Shkendija
Pyunik Erevan
Rosenborg
Dundalk
Flamurtari Vlorë
Shirak Gyumri
Haugesund
Derry City [Bijz. IRL]
Kukësi
Ashtarak
Litex Lovech
Atlantas
Laçi
Víkingur Gøta
Botev Plovdiv
Ekranas
Birkirkara
Fuglafjørður
Diósgyőri [Bijz. HON]
Banga Gargždai
Hibernians
Tórshavn
Ferencvárosi
Sjachtjor Karaganda
Sliema Wanderers
Libertas
Koper
Astana
Vaduz
Folgore
Rudar Velenje
Kairat Almaty
Fola Esch
Sant Julià
Sioni Bolnisi
Jelgava
Differdange
UE Santa Coloma
Tsjichoera Satsjchere
Daugava Daugavpils
Jeunesse Esch
College Europa
Inter Bakoe
Daugava [Bijz. LET]
Glenavon
Tromsø (FP)
Qäbälä
Fram Reykjavík
Linfield
Brommapojkarna (FP)
Honka
Hafnarfjörður
Crusaders
MyPa (FP)
Vaasa
Stjarnan Garðabær
Airbus UK Broughton
Široki Brijeg
Lovćen Cetinje
Bangor City
Legenda
Aanduiding Betekenis
(CL 3e) Ingestroomd na uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd na uitschakeling in de play-offronde van de Champions League.
(CL) Ingestroomd na 3e te zijn geworden in de 1e ronde van de Champions League.
(FP) Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
Bijzonderheden

- Hongarije (HON): Újpest FC kwalificeerde zich als bekerwinnaar voor de Europa League, maar zij zijn er niet in geslaagd om een UEFA-licentie te bemachtigen. Diósgyőri VTK nam als bekerfinalist de plek over.

- Ierland (IRL): Derry City FC is een club afkomstig uit Noord-Ierland, maar kwam in Europa uit als een van de Ierse deelnemers omdat zij als vierde waren geëindigd in de Ierse Premier Division 2013 (alle coëfficiëntpunten die Derry City behaalt worden toegewezen aan Ierland en dus niet aan Noord-Ierland).

- Italië (ITA): Parma FC kwalificeerde zich als nummer zes voor de Europa League, maar kreeg geen UEFA-licentie. Torino FC nam als nummer zeven de plek over.

- Letland (LET): Skonto FC kwalificeerde zich als nummer 2 voor de eerste voorronde van de Europa League, maar de UEFA sloot Skonto uit van Europees voetbal wegens achterstallige betalingen.[2] FK Daugava Riga nam als nummer vier de plek over.

- Oekraïne (OEK): Metaloerh Donetsk kwalificeerde zich als nummer zes voor de Europa League, maar de UEFA sloot de club uit wegens achterstallige betalingen.[3] Zorja Loehansk zal als nummer zeven de plek overnemen.

- Roemenië (ROE): Dinamo Boekarest kwalificeerde zich als nummer vier voor de Europa League, maar kreeg geen UEFA-licentie. CFR Cluj nam als nummer zes de plek over, omdat FC Vaslui als nummer vijf evenmin een licentie kreeg.

- Rusland (RUS): FK Rostov kwalificeerde zich als bekerwinnaar voor de Europa League, maar kreeg geen UEFA-licentie. FC Spartak Moskou nam als nummer zes de plek over. Het TAS herriep deze beslissing, waardoor Rostov alsnog aan de Europa League deelnam, ten nadele van Spartak Moskou.

- Servië (SRB): Landskampioen Rode Ster Belgrado kreeg geen UEFA-licentie. Nummer twee Partizan Belgrado nam hun plaats in de Champions League in, nummer drie FK Jagodina vervolgens Partizans plaats in de 2e kwalificatieronde en Jagodina's plaats in de 1e kwalificatieronde kreeg nummer vijf FK Čukarički Stankom.

- Turkije (TUR): Fenerbahçe SK is de huidig kampioen van Turkije, maar werd in het seizoen 2013/14 voor de twee daaropvolgende seizoenen uitgesloten van deelname aan Europees voetbal door de UEFA. Daardoor schoven alle tickets een plaats op. Ook Sivasspor en Eskişehirspor zijn door de UEFA geweerd van deelname aan de Europa League. Hun plaatsen werden ingenomen door Karabükspor en Bursaspor

Kwalificatieronde

In de kwalificatierondes en de play-offronde zullen de teams, gebaseerd op hun UEFA-clubcoëfficiënten tot en met het seizoen 2013/14, ingedeeld worden in geplaatste en ongeplaatste teams. Via een loting zullen de geplaatste en ongeplaatste teams aan elkaar worden gekoppeld (teams uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten).

Eerste kwalificatieronde

De wedstrijden werden gespeeld op 1 en 3 juli 2014. Op 8, 10 en 11 juli 2014 volgden de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Sioni Bolnisi
4 - 4(u)
KS Flamurtari Vlorë
2 - 3 2 - 1
FC Tiraspol
3 - 6
FK Inter Bakoe
2 - 3 1 - 3
Hibernians FC
2 - 9
FC Spartak Trnava
2 - 4 0 - 5
FK Čukarički Stankom
4 - 0
UE Sant Julià
4 - 0 0 - 0
FK Čelik
0 - 9
FC Koper
0 - 5 0 - 4
FK Turnovo
1 - 4
Tsjichoera Satsjchere
0 - 1 1 - 3
Shirak Gyumri
1 - 6
Sjachtjor Karaganda
1 - 2 0 - 4
Qäbälä PFK
0 - 5
NK Široki Brijeg
0 - 2 0 - 3
Diósgyőri VTK
6 - 2
Birkirkara FC
2 - 1 4 - 1
FC Vaduz
4 - 0
College Europa FC
3 - 0 1 - 0
FC Veris
0 - 3
Litex Lovech
0 - 0 0 - 3
UE Santa Coloma
0 - 5
FK Metaloerg Skopje
0 - 3 0 - 2
Kairat Almaty
1 - 0
KF Kukësi
1 - 0 0 - 0
SS Folgore/Falciano
1 - 5
FK Budućnost Podgorica
1 - 2 0 - 3
RNK Split
3 - 1
MIKA Ashtarak
2 - 0 1 - 1
Botev Plovdiv
6 - 0
AC Libertas
4 - 0 2 - 0
FK Željezničar Sarajevo
1 - 0
FK Lovćen Cetinje
0 - 0 1 - 0
FK Shkendija 79 Tetovo
2 - 3
FC Zimbru Chisinau
2 - 1 0 - 2
Sliema Wanderers
2 - 3
Ferencvárosi TC
1 - 1 1 - 2
Pyunik Erevan
1 - 6
FK Astana
1 - 4 0 - 2
NK Rudar Velenje
2 - 2 ns (2-3)
KF Laçi
1 - 1 1 - 1
FC Differdange 03
2 - 3
FK Atlantas
1 - 0 1 - 3
VPS Vaasa
2 - 3
IF Brommapojkarna
2 - 1 0 - 2
B36 Tórshavn
2 - 3
Linfield FC
1 - 2 1 - 1
Fram Reykjavík
2 - 3
Nõmme JK Kalju
0 - 1 2 - 2
Rosenborg BK
6 - 0
FK Jelgava
4 - 0 2 - 0
Derry City FC
9 - 0
Aberystwyth Town FC
4 - 0 5 - 0
Aberdeen FC
8 - 0
FK Daugava Riga
5 - 0 3 - 0
FC Santos Tartu
1 - 13
Tromsø IL
0 - 7 1 - 6
Crusaders FC
5 - 2
FK Ekranas
3 - 1 2 - 1
Stjarnan Garðabær
8 - 0
Bangor City FC
4 - 0 4 - 0
Jeunesse Esch
1 - 5
Dundalk FC
0 - 2 1 - 3
MyPa
1 - 0
ÍF Fuglafjørður
1 - 0 0 - 0
FH Hafnarfjörður
6 - 2
Glenavon FC
3 - 0 3 - 2
JK Sillamäe Kalev
(u)4 - 4
FC Honka
2 - 1 2 - 3 (n.v.)
FK Banga Gargždai
0 - 4
Sligo Rovers
0 - 0 0 - 4
Víkingur Gøta
3 - 2
Daugava Daugavpils
2 - 1 1 - 1
IFK Göteborg
2 - 0
Fola Esch
0 - 0 2 - 0
Airbus UK Broughton FC
2 - 3
FK Haugesund
1 - 1 1 - 2

Tweede kwalificatieronde

Aan de tweede kwalificatieronde deden 80 teams mee: 41 nieuwe teams en de 39 winnaars uit de eerste kwalificatieronde. De wedstrijden werden gespeeld op 17 juli 2014. Op 22 en 24 juli 2014 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Győri ETO FC
1 - 3
IFK Göteborg
0 - 3 1 - 0
Molde FK
5 - 2
ND Gorica
4 - 1 1 - 1
FK Metaloerg Skopje
(u)2 - 2
FK Željezničar Sarajevo
0 - 0 2 - 2
Nõmme JK Kalju
1 - 3
Lech Poznań
1 - 0 0 - 3
Dinamo Minsk
3 - 0
MyPa
3 - 0 0 - 0
Neman Grodno
1 - 3
FH Hafnarfjörður
1 - 1 0 - 2
RNK Split
2 - 1
Hapoel Beër Sjeva
2 - 1 0 - 0*
MFK Košice
0 - 4
FC Slovan Liberec
0 - 1 0 - 3
Víkingur Gøta
2 - 1
Tromsø IL
0 - 0 2 - 1
Petrolul Ploiești
5 - 1
KS Flamurtari Vlorë
2 - 0 3 - 1
FK Čukarički Stankom
2 - 5
SV Grödig
0 - 4 2 - 1
CFR Cluj
1 - 0
FK Jagodina
0 - 0 1 - 0
Motherwell FC
4 - 5
Stjarnan Garðabær
2 - 2 2 - 3 (n.v.)
FC Zestafoni
0 - 3
FC Spartak Trnava
0 - 0 0 - 3
IF Brommapojkarna
5 - 1
Crusaders FC
4 - 0 1 - 1
Aberdeen FC
2 - 1
FC Groningen
0 - 0 2 - 1
Bursaspor
0 - 0 ns (1-4)
Tsjichoera Satsjchere
0 - 0 0 - 0
Neftçi Bakoe
3 - 2
FC Koper
1 - 2 2 - 0
Linfield FC
1 - 2
AIK
1 - 0 0 - 2
HNK Rijeka
3 - 1
Ferencvárosi TC
1 - 0 2 - 1
FK Budućnost Podgorica
0 - 2
Omonia Nicosia
0 - 2 0 - 0
FK Mladá Boleslav
6 - 1
NK Široki Brijeg
2 - 1 4 - 0
FC Luzern
2 - 2 ns (4-5)
St. Johnstone FC
1 - 1 1 - 1
KF Laçi
1 - 5
Zorja Loehansk
0 - 3 1 - 2
Rosenborg BK
4 - 3
Sligo Rovers
1 - 2 3 - 1
FK Atlantas
0 - 3
Sjachtjor Karaganda
0 - 0 0 - 3
FK Sarajevo
3 - 2
FK Haugesund
0 - 1 3 - 1
SV Zulte Waregem
5 - 2
Zawisza Bydgoszcz
2 - 1 3 - 1
JK Sillamäe Kalev
0 - 9
FK Krasnodar
0 - 4 0 - 5
CSKA Sofia
1 - 1(u)
FC Zimbru Chisinau
1 - 1 0 - 0
Derry City FC
1 - 6
Sjachtjor Salihorsk
0 - 1 1 - 5
Ruch Chorzów
3 - 2
FC Vaduz
3 - 2 0 - 0
FK Astana
3 - 1
Hapoel Tel Aviv
3 - 0 0 - 1**
AS Trenčín
4 - 3
FK Vojvodina
4 - 0 0 - 3
Litex Lovech
2 - 3
Diósgyőri VTK
0 - 2 2 - 1
Botev Plovdiv
2 - 3
SKN Sankt Pölten
2 - 1 0 - 2
RoPS Rovaniemi
3 - 5
Asteras Tripolis
1 - 1 2 - 4
Dundalk FC
2 - 3
Hajduk Split
0 - 2 2 - 1
Kairat Almaty
1 - 2
Esbjerg fB
1 - 1 0 - 1
IF Elfsborg
1 - 1 ns (4-3)
FK Inter Bakoe
0 - 1 1 - 0

Verplaatste wedstrijden in verband met de onrust in Israël en de Gazastrook:
* Wedstrijd werd gespeeld in het GSZ stadium in Larnaca (Cyprus)
** Wedstrijd werd gespeeld in het Antonis Papadopoulos Stadium in Larnaca (Cyprus)

Derde kwalificatieronde

  • Aan de derde kwalificatieronde deden 58 teams mee: 18 nieuwe teams en de 40 winnaars uit de tweede kwalificatieronde.
  • Ploegen uit Oekraïne en Rusland kunnen niet tegen elkaar geloot worden, in verband met de onrust tussen beide landen. Ook voor de play-offronde en de Groepsfase zal dit gelden.[4]
  • Ploegen uit Israel spelen hun thuiswedstrijd buiten Israël, in verband met de onrust in het land.

De wedstrijden werden gespeeld op 31 juli 2014 en de returns op 7 augustus 2014.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Karabükspor
(u)1 - 1
Rosenborg BK
0 - 0 1 - 1
RNK Split
2 - 0
Tsjornomorets Odessa
2 - 0 0 - 0
St. Johnstone FC
2 - 3
FC Spartak Trnava
1 - 2 1 - 1
1. FSV Mainz 05
2 - 3
Asteras Tripolis
1 - 0 1 - 3
Diósgyőri VTK
1 - 8
FK Krasnodar
1 - 5 0 - 3
FK Mladá Boleslav
2 - 6
Olympique Lyonnais
1 - 4 1 - 2
AS Trenčín
1 - 2
Hull City AFC
0 - 0 1 - 2
Omonia Nicosia
4 - 0
FK Metaloerg Skopje
3 - 0 1 - 0
IF Brommapojkarna
0 - 7
Torino FC
0 - 3 0 - 4
PSV
4 - 2
SKN Sankt Pölten
1 - 0 3 - 2
Stjarnan Garðabær
1 - 0
Lech Poznań
1 - 0 0 - 0
FK Sarajevo
4 - 3
Atromitos FC
1 - 2 3 - 1 (n.v.)
Zorja Loehansk
3 - 2
Molde FK
1 - 1 2 - 1
Real Sociedad
5 - 2
Aberdeen FC
2 - 0 3 - 2
FK Astana
4 - 1
AIK
1 - 1 3 - 0
SV Zulte Waregem
4 - 7
Sjachtjor Salihorsk
2 - 5 2 - 2
SV Grödig
2 - 2(u)
FC Zimbru Chisinau
1 - 2 1 - 0
Astra Giurgiu
6 - 2
FC Slovan Liberec
3 - 0 3 - 2
Ruch Chorzów
(u)2 - 2
Esbjerg fB
0 - 0 2 - 2
Dinamo Moskou
3 - 2
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
1 - 1 2 - 1
BSC Young Boys
3 - 0
Ermis Aradippou
1 - 0 2 - 0
IF Elfsborg
5 - 3
FH Hafnarfjörður
4 - 1 1 - 2
Petrolul Ploiești
5 - 2
Viktoria Plzeň
1 - 1 4 - 1
Víkingur Gøta
1 - 9
HNK Rijeka
1 - 5 0 - 4
Dinamo Minsk
3 - 0
CFR Cluj
1 - 0 2 - 0
Neftçi Bakoe
3 - 2
Tsjichoera Satsjchere
0 - 0 3 - 2
IFK Göteborg
0 - 1
Rio Ave FC
0 - 1 0 - 0
Club Brugge
5 - 0
Brøndby IF
3 - 0 2 - 0
Sjachtjor Karaganda
4 - 5
Hajduk Split
4 - 2 0 - 3

Play-off ronde

In deze ronde streden 62 clubs om een plek in het hoofdtoernooi. Hiervan waren 18 teams geplaatst, de resterende 44 waren de 29 winnaars van de 3e voorronde en 15 afvallers van de 3e voorronde van de Champions League. De wedstrijden werden gespeeld op 21 en 28 augustus 2014.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK Sarajevo
2 - 10
Borussia Mönchengladbach
2 - 3 0 - 7
FK Astana
0 - 7
Villarreal CF
0 - 3 0 - 4
PEC Zwolle
2 - 4
Sparta Praag
1 - 1 1 - 3
Asteras Tripolis
(u)3 - 3
Maccabi Tel Aviv FC
2 - 0 1 - 3
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 1
Hajduk Split
2 - 1 0 - 0
FK Qarabağ
(u)1 - 1
FC Twente
0 - 0 1 - 1
HJK Helsinki
5 - 4
Rapid Wien
2 - 1 3 - 3
FC Zimbru Chisinau
1 - 4
PAOK Saloniki
1 - 0 0 - 4
Dinamo Moskou
4 - 3
Omonia Nicosia
2 - 2 2 - 1
Olympique Lyonnais
2 - 2(u)
Astra Giurgiu
1 - 2 1 - 0
FK Partizan
5 - 3
Neftçi Bakoe
3 - 2 2 - 1
IF Elfsborg
2 - 2(u)
Rio Ave FC
2 - 1 0 - 1
Karabükspor
1 - 1 ns (3-4)
AS Saint-Étienne
1 - 0 0 - 1
Panathinaikos FC
6 - 2
FC Midtjylland
4 - 1 2 - 1
Grasshopper Club Zürich
1 - 3
Club Brugge
1 - 2 0 - 1
HNK Rijeka
4 - 0
Sheriff Tiraspol
1 - 0 3 - 0
Apollon Limasol
5 - 2
Lokomotiv Moskou
1 - 1 4 - 1
BSC Young Boys
3 - 1
Debreceni VSC
3 - 1 0 - 0
FC Spartak Trnava
2 - 4
FC Zürich
1 - 3 1 - 1
AEL Limasol
1 - 5
Tottenham Hotspur FC
1 - 2 0 - 3
Dinamo Minsk
5 - 2
CD Nacional
2 - 0 3 - 2
Petrolul Ploiești
2 - 5
GNK Dinamo Zagreb
1 - 3 1 - 2
Trabzonspor
2 - 0
FK Rostov
2 - 0 0 - 0
RNK Split
0 - 1
Torino FC
0 - 0 0 - 1
FC Aktobe
0 - 3
Legia Warschau*
0 - 1 0 - 2
Sporting Lokeren
(u)2 - 2
Hull City AFC
1 - 0 1 - 2
Ruch Chorzów
0 - 1
Metalist Charkov
0 - 0 0 - 1 (n.v.)
PSV
3 - 0
Sjachtjor Salihorsk
1 - 0 2 - 0
Stjarnan Garðabær
0 - 9
FC Internazionale Milano
0 - 3 0 - 6
Zorja Loehansk
4 - 5
Feyenoord
1 - 1 3 - 4
Real Sociedad
1 - 3
FK Krasnodar
1 - 0 0 - 3

*Legia Warschau speelde de play-offs van de Europa League in plaats van Celtic FC door het opstellen van de niet-speelgerechtigde speler Bartosz Bereszynski tijdens de terugwedstrijd in de 3de voorronde van de Champions League

Hoofdtoernooi

Groepsfase

De loting van de groepsfase vond plaats op 29 augustus 2014.

Potindeling

Pot 1
Team Coeff.
Sevilla FC TH
71.042
FC Internazionale Milano
95.387
Tottenham Hotspur FC
75.949
PSV
64.862
SSC Napoli
61.387
FC Dynamo Kiev
56.193
Villarreal CF
53.542
ACF Fiorentina
49.387
Red Bull Salzburg
46.185
Metalist Charkov
45.693
Lille OSC
45.300
FC Kopenhagen
45.260
Pot 2
Team Coeff.
Steaua Boekarest
39.451
Standard Luik
38.260
PAOK Saloniki
37.720
Celtic FC
36.813
Beşiktaş JK
32.840
VfL Wolfsburg
32.328
Club Brugge
32.260
Dnipro Dnipropetrovsk
32.193
Trabzonspor
31.340
Panathinaikos FC
30.220
Sparta Praag
28.870
Borussia Mönchengladbach
25.328
Pot 3
Team Coeff.
Everton FC
24.949
BSC Young Boys
24.145
GNK Dinamo Zagreb
23.925
FC Zürich
18.645
GD Estoril-Praia
15.459
Legia Warschau
15.275
FK Partizan
14.825
Torino FC
13.387
Feyenoord
13.362
AS Saint-Étienne
12.800
EA Guingamp
12.800
Rio Ave FC
12.459
Pot 4
Team Coeff.
Dinamo Moskou
12.399
FK Krasnodar
9.399
HNK Rijeka
8.920
Lokeren
8.760
Asteras Tripoli
8.720
Slovan Bratislava
8.700
Apollon Limasol
8.650
FK Qarabağ
7.575
HJK Helsinki
7.435
Astra Giurgiu
6.951
Dinamo Minsk
6.725
Aalborg BK
5.260
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde
Uitgeschakeld

Groep A

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Borussia Mönchengladbach
6 3 3 0 14 4 +10 12
Villarreal CF
6 3 2 1 15 7 +8 11
FC Zürich
6 2 1 3 10 14 –4 7
Apollon Limasol
6 1 0 5 4 18 –14 3

18 september 2014
19:00 uur
Borussia Mönchengladbach
1 – 1
Villarreal
Borussia-Park, Mönchengladbach
Toeschouwers: 39.128
Scheidsrechter:
Ivan Kružliak
Herrmann
 21'
verslag
 68' Uche



18 september 2014
19:00 uur
Apollon Limasol
3 – 2
Zürich
New GSP Stadium, Nicosia
Toeschouwers: 5.662
Scheidsrechter:
Simon Lee Evans
Papoulis
 9'
Gullón
 40'
Koch
 87' (e.d.)
verslag
 50' Reikan
 53' Yapi Yapo


2 oktober 2014
21:05 uur
Zürich
1 – 1
Borussia Mönchengladbach
Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 18.422
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Etoundi
 23'
verslag
 25' Nordtveit



2 oktober 2014
21:05 uur
Villarreal
4 – 0
Apollon Limasol
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 13.000
Scheidsrechter:
Arnold Hunter
Balagueró
 9',
 82'
Espinosa
 44',
 51'
verslag


23 oktober 2014
21:05 uur
Villarreal
4 – 1
Zürich
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 14.092
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Cani
 6'
Vietto
 57'
Soriano
 60'
Dos Santos
 78'
verslag
 43' Schönbächler



23 oktober 2014
21:05 uur
Borussia Mönchengladbach
5 – 0
Apollon Limasol
Borussia-Park, Mönchengladbach
Toeschouwers: 38.182
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Traoré
 11',
 67'
Hrgota
 56'
Herrmann
 83'
Charalambous
 90+1' (e.d.)
verslag


6 november 2014
19:00 uur
Zürich
3 – 2
Villarreal
Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 8.209
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
Etoundi
 21'
Buff
 26'
Chikhaoui
 29'
verslag
 19' Pina
 23' Balagueró



6 november 2014
19:00 uur
Apollon Limasol
0 – 2
Borussia Mönchengladbach
New GSP Stadium, Nicosia
Toeschouwers: 6.000
Scheidsrechter:
Antony Gautier
verslag
 56' Raffael
 90+5' Herrmann


27 november 2014
21:05 uur
Villarreal
2 – 2
Borussia Mönchengladbach
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 16.000
Scheidsrechter:
Szymon Marciniak
Vietto
 26'
Tsjerysjev
 63'
verslag
 55' Raffael
 67' Xhaka



27 november 2014
21:05 uur
Zürich
3 – 1
Apollon Limasol
Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 7.939
Scheidsrechter:
Kristo Tohver
Djimsiti
 32'
Chikhaoui
 39' (pen.),
 59' (pen.)
verslag
 23' Farley


11 december 2014
19:00 uur
Borussia Mönchengladbach
3 – 0
Zürich
Borussia-Park, Mönchengladbach
Toeschouwers: 44.323
Scheidsrechter:
Luca Banti
Herrmann
 31'
Hrgota
 59',
 64'
verslag



11 december 2014
19:00 uur
Apollon Limasol
0 – 2
Villarreal CF
New GSP Stadium, Cyprus
Toeschouwers: 4.200
Scheidsrechter:
Serge Gumienny
verslag
 35' Balagueró
 40' Vietto

Groep B

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Club Brugge
6 3 3 0 10 2 +8 12
Torino FC
6 3 2 1 9 3 +6 11
HJK Helsinki
6 2 0 4 5 11 –6 6
FC Kopenhagen
6 1 1 4 5 13 –8 4

18 september 2014
19:00 uur
Club Brugge
0 – 0
Torino
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
verslag



18 september 2014
19:00 uur
Kopenhagen
2 – 0
Helsinki
Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 12.191
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Jørgensen
 68',
 81'
verslag


2 oktober 2014
21:05 uur
Helsinki
0 – 3
Club Brugge
Sonerastadion, Helsinki
Toeschouwers: 8.055
Scheidsrechter:
Ognjen Valjić
verslag
 19' (e.d.) Heikkinen
 70' De Sutter
 78' De Bock



2 oktober 2014
21:05 uur
Torino
1 – 0
Kopenhagen
Olympisch Stadion, Turijn
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Carlos Clos Gómez
Quagliarella
 90+4' (pen.)
verslag


23 oktober 2014
21:05 uur
Torino
2 – 0
Helsinki
Olympisch Stadion, Turijn
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Stephan Klossner
Molinaro
 35'
Amauri
 58'
verslag



23 oktober 2014
21:05 uur
Club Brugge
1 – 1
Kopenhagen
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 16.000
Scheidsrechter:
Michael Oliver
Vázquez
 90+2'
verslag
 89' Amartey


6 november 2014
19:00 uur
Helsinki
2 – 1
Torino
Sonerastadion, Helsinki
Toeschouwers: 6.562
Scheidsrechter:
Arnold Hunter
Baah
 60'
Moren
 81'
verslag
 90' Quagliarella



6 november 2014
19:00 uur
Kopenhagen
0 – 4
Club Brugge
Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 14.810
Scheidsrechter:
Manuel Gräfe
verslag
 7',
 30',
 36' Refaelov
 60' Vormer


27 november 2014
21:05 uur
Torino
0 – 0
Club Brugge
Olympisch Stadion, Turijn
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Bas Nijhuis
verslag



27 november 2014
21:05 uur
Helsinki
2 – 1
Kopenhagen
Sonerastadion, Helsinki
Toeschouwers: 6.752
Scheidsrechter:
Tony Chapron
Baah
 29'
Kandji
 90+3'
verslag
 90' Nilsson


11 december 2014
19:00 uur
Club Brugge
2 – 1
Helsinki
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Sergej Karasjov
Gedoz
 28' (pen.)
Refaelov
 88'
verslag
 51' Kandji



11 december 2014
19:00 uur
Kopenhagen
1 – 5
Torino
Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 9.202
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
Amartey
 6'
verslag
 15',
 47' Martínez
 42' (pen.) Amauri
 49' Darmian
 53' Silva

Groep C

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Beşiktaş JK
6 3 3 0 11 5 +6 12
Tottenham Hotspur FC
6 3 2 1 9 4 +5 11
Asteras Tripoli
6 1 3 2 7 10 –3 6
FK Partizan
6 0 2 4 1 9 –8 2

18 september 2014
19:00 uur
Partizan
0 – 0
Tottenham Hotspur
Partizanstadion, Belgrado
Toeschouwers: 21.000
Scheidsrechter:
Alon Yefet
verslag



18 september 2014
19:00 uur
Beşiktaş
1 – 1
Asteras Tripoli
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 7.760
Scheidsrechter:
Miroslav Zelinka
Töre
 33'
verslag
 88' Parra


2 oktober 2014
21:05 uur
Asteras Tripoli
2 – 0
Partizan
Theodoros Kolokotronisstadion, Tripolis
Toeschouwers: 3.500
Scheidsrechter:
Danny Makkelie
Usero
 22'
Parra
 52'
verslag



2 oktober 2014
21:05 uur
Tottenham Hotspur
1 – 1
Beşiktaş
White Hart Lane, Londen
Toeschouwers: 32.000
Scheidsrechter:
Manuel Gräfe
Kane
 27'
verslag
 89' (pen.) Ba


23 oktober 2014
21:05 uur
Tottenham Hotspur
5 – 1
Asteras Tripoli
White Hart Lane, Londen
Toeschouwers: 21.000
Scheidsrechter:
Ivan Kružliak
Kane
 13',
 74',
 81'
Lamela
 30',
 66'
verslag
 89' Barrales



23 oktober 2014
21:05 uur
Partizan
0 – 4
Beşiktaş
Partizanstadion, Belgrado
Toeschouwers: 17.500
Scheidsrechter:
Paolo Mazzoleni
verslag
 18' Kavlak
 45' Ba
 52' Özyakup
 54' Töre


6 november 2014
19:00 uur
Asteras Tripoli
1 – 2
Tottenham Hotspur
Theodoros Kolokotronisstadion, Tripolis
Toeschouwers: 6.500
Scheidsrechter:
Javier Estrada Fernández
Barrales
 90' (pen.)
verslag
 36' (pen.) Townsend
 42' Kane



6 november 2014
19:00 uur
Beşiktaş
2 – 1
Partizan
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 12.000
Scheidsrechter:
Alexandru Tudor
Ba
 57' (pen.),
 62'
verslag
 78' Marković


27 november 2014
21:05 uur
Tottenham Hotspur
1 – 0
Partizan
White Hart Lane, Londen
Toeschouwers: 28.362
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Stambouli
 49'
verslag



27 november 2014
21:05 uur
Asteras Tripoli
2 – 2
Beşiktaş
Theodoros Kolokotronisstadion, Tripolis
Toeschouwers: 2.858
Scheidsrechter:
Jorge Sousa
Barrales
 72'
Parra
 83'
verslag
 15' Ba
 61' (pen.) Töre


11 december 2014
19:00 uur
Partizan
0 – 0
Asteras Tripoli
Partizanstadion, Belgrado
Toeschouwers: 6.750
Scheidsrechter:
Paweł Gil
verslag



11 december 2014
19:00 uur
Beşiktaş
1 – 0
Tottenham Hotspur
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 19.511
Scheidsrechter:
Stefan Johannesson
Tosun
 59'
verslag

Groep D

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Red Bull Salzburg
6 5 1 0 21 8 +13 16
Celtic FC
6 2 2 2 10 11 –1 8
GNK Dinamo Zagreb
6 2 0 4 12 15 –3 6
Astra Giurgiu
6 1 1 4 6 15 –9 4

18 september 2014
19:00 uur
Red Bull Salzburg
2 – 2
Celtic
Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 17.886
Scheidsrechter:
Artur Soares Dias
Carvalho
 36'
Soriano
 78'
verslag
 14' Mubarak
 60' Brown



18 september 2014
19:00 uur
Dinamo Zagreb
5 – 1
Astra Giurgiu
Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Leontios Trattou
Soudani
 17',
 24',
 45+1'
Henríquez
 70'
Ćorić
 90+2'
verslag
 82' Chițu


2 oktober 2014
21:05 uur
Astra Giurgiu
1 – 2
Red Bull Salzburg
Marin Anastasovicistadion, Giurgiu
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter:
Libor Kovařík
Seto
 15'
verslag
 36' Kampl
 42' Soriano



2 oktober 2014
21:05 uur
Celtic
1 – 0
Dinamo Zagreb
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 37.000
Scheidsrechter:
Sébastien Delferière
Commons
 6'
verslag


23 oktober 2014
21:05 uur
Celtic
2 – 1
Astra Giurgiu
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 32.000
Scheidsrechter:
Kristinn Jakobsson
Šćepović
 73'
Johansen
 79'
verslag
 81' Enache



23 oktober 2014
21:05 uur
Red Bull Salzburg
4 – 2
Dinamo Zagreb
Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 12.872
Scheidsrechter:
Serdar Gözübüyük
Carvalho
 14',
 45',
 52'
Ramalho
 49'
verslag
 81' Ademi
 89' Henríquez


6 november 2014
19:00 uur
Astra Giurgiu
1 – 1
Celtic
Marin Anastasovicistadion, Giurgiu
Toeschouwers: 2.500
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Amorim
 79'
verslag
 32' Johansen



6 november 2014
19:00 uur
Dinamo Zagreb
1 – 5
Red Bull Salzburg
Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Michael Koukoulakis
Henríquez
 60'
verslag
 40',
 64',
 85' Soriano
 59' Kampl
 72' Bruno


27 november 2014
21:05 uur
Celtic
1 – 3
Red Bull Salzburg
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 32.414
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Johansen
 30'
verslag
 8',
 13' Carvalho
 90+2' Keïta



27 november 2014
21:05 uur
Astra Giurgiu
1 – 0
Dinamo Zagreb
Marin Anastasovicistadion, Giurgiu
Toeschouwers: 1.000
Scheidsrechter:
Sergej Lapotsjkin
Bukari
 50'
verslag


11 december 2014
19:00 uur
Red Bull Salzburg
5 – 1
Astra Giurgiu
Red Bull Arena, Salzburg
Toeschouwers: 8.258
Scheidsrechter:
Paweł Raczkowski
Sabitzer
 9'
Kampl
 34',
 90+2'
Carvalho
 46',
 70'
verslag
 51' Florescu



11 december 2014
19:00 uur
Dinamo Zagreb
4 – 3
Celtic
Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 4.054
Scheidsrechter:
Gediminas Mažeika
Pjaca
 14',
 40',
 50'
Brozović
 48'
verslag
 23' Commons
 30' Šćepović
 82' (e.d.) Pivarić

Groep E

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Dinamo Moskou
6 6 0 0 9 3 +6 18
PSV
6 2 2 2 8 8 0 8
GD Estoril-Praia
6 1 2 3 7 8 –1 5
Panathinaikos FC
6 0 2 4 6 11 –5 2

18 september 2014
19:00 uur
PSV
1 – 0
Estoril-Praia
Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 18.000
Scheidsrechter:
Bobby Madden
De Jong
 26' (pen.)
verslag



18 september 2014
19:00 uur
Panathinaikos
1 – 2
Dinamo Moskou
Apostolos Nikolaidisstadion, Athene
Toeschouwers: 14.000
Scheidsrechter:
Daniele Orsato
Dinas
 63'
verslag
 40' Kokorin
 49' Ionov


2 oktober 2014
17:00 uur
Dinamo Moskou
1 – 0
PSV
Arena Chimki, Chimki
Toeschouwers: 7.872
Scheidsrechter:
Marcin Borski
Zjirkov
 90+3'
verslag



2 oktober 2014
21:05 uur
Estoril-Praia
2 – 0
Panathinaikos
Estádio António Coimbra da Mota, Estoril
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechter:
Serge Gumienny
Kléber
 52'
Amado
 66'
verslag


23 oktober 2014
21:05 uur
Estoril-Praia
1 – 2
Dinamo Moskou
Estádio António Coimbra da Mota, Estoril
Toeschouwers: 2.164
Scheidsrechter:
Alon Yefet
Tavares
 90+5'
verslag
 52' Kokorin
 80' Zjirkov



23 oktober 2014
21:05 uur
PSV
1 – 1
Panathinaikos
Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 22.000
Scheidsrechter:
Miroslav Zelinka
Memphis
 44'
verslag
 87' Karelis


6 november 2014
18:00 uur
Dinamo Moskou
1 – 0
Estoril-Praia
Arena Chimki, Chimki
Toeschouwers: 5.374
Scheidsrechter:
Mattias Gestranius
Kurányi
 77'
verslag



6 november 2014
19:00 uur
Panathinaikos
2 – 3
PSV
Apostolos Nikolaidisstadion, Athene
Toeschouwers: 19.500
Scheidsrechter:
Marijo Strahonja
Ajagun
 11'
Petrić
 43'
verslag
 27' Memphis
 65' De Jong
 78' Wijnaldum


27 november 2014
17:00 uur
Dinamo Moskou
2 – 1
Panathinaikos
Arena Chimki, Chimki
Toeschouwers: 4.207
Scheidsrechter:
Eitan Shemeulevitch
Triantafyllopoulos
 55' (e.d.)
Ionov
 61'
verslag
 14' Berg



27 november 2014
21:05 uur
Estoril-Praia
3 – 3[5]
PSV
Estádio António Coimbra da Mota, Estoril
Toeschouwers: 3.700
Scheidsrechter:
Martin Strömbergsson
Tozé
 12'
Kuca
 30'
Amado
 39'
verslag
 6' Memphis
 14' Narsingh
 82' Wijnaldum


11 december 2014
19:00 uur
PSV
0 – 1
Dinamo Moskou
Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 25.000
Scheidsrechter:
István Vad
verslag
 90' Ionov



11 december 2014
19:00 uur
Panathinaikos
1 – 1
Estoril-Praia
Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 8.200
Scheidsrechter:
Harald Lechner
Karelis
 55'
verslag
 87' Kléber

Groep F

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Internazionale
6 3 3 0 6 2 +4 12
Dnipro Dnipropetrovsk
6 2 1 3 4 5 –1 7
FK Qarabağ
6 1 3 2 3 5 –2 6
AS Saint-Étienne
6 0 5 1 2 3 –1 5

18 september 2014
18:00 uur
Qarabağ
0 – 0
Saint-Étienne
Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 28.786
Scheidsrechter:
Steven McLean
verslag



18 september 2014
19:00 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
0 – 1
Internazionale
NSK Olimpiejsky, Kiev[6]
Toeschouwers: 14.000
Scheidsrechter:
Felix Zwayer
verslag
 71' D'Ambrosio


2 oktober 2014
21:05 uur
Saint-Étienne
0 – 0
Dnipro Dnipropetrovsk
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 28.207
Scheidsrechter:
Alexandru Tudor
verslag



2 oktober 2014
21:05 uur
Internazionale
2 – 0
Qarabağ
San Siro, Milaan
Toeschouwers: 28.435
Scheidsrechter:
Aleksej Koelbakov
D'Ambrosio
 18'
Icardi
 85'
verslag


23 oktober 2014
21:05 uur
Internazionale
0 – 0
Saint-Étienne
San Siro, Milaan
Toeschouwers: 30.000
Scheidsrechter:
Anthony Taylor
verslag



23 oktober 2014
21:05 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
0 – 1
Qarabağ
NSK Olimpiejsky, Kiev
Toeschouwers: 3.120
Scheidsrechter:
Libor Kovařík
verslag
 21' Muarem


6 november 2014
18:00 uur
Qarabağ
1 – 2
Dnipro Dnipropetrovsk
Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 31.000
Scheidsrechter:
Paweł Gil
George
 36'
verslag
 15',
 73' Kalinić



6 november 2014
19:00 uur
Saint-Étienne
1 – 1
Internazionale
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 36.411
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Bayal Sall
 50'
verslag
 33' Dodô


27 november 2014
21:05 uur
Internazionale
2 – 1
Dnipro Dnipropetrovsk
San Siro, Milaan
Toeschouwers: 25.000
Scheidsrechter:
Bobby Madden
Kuzmanović
 30'
Osvaldo
 50'
verslag
 16' Rotan



27 november 2014
21:05 uur
Saint-Étienne
1 – 1
Qarabağ
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 29.769
Scheidsrechter:
Kristinn Jakobsson
Van Wolfswinkel
 21'
verslag
 15' Nadirov


11 december 2014
18:00 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
1 – 0
Saint-Étienne
NSK Olimpiejsky, Kiev
Toeschouwers: 2.579
Scheidsrechter:
Marijo Strahonja
Fedetskyi
 66'
verslag



11 december 2014
18:00 uur
Qarabağ
0 – 0
Internazionale
Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 31.200
Scheidsrechter:
Miroslav Zelinka
verslag

Groep G

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Feyenoord
6 4 0 2 10 6 +4 12
Sevilla FC
6 3 2 1 8 5 +3 11
HNK Rijeka
6 2 1 3 7 8 –1 7
Standard Luik
6 1 1 4 4 10 –6 4

18 september 2014
21:05 uur
Standard
2 – 0
Rijeka
Stade Maurice Dufrasne, Luik
Toeschouwers: 5.000
Scheidsrechter:
Cristian Balaj
Ciman
 74'
Araújo
 87'
verslag



18 september 2014
21:05 uur
Sevilla
2 – 0
Feyenoord
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
Toeschouwers: 35.000
Scheidsrechter:
Ruddy Buquet
Krychowiak
 8'
Mbia
 31'
verslag


2 oktober 2014
19:00 uur
Feyenoord
2 – 1
Standard
Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 42.000
Scheidsrechter:
Jorge Sousa
Van Beek
 47'
Manu
 84'
verslag
 65' Viera



2 oktober 2014
19:00 uur
Rijeka
2 – 2
Sevilla
Stadion Kantrida, Rijeka
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Kenn Hansen
Kramarić
 53' (pen.)
Kvržić
 68'
verslag
 26' Aspas
 90+1' Mbia


23 oktober 2014
19:00 uur
Rijeka
3 – 1
Feyenoord
Stadion Kantrida, Rijeka
Toeschouwers: 11.200
Scheidsrechter:
Tom Harald Hagen
Kramarić
 63',
 71',
 76' (pen.)
verslag
 66' Toornstra



23 oktober 2014
19:00 uur
Standard
0 – 0
Sevilla
Stade Maurice Dufrasne, Luik
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
verslag


6 november 2014
21:05 uur
Feyenoord
2 – 0
Rijeka
Stadion Feyenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 30.000
Scheidsrechter:
Craig Thomson
El Ahmadi
 8'
Immers
 20'
verslag



6 november 2014
21:05 uur
Sevilla
3 – 1
Standard
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
Toeschouwers: 35.000
Scheidsrechter:
Bobby Madden
Gameiro
 19'
Reyes
 41'
Bacca
 90'
verslag
 32' Mpoku


27 november 2014
19:00 uur
Rijeka
2 – 0
Standard
Stadion Kantrida, Rijeka
Toeschouwers: 9.000
Scheidsrechter:
Stephan Studer
Moisés
 26'
Kramarić
 34' (pen.)
verslag



27 november 2014
19:00 uur
Feyenoord
2 – 0
Sevilla
Stadion Feyenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 51.117
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Toornstra
 56'
El Ahmadi
 83'
verslag


11 december 2014
21:05 uur
Standard
0 – 3
Feyenoord
Stade Maurice Dufrasne, Luik
Toeschouwers: 11.913
Scheidsrechter:
Alon Yefet
verslag
 16' Toornstra
 60' Boëtius
 88' Manu



11 december 2014
21:05 uur
Sevilla
1 – 0
Rijeka
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
Toeschouwers: 24.967
Scheidsrechter:
Manuel Gräfe
Suárez
 20'
verslag

Groep H

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Everton FC
6 3 2 1 10 3 +7 11
VfL Wolfsburg
6 3 1 2 14 10 +3 10
FK Krasnodar
6 1 3 2 7 12 –5 6
Lille OSC
6 0 4 2 3 9 –6 4

18 september 2014
21:05 uur
Lille
1 – 1
Krasnodar
Grand Stade Lille Métropole, Rijsel
Toeschouwers: 27.000
Scheidsrechter:
Liran Liany
Kjær
 63'
verslag
 35' Laborde



18 september 2014
21:05 uur
Everton
4 – 1
Wolfsburg
Goodison Park, Liverpool
Toeschouwers: 29.593
Scheidsrechter:
Luca Banti
Rodríguez
 15' (e.d.)
Coleman
 45+1'
Baines
 47' (pen.)
Mirallas
 89'
verslag
 90+4' Rodríguez


2 oktober 2014
18:00 uur
Krasnodar
1 – 1
Everton
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 31.050
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Ari
 43'
verslag
 82' Eto'o



2 oktober 2014
19:00 uur
Wolfsburg
1 – 1
Lille
Volkswagen-Arena, Wolfsburg
Toeschouwers: 16.097
Scheidsrechter:
Ovidiu Hațegan
De Bruyne
 82'
verslag
 77' (pen.) Origi


23 oktober 2014
18:00 uur
Krasnodar
2 – 4
Wolfsburg
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 26.000
Scheidsrechter:
Artur Soares Dias
Granqvist
 51' (pen.)
Wanderson
 86'
verslag
 37' (e.d.) Granqvist
 46',
 80' De Bruyne
 64' Gustavo



23 oktober 2014
19:00 uur
Lille
0 – 0
Everton
Grand Stade Lille Métropole, Rijsel
Toeschouwers: 42.000
Scheidsrechter:
Jorge Sousa
verslag


6 november 2014
21:05 uur
Wolfsburg
5 – 1
Krasnodar
Volkswagen-Arena, Wolfsburg
Toeschouwers: 16.674
Scheidsrechter:
Pol van Boekel
Hunt
 47',
 57'
Guilavogui
 73'
Bendtner
 89' (pen.),
 90+1'
verslag
 72' Wanderson



6 november 2014
21:05 uur
Everton
3 – 0
Lille
Goodison Park, Liverpool
Toeschouwers: 32.000
Scheidsrechter:
Bas Nijhuis
Osman
 27'
Jagielka
 42'
Naismith
 61'
verslag


27 november 2014
18:00 uur
Krasnodar
1 – 1
Lille
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter:
Ivan Kružliak
Ari
 35'
verslag
 79' Roux



27 november 2014
19:00 uur
Wolfsburg
0 – 2
Everton
Volkswagen-Arena, Wolfsburg
Toeschouwers: 23.375
Scheidsrechter:
Fernando Teixeira Vitienes
verslag
 43' Lukaku
 75' Mirallas


11 december 2014
21:05 uur
Lille
0 – 3
Wolfsburg
Grand Stade Lille Métropole, Rijsel
Toeschouwers: 33.559
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
verslag
 45+1' Vieirinha
 65',
 89' (pen.) Rodríguez



11 december 2014
21:05 uur
Everton
0 – 1
Krasnodar
Goodison Park, Liverpool
Toeschouwers: 20.260
Scheidsrechter:
István Kovács
verslag
 30' Laborde

Groep I

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
SSC Napoli
6 4 1 1 11 3 +8 13
BSC Young Boys
6 4 0 2 13 7 +6 12
Sparta Praag
6 3 1 2 11 6 +5 10
Slovan Bratislava
6 0 0 6 1 20 –19 0

18 september 2014
21:05 uur
BSC Young Boys
5 – 0
Slovan Bratislava
Stade de Suisse, Bern
Toeschouwers: 9.900
Scheidsrechter:
Artjom Koetsjin
Lecjaks
 5'
Steffen
 29'
Nuzzolo
 63'
Nikçi
 80'
Hoarau
 90+2'
verslag



18 september 2014
21:05 uur
Napoli
3 – 1
Sparta Praag
Stadio San Paolo, Napels
Toeschouwers: 18.000
Scheidsrechter:
Kevin Blom
Higuaín
 23' (pen.)
Mertens
 51',
 81'
verslag
 14' Hušbauer


2 oktober 2014
19:00 uur
Sparta Praag
3 – 1
BSC Young Boys
Generali Arena, Praag
Toeschouwers: 10.205
Scheidsrechter:
Mihalis Koukoulakis
Vácha
 27'
Lafata
 28',
 85'
verslag
 52' Hoarau



2 oktober 2014
19:00 uur
Slovan Bratislava
0 – 2
Napoli
Štadión Pasienky, Bratislava
Toeschouwers: 10.738
Scheidsrechter:
Marijo Strahonja
verslag
 35' Hamšík
 74' Higuaín


23 oktober 2014
19:00 uur
Slovan Bratislava
0 – 3
Sparta Praag
Štadión Pasienky, Bratislava
Toeschouwers: 6.891
Scheidsrechter:
Martin Strömbergsson
verslag
 56' Lafata
 61' Konaté
 81' Krejčí



23 oktober 2014
19:00 uur
BSC Young Boys
2 – 0
Napoli
Stade de Suisse, Bern
Toeschouwers: 28.000
Scheidsrechter:
Ruddy Buquet
Hoarau
 52'
Bertone
 90+2'
verslag


6 november 2014
21:05 uur
Sparta Praag
4 – 0
Slovan Bratislava
Generali Arena, Praag
Toeschouwers: 13.805
Scheidsrechter:
Aleksej Eskov
David Lafata
 29',
 83'
Krejčí
 32'
Nhamoinesu
 74'
verslag



6 november 2014
21:05 uur
Napoli
3 – 0
BSC Young Boys
Stadio San Paolo, Napels
Toeschouwers: 25.000
Scheidsrechter:
Kenn Hansen
De Guzman
 45+2',
 65',
 83'
verslag


27 november 2014
19:00 uur
Slovan Bratislava
1 – 3
BSC Young Boys
Štadión Pasienky, Bratislava
Toeschouwers: 2.000
Scheidsrechter:
Pol van Boekel
Soumah
 11'
verslag
 9' (pen.) Hoarau
 18',
 63' Kubo



27 november 2014
19:00 uur
Sparta Praag
0 – 0
Napoli
Generali Arena, Praag
Toeschouwers: 16.111
Scheidsrechter:
Andre Marriner
verslag


11 december 2014
21:05 uur
BSC Young Boys
2 – 0
Sparta Praag
Stade de Suisse, Bern
Toeschouwers: 15.150
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Hoarau
 75' (pen.)
Steffen