Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004.

Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Gehouden in Athene, Iraklion, Patras, Pireaus, Thessaloniki en Volos
Jaar 2004
Data 11 t/m 28 augustus
Sport Voetbal
Accommodatie(s) Olympisch Stadion Spyridon Louis,
Pankritikostadion,
Pampeloponnisiakostadion,
Georgios Karaiskákis Stadion,
Kaftanzoglio Stadion,
Panthessalikostadion
Deelnemers 425 atleten uit 21 landen
Evenementen 2
Medailles
Mannen
Goud  
 Argentinië
Zilver  
 Paraguay
Brons  
 Italië
Vrouwen
Goud  
 Verenigde Staten
Zilver  
 Brazilië
Brons  
 Duitsland
Vorige: 2000     Volgende: 2008
Portaal 
 
Olympische Spelen

Voetbal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene.

Mannen

Teams

Teams uit Europa konden zich kwalificeren via het Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004 in Duitsland.

  • Groep A: Griekenland, Mali, Mexico en Zuid-Korea
  • Groep B: Ghana, Italië, Japan en Paraguay
  • Groep C: Argentinië, Australië, Tunesië en Servië-Montenegro
  • Groep D: Costa-Rica, Irak, Marokko, Portugal

Groepsfase

Groep A

datum tijd land land
11 augustus 20:30
 Griekenland
2 – 2
 Zuid-Korea
20:30
 Mali
0 – 0
 Mexico
14 augustus 20:30
 Zuid-Korea
1 – 0
 Mexico
20:30
 Griekenland
0 – 2
 Mali
17 augustus 20:30
 Zuid-Korea
3 – 3
 Mali
20:30
 Griekenland
2 – 3
 Mexico
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Mali
3 1 2 0 5 3 2 5
2
 Zuid-Korea
3 1 2 0 6 5 1 5
3
 Mexico
3 1 1 1 3 3 0 4
4
 Griekenland
3 0 1 2 4 7 -3 1

Groep B

datum tijd land land
12 augustus 20:30
 Paraguay
4 – 3
 Japan
20:30
 Ghana
2 – 2
 Italië
15 augustus 20:30
 Paraguay
1 – 2
 Ghana
20:30
 Japan
2 – 3
 Italië
18 augustus 20:30
 Paraguay
1 – 0
 Italië
20:30
 Japan
1 – 0
 Ghana
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Paraguay
3 2 0 1 6 5 1 6
2
 Italië
3 1 1 1 5 5 0 4
3
 Ghana
3 1 1 1 4 4 0 4
4
 Japan
3 1 0 2 6 7 -1 3

Groep C

datum tijd land land
11 augustus 20:30
 Tunesië
1 – 1
 Australië
20:30
 Argentinië
6 – 0
 Servië en Montenegro
14 augustus 20:30
 Servië en Montenegro
1 – 5
 Australië
20:30
 Argentinië
2 – 0
 Tunesië
17 augustus 20:30
 Argentinië
1 – 0
 Australië
20:30
 Servië en Montenegro
2 – 3
 Tunesië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Argentinië
3 3 0 0 9 0 9 9
2
 Australië
3 1 1 1 6 3 3 4
3
 Tunesië
3 1 1 1 4 5 -1 4
4
 Servië en Montenegro
3 0 0 3 3 14 -11 0

Groep D

datum tijd land land
12 augustus 20:30
 Costa Rica
0 – 0
 Marokko
20:30
 Irak
4 – 2
 Portugal
15 augustus 20:30
 Costa Rica
0 – 2
 Irak
20:30
 Marokko
1 – 2
 Portugal
18 augustus 20:30
 Costa Rica
4 – 2
 Portugal
20:30
 Marokko
2 – 1
 Irak
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Irak
3 2 0 1 7 4 3 6
2
 Costa Rica
3 1 1 1 4 4 0 4
3
 Marokko
3 1 1 1 3 3 0 4
4
 Portugal
3 1 0 2 6 9 -3 3

Kwartfinales

datum tijd land land
21 augustus 18:00
 Mali
0 – 1
(n.v.)
 Italië
18:00
 Irak
1 – 0
 Australië
21:00
 Argentinië
4 – 0
 Costa Rica
21:00
 Paraguay
3 – 2
 Zuid-Korea

Halve finales

datum tijd land land
24 augustus 18:00
 Italië
0 – 3
 Argentinië
21:00
 Irak
1 – 3
 Paraguay

Bronzen finale


27 augustus 2004
20:30 OET
Italië
1 – 0
Irak
Kaftanzogliostadion, Thessaloniki
Toeschouwers: 5.203
Scheidsrechter: Jorge Larrionda (Uruguay)
Gilardino
 8'
Verslag
Italië
Irak

Italië:
GK 18 Ivan Pelizzoli
RB 14 Cesare Bovo
CB 4 Matteo Ferrari
CB 13 Andrea Barzagli
LB 3 Emiliano Moretti
85'
RM 7 Giampiero Pinzi
57'
78'
CM 8 Angelo Palombo
37'
CM 15 Marco Donadel
62'
LM 16 Simone Del Nero
AM 10 Andrea Pirlo
CF 9 Alberto Gilardino
Wisselspelers:
MF 17 Giandomenico Mesto
78'
DF 2 Giorgio Chiellini
85'
Coach:
Claudio Gentile

Irak:
GK 1 Noor Sabri
RB 14 Haidar Abdul Amir
CB 4 Haidar Jabar
CB 2 Saad Attiya
LB 3 Bassim Abbas
81'
RW 15 Mahdi Karim
57'
CM 8 Abdul Wahab Abu Al Hail
CM 13 Qusai Munir
AM 6 Salih Sadir
77'
LM 11 Hawar Mulla Mohammed
84'
CF 9 Razzaq Farhan
Wisselspelers:
FW 7 Emad Mohammed
57'
FW 10 Younis Mahmoud
77'
FW 17 Ahmed Salah
84'
Coach:
Adnan Hamad

Finale


28 augustus 2004
10:00 OET
Argentinië
1 – 0
Paraguay
Olympisch Stadion, Athene
Toeschouwers: 41.116
Scheidsrechter: Kyros Vassaras (Griekenland)
Tévez
 18'
Verslag
Argentinië
Paraguay

Argentinië:
GK 18 Germán Lux
RB 2 Roberto Ayala
CB 4 Fabricio Coloccini
LB 6 Gabriel Heinze
CM 16 Lucho González
DM 5 Javier Mascherano
CM 11 Kily González
48'
AM 15 Andrés D'Alessandro
RW 12 Mauro Rosales
CF 10 Carlos Tévez
LW 8 César Delgado
76'
Wisselspelers:
DF 14 Clemente Rodríguez
76'
Coach:
Marcelo Bielsa

Paraguay:
GK 18 Diego Barreto
RB 2 Emilio Martínez
66'
CB 3 Julio Manzur
37'
CB 4 Carlos Gamarra
30'
LB 6 Celso Esquivel
45'
76'
RM 13 Julio César Enciso
63'
CM 8 Édgar Barreto
72'
CM 10 Diego Figueredo
65'
82'
LM 11 Aureliano Torres
72'
CF 7 Pablo Giménez
CF 9 Fredy Bareiro
Wisselspelers:
FW 16 Osvaldo Díaz
63'
FW 15 Ernesto Cristaldo
72'
MF 14 Julio González
76'
87'
Coach:
Carlos Jara

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
 Argentinië

German Lux
Wilfredo Caballero
Roberto Ayala
Fabricio Coloccini
Gabriel Heinze
Clemente Rodríguez
Leandro Fernández
Javier Mascherano
Cristian 'Kily' González
Andrés D'Alessandro
Luis González
Nicolás Medina
César Delgado
Carlos Tévez
Mauro Rosales
Javier Saviola
Mariano González
Luciano Figueroa
Bondscoach: Marcelo Bielsa

 Paraguay

Rodrigo Romero
Emilio Martínez
Julio Manzur
Carlos Gamarra
José Devaca
Celso Esquivel
Pablo Gimenez
Édgar Barreto
Fredy Barreiro
Diego Figueredo
Aureliano Torres
Pedro Benítez
Julio César Enciso
Julio González
Ernesto Cristaldo
Osvaldo Díaz
José Cardozo
Diego Barreto
Bondscoach: Carlos Jara Saguier

 Italië

Ivan Pelizzoli
Marco Amelia
Emiliano Moretti
Matteo Ferrari
Andrea Barzagli
Cesare Bovo
Giorgio Chiellini
Daniele Bonera
Giampiero Pinzi
Angelo Palombo
Andrea Pirlo
Daniele De Rossi
Marco Donadel
Alberto Gilardino
Simone Del Nero
Giuseppe Sculli
Andrea Gasbarroni
Giandomenico Mesto
Bondscoach: Claudio Gentile

Vrouwen

Teams

Groep E: Japan, Nigeria en Zweden
Groep F: China, Duitsland en Mexico
Groep G: Australië, Brazilië, Griekenland en Verenigde Staten

Groepsfase

Groep E

datum tijd land land
11 augustus 18:00
 Zweden
0 – 1
 Japan
14 augustus 18:00
 Japan
0 – 1
 Nigeria
17 augustus 18:00
 Zweden
2 – 1
 Nigeria
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Zweden
2 1 0 1 2 2 0 3
2
Nigeria
2 1 0 1 2 2 0 3
3
Japan
2 1 0 1 1 1 0 3

Groep F

datum tijd land land
11 augustus 18:00
 Duitsland
8 – 0
 China
14 augustus 18:00
 China
1 – 1
 Mexico
17 augustus 18:00
 Duitsland
2 – 0
 Mexico
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Duitsland
2 2 0 0 10 0 10 6
2
Mexico
2 0 1 1 1 3 -2 1
3
China
2 0 1 1 1 9 -8 1

Groep G

datum tijd land land
11 augustus 18:00
 Griekenland
0 – 3
 Verenigde Staten
18:00
 Brazilië
1 – 0
 Australië
14 augustus 18:00
 Griekenland
0 – 1
 Australië
18:00
 Verenigde Staten
2 – 0
 Brazilië
17 augustus 18:00
 Griekenland
0 – 7
 Brazilië
18:00
 Verenigde Staten
1 – 1
 Australië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Verenigde Staten
3 2 1 0 6 1 5 7
2
Brazilië
3 2 0 1 8 2 6 6
3
Australië
3 1 1 1 2 2 0 4
4
Griekenland
3 0 0 3 0 11 -11 0

Kwartfinales

datum tijd land land
20 augustus 18:00
 Duitsland
2 – 1
 Nigeria
18:00
 Verenigde Staten
2 – 1
 Japan
21:00
 Mexico
0 – 5
 Brazilië
21:00
 Zweden
2 – 1
 Australië

Halve finales

datum tijd land land
23 augustus 18:00
 Verenigde Staten
2 – 1
(n.v.)
 Duitsland
21:00
 Zweden
0 – 1
 Brazilië

Bronzen finale

datum tijd land land
26 augustus 18:00
 Duitsland
1 – 0
 Zweden

Finale

datum tijd land land
26 augustus 21:00
 Verenigde Staten
2 – 1
(n.v.)
 Brazilië

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
Verenigde Staten

Briana Scurry
Heather Mitts
Christie Rampone
Cat Reddick
Lindsay Tarpley
Brandi Chastain
Shannon Boxx
Angela Hucles
Mia Hamm
Aly Wagner
Julie Foudy
Cindy Parlow
Kristine Lilly
Joy Fawcett
Kate Markgraf
Abby Wambach
Heather O'Reilly
Kristin Luckenbill
Bondscoach: April Heinrichs

Brazilië

Andréia
Maravilha
Mônica
Tânia
Juliana
Daniela
Rosana
Renata Costa
Aline
Formiga
Elaine
Maycon
Pretinha
Marta
Cristiane
Roseli
Dayane
Grazielle
Bondscoach: Renê Simões

Duitsland

Silke Rottenberg
Kerstin Stegeman
Kerstin Garefrekes
Steffi Jones
Sarah Guenther
Viola Odebrecht
Pia Wunderlich
Petra Wimbersky
Birgit Prinz
Renate Lingor
Martina Müller
Navina Omilade
Sandra Minnert
Isabell Bachor
Sonja Fuss
Conny Pohlers
Ariane Hingst
Nadine Angerer
Bondscoach: Tina Theune-Meyer

Bronnen

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article