Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 2016.

Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Verenigde Staten
IOC-landcode USA
NOC United States Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Michael Phelps (opening)
Simone Biles (sluiting)
Aantal deelnemers 554
Aantal disciplines 30
Medailles
Rang: 1
goud
46
zilver
37
brons
38
totaal
121
Verenigde Staten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Verenigde Staten op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen
Turnster Simone Biles won viermaal goud en eenmaal brons in het olympisch turntoernooi. Met haar prestaties brak ze verschillende nationale en internationale records.[1] Na de Spelen werd Biles in eigen land door diverse media "de beste turnster aller tijden" genoemd.[2][3]
Turnster Simone Biles won viermaal goud en eenmaal brons in het olympisch turntoernooi. Met haar prestaties brak ze verschillende nationale en internationale records.[1] Na de Spelen werd Biles in eigen land door diverse media "de beste turnster aller tijden" genoemd.[2][3]
Katie Ledecky zwemt in de finale van de 4x100 meter vrije slag. Ledecky domineerde de vrije slag, met goud op de 200, 400, 800, 4x100 en 4x200 meter. Op zowel de 400 meter als de 800 meter zwom ze een nieuw wereldrecord.[4] De 800 meter, in 2016 nog het langste zwembadnummer voor vrouwen, won ze met elf seconden voorsprong op nummer twee Jazmin Carlin.[5]
Katie Ledecky zwemt in de finale van de 4x100 meter vrije slag. Ledecky domineerde de vrije slag, met goud op de 200, 400, 800, 4x100 en 4x200 meter. Op zowel de 400 meter als de 800 meter zwom ze een nieuw wereldrecord.[4] De 800 meter, in 2016 nog het langste zwembadnummer voor vrouwen, won ze met elf seconden voorsprong op nummer twee Jazmin Carlin.[5]
De voetbalsters van het Amerikaanse elftal kijken toe hoe de strafschoppenserie in de kwartfinale tegen Zweden verloopt. Christen Press miste uiteindelijk de beslissende strafschop, waardoor de Verenigde Staten waren uitgeschakeld in het toernooi. In de voorgaande drie Spelen werden de Amerikaanse vrouwen nog olympisch kampioen.[6][7]
De voetbalsters van het Amerikaanse elftal kijken toe hoe de strafschoppenserie in de kwartfinale tegen Zweden verloopt. Christen Press miste uiteindelijk de beslissende strafschop, waardoor de Verenigde Staten waren uitgeschakeld in het toernooi. In de voorgaande drie Spelen werden de Amerikaanse vrouwen nog olympisch kampioen.[6][7]
Tennisser Jack Sock won goud in het gemengddubbel- en brons in het mannendubbeltoernooi en was daarmee de succesvolste Amerikaanse tennisser op deze Spelen. In het gemengd dubbel versloeg hij samen met dubbelspecialiste Bethanie Mattek-Sands de combinatie van Rajeev Ram en Venus Williams.[8]
Tennisser Jack Sock won goud in het gemengddubbel- en brons in het mannendubbeltoernooi en was daarmee de succesvolste Amerikaanse tennisser op deze Spelen. In het gemengd dubbel versloeg hij samen met dubbelspecialiste Bethanie Mattek-Sands de combinatie van Rajeev Ram en Venus Williams.[8]

De Verenigde Staten namen deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het land leverde met 554 sporters de grootste afvaardiging van de Spelen en kwam uit in dertig olympische sportdisciplines; alleen in het handbal waren de Verenigde Staten afwezig. De grootste selectie binnen de olympische ploeg was die van de atletiek, waartoe 128 Amerikanen behoorden. Ook aan zwemmen en roeien namen meer dan veertig Amerikanen deel. Afgezien van de absentie in het handbaltoernooi namen aan het synchroonzwemmen (twee) en de moderne vijfkamp (drie) de minste atleten deel. In totaal namen meer Amerikaanse vrouwen dan mannen deel aan de Spelen van 2016. Ook in Londen was dat het geval.[9]

De Olympische Zomerspelen 2016 waren de op twee na beste Zomerspelen in de olympische geschiedenis van de Verenigde Staten (na St. Louis 1904, waar slechts een handvol landen aan deelnamen, en Los Angeles 1984), en de meest succesvolle Zomerspelen die plaatsvonden buiten de Verenigde Staten. De Verenigde Staten wonnen een totaalaantal van 121 medailles, waarvan 46 goud, 37 zilver en 38 brons. Voor de zesde maal op rij eindigde het land daardoor bovenaan de medaillespiegel.[10] De Amerikaanse vrouwen wonnen 27 gouden medailles, elf meer dan hun mannelijke ploeggenoten, en 61 in totaal, een recordaantal. Daarmee zouden de vrouwen als derde op de medaillespiegel zijn geëindigd, achter de complete ploegen van China en Groot-Brittannië.[11]

Zwemmen was voor de Verenigde Staten de meest succesvolle sport in 2016. Het land won zestien gouden zwemmedailles, één minder dan de rest van de wereld bij elkaar.[12] Voor een groot deel van de medailles in het zwemmen waren Michael Phelps, die na de Spelen stopte als wedstrijdzwemmer, en Katie Ledecky verantwoordelijk: Phelps won zes medailles (vijfmaal goud) en Ledecky vijf (viermaal goud).[13] De enige zilveren medaille van Phelps in 2016, die hij als drievoudig titelverdediger won op de 100 meter vlinderslag, moest hij delen met twee anderen. De Singaporees Joseph Schooling, voor wie Phelps een jeugdheld was, won het eerste goud ooit voor zijn land.[14] Het was voor het eerst in de geschiedenis van de Olympische Spelen dat drie zwemmers gelijktijdig als tweede eindigden en drie zilveren medailles werden uitgereikt.[15] Op de laatste dag van het langebaanzwemmen wonnen de Amerikaanse vrouwen de 4x100 meter wisselslag. Het betekende de duizendste gouden medaille op de Zomerspelen voor de Verenigde Staten, 120 jaar nadat de atleet James Connolly het eerste goud won bij de Spelen van 1896.[16]

Na het zwemmen was atletiek de meest succesvolle sport voor de Amerikanen. Er werden dertien gouden medailles gewonnen, meer dan Jamaica en Kenia (beide zesmaal goud) bij elkaar. Op de 100 meter sprint won Justin Gatlin het zilver, enkele honderdsten achter de afzwaaiende Jamaicaan Usain Bolt.[17] Tori Bowie was dominant op de sprintnummers bij de vrouwen: op de 100 meter won ze zilver en op de 200 meter brons, waarbij ze tweemaal verloor van de Jamaicaanse Thompson.[18] Op de 100 meter horden voor vrouwen behaalden de Verenigde Staten een clean sweep, met Brianna Rollins als winnares van het goud. Niet eerder zorgden Amerikaanse vrouwen voor een sweep, en niet eerder zorgde een land voor een sweep op dit specifieke onderdeel.[19]

Simone Biles droeg de Amerikaanse ploeg in het olympisch turntoernooi met vijf medailles, waarvan vier goud. Individueel won ze zowel de meerkamp als de toestelnummers sprong en vloer. Het enige onderdeel waarop ze goud misliep was de balk; hoewel ze in de kwalificaties met enige afstand als eerste was geëindigd, verloor ze in de finale haar evenwicht en eindigde ze als derde, achter kampioene Sanne Wevers.[20][21] Het Amerikaans olympisch comité benoemde Biles na afloop van de Spelen tot vlaggendrager van de sluitingsceremonie. Niet eerder kreeg een turner die eer.[22]

Naast het zwemmen, atletiek en het turnen wonnen de Verenigde Staten in negentien andere sporten. Op 13 augustus wonnen Amerikaanse vrouwen voor de derde maal op rij het koningsnummer van het olympisch roeitoernooi, de acht met stuurvrouw. Wereldtitels inbegrepen was het het elfde opeenvolgende goud voor de vrouwenacht.[23] Enkele dagen later, op 19 augustus, won Connor Fields het BMX-toernooi. Niet eerder won een Amerikaan in deze discipline.[24] Op dezelfde dag versloegen de waterpolovrouwen Italië in de olympische finale. Ook in het basketbal waren de Verenigde Staten succesvol: het land won zowel het vrouwen- als het mannentoernooi.

Hardloopster Abbey D'Agostino ontving na afloop van de Spelen een Fair Play-award van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). D'Agostino was bij de series van de 5000 meter gevallen, net als de Nieuw-Zeelandse Nikki Hamblin. Na de val hielpen de vrouwen elkaar naar de finish.[25]

De medaillewinnaars van de Verenigde Staten werden in september 2016 door president Barack Obama ontvangen in het Witte Huis.[26]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Atletiek Matthew Centrowitz 1500 m (m)
Goud
Kerron Clement 400 m horden (m)
Goud
Kyle Clemons
Arman Hall
Tony McQuay
LaShawn Merritt
Gil Roberts
David Verburg
4x400 m (m)
Goud
Jeff Henderson verspringen (m)
Goud
Christian Taylor hink-stap-springen (m)
Goud
Ryan Crouser kogelstoten (m)
Goud
Ashton Eaton tienkamp (m)
Goud
Brianna Rollins 100 m horden (v)
Goud
Dalilah Muhammad 400 m horden (v)
Goud
Morolake Akinosun
Tianna Bartoletta
Tori Bowie
English Gardner
Allyson Felix
4x100 m (v)
Goud
Allyson Felix
Phyllis Francis
Taylor Ellis-Watson
Natasha Hastings
Francena McCorory
Courtney Okolo
4x400 m (v)
Goud
Tianna Bartoletta verspringen (v)
Goud
Michelle Carter kogelstoten (v)
Goud
Boksen Claressa Shields middengewicht (–75 kg) (v)
Goud
Basketbal olympisch team mannen
Goud
olympisch team vrouwen
Goud
Gymnastiek Simone Biles sprong (v)
Goud
Simone Biles vloer (v)
Goud
Simone Biles meerkamp (v)
Goud
Simone Biles
Gabrielle Douglas
Lauren Hernandez
Madison Kocian
Alexandra Raisman
meerkamp team (v)
Goud
Judo Kayla Harrison halfzwaargewicht (–78 kg) (v)
Goud
Roeien Amanda Elmore
Tessa Gobbo
Elle Logan
Meghan Musnicki
Amanda Polk
Emily Regan
Lauren Schmetterling
Kerry Simmonds
Katelin Snyder
acht (v)
Goud
Schietsport Virginia Thrasher 10 m luchtgeweer (v)
Goud
Tennis Jack Sock
Bethanie Mattek-Sands
gemengd dubbelspel
Goud
Triatlon Gwen Jorgensen vrouwen
Goud
Waterpolo olympisch team vrouwen
Goud
Wielersport Connor Fields BMX (m)
Goud
Kristin Armstrong tijdrit (v)
Goud
Worstelen Kyle Frederick Snyder zwaargewicht vrije stijl (–97 kg) (m)
Goud
Helen Maroulis bantamgewicht vrije stijl (–53 kg) (v)
Goud
Zwemmen Anthony Ervin 50 m vrij (m)
Goud
Ryan Murphy 100 m rug (m)
Goud
200 m rug (m)
Goud
Michael Phelps 200 m vlinder (m)
Goud
200 m wissel
Goud
Nathan Adrian
Caeleb Dressel
Anthony Ervin
Jimmy Feigen
Ryan Held
Michael Phelps
Blake Pieroni
4x100 m vrij (m)
Goud
Gunnar Bentz
Jack Conger
Conor Dwyer
Townley Haas
Ryan Lochte
Michael Phelps
Clark Smith
4x200 m vrij (m)
Goud
Nathan Adrian
Kevin Cordes
Caeleb Dressel
Cody Miller
Ryan Murphy
Michael Phelps
David Plummer
Thomas Shields
4x100 m wissel (m)
Goud
Simone Manuel 100 m vrij (v)
Goud
Katie Ledecky 200 m vrij (v)
Goud
400 m vrij (v)
Goud
800 m vrij (v)
Goud
Madeline Dirado 200 m rug (v)
Goud
Lilly King 100 m school (v)
Goud
Madeline Dirado
Missy Franklin
Katie Ledecky
Melanie Margalis
Cierra Runge
Allison Schmitt
Leah Smith
4x200 m vrij (v)
Goud
Kathleen Baker
Lilly King
Simone Manuel
Katie Meili
Olivia Smoliga
Dana Vollmer
Abbey Weitzeil
Kelsi Worrell
4x100 m wissel (v)
Goud
Atletiek Justin Gatlin 100 m (m)
Zilver
Paul Kipkemoi Chelimo 5000 m (m)
Zilver
Evan Jager 3000 m steeplechase (m)
Zilver
Will Claye hink-stap-springen (m)
Zilver
Joe Kovacs kogelstoten (m)
Zilver
Tori Bowie 100 m (v)
Zilver
Allyson Felix 400 m (v)
Zilver
Nia Ali 100 m horden (v)
Zilver
Brittney Reese verspringen (v)
Zilver
Sandi Morris polsstokhoogspringen (v)
Zilver
Boksen Shakur Stevenson bantamgewicht (–56 kg) (m)
Zilver
Boogschieten Brady Ellison
Zach Garrett
Jake Kaminski
team (m)
Zilver
Gymnastiek Danell Leyva brug (m)
Zilver
rekstok (m)
Zilver
Lauren Hernandez balk (v)
Zilver
Madison Kocian brug ongelijk (v)
Zilver
Alexandra Raisman vloer (v)
Zilver
meerkamp (v)
Zilver
Judo Travis Stevens halfmiddengewicht (–81 kg) (m)
Zilver
Paardensport Lucy Davis op Barron
Kent Farrington op Voyeur
Beezie Madden op Cortes'C
McLain Ward op Azur
springconcours team
Zilver
Roeien Genevra Stone skiff (v)
Zilver
Schermen Alexander Massialas floret (m)
Zilver
Daryl Homer sabel (m)
Zilver
Schoonspringen Sam Dorman
Michael Hixon
3 m plank synchroon (m)
Zilver
David Boudia
Steele Johnson
10 m toren synchroon (m)
Zilver
Tennis Rajeev Ram
Venus Williams
gemengd dubbelspel
Zilver
Wielersport Sarah Hammer omnium (v)
Zilver
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
ploegachtervolging (v)
Zilver
Alise Post bmx (v)
Zilver
Zwemmen Connor Jaeger 1500 m vrij (m)
Zilver
Josh Prenot 200 m school (m)
Zilver
Michael Phelps 100 m vlinder (m)
Zilver
Chase Kalisz 400 m wissel (m)
Zilver
Simone Manuel 50 m vrij (v)
Zilver
Kathleen Baker 100 m rug (v)
Zilver
Madeline Dirado 400 m wissel (v)
Zilver
Katie Ledecky
Simone Manuel
Lia Neal
Allison Schmitt
Dana Vollmer
Amanda Weir
Abbey Weitzeil
4x100 m vrij (v)
Zilver
Atletiek LaShawn Merritt 400 m (m)
Brons
Clayton Murphy 800 m (m)
Brons
Galen Rupp marathon (m)
Brons
Sam Kendricks polsstokhoogspringen (m)
Brons
Tori Bowie 200 m (v)
Brons
Jennifer Simpson 1500 m (v)
Brons
Kristi Castlin 100 m horden (v)
Brons
Ashley Spencer 400 m horden (v)
Brons
Emma Coburn 3000 m steeplechase (v)
Brons
Boksen Nico Miguel Hernández lichtvlieggewicht (–49 kg) (m)
Brons
Boogschieten Brady Ellison individueel (m)
Brons
Gewichtheffen Sarah Robles superzwaargewicht (+75 kg) (v)
Brons
Golf Matt Kuchar mannen
Brons
Gymnastiek Alexander Naddour paard voltige (m)
Brons
Simone Biles balk (v)
Brons
Paardensport Allison Brock op Rosevelt
Laura Graves op Verdades
Kasey Perry-Glass op Dublet
Steffen Peters op Legolas 92
dressuur team
Brons
Phillip Dutton op Mighty Nice eventing
Brons
Schermen Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
floret team (m)
Brons
Monica Aksamit
Ibtihaj Muhammad
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
sabel team (v)
Brons
Schietsport Kimberly Rhode skeet (v)
Brons
Corey Cogdell trap (v)
Brons
Schoonspringen David Boudia 10 m toren (m)
Brons
Taekwondo Jackie Galloway zwaargewicht (+67 kg) (v)
Brons
Tennis Steve Johnson
Jack Sock
dubbelspel (m)
Brons
Volleybal April Ross
Kerri Walsh-Jennings
beach (v)
Brons
olympisch team mannen
Brons
olympisch team vrouwen
Brons
Worstelen J'den Cox middengewicht vrije stijl (–86 kg) (m)
Brons
Zeilen Caleb Paine finn (m)
Brons
Zwemmen Nathan Adrian 50 m vrij (m)
Brons
100 m vrij (m)
Brons
Conor Dwyer 200 m vrij (m)
Brons
David Plummer 100 m rug (m)
Brons
Cody Miller 100 m school (m)
Brons
Leah Smith 400 m vrij (v)
Brons
Katie Meili 100 m school (v)
Brons
Dana Vollmer 100 m vlinder (v)
Brons
Madeline Dirado 200 m wissel (v)
Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marvin Bracy 100 m (m) halve finale kwartfinale: 10.16 (3e)
halve finale: 10.08 (6e)
Trayvon Bromell
8e
kwartfinale: 10.13 (2e)
halve finale: 10.01 (3e)
finale: 10.06 (8e)
Justin Gatlin
Zilver
kwartfinale: 10.01 (1e)
halve finale: 9.94 (1e)
finale: 9.89 (2e)
Justin Gatlin 200 m (m) halve finale series: 20.42 (1e)
halve finale: 20.13 (3e)
LaShawn Merritt
6e
series: 20.13 (1e)
halve finale: 19.94 (1e)
finale: 20.19 (6e)
Ameer Webb halve finale series: 20.31 (3e)
halve finale: 20.43 (6e)
LaShawn Merritt 400 m (m)
Brons
series: 45.28 (1e)
halve finale: 44.21 (2e)
finale: 43.85 (3e)
Gil Roberts halve finale series: 45.27 (2e)
halve finale: 44.65 (4e)
David Verburg halve finale series: 45.48 (4e)
halve finale: 45.61 (5e)
Boris Berian 800 m (m)
8e
series: 1:45.87 (3e)
halve finale: 1:44.56 (2e)
finale: 1:46.15 (8e)
Charles Jock series series: 1:47.06 (6e)
Clayton Murphy
Brons
series: 1:46.18 (4e)
halve finale: 1:44.30 (2e)
finale: 1:42.93 (3e)
Robby Andrews 1500 m (m) halve finale series: 3:46.97 (3e)
halve finale: DSQ
Ben Blankenship
8e
series: 3:38.92 (9e)
halve finale: 3:39.99 (4e)
finale: 3:51.09 (8e)
Matthew Centrowitz
Goud
series: 3:39.31 (5e)
halve finale: 3:39.61 (3e)
finale: 3:50.00 (1e)
Paul Chelimo 5000 m (m)
Zilver
series: 13:19.54 (1e)
finale: 13:03.90 (2e)
Bernard Lagat
5e
series: 13:26.02 (5e)
finale: 13:06.78 (5e)
Hassan Mead
11e
series: 13:34.27 (13e)
finale: 13:09.81 (11e)
Shadrack Kipchirchir 10000 m (m)
19e
27:58.32 (19e)
Leonard Korir
14e
27:35.65 (14e)
Galen Rupp
5e
27:08.92 (5e)
Devon Allen 110 m horden (m)
5e
series: 13.41 (2e)
halve finale: 13.36 (3e)
finale: 13.31 (5e)
Ronnie Ash
8e
series: 13.31 (1e)
halve finale: 13.36 (2e)
finale: 13.45 (8e)
Jeffrey Porter halve finale series: 13.50 (2e)
halve finale: 13.45 (3e)
Kerron Clement 400 m horden (m)
Goud
series: 49.17 (3e)
halve finale: 48.26 (1e)
finale: 47.73 (1e)
Byron Robinson halve finale series: 48.98 (3e)
halve finale: 48.65 (3e)
Michael Tinsley series series: 50.18 (6e)
Hillary Bor 3000 m steeplechase (m)
9e
series: 8:25.01 (1e)
finale: 8:22.74 (9e)
Donald Cabral
10e
series: 8:21.96 (3e)
finale: 8:25.81 (10e)
Evan Jager
Zilver
series: 8:25.86 (1e)
finale: 8:04.28 (2e)
Trayvon Bromell
Justin Gatlin
Tyson Gay
Mike Rodgers
4x100 m (m) finale series: 37.65 (1e)
finale: DSQ
Kyle Clemons
Arman Hall
Tony McQuay
LaShawn Merritt
Gil Roberts
David Verburg
4x400 m (m)
Goud
series: 2:58.38 (2e)
finale: 2:57.30 (1e)
Meb Keflezighi marathon (m)
33e
2:16:46 (33e)
Galen Rupp
Brons
2:10:05 (3e)
Jared Ward
6e
2:11:30 (6e)
John Nunn 50 km snelwandelen (m)
43e
4:16:12 (43e)
Mike Hartfield verspringen (m)
25e
kwalificaties: 7,66 m (25e)
Jeff Henderson
Goud
kwalificaties: 8,20 m (2e)
finale: 8,38 m (1e)
Jarrion Lawson
4e
kwalificaties: 7,99 m (7e)
finale: 8,25 m (4e)
Chris Benard hink-stap-springen (m)
16e
kwalificaties: 16,55 m (16e)
Will Claye
Zilver
series: 17,05 m (3e)
finale: 17,76 m (2e)
Christian Taylor
Goud
kwalificaties: 17,24 m (1e)
finale: 17,86 m (1e)
Erik Kynard hoogspringen (m)
6e
kwalificaties: 2,29 m (5e)
finale: 2,36 m (6e)
Bradley Adkins
21e
kwalificaties: 2,26 m (21e)
Ricky Robertson
17e
kwalificaties: 2,26 m (17e)
Logan Cunningham polsstokhoogspringen (m)
28e
kwalificaties: 5,30 m (28e)
Sam Kendricks
Brons
kwalificaties: 5,70 m (1e)
finale: 5,85 m (3e)
Cale Simmons
28e
kwalificaties: 5,30 m (28e)
Ryan Crouser kogelstoten (m)
Goud
kwalificaties: 21,59 m (1e)
finale: 22,52 m (1e, OR)
Darrell Hill
23e
kwalificaties: 19,56 m (23e)
Joe Kovacs
Zilver
kwalificaties: 20,73 m (5e)
finale: 21,78 m (2e)
Tavis Bailey discuswerpen (m)
26e
kwalificaties: 59,81 m (26e)
Andrew Evans
16e
kwalificaties: 61,87 m (16e)
Mason Finley
11e
kwalificaties: 63,68 m (6e)
finale: 62,05 m (11e)
Sam Crouser speerwerpen (m)
34e
kwalificaties: 73,78 m (34e)
Sean Furey
35e
kwalificaties: 72,61 m (35e)
Cyrus Hostetler
20e
kwalificaties: 79,76 m (20e)
Kibwe Johnson kogelslingeren (m)
31e
kwalificaties: NM
Conor McCullough
16e
kwalificaties: 72,88 m (16e)
Rudy Winkler
18e
kwalificaties: 71,89 m (18e)
Ashton Eaton tienkamp
Goud
100 m: 10.46 (2e, 985 punten)
verspringen: 7,94 m (1e, 1045 punten)
kogelstoten: 14,73 m (10e, 773 punten)
hoogspringen: 2,01 m (14e, 813 punten)
400 m: 46,07 (1e, 1005 punten)
110 m horden: 13.80 (2e, 1000 punten)
discuswerpen: 45,49 m (8e, 777 punten)
polsstokhoogspringen: 5,20 m (3e, 972 punten)
speerwerpen: 59,77 m (18e, 734 punten)
1500 m: 4:23.33 (4e, 789 punten)
totaal: 8893 punten (1e, OR)
Jeremy Taiwo
11e
100 m: 11.01 (20e, 858 punten)
verspringen: 7,45 m (12e, 922 punten)
kogelstoten: 14,92 m (6e, 785 punten)
hoogspringen: 2,19 m (1e, 982 punten)
400 m: 48.78 (12e, 872 punten)
110 m horden: 14.57 (13e, 902 punten)
discuswerpen: 39.91 (22e)
polsstokhoogspringen: 5,00 m (8e, 910 punten)
speerwerpen: 51,29 m (23e, 608 punten)
1500 m: 4:21.96 (3e, 798 punten)
totaal: 8300 punten (11e)
Zach Ziemek
7e
100 m: 10.71 (3e, 926 punten)
verspringen: 7,49 m (9e, 932 punten)
kogelstoten: 13,44 m (25e, 694 punten)
hoogspringen: 2,10 m (5e, 896 punten)
400 m: 49.83 (21e, 822 punten)
110 m horden: 14.77 (17e, 878 punten)
discuswerpen: 49,42 m (3e, 858 punten)
polsstokhoogspringen: 5,20 m (3e, 972 punten)
speerwerpen: 60,92 m (15e, 752 punten)
1500 m: 4:42.97 (8e, 662 punten)
totaal: 8392 punten (7e)
Tianna Bartoletta 100 m (v) halve finale kwartfinale: 11.23 (1e)
halve finale: 11.00 (4e)
English Gardner
6e
kwartfinale: 11.09 (1e)
halve finale: 10.90 (2e)
finale: 10.94 (6e)
Tori Bowie
Zilver
kwartfinale: 11.13 (1e)
halve finale: 10.90 (1e)
halve finale: 10.83 (2e)
200 m (v)
Brons
series: 22.47 (1e)
halve finale: 22.13 (1e)
finale: 22.15 (3e)
Jenna Prandini halve finale series: 22.62 (1e)
halve finale: 22.55 (4e)
Deajah Stevens
7e
series: 22.45 (1e)
halve finale: 22.38 (3e)
finale: 22.65 (7e)
Allyson Felix 400 m (v)
Zilver
series: 51.24 (1e)
halve finale: 49.67 (1e)
finale: 49.51 (2e)
Phyllis Francis
5e
series: 50.58 (1e)
halve finale: 50.31 (1e)
finale: 50.41 (5e)
Natasha Hastings
4e
series: 51.31 (1e)
halve finale: 49.90 (2e)
finale: 50.34 (4e)
Kate Grace 800 m (v)
8e
series: 1:59.96 (3e)
halve finale: 1:58.79 (3e)
finale: 1:59.57 (8e)
Chrishuna Williams series series: 2:01.19 (6e)
Ajee Wilson halve finale series: 1:59.44 (2e)
halve finale: 1:59.75 (3e)
Brenda Martinez 1500 m (v) halve finale series: 4:11.74 (3e)
halve finale: 4:10.41 (12e)
Shannon Rowbury
4e
series: 4:06.47 (2e)
halve finale: 4:04.46 (3e)
finale: 4:11.05 (4e)
Jennifer Simpson
Brons
series: 4:06.99 (4e)
halve finale: 4:05.07 (4e)
finale: 4:10.53 (3e)
Kim Conley 5000 m (v) series series: 15:36.00 (12e)
Abbey D'Agostino finale series: 17:10.02 (16e)
finale: DNS
Shelby Houlihan
11e
series: 15:19.76 (4e)
finale: 15:08.89 (11e)
Marielle Hall 10000 m (v)
33e
32:39.32 (33e)
Molly Huddle
6e
30:13.17 (6e, NR)
Emily Infeld
11e
31:26.94 (11e)
Nia Ali 100 m horden (v)
Zilver
series: 12.76 (1e)
halve finale: 12.65 (1e)
finale: 12.59 (2e)
Kristi Castlin
Brons
series: 12.68 (1e)
halve finale: 12.63 (1e)
finale: 12.61 (3e)
Brianna Rollins
Goud
series: 12.54 (1e)
halve finale: 12.47 (1e)
finale: 12.48 (1e)
Sydney McLaughlin 400 m horden (v) halve finale series: 56.32 (5e)
halve finale: 56.22 (5e)
Dalilah Muhammad
Goud
series: 55.33 (1e)
halve finale: 53.89 (1e)
finale: 53.13 (1e)
Ashley Spencer
Brons
series: 55.12 (1e)
halve finale: 54.87 (1e)
finale: 53.72 (3e)
Emma Coburn 3000 m steeplechase (v)
Brons
series: 9:18.12 (2e)
finale: 9:07.63 (3e, NR)
Courtney Frerichs
11e
series: 9:27.02 (3e)
halve finale: 9:22.87 (11e)
Colleen Quigley
8e
series: 9:21.82 (4e)
halve finale: 9:21.10 (8e)
Morolake Akinosun
Tianna Bartoletta
Tori Bowie
Allyson Felix
English Gardner
4x100 m (v)
Goud
series: 41.77 (1eher)
finale: 41.01 (1e)
Taylor Ellis-Watson
Allyson Felix
Phyllis Francis
Natasha Hastings
Francena McCorory
Courtney Okolo
4x400 m (v)
Goud
series: 3:21.42 (1e)
finale: 3:19.06 (1e)
Amy Cragg marathon (v)
9e
2:28:25 (9e)
Shalane Flanagan
6e
2:25:26 (6e)
Desiree Linden
7e
2:26:08 (7e)
Miranda Melville 20 km snelwandelen (v)
34e
1:35:48 (34e)
Maria Michta-Coffey
22e
1:33:36 (22e)
Tianna Bartoletta verspringen (v)
Goud
kwalificaties: 6,70 m (5e)
finale: 7,17 m (1e)
Janay DeLoach
13e
kwalificaties: 6,50 m (13e)
Brittney Reese
Zilver
kwalificaties: 6,78 m (3e)
finale: 7,15 m (2e)
Christina Epps hink-stap-springen (v)
15e
kwalificaties: 14,01 m (15e)
Andrea Geubelle
21e
kwalificaties: 13,93 m (21e)
Keturah Orji
4e
kwalificaties: 14,08 m (12e)
finale: 14,71 m (4e, NR)
Vashti Cunningham hoogspringen (v)
13e
kwalificaties: 1,94 m (14e)
finale: 1,88 m (13e)
Chaunté Lowe
4e
kwalificaties: 1,94 m (1e)
finale: 1,97 m (4e)
Inika McPherson
10e
kwalificaties: 1,94 m (1e)
finale: 1,93 m (10e)
Sandi Morris polsstokhoogspringen (v)
Zilver
kwalificaties: 4,55 m (8e)
finale: 4,85 m (2e)
Jennifer Suhr
7e
kwalificaties: 4,60 m (2e)
finale: 4,60 m (7e)
Alexis Weeks
19e
kwalificaties: 4,45 m (19e)
Michelle Carter kogelstoten (v)
Goud
kwalificaties: 19,01 m (3e)
finale: 20,63 m (1e)
Felisha Johnson
14e
kwalificaties: 17,69 m (14e)
Raven Saunders
5e
kwalificaties: 18,83 m (4e)
finale: 19,35 m (5e)
Whitney Ashley discuswerpen (v)
kwalificaties: NM
Kelsey Card
25e
kwalificaties: 56,41 m (25e)
Shelbi Vaughan
29e
kwalificaties: 53,33 m (29e)
Brittany Borman speerwerpen (v)
27e
kwalificaties: 56,04 m (27e)
Maggie Malone
25e
kwalificaties: 56,47 m (25e)
Kara Winger
13e
kwalificaties: 61,02 m (13e)
Gwen Berry kogelslingeren (v)
14e
kwalificaties: 69,90 m (14e)
Amber Campbell
6e
kwalificaties: 71,09 m (8e)
finale: 72,74 m (6e)
Deanna Price
8e
kwalificaties: 70,79 m (9e)
finale: 70,95 m (8e)
Heather Miller-Koch zevenkamp
18e
100 m horden: 13.56 (1041 punten)
hoogspringen: 1,80 m (978 punten)
kogelstoten: 12,91 m (721 punten)
200 m: 24.97 (890 punten)
verspringen: 6,16 m (899 punten)
speerwerpen: 40,25 m (672 punten)
800 m: 2:06.82 (1012 punten)
totaal: 6213 punten (18e)
Barbara Nwaba
12e
100 m horden: 13.81 (1005 punten)
hoogspringen: 1,83 m (1016 punten)
kogelstoten: 14,81 m (848 punten)
200 m: 24.77 (908 punten)
verspringen: 5,81 m (792 punten)
speerwerpen: 46,85 m (799 punten)
800 m: 2:11.61 (941 punten)
totaal: 6309 punten (12e)
Kendell Williams
17e
100 m horden: 13.04 (1118 punten)
hoogspringen: 1,83 m (1016 punten)
kogelstoten: 11,21 m (609 punten)
200 m: 24.09 (972 punten)
verspringen: 6,31 m (946 punten)
speerwerpen: 40,93 m (685 punten)
800 m: 2:16.24 (875 punten)
totaal: 6211 punten (17e)

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Howard Shu enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van
Tommy Sugiarto (14–21, 10–21)
verloor van
Osleni Guerrero (16–21, 15–21)
Phillip Chew
Sattawat Pongnairat
dubbelspel (m) groepsfase groepsfase
verloren van
FuZhang
verloren van
Goh – Tan (12–21, 10–21)
verloren van
Fuchs – Schöttler (14–21, 14–21)
Iris Wang enkelspel (v) groepsfase groepsfase
won van
Lianne Tan (21–17, 20–22, 21–14)
won van
Telma Santos (18–21, 21–10, 21–12)
verloor van
Li Xuerui (16–21, 12–21)
Eva Lee
Paula Lynn Obanana
dubbelspel (v) groepsfase groepsfase
verloren van
Jung – Shin (14–21, 12–21)
verloren van
JuhlPedersen (9–21, 6–21)
verloren van
Luo – Luo (14–21, 15–21)
Phillip Chew
Jamie Subandhi
dubbelspel (g) groepsfase groepsfase
verloren van
Ko – Kim (10–21, 12–21)
verloren van
Kazuno – Kurihara (6–21, 12–21)
verloren van
ArendsPiek (15–21, 19–21)

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiërs Onderdeel Resultaat Prestatie
Jimmy Butler
Kevin Durant
DeAndre Jordan
Kyle Lowry
Harrison Barnes
DeMar DeRozan
Kyrie Irving
Klay Thompson
DeMarcus Cousins
Paul George
Draymond Green
Carmelo Anthony
mannen
Goud
zie hieronder
Groep A
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 524 407 +117 10
2
 Australië
5 4 1 444 368 +76 9
3
 Frankrijk
5 3 2 423 378 +45 8
4
 Servië
5 2 3 426 387 +39 7
5
 Venezuela
5 1 4 315 444 –129 6
6
 China
5 0 5 318 466 –148 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 China
62–119
 Verenigde Staten
8 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
113–69
 Venezuela
10 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Australië
88–98
 Verenigde Staten
12 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
94–91
 Servië
14 augustus 14:15 19:15 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
100–97
 Frankrijk
Kwartfinale 17 augustus 18:45 23:45 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
105–78
 Argentinië
Halve finale 19 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Spanje
76–82
 Verenigde Staten
Finale 21 augustus 15:45 20:45 Rio de Janeiro
 Servië
66–96
 Verenigde Staten

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Seimone Augustus
Sue Bird
Tamika Catchings
Tina Charles
Elena Delle Donne
Sylvia Fowles
Brittney Griner
Angel McCoughtry
Maya Moore
Breanna Stewart
Diana Taurasi
Lindsay Whalen
vrouwen
Goud
zie hieronder
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 520 316 +204 10
2
 Spanje
5 4 1 387 333 +54 9
3
 Canada
5 3 2 340 347 –7 8
4
 Servië
5 2 3 385 406 –21 7
5
 China
5 1 4 371 428 –57 6
6
 Senegal
5 0 5 309 482 –173 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
121–56
 Senegal
8 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Spanje
63–103
 Verenigde Staten
10 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
110–84
 Servië
12 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Canada
51–81
 Verenigde Staten
14 augustus 12:15 17:15 Rio de Janeiro
 China
62–105
 Verenigde Staten
Kwartfinale
16 augustus 18:45 23:45 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
110–64
 Japan
Halve finale
18 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
67–86
 Verenigde Staten
Finale
20 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
101–72
 Spanje

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nico Hernández –49 kg (m)
Brons
eerste ronde
won van
Manuel Cappai (3–0)
tweede ronde
won van
Vasili Jegorov (3–0)
kwartfinale
won van
Carlos Quipo (3–0)
halve finale
verloor van
Hasanboy Dusmatov (0–3)
Antonio Vargas –52 kg (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Neto (2–0)
tweede ronde
verloor van
Shakhobidin Zoirov (0–3)
Shakur Stevenson –56 kg (m)
Zilver
tweede ronde
won van
Robenílson de Jesus (3–0)
kwartfinale
won van
Erdenebatyn Tsendbaatar (3–0)
halve finale
won van
Vladimir Nikitin (w/o)
finale
verloor van
Robeisy Ramírez (1–2)
Carlos Balderas –60 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Berik Abdrakhmanov (3–0)
tweede ronde
won van
Daisuke Narimatsu (3–0)
kwartfinale
verloor van
Lázaro Álvarez (0–3)
Gary Antuanne Russell –64 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Richardson Hitchins (3–0)
tweede ronde
won van
Wuttichai Masuk (2–1)
kwartfinale
verloor van
Fazliddin Gaibnazarov (1–2)
Charles Conwell –75 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vikas Krishan Yadav (0–3)
Mikaela Mayer –60 kg (v) kwartfinale eerste ronde
won van
Jennifer Chieng (3–0)
kwartfinale
verloor van
Anastasia Beljakova (0–2)
Claressa Shields –75 kg (v)
Goud
kwartfinale
won van
Jaroslava Jakoesjina (3–0)
halve finale
won van
Dariga Shakimova (3–0)
finale
won van
Nouchka Fontijn (3–0)

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brady Ellison individueel (m)
Brons
plaatsingsronde: 690 punten (2e)
eerste ronde
won van
Ali El Ghrari (6–0)
tweede ronde
won van
Jake Kaminski (6–2)
derde ronde
won van
Zach Garrett (6–4)
kwartfinale
won van
Takaharu Furukawa (6–2)
halve finale
verloor van
Ku Bon-chan (5–6)
bronzen finale
won van
Sjef van den Berg (6–2)
Zach Garrett derde ronde plaatsingsronde: 674 punten (15e)
eerste ronde
won van
Haziq Kamaruddin (6–0)
tweede ronde
won van
Crispin Duenas
derde ronde
verloor van
Brady Ellison (4–6)
Jake Kaminski tweede ronde plaatsingsronde: 660 punten (31e)
eerste ronde
won van
Marcus Vinicius D'Almeida (6–2)
tweede ronde
verloor van
Brady Ellison (2–6)
Brady Ellison
Zach Garrett
Jake Kaminski
team (m)
Zilver
plaatsingsronde: 2024 punten (2e)
kwartfinale
wonnen van
 Indonesië (6–2)
halve finale
wonnen van
 China (6–0)
finale
verloren van
 Zuid-Korea (0–6)
Mackenzie Brown individueel (v) tweede ronde plaatsingsronde: 641 punten (19e)
eerste ronde
won van
Claudia Mandia (6–4)
tweede ronde
verloor van
Htwe San Yu (3–7)

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kendrick Farris –94 kg (m)
11e
trekken: 160 kg (11e)
stoten: 197 kg (11e)
totaal: 357 kg (11e)
Morghan King –48 kg (v)
6e
trekken: 83 kg (5e)
stoten: 100 kg (6e)
totaal: 183 kg (6e)
Jenny Arthur –75 kg (v)
6e
trekken: 107 kg (6e)
stoten: 135 kg (5e)
totaal: 242 kg (6e)
Sarah Robles +75 kg (v)
Brons
trekken: 126 kg (3e)
stoten: 160 kg (4e)
totaal: 286 kg (3e)

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rickie Fowler mannen
37e
totaal: 284 punten (par E)
Matt Kuchar
Brons
totaal: 271 punten (par −13)
Patrick Reed
11e
totaal: 278 punten (par −6)
Bubba Watson
8e
totaal: 277 punten (par −8)
Stacy Lewis vrouwen
4e
totaal: 275 punten (par −9)
Gerina Piller
11e
totaal: 278 punten (par −6)
Lexi Thompson
19e
totaal: 281 punten (par −3)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chris Brooks meerkamp individueel (m)
14e
vloer: 14,600
paard voltige: 13,200
ringen: 14,633
sprong: 14,933
brug: 15,066
rekstok: 15,200
totaal: 87,632 (14e)
Jake Dalton vloer (m)
6e
15,133 punten (6e)
Danell Leyva brug (m)
Zilver
15,900 punten (2e)
rekstok (m)
Zilver
15,500 punten (2e)
Sam Mikulak meerkamp individueel (m)
7e
vloer: 15,200
paard voltige: 14,600
ringen: 14,366
sprong: 14,566
brug: 15,766
rekstok: 15,133
totaal: 89,631 (7e)
vloer (m)
8e
14,133 punten (8e)
rekstok (m)
4e
15,400 punten (4e)
Alex Naddour paard voltige (m)
Brons
15,700 punten (3e)
Chris Brooks
Jake Dalton
Danell Leyva
Sam Mikulak
Alex Naddour
meerkamp team (m)
5e
kwalificaties
vloer: 46,100
paard voltige: 42,999
ringen: 44,466
sprong: 45,333
brug: 46,275
rekstok: 45,232
totaal: 270,405 (2e)
finale
vloer: 43,757
paard voltige: 43,699
ringen: 44,465
sprong: 45,865
brug: 46,333
rekstok: 44,441
totaal: 268,560 (5e)
Logan Dooley trampoline (m)
11e
kwalificaties: 106,055 punten (11e)
Simone Biles VS meerkamp individueel (v)
Goud
sprong: 15,866
brug ongelijk: 14,966
balk: 15,433
vloer: 15,933
totaal: 62,198 (1e)
sprong (v)
Goud
15,966 punten (1e)
balk (v)
Brons
14,733 punten (3e)
vloer (v)
Goud
15,966 punten (1e)
Gabby Douglas brug ongelijk (v)
7e
15,066 punten (7e)
Laurie Hernandez balk (v)
Zilver
15,333 punten (2e)
Madison Kocian brug ongelijk (v)
Zilver
15,833 punten (2e)
Aly Raisman meerkamp individueel (v)
Zilver
sprong: 15,633
brug ongelijk: 14,166
balk: 14,866
vloer: 15,433
totaal: 60,098 (2e)
vloer (v)
Zilver
15,500 punten (2e)
Simone Biles
Gabby Douglas
Laurie Hernandez
Madison Kocian
Aly Raisman
meerkamp team (v)
Goud
kwalificaties
sprong: 46,966
brug ongelijk: 46,632
balk: 45,832
vloer: 45,808
totaal: 185,238 (1e)
finale
sprong: 46,866
brug ongelijk: 46,499
balk: 45,533
vloer: 45,999
totaal: 184,897 (1e)
Laura Zeng ritmisch individueel (v)
11e
kwalificaties
hoepel: 17,650
bal: 17,666
knotsen: 17,700
lint: 16,825
totaal: 69,841 (11e)
Kiana Eide
Alisa Kano
Natalie McGiffert
Monica Rokhman
Kristen Shaldybin
ritmisch team (v)
14e
kwalificaties
5 linten: 13,980
3 knotsen, 2 hoepels: 16,316
totaal: 30,296 (14e)
Nicole Ahsinger trampoline (v)
15e
kwalificaties: 95,455 punten (15e)

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stefanie Fee
Melissa Gonzalez
Kelsey Kolojejchick
Rachel Dawson
Michelle Vittese
Jill Witmer
Julia Reinprecht
Katie Reinprecht
Katie O'Donnell
Michelle Kasold
Katelyn Falgowski
Kathleen Sharkey
Lauren Crandall
Caitlin Van Sickle
Alyssa Manley
Jaclyn Kintzer
vrouwen kwartfinale zie hieronder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Groot-Brittannië
5 5 0 0 12 4 +8 15
2
 Verenigde Staten
5 4 0 1 14 5 +9 12
3
 Australië
5 3 0 2 11 5 +6 9
4
 Argentinië
5 2 0 3 12 6 +6 6
5
 Japan
5 0 1 4 3 16 −13 1
6
 India
5 0 1 4 3 19 −16 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Argentinië
1–2
 Verenigde Staten
8 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro
 Australië
1−2
 Verenigde Staten
10 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
6−1
 Japan
11 augustus 19:30 00:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−0
 India
13 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Groot-Brittannië
2−1
Verenigde Staten
Kwartfinale 15 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
1−2
 Duitsland

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nick Delpopolo –73 kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van
Ahmed Goumar: ippon
derde ronde
won van
Ganbaataryn Odbayar: waza-ari
kwartfinale
verloor van
Sagi Muki: ippon
herkansing
verloor van
Miklós Ungvári: shido
Travis Stevens –81 kg (m)
Zilver
tweede ronde
won van
Robin Pacek: yuko
derde ronde
won van
Shakhzodbek Sabirov: ippon
kwartfinale
won van
Ivaylo Ivanov: ippon
halve finale
won van
Avtandil Tchrikisjvili: ippon
finale
verloor van
Chasan Chalmoerzajev: ippon
Colton Brown –90 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van
Iszlam Monier Suliman: ippon
derde ronde
verloor van
Alexandre Iddir: waza-ari
Angelica Delgado –52 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Tsolmon Adijasambuu: waza-ari
Marti Malloy –57 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Lien Chen-ling: shido
Kayla Harrison –78 kg (v)
Goud
tweede ronde
won van
Zhang Zhehui: ippon
kwartfinale
won van
Abigél Joó: ippon
halve finale
won van
Anamari Velenšek: ippon
finale
won van
Audrey Tcheuméo: ippon

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Casey Eichfeld C-1 slalom (m)
7e
series: 100.02 (12e)
halve finale: 101.2 (10e)
finale: 99.69 (7e)
Casey Eichfeld
Devin McEwan
C-2 slalom (m)
10e
series: 112.33 (10e)
halve finale: 116.26 (10e)
finale: 117.85 (10e)
Michal Smolen K-1 slalom (m)
12e
series: 90.13 (10e)
halve finale: 97.87 (12e)
Ashley Nee K-1 slalom (v)
14e
series: 105.60 (9e)
halve finale: 116.59 (14e)
Maggie Hogan K-1 200 m (v) series series: 44.668 (7e)
K-1 500 m (v) series series: 1:58.970 (6e)

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nathan Schrimsher mannen
10e
zwemmen: 2:00.87 (7e, 338 punten)
schermen: 20 W, 15 V (10e, 220 punten)
paardrijden: 18 strafpunten (18e, 282 punten)
gecombineerd: 12:01.76 (17e, 610 punten)
totaal: 1280 punten (20e)
Isabella Isaksen vrouwen
25e
zwemmen: 2:20.20 (23e, 281 punten)
schermen: 20 W, 15 V (8e, 221 punten)
paardrijden: 15 strafpunten (18e, 285 punten)
gecombineerd: 14:52.96 (33e, 469 punten)
totaal: 1255 punten (25e)
Margaux Isaksen
20e
zwemmen: 2:00.87 (7e, 338 punten)
schermen: 20 W, 15 V (10e, 220 punten)
paardrijden: 18 strafpunten (18e, 282 punten)
gecombineerd: 12:01.76 (17e, 610 punten)
totaal: 1280 punten (20e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Allison Brock individueel
15e
Grand Prix: 72,686 (25e)
Grand Prix Special: 73,824 (19e)
Grand Prix Freestyle: 76,160 (15e)
Laura Graves
4e
Grand Prix: 78,071 (5e)
Grand Prix Special: 80,644 (5e)
Grand Prix Freestyle: 88,429 (4e)
Kasey Perry-Glass
22e
Grand Prix: 75,229 (17e)
Grand Prix Special: 73,235 (22e)
Steffen Peters
12e
Grand Prix: 77,614 (6e)
Grand Prix Special: 74,622 (14e)
Grand Prix Freestyle: 79,393 (12e)
Allison Brock
Laura Graves
Kasey Perry-Glass
Steffen Peters
team
Brons
Grand Prix: 76,971 (3e)
Grand Prix Special: 76,363 (3e)
eindscore: 76,667 (3e)
Eventing
Phillip Dutton individueel
Brons
dressuur: 43,60 strafpunten (15e)
crosscountry: 3,20 strafpunten (5e)
springconcours 1: 1 strafpunt (4e)
springconcours 2: 4 strafpunten (3e)
totaal: 51,80 strafpunten (3e)
Lauren Kieffer
dressuur: 47,30 strafpunten (33e)
crosscountry: uitgeschakeld
Boyd Martin
16e
dressuur: 47,70 strafpunten (35e)
crosscountry: 3,20 strafpunten (6e)
springconcours 1: 8 strafpunten (7e)
springconcours 2: 12 strafpunten (16e)
totaal: 70,90 strafpunten (16e)
Clark Montgomery
dressuur: 46,60 strafpunten (24e)
crosscountry: groette af
Phillip Dutton
Lauren Kieffer
Boyd Martin
Clark Montgomery
team
dressuur: 137,50 strafpunten (6e)
crosscountry: uitgeschakeld
Springconcours
Lucy Davis individueel
32e
kwalificaties
ronde 1: 4 strafpunten (27e)
ronde 2: 0 strafpunten (15e)
ronde 3: 4 strafpunten (18e)
finale
ronde A: 12 strafpunten (32e)
Kent Farrington
5e
kwalificaties
ronde 1: 0 strafpunten (1e)
ronde 2: 0 strafpunten (1e)
ronde 3: 1 strafpunt (2e)
finale
ronde A: 0 strafpunten (1e)
ronde B: 0 strafpunten (1e)
totaal: 8 strafpunten (5e)
Beezie Madden
46e
kwalificaties
ronde 1: 4 strafpunten (27e)
ronde 2: 8 strafpunten (46e)
McLain Ward
9e
kwalificaties
ronde 1: 4 strafpunten (27e)
ronde 2: 0 strafpunten (15e)
ronde 3: 0 strafpunten (7e)
finale
ronde A: 4 strafpunten (16e)
ronde B: 0 strafpunten (9e)
totaal: 4 strafpunten (9e)
Lucy Davis
Kent Farrington
Beezie Madden
McLain Ward
team
Zilver
kwalificaties
ronde 1: 8 strafpunten (8e)
ronde 2: 0 strafpunten (1e)
ronde 3: 5 strafpunten (2e)
totaal: 5 strafpunten (2e)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nareg Guregian
Anders Weiss
twee-zonder (m)
11e
series: 6:49.97 (4e)
herkansing: 6:36.60 (3e)
halve finale: 6:33.95 (5e)
B-finale: 7:10.60 (5e)
Andrew Campbell
Joshua Konieczny
lichte dubbel-twee (m)
5e
series: 6:26.56 (2e)
halve finale: 6:35.19 (2e)
finale: 6:35.07 (5e)
Charlie Cole
Henrik Rummel
Matt Miller
Seth Weil
vier-zonder
7e
series: 5:58.31 (3e)
halve finale: 6:19.08 (4e)
B-finale: 5:59.20 (7e)
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
Robin Prendes
lichte vier-zonder
10e
series: 6:05.61 (2e)
halve finale: 6:26.82 (4e)
B-finale: 6:36.96 (10e)
Mike DiSanto
Sam Dommer
Austin Hack
Alex Karwoski
Stephen Kasprzyk
Rob Munn
Glenn Ochal
Hans Struzyna
Sam Ojserkis S
acht (m)
4e
series: 5:40.16 (2e)
herkansing: 5:51.13 (1e)
finale: 5:43.23 (4e)
Genevra Stone skiff (v)
Zilver
series: 8:29.67 (1e)
kwartfinale: 7:27.04 (1e)
halve finale: 7:44.56 (2e)
finale: 7:22.92 (2e)
Grace Luczak
Felice Mueller
twee-zonder (v)
4e
series: 7:05.14 (1e)
halve finale: 7:20.93 (2e)
finale: 7:24.77 (4e)
Meghan O'Leary
Ellen Tomek
dubbel-twee (v)
6e
series: 7:46.92 (4e)
herkansing: 7:00.60 (2e)
halve finale: 6:52.92 (3e)
finale: 8:06.18 (6e)
Kate Bertko
Devery Karz
lichte dubbel-twee (v)
10e
series: 7:07.37 (3e)
herkansing: 7:58.90 (1e)
halve finale: 7:22.78 (5e)
B-finale: 7:29.96 (10e)
Tracy Eisser
Megan Kalmoe
Grace Latz
Adrienne Martelli
dubbel-vier (v)
5e
series: 6:40.78 (3e)
herkansing: 6:28.54 (4e)
finale: 6:57.67 (5e)
Amanda Elmore
Tessa Gobbo
Elle Logan
Meghan Musnicki
Amanda Polk
Emily Regan
Lauren Schmetterling
Kerry Simmonds
Katelin Snyder S
acht (v)
Goud
series: 6:06.34 (1e)
finale: 6:01.49 (1e)

Rugby

Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Perry Baker
Danny Barrett
Garrett Bender
Andrew Durutalo
Nate Ebner
Madison Hughes

Carlin Isles
Folau Niua
Ben Pinkelman
Zack Test
Maka Unufe
Chris Wyles
mannen groepsfase derde
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Fiji
3 3 0 0 85 45 +40 9
2
 Argentinië
3 2 0 1 62 35 +27 6
3
 Verenigde Staten
3 1 0 2 59 41 +18 3
4
 Brazilië
3 0 0 3 12 97 −85 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
14−17
 Argentinië
9 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
26−0
 Brazilië
10 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Fiji
24−19
Verenigde Staten
Plaatsen 9−12 10 augustus 16:00 21:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
24−12
 Brazilië
Plaatsen 9−10 11 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
24−12
 Spanje

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bui Baravilala
Ryan Carlyle
Lauren Doyle
Joanne Fa'avesi
Carmen Farmer
Victoria Folayan
Kelly Griffin
Jessica Javelet
Kathryn Johnson
Leyla Kelter
Jillion Potter
Richelle Stephens
vrouwen
5e
zie hieronder
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
GW W G V V T Saldo
1
 Australië
3 2 1 0 101 12 +89 8
2
 Fiji
3 2 0 1 48 43 +5 7
3
 Verenigde Staten
3 1 1 1 72 24 +48 6
4
 Colombia
3 0 0 3 0 137 –137 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
7–12
 Fiji
6 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
48–0
 Colombia
7 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Australië
1212
Verenigde Staten
Kwartfinale 7 augustus 18:30 23:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
5–0
Verenigde Staten
Plaatsen 5–8 8 augustus 14:00 19:00 Rio de Janeiro
 Fiji
7–12
 Verenigde Staten
Plaatsen 5–6 8 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
5–19
 Verenigde Staten

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jason Pryor degen (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Benjamin Steffenn (14–15)
Miles Chamley-Watson floret (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Artoer Akhmatkhoezin (13–15)
Alexander Massialas
Zilver
tweede ronde
won van
Mohamed Essam (15–7)
derde ronde
won van
Artoer Akhmatkhoezin (15–9)
kwartfinale
won van
Giorgio Avola (15–14)
halve finale
won van
Richard Kruse (15–9)
finale
verloor van
Daniele Garozzo (11–15)
Gerek Meinhardt kwartfinale tweede ronde
won van
Maximilien van Haaster (15–4)
derde ronde
won van
Erwann Le Péchoux (15–14)
kwartfinale
verloor van
Richard Kruse (13–15)
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
floret team
Brons
kwartfinale
wonnen van
 Egypte (45–37)
halve finale
verloren van
 Rusland (41–45)
bronzen finale
wonnen van
 Italië (45–31)
Eli Dershwitz sabel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Seppe van Holsbeke (12–15)
Daryl Homer
Zilver
eerste ronde
won van
Ilya Mokretsov (15–11)
tweede ronde
won van
Max Hartung (15–12)
kwartfinale
won van
Matyas Szabo (15–12)
halve finale
won van
Mojtaba Abedini (15–14)
finale
verloor van
Áron Szilágyi (8–15)
Katharine Holmes degen (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Erika Kirpu (4–5)
Courtney Hurley tweede ronde tweede ronde
verloor van
Jana Sjemjakina (13–14)
Kelley Hurley tweede ronde tweede ronde
verloor van
Nathalie Moellhausen (12–15)
Katharine Holmes
Courtney Hurley
Kelley Hurley
degen team (v)
5e
kwartfinale
verloren van
 Roemenië (23–24)
plaatsen 5–8
wonnen van
 Frankrijk (32–28)
plaatsen 5–6
wonnen van
 Zuid-Korea (22–18)
Lee Kiefer floret (v) derde ronde tweede ronde
won van
Mona Shaito (15–3)
derde ronde
verloor van
Liu Yongshi (9–15)
Nzingha Prescod derde ronde tweede ronde
won van
Nataly Michel (15–9)
derde ronde
verloor van
Astrid Guyart (11–14)
Ibtihaj Muhammad sabel (v) derde ronde tweede ronde
won van
Olena Kravatska (15–13)
derde ronde
verloor van
Cécilia Berder (12–15)
Dagmara Wozniak tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vassiliki Vougiouka (8–15)
Mariel Zagunis derde ronde tweede ronde
won van
Eileen Grench (15–4)
derde ronde
verloor van
Jekaterina Djatsjenko (12–15)
Monica Aksamit
Ibtihaj Muhammad
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
sabel team
Brons
kwartfinale
wonnen van
 Polen (45–43)
halve finale
verloren van
 Rusland (42–45)
bronzen finale
wonnen van
 Italië (45–30)

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Lowe 10 m luchtgeweer (m)
34e
kwalificaties: 620,0 punten (34e)
Lucas Kozeniesky
21e
kwalificaties: 622,3 punten (21e)
David Higgins 50 m liggend
40e
kwalificaties: 617,7 punten (40e)
Michael McPhail
19e
kwalificaties: 622,0 punten (19e)
Matthew Emmons 50 m drie houdingen (m)
19e
kwalificaties: 1169 punten (19e)
Daniel Lowe
28e
kwalificaties: 1168 punten (28e)
Will Brown 10 m luchtpistool (m)
12e
kwalificaties: 577 punten (12e)
50 m pistool
10e
kwalificaties: 555 punten (10e)
Jay Shi 10 m luchtpistool (m)
18e
kwalificaties: 577 punten (18e)
50 m pistool
14e
kwalificaties: 553 punten (14e)
Emil Milev 25 m snelvuurpistool
12e
kwalificaties: 578 punten (12e)
Keith Sanderson
10e
kwalificaties: 580 punten (10e)
Walton Eller dubbeltrap (m)
14e
kwalificaties: 131 punten (14e)
Joshua Richmond
7e
kwalificaties: 135 punten (7e)
Vincent Hancock skeet (m)
15e
kwalificaties: 119 punten (15e)
Frank Thompson
21e
kwalificaties: 117 punten (21e)
Sarah Scherer 10 m luchtgeweer (v)
8e
kwalificaties: 416,8 punten (5e)
finale: 78,6 punten (8e)
50 m drie houdingen (v)
33e
kwalificaties: 570 punten (33e)
Virginia Thrasher 10 m luchtgeweer (v)
Goud
kwalificaties: 416,3 punten (6e)
finale: 208,0 punten (1e, OR)
50 m drie houdingen (v)
11e
kwalificaties: 581 punten (11e)
Lydia Paterson 10 m luchtpistool (v)
29e
kwalificaties: 378 punten (29e)
Enkelejda Shehu 10 m luchtpistool (v)
40e
kwalificaties: 372 punten (40e)
25 m pistool
33e
kwalificaties: 567 punten (33e)
Corey Cogdell trap (v)
Brons
kwalificaties: 68 punten (7e)
halve finale: 13 punten (3e)
finale: 13 punten (3e)
Morgan Craft skeet (v)
5e
kwalificaties: 69 punten (6e)
halve finale: 14 punten (5e)
Kimberly Rhode
Brons
kwalificaties: 72 punten (2e)
halve finale: 14 punten (4e)
finale: 15 punten (3e)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Hixon 3 m plank (m)
10e
voorronde: 421,60 punten (10e)
halve finale: 467,25 punten (4e)
finale: 431,65 punten (10e)
Kristian Ipsen
5e
voorronde: 461,35 punten (3e)
halve finale: 437,70 punten (7e)
finale: 475,80 punten (5e)
David Boudia 10 m toren (m)
Brons
voorronde: 496,55 punten (4e)
halve finale: 458,35 punten (10e)
finale: 525,25 punten (3e)
Steele Johnson
13e
voorronde: 403,75 punten (18e)
halve finale: 447,85 punten (13e)
Sam Dorman
Michael Hixon
3 m plank synchroon (m)
Zilver
finale: 450,21 punten (2e)
David Boudia
Steele Johnson
10 m toren synchroon (m)
Zilver
finale: 457,11 punten (2e)
Kassidy Cook 3 m plank (v)
13e
voorronde: 327,75 punten (8e)
halve finale: 304,35 punten (13e)
Abby Johnston
12e
voorronde: 333,60 punten (6e)
halve finale: 324,75 punten (5e)
finale: 302,85 punten (12e)
Jessica Parratto 10 m toren (v)
10e
voorronde: 346,80 punten (3e)
halve finale: 367,00 punten (2e)
finale: 344,60 punten (10e)
Katrina Young
13e
voorronde: 313,85 punten (12e)
halve finale: 301,45 punten (13e)
Amy Cozad
Jessica Parratto
10 m toren synchroon (v)
7e
finale: 301,02 punten (7e)

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anita Alvarez
Mariya Koroleva
duet
9e
voorronde
vrije routine: 86,4333 punten (9e)
technische routine: 86,4612 punten (9e)
finale
vrije routine: 85,7333 punten (9e)
totaal: 173,9945 punten (9e)

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Steven López –80 kg (m) bronzen finale eerste ronde
won van
Albert Gaoen (7–4)
kwartfinale
verloor van
Lutalo Muhammad (2–9)
herkansing
won van
Hayder Shkara (0–0SUP)
bronzen finale
verloor van
Oussama Oueslati (0–14PG)
Stephen Lambdin +80 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Maicon de Andrade (7–9)
Paige McPherson –67 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Farida Azizova (5–6)
Jackie Galloway +67 kg (v)
Brons
eerste ronde
won van
Crystal Weekes (5–0)
kwartfinale
won van
Reshmie Oogink (1–1SUP)
halve finale
verloor van
María Espinoza (0–0SUP)
bronzen finale
won van
Gwladys Épangue (2–1)

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Feng Yijun enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
He Zhiwen (2–4)
Kanak Jha voorronde voorronde
verloor van
Nima Alamian (1–4)
Feng Yijun
Kanak Jha
Timothy Wang
team (m) eerste ronde eerste ronde
verloren van
 Zweden (0–3)
Jennifer Wu enkelspel (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Eva Ódorová (4–1)
tweede ronde
verloor van
Matilda Ekholm (2–4)
Lily Zhang derde ronde eerste ronde
won van
Gremlis Arvelo (4–0)
tweede ronde
won van
Shao Jieni (4–0)
derde ronde
verloor van
Seo Hyo-won (1–4)
Jennifer Wu
Lily Zhang
Zheng Jiaqi
team (v) eerste ronde eerste ronde
verloren van
 Duitsland (0–3)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brian Baker enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Yuichi Sugita (7–5, 5–7, 4–6)
Steve Johnson kwartfinale eerste ronde
won van
Darian King (6–3, 6–2)
tweede ronde
won van
Gastão Elias (6–3, 6–4)
derde ronde
won van
Jevgeni Donskoj (6–1, 6–1)
kwartfinale
verloor van
Andy Murray (0–6, 6–4, 62–7)
Denis Kudla eerste ronde eerste ronde
verloor van
Andrej Martin (0–6, 3–6)
Jack Sock eerste ronde eerste ronde
verloor van
Taro Daniel (4–6, 4–6)
Brian Baker
Rajeev Ram
dubbelspel (m) tweede ronde eerste ronde
wonnen van
MonfilsTsonga (6–1, 6–4)
tweede ronde
verloren van
MarachPeya (4–6, 7–62, 3–6)
Steve Johnson
Jack Sock
Brons
eerste ronde
wonnen van
PeraltaPodlipnik-Castillo (6–2, 6–2)
tweede ronde
wonnen van
CabalFarah (6–4, 7–61)
kwartfinale
wonnen van
Bautista AgutFerrer (6–4, 6–2)
halve finale
verloren van
MergeaTecău (3–6, 5–7)
bronzen finale
wonnen van
NestorPospisil (6–2, 6–4)
Madison Keys enkelspel (v) bronzen finale eerste ronde
won van
Danka Kovinić (6–3, 6–4)
tweede ronde
won van
Kristina Mladenovic (7–5, 64–7, 7–65)
derde ronde
won van
Carla Suárez Navarro (6–3, 3–6, 6–3)
kwartfinale
won van
Darja Kasatkina (6–3, 6–1)
halve finale
verloor van
Angelique Kerber (3–6, 5–7)
bronzen finale
verloor van
Petra Kvitová (5–7, 6–2, 2–6)
Sloane Stephens eerste ronde eerste ronde
verloor van
Eugenie Bouchard (3–6, 3–6)
Serena Williams derde ronde eerste ronde
won van
Darja Gavrilova (6–4, 6–2)
tweede ronde
won van
Alizé Cornet (7–65, 6–2)
derde ronde
verloor van
Elina Svitolina (4–6, 3–6)
Venus Williams eerste ronde eerste ronde
verloor van
Kirsten Flipkens (6–4, 3–6, 65–7)
Bethanie Mattek-Sands
Coco Vandeweghe
dubbelspel (v) tweede ronde eerste ronde
wonnen van
Medina GarriguesParra Santonja (6–1, 6–1)
tweede ronde
verloren van
BacsinszkyHingis (4–6, 4–6)
Serena Williams
Venus Williams
eerste ronde eerste ronde
verloren van
ŠafářováStrýcová (3–6, 4–6)
Bethanie Mattek-Sands
Jack Sock
dubbelspel (g)
Goud
eerste ronde
wonnen van
KontaMurray (6–4, 6–3)
kwartfinale
wonnen van
PereiraMelo (6–4, 6–4)
halve finale
wonnen van
HradeckáŠtěpánek (6–4, 7–63)
finale
wonnen van
WilliamsRam (63–7, 6–1, [10–7])
Venus Williams
Rajeev Ram
Zilver
eerste ronde
wonnen van
BertensRojer (64–7, 7–63, [10–8])
kwartfinale
wonnen van
VinciFognini (6–3, 7–5)
halve finale
wonnen van
MirzaBopanna (6–2, 2–6, [10–3])
finale
verloren van
Mattek-SandsSock (7–63, 1–6, [7–10])

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Greg Billington mannen
37e
zwemmen: 18:15
wielrennen: 59:33
hardlopen: 32:45
totaal: 1:52:04 (37e)
Ben Kanute
29e
zwemmen: 17:29
wielrennen: 55:03
hardlopen: 35:01
totaal: 1:48:59 (29e)
Joe Maloy
23e
zwemmen: 18:03
wielrennen: 56:25
hardlopen: 32:37
totaal: 1:48:30 (23e)
Gwen Jorgensen vrouwen
Goud
zwemmen: 19:12
wielrennen: 1:01:21
hardlopen: 34:09
totaal: 1:56:16 (1e)
Sarah True
DNF
zwemmen: 19:10
wielrennen: LAP
Katie Zaferes
18e
zwemmen: 19:03
wielrennen: 1:01:26
hardlopen: 38:44
totaal: 2:00:55 (18e)

Voetbal

Vrouwen

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hope Solo
Mallory Pugh
Allie Long
Becky Sauerbrunn A
Kelley O'Hara
Whitney Engen
Meghan Klingenberg
Julie Johnston
Lindsey Horan
Carli Lloyd
Ali Krieger
Christen Press
Alex Morgan
Morgan Brian
Megan Rapinoe
Crystal Dunn
Tobin Heath
Alyssa Naeher
vrouwen kwartfinale zie hieronder
Groep G
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 2 1 0 5 2 3 7
2
 Frankrijk
3 2 0 1 7 1 6 6
3
 Nieuw-Zeeland
3 1 0 2 1 5 −4 3
4
 Colombia
3 0 1 2 2 7 −5 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 19:00 00:00 Belo Horizonte
 Verenigde Staten
2−0
 Nieuw-Zeeland
6 augustus 17:00 22:00 Belo Horizonte
 Verenigde Staten
1−0
 Frankrijk
9 augustus 19:00 00:00 Manaus
 Colombia
22
Verenigde Staten
Kwartfinale 12 augustus 13:00 18:00 Brasilia
Verenigde Staten
11
(3−4 n.s.)
 Zweden

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Beachvolleybal
Phil Dalhausser
Nick Lucena
beach (m) kwartfinale groepsfase
wonnen van
Naceur – Salah (21–7, 21–13)
wonnen van
Ontiveros – Virgen (21–14, 21–17)
wonnen van
LupoNicolai (21–13, 17–21, 24–22)
achtste finale
wonnen van
Huber – Seidl (21–14, 21–15)
kwartfinale
verloren van
AlisonBruno Schmidt (14–21, 21–12, 9–15)
Jake Gibb
Casey Patterson
groepsfase groepsfase
wonnen van
Jefferson – Cherif (21–16, 21–16)
verloren van
Huber – Seil (18–21, 18–21)
verloren van
GaviraHerrera (19–21, 21–16, 7–15)
Lauren Fendrick
Brooke Sweat
beach (v) groepsfase groepsfase
verloren van
Brzostek – Kołosińska (21–14, 13–21, 7–15)
verloren van
AntunesFrança (16–21, 13–21)
verloren van
Birlova – Oekolova (18–21, 26–24, 13–15)
April Ross
Kerri Walsh Jennings
Brons
groepsfase
wonnen van
Artacho – Laird (21–14, 21–13)
wonnen van
Wang – Yue (21–16, 21–9)
wonnen van
Forrer – Vergé-Depré (21–13, 22–24, 15–12)
achtste finale
wonnen van
Menegatti – Giombini (21–10, 21–16)
kwartfinale
wonnen van
Bawden – Clancy (21–14, 21–16)
halve finale
verloren van
ÁgathaBárbara (20–22, 18–21)
bronzen finale
wonnen van
FrançaAntunes (17–21, 21–17, 15–9)

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matthew Anderson
Aaron Russell
Taylor Sander
David Lee A
Kawika Shoji
William Priddy
Murphy Troy
Thomas Jaeschke
Micah Christenson
Maxwell Holt
David Smith
Erik Shoji L
zaal (m)
Brons
zie hieronder
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Italië
12 5 4 1 432 375 1,152 13 5 2,600
2
 Canada
9 5 3 2 378 378 1,000 10 7 1,428
3
 Verenigde Staten
9 5 3 2 419 405 1,034 10 8 1,250
4
 Brazilië
9 5 3 2 467 442 1,056 11 9 1,222
5
 Frankrijk
6 5 2 3 386 367 1,051 8 9 0,888
6
 Mexico
0 5 0 5 283 398 0,711 1 15 0,066
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 17:05 22:05 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
0−3
 Canada
9 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
 Italië
3−1
Verenigde Staten
11 augustus 22:35 03:35 Rio de Janeiro
 Brazilië
1−3
 Verenigde Staten
13 augustus 17:25 22:25 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−1
 Frankrijk
15 augustus 11:35 16:35 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−0
 Mexico
Kwartfinale 17 augustus 14:00 19:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−0
 Polen
Halve finale 19 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Italië
3−2
Verenigde Staten
Bronzen finale 21 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−2
 Rusland

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alisha Glass
Kayla Banwarth LIBERO
Courtney Thompson
Rachael Adams
Carli Lloyd
Jordan Larson
Kelly Murphy
Christa Harmotto
Kimberly Hill
Foluke Akinradewo
Kelsey Robinson
Karsta Lowe
zaal (v)
Brons
zie hieronder
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Verenigde Staten
14 5 5 0 470 400 1,175 15 5 3,000
2
 Nederland
11 5 4 1 455 425 1,070 14 7 2,000
3
 Servië
10 5 3 2 410 394 1,040 12 6 2,000
4
 China
7 5 2 3 398 389 1,023 9 9 1,000
5
 Italië
3 5 1 4 351 374 0,938 4 12 0,333
6
 Puerto Rico
0 5 0 5 277 379 0,730 0 15 0,000
Datum Lokale tijd MEZT Plaats Ronde Land Score Land
6 augustus 17:05 22:05 Rio de Janeiro groepsfase
 Verenigde Staten
3–0
 Puerto Rico
8 augustus 15:00 20:00
 Verenigde Staten
3–2
 Nederland
10 augustus 15:00 20:00
 Verenigde Staten
3–1
 Servië
12 augustus 15:00 20:00
 Verenigde Staten
3–1
 Italië
14 augustus 17:05 22:05
 Verenigde Staten
3–1
 China
16 augustus 18:00 23:00 kwartfinale
 Japan
0–3
 Verenigde Staten
18 augustus 13:00 18:00 halve finale
 Servië
3–2
Verenigde Staten
20 augustus 13:00 18:00 finale
 Nederland
1–3
 Verenigde Staten

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Merrill Moses
Thomas Dunstan
Ben Hallock
Alex Obert
Alex Roelse
Luca Cupido
Josh Samuels
Tony Azevedo
Alex Bowen
Bret Bonanni
Jesse Smith
John Mann
McQuin Baron
mannen groepsfase vijfde
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Spanje
5 3 1 1 46 35 +11 7
2
 Kroatië
5 3 0 2 37 37 0 6
3
 Italië
5 3 0 2 40 41 –1 6
4
 Montenegro
5 2 1 2 36 32 +4 5
5
 Verenigde Staten
5 2 0 3 35 35 0 4
6
 Frankrijk
5 1 0 4 28 42 –14 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
5–7
 Kroatië
8 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
9–10
 Spanje
10 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
 Frankrijk
3–6
 Verenigde Staten
12 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
Verenigde Staten
5–8
 Montenegro
14 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
10–7
 Italië

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Samantha Hill
Madeline Musselmann
Melissa Seidemann
Rachel Fattal
Aria Fischer
Maggie Steffens
Courtney Mathewson
Kiley Neushul
Caroline Clark
Kaleigh Gilchrist
Makenzie Fischer
Kami Craig
Ashleigh Johnson
vrouwen
Goud
zie hieronder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 3 0 0 34 14 +20 6
2
 Spanje
3 2 0 1 27 29 –2 4
3
 Hongarije
3 1 0 2 29 33 –4 2
4
 China
3 0 0 3 23 37 –14 0
Datum Lokale tijd MEZT Plaats Ronde Land Score Land
9 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro groepsfase
 Spanje
4–11
 Verenigde Staten
11 augustus 11:40 16:40
 China
4–12
 Verenigde Staten
13 augustus 13:00 18:00
 Hongarije
6–11
 Verenigde Staten
15 augustus 14:10 19:10 kwartfinale
 Brazilië
3–13
 Verenigde Staten
17 augustus 16:30 21:30 halve finale
 Hongarije
10–14
 Verenigde Staten
19 augustus 15:30 20:30 finale
 Verenigde Staten
12–5
 Italië

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brent Bookwalter weg (m)
16e
6:13:36 (16e)
tijdrit (m)
23e
1:17:57.61 (23e)
Taylor Phinney weg (m) DNF
tijdrit (m)
22e
1:17:25.31 (22e)
Matthew Baranoski keirin (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Jason Kenny (+0.237, 5e)
herkansing
verloor van
Christos Volikakis (+0.640, 3e)
Bobby Lea omnium (m)
17e
totaal: 46 punten (17e)
Howard Grotts mountainbike (m) LAP
Connor Fields BMX (m)
Goud
plaatsingsronde: 34.768 (4e)
kwartfinale: 8 punten (2e)
halve finale: 6 punten (2e)
finale: 34.642 (1e)
Nicholas Long
4e
plaatsingsronde: 35.088 (9e)
kwartfinale: 9 punten (3e)
halve finale: 12 punten (4e)
finale: 35.522 (4e)
Corben Sharrah halve finale plaatsingsronde: 34.893 (5e)
kwartfinale: 9 punten (3e)
halve finale: 12 punten (5e)
Mara Abbott weg (v)
4e
3:51:31 (4e)
Megan Guarnier
11e
3:52:41 (11e)
Kristin Armstrong DNF
tijdrit (v)
Goud
44:26.42 (1e)
Evelyn Stevens weg (v)
12e
3:52:43 (12e)
tijdrit (v)
10e
46:00.08 (10e)
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
ploegenachtervolging (v)
Zilver
plaatsingsronde: 4:14.286 (2e)
halve finale
wonnen van
 Australië (4:12.282, 1e, WR)
finale
verloren van
 Groot-Brittannië (4:12.454, 2e)
Sarah Hammer omnium (v)
Zilver
totaal: 206 punten (2e)
Lea Davison mountainbike (v)
7e
1:33:27 (7e)
Chloe Woodruff
14e
1:36:17 (14e)
Brooke Crain BMX (v)
4e
plaatsingsronde: 35.345 (7e)
halve finale: 7 punten (2e)
finale: 35.520 (4e)
Alise Post
Zilver
plaatsingsronde: 35.509 (8e)
halve finale: 8 punten (2e)
finale: 34.435 (2e)

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Dennis –57 kg vrije stijl (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vladimir Dubov (0–4)
Frank Molinaro –65 kg vrije stijl (m) bronzen finale eerste ronde
won van
Magomedmurad Gadzhiev (3–1)
kwartfinale
verloor van
Toghrul Asgarov (0–4)
herkansing
won van
Andrij Kvjatkovski (3–1)
bronzen finale
verloor van
Frank Chamizo (1–3)
Jordan Burroughs –74 kg vrije stijl (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Augusto Midana (3–1)
kwartfinale
verloor van
Anjoear Gedoejev (1–3)
herkansing
verloor van
Bekzod Abdurakhmonov (1–4)
J'den Cox –86 kg vrije stijl (m)
Brons
eerste ronde
won van
Amarhajy Mahamedov (3–1)
kwartfinale
won van
Alireza Karimi (3–1)
halve finale
verloor van
Selim Yaşar (1–3)
bronzen finale
won van
Reineris Salas (5–0)
Kyle Snyder –97 kg vrije stijl (m)
Goud
eerste ronde
won van
Javier Cortina (3–1)
kwartfinale
won van
Albert Saritov (3–0)
halve finale
won van
Elizbar Odikadze (3–1)
finale
won van
Khetag Gazyumov (3–1)
Tervel Dlagnev –125 kg vrije stijl (m) bronzen finale eerste ronde
won van
Jamaladdin Magomedov (3–1)
kwartfinale
won van
Robert Baran (3–1)
halve finale
verloor van
Komeil Ghasemi (0–4)
bronzen finale
verloor van
Geno Petriasjvili (0–4)
Jesse Thielke –59 kg Grieks-Romeins (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Mehdi Messaoudi (4–0)
kwartfinale
verloor van
Rovshan Bayramov (0–4)
Andy Bisek –75 kg Grieks-Romeins (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Yurisandy Hernández (3–0)
kwartfinale
verloor van
Božo Starčević (0–3)
Ben Provisor –85 kg Grieks-Romeins (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Rustam Assakalov (1–3)
Robby Smith –130 kg Grieks-Romeins (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Sabah Shariati (1–3)
Haley Augello –48 kg vrije stijl (v) kwartfinale eerste ronde
won van
Jessica Blaszka (3–0)
kwartfinale
verloor van
Eri Tosaka (1–3)
herkansing
verloor van
Zhuldyz Eshimova (1–3)
Helen Maroulis –53 kg vrije stijl (v)
Goud
voorronde
won van
Joelija Khavaldzhy (3–1)
eerste ronde
won van
Zhong Xuechun (4–0)
kwartfinale
won van
Jong Myong-suk (3–1)
halve finale
won van
Sofia Mattsson (5–0)
finale
won van
Saori Yoshida (3–1)
Elena Pirozhkova –63 kg vrije stijl (v) bronzen finale eerste ronde
won van
Taybe Yusein (3–1)
kwartfinale
won van
Soronzonboldyn Battsetseg (3–1)
halve finale
verloor van
Marjia Mamasjoek (1–3)
bronzen finale
verloor van
Jekaterina Larionova (0–5)
Adeline Gray –75 kg vrije stijl (v) kwartfinale eerste ronde
won van
Andrea Olaya (5–0)
kwartfinale
verloor van
Vasilisa Marzaljoek (1–3)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pedro Pascual RS:X (m)
28e
totaal: 286 punten (28e)
Charlie Buckingham Laser
11e
totaal: 108 punten (11e)
Caleb Paine Finn (m)
Brons
totaal: 76 punten (3e)
David Hughes
Stuart McNay
470 (m)
4e
totaal: 71 punten (4e)
Thomas Barrows III
Joseph Morris
49er
19e
totaal: 155 punten (19e)
Marion Lepert RS:X (v)
16e
totaal: 156,9 punten (16e)
Paige Railey Laser Radial
10e
totaal: 131 punten (10e)
Annie Haeger
Briana Provancha
470 (v)
7e
totaal: 69 punten (7e)
Paris Henken
Helena Scutt
49erFX (v)
10e
totaal: 112 punten (10e)
Bora Gulari
Louisa Chafee
Nacra 17
8e
totaal: 106 punten (8e)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nathan Adrian 50 m vrije slag (m)
Brons
series: 21.61 (2e)
halve finale: 21.47 (4e)
finale: 21.49 (3e)
100 m vrije slag (m)
Brons
series: 48.58 (16e)
halve finale: 47.83 (1e)
finale: 47.85 (3e)
Anthony Ervin 50 m vrije slag (m)
Goud
series: 21.63 (3e)
halve finale: 21.46 (2e)
finale: 21.40 (1e)
Caeleb Dressel 100 m vrije slag (m)
6e
series: 47.91 (2e)
halve finale: 47.97 (5e)
finale: 48.02 (6e)
Conor Dwyer 200 m vrije slag (m)
Brons
series: 1:45.95 (4e)
halve finale: 1:45.44 (3e)
finale: 1:45.23 (3e)
400 m vrije slag (m)
4e
series: 3:43.42 (1e)
finale: 3:44.01 (4e)
Townley Haas 200 m vrije slag (m)
5e
series: 1:46.13 (5e)
halve finale: 1:45.92 (6e)
finale: 1:45.58 (5e)
Connor Jaeger 400 m vrije slag (m)
5e
series: 3:45.37 (7e)
finale: 3:44.16 (5e)
1500 m vrije slag
Zilver
series: 14:45.74 (2e)
finale: 14:39.48 (2e, AR)
Jordan Wilimovsky 1500 m vrije slag
4e
series: 14:48.23 (3e)
finale: 14:45.03 (4e)
10 km open water (m)
5e
1:45:03.02 (5e)
Ryan Murphy 100 m rugslag (m)
Goud
series: 53.06 (4e)
halve finale: 52.49 (1e)
finale: 51.97 (1e, OR)
200 m rugslag (m)
Goud
series: 1:56.29 (4e)
halve finale: 1:55.15 (4e)
finale: 1:53.62 (1e)
David Plummer 100 m rugslag (m)
Brons
series: 53.19 (5e)
halve finale: 52.50 (2e)
finale: 52.40 (3e)
Jacob Pebley 200 m rugslag (m)
5e
series: 1:56.44 (5e)
halve finale: 1:54.92 (3e)
finale: 1:55.52 (5e)
Kevin Cordes 100 m schoolslag (m)
4e
series: 59.13 (4e)
halve finale: 59.33 (5e)
finale: 59.22 (4e)
200 m schoolslag (m)
8e
series: 2:09.30 (7e)
halve finale: 2:07.99 (5e)
finale: 2:08.34 (8e)
Cody Miller 100 m schoolslag (m)
Brons
series: 59.17 (5e)
halve finale: 59.05 (2e)
finale: 58.84 (3e, AM)
Josh Prenot 200 m schoolslag (m)
Zilver
series: 2:09.91 (10e)
halve finale: 2:07.78 (3e)
finale: 2:07.53 (2e)
Michael Phelps VO 100 m vlinderslag (m)
Zilver
series: 51.60 (4e)
halve finale: 51.58 (5e)
finale: 51.14 (2e)
200 m vlinderslag (m)
Goud
series: 1:55.73 (5e)
halve finale: 1:54.12 (2e)
finale: 1:53.36 (1e)
200 m wisselslag (m)
Goud
series: 1:58.41 (3e)
halve finale: 1:55.78 (1e)
finale: 1:54.66 (1e)
Thomas Shields 100 m vlinderslag (m)
7e
series: 51.58 (3e)
halve finale: 51.61 (6e)
finale: 51.73 (7e)
200 m vlinderslag (m)
20e
series: 1:56.93 (20e)
Ryan Lochte 200 m wisselslag (m)
5e
series: 1:57.38 (1e)
halve finale: 1:56.28 (2e)
finale: 1:57.47 (5e)
Chase Kalisz 400 m wisselslag (m)
Zilver
series: 4:08.12 (1e)
finale: 4:06.75 (2e)
Jay Litherland
5e
series: 4:11.10 (4e)
finale: 4:11.68 (5e)
Nathan Adrian
Caeleb Dressel
Anthony Ervin
Jimmy Feigen
Ryan Held
Blake Pieroni
4x100 m vrije slag (m)
Goud
series: 3:12.38 (2e)
finale: 3:09.92 (1e)
Gunnar Bentz
Jack Conger
Conor Dwyer
Townley Haas
Ryan Lochte
Michael Phelps
Clark Smith
4x200 m vrije slag (m)
Goud
series: 7:06.74 (2e)
finale: 7:00.66 (1e)
Nathan Adrian
Kevin Cordes
Caeleb Dressel
Cody Miller
Ryan Murphy
Michael Phelps
David Plummer
Thomas Shields
4x100 m wisselslag (m)
Goud
series: 3:31.83 (2e)
finale: 3:27.95 (1e, OR)
Sean Ryan 10 km open water (m)
14e
1:53:15.5 (14e)
Simone Manuel 50 m vrije slag (v)
Zilver
series: 24.71 (11e)
halve finale: 24.44 (6e)
finale: 24.09 (2e)
100 m vrije slag (v)
Goud
series: 53.32 (2e)
halve finale: 53.11 (3e)
finale: 52.70 (1e, OR)
Abbey Weitzeil 50 m vrije slag (v)
12e
series: 24.48 (5e)
halve finale: 24.67 (12e)
100 m vrije slag (v)
7e
series: 53.54 (7e)
halve finale: 53.53 (8e)
finale: 53.30 (7e)
Missy Franklin 200 m vrije slag (v)
13e
series: 1:57.12 (12e)
halve finale: 1:57.56 (13e)
200 m rugslag (v)
14e
series: 2:09.36 (11e)
halve finale: 2:09.74 (14e)
Katie Ledecky 200 m vrije slag (v)
Goud
series: 1:55.01 (1e)
halve finale: 1:54.81 (2e)
finale: 1:53.73 (1e)
400 m vrije slag (v)
Goud
series: 3:58.71 (1e, OR)
finale: 3:56.46 (1e, WR)
800 m vrije slag (v)
Goud
series: 8:12.86 (1e, OR)
finale: 8:04.79 (1e, WR)
Leah Smith 400 m vrije slag (v)
Brons
series: 4:03.39 (3e)
finale: 4:01.92 (3e)
800 m vrije slag (v)
6e
series: 8:12.43 (4e)
finale: 8:20.95 (6e)
Kathleen Baker 100 m rugslag (v)
Zilver
series: 58.84 (1e)
halve finale: 58.84 (1e)
finale: 58.75 (2e)
Olivia Smoliga
6e
series: 59.60 (6e)
halve finale: 59.35 (8e)
finale: 58.95 (6e)
Madeline Dirado 200 m rugslag (v)
Goud
series: 2:08.60 (3e)
halve finale: 2:07.53 (3e)
finale: 2:05.99 (1e)
200 m wisselslag (v)
Brons
series: 2:10.24 (4e)
halve finale: 2:08.91 (3e)
finale: 2:08.79 (3e)
Lilly King 100 m schoolslag (v)
Goud
series: 1:05.78 (1e)
halve finale: 1:05.70 (1e)
finale: 1:04.93 (1e, OR)
200 m schoolslag (v)
12e
series: 2:25.89 (15e)
halve finale: 2:24.59 (12e)
Katie Meili 100 m schoolslag (v)
Brons
series: 1:06.00 (3e)
halve finale: 1:06.52 (6e)
finale: 1:05.69 (3e)
Molly Hannis 200 m schoolslag (v)
16e
series: 2:24.74 (12e)
halve finale: 2:26.80 (16e)
Dana Vollmer 100 m vlinderslag (v)
Brons
series: 56.56 (2e)
halve finale: 57.06 (4e)
finale: 56.63 (3e)
Kelsi Worrell
9e
series: 56.97 (4e)
halve finale: 57.54 (9e)
Cammille Adams 200 m vlinderslag (v)
4e
series: 2:06.67 (2e)
halve finale: 2:07.22 (8e)
finale: 2:05.90 (4e)
Hali Flickinger
7e
series: 2:06.67 (2e)
halve finale: 2:07.02 (6e)
finale: 2:07.71 (7e)
Melanie Margalis 200 m wisselslag (v)
4e
series: 2:09.62 (3e)
halve finale: 2:10.10 (5e)
finale: 2:09.21 (4e)
Elizabeth Beisel 400 m wisselslag (v)
6e
series: 4:34.38 (6e)
finale: 4:34.98 (6e)
Simone Manuel
Lia Neal
Allison Schmitt
Dana Vollmer
Katie Ledecky
Amanda Weir
Abbey Weitzeil
4x100 m vrije slag (v)
Zilver
series: 3:33.59 (2e)
finale: 3:31.89 (2e, AM)
Madeline Dirado
Missy Franklin
Katie Ledecky
Melanie Margalis
Cierra Runge
Allison Schmitt
Leah Smith
4x200 m vrije slag (v)
Goud
series: 7:47.77 (1e)
finale: 7:43.03 (1e)
Kathleen Baker
Lilly King
Simone Manuel
Katie Meili
Olivia Smoliga
Dana Vollmer
Abbey Weitzeil
Kelsi Worrell
4x100 m wisselslag (v)
Goud
series: 3:54.67 (1e)
finale: 3:53.13 (1e)
Haley Anderson 10 km open water (v)
5e
1:57:20.2 (5e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article