Wereldbeker freestyleskiën 2018/2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker freestyleskiën 2018/2019.

Wereldbeker freestyleskiën 2018/2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker freestyleskiën 2018/2019 (officieel: FIS World Cup Freestyle skiing) was een competitie voor freestyleskiërs die georganiseerd werd door de internationale skifederatie FIS. In de wereldbeker zijn zowel voor mannen als voor vrouwen zes disciplines opgenomen (halfpipe, slopestyle, ski cross, aerials, moguls en dual moguls). Voor deze disciplines werden ieder afzonderlijk medailles uitgereikt, waarbij dual moguls en moguls als één discipline worden gerekend. Het seizoen begon op 7 september 2018 in het Nieuw-Zeelandse Cardrona en eindigde op 30 maart 2019 in het Zwitserse Silvaplana.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
07/09/2018
Cardrona
Big air
Andri Ragettli
Evan McEachran
Finn Bilous
04/11/2018
Modena
Big air
Birk Ruud
Alexander Hall
Andri Ragettli
23/11/2018
Stubai
Slopestyle
Henrik Harlaut
Mac Forehand
Ferdinand Dahl
07/12/2018
Ruka
Moguls
Mikaël Kingsbury
Benjamin Cavet
Walter Wallberg
07/12/2018
Copper Mountain
Halfpipe
Aaron Blunck
Miguel Porteous
David Wise
07/12/2018
Val Thorens[1]
Skicross Afgelast
08/12/2018 Skicross
15/12/2018
Thaiwoo
Moguls
Mikaël Kingsbury
Ikuma Horishima
Dmitri Reiherd
16/12/2018 Dual moguls
Mikaël Kingsbury
Oskar Elofsson
Benjamin Cavet
16/12/2018
Montafon[2]
Skicross Afgelast
17/12/2018
Arosa[3]
Skicross
Jonas Lenherr
Victor Öhling Norberg
Alex Fiva
20/12/2018
Secret Garden
Halfpipe
Simon d'Artois
Nico Porteous
Hunter Hess
21/12/2018
Innichen
Skicross
Jonathan Midol
Bastien Midol
Brady Leman
22/12/2018 Skicross
Joos Berry
Bastien Midol
Jonathan Midol
12/01/2019
Font-Romeu
Slopestyle
Alexander Hall
Philippe Langevin
Andri Ragettli
12/01/2019
Calgary
Moguls
Mikaël Kingsbury
Walter Wallberg
Daichi Hara
18/01/2019
Lake Placid
Moguls
Benjamin Cavet
Walter Wallberg
Matt Graham
19/01/2019 Aerials
Maksim Boerov
Wang Xindi
Stanislav Nikitin
19/01/2019
Idre Fjäll
Skicross
Alex Fiva
Bastien Midol
Daniel Traxler
20/01/2019 Skicross
Jean-Frédéric Chapuis
Daniel Traxler
Romain Détraz
26/01/2019
Blue Mountain
Skicross
Brady Leman
Bastien Midol
Johannes Rohrweck
26/01/2019
Mont Tremblant
Moguls
Mikaël Kingsbury
Ikuma Horishima
Dmitri Reiherd
27/01/2019
Seiser Alm
Slopestyle
Max Moffatt
Oliwer Magnusson
Kiernan Fagan
1 tot en met 9 februari 2019: Wereldkampioenschappen freestyleskiën 2019 in
Park City (telt niet mee voor wereldbeker)
16/02/2019
Moskou
Aerials
Stanislav Nikitin
Wang Xindi
Noé Roth
16/02/2019
Calgary
Halfpipe
David Wise
Nico Porteous
Noah Bowman
16/02/2019
Feldberg
Skicross
Ryan Regez
Florian Wilmsmann
Kevin Drury
17/02/2019 Skicross
Jean-Frédéric Chapuis
Romain Détraz
Ryan Regez
23/02/2019
Minsk
Aerials
Maksim Boerov
Anton Koesjnir
Stanislav Nikitin
23/02/2019
Tazawako
Moguls
Mikaël Kingsbury
Philippe Marquis
Bradley Wilson
24/02/2019 Dual moguls
Mikaël Kingsbury
Ikuma Horishima
Benjamin Cavet
23/02/2019
Sunny Valley
Skicross
Bastien Midol
Filip Flisar
Jean-Frédéric Chapuis
24/02/2019 Skicross
Bastien Midol
Alex Fiva
Brady Leman
02/03/2019
Sjymboelak
Moguls
Ikuma Horishima
Mikaël Kingsbury
Walter Wallberg
03/03/2019 Dual moguls Afgelast
02/03/2019
Shimao Lotus Mountain
Aerials
Sun Jiaxu
Wang Xindi
Eric Loughran
03/03/2019 Aerials
Sun Jiaxu
Noé Roth
Anton Koesjnir
09/03/2019
Mammoth
Halfpipe
Birk Irving
Simon d'Artois
Thomas Krief
10/03/2019 Slopestyle
Mac Forehand
Ferdinand Dahl
Kiernan Fagan
16/03/2019
Quebec
Big air
Lukas Müllauer
Fabian Bösch
Andri Ragettli
17/03/2019
Veysonnaz
Skicross
Jean-Frédéric Chapuis
Brady Leman
Bastien Midol
30/03/2019
Silvaplana
Slopestyle
Andri Ragettli
Colby Stevenson
Fabian Bösch

Eindstanden

Algemeen
# Naam Land Punten
1 Mikaël Kingsbury
 CAN
91,67
2 Bastien Midol
 FRA
68,73
3 Wang Xindi
 CHN
63,20
4 Sun Jiaxu
 CHN
59,60
5 Ikuma Horishima
 JPN
57,44
6 Benjamin Cavet
 FRA
52,20
7 Jean-Frédéric Chapuis
 FRA
52,00
8 Walter Wallberg
 SWE
51,22
9 Simon d'Artois
 CAN
51,20
10 Anton Koesjnir
 BLR
49,80
Skicross
# Naam Land Punten
1 Bastien Midol
 FRA
756
2 Jean-Frédéric Chapuis
 FRA
572
3 Alex Fiva
 SUI
503
4 Brady Leman
 CAN
419
5 Florian Wilmsmann
 GER
307
6 Daniel Traxler
 AUT
285
7 Jonathan Midol
 FRA
284
8 Jonas Lenherr
 SUI
272
9 Ryan Regez
 SUI
267
10 Romain Détraz
 SUI
260
Big air
# Naam Land Punten
1 Andri Ragettli
 SUI
220
2 Birk Ruud
 NOR
172
3 Fabian Bösch
 SUI
130
4 Lukas Müllauer
 AUT
105
5 Evan McEachran
 CAN
104
6 Alexander Hall
 USA
98
7 Finn Bilous
 NZL
92
8 Alex Beaulieu-Marchand
 CAN
84
9 Kai Mahler
 SUI
72
10 Elias Syrja
 FIN
57
Aerials
# Naam Land Punten
1 Wang Xindi
 CHN
316
2 Sun Jiaxu
 CHN
298
3 Anton Koesjnir
 BLR
249
4 Maksim Boerov
 RUS
236
5 Stanislav Nikitin
 RUS
220
6 Noé Roth
 SUI
169
7 Eric Loughran
 USA
150
8 Christopher Lillis
 USA
136
9 Felix Cormier-Boucher
 CAN
121
10 Justin Schoenefeld
 USA
120
Halfpipe
# Naam Land Punten
1 Simon d'Artois
 CAN
256
2 Nico Porteous
 NZL
225
3 David Wise
 USA
210
4 Hunter Hess
 USA
178
5 Thomas Krief
 FRA
164
6 Birk Irving
 USA
158
7 Noah Bowman
 CAN
124
8 Miguel Porteous
 NZL
120
9 Brendan Mackay
 CAN
115
10 Aaron Blunck
 USA
104
Moguls
# Naam Land Punten
1 Mikaël Kingsbury
 CAN
825
2 Ikuma Horishima
 JPN
517
3 Benjamin Cavet
 FRA
470
4 Walter Wallberg
 SWE
461
5 Matt Graham
 AUS
343
6 Daichi Hara
 JPN
325
7 Bradley Wilson
 USA
303
8 Dmitri Reiherd
 KAZ
232
9 Casey Andringa
 USA
206
10 Jimi Salonen
 FIN
199
Slopestyle
# Naam Land Punten
1 Mac Forehand
 USA
247
2 Max Moffatt
 CAN
213
3 Andri Ragettli
 SUI
205
4 Oliwer Magnusson
 SWE
185
5 Colby Stevenson
 USA
167
6 Alexander Hall
 USA
147
7 Colin Wili
 SUI
147
8 Philippe Langevin
 CAN
142
9 Ferdinand Dahl
 NOR
140
10 Kiernan Fagan
 USA
132

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
07/09/2018
Cardrona
Big air
Elena Gaskell
Caroline Claire
Yuki Tsubota
04/11/2018
Modena
Big air
Mathilde Gremaud
Sarah Höfflin
Kea Kühnel
23/11/2018
Stubai
Slopestyle
Kelly Sildaru
Sarah Höfflin
Mathilde Gremaud
07/12/2018
Ruka
Moguls
Perrine Laffont
Joelia Galysjeva
Tess Johnson
07/12/2018
Copper Mountain
Halfpipe
Kelly Sildaru
Cassie Sharpe
Brita Sigourney
07/12/2018
Val Thorens[1]
Skicross Afgelast
08/12/2018 Skicross
15/12/2018
Thaiwoo
Moguls
Jaelin Kauf
Jakara Anthony
Perrine Laffont
16/12/2018 Dual moguls
Jaelin Kauf
Perrine Laffont
Joelia Galysjeva
16/12/2018
Montafon[2]
Skicross Afgelast
17/12/2018
Arosa[3]
Skicross
Fanny Smith
Sandra Näslund
Marielle Thompson
20/12/2018
Secret Garden
Halfpipe
Zhang Kexin
Rachael Karker
Li Fanghui
21/12/2018
Innichen
Skicross
Fanny Smith
Sandra Näslund
Marielle Berger Sabbatel
22/12/2018 Skicross
Sandra Näslund
Marielle Thompson
Sanna Lüdi
12/01/2019
Font-Romeu
Slopestyle
Sarah Höfflin
Eileen Gu
Giulia Tanno
12/01/2019
Calgary
Moguls
Joelia Galysjeva
Perrine Laffont
Jaelin Kauf
18/01/2019
Lake Placid
Moguls
Jakara Anthony
Perrine Laffont
Tess Johnson
19/01/2019 Aerials
Xu Mengtao
Shao Qi
Xu Nuo
19/01/2019
Idre Fjäll
Skicross
Heidi Zacher
Marielle Thompson
Fanny Smith
20/01/2019 Skicross
Fanny Smith
Brittany Phelan
Kelsey Serwa
26/01/2019
Blue Mountain
Skicross
Fanny Smith
Marielle Thompson
Alizée Baron
26/01/2019
Mont Tremblant
Moguls
Perrine Laffont
Jakara Anthony
Justine Dufour-Lapointe
27/01/2019
Seiser Alm
Slopestyle
Eileen Gu
Megan Oldham
Julia Krass
1 tot en met 9 februari 2019: Wereldkampioenschappen freestyleskiën 2019 in
Park City (telt niet mee voor wereldbeker)
16/02/2019
Moskou
Aerials
Aleksandra Ramanoeskaja
Laura Peel
Xu Mengtao
16/02/2019
Calgary
Halfpipe
Cassie Sharpe
Rachael Karker
Zhang Kexin
16/02/2019
Feldberg
Skicross
Sandra Näslund
Lisa Andersson
Alizée Baron
17/02/2019 Skicross
Sandra Näslund
Andrea Limbacher
Brittany Phelan
23/02/2019
Minsk
Aerials
Xu Mengtao
Xu Sicun
Shao Qi
23/02/2019
Tazawako
Moguls
Perrine Laffont
Jakara Anthony
Joelia Galysjeva
24/02/2019 Dual moguls
Perrine Laffont
Jaelin Kauf
Jakara Anthony
23/02/2019
Sunny Valley
Skicross
Fanny Smith
Sandra Näslund
Andrea Limbacher
24/02/2019 Skicross
Fanny Smith
Sanna Lüdi
Alizée Baron
02/03/2019
Sjymboelak
Moguls
Joelia Galysjeva
Perrine Laffont
Justine Dufour-Lapointe
03/03/2019 Dual moguls Afgelast
02/03/2019
Shimao Lotus Mountain
Aerials
Laura Peel
Xu Sicun
Ashley Caldwell
03/03/2019 Aerials
Xu Mengtao
Ashley Caldwell
Xu Sicun
09/03/2019
Mammoth
Halfpipe
Cassie Sharpe
Kelly Sildaru
Zhang Kexin
10/03/2019 Slopestyle
Mathilde Gremaud
Johanne Killi
Megan Oldham
16/03/2019
Quebec
Big air
Mathilde Gremaud
Kea Kühnel
Elena Gaskell
17/03/2019
Veysonnaz
Skicross
Marielle Thompson
Sandra Näslund
Alizée Baron
30/03/2019
Silvaplana
Slopestyle
Megan Oldham
Tess Ledeux
Silvia Bertagna

Eindstanden

Algemeen
# Naam Land Punten
1 Perrine Laffont
 FRA
86,67
2 Xu Mengtao
 CHN
82,00
3 Fanny Smith
 SUI
72,64
4 Sandra Näslund
 SWE
68,64
5 Jaelin Kauf
 USA
63,33
6 Jakara Anthony
 AUS
60,56
7 Xu Sicun
 CHN
59,80
8 Marielle Thompson
 CAN
59,64
9 Joelia Galysjeva
 KAZ
59,22
10 Megan Oldham
 CAN
56,20
Skicross
# Naam Land Punten
1 Fanny Smith
 SUI
799
2 Sandra Näslund
 SWE
755
3 Marielle Thompson
 CAN
656
4 Alizée Baron
 FRA
484
5 Brittany Phelan
 CAN
467
6 Andrea Limbacher
 AUT
419
7 Sanna Lüdi
 SUI
418
8 Kelsey Serwa
 CAN
355
9 Heidi Zacher
 GER
348
10 India Sherret
 CAN
321
Big air
# Naam Land Punten
1 Elena Gaskell
 CAN
210
2 Mathilde Gremaud
 SUI
200
3 Kea Kühnel
 GER
140
4 Silvia Bertagna
 ITA
118
5 Yuki Tsubota
 CAN
110
6 Caroline Claire
 USA
109
7 Sarah Höfflin
 SUI
80
8 Coline Ballet-Baz
 FRA
76
9 Margaux Hackett
 NZL
56
10 Megan Oldham
 CAN
45
Lara Wolf
 AUT
Dara Howell
 CAN
Aerials
# Naam Land Punten
1 Xu Mengtao
 CHN
410
2 Xu Sicun
 CHN
299
3 Laura Peel
 AUS
256
4 Ashley Caldwell
 USA
240
5 Shao Qi
 CHN
202
6 Madison Varmette
 USA
197
7 Winter Vinecki
 USA
156
8 Olga Poljoek
 UKR
143
9 Aleksandra Ramanoeskaja
 BLR
128
10 Megan Nick
 USA
125
Halfpipe
# Naam Land Punten
1 Cassie Sharpe
 CAN
280
2 Rachael Karker
 CAN
260
3 Zhang Kexin
 CHN
256
4 Kelly Sildaru
 EST
180
5 Li Fanghui
 CHN
156
6 Brita Sigourney
 USA
150
7 Abigale Hansen
 USA
130
8 Jang Yu-jin
 KOR
108
9 Yurie Watabe
 JPN
107
10 Elisabeth Gram
 AUT
86
Moguls
# Naam Land Punten
1 Perrine Laffont
 FRA
780
2 Jaelin Kauf
 USA
570
3 Jakara Anthony
 AUS
545
4 Joelia Galysjeva
 KAZ
533
5 Tess Johnson
 USA
349
6 Justine Dufour-Lapointe
 CAN
303
7 Chloé Dufour-Lapointe
 CAN
291
8 Junko Hoshino
 JPN
241
9 Hinako Tomitaka
 JPN
238
10 Laura Grasemann
 GER
237
Slopestyle
# Naam Land Punten
1 Megan Oldham
 CAN
281
2 Sarah Höfflin
 SUI
280
3 Eileen Gu
 USA
204
4 Mathilde Gremaud
 SUI
192
5 Silvia Bertagna
 ITA
184
6 Johanne Killi
 NOR
182
7 Julia Krass
 USA
155
8 Caroline Claire
 USA
121
9 Tess Ledeux
 FRA
118
10 Kelly Sildaru
 EST
100

Uitzendrechten

Mannen
Vrouwen
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker freestyleskiën 2018/2019
Listen to this article