Wereldbeker freestyleskiën 2017/2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker freestyleskiën 2017/2018.

Wereldbeker freestyleskiën 2017/2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker freestyleskiën 2017/2018 (officieel: FIS World Cup Freestyle skiing) was een competitie voor freestyleskiërs die georganiseerd werd door de internationale skifederatie FIS. In de wereldbeker waren zowel voor mannen als voor vrouwen zes disciplines opgenomen (halfpipe, slopestyle, ski cross, aerials, moguls en dual moguls). Voor deze disciplines werden ieder afzonderlijk medailles uitgereikt, waarbij dual moguls en moguls als één discipline werden gerekend. Het seizoen begon op 26 augustus 2017 in het Nieuw-Zeelandse Cardrona en eindigde op 24 maart 2018 in het Canadese Quebec.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
27/08/2017
Cardrona
Slopestyle
James Woods
Andri Ragettli
Fabian Bösch
01/09/2017 Halfpipe
Alex Ferreira
Kevin Rolland
Simon d'Artois
03/11/2017
Kopenhagen
Big air Afgelast
18/11/2017
Milaan
Big air
Elias Ambühl
Hugo Burvall
Andri Ragettli
26/11/2017
Stubai
Slopestyle
Øystein Bråten
Evan McEachran
Colby Stevenson
01/12/2017
Mönchengladbach
Big air
Christian Nummedal
Oscar Wester
Øystein Bråten
08/12/2017
Copper Mountain
Halfpipe
David Wise
Noah Bowman
Simon d'Artois
07/12/2017
Val Thorens
Skicross
Christopher Del Bosco
Arnaud Bovolenta
Terence Tchiknavorian
09/12/2017 Skicross Afgelast
09/12/2017
Ruka
Moguls
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
Pavel Kolmakov
12/12/2017
Arosa
Skicross
Viktor Andersson
Kevin Drury
Victor Öhling Norberg
15/12/2017
Montafon
Skicross
Sergej Ridzik
Terence Tchiknavorian
Jean-Frédéric Chapuis
16/12/2017
Secret Garden
Aerials
Jia Zongyang
Maksim Goestik
Lewis Irving
17/12/2017 Aerials
Jia Zongyang
Qi Guangpu
Anton Koesjnir
22/12/2017 Halfpipe
Thomas Krief
Joel Gisler
Robin Briguet
21/12/2017
Innichen
Skicross
Marc Bischofberger
Christoph Wahrstötter
Thomas Zangerl
22/12/2017 Skicross
Marc Bischofberger
Viktor Andersson
Alex Fiva
21/12/2017
Thaiwoo
Moguls
Mikaël Kingsbury
Matt Graham
Troy Murphy
22/12/2017 Moguls
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
Matt Graham
23/12/2017
Font-Romeu
Slopestyle
Oscar Wester
Ferdinand Dahl
Øystein Bråten
06/01/2018
Moskou
Aerials
Anton Koesjnir
Ilja Boerov
Stanislav Nikitin
06/01/2018
Calgary
Moguls
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
Matt Graham
10/01/2018
Deer Valley
Moguls
Mikaël Kingsbury
Sho Endo
Bradley Wilson
11/01/2018 Moguls
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
Matt Graham
12/01/2018 Aerials
Maksim Boerov
Qi Guangpu
Anton Koesjnir
12/01/2018
Snowmass
Halfpipe
David Wise
Alex Ferreira
Aaron Blunck
13/01/2018 Slopestyle
Andri Ragettli
Ferdinand Dahl
Øystein Bråten
13/01/2018
Idre
Skicross
Alex Fiva
Marc Bischofberger
Jean-Frédéric Chapuis
14/01/2018 Skicross
Jean-Frédéric Chapuis
Alex Fiva
Jonas Devouassoux
19/01/2018
Mammoth
Halfpipe
Kyle Smaine
Alex Ferreira
Torin Yater-Wallace
21/01/2018 Slopestyle
Teal Harle
Andri Ragettli
Evan McEachran
19/01/2018
Lake Placid
Aerials
Jia Zongyang
Oleksandr Abramenko
Olivier Rochon
20/01/2018 Aerials
Maksim Boerov
Anton Koesjnir
Naoya Tabara
20/01/2018
Nakiska
Skicross
Paul Eckert
Christoph Wahrstötter
Marc Bischofberger
20/01/2018
Tremblant
Moguls
Ikuma Horishima
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
9 tot en met 25 februari 2018: Olympische Winterspelen 2018 in
Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
03/03/2018
Silvaplana
Slopestyle
Alexander Hall
Andri Ragettli
Evan McEachran
03/03/2018
Sunny Valley
Skicross
Jonas Lenherr
Kevin Drury
Jean-Frédéric Chapuis
04/03/2018 Skicross
Kevin Drury
Jonas Lenherr
Filip Flisar
03/03/2018
Tazawako
Moguls
Ikuma Horishima
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
04/03/2018 Dual moguls
Ikuma Horishima
Mikaël Kingsbury
Dmitri Reiherd
10/03/2018
Airolo
Dual moguls Afgelast
16/03/2018
Seiseralm
Slopestyle
Nick Goepper
Andri Ragettli
James Woods
17/03/2018
Kühtai
Halfpipe Afgelast
17/03/2018
Megève
Skicross Afgelast
18/03/2018 Dual moguls
Mikaël Kingsbury
Benjamin Cavet
Bradley Wilson
22/03/2018
Tignes
Halfpipe
Noah Bowman
Alex Ferreira
Simon d'Artois
24/03/2018
Quebec
Big air
Christian Nummedal
Hugo Burvall
Teal Harle

Eindstanden

Algemeen
# Naam Land Punten
1 Mikaël Kingsbury
 CAN
94,00
2 Alex Ferreira
 USA
60,33
3 Andri Ragettli
 SUI
60,00
4 Maksim Boerov
 RUS
59,17
5 Dmitri Reiherd
 KAZ
58,50
6 Jia Zongyang
 CHN
54,83
7 Anton Koesjnir
 BLR
53,33
8 David Wise
 USA
46,50
9 Marc Bischofberger
 SUI
46,20
10 Christian Nummedal
 NOR
45,80
Skicross
# Naam Land Punten
1 Marc Bischofberger
 SUI
462
2 Jean-Frédéric Chapuis
 FRA
403
3 Kevin Drury
 CAN
398
4 Alex Fiva
 SUI
349
5 Sergej Ridzik
 RUS
325
6 Jonas Lenherr
 SUI
316
7 François Place
 FRA
302
8 Paul Eckert
 GER
283
9 Thomas Zangerl
 AUT
252
10 Terence Tchiknavorian
 FRA
245
Big air
# Naam Land Punten
1 Christian Nummedal
 NOR
229
2 Elias Ambühl
 SUI
179
3 Hugo Burvall
 SWE
174
4 Jonas Hunziker
 SUI
121
5 Elias Syrjä
 FIN
115
6 Øystein Bråten
 NOR
110
7 Ralph Welponer
 ITA
102
8 Mac Forehand
 USA
84
9 Oscar Wester
 SWE
80
10 Andri Ragettli
 SUI
60
10 Teal Harle
 CAN
60
Aerials
# Naam Land Punten
1 Maksim Boerov
 RUS
355
2 Jia Zongyang
 CHN
329
3 Anton Koesjnir
 BLR
320
4 Maksim Goestik
 BLR
267
5 Qi Guangpu
 CHN
254
6 Oleksandr Abramenko
 UKR
182
7 Ilja Boerov
 RUS
161
8 Olivier Rochon
 CAN
157
9 Lewis Irving
 CAN
153
10 Jonathon Lillis
 USA
143
Halfpipe
# Naam Land Punten
1 Alex Ferreira
 USA
362
2 David Wise
 USA
279
3 Noah Bowman
 CAN
230
4 Simon d'Artois
 CAN
204
5 Birk Irving
 USA
192
6 Aaron Blunck
 USA
182
7 Thomas Krief
 FRA
160
8 Kevin Rolland
 FRA
138
9 Kyle Smaine
 USA
134
10 Robin Briguet
 SUI
124
Moguls
# Naam Land Punten
1 Mikaël Kingsbury
 CAN
940
2 Dmitri Reiherd
 KAZ
585
3 Ikuma Horishima
 JPN
441
4 Sho Endo
 JPN
342
5 Matt Graham
 AUS
334
6 Benjamin Cavet
 FRA
326
7 Choi Jae-woo
 KOR
288
8 Bradley Wilson
 USA
261
9 Sacha Theocharis
 FRA
244
10 Marc-Antoine Gagnon
 CAN
235
Slopestyle
# Naam Land Punten
1 Andri Ragettli
 CAN
420
2 Ferdinand Dahl
 NOR
277
3 Oscar Wester
 SWE
272
4 James Woods
 GBR
229
5 Øystein Bråten
 NOR
225
6 Nick Goepper
 USA
195
7 Alexander Hall
 USA
184
8 Jesper Tjäder
 SWE
175
9 Evan McEachran
 CAN
156
10 Jonas Hunziker
 SUI
156

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
27/08/2017
Cardrona
Slopestyle
Kelly Sildaru
Giulia Tanno
Jennie-Lee Burmansson
01/09/2017 Halfpipe
Cassie Sharpe
Kelly Sildaru
Marie Martinod
03/11/2017
Kopenhagen
Big air Afgelast
18/11/2017
Milaan
Big air
Coline Ballet-Baz
Johanne Killi
Giulia Tanno
26/11/2017
Stubai
Slopestyle
Jennie-Lee Burmansson
Katie Summerhayes
Caroline Claire
01/12/2017
Mönchengladbach
Big air
Giulia Tanno
Sarah Höfflin
Dominique Ohaco
08/12/2017
Copper Mountain
Halfpipe
Marie Martinod
Devin Logan
Zhang Kexin
07/12/2017
Val Thorens
Skicross
Sandra Näslund
Heidi Zacher
Kelsey Serwa
09/12/2017 Skicross Afgelast
09/12/2017
Ruka
Moguls
Britteny Cox
Audrey Robichaud
Marika Pertachija
12/12/2017
Arosa
Skicross
Sandra Näslund
Heidi Zacher
Brittany Phelan
15/12/2017
Montafon
Skicross
Fanny Smith
Heidi Zacher
Sandra Näslund
16/12/2017
Secret Garden
Aerials
Hanna Hoeskova
Xu Mengtao
Ashley Caldwell
17/12/2017 Aerials
Danielle Scott
Xu Mengtao
Kristina Spiridonova
22/12/2017 Halfpipe
Zhang Kexin
Yurie Wanabe
Valeria Demidova
21/12/2017
Innichen
Skicross
Heidi Zacher
Georgia Simmerling
Sandra Näslund
22/12/2017 Skicross
Sandra Näslund
Marielle Berger Sabbatel
Georgia Simmerling
21/12/2017
Thaiwoo
Moguls
Jaelin Kauf
Joelia Galysjeva
Andi Naude
22/12/2017 Moguls
Joelia Galysjeva
Jaelin Kauf
Andi Naude
23/12/2017
Font-Romeu
Slopestyle
Tess Ledeux
Jennie-Lee Burmansson
Tiril Sjåstad Christiansen
06/01/2018
Moskou
Aerials
Kiley McKinnon
Aleksandra Ramanoeskaja
Aleksandra Orlova
06/01/2018
Calgary
Moguls
Britteny Cox
Perrine Laffont
Justine Dufour-Lapointe
10/01/2018
Deer Valley
Moguls
Perrine Laffont
Jaelin Kauf
Morgan Schild
11/01/2018 Moguls
Jaelin Kauf
Perrine Laffont
Morgan Schild
12/01/2018 Aerials
Xu Mengtao
Kristina Spiridonova
Kong Fanyu
12/01/2018
Snowmass
Halfpipe
Cassie Sharpe
Brita Sigourney
Ayana Onozuka
13/01/2018 Slopestyle
Johanne Killi
Maggie Voisin
Isabel Atkin
13/01/2018
Idre
Skicross
Sandra Näslund
Marielle Berger Sabbatel
India Sherret
14/01/2018 Skicross
Sandra Näslund
Fanny Smith
Heidi Zacher
19/01/2018
Mammoth
Halfpipe
Brita Sigourney
Maddie Bowman
Devin Logan
21/01/2018 Slopestyle
Tiril Sjåstad Christiansen
Jennie-Lee Burmansson
Caroline Claire
19/01/2018
Lake Placid
Aerials
Lydia Lassila
Hanna Hoeskova
Laura Peel
20/01/2018 Aerials
Xu Mengtao
Lydia Lassila
Laura Peel
20/01/2018
Nakiska
Skicross
Sandra Näslund
Marielle Berger Sabbatel
Alizée Baron
20/01/2018
Tremblant
Moguls
Justine Dufour-Lapointe
Andi Naude
Joelia Galysjeva
9 tot en met 25 februari 2018: Olympische Winterspelen 2018 in
Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
03/03/2018
Silvaplana
Slopestyle
Tess Ledeux
Johanne Killi
Jennie-Lee Burmansson
03/03/2018
Sunny Valley
Skicross
Fanny Smith
Brittany Phelan
Katrin Ofner
04/03/2018 Skicross
Sandra Näslund
Brittany Phelan
Fanny Smith
03/03/2018
Tazawako
Moguls
Perrine Laffont
Justine Dufour-Lapointe
Keaton McCargo
04/03/2018 Dual moguls
Tess Johnson
Britteny Cox
Laura Grasemann
10/03/2018
Airolo
Dual moguls Afgelast
16/03/2018
Seiseralm
Slopestyle
Caroline Claire
Isabel Atkin
Yuki Tsubota
17/03/2018
Kühtai
Halfpipe Afgelast
17/03/2018
Megève
Skicross Afgelast
18/03/2018 Dual moguls
Jaelin Kauf
Perrine Laffont
Justine Dufour-Lapointe
22/03/2018
Tignes
Halfpipe
Cassie Sharpe
Marie Martinod
Brita Sigourney
24/03/2018
Quebec
Big air
Dara Howell
Silvia Bertagna
Megan Cressey

Eindstanden

Algemeen
# Naam Land Punten
1 Sandra Näslund
 SWE
87,00
2 Xu Mengtao
 CHN
67,50
3 Jennie-Lee Burmansson
 SWE
64,14
4 Perrine Laffont
 FRA
60,70
5 Hanna Hoeskova
 BLR
60,17
6 Jaelin Kauf
 USA
56,10
7 Cassie Sharpe
 CAN
54,83
8 Fanny Smith
 SUI
53,90
9 Brita Sigourney
 USA
51,00
10 Brittany Phelan
 CAN
48,90
Skicross
# Naam Land Punten
1 Sandra Näslund
 SWE
870
2 Fanny Smith
 SUI
539
3 Brittany Phelan
 CAN
489
4 Heidi Zacher
 GER
474
5 Marielle Berger Sabbatel
 FRA
422
6 Georgia Simmerling
 CAN
373
7 Kelsey Serwa
 CAN
344
8 Alizée Baron
 FRA
318
9 Katrin Ofner
 AUT
279
10 Sami Kennedy-Sim
 AUS
259
Big air
# Naam Land Punten
1 Silvia Bertagna
 ITA
162
2 Giulia Tanno
 SUI
160
3 Dominique Ohaco
 CHI
155
4 Sarah Höfflin
 SUI
130
5 Dara Howell
 CAN
100
5 Coline Ballet-Baz
 FRA
100
7 Johanne Killi
 NOR
80
8 Kea Kühnel
 GER
74
9 Megan Cressey
 CAN
60
10 Elena Gaskell
 CAN
45
Aerials
# Naam Land Punten
1 Xu Mengtao
 CHN
405
2 Hanna Hoeskova
 BLR
361
3 Kristina Spiridonova
 RUS
237
4 Aleksandra Ramanoeskaja
 BLR
211
5 Lydia Lassila
 AUS
200
6 Danielle Scott
 AUS
185
7 Laura Peel
 AUS
180
8 Kiley McKinnon
 USA
179
9 Aleksandra Orlova
 RUS
176
10 Alina Gridneva
 RUS
170
Halfpipe
# Naam Land Punten
1 Cassie Sharpe
 CAN
329
2 Brita Sigourney
 USA
306
3 Zhang Kexin
 CHN
264
4 Maddie Bowman
 USA
260
5 Marie Martinod
 FRA
241
6 Carly Margulies
 USA
217
7 Devin Logan
 USA
185
8 Valeria Demidova
 RUS
184
9 Saori Suzuki
 JPN
181
10 Annalisa Drew
 USA
177
Moguls
# Naam Land Punten
1 Perrine Laffont
 FRA
607
2 Jaelin Kauf
 USA
561
3 Britteny Cox
 AUS
467
4 Andi Naude
 CAN
462
5 Justine Dufour-Lapointe
 CAN
454
6 Joelia Galysjeva
 KAZ
420
7 Tess Johnson
 USA
356
8 Keaton McCargo
 USA
331
9 Audrey Robichaud
 CAN
287
10 Chloé Dufour-Lapointe
 CAN
254
Slopestyle
# Naam Land Punten
1 Jennie-Lee Burmansson
 SWE
449
2 Johanne Killi
 NOR
270
3 Caroline Claire
 USA
245
4 Tess Ledeux
 FRA
236
5 Anastasia Tatalina
 RUS
230
6 Tiril Sjåstad Christiansen
 NOR
216
7 Giulia Tanno
 SUI
180
8 Elena Gaskell
 CAN
180
9 Isabel Atkin
 GBR
176
10 Lana Proesakova
 RUS
160

Uitzendrechten

Mannen
Vrouwen
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker freestyleskiën 2017/2018
Listen to this article