UEFA Nations League 2018/19 Divisie C - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Nations League 2018/19 Divisie C.

UEFA Nations League 2018/19 Divisie C

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Nations League 2018/19
Divisie C
Divisie C informatie
Groepsfase
Datum 6 september – 20 november 2018
Teams 15  
Promotie naar divisie B
Gepromoveerd
Degradatie naar divisie D
Gedegradeerd

Geen degradatie[1]
Play-offs
Datum 26 – 31 maart 2020[2]
8 oktober – 12 november 2020.[3]
Teams 4 *
Kwalificatie voor het EK 2020
Winnaar
 Schotland
Divisie C statistieken
Wedstrijden 42
Doelpunten 92  (2,19 per wedstrijd)
Toeschouwers 343.279  (8.173 per wedstrijd)
Topscorer(s) 6 doelpunten:
Aleksandar Mitrović
kaarten
179  (4,26 per wedstrijd)
kaarten
6  (0,14 per wedstrijd)
kaarten
4  (0,1 per wedstrijd)
Algemeen
Regio Europa
Confederatie UEFA
Eerste editie 2018/19
Huidige kampioen
 Portugal (1e titel)
Recordtitelhouder
 Portugal (1 titel)
Website UEFA.com
Actueel
UEFA Nations League 2020/21
Navigatie
    Volgende
2020/21
divisie A
  
divisie B
   
divisie D
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Nations League 2018/19 Divisie C was de derde divisie van UEFA Nations League. Het toernooi begon in september 2018 en eindigde in november 2018. De winnaars van de 4 groepen van deze divisie promoveerden naar divisie B. Aan dit toernooi deden 15 landen mee. Aanvankelijk zouden de landen die vierde eindigden in de groep en de slechtste nummer drie degraderen naar divisie D, maar dit werd later ongedaan gemaakt door het aantal landen in deze divisie te verhogen van 15 naar 16 in 2020 [1]. Hierdoor promoveerden ook nummers twee van de 4 groepen naar divisie B.

Beslissingscriteria

Als twee of meer landen in de groep gelijk eindigen, met evenveel punten, dan gelden de volgende criteria om te bepalen welk landen boven de ander eindigt:

  1. Hoogste aantal punten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams;
  2. Doelsaldo verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk eindigende teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
  3. Hoogste aantal gescoorde doelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
  4. Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams
  5. Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan dan gelden de volgende criteria:
  6. Doelsaldo in alle groepswedstrijden;
  7. Aantal doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
  8. Aantal uitdoelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
  9. Aantal overwinningen in alle groepswedstrijden;
  10. Aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden;
  11. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
  12. Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;

Om te bepalen wat de slechtste derde geplaatste land is in deze divisie, worden de resultaten tegen de vierde plaats niet meegerekend. In deze divisie is er namelijk 1 poule met een land minder dan de andere. Hiervoor gelden de volgende criteria:

  1. Hoger aantal punten;
  2. Doelsaldo
  3. Aantal doelpunten gescoord
  4. Aantal uitdoelpunten gescoord
  5. Aantal overwinningen
  6. Aantal uitoverwinningen
  7. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
  8. Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;

Deelnemende landen

De loting vond plaats op woensdag 24 januari 2018 in Lausanne, Zwitserland.[4][5] Vanwege winterse beperkingen kunnen ook maximaal 2 van de volgende landen bij elkaar loten: Noorwegen, Finland, Litouwen en Estland.[6]

Pot 1
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
 Hongarije
26,486 25
 Roemenië (PO)
26,057 26
 Schotland (PO)
25,662 27
 Slovenië
25,148 28
Pot 2
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
 Griekenland
24,931 29
 Servië (PO)
24,847 30
 Albanië
24,430 31
 Noorwegen (PO)
24,208 32
Pot 3
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
 Montenegro
23,912 33
 Israël (PO)
22,792 34
 Bulgarije (PO)
22,091 35
 Finland
20,501 36
Pot 4
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
 Cyprus
19,491 37
 Estland
19,441 38
 Litouwen
18,101 39

Legenda

Gepromoveerd naar een hogere divisie.
PO Gekwalificeerd voor play-off voor EK 2020.[7][8][9]

Groepen en wedstrijden

Groep 1

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
 Schotland
4 3 0 1 9 10 4 +6 Promotie naar divisie B
2
 Israël
4 2 0 2 6 6 5 +1
3
 Albanië
4 1 0 3 3 1 8 −7
Bron: UEFA

7 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Albanië 
1 − 0
 Israël
Elbasan Arena, Elbasan
Toeschouwers: 4.126
Scheidsrechter:
Viktor Kassai
Xhaka
 55'

10 september 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Schotland 
2 − 0
 Albanië
Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 17.455
Scheidsrechter:
Matej Jug
Djimsiti
 47' (e.d.)
Naismith
 68'

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Israël 
2 − 1
 Schotland
Sammy Oferstadion, Haifa
Toeschouwers: 10.234
Scheidsrechter:
Daniel Stefański
Peretz
 52'
Tierney
 75' (e.d.)
 25' (pen.) Mulgrew
 29', 62' Souttar

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Israël 
2 − 0
 Albanië
Turnerstadion, Beër Sjeva
Toeschouwers: 14.950
Scheidsrechter:
Paolo Mazzoleni
Hemed
 8'
Saba
 83'

17 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Albanië 
0 − 4
 Schotland
Loro Boriçistadion, Shkodër
Toeschouwers: 8.632
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
Mavraj
 22', 22'
 14' Fraser
 45+2' (pen.) Fletcher
 55'
67' Forrest

20 november 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC)
Schotland 
3 − 2
 Israël
Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 21.281
Scheidsrechter:
Tobias Welz
Forrest
 34'
43'
64'
 9' Kayal
 75' Zahavi

Groep 2

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
 Finland
6 4 0 2 12 5 3 +2 Promotie naar divisie B
2
 Hongarije
6 3 1 2 10 9 6 +3
3
 Griekenland
6 3 0 3 9 4 5 −1
4
 Estland
6 1 1 4 4 4 8 −4
Bron: UEFA

8 september 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Finland 
1 − 0
 Hongarije
Ratina Stadion, Tampere
Toeschouwers: 10.220
Scheidsrechter:
Gediminas Mažeika
Pukki
 7'

8 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland 
0 − 1
 Griekenland
A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 5.567
Scheidsrechter:
Serdar Gözübüyük
 14' Fortounis

11 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Hongarije 
2 − 1
 Griekenland
Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Aleksej Koelbakov
Sallai
 15'
Kleinheisler
 43'
 18' Manolas

11 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Finland 
1 − 0
 Estland
Veritasstadion, Turku
Toeschouwers: 4.632
Scheidsrechter:
Orel Grinfeeld
Pukki
 12'

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland 
0 − 1
 Finland
A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 8.087
Scheidsrechter:
Craig Pawson
 90+1' Pukki

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Griekenland 
1 − 0
 Hongarije
Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 9.040
Scheidsrechter:
Tobias Stieler
Mitroglou
 65'

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland 
3 − 3
 Hongarije
A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 3.043
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Luts
 20'
Pátkai
 70' (e.d.)
Anier
 79'
 24' D. Nagy
 54'
81' Szalai

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Finland 
2 − 0
 Griekenland
Ratina Stadion, Tampere
Toeschouwers: 10.107
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Soiri
 46'
Kamara
 89'

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Hongarije 
2 − 0
 Estland
Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 7.775
Scheidsrechter:
Enea Jorgji
Orban
 8'
Szalai
 69'

15 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Griekenland 
1 − 0
 Finland
Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 6.376
Scheidsrechter:
Luca Banti
Granlund
 25' (e.d.)

18 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Griekenland 
0 − 1
 Estland
Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 5.179
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
 44' (e.d.) Lambropoulos

18 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Hongarije 
2 − 0
 Finland
Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 9.200
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Szalai
 29'
Á. Nagy
 37'

Groep 3

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
 Noorwegen
6 4 1 1 13 7 2 +5 Promotie naar divisie B
2
 Bulgarije
6 3 2 1 11 7 5 +2
3
 Cyprus
6 1 2 3 5 5 9 −4
4
 Slovenië
6 0 3 3 3 5 8 −3
Bron: UEFA

6 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Slovenië 
1 − 2
 Bulgarije
Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 5.100
Scheidsrechter:
Davide Massa
Zajc
 40'
 3'
59' Kraev

6 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Noorwegen 
2 − 0
 Cyprus
Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 6.572
Scheidsrechter:
István Kovács
Johansen
 21'
43'

9 september 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Bulgarije 
1 − 0
 Noorwegen
Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 7.100
Scheidsrechter:
Daniel Stefański
Vasilev
 59'
 80', 89' Nordtveit

9 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Cyprus 
2 − 1
 Slovenië
GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 1.115
Scheidsrechter:
Andris Treimanis
Sotiriou
 70'
Stojanović
 90' (e.d.)
 55' Berić

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
Noorwegen 
1 − 0
 Slovenië
Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 14.712
Scheidsrechter:
Daniel Siebert
Selnæs
 45+5'

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Bulgarije 
2 − 1
 Cyprus
Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Srđan Jovanović
Despodov
 59'
Nedelev
 68'
 41' Kastanos

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Noorwegen 
1 − 0
 Bulgarije
Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 9.523
Scheidsrechter:
John Beaton
Elyounoussi
 31'

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slovenië 
1 − 1
 Cyprus
Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 5.318
Scheidsrechter:
Mads-Kristoffer Kristoffersen
Skubic
 83'
Iličić
 1', 90+2'
 37' Papoulis
 21', 66' Kastanos
 90+6' Demetriou

16 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Cyprus 
1 − 1
 Bulgarije
GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 3.844
Scheidsrechter:
Mohammed Al-Hakim
Zachariou
 24'
 89' (pen.) Dimitrov

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slovenië 
1 − 1
 Noorwegen
Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 10.254
Scheidsrechter:
Ruddy Buquet
Verbič
 9'
 85' Johnsen

19 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Bulgarije 
1 − 1
 Slovenië
Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 3.092
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Ivanov
 68'
 75' Zajc

19 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Cyprus 
0 − 2
 Noorwegen
GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 1.513
Scheidsrechter:
István Vad
Sielis
 80'
 36'
48' Kamara
 42', 90' M. Elyounoussi

Groep 4

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
 Servië
6 4 2 0 14 11 4 +7 Promotie naar divisie B
2
 Roemenië
6 3 3 0 12 8 3 +5
3
 Montenegro
6 2 1 3 7 7 6 +1
4
 Litouwen
6 0 0 6 0 3 16 −13
Bron: UEFA

7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen 
0 − 1
 Servië
LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 4.378
Scheidsrechter:
Robert Madden
 38' (pen.) Tadić

7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Roemenië 
0 − 0
 Montenegro
Ilie Oanăstadion, Ploiești
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Ivan Kružliak
 38', 78' Mugoša

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Montenegro 
2 − 0
 Litouwen
Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 5.239
Scheidsrechter:
Jakob Kehlet
Savić
 34' (pen.)
Janković
 36'

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Servië 
2 − 2
 Roemenië
Rode Sterstadion, Belgrado
Toeschouwers: 15.496
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
A. Mitrović
 26'
63'
 48' (pen.) Stanciu
 68' Țucudean

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen 
1 − 2
 Roemenië
LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 2.279
Scheidsrechter:
François Letexier
Žulpa
 90'
 13' Chipciu
 90+4' Maxim

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Montenegro 
0 − 2
 Servië
Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 10.700
Scheidsrechter:
Gianluca Rocchi
 18' (pen.)
81' A. Mitrović

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+3)
Roemenië 
0 − 0
 Servië
Arena Națională, Boekarest
Toeschouwers: 48.513
Scheidsrechter:
Kevin Blom
Tamaș
 44'

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen 
1 − 4
 Montenegro
LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 1.515
Scheidsrechter:
Robert Schörgenhofer
Baravykas
 88'
 10'
45+1' (pen.) Mugoša
 35' Kopitović
 86' Zorić

17 november 2018
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+1)
Servië 
2 − 1
 Montenegro
Rode Sterstadion, Belgrado
Toeschouwers: 15.416
Scheidsrechter:
Alberto Undiano Mallenco
Ljajić
 30'
A. Mitrović
 32'
 70' Mugoša

17 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Roemenië 
3 − 0
 Litouwen
Ilie Oanăstadion, Ploiești
Toeschouwers: 34
Scheidsrechter:
Marco Guida
Pușcaș
 7'
Keșerü
 47'
Stanciu
 65'
 44', 88' Novikovas

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Montenegro 
0 − 1
 Roemenië
Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 3.574
Scheidsrechter:
Felix Zwayer
 44' Țucudean

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Servië 
4 − 1
 Litouwen
Partizanstadion, Belgrado
Toeschouwers: 2.088
Scheidsrechter:
Kristo Tohver
Žulpa
 51' (e.d.)
A. Mitrović
 58'
Prijović
 71'
Ljajić
 74'
 64' Petravičius

Eindstand

De eindstand werd bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde.[10] Deze tabel begon bij nummer 25 omdat nummers 1 tot en met 24 genummerd zijn bij divisie A en B.

Pos Land Grp Wed W G V Pnt Doelsaldo
DV DT +/−
25.
 Schotland
1 4 3 0 1 9 10 4 +6
26.
 Noorwegen *
3 4 3 0 1 9 5 1 +4
27.
 Servië ***
4 4 2 2 0 8 6 3 +3
28.
 Finland **
2 4 2 0 2 6 3 3 0
29.
 Bulgarije *
3 4 2 1 1 7 4 3 +1
30.
 Israël
1 4 2 0 2 6 6 5 +1
31.
 Hongarije **
2 4 2 0 2 6 4 3 +1
32.
 Roemenië ***
4 4 1 3 0 6 3 2 +1
33.
 Griekenland **
2 4 2 0 2 6 3 4 −1
34.
 Albanië
1 4 1 0 3 3 1 8 −7
35.
 Montenegro ***
4 4 0 1 3 1 1 5 −4
36.
 Cyprus *
3 4 0 1 3 1 2 7 −5
37.
 Estland
2 6 1 1 4 4 4 8 −4
38.
 Slovenië
3 6 0 3 3 3 5 8 −3
39.
 Litouwen
4 6 0 0 6 0 3 16 −13

* Min de resultaten tegen nummer 4 (

 Slovenië)
** Min de resultaten tegen nummer 4 (
 Estland)
*** Min de resultaten tegen nummer 4 (
 Litouwen)

Topscorers

Pos. Speler
Pos. Speler
Pos. Speler
Pos. Speler
1.
Aleksandar Mitrović
6 1
Kiril Despodov
1 0
Siim Luts
1 0
Roland Sallai
1 0
2.
James Forrest
5 0
Nikolai Dimitrov
1
Kostas Manolas
0
Stefan Savić
1
3.
Ádám Szalai
4 0
Mohamed Elyounoussi
0
Alexandru Maxim
0
Ole Kristian Selnæs
0
4.
Stefan Mugoša
3 1
Steven Fletcher
1
Konstantinos Mitroglou
0
Nejc Skubic
0
Teemu Pukki
0
Kostas Fortounis
0
Charlie Mulgrew
1
Pyry Soiri
0
6.
Stefan Johansen
2 0
Ryan Fraser
0
Ádám Nagy
0
Pieros Sotiriou
0
Ola Kamara
0
Tomer Hemed
0
Dominik Nagy
0
Dušan Tadić
1
Bozhidar Kraev
0
Galin Ivanov
0
Steven Naismith
0
Radoslav Vasilev
0
Adem Ljajić
0
Marko Janković
0
Todor Nedelev
0
Benjamin Verbič
0
Nicolae Stanciu
1
Bjørn Johnsen
0
Willi Orban
0
Taulant Xhaka
0
George Țucudean
0
Glen Kamara
0
Fotios Papoulis
0
Panagiotis Zachariou
0
Miha Zajc
0
Grigoris Kastanos
0
Dor Peretz
0
Eran Zahavi
0
13.
Henri Anier
1 0
Beram Kayal
0
Deimantas Petravičius
0
Darko Zorić
0
Rolandas Baravykas
0
Claudiu Keșerü
0
Aleksandar Prijović
0
Artūras Žulpa
0
Robert Berić
0
László Kleinheisler
0
George Pușcaș
0
Alexandru Chipciu
0
Boris Kopitović
0
Dia Saba
0
Eigen doelpunt
Pos. Speler
Tegenstander
1.
Berat Djimsiti
1
Schotland
Albin Granlund
 Griekenland
Vassilis Lambropoulos
 Estland
Máté Pátkai
Petar Stojanović
 Cyprus
Kieran Tierney
 Israël
Artūras Žulpa
 Servië

EK 2020 play-off

Zie Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)#Divisie C voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Uit iedere divisie speelden 4 landen die zich niet wisten te plaatsen via het reguliere kwalificatietoernooi voor een plek op het EK. 20 landen plaatsen zich via het reguliere toernooi en daarbij komen dus de 4 winnaars van deze play-off waardoor het uiteindelijk aantal op 24 zal uitkomen. In principe speelden de 4 groepswinnaars deze play-off, maar als deze landen zich plaatsen voor het EK 2020 werden deze vrijgekomen plaatsen door andere landen uit deze divisie ingevuld. Doordat alle landen behalve IJsland uit divisie A zich hadden geplaatst voor het EK 2020 werd er op 22 november 2019 geloot om de vrijgekomen plaatsen in te vullen. Dat zijn landen uit deze divisie. Tevens werd er bij de loting bepaald dat de winnaar van de wedstrijd tussen Noorwegen en Servië werd benoemd als 'thuisspelend' land tijdens de finale. De wedstrijden werden gespeeld tussen 8 oktober en 12 november 2020.[3]

Schema
  halve finale finale
             
8 oktober 2020
 
 Noorwegen
1  
 
 Servië
(w.n.v.) *
2   12 november 2020
     
 Servië
1 (4)
8 oktober 2020    
 Schotland
(w.n.s.) *
1 (5)
 
 Schotland
(w.n.s.) *
0 (5)
 
 Israël
0 (3)  
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Nations League 2018/19 Divisie C
Listen to this article