Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008.

Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. Het toernooi vond plaats van 10 augustus tot en met 24 augustus in het Yingdong Natatorium of National Olympic Sports Center. Nederland won het toernooi bij de vrouwen, Hongarije bij de mannen.

Onderdelen

De volgende onderdelen vonden plaats:

  • Waterpolo, mannen (12 teams)
  • Waterpolo, vrouwen (8 teams)

Kwalificatietoernooien

Op diverse toernooien konden landen zich plaatsen. Gastland China was automatisch geplaatst.

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Voorronde

Groep A

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
10 augustus 9:30
 Spanje
 Canada
16 - 6 (5-2, 4-2, 3-1, 4-1)
10:50
 Hongarije
 Montenegro
10 - 10 (3-3, 3-1, 2-4, 2-2)
12:10
 Australië
 Griekenland
12 - 8 (5-5, 4-3, 2-0, 1-0)
12 augustus 9:30
 Canada
 Montenegro
0 - 12 (0-3, 0-4, 0-4, 0-1)
10:50
 Spanje
 Australië
9 - 8 (4-0, 2-4, 2-2, 1-2)
14:00
 Griekenland
 Hongarije
6 - 17 (2-7, 2-2, 1-4, 1-4)
14 augustus 12:10
 Hongarije
 Spanje
8 - 5 (2-3, 4-2, 0-0, 2-0)
14:00
 Montenegro
 Griekenland
10 - 6 (3-1, 2-1, 5-2, 0-2)
15:20
 Australië
 Canada
8 - 5 (2-3, 2-1, 3-1, 1-0)
16 augustus 10:50
 Canada
 Griekenland
7 - 13 (1-6, 4-5, 2-1, 0-1)
14:00
 Spanje
 Montenegro
12 - 6 (3-0, 4-1, 3-4, 2-1)
15:20
 Australië
 Hongarije
12 - 13 (4-4, 1-5, 4-2, 3-2)
18 augustus 10:50
 Hongarije
 Canada
12 - 3 (3-1, 3-0, 1-2, 5-0)
12:10
 Montenegro
 Australië
5 - 5 (2-1, 1-2, 0-1, 2-1)
15:20
 Spanje
 Griekenland
10 - 6 (2-0, 3-0, 3-5, 2-1)
Geplaatst voor de halve finales
Geplaatst voor de kwartfinales
Naar halve finales 7e/10e plaats
Naar kwartfinales 7e/12e plaats
Groep A
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Hongarije
5 4 1 0 60 36 +24 9
2
 Spanje
5 4 0 1 52 34 +18 8
3
 Montenegro
5 2 2 1 43 33 +10 6
4
 Australië
5 2 1 2 45 40 +5 5
5
 Griekenland
5 1 0 4 39 56 -17 2
6
 Canada
5 0 0 5 21 61 -40 0

Groep B

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
10 augustus 14:00
 Servië
 Duitsland
11 - 7 (1-3, 5-2, 2-2, 3-0)
15:20
 Kroatië
 Italië
11 - 7 (3-3, 2-0, 4-1, 2-3)
16:40
 Verenigde Staten
 China
8 - 4 (3-1, 1-2, 2-1, 2-0)
12 augustus 12:10
 Italië
 Verenigde Staten
11 - 12 (1-2, 2-3, 4-3, 4-4)
15:20
 Servië
 Kroatië
8 - 11 (3-1, 1-4, 1-4, 3-2)
16:40
 Duitsland
 China
6 - 5 (0-2, 5-2, 0-0, 1-1)
14 augustus 9:30
 Kroatië
 Duitsland
13 - 5 (4-1, 3-2, 2-1, 4-1)
10:50
 Verenigde Staten
 Servië
2 - 4 (0-0, 1-2, 0-2, 1-0)
16:40
 China
 Italië
7 - 19 (2-5, 2-5, 1-4, 2-5)
16 augustus 9:30
 Duitsland
 Italië
8 - 7 (2-1, 3-1, 0-2, 3-3)
12:10
 Kroatië
 Verenigde Staten
5 - 7 (2-2, 1-3, 0-0, 2-2)
16:40
 Servië
 China
15 - 5 (5-2, 2-1, 4-2, 4-0)
18 augustus 9:30
 Servië
 Italië
12 - 13 (3-3, 2-3, 3-5, 4-2)
15:20
 Verenigde Staten
 Duitsland
8 - 7 (3-2, 2-1, 2-2, 1-2)
16:40
 China
 Kroatië
4 - 16 (0-4, 0-3, 1-1, 3-8)
Groep B
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 4 0 1 37 31 +6 8
2
 Kroatië
5 4 0 1 56 31 +25 8
3
 Servië
5 3 0 2 50 38 +12 6
4
 Duitsland
5 2 0 3 33 44 -11 4
5
 Italië
5 2 0 3 57 50 +7 4
6
 China
5 0 0 5 25 64 -39 0

Kwartfinaleronde

7e/12e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
20 augustus 9:30
 Canada
 Italië
11 - 13 (1-4, 3-2, 3-3, 4-4)
10:50
 Griekenland
 China
13 - 8 (3-1, 4-4, 2-0, 4-3)

Kwartfinales

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
20 augustus 16:00
 Montenegro
 Kroatië
7 - 6 (3-1, 2-3, 1-0, 1-2)
17:20
 Spanje
 Servië
5 - 9 (1-0, 1-5, 1-2, 2-2)

Halve finaleronde

7e/10e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
22 augustus 10:50
 Australië
 Italië
17 - 16 (4-2, 1-5, 4-0, 1-3, 0-1, 3-2, 4-3)
17:00
 Duitsland
 Griekenland
9 - 13 (3-3, 1-3, 2-4, 3-3)

Halve finales

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
22 augustus 18:20
 Hongarije
 Montenegro
11 - 9 (3-4, 3-3, 3-0, 2-2)
19:40
 Verenigde Staten
 Servië
10 - 5 (3-3, 2-1, 2-1, 3-0)

Plaatsingsronde

11e/12e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
22 augustus 9:30
 Canada
 China
8 - 7 (1-1, 3-1, 1-2, 3-3)

9e/10e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
24 augustus 9:30
 Italië
 Duitsland
10 - 8 (4-3, 1-1, 1-1, 4-3)

7e/8e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
24 augustus 10:50
 Australië
 Griekenland
8 - 9 (2-3, 2-2, 3-1, 1-3)

5e/6e plaats

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
24 augustus 13:00
 Kroatië
 Spanje
9 - 11 (2-0, 3-5, 1-3, 3-3)

Bronzen finale

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
24 augustus 14:20
 Montenegro
 Servië
4 - 6 (0-2, 1-2, 1-2, 2-0)

Finale

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
24 augustus 15:40
 Hongarije
 Verenigde Staten
14 - 10 (6-4, 3-4, 2-1, 3-1)

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
4
 Hongarije
Tibor Benedek
Péter Biros
István Gergely
Norbert Hosnyánszky
Tamás Kásás
Gábor Kis
Gergely Kiss
Norbert Madaras
Tamás Molnár
Zoltán Szécsi
Dániel Varga
Dénes Varga
Tamás Varga
 Verenigde Staten
Tony Azevedo
Ryan Bailey
Laybe Beaubien
Brandon Brooks
Peter Hudnut
Tim Hutten
James Krumpholz
Rick Merlo
Merill Moses
Jeffrey Powers
Jesse Smith
Peter Varellas
Adam Wright
 Servië
Denis Šefik
Andrija Prlainović
Živko Gocić
Vanja Udovičić
Dejan Savić
Duško Pijetlović
Nikola Rađen
Filip Filipović
Aleksandar Ćirić
Aleksandar Šapić
Vladimir Vujasinović
Branko Peković
Slobodan Soro
 Montenegro
Zdravko Radić
Miloš Šćepanović
Draško Brguljan
Vladimir Gojković
Aleksandar Ivović
Mlađan Janović
Nikola Janović
Predrag Jokić
Vjekoslav Pasković
Milan Tičić
Veljko Uskoković
Nikola Vukčević
Boris Zloković
5 6 7 8
 Spanje
Iñaki Aguilar Vicente
Ángel Luis Andreo Gabán
Iván Gallego Vela
Javier García Gadea
Mario José García Rodríguez
Svilen Ivanov
David Martín Lozano
Marc Minguell Alférez
Guillermo Molina Ríos
Ibán Pérez Manzanares
Felipe Perrone Rocha
Ricardo Perrone Rocha
Xavier Vallès Trias
 Kroatië
Frano Vićan
Josip Pavić
Damir Burić
Andro Bušlje
Zdeslav Vrdoljak
Aljoša Kunac
Maro Joković
Mile Smodlaka
Teo Đogaš
Pavo Marković
Samir Barač
Igor Hinić
Miho Bošković
 Griekenland
Anastasios Schizas
Dimitrios Mazis
Argyris Theodoropoulos
Nikolaos Deligiannis
Ioannis Thomakos
Dimitrios Miteloudis
Christos Afroudakis
Georgios Reppas
Georgios Afroudakis
Konstantinos Kokkinakis
Georgios Ntoskas
Emmanouil Mylonakis
Antonios Vlontakis
 Australië
Rafael Sterk
Pietro Figlioli
Sam McGregor
Tim Neesham
Thomas Whalan
James Stanton
Richie Campbell
Anthony Martin
Gavin Woods
Trent Franklin
Robert Maitland
Jamie Beadsworth
Rhys Howden
9 10 11 12
 Italië
Alberto Angelini
Fabio Bencivenga
Fabrizio Buonocore
Leonardo Binchi
Luigi di Costanzo
Federico Mistrangelo
Fabio Violetti
Leonardo Sottani
Alessandro Calcaterra
Stefano Tempesti
Andrea Mangiante
Valentino Gallo
Maurizio Felugo
 Duitsland
Tobias Kreuzmann
Sören Mackeben
Florian Naroska
Heiko Nossek
Moritz Oeler
Marc Politze
Julian Real
Marko Savic
Thomas Schertwitis
Andreas Schlotterbeck
Marko Stamm
Alexander Tchigir
Michael Zellmer
 Canada
Robin Randall
Constantine Kudaba
Kevin Mitchell
Justin Boyd
Thomas Marks
Brandon Jung
Kevin Graham
Aaron Feltham
Sasa Palamarevic
Jean Sayegh
Nathaniel Miller
Nic Youngblud
Devon Diggle
 China
Wang Yong
Tan Feihu
Wang Beiming
Xie Junmin
Han Zhidong
Ma Jianjun
Liang Zhongxing
Wang Yang
Yu Lijun
Wu Zhiyu
Ge Weiqing
Li Bin
Li Jun

Vrouwen

Voorronde

Groep A

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
11 augustus 14:20
 Rusland
 Italië
8 - 9 (3-3, 2-1, 2-3, 1-2)
17:00
 Verenigde Staten
 China
12 - 11 (3-3, 5-4, 2-2, 2-2)
13 augustus 15:40
 Verenigde Staten
 Italië
9 - 9 (0-2, 4-2, 2-2, 3-3)
17:00
 Rusland
 China
11 - 13 (2-3, 5-4, 3-1, 1-5)
15 augustus 14:20
 Rusland
 Verenigde Staten
7 - 12 (0-5, 3-2, 2-4, 2-1)
17:00
 Italië
 China
10 - 9 (2-2, 4-2, 2-4, 2-1)
Geplaatst voor de halve finales
Geplaatst voor de kwartfinales
Naar wedstrijd om plaats 7 en 8
Groep A
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 2 1 0 33 27 +6 5
2
 Italië
3 2 1 0 28 26 +2 5
3
 China
3 1 0 2 33 33 0 2
4
 Rusland
3 0 0 3 26 34 -8 0

Groep B

Datum Uur Land Land Uitslag Periode
11 augustus 13:00
 Hongarije
 Nederland
11 - 9 (3-3, 3-2, 4-3, 1-1)
15:40
 Griekenland
 Australië
6 - 8 (2-5, 2-2, 1-1, 1-0)
13 augustus 13:00
 Hongarije
 Australië
7 - 7 (1-1, 1-1, 1-2, 4-3)
14:20
 Griekenland
 Nederland
6 - 9 (3-3, 2-2, 1-3, 0-1)
15 augustus 13:00
 Nederland
 Australië
9- 10 (1-2, 2-2, 1-2, 5-4)
15:40
 Hongarije
 Griekenland
10 - 4 (1-1, 3-1, 3-0, 3-2)
Groep B
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Hongarije
3 2 1 0 28 20 +8 5
2
 Australië
3 2 1 0 25 22 +3 5
3
 Nederland
3 1 0 2 27 27 0 2
4
 Griekenland
3 0 0 3 16 27 -11 0

Kwartfinales

17 augustus 2008
14:20
 China
1112
 Australië
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Patelli (BRA), Moliner Molins (ESP)
Scores in periodes: 4-4, 2-2, 2-4, 3-2
Ma 3 Goals Gynther 5

17 augustus 2008
15:40
 Italië
1113
 Nederland
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Bock (GER), Argyros (GRE)
Scores in periodes: 2-2, 3-1, 2-3, 1-2 . Overtime: 0-0, 0-0, 3-5 (sb)
Zanchi 4 Goals Cabout 4

Plaatsingsronde

7e/8e plaats

17 augustus 2008
13:00
 Rusland
126
 Griekenland
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Knights(NZL), Pinker (RSA)
Scores in periodes: 3-2, 4-1, 3-1, 2-2
Shepelina 3, Konukh 3 Goals Roumpesi 4

5e/6e plaats

19 augustus 2008
13:00
 China
107
 Italië
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Tulga (TUR), Turcotte (CAN)
Scores in periodes: 3-1, 2-3, 1-3, 4-0
Gao 4 Goals di Mario 3

Halve finales

19 augustus 2008
14:20
 Verenigde Staten
98
 Australië
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Margeta (SLO), Caputi (ITA)
Scores in periodes: 2-2, 2-2, 4-1, 1-3
Villa 3 Goals Gynther 3

19 augustus 2008
15:40
 Hongarije
78
 Nederland
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Brguljan (MNE), Antsiferov (RUS)
Scores in periodes: 2-1, 1-3, 3-3, 1-1
Pelle 3 Goals van den Ham 3, van Belkum 3

Bronzen finale

21 augustus 2008
17:00
 Australië
1211
 Hongarije
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Antsiferov (RUS), Rak (CRO)
Scores in periodes: 2-2, 1-3, 3-1, 1-1 . Overtime: 2-1, 0-1, 3-2 (sb)
Nox 3, Gynther 3 Goals Kisteleki 4, Valkai 3

Finale

21 augustus 2008
18:20
 Verenigde Staten
89
 Nederland
Yingdong Natatorium
Scheidsrechters:
Kiszelly (HUN), Caputi (ITA)
Scores in periodes: 2-4, 3-1, 1-2, 2-2
Steffens 2 Goals de Bruijn 7

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
4
 Nederland
Iefke van Belkum
Gillian van den Berg
Daniëlle de Bruijn
Mieke Cabout
Rianne Guichelaar
Biurakn Hakhverdian
Marieke van den Ham
Noeki Klein
Simone Koot
Ilse van der Meijden
Meike de Nooy
Alette Sijbring
Yasemin Smit
 Verenigde Staten
Elizabeth Armstrong
Patty Cardenas
Kami Craig
Natalie Golda
Alison Gregorka
Brittany Hayes
Jamie Hipp
Moriah van Norman
Heather Petri
Jessica Steffens
Brenda Villa
Lauren Wenger
Elsie Windes
 Australië
Gemma Beadsworth
Nikita Cuffe
Suzie Fraser
Taniele Gofers
Kate Gynther
Amy Hetzel
Bronwen Knox
Emma Knox
Alicia McCormick
Melissa Rippon
Rebecca Rippon
Jenna Santoromito
Mia Santoromito
 Hongarije
Fruzsina Bravik
Rita Dravucz
Anett Timea Gyore
Patricia Horvath
Dora Agnes Kisteleki
Aniko Pelle
Agnes Primasz
Mercedes Stieber
Krisztina Szremko
Orsolya Takacs
Agnes Valkai
Krisztina Zantleitner
Ildiko Zirighne
5 6 7 8
 China
Yang Jun
Teng Fei
Liu Ping
Sun Yujun
He Jin
Sun Yating
Wang Ying
Gao Ao
Wang Yi
Ma Huanhuan
Sun Huizi
Qiao Leiying
Tan Ying
 Italië
Federica Rocco
Chiara Brancati
Silvia Bosurgi
Teresa Frassinetti
Martina Miceli
Maddalena Musumeci
Francesca Pavan
Cinzia Ragusa
Tania di Mario
Elisa Casanova
Elena Gigli
Manuela Zanchi
Erzsebet Valkai
 Rusland
Sofia Konoukh
Valentina Vorontsova
Elena Smurova
Olga Belyaeva
Evgenia Soboleva
Ekaterina Pantyulina
Alena Vylegzhanina
Natalia Shepelina
Evgeniya Protsenko
Olga Turova
Ekaterina Prokofyeva
Nadezda Glyzina
Oleksandra Karpovich
 Griekenland
Alexandra Asimaki
Christina Chrysoula Tsoukala
Georgia Lara
Kyriaki Liosi
Evangelia Moraitidou
Maria Tsouri
Stavroula Kozompoli
Aikaterini Oikonomopoulou
Georgia Ellinaki
Sofia Iosifidou
Antigoni Roumpesi
Angeliki Gerolymou
Stavroula Antonakou

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Hongarije
HUN 1 0 0 1
1
 Nederland
NED 1 0 0 1
3
 Verenigde Staten
USA 0 2 0 2
4
 Australië
AUS 0 0 1 1
4
 Servië
SRB 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008
Listen to this article