Wereldkampioenschappen indooratletiek 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen indooratletiek 2008.

Wereldkampioenschappen indooratletiek 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Jelena Soboleva schreef het enige wereldrecord op haar naam, maar raakte dit later weer kwijt.
Jelena Soboleva schreef het enige wereldrecord op haar naam, maar raakte dit later weer kwijt.

De wereldkampioenschappen indooratletiek 2008 werden gehouden van vrijdag 7 maart 2008 tot en met zondag 9 maart 2008 in het Spaanse Valencia. Het evenement vond plaats in het Luis Puig Palace, dat plaats bood aan 6.500 toeschouwers. Aan het toernooi deden 646 atleten mee (374 mannen en 272 vrouwen), die aangesloten waren bij 158 nationale atletiekbonden.

Recordverbeteringen

Er werd één wereldrecord verbeterd:

  • Jelena Soboleva (Rusland) op de 1500 m naar 3.57,71 minuten.
    Later werden Soboleva, vanwege een overtreding van het dopingreglement, zowel haar titel ontnomen als haar wereldrecord ongeldig verklaard.

Er werd één Belgisch record verbeterd:

Deelnemers

Nederland

België

  • Eline Berings
    • 60 m horden - 6e in de halve finale met 8,10 s
  • Adrien Deghelt
    • 60 m horden - 4e in de halve finale met 7,69 s
  • Kim Gevaert
    • 60 m - 4e in de finale met 7,22 s
  • Tia Hellebaut
    • vijfkamp - 1e in de finale met 4867 p

Uitslagen

60 m

Mannen
rang land naam prestatie
 NGR
Olusoji Fasuba 6,51 (WL)
 SKN
Kim Collins 6,54 (SB)
 GBR
Dwain Chambers 6,54 (PB)
4
 USA
Mike Rodgers 6,57
5
 BRA
Vicente de Lima 6,60
6
 NGR
Isaac Uche 6,63
7
 GBR
Simeon Williamson 6,63
8
 RUS
Andrej Jepisjin 6,70
Vrouwen
rang land naam prestatie
 USA
Angela Williams 7,06 (WL)
 GBR
Jeanette Kwakye 7,08 (NR)
 IVB
Tahesia Harrigan 7,09 (NR)
4
 BEL
Kim Gevaert 7,22
5
 RUS
Jevgenia Poljakova 7,24
6
 NGR
Oludamola Osayomi 7,26
7
 NGR
Ene Franca Idoko 7,30
8
 USA
Alexis Joyce 7,37

400 m

Mannen
rang land naam prestatie
 CAN
Tyler Christopher 45,67 (WL)
 SWE
Johan Wissman 46,04 (PB)
 BAH
Chris Brown 46,26 (SB)
4
 CRC
Nery Brenes 46,65
5
 RUS
Maksim Dyldin 46,79
6
 AUS
Sean Wroe 46,93 (PB)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Olesja Zykina 51,09 (WL)
 RUS
Natalja Nazarova 51,10 (SB)
 USA
Shareese Woods 51,41 (PB)
4
 UKR
Antonina Jefremova 51,53 (PB)
5
 ROU
Angela Morosanu 53,07
6
 USA
Moushaumi Robinson 53,10

800 m

Mannen
rang land naam prestatie
 SUD
Abubaker Kaki Khamis 1.44,81 (WL)
 RSA
Mbulaeni Mulaudzi 1.44,91 (NR)
 BRN
Yusuf Saad Kamel 1.45,26 (AR)
4
 LAT
Dmitrijs Milkevics 1.45,72 (NR)
5
 RUS
Dmitriy Bogdanov 1.45,76 (PB)
6
 USA
Nick Symmonds 1.46,48 (PB)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 AUS
Tamsyn Lewis 2.02,57
 UKR
Tetjana Petljoek 2.02,66
 MOZ
Maria de Lurdes Mutola 2.02,97
4
 ESP
Mayte Martínez 2.03,15
5
 GBR
Jenny Meadows 2.03,51
6
 ITA
Elisa Cusma Piccione 2.03,76

1500 m

Mannen
rang land naam prestatie
 ETH
Deresse Mekonnen 3.38,23
 KEN
Daniel Kipchirchir Komen 3.38,54
 ESP
Juan Carlos Higuero 3.38,82
4
 ESP
Arturo Casado 3.38,88
5
 BRN
Rashid Ramzi 3.40,26
6
 ETH
Mekonnen Gebremedhin 3.40,42
7
 KEN
Suleiman Kipses Simotwo 3.41,04
8
 MAR
Youssef Baba 3.44,50
Vrouwen
rang land naam prestatie
 ETH
Gelete Burka 3.59,75 (AR)
 BRN
Maryam Jamal 3.59,79 (AR)
 BUL
Daniela Yordanova 4.04,19 (NR)
4
 ROU
Liliana Popescu 4.07,61
5
 MAR
Siham Hilali 4.15,54
DQ
 RUS
Jelena Soboleva
DQ
 RUS
Joelia Fomenko
DQ
 FRA
Bouchra Ghézielle

3000 m

Mannen
rang land naam prestatie
 ETH
Tariku Bekele 7.48,23
 KEN
Paul Kipsiele Koech 7.49,05
 ETH
Abreham Cherkos 7.49,96
4
 KEN
Edwin Cheruiyot Soi 7.51,60
5
 AUS
Craig Mottram 7.52,42
6
 GBR
Mo Farah 7.55,08
7
 MAR
Ali Maataoui 7.58,93
8
 ESP
Sergio Sánchez 7.59,74 (PB)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 ETH
Meseret Defar 8.38,79
 ETH
Meselech Melkamu 8.41,50
 MAR
Mariem Alaoui Selsouli 8.41,66
4
 KEN
Sylvia Kibet 8.41,82 (NR)
5
 RUS
Olga Komyagina 8.44,57 (SB)
6
 NZL
Kim Smith 8.48,48 (SB)
7
 ITA
Silvia Weissteiner 8.49,11 (SB)
8
 POR
Jéssica Augusto 8.49,78

60 m horden

Mannen
rang land naam prestatie
 CHN
Liu Xiang 7,46 (SB)
 USA
Allen Johnson 7,55
 LAT
Staņislavs Olijars 7,60 (SB)
 RUS
Jevgeni Borisov 7,60
5
 GER
Thomas Blaschek 7,64
6
 GBR
Allan Scott 7,65
7
 ESP
Jackson Quiñónez 7,66
8
 CUB
Yoel Hernández 7,91
Vrouwen
rang land naam prestatie
 USA
Lolo Jones 7,80
 USA
Candice Davis 7,93
 CUB
Anay Tejeda 7,98
4
 JAM
Lacena Golding-Clarke 8,01
5
 RUS
Aleksandra Antonova 8,02
6
 UKR
Jevhenija Snihoer 8,12
7
 RUS
Yuliya Kondakova 10,19
8
 ESP
Josephine Onyia 43,72

Verspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 RSA
Godfrey Khotso Mokoena 8,08 (SB)
 GBR
Chris Tomlinson 8,06
 KSA
Mohamed Salman Al Khuwalidi 8,01
4
 BOT
Gable Garenamotse 7,93 (SB)
5
 BUL
Nikolay Atanasov 7,90
6
 JAM
James Beckford 7,85
7
 POL
Marcin Starzak 7,74
8
 CUB
Wilfredo Martínez 7,72
Vrouwen
rang land naam prestatie
 POR
Naide Gomes 7,00 (WL)
 BRA
Maurren Maggi 6,89 (AR)
 RUS
Irina Simagina 6,88
4
 FRA
Éloyse Lesueur 6,60
5
 ESP
Concepción Montaner 6,57
6
 LAT
Ineta Radēviča 6,54
7
 BRA
Keila Costa 6,48 (SB)
8
 RSA
Janice Josephs 6,39

Hink-stap-springen

Mannen
rang land naam prestatie
 GBR
Phillips Idowu 17,75 (WL)
 CUB
Arnie David Girat 17,47 (PB)
 POR
Nelson Évora 17,27
4
 ITA
Fabrizio Donato 17,27 (SB)
5
 SVK
Dmitrij Vaľukevič 17,14 (SB)
6
 CUB
Osniel Tosca 17,13 (SB)
7
 USA
Aarik Wilson 16,88
8
 RUS
Danil Boerkenja 16,84
Vrouwen
rang land naam prestatie
 CUB
Yargelis Savigne 15,05 (AR)
 GRE
Hrysopiyi Devetzi 15,00 (NR)
 SLO
Marija Šestak 14,68
4
 KAZ
Olga Rypakova 14,58 (AR)
5
 SUD
Yamilé Aldama 14,47 (SB)
6
 UKR
Olha Saladoeha 14,32
7
 RUS
Olesya Bufalova 14,31
8
 CHN
Limei Xie 14,13

Hoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 SWE
Stefan Holm 2,36 m
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,34 m
 CYP
Kyriakos Ioannou 2,30 m
4
 USA
Andra Manson 2,30 m (SB)
5
 CUB
Víctor Moya 2,27 m
6
 USA
Jesse Williams 2,27 m
6
 SRB
Dragutin Topic 2,27 m
8
 CAN
Michael Mason 2,27 m
Vrouwen
rang land naam prestatie
 CRO
Blanka Vlašić 2,03
 RUS
Jelena Slesarenko 2,01
 UKR
Vita Palamar 2,01 (NR)
4
 ESP
Ruth Beitia 1,99 (SB)
5
 KAZ
Marina Aitova 1,95
6
 USA
Amy Acuff 1,95 (SB)
7
 RUS
Ekaterina Savchenko 1,93
8
 CZE
Iva Straková 1,93
8
 GER
Ariane Friedrich 1,93

Polsstokhoogspringen

Mannen
rang land naam prestatie
 RUS
Jevgeni Loekjanenko 5,90 (WL)
 USA
Brad Walker 5,85 (PB)
 AUS
Steven Hooker 5,80 (SB)
4
 FRA
Jérôme Clavier 5,75
5
 GER
Tim Lobinger 5,70
6
 UKR
Maksym Mazoeryk 5,70
7
 SWE
Alhaji Jeng 5,70
8
 USA
Derek Miles 5,60
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Jelena Isinbajeva 4,75
 USA
Jennifer Stuczynski 4,75 (PB)
 BRA
Fabiana Murer 4,70 (AR)
 POL
Monika Pyrek 4,70 (SB)
5
 RUS
Svetlana Feofanova 4,60
6
 POL
Anna Rogowska 4,55
7
 CZE
Pavla Rybová 4,50
8
 GER
Anna Battke 4,45

Kogelstoten

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Christian Cantwell 21,77
 USA
Reese Hoffa 21,20
 POL
Tomasz Majewski 20,93 (NR)
4
 NED
Rutger Smith 20,78
5
 JAM
Dorian Scott 20,29
6
 AUS
Scott Martin 20,13
7
 GER
Peter Sack 20,05
DQ
 BLR
Andrej Michnevitsj 20,82 (SB)
Vrouwen
rang land naam prestatie
 NZL
Valerie Vili 20,19 (AR)
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 19,74
 CHN
Li Meiju 19,09 (PB)
4
 CUB
Misleydis González 18,75 (PB)
5
 ITA
Chiara Rosa 18,68 (PB)
6
 GER
Christina Schwanitz 18,55
7
 TRI
Cleopatra Borel-Brown 18,47 (SB)
8
 RUS
Anna Omarova 17,75

Zevenkamp / Vijfkamp

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
Bryan Clay 6371 (WL)
 BLR
Andrej Krawtsjanka 6234 (NR)
 KAZ
Dmitriy Karpov 6131
4
 RUS
Michail Logvinenko 5984
5
 USA
Donovan Kilmartin 5951
6
 EST
Andres Raja 5894
7
 CZE
Roman Šebrle DNF
8
 RUS
Aleksandr Pogorelov DNF
Vrouwen
rang land naam prestatie
 BEL
Tia Hellebaut 4867 (WL)
 GBR
Kelly Sotherton 4852 (SB)
 RUS
Anna Bogdanova 4753
4
 UKR
Natalja Dobrynska 4742
5
 LTU
Austra Skujytė 4655 (SB)
6
 POL
Karolina Tyminska 4580
7
 RUS
Tatjana Tsjernova 4543
8
 UKR
Ljoedmila Blonska 4474

4 x 400 m estafette

Mannen
rang land naam prestatie
 USA
James Davis
Jamaal Torrance
Greg Nixon
Kelly Willie
3.06,79 (WL)
 JAM
Michael Blackwood
Edino Steele
Adrian Findlay
DeWayne Barrett
3.07,69 (SB)
 DOM
Arismendy Peguero
Carlos Santa
Pedro Mejia
Yoel Tapia
3.07,77 (NR)
4
 POL
Piotr Kedzia
Piotr Klimczak
Wojciech Chybinski
Grzegorz Sobinski
3.08,76 (SB)
5
 GBR
Steven Green
Richard Buck
Dale Garland
Robert Tobin
3.09,21
6
 RUS
Denis Aleksjejev
Anton Kokorin
Maksim Dyldin
Joeri Borzakovski
3.15,38
Vrouwen
rang land naam prestatie
 RUS
Joelia Goesjtsjina
Tatjana Levina
Natalja Nazarova
Olesja Zykina
3.28,17 (WL)
 BLR
Anna Kozak
Iryna Chljoestava
Svjatlana Voesovitsj
Ilona Voesovitsj
3.28,90 (SB)
 USA
Angel Perkins
Miriam Barnes
Shareese Woods
Moushaumi Robinson
3.29,30 (SB)
4
 CZE
Zuzana Bergrová
Denisa Šcerbová
Jitka Bartonicková
Zuzana Hejnová
3.34,53 (SB)
5
 ROU
Anamaria Ionita
Iuliana Popescu
Elena Mirela Lavric
Angela Morosanu
3.36,79 (SB)
6
 POL
Agnieszka Karpiesiuk
Ewelina Setowska-Dryk
Jolanta Wójcik
Bozena Lukasik
3.36,97 (SB)

Verklaring

  • WR: Wereldrecord
  • WMR: Wereldkampioenschapsrecord
  • AR: Werelddeelrecord
  • NR: Nationaal record
  • WL: Beste jaarprestatie van de wereld
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste persoonlijke seizoensprestatie

Medaillespiegel

 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Verenigde Staten
5 5 3 13
2
 Rusland
4 3 3 10
3
 Ethiopië
4 1 1 6
4
 Verenigd Koninkrijk
1 4 5
5
 Cuba
1 1 2
6
 Zweden
1 1 2
 Zuid-Afrika
1 1 2
8
 Australië
1 1 2
 China
1 1 2
 Portugal
1 1 2
11
 België
1 1
 Canada
1 1
 Kroatië
1 1
 Nieuw-Zeeland
1 1
 Nigeria
1 1
 Soedan
1 1
17
 Wit-Rusland
3 3
18
 Kenia
2 2
19
 Brazilië
1 1 2
 Oekraïne
1 1 2
 Bahrein
1 1 2
21
 Griekenland
1 1
 Jamaica
1 1
 Saint Kitts en Nevis
1 1
24
 Polen
2 2
25
 Bahama's
1 1
 Britse Maagdeneilanden
1 1
 Cyprus
1 1
 Dominicaanse Republiek
1 1
 Kazachstan
1 1
 Letland
1 1
 Marokko
1 1
 Mozambique
1 1
 Saoedi-Arabië
1 1
 Slovenië
1 1
 Spanje
1 1
 Bulgarije
1 1
Totaal 26 27 28 81
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen indooratletiek 2008
Listen to this article