Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968.

Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 te Mexico-Stad.

Mannen

De 15 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Brazilië, Cuba, Hongarije, Spanje, USSR, Verenigde Staten en West-Duitsland.
  • Groep B: Griekenland, Italië, Japan, Joegoslavië, Mexico, Nederland, Oost-Duitsland en Verenigde Arabische Republiek.

De beste 2 landen van iedere poule plaatsten zich voor de halve finales, de overige landen speelden plaatsingswedstrijden voor de plaatsen 5 t/m 15. Aanvankelijk zouden 16 landen deelnemen aan dit toernooi, maar het team van Australië was niet ingeschreven door het Australisch NOC en kon daarom, volgens de regels van het IOC, niet deelnemen.

Voorronde

Groep A

14 oktober 10:00
 Verenigde Staten
-
 Brazilië
10 - 5 (3-1,2-1,0-1,5-2)
14 oktober 15:00
 Sovjet-Unie
-
 Cuba
11 - 4 (0-1,4-1,3-1,4-1)
15 oktober 10:00
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Spanje
5 - 3 (3-0,1-1,0-1,1-1)
15 oktober 15:00
 Cuba
-
 Brazilië
9 - 2 (2-0,3-1,1-0,3-1)
16 oktober 10:00
 Hongarije
-
 Bondsrepubliek Duitsland
6 - 4 (1-1,3-2,0-0,2-1)
16 oktober 15:00
 Verenigde Staten
-
 Spanje
10 - 7 (2-1,3-2,3-2,2-2)
17 oktober 10:00
 Sovjet-Unie
-
 Bondsrepubliek Duitsland
6 - 3 (0-1,2-1,3-1,1-0)
17 oktober 10:00
 Cuba
-
 Verenigde Staten
6 - 6 (2-3,1-1,1-0,2-2)
17 oktober 15:30
 Hongarije
-
 Spanje
7 - 1 (1-0,3-0,2-0,1-1)
19 oktober 10:00
 Sovjet-Unie
-
 Spanje
5 - 0 (2-0,1-0,0-0,2-0)
19 oktober 15:30
 Hongarije
-
 Verenigde Staten
5 - 1 (2-1,0-0,1-0,2-0)
19 oktober 15:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Brazilië
10 - 5 (1-2,0-1,5-1,4-1)
20 oktober 9:00
 Cuba
-
 Bondsrepubliek Duitsland
7 - 6 (1-0,1-1,2-2,3-3)
20 oktober 15:30
 Spanje
-
 Brazilië
6 - 6 (1-0,1-2,3-2,1-2)
20 oktober 15:30
 Hongarije
-
 Sovjet-Unie
6 - 5 (2-2,2-1,1-2,1-0)
21 oktober 10:00
 Cuba
-
 Spanje
4 - 3 (1-1,1-1,1-1,1-0)
21 oktober 10:00
 Sovjet-Unie
-
 Verenigde Staten
8 - 3 (1-1,2-1,2-1,3-0)
21 oktober 15:30
 Hongarije
-
 Brazilië
8 - 2 (0-0,3-0,3-1,2-1)
22 oktober 9:00
 Sovjet-Unie
-
 Brazilië
8 - 2 (1-0,3-1,3-1,1-0)
22 oktober 15:30
 Verenigde Staten
-
 Bondsrepubliek Duitsland
7 - 5 (1-1,2-2,2-1,2-1)
23 oktober 9:00
 Hongarije
-
 Cuba
7 - 1 (1-0,1-1,2-0,3-0)

Eindstand Groep A

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Hongarije
6 6 0 0 39 14 12
2
 Sovjet-Unie
6 5 0 1 43 18 10
3
 Verenigde Staten
6 3 1 2 37 36 7
4
 Cuba
6 3 1 2 31 35 7
5
 Bondsrepubliek Duitsland
6 2 0 4 33 34 4
6
 Spanje
6 0 1 5 20 37 1
7
 Brazilië
6 0 1 5 22 51 1

Groep B

14 oktober 10:00
 Nederland
-
 Griekenland
9 - 5 (2-0,3-2,0-1,4-2)
14 oktober 15:00
 Joegoslavië
-
 Verenigde Arabische Republiek
13 - 2 (2-1,1-0,5-1,5-0)
14 oktober 15:00
 Italië
-
 Japan
9 - 2 (2-0,2-2,2-0,3-0)
15 oktober 10:00
 DDR
-
 Mexico
12 - 4 (3-0,2-0,3-2,4-2)
15 oktober 15:00
 Japan
-
 Griekenland
8 - 7 (3-1,2-1,2-3,1-2)
15 oktober 15:00
 Italië
-
 Verenigde Arabische Republiek
10 - 1 (2-0,1-0,4-1,3-0)
16 oktober 10:00
 DDR
-
 Joegoslavië
4 - 4 (0-0,1-0,1-3,2-1)
16 oktober 15:00
 Nederland
-
 Mexico
8 - 1 (1-0,3-1,3-0,1-0)
16 oktober 15:00
 Griekenland
-
 Verenigde Arabische Republiek
7 - 6 (0-2,2-3,2-1,3-0)
17 oktober 10:00
 Italië
-
 DDR
5 - 4 (1-1,1-0,1-2,2-1)
17 oktober 15:30
 Joegoslavië
-
 Mexico
9 - 0 (2-0,3-0,1-0,3-0)
17 oktober 15:30
 Nederland
-
 Japan
9 - 1 (1-0,3-0,1-1,4-0)
19 oktober 10:00
 DDR
-
 Griekenland
11 - 4 (3-1,0-0,5-1,3-2)
19 oktober 10:00
 Japan
-
 Verenigde Arabische Republiek
7 - 4 (1-1,2-1,3-0,1-2)
19 oktober 15:30
 Italië
-
 Mexico
10 - 5 (3-1,2-2,4-1,1-1)
19 oktober 15:30
 Joegoslavië
-
 Nederland
7 - 4 (1-1,2-1,3-1,1-1)
20 oktober 9:00
 DDR
-
 Japan
8 - 0 (2-0,2-0,3-0,1-0)
20 oktober 9:00
 Mexico
-
 Griekenland
11 - 8 (4-3,4-1,1-2,2-2)
20 oktober 15:30
 Italië
-
 Joegoslavië
5 - 4 (1-1,2-2,2-0,0-1)
20 oktober 15:30
 Nederland
-
 Verenigde Arabische Republiek
6 - 3 (1-1,2-0,2-1,1-1)
21 oktober 10:00
 Japan
-
 Mexico
6 - 3 (1-0,3-1,0-1,2-1)
21 oktober 10:00
 Joegoslavië
-
 Griekenland
11 - 1 (3-0,4-0,1-1,3-0)
21 oktober 15:30
 Nederland
-
 Italië
3 - 3 (0-1,1-1,2-1,0-0)
21 oktober 15:30
 DDR
-
 Verenigde Arabische Republiek
19 - 2 (2-0,7-0,7-1,3-1)
22 oktober 9:00
 Mexico
-
 Verenigde Arabische Republiek
3 - 3 (1-0,1-1,0-0,1-2)
22 oktober 9:00
 Italië
-
 Griekenland
6 - 2 (2-1,1-0,2-0,1-1)
22 oktober 15:30
 DDR
-
 Nederland
8 - 3 (2-0,1-0,2-2,3-1)
22 oktober 15:30
 Joegoslavië
-
 Japan
17 - 2 (6-1,2-1,5-0,4-0)

Eindstand Groep B

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Italië
7 6 1 0 48 21 13
2
 Joegoslavië
7 5 1 1 65 18 11
3
 DDR
7 5 1 1 66 22 11
4
 Nederland
7 4 1 2 42 28 9
5
 Japan
7 3 0 4 26 57 6
6
 Mexico
7 1 1 5 27 56 3
7
 Griekenland
7 1 0 6 34 62 2
8
 Verenigde Arabische Republiek
7 0 1 6 21 65 1

Plaatsingsronde

13e t/m 15e plaats

24 oktober 9:00
 Brazilië
-
 Verenigde Arabische Republiek
5 - 3 (0-0,1-0,1-2,3-1)

9e t/m 12e plaats

24 oktober 9:00
 Spanje
-
 Japan
5 - 0 (0-0,0-0,2-0,3-0)
24 oktober 9:00
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Mexico
6 - 3 (0-0,2-1,2-2,2-0)

5e t/m 8e plaats

24 oktober 9:00
 DDR
-
 Cuba
8 - 2 (1-0,3-1,2-0,2-1)
24 oktober 15:00
 Verenigde Staten
-
 Nederland
6 - 3 (1-0,4-2,1-0,0-1)

13e en 14e plaats

25 oktober 10:00
 Brazilië
-
 Griekenland
5 - 2 (0-1,1-1,3-0,1-0)

11e en 12e plaats

25 oktober 10:00
 Mexico
-
 Japan
5 - 4 (1-2,2-1,1-0,1-1)

9e en 10e plaats

25 oktober 10:00
 Spanje
-
 Bondsrepubliek Duitsland
7 - 5 (1-1,2-2,3-1,1-1)

7e en 8e plaats

25 oktober 15:30
 Nederland
-
 Cuba
8 - 5 (4-0,2-2,2-1,0-2)

5e en 6e plaats

25 oktober 15:30
 Verenigde Staten
-
 DDR
6 - 4 (1-1,3-2,1-1,1-0)

Halve Finales

24 oktober 15:00
 Sovjet-Unie
-
 Italië
8 - 5 (3-1,1-2,4-1,0-1)
24 oktober 15:00
 Joegoslavië
-
 Hongarije
8 - 6 (1-0,1-3,2-2,4-1)

Bronzen Finale

26 oktober 10:00
 Hongarije
-
 Italië
9 - 4 (1-1,4-1,4-1,0-1)

Finale

26 oktober 17:00
 Joegoslavië
-
 Sovjet-Unie
13 - 11 (2-3,3-2,3-1,3-5,2-0,0-0)

Eindrangschikking

rang land
Goud
 Joegoslavië
Zilver
 Sovjet-Unie
Brons
 Hongarije
4
 Italië
5
 Verenigde Staten
6
 DDR
7
 Nederland
8
 Cuba
9
 Spanje
10
 Bondsrepubliek Duitsland
11
 Mexico
12
 Japan
13
 Brazilië
14
 Griekenland
15
 Verenigde Arabische Republiek
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968
Listen to this article