Wereldbeker mountainbike - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker mountainbike.

Wereldbeker mountainbike

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldbeker mountainbike
Regio mondiaal
Periode maart–augustus
Discipline mountainbike
Type mountainbikewedstijd
Geschiedenis
Eerste editie 1991
Aantal edities 28 (2018)
Eerste winnaar
John Tomac
Laatste winnaar
Nino Schurter
Laatste Bel. winnaar
Filip Meirhaeghe
(2002)
Laatste Ned. winnaar
Bart Brentjens
(1994)
Meeste zeges
Nino Schurter (7)
Portaal 
 
Wielersport

De wereldbeker mountainbike is een serie wedstrijden in het mountainbiken, die elk seizoen worden georganiseerd door de UCI. De wedstrijden worden over de hele wereld gereden. In elke van de wedstrijden zijn er punten te verdienen en aan het eind van het seizoen wint de renner met de meeste punten.

Het hoofdonderdeel is de olympische discipline 'cross-country' die sinds 1991 op het programma staat. In 1993 kwam daar het onderdeel 'downhill' bij. Vier andere disciplines zijn onderdeel geweest van de wereldbeker mountainbike, maar staan niet langer onderdeel van het programma, de 'dual-slalom' (1998–2001), 'cross-country tijdrit' (alleen 2001), 'four-cross' (2002–2011) en de 'marathon' (2005–2008).

Cross-country

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
1991
John Tomac
Gerhard Zadrobilek
David Wiens
1992
Thomas Frischknecht
John Tomac
Ned Overend
1993
Thomas Frischknecht
John Tomac
Peter Hric
1994
Bart Brentjens
Ned Overend
Tinker Juarez
1995
Thomas Frischknecht
Rune Høydahl
Jan Erik Østergaard
1996
Christophe Dupouey
Thomas Frischknecht
Miguel Martinez
1997
Miguel Martinez
Christophe Dupouey
Cadel Evans
1998
Cadel Evans
Miguel Martinez
Rune Høydahl
1999
Cadel Evans
Miguel Martinez
Christoph Sauser
2000
Miguel Martinez
Bas van Dooren
Christophe Dupouey
2001
Roland Green
José Antonio Hermida
Miguel Martinez
2002
Filip Meirhaeghe
Christoph Sauser
Thomas Frischknecht
2003
Julien Absalon
Christoph Sauser
Filip Meirhaeghe
2004
Christoph Sauser
Roel Paulissen
Filip Meirhaeghe
2005
Christoph Sauser
José Antonio Hermida
Julien Absalon
2006
Julien Absalon
Christoph Sauser
José Antonio Hermida
2007
Julien Absalon
José Antonio Hermida
Christoph Sauser
2008
Julien Absalon
Christoph Sauser
José Antonio Hermida
2009
Julien Absalon
José Antonio Hermida
Burry Stander
2010
Nino Schurter
Julien Absalon
Jaroslav Kulhavý
2011
Jaroslav Kulhavý
Nino Schurter
Julien Absalon
2012
Nino Schurter
Burry Stander
Jaroslav Kulhavý
2013
Nino Schurter
Daniel McConnell
Julien Absalon
2014
Julien Absalon
Nino Schurter
Daniel McConnell
2015
Nino Schurter
Julien Absalon
Jaroslav Kulhavý
2016
Julien Absalon
Nino Schurter
Maxime Marotte
2017
Nino Schurter
Stéphane Tempier
Maxime Marotte
2018
Nino Schurter
Mathieu van der Poel
Maxime Marotte
2019
Nino Schurter
Mathieu van der Poel
Henrique Avancini
2020

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
1991
Sara Ballantyne
Juli Furtado
Regina Stiefl
1992
Ruthie Matthes
Juli Furtado
Chantal Daucourt
1993
Juli Furtado
Ruthie Matthes
Alison Sydor
1994
Juli Furtado
Caroline Alexander
Alison Sydor
1995
Juli Furtado
Alison Sydor
Paola Pezzo
1996
Alison Sydor
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Juli Furtado
1997
Paola Pezzo
Alison Sydor
Chantal Daucourt
1998
Alison Sydor
Laurence Leboucher
Paola Pezzo
1999
Alison Sydor
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Annabella Stropparo
2000
Barbara Blatter
Alison Dunlap
Alison Sydor
2001
Barbara Blatter
Caroline Alexander
Margarita Fullana
2002
Alison Dunlap
Sabine Spitz
Margarita Fullana
2003
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Sabine Spitz
Irina Kalentjeva
2004
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Marie-Hélène Prémont
Annabella Stropparo
2005
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Sabine Spitz
Marie-Hélène Prémont
2006
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Marie-Hélène Prémont
Sabine Spitz
2007
Irina Kalentjeva
Marie-Hélène Prémont
Ren Chengyuan
2008
Marie-Hélène Prémont
Catharine Pendrel
Margarita Fullana
2009
Elisabeth Osl
Lene Byberg
Catharine Pendrel
2010
Catharine Pendrel
Willow Koerber
Eva Lechner
2011
Julie Bresset
Catharine Pendrel
Irina Kalentjeva
2012
Catharine Pendrel
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Kateřina Nash
2013
Tanja Žakelj
Eva Lechner
Kateřina Nash
2014
Jolanda Neff
Catharine Pendrel
Tanja Žakelj
2015
Jolanda Neff
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Lea Davison
2016
Catharine Pendrel
Annika Langvad
Emily Batty
2017
Jana Belomoina
Maja Włoszczowska
Annika Langvad
2018
Jolanda Neff
Annika Langvad
Emily Batty
2019
Kate Courtney
Jolanda Neff
Pauline Ferrand-Prévot
2020

Cross-country tijdrit

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
2001
Marco Bui
Roland Green
Michael Rasmussen

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
2001
Barbara Blatter
Annabella Stropparo
Margarita Fullana

Marathon

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
2005
Mauro Bettin
Alban Lakata
Dario Acquaroli
2006
Héctor Leonardo Páez
Thomas Dietsch
Roland Stauder
2007
Thomas Dietsch
Massimo De Bertolis
Alban Lakata
2008
Héctor Leonardo Páez
Thomas Dietsch
Alban Lakata

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
2005
Daniela Louis
Esther Süss
Anna Enocsson
2006
Pia Sundstedt
Esther Süss
Elena Giacomuzzi
2007
Pia Sundstedt
Esther Süss
Ivonne Kraft
2008
Pia Sundstedt
Esther Süss
Blaža Klemenčič

Downhill

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
1993
Jürgen Beneke
John Tomac
Stefano Migliorini
1994
François Gachet
Jürgen Beneke
Nicolas Vouilloz
1995
Nicolas Vouilloz
Mike King
Myles Rockwell
1996
Nicolas Vouilloz
Marcus Klausmann
Thomas Misser
1997
Corrado Herin
Jürgen Beneke
Thomas Misser
1998
Nicolas Vouilloz
David Vazquez Lopez
Cédric Gracia
1999
Nicolas Vouilloz
Steve Peat
Gerwin Peters
2000
Nicolas Vouilloz
Steve Peat
David Vazquez Lopez
2001
Greg Minnaar
Nicolas Vouilloz
Mickael Pascal
2002
Steve Peat
Cédric Gracia
Chris Kovarik
2003
Nathan Rennie
Cédric Gracia
Mickael Pascal
2004
Steve Peat
Sam Hill
Nathan Rennie
2005
Greg Minnaar
Sam Hill
Nathan Rennie
2006
Steve Peat
Sam Hill
Greg Minnaar
2007
Sam Hill
Matti Lehikoinen
Steve Peat
2008
Greg Minnaar
Sam Hill
Gee Atherton
2009
Sam Hill
Greg Minnaar
Steve Peat
2010
Gee Atherton
Greg Minnaar
Sam Blenkinsop
2011
Aaron Gwin
Greg Minnaar
Gee Atherton
2012
Aaron Gwin
Greg Minnaar
Gee Atherton
2013
Steve Smith
Gee Atherton
Greg Minnaar
2014
Josh Bryceland
Aaron Gwin
Troy Brosnan
2015
Aaron Gwin
Loic Bruni
Troy Brosnan
2016
Aaron Gwin
Danny Hart
Troy Brosnan
2017
Aaron Gwin
Troy Brosnan
Greg Minnaar
2018
Amaury Pierron
Danny Hart
Troy Brosnan
2019

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
1993
Regina Stiefl
Giovanna Bonazzi
Missy Giove
1994
Kim Sonier
Anne-Caroline Chausson
Missy Giove
1995
Regina Stiefl
Giovanna Bonazzi
Kim Sonier
1996
Missy Giove
Anne-Caroline Chausson
Leigh Donovan
1997
Missy Giove
Anne-Caroline Chausson
Leigh Donovan
1998
Anne-Caroline Chausson
Missy Giove
Nolvenn Le Caer
1999
Anne-Caroline Chausson
Missy Giove
Katja Repo
2000
Anne-Caroline Chausson
Missy Giove
Leigh Donovan
2001
Anne-Caroline Chausson
Missy Giove
Sabrina Jonnier
2002
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
2003
Sabrina Jonnier
Fionn Griffiths
Tracy Moseley
2004
Céline Gros
Sabrina Jonnier
Marielle Saner
2005
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
Rachel Atherton
2006
Tracy Moseley
Sabrina Jonnier
Rachel Atherton
2007
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
Tracey Hannah
2008
Rachel Atherton
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
2009
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
Emmeline Ragot
2010
Sabrina Jonnier
Floriane Pugin
Myriam Nicole
2011
Tracy Moseley
Floriane Pugin
Rachel Atherton
2012
Rachel Atherton
Emmeline Ragot
Myriam Nicole
2013
Rachel Atherton
Emmeline Ragot
Manon Carpenter
2014
Manon Carpenter
Rachel Atherton
Emmeline Ragot
2015
Rachel Atherton
Manon Carpenter
Tahnée Seagrave
2016
Rachel Atherton
Manon Carpenter
Tracey Hannah
2017
Myriam Nicole
Tahnée Seagrave
Tracey Hannah
2018
Rachel Atherton
Tahnée Seagrave
Tracey Hannah
2019

Dual-slalom

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
1998
Brian Lopes
Dave Cullinan
Eric Carter
1999
Eric Carter
Brian Lopes
Cédric Gracia
2000
Brian Lopes
Cédric Gracia
Wade Bootes
2001
Brian Lopes
Eric Carter
Mickaël Deldycke

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
1998
Katrina Miller
Sari Jörgensen
Sabrina Jonnier
1999
Katrina Miller
Leigh Donovan
Tara Llanes
2000
Anne-Caroline Chausson
Tara Llanes
Leigh Donovan
2001
Leigh Donovan
Katrina Miller
Tara Llanes

4-Cross

Mannen

Jaar Goud Zilver Brons
2002
Brian Lopes
Cédric Gracia
Mike King
2003
Eric Carter
Michal Prokop
Mike King
2004
Michal Prokop
Brian Lopes
Guido Tschugg
2005
Brian Lopes
Michal Prokop
Cédric Gracia
2006
Michal Prokop
Jared Graves
Kamil Tatarkovic
2007
Brian Lopes
Michal Prokop
Jared Graves
2008
Rafael Álvarez
Guido Tschugg
Dan Atherton
2009
Jared Graves
Joost Wichman
Romain Saladini
2010
Jared Graves
Tomáš Slavík
Joost Wichman
2011
Jared Graves
Roger Rinderknecht
Tomáš Slavík

Vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
2002
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Katrina Miller
2003
Katrina Miller
Sabrina Jonnier
Mio Suemasa
2004
Sabrina Jonnier
Tara Llanes
Jill Kintner
2005
Jill Kintner
Anneke Beerten
Jana Horáková
2006
Jill Kintner
Katrina Miller
Tara Llanes
2007
Anneke Beerten
Jill Kintner
Mio Suemasa
2008
Anneke Beerten
Anita Molcik
Melissa Buhl
2009
Anneke Beerten
Fionn Griffiths
Jill Kintner
2010
Anita Molcik
Anneke Beerten
Jana Horáková
2011
Anneke Beerten
Melissa Buhl
Lucia Oetjen
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker mountainbike
Listen to this article