Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2000
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 te Sydney. Naast een herentoernooi was er het Olympische waterpolodebuut voor 6 damesteams.
De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
- Groep A: Australië, Italië, Kazachstan, Rusland, Slowakije en Spanje.
- Groep B: Griekenland, Hongarije, Joegoslavië, Kroatië, Nederland en Verenigde Staten.
De beste 4 landen van iedere poule plaatsten zich voor de kwartfinales, de nummers 5 en 6 speelden een halve competitie om de 9de t/m 12de plaats.
Voorronde
Groep A
23 september | 10:45 | Slowakije | - | Italië | 8 - 11 | (0-3,2-3,3-2,3-3) |
23 september | 15:00 | Kazachstan | - | Spanje | 7 - 8 | (1-2,3-2,1-3,2-1) |
23 september | 17:30 | Australië | - | Rusland | 4 - 6 | (1-2,0-1,1-2,2-1) |
24 september | 10:45 | Rusland | - | Italië | 7 - 7 | (2-1,3-3,2-1,0-2) |
24 september | 15:45 | Spanje | - | Slowakije | 7 - 6 | (1-3,3-1,2-2,2-0) |
24 september | 20:30 | Australië | - | Kazachstan | 11 - 11 | (2-4,3-2,4-3,2-2) |
25 september | 10:45 | Italië | - | Spanje | 6 - 5 | (2-1,1-2,2-1,1-1) |
25 september | 15:45 | Kazachstan | - | Rusland | 7 - 9 | (1-1,1-4,2-2,3-2) |
25 september | 20:30 | Slowakije | - | Australië | 6 - 11 | (1-4,1-3,2-3,2-1) |
26 september | 10:45 | Rusland | - | Spanje | 8 - 5 | (4-3,1-0,1-1,2-1) |
26 september | 15:45 | Kazachstan | - | Slowakije | 9 - 5 | (4-0,1-0,1-2,3-3) |
26 september | 20:30 | Australië | - | Italië | 5 - 6 | (1-0,1-2,3-2,0-2) |
27 september | 10:45 | Slowakije | - | Rusland | 5 - 21 | (1-7,1-5,1-6,2-3) |
27 september | 15:45 | Italië | - | Kazachstan | 13 - 7 | (2-1,2-1,5-3,4-2) |
27 september | 20:30 | Australië | - | Spanje | 7 - 7 | (0-2,2-1,3-2,2-2) |
Eindstand Groep A
Meer informatie rang, land ...
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 5 | 4 | 1 | 0 | 51 | 28 | 9 |
2 | Italië | 5 | 4 | 1 | 0 | 43 | 32 | 9 |
3 | Spanje | 5 | 2 | 1 | 2 | 32 | 34 | 5 |
4 | Australië | 5 | 1 | 2 | 2 | 38 | 36 | 4 |
5 | Kazachstan | 5 | 1 | 1 | 3 | 41 | 46 | 3 |
6 | Slowakije | 5 | 0 | 0 | 5 | 30 | 59 | 0 |
Sluiten
Groep B
23 september | 9:30 | Griekenland | - | Hongarije | 4 - 7 | (0-3,1-2,2-0,1-2) |
23 september | 12:00 | Joegoslavië | - | Nederland | 9 - 1 | (3-0,3-1,2-0,1-0) |
23 september | 16:15 | Kroatië | - | Verenigde Staten | 10 - 7 | (3-1,4-1,1-2,2-3) |
24 september | 9:30 | Hongarije | - | Nederland | 16 - 8 | (5-3,3-2,3-2,5-1) |
24 september | 14:30 | Verenigde Staten | - | Joegoslavië | 5 - 8 | (1-3,2-2,1-2,1-1) |
24 september | 19:15 | Griekenland | - | Kroatië | 5 - 9 | (2-3,1-2,1-1,1-3) |
25 september | 9:30 | Nederland | - | Verenigde Staten | 8 - 12 | (2-4,3-3,1-3,2-2) |
25 september | 14:30 | Kroatië | - | Hongarije | 8 - 7 | (2-3,1-1,3-1,2-2) |
25 september | 19:15 | Joegoslavië | - | Griekenland | 10 - 3 | (4-2,2-1,3-0,1-0) |
26 september | 9:30 | Hongarije | - | Verenigde Staten | 10 - 9 | (3-1,2-3,3-4,2-1) |
26 september | 14:30 | Griekenland | - | Nederland | 7 - 10 | (2-3,2-3,1-2,2-2) |
26 september | 19:15 | Kroatië | - | Joegoslavië | 4 - 4 | (1-2,0-0,2-1,1-1) |
27 september | 9:30 | Joegoslavië | - | Hongarije | 10 - 9 | (3-3,2-3,3-2,2-1) |
27 september | 14:30 | Nederland | - | Kroatië | 7 - 11 | (1-1,1-4,3-3,2-3) |
27 september | 19:15 | Griekenland | - | Verenigde Staten | 3 - 9 | (0-2,0-3,0-2,3-2) |
Eindstand Groep B
Meer informatie rang, land ...
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joegoslavië | 5 | 4 | 1 | 0 | 41 | 22 | 9 |
2 | Kroatië | 5 | 4 | 1 | 0 | 42 | 30 | 9 |
3 | Hongarije | 5 | 3 | 0 | 2 | 49 | 39 | 6 |
4 | Verenigde Staten | 5 | 2 | 0 | 3 | 42 | 39 | 4 |
5 | Nederland | 5 | 1 | 0 | 4 | 34 | 55 | 2 |
6 | Griekenland | 5 | 0 | 0 | 5 | 22 | 45 | 0 |
Sluiten
Groep Plaats 9/12
29 september | 9:30 | Kazachstan | - | Griekenland | 6 - 6 | (0-3,3-1,1-2,2-0) |
29 september | 10:45 | Slowakije | - | Nederland | 8 - 9 | (1-1,2-2,3-4,2-2) |
30 september | 10:00 | Kazachstan | - | Slowakije | 11 - 8 | (4-1,3-1,2-2,2-4) |
30 september | 11:15 | Nederland | - | Griekenland | 6 - 6 | (0-2,2-1,1-3,3-0) |
1 oktober | 9:00 | Slowakije | - | Griekenland | 8 - 12 | (2-3,4-3,1-1,1-5) |
1 oktober | 10:15 | Kazachstan | - | Nederland | 6 - 4 | (1-2,2-0,2-1,1-1) |
Eindstand Groep Plaats 9/12
Meer informatie rang, land ...
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | Kazachstan | 3 | 2 | 1 | 0 | 23 | 18 | 5 |
10 | Griekenland | 3 | 1 | 2 | 0 | 24 | 20 | 4 |
11 | Nederland | 3 | 1 | 1 | 1 | 19 | 20 | 3 |
12 | Slowakije | 3 | 0 | 0 | 3 | 24 | 32 | 0 |
Sluiten
Kwartfinales
29 september | 14:30 | Rusland | - | Verenigde Staten | 11 - 10 | (3-0,2-4,4-3,2-3) |
29 september | 15:45 | Italië | - | Hongarije | 5 - 8 | (0-2,3-3,2-2,0-1) |
29 september | 19:15 | Spanje | - | Kroatië | 9 - 8 | (1-1,3-1,2-3,3-3) |
29 september | 20:30 | Australië | - | Joegoslavië | 3 - 7 | (1-2,0-2,1-2,1-1) |
Plaatsingsronde
5e t/m 8e plaats
30 september | 19:00 | Verenigde Staten | - | Kroatië | 9 - 8 | (1-0,2-2,2-2,2-3,1-0,1-1) |
30 september | 20:15 | Italië | - | Australië | 8 - 4 | (2-2,2-2,2-0,2-0) |
7e en 8e plaats
1 oktober | 11:30 | Kroatië | - | Australië | 10 - 8 | (2-2,2-2,4-2,2-2) |
5e en 6e plaats
1 oktober | 12:45 | Verenigde Staten | - | Italië | 8 - 10 | (2-4,1-3,3-1,2-2) |
Halve finales
30 september | 14:30 | Rusland | - | Spanje | 8 - 7 | (3-3,2-1,1-1,1-2,0-0,0-0,1-0) |
30 september | 15:45 | Hongarije | - | Joegoslavië | 8 - 7 | (3-2,2-3,2-2,1-0) |
Bronzen finale
1 oktober | 15:00 | Spanje | - | Joegoslavië | 3 - 8 | (1-2,1-2,1-2,0-2) |
Finale
1 oktober | 16:15 | Rusland | - | Hongarije | 6 - 13 | (1-3,1-5,2-2,2-3) |
Eindrangschikking
Meer informatie rang, land ...
rang | land |
---|---|
1 | Hongarije |
2 | Rusland |
3 | Joegoslavië |
4 | Spanje |
5 | Italië |
6 | Verenigde Staten |
7 | Kroatië |
8 | Australië |
9 | Kazachstan |
10 | Griekenland |
11 | Nederland |
12 | Slowakije |
Sluiten