Wereldkampioenschappen atletiek 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2011.

Wereldkampioenschappen atletiek 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen atletiek 2011
Gehouden in Daegu, Zuid-Korea
Jaar 2011
Data 27 augustus t/m 4 september
Sport Atletiek
Organisator IAAF
Deelnemers 1943[1] atleten uit 202[1] landen
Evenementen 47
Navigatie
2009     2013
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen atletiek van 2011 werden van 27 augustus tot en met 4 september gehouden in het Daegu Blue Arc Stadium in Daegu, Zuid-Korea.

Tijdens het congres van de IAAF op 27 maart 2007 was besloten deze wereldkampioenschappen (WK) toe te wijzen aan Daegu en die van 2013 aan Moskou. Voor 2011 waren de steden Daegu, Moskou en Brisbane in de race. Göteborg trok zich in december 2006 terug.

Prestaties Belgische en Nederlandse selectie

België

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Anne Zagré
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
13,47
-
-
7
-
-
Élodie Ouédraogo
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
55,40
55,29
-
3
5
-
Sara Aerts
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,38
1,74
12,49
DNS
DNS
DNS
DNS
DNF
8
22
20
-
-
-
-
-
Kevin Borlée veroverde als enige van alle Belgische en Nederlandse deelnemers een medaille: brons op de 400 m.
Kevin Borlée veroverde als enige van alle Belgische en Nederlandse deelnemers een medaille: brons op de 400 m.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Kevin Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
44,77
45,02
44,90
2
2
Brons
Jonathan Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
45,16
45,14
45,07
2
2
5
Jeroen D'hoedt
(1500 m)
1e ronde
halve finale
finale
3.45,54
-
-
10
-
-
Thomas Van Der Plaetsen
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,20
7,79
12,76
2,17
49,46
14,79
37,20
5,10
58,91
4.45,86
8069
23
1
28
1
11
19
25
2
13
15
13
Jonathan Borlée
Antoine Gillet
Nils Duerinck
Kevin Borlée
(4 × 400 m estafette)
1e ronde
finale
3.00,71
3.00,41
1
5

Nederland

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Dafne Schippers
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
22,69
22,92
-
1
5
-
Yvonne Hak
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
2.03,05
-
-
6
-
-
Monique Jansen
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
58,23
-
7
-
Remona Fransen
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,57
1,80
13,76
25,17
6,06
38,03
2.16,80
6027
2
10
14
2
12
10
7
19
Kadene Vassell, Dafne Schippers, Anouk Hagen,
Jamile Samuel
(reserves: Marit Dopheide, Nikki van Leeuwen)
(4 × 100 m estafette)
1e ronde
finale
43,44 (ev. NR)
-
3
-
Met een vijfde plaats op de tienkamp was Eelco Sintnicolaas in Daegu veruit de best presterende Nederlander.
Met een vijfde plaats op de tienkamp was Eelco Sintnicolaas in Daegu veruit de best presterende Nederlander.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Churandy Martina
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
10,32
10,29
-
3
6
-
Churandy Martina
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
20,70
DNS
-
5
-
-
Bram Som
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.46,79
1.46,69
-
3
6
-
Erik Cadée
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
61,62
-
11
-
Rutger Smith
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
62,12
-
8
-
Eelco Sintnicolaas
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
10,76
7,29
14,13
1,93
48,35
14,42
42,23
5,20
61,07
4.25,40
8298
1
12
4
9
1
4
7
1
4
3
5
Ingmar Vos
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
10,82
7,41
13,86
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNF
2
7
5
-
-
-
-
-
-
-
-
Giovanni Codrington, Brian Mariano, Jerrel Feller,
Patrick van Luijk
(niet gestart: Churandy Martina, reserve: Mike van Kruchten)
(4 × 100 m estafette)
1e ronde
finale
DQ
-
3
-

Resultaten

100 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Yohan Blake
 JAM
SB 9,92
Zilver Walter Dix
 USA
10,08
Brons Kim Collins
 SKN
10,09
4 Christophe Lemaitre
 FRA
10,19
5 Daniel Bailey
 ANT
10,26
6 Jimmy Vicaut
 FRA
10,27
7 Nesta Carter
 JAM
10,95
Usain Bolt
 JAM
DSQ
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Carmelita Jeter
 USA
10,90
Zilver Veronica Campbell
 JAM
10,97
Brons Kelly-Ann Baptiste
 TRI
10,98
4 Shelly-Ann Fraser
 JAM
10,99
5 Blessing Okagbare
 NGR
11,12
6 Kerron Stewart
 JAM
11,15
7 Ivet Lalova
 BUL
11,27
8 Marshevet Myers
 USA
11,33

200 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Usain Bolt
 JAM
WL 19,40
Zilver Walter Dix
 USA
SB 19,70
Brons Christophe Lemaitre
 FRA
NR 19,80
4 Jaysuma Saidy Ndure
 NOR
SB 19,95
5 Nickel Ashmeade
 JAM
20,29
6 Bruno de Barros
 BRA
20,31
7 Rondel Sorrillo
 TRI
20,34
- Alonso Edward
 PAN
DNF
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Veronica Campbell
 JAM
SB 22,22
Zilver Carmelita Jeter
 USA
22,37
Brons Allyson Felix
 USA
22,42
4 Shalonda Solomon
 USA
22,61
5 Kerron Stewart
 JAM
22,70
6 Debbie Ferguson
 BAH
22,96
7 Hrystyna Stuy
 UKR
23,02
8 Sherone Simpson
 JAM
23,17

400 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Kirani James
 GRN
PB 44,60
Zilver LaShawn Merritt
 USA
44,63
Brons Kevin Borlée
 BEL
44,90
4 Jermaine Gonzales
 JAM
44,99
5 Jonathan Borlée
 BEL
45,07
6 Rondell Bartholomew
 GRN
45,45
7 Tabarie Henry
 ISV
45,55
8 Femi Ogunode
 QAT
45,55
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Amantle Montsho
 BOT
NR 49,56
Zilver Allyson Felix
 USA
PB 49,59
Brons Anastasia Kapatsjinskaja
 RUS
50,24
4 Francena McCorory
 USA
50,45
5 Antonina Krivosjapka
 RUS
50,66
6 Shericka Williams
 JAM
50,79
7 Sanya Richards
 USA
51,32
8 Novlene Williams-Mills
 JAM
52,89

800 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud David Rudisha
 KEN
1.43,91
Zilver Abubaker Kaki Khamis
 SUD
1.44,41
Brons Joeri Borzakovski
 RUS
1.44,49
4 Marcin Lewandowski
 POL
1.44,80
5 Nick Symmonds
 USA
1.45,12
6 Adam Kszczot
 POL
1.45,25
7 Alfred Yego
 KEN
1.45,83
8 Mohammed Aman
 ETH
1.45,93
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Caster Semenya
 RSA
SB 1.56,35
Zilver Janeth Jepkosgei
 KEN
SB 1.57,42
Brons Alysia Montano
 USA
SB 1.57,48
4 Maggie Vessey
 USA
SB 1.58,50
5 Kenia Sinclair
 JAM
1.58,66
DSQ Maria Savinova
 RUS
WL 1.55,87
DSQ Jekaterina Kostetskaja
 RUS
1.57,82
DSQ Joelia Roesanova
 RUS
1.59,74

1500 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Asbel Kiprop
 KEN
3.35,69
Zilver Silas Kiplagat
 KEN
3.35,92
Brons Matthew Centrowitz
 USA
3.36,08
4 Manuel Olmedo
 ESP
3.36,33
5 Abdalaati Iguider
 MAR
3.36,56
6 Mohamed Moustaoui
 MAR
3.36,80
7 Mekonnen Gebremedhin
 ETH
3.36,81
8 Eduar Villanueva
 VEN
3.37,31
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Jennifer Simpson
 USA
4.05,40
Zilver Hannah England
 GBR
4.05,68
Brons Natalia Rodríguez
 ESP
4.05,87
4 Btissam Lakhouad
 MAR
4.06,18
5 Kalkidan Gezahegne
 ETH
4.06,42
6 Ingvill Måkestad Bovim
 NOR
4.06,85
7 Mimi Belete
 BRN
4.07,60
8 Tugba Karakaya
 TUR
4.08,14

5000 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Mo Farah
 GBR
13.23,36
Zilver Bernard Lagat
 USA
13.23,64
Brons Dejen Gebremeskel
 ETH
13.23,92
4 Isiah Koech
 KEN
13.24,95
5 Abera Kuma
 ETH
13.25,50
6 Thomas Longosiwa
 KEN
13.26,73
7 Eliud Kipchoge
 KEN
13.27,27
- Imane Merga
 ETH
DSQ
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Vivian Cheruiyot
 KEN
14.55,36
Zilver Sylvia Kibet
 KEN
14.56,21
Brons Meseret Defar
 ETH
14.56,94
4 Sentayehu Ejigu
 ETH
14.59,99
5 Mercy Cherono
 KEN
15.00,23
6 Linet Masai
 KEN
15.01,01
7 Lauren Fleshman
 USA
15.09,25
8 Genzebe Dibaba
 ETH
15.09,35

10.000 m

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Ibrahim Jeilan
 ETH
27.13,81
Zilver Mo Farah
 GBR
27.14,07
Brons Imane Merga
 ETH
27.19,14
4 Zersenay Tadese
 ERI
27.22,57
5 Martin Mathathi
 KEN
27.23,87
6 Peter Cheruiyot
 KEN
PB 27.25,63
7 Galen Rupp
 USA
SB 27.26,84
8 Sileshi Sihine
 ETH
27.34,11
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Vivian Cheruiyot
 KEN
PB 30.48,98
Zilver Sally Kipyego
 KEN
30.50,04
Brons Linet Masai
 KEN
SB 30.53,59
4 Priscah Cherono
 KEN
PB 30.56,43
5 Meselech Melkamu
 ETH
SB 30.56,55
6 Shitaye Eshete
 BRN
NR 31.21,57
7 Shalane Flanagan
 USA
31.25,57
8 Ana Félix
 POR
31.37,03

3000 m steeple

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Ezekiel Kemboi
 KEN
8.14,85
Zilver Brimin Kipruto
 KEN
8.16,05
Brons Mahiedine Mekhissi-Benabbad
 FRA
8.16,09
4 Bouabdellah Tahri
 FRA
8.17,56
5 Roba Gari
 ETH
8.18,37
6 Jacob Araptany
 UGA
8.18,67
7 Richard Mateelong
 KEN
8.19,31
8 Ion Luchianov
 MDA
SB 8.19,69
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Habiba Ghribi
 TUN
NR 9.11,97
Zilver Milcah Chemos Cheywa
 KEN
9.17,16
Brons Mercy Njoroge
 KEN
9.17,88
4 Lydia Rotich
 KEN
9.25,74
5 Sofia Assefa
 ETH
9.28,24
6 Hanane Ouhaddou
 MAR
9.32,36
DSQ Joelia Zaripova
 RUS
9.07,03
DSQ Binnaz Uslu
 TUR
9.31,06

110 m horden / 100 m horden

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Jason Richardson
 USA
13,16
Zilver Liu Xiang
 CHN
13,27
Brons Andy Turner
 GBR
13,44
4 David Oliver
 USA
13,44
5 William Sharman
 GBR
13,67
6 Aries Merritt
 USA
13,67
Dwight Thomas
 JAM
DNF
Dayron Robles
 CUB
DSQ
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Sally Pearson
 AUS
CR 12,28
Zilver Danielle Carruthers
 USA
PB 12,47
Brons Dawn Harper
 USA
PB 12,47
4 Tiffany Porter
 GBR
12,63
5 Tatyana Dektyareva
 RUS
12,82
6 Nikkita Holder
 CAN
12,93
7 Phylicia George
 CAN
17,97
- Kellie Wells
 USA
DNF

400 m horden

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud David Greene
 GBR
48,26
Zilver Javier Culson
 PUR
48,44
Brons L.J. van Zyl
 RSA
48,80
4 Félix Sánchez
 DOM
48,87
5 Cornel Fredericks
 RSA
49,12
6 Bershawn Jackson
 USA
49,24
7 Angelo Taylor
 USA
49,31
8 Aleksandr Derevyagin
 RUS
49,32
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Lashinda Demus
 USA
WL 52,47
Zilver Melaine Walker
 JAM
SB 52,73
Brons Natalja Antjoech
 RUS
53,85
4 Kaliese Spencer
 JAM
54,01
5 Anastasiya Rabchenyuk
 UKR
SB 54,18
6 Vanja Stambolova
 BUL
54,23
7 Zuzana Hejnová
 CZE
54,23
8 Elena Churakova
 RUS
55,17

4 x 100 m estafette

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Nesta Carter
Michael Frater
Yohan Blake
Usain Bolt
 JAM
WR 37,04
Zilver Teddy Tinmar
Christophe Lemaitre
Yannick Lesourd
Jimmy Vicaut
 FRA
SB 38,20
Brons Jason Rogers
Kim Collins
Antoine Adams
Brijesh Lawrence
 SKN
38,49
4 Pawel Stempel
Dariusz Kuc
Robert Kubaczyk
Kamil Krynski
 POL
38,50
5 Michael Tumi
Simone Collio
Emanuele Di Gregorio
Fabio Cerutti
 ITA
38,96
6 Keston Bledman
Marc Burns
Aaron Armstrong
Richard Thompson
 TRI
39,01
- Christian Malcolm
Craig Pickering
Marlon Devonish
Harry Aikines-Aryeetey
 GBR
DNF
- Trell Kimmons
Justin Gatlin
Darvis Patton
Walter Dix
 USA
DNF
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Bianca Knight
Allyson Felix
Marshevet Myers
Carmelita Jeter
 USA
WL 41,56
Zilver Shelly-Ann Fraser
Kerron Stewart
Sherone Simpson
Veronica Campbell
 JAM
NR 41,70
Brons Olesya Povh
Nataliya Pohrebnyak
Marija Rjemjen
Hrystyna Stuy
 UKR
SB 42,51
4 Kai Selvon
Kelly-Ann Baptiste
Semoy Hackett
Michelle-Lee Ahye
 TRI
42,58
5 Myriam Soumaré
Céline Distel
Lina Jacques-Sébastien
Véronique Mang
 FRA
42,70
6 Joelia Goesjtsjina
Natalia Rusakova
Elizabeta Savlinis
Aleksandra Fedoriva
 RUS
42,93
7 Gloria Asumnu
Oludamola Osayomi
Agnes Osazuwa
Blessing Okagbare
 NGR
42,93
8 Ana Claudia Silva
Vanda Gomes
Franciela Krasucki
Rosângela Santos
 BRA
43,10

4 x 400 m estafette

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Greg Nixon
Bershawn Jackson
Angelo Taylor
LaShawn Merritt
 USA
2.59,31
Zilver Shane Victor
Ofentse Mogawane
Willem de Beer
L.J. van Zyl
 RSA
2.59,87
Brons Allodin Fothergill
Jermaine Gonzales
Riker Hylton
Leford Green
 JAM
3.00,10
4 Maksim Dyldin
Konstantin Svechkar
Pavel Trenikhin
Denis Alekseyev
 RUS
SB 3.00,22
5 Jonathan Borlée
Antoine Gillet
Nils Duerinck
Kevin Borlée
 BEL
SB 3.00,41
6 Vincent Kosgei
Vincent Kiilu
Anderson Mutegi
Mark Mutai
 KEN
3.01,15
7 Richard Strachan
Nigel Levine
Christopher Clarke
Martyn Rooney
 GBR
3.01,16
8 Jonas Plass
Kamghe Gaba
Miguel Rigau
Thomas Schneider
 GER
3.01,37
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Sanya Richards
Allyson Felix
Jessica Beard
Francena McCorory
 USA
WL 3.18,09
Zilver Rosemarie Whyte
Davita Prendergast
Novlene Williams
Shericka Williams
 JAM
NR 3.18,71
Brons Antonina Krivosjapka
Natalja Antjoech
Ljoedmila Litvinova
Anastasia Kapatsjinskaja
 RUS
SB 3.19,36
4 Perri Shakes-Drayton
Nicola Sanders
Christine Ohuruogu
Lee McConnell
 GBR
3.23,63
5 Natalja Pyhyda
Anastasiya Rabchenyuk
Hanna Yaroshchuk
Antonina Jefremova
 UKR
SB 3.23,86
6 Hanna Tashpulatava
Yulyana Yushchanka
Ilona Voesovitsj
Svjatlana Voesovitsj
 BLR
3.25,64
7 Denisa Rosolová
Zuzana Bergrová
Jitka Bartonicková
Zuzana Hejnová
 CZE
3.26,57
8 Omolara Omotosho
Muizat Odumosu
Margaret Etim
Bukola Abogunloko
 NGR
3.29,82

Hoogspringen

Mannen
# Atleet Land Hoogte
Goud Jesse Williams
 USA
2,35
Zilver Aleksey Dmitrik
 RUS
2,35
Brons Trevor Barry
 BAH
PB 2,32
4 Jaroslav Bába
 CZE
2,32
5 Dimítrios Chondrokoúkis
 GRE
PB 2,32
6 Ivan Oechov
 RUS
2,32
7 Mutaz Essa Barshim
 QAT
2,32
8 Aleksandr Sjoestov
 RUS
2,29
Vrouwen
# Atlete Land Hoogte
Goud Anna Tsjitsjerova
 RUS
2,03
Zilver Blanka Vlašić
 CRO
SB 2,03
Brons Antonietta Di Martino
 ITA
2,00
4 Jelena Slesarenko
 RUS
SB 1,97
5 Svetlana Sjkolina
 RUS
1,97
6 Xingjuan Zheng
 CHN
1,93
6 Deirdre Ryan
 IRL
1,93
8 Doreen Amata
 NGR
1,93

Polsstokhoogspringen

Mannen
# Atleet Land Hoogte
Goud Paweł Wojciechowski
 POL
WL 5,90
Zilver Lázaro Borges
 CUB
WL, NR 5,90
Brons Renaud Lavillenie
 FRA
5,85
4 Łukasz Michalski
 POL
PB 5,85
5 Malte Mohr
 GER
5,85
6 Konstadínos Filippídis
 GRE
NR 5,75
7 Mateusz Didenkow
 POL
PB 5,75
8 Fábio Gomes da Silva
 BRA
5,65
Vrouwen
# Atlete Land Hoogte
Goud Fabiana Murer
 BRA
AR 4,85
Zilver Martina Strutz
 GER
NR 4,80
Brons Svetlana Feofanova
 RUS
SB 4,75
4 Jennifer Suhr
 USA
4,70
5 Yarisley Silva
 CUB
NR 4,70
6 Jelena Isinbajeva
 RUS
4,65
7 Jirina Ptácniková
 CZE
SB 4,65
8 Nikoléta Kiriakopoúlou
 RUS
4,65

Verspringen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud Dwight Phillips
 USA
SB 8,45
Zilver Mitchell Watt
 AUS
8,33
Brons Ngonidzashe Makusha
 ZIM
8,29
4 Yahya Berrabah
 MAR
8,23
5 Luvo Manyonga
 RSA
8,21
6 Aleksandr Menkov
 RUS
8,19
7 Christian Reif
 GER
8,19
8 Sebastian Bayer
 GER
SB 8,17
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Brittney Reese
 USA
6,82
Zilver Olga Koetsjerenko
 RUS
6,77
Brons Ineta Radēviča
 LAT
SB 6,76
4 Nastassia Mirontsjyk - Ivanova
 BLR
6,74
5 Carolina Klüft
 SWE
6,56
6 Janay DeLoach
 USA
6,56
7 Darja Klisjina
 RUS
6,50
8 Karin Mey Melis
 TUR
6,44

Hink-stap-springen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud Christian Taylor
 USA
WL 17,96
Zilver Phillips Idowu
 GBR
SB 17,77
Brons Will Claye
 USA
PB 17,50
4 Alexis Copello
 CUB
17,47
5 Nelson Évora
 POR
SB 17,35
6 Christian Olsson
 SWE
17,23
7 Leevan Sands
 BAH
SB 17,21
8 Benjamin Compaoré
 FRA
17,17
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Olha Saladoecha
 UKR
14,94
Zilver Olga Rypakova
 KAZ
14,89
Brons Caterine Ibargüen
 COL
14,84
4 Mabel Gay
 CUB
PB 14,67
5 Yamilé Aldama
 GBR
SB 14,50
6 Yargelis Savigne
 CUB
14,43
7 Anna Kuropatkina
 RUS
14,23
8 Baya Rahouli
 ALG
14,12

Kogelstoten

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud David Storl
 GER
PB 21,78
Zilver Dylan Armstrong
 CAN
21,64
Brons Christian Cantwell
 USA
21,36
4 Reese Hoffa
 USA
20,99
5 Marco Fortes
 POR
20,83
6 Ryan Whiting
 USA
20,75
7 Adam Nelson
 USA
20,29
DSQ Andrej Michnevitsj
 BLR
21,40
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Valerie Adams
 NZL
CR 21,24
Zilver Nadzeja Astaptsjoek
 BLR
20,05
Brons Jillian Camarena-Williams
 USA
20,02
4 Gong Lijiao
 CHN
19,97
5 Jevgenia Kolodko
 RUS
PB 19,78
6 Li Ling
 CHN
19,71
7 Anna Avdejeva
 RUS
SB 19,54
8 Nadine Kleinert
 GER
SB 19,26

Discuswerpen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud Robert Harting
 GER
68,97
Zilver Gerd Kanter
 EST
66,95
Brons Ehsan Hadadi
 IRI
SB 66,08
4 Märt Israel
 EST
65,20
5 Benn Harradine
 AUS
64,77
6 Virgilijus Alekna
 LTU
64,09
7 Vikas Gowda
 IND
64,05
8 Jorge Fernández
 CUB
63,54
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Li Yanfeng
 CHN
66,52
Zilver Nadine Müller
 GER
65,97
Brons Yarelis Barrios
 CUB
SB 65,73
4 Żaneta Glanc
 POL
63,91
5 Stephanie Brown-Trafton
 USA
63,85
6 Tan Jian
 CHN
62,96
7 Dragana Tomašević
 SRB
SB 62,48
8 Nicoleta Grasu
 ROU
62,08

Kogelslingeren

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud Koji Murofushi
 JPN
SB 81,24
Zilver Krisztián Pars
 HUN
SB 81,18
Brons Primož Kozmus
 SLO
SB 79,39
4 Markus Esser
 GER
79,12
5 Pavel Kryvitski
 BLR
78,53
6 Kirill Ikonnikov
 RUS
78,37
7 Szymon Ziółkowski
 POL
77,64
8 Nicola Vizzoni
 ITA
77,04
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Tatjana Lysenko
 RUS
SB 77,13
Zilver Betty Heidler
 GER
76,06
Brons Wenxiu Zhang
 CHN
75,03
4 Yipsi Moreno
 CUB
SB 74,48
5 Anita Włodarczyk
 POL
SB 73,56
6 Bianca Perie
 ROU
SB 72,04
7 Kathrin Klaas
 GER
71,89
DSQ Zalina Marghieva
 MDA
70,27

Speerwerpen

Mannen
# Atleet Land Afstand
Goud Matthias de Zordo
 GER
SB 86,27
Zilver Andreas Thorkildsen
 NOR
84,78
Brons Guillermo Martínez
 CUB
84,30
4 Vítězslav Veselý
 CZE
SB 84,11
5 Fatih Avan
 TUR
83,34
6 Roman Avramenko
 UKR
82,51
7 Jarrod Bannister
 AUS
SB 82,25
8 Mark Frank
 GER
81,81
Vrouwen
# Atlete Land Afstand
Goud Barbora Špotáková
 CZE
SB 71,58
Zilver Sunette Viljoen
 RSA
AR 68,38
Brons Christina Obergföll
 GER
65,24
4 Katharina Molitor
 GER
64,32
5 Kimberley Mickle
 AUS
61,96
6 Martina Ratej
 SLO
61,65
7 Jarmila Klimešová
 CZE
59,27
DQ Maria Abakoemova
 RUS
CR 71,99

Tienkamp / Zevenkamp

Mannen
# Atleet Land Punten
Goud Trey Hardee
 USA
8607
Zilver Ashton Eaton
 USA
8505
Brons Leonel Suárez
 CUB
SB 8501
4 Aleksej Drozdov
 RUS
8313
5 Eelco Sintnicolaas
 NED
8298
6 Mihail Dudaš
 SRB
PB 8256
7 Pascal Behrenbruch
 GER
8211
8 Jan Felix Knobel
 GER
8200
Vrouwen
# Atlete Land Punten
Goud Jessica Ennis
 GBR
6751
Zilver Jennifer Oeser
 GER
6572
Brons Karolina Tymińska
 POL
PB 6544
4 Natalja Dobrynska
 UKR
SB 6539
5 Lilli Schwarzkopf
 GER
6321
6 Antoinette Nana Djimou Ida
 FRA
6309
7 Austra Skujytė
 LTU
6297
DQ Tatjana Tsjernova
 RUS
WL 6880[2]

Marathon

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Abel Kirui
 KEN
SB 2:07.38
Zilver Vincent Kipruto
 KEN
2:10.06
Brons Feyisa Lilesa
 ETH
SB 2:10.32
4 Abderrahime Bouramdane
 MAR
2:10.55
5 David Barmasai
 KEN
2:11.39
6 Eliud Kiptanui
 KEN
2:11.50
7 Hiroyuki Horibata
 JPN
2:11.52
8 Ruggero Pertile
 ITA
2:11.57
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Edna Kiplagat
 KEN
2:28.43
Zilver Priscah Jeptoo
 KEN
2:29.00
Brons Sharon Cherop
 KEN
SB 2:29.14
4 Bezunesh Bekele
 ETH
2:29.21
5 Yukiko Ababa
 JPN
2:29.35
6 Zhu Xiaolin
 CHN
2:29.58
7 Isabellah Andersson
 SWE
2:30.13
8 Wang Jiali
 CHN
2:30.25

20 km snelwandelen

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Valeri Bortsjin
 RUS
1:19.56
Zilver Vladimir Kanajkin
 RUS
1:20.27
Brons Luis Fernando López
 COL
SB 1:20.38
4 Wang Zhen
 CHN
1:20.54
5 Stanislav Jemeljanov
 RUS
1:21.11
6 Kim Hyun-sub
 KOR
1:21.17
7 Roeslan Dmytrenko
 UKR
SB 1:21.31
8 Yusuke Suzuki
 JPN
1:21.39
Vrouwen
# Atlete Land Tijd
Goud Liu Hong
 CHN
1:30.00
Zilver Elisa Rigaudo
 ITA
SB 1:30.44
Brons Qieyang Shenjie
 CHN
1:31.14
4 Susana Feitor
 POR
1:31.26
5 Ana Cabecinha
 POR
1:31.36
6 Kristina Saltanovic
 LTU
SB 1:31.40
7 Beatriz Pascual
 ESP
1:31.46
8 Inês Henriques
 POR
1:32.06
DQ Olga Kaniskina
 RUS
1:29.42[3]
DQ Anisja Kirdjapkina
 RUS
1:30.13[4]

50 km snelwandelen

Mannen
# Atleet Land Tijd
Goud Sergej Bakoelin
 RUS
3:41.24
Zilver Denis Nizjegorodov
 RUS
SB 3:42.45
Brons Jared Tallent
 AUS
SB 3:43.36
4 Tianfeng Si
 CHN
3:44.40
5 Luke Adams
 AUS
SB 3:45.31
6 Koichiro Morioka
 JPN
3:46.21
7 Chil-sung Park
 KOR
NR 3:47.13
8 Faguang Xu
 CHN
3:47.19

Legenda

  • AR = Werelddeelrecord (Area Record)
  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
12 8 5 25
2
 Rusland
9 4 6 19
3
 Kenia
7 6 4 17
4
 Jamaica
4 4 1 9
5
 Duitsland
3 3 1 7
6
 Verenigd Koninkrijk
2 4 1 7
7
 China
1 2 1 4
8
 Australië
1 1 1 3
9
 Ethiopië
1 0 4 5
10
 Oekraïne
1 0 1 2
11
 Japan
1 0 0 1
 Botswana
1 0 0 1
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
 Polen
1 0 0 1
 Brazilië
1 0 0 1
 Grenada
1 0 0 1
17
 Zuid-Afrika
0 2 2 4
18
 Cuba
0 1 3 4
 Frankrijk
0 1 3 4
20
 Wit-Rusland
0 1 1 2
21
 Hongarije
0 1 0 1
 Soedan
0 1 0 1
 Estland
0 1 0 1
 Tunesië
0 1 0 1
 Kazachstan
0 1 0 1
 Puerto Rico
0 1 0 1
 Canada
0 1 0 1
 Tsjechië
0 1 0 1
 Kroatië
0 1 0 1
 Noorwegen
0 1 0 1
31
 Colombia
0 0 2 2
 Saint Kitts en Nevis
0 0 2 2
33
 Letland
0 0 1 1
 Slovenië
0 0 1 1
 Trinidad en Tobago
0 0 1 1
 Iran
0 0 1 1
 België
0 0 1 1
 Bahama's
0 0 1 1
 Spanje
0 0 1 1
 Zimbabwe
0 0 1 1
 Italië
0 0 1 1
Totaal 47 47 47 141
Zie de categorie 2011 World Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2011
Listen to this article