Wereldbeker baanwielrennen 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker baanwielrennen 2019/2020.

Wereldbeker baanwielrennen 2019/2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldbeker 2019/2020
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Sprint
Mateusz Rudyk
Lee Wai Sze
Teamsprint
 Polen
 Polen
Keirin
Jai Angsuthasawit
Ljoebov Basova
Ploegenachtervolging
 Italië
 Duitsland
Individuele achtervolging
Filippo Ganna
Scratch
Christos Volikakis
Anastasia Tsjoelkova
Puntenkoers
Mark Stewart
Jennifer Valente
Omnium
Christos Volikakis
Jennifer Valente
Koppelkoers
 Italië
 Italië
Wedstrijden
Locaties 6 6
Wedstrijden 24 23
Teamwedstrijden 18 18
<<< 2018/19 2020/21 >>>
Portaal 
 
Sport

De wereldbeker baanwielrennen 2019/2020 (Officieel: Tissot UCI wereldbeker baanwielrennen 2019-2020) is een door de Internationale Wielerunie georganiseerde baanwielrennencompetitie. De cyclus begon op 1 november 2019 in Minsk (Wit-Rusland) en eindigde op 26 januari 2020 in Milton (Canada). Polen won het overall ploegenklassement, waar Nederland achtse werd, België achttiende, BEAT Cycling Club dertigste en Suriname tweeënvijftigste.[1]

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
16 t/m 20 oktober 2019: Europese kampioenschappen baanwielrennen 2019 in
Apeldoorn
01/11/2019
Minsk
Puntenkoers 40 km
Mark Stewart
Sebastián Mora
Andreas Graf
Ploegenachtervolging
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Rasmus Pedersen

 Frankrijk
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Valentin Tabellion
Benjamin Thomas

 Italië
Elia Viviani
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Davide Plebani
Teamsprint
 Nederland
Nils van 't Hoenderdaal
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
 Verenigd Koninkrijk
Ryan Owens
Jack Carlin
Jason Kenny
BEAT Cycling Club
Roy van den Berg
Theo Bos
Matthijs Büchli
02/11/2019 Scratch 15 km
Jawhen Karaljok
Sebastián Mora
Eric Young
Keirin
Harrie Lavreysen
Denis Dmitrjev
Koyu Matsui
Omnium
Matthew Walls
Elia Viviani
Rui Oliveira
03/11/2019 Individuele achtervolging
Filippo Ganna
John Archibald
Ashton Lambie
Koppelkoers 50 km
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Michael Mørkøv
 Frankrijk
Bryan Coquard
Benjamin Thomas
 Spanje
Albert Torres
Sebastián Mora
Sprint
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Matthijs Büchli (BCC)
08/11/2019
Glasgow
Ploegenachtervolging
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Rasmus Pedersen

 Italië
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Liam Bertazzo
 Frankrijk
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Valentin Tabellion
Benjamin Thomas
Teamsprint
 Nederland
Nils van 't Hoenderdaal
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Sam Ligtlee
 Verenigd Koninkrijk
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
Jason Kenny
 Frankrijk
Quentin Caleyron
Melvin Landerneau
Sébastien Vigier
Michaël D'Almeida
09/11/2019 Sprint
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Tomohiro Fukaya
Koppelkoers 50 km
 Frankrijk
Benjamin Thomas
Donavan Grondin
 Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
Oliver Wood
 Australië
Sam Welsford
Leigh Howard
10/11/2019 Scratch 15 km
Felix English
Sebastián Mora
Maximilian Beyer
Keirin
Sébastien Vigier
Maximilian Levy
Denis Dmitrjev
Omnium
Benjamin Thomas
Mark Stewart
Francesco Lamon
29/11/2019
Hongkong
Ploegenachtervolging
 Duitsland
Felix Groß
Theo Reinhardt
Leon Rohde
Domenic Weinstein
 Nieuw-Zeeland
Thomas Sexton
Dylan Kennett
Nicholas Kergozou
Corbin Strong
Campbell Stewart
 Zwitserland
Théry Schir
Valère Thiébaud
Cyrille Thièry
Alex Vogel
Teamsprint
 Nederland
Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
 Duitsland
Timo Bichler
Stefan Bötticher
Eric Engler
 Frankrijk
Grégory Baugé
Rayan Helal
Michaël D'Almeida
30/11/2019 Keirin
Callum Saunders
Jason Kenny
Matthijs Büchli
Omnium
Campbell Stewart
Roger Kluge
Théry Schir
01/12/2019 Koppelkoers 50 km
 Duitsland
Roger Kluge
Theo Reinhardt
 Nieuw-Zeeland
Thomas Sexton
Campbell Stewart
 Verenigd Koninkrijk
Mark Stewart
Alfred Wright
Sprint
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Tomohiro Fukaya
Scratch 15 km
Roy Eefting
Christos Volikakis
Corbin Strong
06/12/2019
Cambridge
Ploegenachtervolging
 Zwitserland
Stefan Bissegger
Robin Froidevaux
Claudio Imhof
Lukas Rüegg
Mauro Schmid
 Australië
Leigh Howard
Alexander Porter
Cameron Scott
Sam Welsford
Kelland O'Brien
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Regan Gough
Dylan Kennett
Jordan Kerby
Nicholas Kergozou
Teamsprint
 Japan
Kazuki Amagai
Tomohiro Fukaya
Yudai Nitta
 Polen
Maciej Bielecki
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
 Nieuw-Zeeland
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
07/12/2019 Keirin
Azizulhasni Awang
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
Omnium
Campbell Stewart
Cameron Meyer
Artjom Zacharov
08/12/2019 Koppelkoers 50 km
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Campbell Stewart
 Australië
Kelland O'Brien
Cameron Meyer
 Italië
Michele Scartezzini
Francesco Lamon
Sprint
Mateusz Rudyk
Tomohiro Fukaya
Yudai Nitta
Scratch 15 km
Roman Gladysh
Roy Eefting
Christos Volikakis
13/12/2019
Brisbane
Ploegenachtervolging
 Australië
Leigh Howard
Kelland O'Brien
Alexander Porter
Sam Welsford
Lucas Plapp
 Nieuw-Zeeland
Campbell Stewart
Jordan Kerby
Thomas Sexton
Corbin Strong
Regan Gough
 Zwitserland
Robin Froidevaux
Stefan Bissegger
Claudio Imhof
Mauro Schmid
Teamsprint
 Japan
Tomohiro Fukaya
Yoshitaku Nagasako
Yudai Nitta
 Polen
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
Patryk Rajkowski
 Nieuw-Zeeland
Samuel Dakin
Ethan Mitchell
Sam Webster
14/12/2019 Keirin
Kevin Quintero
Matthew Glaetzer
Tomáš Bábek
Omnium
Aaron Gate
Roger Kluge
Eiya Hashimoto
15/12/2019 Koppelkoers 50 km
 Australië
Cameron Meyer
Sam Welsford
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Thomas Sexton
 Frankrijk
Morgan Kneisky
Kévin Vauquelin
Sprint
Mateusz Rudyk
Sam Webster
Matthew Glaetzer
24/01/2020
Milton
Ploegenachtervolging
 Frankrijk
Benjamin Thomas
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Kévin Vauquelin
Valentin Tabellion
 Italië
Davide Boscaro
Carloalberto Giordani
Giulio Masotto
Gidas Umbri
Stefano Moro
 Canada
Jackson Kinniburgh
Evan Burtnik
Chris Ernst
Amiel Flett-Brown
Sean Richardson
Teamsprint
 Frankrijk
Quentin Caleyron
Florian Grengbo
Quentin Lafargue
 Polen
Maciej Bielecki
Krzysztof Maksel
Mateusz Rudyk
Rafał Sarnecki
 China
Guo Shuai
Luo Yongjia
Zhang Miao
25/01/2020 Keirin
Joachim Eilers
Kevin Quintero
Rafał Sarnecki
Omnium
Jan-Willem van Schip
Daniel Staniszewski
Gavin Hoover
26/01/2020 Koppelkoers 50 km
 Nederland
Jan-Willem van Schip
Yoeri Havik
 Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
Oliver Wood
 Frankrijk
Donavan Grondin
Benjamin Thomas
Sprint
Mateusz Rudyk
Quentin Caleyron
Rayan Helal
26 t/m 1 maart 2020: Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2020 in
Berlijn

Uitslagen per discipline

Sprint

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 03/11/2019
Minsk
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Matthijs Büchli (BCC)
2. 09/11/2019
Glasgow
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Tomohiro Fukaya
3. 01/12/2019
Hongkong
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Tomohiro Fukaya
4. 08/12/2019
Cambridge
Mateusz Rudyk
Tomohiro Fukaya
Yudai Nitta
5. 15/12/2019
Brisbane
Mateusz Rudyk
Sam Webster
Matthew Glaetzer
6. 26/01/2020
Milton
Mateusz Rudyk
Quentin Caleyron
Rayan Helal

Wereldbeker klassement sprint

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Mateusz Rudyk
2600
2
Harrie Lavreysen
1500
3
Jeffrey Hoogland
1350
4
Jaïr Tjon En Fa
1345
5
Tomohiro Fukaya
1250

Teamsprint

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
 Nederland
Nils van 't Hoenderdaal
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
 Verenigd Koninkrijk
Ryan Owens
Jack Carlin
Jason Kenny
BEAT Cycling Club
Roy van den Berg
Theo Bos
Matthijs Büchli
2. 08/11/2019
Glasgow
 Nederland
Nils van 't Hoenderdaal
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Sam Ligtlee
 Verenigd Koninkrijk
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
Jason Kenny
 Frankrijk
Quentin Caleyron
Melvin Landerneau
Sébastien Vigier
Michaël D'Almeida
3. 29/11/2019
Hongkong
 Nederland
Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
 Duitsland
Timo Bichler
Stefan Bötticher
Eric Engler
 Frankrijk
Grégory Baugé
Rayan Helal
Michaël D'Almeida
4. 06/12/2019
Cambridge
 Japan
Kazuki Amagai
Tomohiro Fukaya
Yudai Nitta
 Polen
Maciej Bielecki
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
 Nieuw-Zeeland
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
5. 13/12/2019
Brisbane
 Japan
Tomohiro Fukaya
Yoshitaku Nagasako
Yudai Nitta
 Polen
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
Patryk Rajkowski
 Nieuw-Zeeland
Samuel Dakin
Ethan Mitchell
Sam Webster
6. 24/01/2020
Milton
 Frankrijk
Quentin Caleyron
Florian Grengbo
Quentin Lafargue
 Polen
Maciej Bielecki
Krzysztof Maksel
Mateusz Rudyk
Rafał Sarnecki
 China
Guo Shuai
Luo Yongjia
Zhang Miao

Wereldbeker klassement teamsprint

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Polen
3562,5
2
 Rusland
2850
3
 Frankrijk
2512,5
4
 Japan
2400
5
 China
2362,5
6
Nederland
2250

Keirin

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 02/11/2019
Minsk
Harrie Lavreysen
Denis Dmitrjev
Koyu Matsui
2. 10/11/2019
Glasgow
Sébastien Vigier
Maximilian Levy
Denis Dmitrjev
3. 30/11/2019
Hongkong
Callum Saunders
Jason Kenny
Matthijs Büchli
4. 07/12/2019
Cambridge
Azizulhasni Awang
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
5. 14/12/2019
Brisbane
Kevin Quintero
Matthew Glaetzer
Tomáš Bábek
6. 25/01/2020
Milton
Joachim Eilers
Kevin Quintero
Rafał Sarnecki

Wereldbeker klassement keirin

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Jai Angsuthasawit
1595
2
Denis Dmitrjev
1525
3
Kevin Quintero
1520
4
Shane Perkins
1380
5
Kwesi Browne
1000
6
Matthijs Büchli
975

Ploegenachtervolging

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Rasmus Pedersen

 Frankrijk
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Valentin Tabellion
Benjamin Thomas

 Italië
Elia Viviani
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Davide Plebani
2. 08/11/2019
Glasgow
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Rasmus Pedersen

 Italië
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Liam Bertazzo
 Frankrijk
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Valentin Tabellion
Benjamin Thomas
3. 29/11/2019
Hongkong
 Duitsland
Felix Groß
Theo Reinhardt
Leon Rohde
Domenic Weinstein
 Nieuw-Zeeland
Thomas Sexton
Dylan Kennett
Nicholas Kergozou
Corbin Strong
Campbell Stewart
 Zwitserland
Théry Schir
Valère Thiébaud
Cyrille Thièry
Alex Vogel
4. 06/12/2019 Cambridge
 Zwitserland
Stefan Bissegger
Robin Froidevaux
Claudio Imhof
Lukas Rüegg
Mauro Schmid
 Australië
Leigh Howard
Alexander Porter
Cameron Scott
Sam Welsford
Kelland O'Brien
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Regan Gough
Dylan Kennett
Jordan Kerby
Nicholas Kergozou
5. 13/12/2019
Brisbane
 Australië
Leigh Howard
Kelland O'Brien
Alexander Porter
Sam Welsford
Lucas Plapp
 Nieuw-Zeeland
Campbell Stewart
Jordan Kerby
Thomas Sexton
Corbin Strong
Regan Gough
 Zwitserland
Robin Froidevaux
Stefan Bissegger
Claudio Imhof
Mauro Schmid
6. 24/01/2020
Milton
 Frankrijk
Benjamin Thomas
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Kévin Vauquelin
Valentin Tabellion
 Italië
Davide Boscaro
Carloalberto Giordani
Giulio Masotto
Gidas Umbri
Stefano Moro
 Canada
Jackson Kinniburgh
Evan Burtnik
Chris Ernst
Amiel Flett-Brown
Sean Richardson

Wereldbeker klassement ploegenachtervolging

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Italië
4600
2
 Zwitserland
3900
3
 Rusland
3200
4
 Duitsland
3050
5
 Canada
2800
17
België
910

Individuele achtervolging

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 03/11/2019
Minsk
Filippo Ganna
John Archibald
Ashton Lambie

Wereldbeker klassement individuele achtervolging

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Filippo Ganna
500
2
John Archibald
450
3
Ashton Lambie
400
4
Stefan Bissegger
375
5
Aleksandr Jevtoesjenko
350
8
Rune Herregodts
275

Scratch (15 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 02/11/2019
Minsk
Jawhen Karaljok
Sebastián Mora
Eric Young
2. 10/11/2019
Glasgow
Felix English
Sebastián Mora
Maximilian Beyer
3. 01/12/2019
Hongkong
Roy Eefting
Christos Volikakis
Corbin Strong
4. 08/12/2019
Cambridge
Roman Gladysh
Roy Eefting
Christos Volikakis

Wereldbeker klassement scratch

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Christos Volikakis
1100
2
Jawhen Karaljok
1050
3
Sebastián Mora
990
4
Roy Eefting
950
5
Roman Gladysh
895
19
Robbe Ghys
375

Puntenkoers (40 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
Mark Stewart
Sebastián Mora
Andreas Graf

Wereldbeker klassement puntenkoers

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Mark Stewart
500
2
Sebastián Mora
450
3
Andreas Graf
400
4
Kenny De Ketele
375
5
Florian Maitre
350
20
Roy Pieters
90

Koppelkoers (50 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 03/11/2019
Minsk
 Denemarken
Lasse Norman Hansen
Michael Mørkøv
 Frankrijk
Bryan Coquard
Benjamin Thomas
 Spanje
Albert Torres
Sebastián Mora
2. 09/11/2019
Glasgow
 Frankrijk
Benjamin Thomas
Donavan Grondin
 Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
Oliver Wood
 Australië
Sam Welsford
Leigh Howard
3. 01/12/2019
Hongkong
 Duitsland
Roger Kluge
Theo Reinhardt
 Nieuw-Zeeland
Thomas Sexton
Campbell Stewart
 Verenigd Koninkrijk
Mark Stewart
Alfred Wright
4. 08/12/2019
Cambridge
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Campbell Stewart
 Australië
Kelland O'Brien
Cameron Meyer
 Italië
Michele Scartezzini
Francesco Lamon
5. 15/12/2019
Brisbane
 Australië
Cameron Meyer
Sam Welsford
 Nieuw-Zeeland
Aaron Gate
Thomas Sexton
 Frankrijk
Morgan Kneisky
Kévin Vauquelin
6. 26/01/2020
Milton
 Nederland
Jan-Willem van Schip
Yoeri Havik
 Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
Oliver Wood
 Frankrijk
Donavan Grondin
Benjamin Thomas

Wereldbeker klassement koppelkoers

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Italië
1825
2
 Frankrijk
1750
3
 Zwitserland
1735
4
 Verenigd Koninkrijk
1650
5
 Hongkong
1420
11
Nederland
1280
17
België
1025

Omnium

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 02/11/2019
Minsk
Matthew Walls
Elia Viviani
Rui Oliveira
2. 10/11/2019
Glasgow
Benjamin Thomas
Mark Stewart
Francesco Lamon
3. 30/11/2019
Hongkong
Campbell Stewart
Roger Kluge
Théry Schir
4. 07/12/2019
Cambridge
Campbell Stewart
Cameron Meyer
Artjom Zacharov
5. 14/12/2019
Brisbane
Aaron Gate
Roger Kluge
Eiya Hashimoto
6. 25/01/2020
Milton
Jan-Willem van Schip
Daniel Staniszewski
Gavin Hoover

Wereldbeker klassement omnium

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Christos Volikakis
1425
2
Roger Kluge
1360
3
Ignacio Prado
1350
4
Leung Ka Yu
1105
5
Jan-Willem van Schip
1050
18
Lindsay De Vylder
685

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
16 t/m 20 oktober 2019: Europese kampioenschappen baanwielrennen 2019 in
Apeldoorn
01/11/2019
Minsk
Ploegenachtervolging
 Verenigde Staten
Jennifer Valente
Christina Birch
Chloé Dygert
Emma White

 Duitsland
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Gudrun Stock
Mieke Kröger
 Italië
Letizia Paternoster
Martina Alzini
Elisa Balsamo
Marta Cavalli
Vittoria Guazzini
Teamsprint
Gazprom-RusVelo
Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
 Rusland
Natalia Antonova
Jekaterina Gnidenko
Team Erdgas.2012
Lea Sophie Friedrich
Pauline Grabosch
Puntenkoers 25 km
Jennifer Valente
Maria Giulia Confalonieri
Tatsjana Sjarakova
Scratch 10 km
Kirsten Wild
Martina Fidanza
Jennifer Valente
02/11/2019 Koppelkoers 30 km
 Nederland
Kirsten Wild
Amy Pieters
 Verenigd Koninkrijk
Laura Kenny
Emily Nelson
 Frankrijk
Clara Copponi
Marie Le Net
Sprint
Lee Wai Sze
Anastasia Vojnova
Emma Hinze
03/11/2019 Keirin
Emma Hinze
Mathilde Gros
Lee Hye-Jin
Omnium
Jennifer Valente
Letizia Paternoster
Laura Kenny
08/11/2019
Glasgow
Ploegenachtervolging
 Verenigd Koninkrijk
Katie Archibald
Eleanor Dickinson
Neah Evans
Elinor Barker
 Duitsland
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Gudrun Stock
Mieke Kröger
 Italië
Vittoria Guazzini
Chiara Consonni
Simona Frapporti
Silvia Valsecchi
Teamsprint

Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
 China
Zhong Tianshi
Zhuang Wei
Zhang Linyin
Team Erdgas.2012
Lea Sophie Friedrich
Pauline Grabosch
09/11/2019 Scratch 10 km
Karolina Karasiewicz
Anastasia Tsjoelkova (CAT)
Diana Klimova
Keirin
Katy Marchant
Emma Hinze
Mathilde Gros
Omnium
Kirsten Wild
Olga Zabelinskaja
Annette Edmondson
10/11/2019 Sprint
Lee Wai Sze
Emma Hinze
Olena Starikova
Koppelkoers 30 km
 Australië
Annette Edmondson
Georgia Baker
 Verenigd Koninkrijk
Katie Archibald
Elinor Barker
 Nederland
Kirsten Wild
Amy Pieters
29/11/2019
Hongkong
Ploegenachtervolging
 Nieuw-Zeeland
Michaela Drummond
Emily Shearman
Nicole Shields
Ally Wollaston
Jessie Hodges
 België
Jolien D'Hoore
Lotte Kopecky
Shari Bossuyt
Annelies Dom
Gilke Croket
 Zuid-Korea
Jang Suji
Kang Hyunkyung
Lee Jumi
Na Ah-reum
Teamsprint
 Duitsland
Pauline Grabosch
Emma Hinze
 China
Lin Junhong
Zhong Tianshi
Chen Feifei
China National Track Stars
Zhang Linyin
Zhuang Wei
30/11/2019 Koppelkoers 30 km
 Denemarken
Julie Leth
Trine Schmidt
 Nieuw-Zeeland
Jessie Hodges
Nicole Shields
 Italië
Chiara Consonni
Vittoria Guazzini
Sprint
Lee Wai Sze
Emma Hinze
Kelsey Mitchell (P2M)
Scratch 10 km
Anita Yvonne Stenberg
Verena Eberhardt
Maria Martins
01/12/2019 Keirin
Lee Hye-Jin
Liubov Basova
Yuka Kobayashi (DSR)
Omnium
Yumi Kajihara
Maria Martins
Jolien D'Hoore
06/12/2019
Cambridge
Ploegenachtervolging
 Nieuw-Zeeland
Rushlee Buchanan
Bryony Botha
Holly Edmondston
Kirstie James
Jaime Nielsen
 Australië
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
Annette Edmondson
Maeve Moroney-Plouffe
Alexandra Manly
 Canada
Allison Beveridge
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Georgia Simmerling
Teamsprint
 Nieuw-Zeeland
Natasha Hansen
Olivia Podmore
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
Gazprom-RusVelo
Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
07/12/2019 Koppelkoers 30 km
 Australië
Georgia Baker
Alexandra Manly
 Polen
Daria Pikulik
Nikol Plosaj
 Nieuw-Zeeland
Michaela Drummond
Jessie Hodges
Sprint
Anastasia Vojnova
Kelsey Mitchell (P2M)
Stephanie Morton
Scratch 10 km
Holly Edmondston
Olga Zabelinskaja
Lydia Gurley
08/12/2019 Keirin
Lee Hye-Jin
Lauriane Genest
Stephanie Morton
Omnium
Yumi Kajihara
Jennifer Valente
Allison Beveridge
13/12/2019
Brisbane
Ploegenachtervolging
 Australië
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
Annette Edmondson
Maeve Moroney-Plouffe
Alexandra Manly
 Nieuw-Zeeland
Bryony Botha
Rushlee Buchanan
Holly Edmondston
Racquel Sheath
Michaela Drummond
 Canada
Allison Beveridge
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Georgia Simmerling
Ariane Bonhomme
Teamsprint
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
 Rusland
Ekaterina Rogovaya
Anastasia Vojnova
 Australië
Stephanie Morton
Caitlin Ward
14/12/2019 Koppelkoers 30 km
 Australië
Georgia Baker
Annette Edmondson
 Frankrijk
Clara Copponi
Marie Le Net
 Verenigde Staten
Christina Birch
Kendall Ryan
Sprint
Lee Wai Sze
Stephanie Morton
Anastasia Vojnova
15/12/2019 Keirin
Martha Bayona
Stephanie Morton
Nicky Degrendele
Omnium
Jennifer Valente
Allison Beveridge
Holly Edmondston
24/01/2020
Milton
Ploegenachtervolging
 Verenigde Staten
Chloé Dygert
Jennifer Valente
Emma White
Lily Williams
 Frankrijk
Clara Copponi
Coralie Demay
Valentine Fortin
Marie Le Net
 Canada
Devaney Collier
Erin Attwell
Miriam Brouwer
Kinley Gibson
Teamsprint
 Canada
Lauriane Genest
Kelsey Mitchell
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
 Litouwen
Simona Krupeckaitė
Miglė Marozaitė
25/01/2020 Koppelkoers 30 km
 Verenigd Koninkrijk
Neah Evans
Laura Kenny
 België
Lotte Kopecky
Jolien D'Hoore
 Verenigde Staten
Megan Jastrab
Jennifer Valente
Sprint
Laurine van Riessen
Kelsey Mitchell
Madalyn Godby
26/01/2020 Keirin
Laurine van Riessen
Helena Casas Roige
Madalyn Godby
Omnium
Jennifer Valente
Letizia Paternoster
Emily Kay
26 t/m 1 maart 2020: Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2020 in
Berlijn

Uitslagen per discipline

Sprint

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 02/11/2019
Minsk
Lee Wai Sze
Anastasia Vojnova
Emma Hinze
2. 10/11/2019
Glasgow
Lee Wai Sze
Emma Hinze
Olena Starikova
3. 30/11/2019
Hongkong
Lee Wai Sze
Emma Hinze
Kelsey Mitchell (P2M)
4. 07/12/2019
Cambridge
Anastasia Vojnova
Kelsey Mitchell (P2M)
Stephanie Morton
5. 14/12/2019
Brisbane
Lee Wai Sze
Stephanie Morton
Anastasia Vojnova
6. 25/01/2020
Milton
Laurine van Riessen
Kelsey Mitchell
Madalyn Godby

Wereldbeker klassement sprint

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Lee Wai Sze
2000
2
Kelsey Mitchell
1550
3
Olena Starikova
1525
4
Anastasia Vojnova
1350
5
Emma Hinze
1300
6
Laurine van Riessen
1290
36
Nicky Degrendele
279

Teamsprint

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
Gazprom-RusVelo
Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
 Rusland
Natalia Antonova
Jekaterina Gnidenko
Team Erdgas.2012
Lea Sophie Friedrich
Pauline Grabosch
2. 08/11/2019
Glasgow

Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
 China
Zhong Tianshi
Zhuang Wei
Zhang Linyin
Team Erdgas.2012
Lea Sophie Friedrich
Pauline Grabosch
3. 29/11/2019
Hongkong
 Duitsland
Pauline Grabosch
Emma Hinze
 China
Lin Junhong
Zhong Tianshi
Chen Feifei
CNS
Zhang Linyin
Zhuang Wei
4. 06/12/2019
Cambridge
 Nieuw-Zeeland
Natasha Hansen
Olivia Podmore
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
Gazprom-RusVelo
Ekaterina Rogovaya
Darja Sjmeleva
5. 13/12/2019
Brisbane
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
 Rusland
Ekaterina Rogovaya
Anastasia Vojnova
 Australië
Stephanie Morton
Caitlin Ward
6. 24/01/2020
Milton
 Canada
Lauriane Genest
Kelsey Mitchell
 Polen
Marlena Karwacka
Urszula Łoś
 Litouwen
Simona Krupeckaitė
Miglė Marozaitė

Wereldbeker klassement teamsprint

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Polen
2350
2
 China
1900
3
 Rusland
1650
4
 Spanje
1450
5
 Litouwen
1425
11
Nederland
1000

Keirin

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 03/11/2019
Minsk
Emma Hinze
Mathilde Gros
Lee Hye-Jin
2. 09/11/2019
Glasgow
Katy Marchant
Emma Hinze
Mathilde Gros
3. 01/12/2019
Hongkong
Lee Hye-Jin
Liubov Basova
Yuka Kobayashi (DSR)
4. 08/12/2019
Cambridge
Lee Hye-Jin
Lauriane Genest
Stephanie Morton
5. 15/12/2019
Brisbane
Martha Bayona
Stephanie Morton
Nicky Degrendele
6. 26/01/2020
Milton
Laurine van Riessen
Helena Casas Roige
Madalyn Godby

Wereldbeker klassement keirin

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Liubov Basova
1705
2
Lee Hye-Jin
1625
3
Martha Bayona
1520
4
Emma Hinze
1325
5
Lauriane Genest
1190
7
Nicky Degrendele
1151
10
Laurine van Riessen
1040

Ploegenachtervolging

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
 Verenigde Staten
Jennifer Valente
Christina Birch
Chloé Dygert
Emma White

 Duitsland
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Gudrun Stock
Mieke Kröger
 Italië
Letizia Paternoster
Martina Alzini
Elisa Balsamo
Marta Cavalli
Vittoria Guazzini
2. 08/11/2019
Glasgow
 Verenigd Koninkrijk
Katie Archibald
Eleanor Dickinson
Neah Evans
Elinor Barker
 Duitsland
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Gudrun Stock
Mieke Kröger
 Italië
Vittoria Guazzini
Chiara Consonni
Simona Frapporti
Silvia Valsecchi
3. 29/11/2019
Hongkong
 Nieuw-Zeeland
Michaela Drummond
Emily Shearman
Nicole Shields
Ally Wollaston
Jessie Hodges
 België
Jolien D'Hoore
Lotte Kopecky
Shari Bossuyt
Annelies Dom
Gilke Croket
 Zuid-Korea
Jang Suji
Kang Hyunkyung
Lee Jumi
Na Ah-reum
4. 06/12/2019
Cambridge
 Nieuw-Zeeland
Rushlee Buchanan
Bryony Botha
Holly Edmondston
Kirstie James
Jaime Nielsen
 Australië
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
Annette Edmondson
Maeve Moroney-Plouffe
Alexandra Manly
 Canada
Allison Beveridge
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Georgia Simmerling
5. 13/12/2019
Brisbane
 Australië
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
Annette Edmondson
Maeve Moroney-Plouffe
Alexandra Manly
 Nieuw-Zeeland
Bryony Botha
Rushlee Buchanan
Holly Edmondston
Racquel Sheath
Michaela Drummond
 Canada
Allison Beveridge
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Georgia Simmerling
Ariane Bonhomme
6. 24/01/2020
Milton
 Verenigde Staten
Chloé Dygert
Jennifer Valente
Emma White
Lily Williams
 Frankrijk
Clara Copponi
Coralie Demay
Valentine Fortin
Marie Le Net
 Canada
Devaney Collier
Erin Attwell
Miriam Brouwer
Kinley Gibson

Wereldbeker klassement ploegenachtervolging

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Duitsland
3800
2
 Verenigde Staten
3350
3
 Frankrijk
3100
4
 België
3000
5
 Italië
2950

Scratch (10 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
Kirsten Wild
Martina Fidanza
Jennifer Valente
2. 09/11/2019
Glasgow
Karolina Karasiewicz
Anastasia Tsjoelkova (CAT)
Diana Klimova
3. 30/11/2019
Hongkong
Anita Yvonne Stenberg
Verena Eberhardt
Maria Martins
4. 07/12/2019
Cambridge
Holly Edmondston
Olga Zabelinskaja
Lydia Gurley

Wereldbeker klassement scratch

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Anastasia Tsjoelkova
1175
2
Martina Fidanza
895
3
Jennifer Valente
750
4
Anita Yvonne Stenberg
735
5
Maria Martins
700
12
Kirsten Wild
500
25
Gilke Croket
280

Puntenkoers (25 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 01/11/2019
Minsk
Jennifer Valente
Maria Giulia Confalonieri
Tatsjana Sjarakova

Wereldbeker klassement puntenkoers

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Jennifer Valente
500
2
Maria Giulia Confalonieri
450
3
Tatsjana Sjarakova
400
4
Amy Pieters
375
5
Anita Yvonne Stenberg
350
14
Annelies Dom
160

Koppelkoers (30 km)

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 02/11/2019
Minsk
 Nederland
Kirsten Wild
Amy Pieters
 Verenigd Koninkrijk
Laura Kenny
Emily Nelson
 Frankrijk
Clara Copponi
Marie Le Net
2. 10/11/2019
Glasgow
 Australië
Annette Edmondson
Georgia Baker
 Verenigd Koninkrijk
Katie Archibald
Elinor Barker
 Nederland
Kirsten Wild
Amy Pieters
3. 30/11/2019
Hongkong
 Denemarken
Julie Leth
Trine Schmidt
 Nieuw-Zeeland
Jessie Hodges
Nicole Shields
 Italië
Chiara Consonni
Vittoria Guazzini
4. 07/12/2019
Cambridge
 Australië
Georgia Baker
Alexandra Manly
 Polen
Daria Pikulik
Nikol Plosaj
 Nieuw-Zeeland
Michaela Drummond
Jessie Hodges
5. 14/12/2019
Brisbane
 Australië
Georgia Baker
Annette Edmondson
 Frankrijk
Clara Copponi
Marie Le Net
 Verenigde Staten
Christina Birch
Kendall Ryan
6. 25/01/2020
Milton
 Verenigd Koninkrijk
Neah Evans
Laura Kenny
 België
Lotte Kopecky
Jolien D'Hoore
 Verenigde Staten
Megan Jastrab
Jennifer Valente

Wereldbeker klassement koppelkoers

Plaats Naam Ploeg Punten
1
 Italië
1915
2
 Ierland
1635
3
 China
1605
4
 Australië
1500
5
 Verenigde Staten
1425
9
België
1400
17
Nederland
900

Omnium

Nr. Datum Plaats Eerste Tweede Derde
1. 03/11/2019
Minsk
Jennifer Valente
Letizia Paternoster
Laura Kenny
2. 09/11/2019
Glasgow
Kirsten Wild
Olga Zabelinskaja
Annette Edmondson
3. 01/12/2019
Hongkong
Yumi Kajihara
Maria Martins
Jolien D'Hoore
4. 08/12/2019
Cambridge
Yumi Kajihara
Jennifer Valente
Allison Beveridge
5. 15/12/2019
Brisbane
Jennifer Valente
Allison Beveridge
Holly Edmondston
6. 26/01/2020
Milton
Jennifer Valente
Letizia Paternoster
Emily Kay

Wereldbeker klassement omnium

Plaats Naam Ploeg Punten
1
Jennifer Valente
1950
2
Maria Martins
1560
3
Anita Yvonne Stenberg
1505
4
Yumi Kajihara
1375
5
Olga Zabelinskaja
1290
7
Jolien D'Hoore
1050
14
Kirsten Wild
800
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker baanwielrennen 2019/2020
Listen to this article