Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004.

Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Waterpolowedstrijd tijdens de Olympische Zomerspelen 2004
Waterpolowedstrijd tijdens de Olympische Zomerspelen 2004

Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 te Athene.

Mannen

De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Hongarije, Kazachstan, Kroatië, Rusland, Servië-Montenegro en Verenigde Staten.
  • Groep B: Australië, Duitsland, Egypte, Griekenland, Italië en Spanje.

De beste 3 landen van iedere poule plaatsten zich voor de medaille ronde, de overige landen speelden voor de plaatsen 7 t/m 12.

Voorronde

Groep A

15 augustus 10:45
 Rusland
-
 Kazachstan
5 - 2 (0-0,1-0,2-1,2-1)
15 augustus 16:30
 Servië en Montenegro
-
 Hongarije
4 - 6 (1-0,2-3,1-0,0-3)
15 augustus 22:15
 Kroatië
-
 Verenigde Staten
6 - 7 (0-0,0-3,2-1,4-3)
17 augustus 16:30
 Kazachstan
-
 Verenigde Staten
6 - 9 (1-1,3-4,0-1,2-3)
17 augustus 17:45
 Rusland
-
 Servië en Montenegro
3 - 4 (1-1,1-1,0-1,1-1)
17 augustus 22:15
 Hongarije
-
 Kroatië
10 - 8 (1-0,4-2,4-4,1-2)
19 augustus 9:30
 Servië en Montenegro
-
 Kazachstan
9 - 5 (3-1,2-1,1-1,3-2)
19 augustus 10:45
 Verenigde Staten
-
 Hongarije
5 - 7 (2-2,2-3,0-1,1-1)
19 augustus 22:15
 Kroatië
-
 Rusland
8 - 9 (2-2,2-3,1-1,3-3)
21 augustus 9:30
 Kazachstan
-
 Hongarije
4 - 14 (1-3,0-4,2-4,1-3)
21 augustus 21:00
 Servië en Montenegro
-
 Kroatië
11 - 8 (2-1,4-2,3-3,2-2)
21 augustus 22:15
 Rusland
-
 Verenigde Staten
9 - 7 (3-1,3-3,2-0,1-3)
23 augustus 10:45
 Kroatië
-
 Kazachstan
5 - 4 (2-2,2-0,0-0,1-2)
23 augustus 18:15
 Rusland
-
 Hongarije
6 - 7 (1-2,1-1,1-3,3-1)
23 augustus 21:00
 Verenigde Staten
-
 Servië en Montenegro
4 - 9 (1-2,1-2,1-3,1-2)

Eindstand Groep A

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Hongarije
5 5 0 0 44 27 10
2
 Servië en Montenegro
5 4 0 1 37 26 8
3
 Rusland
5 3 0 2 32 28 6
4
 Verenigde Staten
5 2 0 3 32 37 4
5
 Kroatië
5 1 0 4 35 41 2
6
 Kazachstan
5 0 0 5 21 42 0

Groep B

15 augustus 9:30
 Egypte
-
 Australië
3 - 14 (1-3,0-5,1-4,1-2)
15 augustus 17:45
 Italië
-
 Spanje
4 - 5 (1-2,1-3,0-0,2-0)
15 augustus 21:00
 Duitsland
-
 Griekenland
5 - 4 (2-2,0-1,2-1,1-0)
17 augustus 9:30
 Australië
-
 Italië
4 - 8 (1-1,2-2,0-3,1-2)
17 augustus 10:45
 Duitsland
-
 Egypte
13 - 3 (4-0,5-0,2-0,2-3)
17 augustus 21:00
 Griekenland
-
 Spanje
8 - 5 (2-1,4-1,1-2,1-1)
19 augustus 16:30
 Spanje
-
 Australië
8 - 4 (2-1,3-1,1-1,2-1)
19 augustus 17:45
 Italië
-
 Duitsland
10 - 5 (2-0,1-2,3-2,4-1)
19 augustus 21:00
 Egypte
-
 Griekenland
4 - 15 (0-5,0-2,2-3,2-5)
21 augustus 10:45
 Egypte
-
 Italië
4 - 13 (1-3,1-0,2-5,0-5)
21 augustus 16:30
 Duitsland
-
 Spanje
11 - 5 (3-2,2-0,4-3,2-0)
21 augustus 17:45
 Griekenland
-
 Australië
10 - 9 (2-2,3-2,3-2,2-3)
23 augustus 9:30
 Duitsland
-
 Australië
6 - 6 (1-3,2-1,1-0,2-2)
23 augustus 17:00
 Spanje
-
 Egypte
12 - 4 (4-1,3-0,2-1,3-2)
23 augustus 22:15
 Italië
-
 Griekenland
4 - 6 (0-1,2-1,1-2,1-2)

Eindstand Groep B

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Griekenland
5 4 0 1 43 27 8
2
 Duitsland
5 3 1 1 40 28 7
3
 Spanje
5 3 0 2 35 31 6
4
 Italië
5 3 0 2 39 24 6
5
 Australië
5 1 1 3 37 35 3
6
 Egypte
5 0 0 5 18 67 0

Kwartfinale ronde

7de/12de plaats

25 augustus 9:30
 Kazachstan
-
 Australië
5 - 10 (2-2,1-4,1-3,1-1)
25 augustus 10:45
 Kroatië
-
 Egypte
12 - 1 (4-0,2-0,4-0,2-1)

Kwartfinales

25 augustus 17:00
 Rusland
-
 Duitsland
12 - 5 (2-1,2-1,5-0,3-3)
25 augustus 18:15
 Servië en Montenegro
-
 Spanje
7 - 5 (3-2,2-0,0-2,2-1)

Halve finale ronde

7de/10e plaats

27 augustus 10:45
 Verenigde Staten
-
 Australië
6 - 5 (2-0,1-1,2-2,1-2)
27 augustus 17:00
 Italië
-
 Kroatië
11 - 7 (2-1,3-4,1-1,5-1)

Halve finales

27 augustus 18:15
 Hongarije
-
 Rusland
7 - 5 (2-2,3-3,2-0,0-0)
27 augustus 21:00
 Griekenland
-
 Servië en Montenegro
3 - 7 (1-2,1-3,1-1,0-1)

Finaleronde

11e en 12e plaats

27 augustus 9:30
 Kazachstan
-
 Egypte
15 - 7 (6-0,1-2,5-3,3-2)

9e en 10e plaats

29 augustus 9:30
 Australië
-
 Kroatië
8 - 7 (2-0,3-4,1-1,2-2)

7e en 8e plaats

29 augustus 10:45
 Verenigde Staten
-
 Italië
9 - 8 (2-2,2-0,2-3,3-3)

5e en 6e plaats

29 augustus 12:00
 Duitsland
-
 Spanje
6 - 4 (2-2,3-1,0-0,1-1)

Bronzen finale

29 augustus 16:00
 Rusland
-
 Griekenland
6 - 5 (1-1,3-1,1-2,1-1)

Finale

29 augustus 17:30
 Hongarije
-
 Servië en Montenegro
8 - 7 (2-3,3-2,0-2,3-0)

Eindrangschikking

rang land
Goud
 Hongarije
Zilver
 Servië en Montenegro
Brons
 Rusland
4
 Griekenland
5
 Duitsland
6
 Spanje
7
 Verenigde Staten
8
 Italië
9
 Australië
10
 Kroatië
11
 Kazachstan
12
 Egypte

Vrouwen

De 8 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Australië, Griekenland, Italië en Kazachstan.
  • Groep B: Canada, Hongarije, Rusland en Verenigde Staten.

De beste 3 landen van iedere poule plaatsten zich voor de medaille ronde, de overige landen speelden voor de plaatsen 7 en 8.

Voorronde

Groep A

16 augustus 10:45
 Australië
-
 Italië
6 - 5 (3-1,1-2,1-1,1-1)
16 augustus 17:45
 Griekenland
-
 Kazachstan
8 - 6 (2-2,2-1,2-2,2-1)
18 augustus 9:30
 Australië
-
 Kazachstan
9 - 4 (3-2,2-1,2-0,2-1)
18 augustus 17:45
 Griekenland
-
 Italië
2 - 7 (0-3,2-2,0-1,0-1)
20 augustus 9:00
 Italië
-
 Kazachstan
8 - 6 (2-0,3-1,1-4,2-1)
20 augustus 18:00
 Australië
-
 Griekenland
7 - 7 (1-2,3-5,2-0,1-0)

Eindstand Groep A

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Australië
3 2 1 0 22 16 5
2
 Italië
3 2 0 1 20 14 4
3
 Griekenland
3 1 1 1 17 20 3
4
 Kazachstan
3 0 0 3 16 25 0

Groep B

16 augustus 9:30
 Verenigde Staten
-
 Hongarije
7 - 6 (4-1,0-2,1-2,2-1)
16 augustus 16:30
 Rusland
-
 Canada
8 - 6 (1-2,3-0,2-3,2-1)
18 augustus 10:45
 Verenigde Staten
-
 Canada
5 - 6 (0-0,1-0,3-1,1-5)
18 augustus 16:30
 Rusland
-
 Hongarije
9 - 8 (2-1,3-3,2-3,2-1)
20 augustus 10:15
 Verenigde Staten
-
 Rusland
8 - 4 (1-1,4-1,2-1,1-1)
20 augustus 16:45
 Hongarije
-
 Canada
5 - 4 (1-2,2-0,2-1,0-1)

Eindstand Groep B

rang land Gs W G V F A Ptn
1
 Verenigde Staten
3 2 0 1 20 16 4
2
 Rusland
3 2 0 1 21 22 4
3
 Hongarije
3 1 0 2 19 20 2
4
 Canada
3 1 0 2 16 18 2

Kwartfinales

22 augustus 17:00
 Griekenland
-
 Rusland
7 - 4 (2-1,3-0,2-1,0-2)
22 augustus 18:15
 Italië
-
 Hongarije
8 - 5 (2-1,2-2,2-2,2-0)

Halve finales

24 augustus 17:00
 Verenigde Staten
-
 Italië
5 - 6 (2-1,1-1,1-0,1-4)
24 augustus 18:15
 Australië
-
 Griekenland
2 - 6 (1-4,0-1,1-1,0-0)

Plaatsingsronde

7e en 8e plaats

22 augustus 10:45
 Kazachstan
-
 Canada
4 - 10 (0-2,1-4,3-3,0-1)

5e en 6e plaats

24 augustus 10:45
 Rusland
-
 Hongarije
12 - 11 (3-5,1-2,4-0,2-3,1-0,1-1)

Bronzen finale

26 augustus 17:00
 Australië
-
 Verenigde Staten
5 - 6 (0-0,0-4,3-1,2-1)

Finale

26 augustus 18:15
 Griekenland
-
 Italië
9 - 10 (3-2,3-3,0-1,1-1,2-2,0-1)

Eindrangschikking

rang land
Goud
 Italië
Zilver
 Griekenland
Brons
 Verenigde Staten
4
 Australië
5
 Rusland
6
 Hongarije
7
 Canada
8
 Kazachstan

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Hongarije
1 0 0 1
1
 Italië
1 0 0 1
3
 Griekenland
0 1 0 1
3
 Servië en Montenegro
0 1 0 1
5
 Rusland
0 0 1 1
5
 Verenigde Staten
0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article