Wereldbeker mountainbike 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker mountainbike 2006.

Wereldbeker mountainbike 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

16e editie
Organisator Internationale Wielerunie (UCI)
Eindklassementen
XCO mannen
Julien Absalon
XCO vrouwen
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Navigatie
<<< 2005     2007 >>>
Portaal 
 
Wielersport

De Wereldbeker mountainbike 2006 was de zestiende editie van deze internationale wedstrijdcyclus voor mountainbikers. Er werd gestreden in vier disciplines: cross-country (XC), marathon (MX), downhill (DH) en four cross (4X).

Cross Country

Overzicht

Datum Locatie Winnaar Winnares
#1 01/04
Curaçao, Nederlandse Antillen
Bart Brentjes
Gunn-Rita Dahle
#2 14/05
Madrid, Spanje
Julien Absalon
Gunn-Rita Dahle
#3 21/05
Spa-Francorchamps, België
Julien Absalon
Gunn-Rita Dahle
#4 27/05
Fort William, Groot-Brittannië
Julien Absalon
Nina Göhl
#5 26/06
Mont-Sainte-Anne, Canada
Christoph Sauser
Marie-Hélène Prémont
#6 09/09
Schladming, Oostenrijk
Christoph Sauser
Marie-Hélène Prémont


Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Julien Absalon
Bianchi Agos 1205
Christoph Sauser
Specialized Factory Racing 1080
José Antonio Hermida
Multivan Merida Biking Team 960
4
Bart Brentjens
Giant-Racing-Team 800
5
Florian Vogel
Scott-Swisspower MTB 713
6
Liam Killeen
Specialized Factory Racing 652
7
Roel Paulissen
Giant-Racing-Team 648
8
Ralph Näf
Multivan Merida Biking Team 610
9
Nino Schurter
Scott-Swisspower MTB 481
10
Michael Weiss
410
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Gunn-Rita Dahle
Multivan Merida Biking Team 1300
Marie-Hélène Prémont
Rocky Mountain Business 1105
Sabine Spitz
Specialized Factory Racing 900
4
Irina Kalentieva
896
5
Margarita Fullana
Spiuk Illes Balears 700
6
Nina Göhl
Multivan Merida Biking Team 685
7
Lene Byberg
Bikin'cyprus Int. 596
8
Mary McConneloug
577
9
Chengyuan Ren
China 560
10
Maja Wloszczowska
Kenda/Seven/NoTubes 545


Marathon

Overzicht

Datum Locatie Winnaar Winnares
#1 06/05
Naousa, Griekenland
Leonardo Páez
Daniela Louis
#2 17/06
Mont-Sainte-Anne, Canada
Alban Lakata
Pia Sundstedt
#3 09/07
Villabassa, Italië
Leonardo Páez
Esther Süss
#4 29/07
Val Thorens, Frankrijk
Kashi Leuchs
Pia Sundstedt


Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Leonardo Páez
Team Full Dynamix 780
Thomas Dietsch
Bianchi Agos 590
Roland Stauder
Corratec World Team 570
4
Alban Lakata
Specialized Factory Team 504
5
Kashi Leuchs
Cannondale Vredestein 381
6
Ivan Rybarnik
Khs. Cenytsku.Cz 378
7
Mauro Bettin
Team Full Dynamix 290
8
Daniel Gathof
Team Vaude 266
9
Massimo De Bertolis
Team Full Dynamix 222
10
Dario Acquaroli
Team Full Dynamix 215
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Pia Sundstedt
Gamlakarleby 860
Esther Süss
Ghost International RT 710
Elena Giacomuzzi
Dragon Bike Strigno 630
4
Daniela Louis
Team Stoeckli-Craft 570
5
Andrea Kuster
TG Huetten Price 380
6
Marg Fedyna
ERTC/Redbike 360
7
Anna Enocsson
Ghost International RT 360
8
Alexandra Hober
280
9
Fabienne Heinzmann
210
10
Elizabeth Scalia
200

Downhill

Overzicht

Datum Locatie Winnaar Winnares
#1 07/05
Vigo, Spanje
Mick Hannah
Tracy Moseley
#2 28/05
Fort William, Groot-Brittannië
Sam Hill
Tracy Moseley
#3 04/06
Willingen, Duitsland
Steve Peat
Tracy Moseley
#4 24/06
Mont-Sainte-Anne, Canada
Chris Kovarik
Sabrina Jonnier
#5 01/07
Balneário Camboriú, Brazilië
Matti Lehikoinen
Rachel Atherton
#6 10/09
Schladming, Oostenrijk
Sam Hill
Sabrina Jonnier


Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Steve Peat
974
Samuel Hill
936
Greg Minnaar
890
4
Nathan Rennie
809
5
Gee Atherton
758
6
Matti Lehikoinen
695
7
Marc Beaumont
691
8
Michael Hannah
662
9
Chris Kovarik
623
10
Cédric Gracia
614
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Tracy Moseley
1263
Sabrina Jonnier
1205
Rachel Atherton
1020
4
Emmeline Ragot
907
5
Helen Gaskell
674
6
Céline Gros
658
7
Mariëlle Saner
525
8
Pizarro Bernardita
487
9
Fionn Griffiths
485
10
Mio Suemasa
397

Four Cross

Overzicht

Datum Locatie Winnaar Winnares
#1 06/05
Vigo, Spanje
Michal Prokop
Jill Kintner
#2 27/05
Fort William, Groot-Brittannië
Michal Prokop
Jill Kintner
#3 03/06
Willingen, Duitsland
Jared Graves
Jill Kintner
#4 24/06
Mont-Sainte-Anne, Canada
Michal Prokop
Katrina Miller
#5 01/07
Balneário Camboriú, Brazilië
Michal Prokop
Jill Kintner
#6 09/09
Schladming, Oostenrijk
Kamil Tatarkovic
Fionn Griffiths


Eindklassementen

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Michal Prokop
1240
Jared Graves
680
Kamil Tatarkovic
620
4
Roger Rinderknecht
620
5
Joost Wichman
555
6
Chris Powell
380
7
Gee Atherton
360
8
Cédric Gracia
330
9
Jurg Meijer
300
10
Dan Atherton
210
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
Jill Kintner
1060
Katrina Miller
630
Tara Llanes
600
4
Anneke Beerten
410
5
Fionn Griffiths
320
6
Melissa Buhl
320
7
Joey Gough
230
8
Jana Horaková
210
9
Sabrina Jonnier
190
10
Anita Molcik
180

Zie ook

  • Wereldkampioenschappen mountainbike 2006
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker mountainbike 2006
Listen to this article