Wereldkampioenschappen indooratletiek 2001 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen indooratletiek 2001.

Wereldkampioenschappen indooratletiek 2001

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen indooratletiek 2001 werden gehouden van vrijdag 9 maart 2001 tot en met zondag 11 maart 2001 in het Portugese Lissabon. Het werd gehouden in het Pavilhâo Atlântico.
Aan het toernooi namen 510 atleten deel, afkomstig uit 136 landen.

Recordverbeteringen

Er werd één Nederlands record verbeterd:

Er werd één Belgisch record verbeterd:

Er werden geen wereldrecords verbeterd.

Deelnemers

Nederland

België

Uitslagen

60 m

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Tim Harden 6,44 (SB)
 USA
Tim Montgomery 6,46 (PB)
 GBR
Mark Lewis-Francis 6,51 (PB)
4
 CUB
Freddy Mayola 6,55 (SB)
5
 AUS
Matthew Shirvington 6,55 (SB)
6
 GER
Tim Göbel 6,59
7
 GRE
Yeóryios Theodorídis 6,60
 NIG
Deji Aliu DSQ
Vrouwen
rang land naam prestatie
 BAH
Chandra Sturrup 7,05 (PB)
 USA
Angela Williams 7,09 (PB)
 USA
Chryste Gaines 7,12 (PB)
4
 BAH
Sevatheda Fynes 7,15 (SB)
5
 NIG
Mercy Nku 7,15
6
 BUL
Petya Pendareva 7,16
7
 CHN
Li Xuemei 7,20
8
 NIG
Endurance Ojokolo 7,23

200 m

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Shawn Crawford 20,63
 GBR
Christian Malcolm 20,76
 NED
Patrick van Balkom 20,96
4
 JAM
Christopher Williams 21,12
5
 GBR
Allyn Condon 21,69
6
 USA
Kevin Little DNS
Vrouwen
rang land naam prestatie
 JAM
Juliet Campbell 22,64 (WL)
 USA
LaTasha Jenkins 22,96 (PB)
 BLR
Natallia Safronnikava 23,17
4
 SRI
Susanthika Jayasinghe 23,24
5
 FRA
Muriel Hurtis 23,63
6
 SLO
Alenka Bikar 23,74

400 m

Mannen
rang land naam prestatie
 GBR
Daniel Caines 46,40
 USA
Milton Campbell 46,45
 JAM
Danny McFarlane 46,74
4
 ESP
David Canal 46,99
5
 GBR
Mark Hylton 47,03
 USA
James Davis DNF
Vrouwen
rang land naam prestatie
 JAM
Sandie Richards 51,04
 RUS
Olga Kotljarova 51,56
 RUS
Olesja Zykina 51,71
4
 CHA
Nadjina Kaltouma 52,49
5
 USA
Monique Hennagan 52,83
6
 USA
Suziann Reid 1.11,50

800 m

Mannen
rang land naam prestatie
 RUS
Joeri Borzakovski 1.44,49
 RSA
Johan Botha 1.46,42
 SUI
André Bucher 1.46,46
4
 KEN
David Lelei 1.46,88
5
 BOT
Glody Dube 1.46,90 (NR)
6
 POL
Pawel Czapiewski 1.50,51
Vrouwen
rang land naam prestatie
 MOZ
Maria Mutola 1.59,74
 AUT
Stephanie Graf 1.59,78
 CZE
Helena Fuchsová 2.01,18
4
 TAN
Msyani John Lwiza 2.01,76
5
 RUS
Jelena Afanasjeva 2.02,17
6
 SLO
Jolanda Čeplak 2.02,67

1500 m

Mannen
rang land naam prestatie
 POR
Rui Silva 3.51,06
 ESP
Reyes Estévez 3.51,25
 KEN
Noah Ngeny 3.51,63
4
 KEN
Laban Rotich 3.51,71
5
 MAR
Adil Kaouch 3.51,91
6
 USA
Seneca Lassiter 3.52,39
7
 ETH
Hailu Mekonnen 3.52,72
8
 UGA
Julius Achon 3.53,03
Vrouwen
rang land naam prestatie
 MAR
Hasna Benhassi 4.10,83
 ROU
Violeta Beclea-Szekely 4.11,17
 RUS
Natalya Gorelova 4.11,74
4
 POR
Carla Sacramento 4.11,76
5
 BUL
Daniela Yordanova 4.12,79
6
 BLR
Alesya Turova 4.13,67
7
 ESP
Nuria Fernández 4.15,37
8
 SLO
Helena Javornik 4.15,76

3000 m

Mannen
rang land naam prestatie
 MAR
Hicham El Guerrouj 7.37,74
 BEL
Mohammed Mourhit 7.38,94
 ESP
Alberto García 7.39,96
4
 GBR
John Mayock 7.44,08
5
 ETH
Millon Wolde 7.44,54
6
 KEN
Bernard Lagat 7.45,52
7
 IRL
Mark Carroll 7.46,79
8
 AUS
Craig Mottram 7.48,34 (AR)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Olga Jegorova 8.37,48 (NR)
 ROU
Gabriela Szabó 8.39,65
 RUS
Yelena Zadorozhnaya 8.40,15 (PB)
4
 ESP
Marta Domínguez 8.40,98 (NR)
5
 CHN
Yanmei Dong 8.41,34 (AR)
6
 AUS
Benita Willis 8.42,75 (AR)
7
 IRL
Sonia O'Sullivan 8.44,37 (NR)
8
 GBR
Hayley Parry-Tullett 8.45,36 (PB)

60 m horden

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Terrence Trammell 7,51
 CUB
Anier García 7,54 (SB)
 RSA
Shaun Bownes 7,55
4
 SWE
Robert Kronberg 7,57
5
 CUB
Yoel Hernández 7,58 (SB)
6
 AUT
Elmar Lichtenegger 7,65
7
 HAI
Dudley Dorival 7,73
8
 LAT
Staņislavs Olijars 12,77
Vrouwen
rang land naam prestatie
 USA
Anjanette Kirkland 7,85
 JAM
Michelle Freeman 7,92
 FRA
Nicole Ramalalanirina 7,96
4
 KAZ
Olga Sjisjigina 7,96
5
 RUS
Svetlana Laukhova 7,99
6
 FRA
Linda Ferga 8,06
7
 USA
Bisa Grant 8,09
8
 JAM
Lacena Golding 8,24

Verspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 CUB
Iván Pedroso 8,43 (WL)
 CAY
Kareem Streete-Thompson 8,16 (NR)
 POR
Carlos Calado 8,16 (NR)
4
 AUS
Peter Burge 8,11 (AR)
5
 USA
Melvin Lister 8,10
6
 USA
Kevin Dilworth 7,97
7
 RUS
Vladimir Malyavin 7,94
8
 RUS
Vitaliy Shkurlatov 7,80
Vrouwen
rang land naam prestatie
 USA
Dawn Burrell 7,03 (WL)
 RUS
Tatjana Kotova 6,98 (SB)
 ESP
Niurka Montalvo 6,88 (RN)
4
 ITA
Fiona May 6,87
5
 GER
Heike Daute-Drechsler 6,75 (SB)
6
 RUS
Lyudmila Galkina 6,71
7
 CHN
Yingnan Guan 6,59
8
 LAT
Valentina Gotovska 6,46

Hink-stap-springen

Mannen
rang land naam prestatie
 ITA
Paolo Camossi 17,32 (NR)
 GBR
Jonathan Edwards 17,26
 AUS
Andrew Murphy 17,20 (AR)
4
 GER
Charles Friedek 17,13
5
 BUL
Rostislaw Dimitrow 16,91
6
 ITA
Fabrizio Donato 16,77
7
 CUB
Michael Calvo 16,75
8
 BLR
Aleksandr Glavatskiy 16,49
Vrouwen
rang land naam prestatie
 BUL
Tereza Marinova 14,91 (PB)
 RUS
Tatjana Lebedeva 14,85
 USA
Tiombe Hurd 14,19 (PB)
4
 MDA
Olga Bolshova 14,17 (NR)
5
 RUS
Oksana Rogova 14,17
6
 ROU
Cristina Nicolau 14,05
7
 SLO
Anja Valant 13,84
8
 ROU
Adelina Gavrila 13,77

Hoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 SWE
Stefan Holm 2,32
 UKR
Andrej Sokolovsky 2,29
 SWE
Staffan Strand 2,29
4
 USA
Nathan Leeper 2,29
5
 CUB
Javier Sotomayor 2,25
5
 GER
Martin Buss 2,25
7
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,25
8
 UKR
Serhij Dymtsjenko 2,25
Vrouwen
rang land naam prestatie
 SWE
Kajsa Bergqvist 2,00 (WL)
 UKR
Inha Babakova 2,00 (WL)
 BUL
Venelina Veneva 1,96
4
 USA
Amy Acuff 1,96 (PB)
5
 HUN
Dóra Györffy 1,93
5
 UKR
Vita Palamar 1,93
7
 ESP
Ruth Beitia 1,93
8
 ROU
Monica Iagar-Dinescu 1,93

Polsstokhoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Lawrence Johnson 5,95
 USA
Tye Harvey 5,90
 FRA
Romain Mesnil 5,85
4
 ISR
Aleksandr Averboech 5,70
5
 RUS
Pavel Gerasimov 5,70 (PB)
6
 ESP
Montxu Miranda 5,70 (SB)
7
 RSA
Okkert Brits 5,60
8
 TCH
Štepán Janacek 5,60
Vrouwen
rang land naam prestatie
 TCH
Pavla Hamácková 4,56 (WMR)
 RUS
Svetlana Feofanova 4,51
 USA
Kellie Suttle 4,51
4
 USA
Stacy Dragila 4,51
5
 BUL
Tanya Koleva 4,35
6
 GER
Yvonne Buschbaum 4,25
7
 RUS
Jelena Isinbajeva 4,25
8
 UKR
Anzjela Balakhonova NM

Kogelstoten

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
John Godina 20,82 (SB)
 USA
Adam Nelson 20,72
 ESP
Manuel Martínez 20,67
4
 FIN
Timo Aaltonen 20,24 (SB)
5
 ITA
Paolo Dal Soglio 20,17
6
 CZE
Miroslav Menc 20,08
7
 SLO
Milan Haborák 20,05
8
 UKR
Joeri Bilonoh 19,71
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Larisa Peleshenko 19,84
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 19,24 (PB)
 RUS
Svetlana Kriveljova 19,18
4
 GER
Nadine Kleinert 18,87
5
 CUB
Yumileidi Cumbá 18,61
6
 POL
Katarzyna Zakowicz 18,59 (PB)
7
 CHN
Xiaoyan Cheng 18,22
8
 POL
Krystyna Danilczyk-Zabawska 18,12 (SB)

Zevenkamp / Vijfkamp

Mannen
rang land naam prestatie
 CZE
Roman Šebrle 6420 (WL)
 ISL
Jón Arnar Magnússon 6233
 RUS
Lew Lobodin 6202
4
 USA
Stephen Moore 6132 (PB)
5
 EST
Erki Nool 6074
6
 UKR
Oleksandr Joerkov 6059
7
 POR
Mário Aníbal 5867
8
 USA
Chris Huffins NM
Vrouwen
rang land naam prestatie
 BLR
Natalya Sazanovich 4850
 RUS
Jelena Prochorowa 4711
 GER
Karin Specht-Ertl 4678
4
 RUS
Natalya Roshchupkina 4664
5
 GER
Sabine Braun 4646
6
 TUR
Anzhela Atroshchenko-Kinet 4558
7
 LAT
Liga Klavina 4334
8
 POL
Urszula Wlodarczyk 3434

4 x 400 m estafette

Mannen
rang land naam prestatie
 POL
Piotr Rysiukiewicz
Piotr Haczek
Jacek Bocian
Robert Maćkowiak
3.04,47
 RUS
Aleksandr Ladeyshchikov
Ruslan Mashchenko
Boris Gorban
Andrey Semyonov
3.04,82 (NR)
 JAM
Michael McDonald
Davian Clarke
Michael Blackwood
Danny McFarlane
3.05,45
4
 GBR
Mark Hylton
Du'aine Thorne-Ladejo
Matthew Elias
Daniel Caines
3.09,21
5
 NIG
Jude Monye
Fidelis Gadzama
Sunday Bada
Enefiok Udo-Obong
3.16,53
6
 USA
Milton Campbell
Leonard Byrd
Trinity Gray
Jerome Young
DSQ
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Yuliya Nosova
Olesja Zykina
Yuliya Sotnikova
Olga Kotljarova
3.30,00
 JAM
Charmaine Howell
Juliet Campbell
Catherine Scott
Sandie Richards
3.30,79
 GER
Claudia Marx
Birgit Rockmeier
Florence Ekpo-Umoh
Shanta Ghosh
3.31,00
4
 USA
Monique Hennagan
Donna Howard
Kelli White
Tasha Downing
DSQ

Verklaring

  • WR: Wereldrecord
  • WMR: Wereldkampioenschapsrecord
  • AR: Werelddeel record
  • NR: Nationaal record
  • WL: Beste jaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste seizoensprestatie
  • DNS: Niet gestart
  • DNF: Niet gefinisht
  • DSQ: Gediskwalificeerd

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Verenigde Staten
7 7 2 16
2
 Rusland
4 6 5 15
3
 Jamaica
2 2 2 6
4
 Tsjechië
2 1 3
 Zweden
2 1 3
6
 Marokko
2 2
7
 Verenigd Koninkrijk
1 2 1 4
8
 Wit-Rusland
1 1 1 3
9
 Cuba
1 1 2
10
 Bulgarije
1 1 2
 Portugal
1 1 2
12
 Bahama's
1 1
 Italië
1 1
 Mozambique
1 1
 Polen
1 1
16
 Roemenië
2 2
 Oekraïne
2 2
18
 Spanje
1 3 4
19
 Zuid-Afrika
1 1 2
20
 België
1 1
 IJsland
1 1
 Kaaimaneilanden
1 1
 Oostenrijk
1 1
24
 Duitsland
2 2
 Frankrijk
2 2
26
 Australië
1 1
 Kenia
1 1
 Nederland
1 1
 Zwitserland
1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen indooratletiek 2001
Listen to this article