Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 1999 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 1999.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 1999

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hongkong trad op als gastheer van de vierde editie van de wereldkampioenschappen zwemmen kortebaan (25 meter). Het toernooi in de voormalige Britse kroonkolonie, inmiddels onderdeel van de Volksrepubliek China, had plaats van donderdag 1 april tot en met zondag 4 april 1999. Net als twee jaar eerder, toen Göteborg gastheer was van het toernooi, koos de organisatie voor een bestaand multifunctioneel sport- en amusementscomplex, het imposant grote Coliseum, dat werd voorzien van een tijdelijk 25-meterbassin.

Aan het toernooi deden volgens de officiële FINA-opgave 516 zwemmers en zwemsters mee, afkomstig uit 61 landen. Het evenement resulteerde in acht wereld- en elf Europese records op. Voor het eerst was bij een groot internationaal toernooi de zogeheten eenstart-regeling van kracht: een valse start werd meteen bestraft met diskwalificatie.

Nederland verscheen met een 25 zwemmers sterke equipe, die in totaal 22 finaleplaatsen behaalde: tien bij de vrouwen, twaalf bij de mannen. Grootste verrassing was de bronzen medaille van Joris Keizer op de 50 meter vlinderslag. Opmerkelijk was de wereldtitel, die Nederland in de schoot geworpen kreeg op de 4×200 meter vrije slag. Australië probeerde in de series het wereldrecord te verbeteren met de 'reserveploeg', maar beging daarbij een blunder. Nadat de opstelling was doorgegeven, bedacht een van de coaches dat de twee laatste zwemmers toch beter met elkaar van plaats konden wisselen. Die ‘move’ werd de Australiërs fataal, omdat zoiets bij reglement sinds enkele jaren verboden is.

Uitslagen

50 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Mark Foster
 GBR
21,81
Zilver José Meolans
 ARG
21,84
Brons Mark Veens
 NED
21,88
4 Bartosz Kizierowski
 POL
21,99
5= Alexander Popov
 RUS
22,10
5= Lorenzo Vismara
 ITA
22,10
7 Ricardo Busquets
 PUR
22,21
8 Marcos Hernadez
 CUB
22,27
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Inge de Bruijn
 NED
ER 24,35
Zilver Jenny Thompson
 USA
24,57
Brons Alison Sheppard
 GBR
24,97
4 Sue Rolph
 GBR
25,01
5 Sumika Minamoto
 JPN
25,04
6 Anna-Karin Kammerling
 SWE
25,08
7 Rania El-Wany
 EGY
25,21
8 Therese Alshammar
 SWE
DSQ

100 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Lars Frölander
 SWE
47,05
Zilver Michael Klim
 AUS
47,49
Brons Bartosz Kizierowski
 POL
47,75
4 Chris Fydler
 AUS
47,86
5 Pieter van den Hoogenband
 NED
48,18
6 Mark Veens
 NED
48,39
7 Denis Pimankov
 RUS
48,55
8 José Meolans
 ARG
48,78
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Jenny Thompson
 USA
53,24
Zilver Sandra Völker
 GER
53,76
Brons Sue Rolph
 GBR
53,78
4 Martina Moravcová
 SVK
53,79
5 Inge de Bruijn
 NED
54,07
6 Sarah Ryan
 AUS
54,97
7 Lori Munz
 AUS
55,04
8 Louise Jöhncke
 SWE
55,06

200 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Ian Thorpe
 AUS
WR 1.43,28
Zilver Michael Klim
 AUS
1.43,78
Brons Pieter van den Hoogenband
 NED
1.44,39
4 Massimiliano Rosolino
 ITA
1.45,96
5 Michael Kiedel
 GER
1.46,61
6 Mark Johnston
 CAN
1.47,16
7 Johan Kenkhuis
 NED
1.47,39
8 Yoav Bruck
 ISR
1.47,59
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Martina Moravcová
 SVK
1.56,11
Zilver Caini Qin
 CHN
1.57,26
Brons Josefin Lillhage
 SWE
1.57,46
4 Mette Jacobsen
 DEN
1.57,60
5 Karen Pickering
 GBR
1.57,95
6 Nadejda Chemezova
 RUS
1.58,02
7 Laura Nicholls
 CAN
1.58,61
8 Claudia Poll
 CRC
1.58,95

400 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Grant Hackett
 AUS
WR 3.35,01
Zilver Ian Thorpe
 AUS
3.35,64
Brons Massimiliano Rosolino
 ITA
3.42,81
4 Emiliano Brembilla
 ITA
3.42,98
5 Jacob Carstensen
 DEN
3.46,04
6 Paul Palmer
 GBR
3.46,34
7 Alexei Filipets
 RUS
3.47,88
8 Luiz Lima
 BRA
3.48,63
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Nadejda Chemezova
 RUS
4.05,23
Zilver Caini Qin
 CHN
4.06,34
Brons Joanne Malar
 CAN
4.06,83
4 Kirsten Vlieghuis
 NED
4.07,98
5 Carla Geurts
 NED
4.09,00
6 Claudia Poll
 CRC
4.10,40
7 Lotta Wanberg
 SWE
4.12,72
Hua Chen
 CHN
DSQ

1500 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Grant Hackett
 AUS
14.32,87
Zilver Graeme Smith
 GBR
14.45,41
Brons Daniel Kowalski
 AUS
14.51,44
4 Ian Wilson
 GBR
14.58,40
5 Igor Snitko
 UKR
15.00,44
6 Luiz Lima
 BRA
15.02,87
7 Alexei Filipets
 RUS
15.03,15
8 Alexei Kovrigiun
 RUS
15.04,06
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Hua Chen
 CHN
8.20,13
Zilver Rachel Harris
 AUS
8.23,36
Brons Flavia Rigamonti
 SUI
8.26,38
4 Kirsten Vlieghuis
 NED
8.29,41
5 Carla Geurts
 NED
8.31,99
6 Ingrid Bourre
 FRA
8.37,05
7 Emily Pedrazzini
 AUS
8.37,07
8 Sarah Collings
 GBR
8.37,76

50 meter rugslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Rodolfo Falcon
 CUB
24,34
Zilver Mariusz Siembida
 POL
24,41
Brons Matt Welsh
 AUS
24,70
4= Daniel Carlsson
 SWE
24,78
4= Darius Grigalionis
 LTU
24,78
6 Nuno Laurentino
 POR
24,91
7 Alexander Popov
 RUS
25,04
8 Dan Westcott
 USA
25,15
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Sandra Völker
 GER
27,63
Zilver Mai Nakamura
 JPN
27,73
Brons Kellie McMillan
 AUS
28,29
4 Dyana Calub
 AUS
28,41
5 Erin Gammel
 CAN
28,66
6 Anu Koivisto
 FIN
28,73
7 Donghua Lu
 CHN
28,84
8 Metka Sparavec
 SLO
28,99

100 meter rugslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Rodolfo Falcon
 CUB
52,44
Zilver Matt Welsh
 AUS
52,45
Brons Mariusz Siembida
 POL
53,27
4 Darius Griagalionis
 LTU
53,28
5 Alexandre Massura Neto
 BRA
53,37
6 Neil Willey
 GBR
53,55
7 Mattias Ohlin
 SWE
54,30
8 Martin Harris
 GBR
54,57
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Mai Nakamura
 JPN
58,67
Zilver Kelly Stefanyshyn
 CAN
1.00,43
Brons Erin Gammel
 CAN
1.00,49
4 Giaan Rooney
 AUS
1.00,52
5 Yulia Fomenko
 RUS
1.01,01
6 Paige Francis
 USA
1.01,27
7 Anu Koivisto
 FIN
1.01,65
8 Brenda Starink
 NED
1.02,22

200 meter rugslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Josh Watson
 AUS
1.54,67
Zilver Mark Versfeld
 CAN
1.55,42
Brons Sergei Ostaptchouk
 RUS
1.55,61
4 Adrian Radley
 AUS
1.55,85
5 Adam Ruckwood
 GBR
1.56,04
6 Leonardo Costa
 BRA
1.56,40
7 Vladimir Selkov
 RUS
1.56,46
8 Dustin Hersee
 CAN
1.56,57
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Mai Nakamura
 JPN
2.06,49
Zilver Helen Don-Duncan
 GBR
2.08,18
Brons Kelly Stefanyshyn
 CAN
2.09,51
4 Danielle Lewis
 AUS
2.09,67
5 Yulia Fomenko
 RUS
2.10,19
6 Paige Francis
 USA
2.11,30
7 Anu Koivisto
 FIN
2.12,67
8 Marcela Kubalcikova
 CZE
2.13,51

50 meter schoolslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Dmytri Kraevskyy
 UKR
27,40
Zilver Patrik Isaksson
 SWE
27,57
Brons Remo Lütolf
 SUI
27,59
4 Roman Sloednov
 RUS
27,71
5= Kurt Grote
 USA
27,73
5= Domenico Fioravanti
 ITA
27,73
7 Morgan Knabe
 CAN
27,93
8 Paul Kent
 NZL
28,10
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Masami Tanaka
 JPN
30,80
Zilver Penelope Heyns
 RSA
30,88
Brons Xue Han
 CHN
31,24
4 Helen Denman
 AUS
31,47
5 Julia Russell
 RSA
31,53
6 Samantha Riley
 AUS
31,54
7 Zoë Baker
 GBR
31,55
8 Janne Schaefer
 GER
31,88

100 meter schoolslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Patrik Isaksson
 SWE
59,69
Zilver Domenico Fioravanti
 ITA
59,88
Brons Morgan Knabe
 CAN
59,93
4 Marcel Wouda
 NED
1.00,05
5 Roman Sloednov
 RUS
1.00,19
6 Phil Rogers
 AUS
1.00,23
7 José Couto
 POR
1.00,25
8 Kurt Grote
 USA
1.00,28
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Masami Tanaka
 JPN
1.06,38
Zilver Penelope Heyns
 RSA
1.06,47
Brons Samantha Riley
 AUS
1.07,50
4 Alicja Peczak
 POL
1.07,89
5 Brigitte Becue
 BEL
1.08,04
6 Sarah Poewe
 RSA
1.08,41
7 Svetlana Bondarenko
 UKR
1.08,45
8 Olga Molchanova
 RUS
1.08,98

200 meter schoolslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Phil Rogers
 AUS
2.08,72
Zilver Ryan Mitchell
 AUS
2.08,73
Brons Dmitri Komornikov
 RUS
2.09,18
4 Yi Zhu
 CHN
2.09,37
5 Kurt Grote
 CHN
2.09,47
6 José Couto
 POR
2.09,56
7 Terence Parkin
 RSA
2.09,69
8 Morgan Knabe
 CAN
2.11,37
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Masami Tanaka
 JPN
WR 2.20,22
Zilver Penelope Heyns
 RSA
2.24,27
Brons Hui Qi
 CHN
2.25,05
4 Alicja Peczak
 POL
2.25,31
5 Lauren van Oosten
 CAN
2.26,77
6 Elin Austevoll
 NOR
2.26,78
7 Brigitte Becue
 BEL
2.26,85
8 Sarah Poewe
 RSA
2.28,07

50 meter vlinderslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Mark Foster
 GBR
23,61
Zilver Qiang Zhang
 CHN
23,87
Brons Joris Keizer
 NED
NR 23,96
4= Vladislav Koulikov
 RUS
23,97
4= Jere Hård
 FIN
23,97
6 Dan Lindström
 SWE
24,02
7 David Carter
 AUS
24,03
8 Przemyslav Pietucha
 CAN
24,10
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Jenny Thompson
 USA
26,18
Zilver Anna-Karin Kammerling
 SWE
26,21
Brons Inge de Bruijn
 NED
26,41
4 Johanna Sjöberg
 SWE
26,43
5 Ayari Aoyama
 JPN
26,70
6 Danna Wang
 CHN
26,90
7 Yi Ruan
 CHN
26,98
8 Angela Kennedy
 AUS
27,06

100 meter vlinderslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Lars Frölander
 SWE
51,45
Zilver Michael Klim
 AUS
51,56
Brons James Hickman
 GBR
51,60
4 Geoff Huegill
 AUS
52,04
5 Denys Sylantjev
 UKR
52,47
6= Joris Keizer
 NED
52,59
6= Takashi Yamamoto
 JPN
52,59
8 Vladislav Koelikov
 RUS
52,64
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Jenny Thompson
 USA
57,65
Zilver Johanna Sjöberg
 SWE
57,74
Brons Ayari Aoyama
 JPN
58,29
4 Petria Thomas
 AUS
58,56
5 Yi Ruan
 CHN
58,78
7 Marja Paivinen
 FIN
1.00,56
8 Anna Uryniuk
 POL
1.00,64

200 meter vlinderslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud James Hickman
 GBR
1.52,71
Zilver Takashi Yamamoto
 JPN
1.54,68
Brons Denys Sylantjev
 UKR
1.55,41
4 Denis Pankratov
 RUS
1.55,65
5 Scott Goodman
 AUS
1.55,67
6 Greg Shaw
 AUS
1.55,97
7 Prezmyslav Pietucha
 CAN
1.56,15
8 Anatoli Polyakov
 RUS
1.57,08
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Mette Jacobsen
 DEN
ER 2.06,52
Zilver Petria Thomas
 AUS
2.06,53
Brons Sophia Skou
 DEN
2.08,29
4 Ayari Aoyama
 JPN
2.08,84
5 Anna Uryniuk
 POL
2.09,86
6 Jessica Deglau
 CAN
2.10,09
7 Margaretha Pedder
 GBR
2.10,76
8 Jennifer Button
 CAN
2.11,44

100 meter wisselslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Jani Sievinen
 FIN
54,18
Zilver Matthew Dunn
 AUS
54,77
Brons Jacob Andersen
 DEN
55,05
4 Peter Mankoč
 SLO
55,36
5 Kunpeng Ouyang
 CHN
55,54
6 Nuno Laurentino
 POR
55,61
7 Robert van der Zant
 AUS
55,64
8 Theo Verster
 RSA
55,72
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Martina Moravcová
 SVK
ER 1.00,20
Zilver Lori Munz
 AUS
1.01,40
Brons Oxana Verevka
 RUS
1.01,55
4 Xue Han
 CHN
1.02,08
5 Yanyan Wu
 CHN
1.02,89
6 Yvetta Hlavacova
 CZE
1.02,90
7 Julia Russell
 RSA
1.03,21
8 Natasa Kejzar
 SLO
1.03,50

200 meter wisselslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Matthew Dunn
 AUS
1.55,81
Zilver James Hickman
 GBR
1.56,51
Brons Marcel Wouda
 NED
1.58,63
4 Brian Johns
 CAN
1.59,64
5 Jani Sievinen
 FIN
1.59,83
6 Massimiliano Rosolino
 ITA
2.00,69
7 Jan Vitazka
 CZE
2.00,85
8 Gordan Kožulj
 CRO
2.00,86
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Martina Moravcová
 SVK
ER 2.08,55
Zilver Jana Klotsjkova
 UKR
2.10,67
Brons Lori Munz
 AUS
2.11,48
4 Oxana Verevka
 RUS
2.12,26
5 Joanne Malar
 CAN
2.13,26
6 Elli Overton
 AUS
2.13,34
7 Bo Ning
 CHN
2.14,01
8 Sue Rolph
 GBR
2.16,32

400 meter wisselslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Matthew Dunn
 AUS
4.06,05
Zilver Marcel Wouda
 NED
4.09,29
Brons Frederik Hviid
 ESP
4.10,92
4 Mickey Halika
 ISR
4.11,09
5 Trent Steed
 AUS
4.11,74
6 Xufeng Xie
 CHN
4.14,18
7 Brian Johns
 CAN
4.14,35
8 Robert Seibt
 GER
4.16,68
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Jana Klotsjkova
 UKR
4.32,32
Zilver Joanne Malar
 CAN
4.34,90
Brons Lourdes Becerra
 ESP
4.38,44
4 Jennifer Reilly
 AUS
4.39,35
5 Bo Ning
 CHN
4.40,84
6 Hana Cerna
 CZE
4.41,55
7 Rachel Harris
 AUS
4.41,67
8 Liz Warden
 CAN
4.43,07

4×100 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Chris Fydler 48,02
Todd Pearson 48,24
Ian Thorpe 47,77
Michael Klim 47,18
 AUS
3.11,21
Zilver Mark Veens 48,06
Johan Kenkhuis 48,13
Marcel Wouda 48,09
Pieter van den Hoogenband 47,29
 NED
ER 3.11,57
Brons Dan Lindström
Lars Frölander
Matthias Ohlin
Daniel Carlsson
 SWE
3.12,69
4 Gavin Meadows 49,15
Sion Brinn 48,12
Matthew Kidd 48,86
Nick Shackell 48,36
 GBR
3.14,49
5 Craig Hutchison
Mark Johnston
Brian Johns
Yannick Lupien
 CAN
3.14,90
6 Sergei Ashikhmin
Alexander Popov
Denis Pimankov
Roman Egorov
 RUS
3.14,99
7 Carlos Jayme
Alexandre Massura Neto
César Quintaes
André Cordeiro
 BRA
3.16,25
8 Coley Stickles
Philippe Demers
Michael Williams
Blaine Morgan
 USA
3.19,31
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Alison Sheppard 55,22
Claire Huddart 54,84
Karen Pickering 53,66
Sue Rolph 53,16
 GBR
3.36,88
Zilver Thamar Henneken
Wilma van Hofwegen
Chantal Groot
Inge de Bruijn
 NED
NR 3.39,40
Brons Lori Munz
Rebecca Creedy
Melanie Dodd
Sarah Ryan
 AUS
3.39,82
4 Sarah Evanetz
Jessica Deglau
Joanne Malar
Laura Nicholls
 CAN
3.41,58
5 Nicole Zahnd
Dominique Diezi
Caroline Steffen
Sandrine Paquier
 SUI
3.46,79
6 Charlene Wittstock
Kirsten Van Heerden
Julia Russell
Donna Leslie
 RSA
3.49,00
7 Natasa Kejzar
Tanja Blatnik
Ursa Slapsak
Metka Sparavec
 SLO
3.49,62
Louise Jöhncke
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
Therese Alshammar
 SWE
DSQ

4×200 meter vrije slag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Pieter van den Hoogenband 1.45,06
Johan Kenkhuis 1.46,81
Martijn Zuijdweg 1.47,20
Marcel Wouda 1.45,41
 NED
ER 7.04,48
Zilver Gavin Meadows
Sion Brinn
Paul Palmer
Edward Sinclair
 GBR
7.07,20
Brons Mark Johnston
Brian Johns
Rick Say
Yannick Lupien
 CAN
7.08,02
4 Maxim Korshunov
Dmitri Kouzmin
Alexei Egorov
Andrej Kapralov
 RUS
7.09,40
5 Rodrigo Castro Rocha
André Cordeiro
Fernando Saez
Cassiano Leal
 BRA
7.16,47
6 Karel Novy
Philippe Meyer
Philippe Gilgen
Christoph Bühler
 SUI
7.21,23
7 Alex Fong
Lok Ku
Shui Ki Szeto
Mark Kwok
 HKG
7.43,54
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Josefin Lillhage
Louise Jöhncke
Johanna Sjöberg
Malin Svahnström
 SWE
WR 7.51,70
Zilver Claire Huddart
Karen Legg
Nicola Jackson
Karen Pickering
 GBR
7.53,98
Brons Lori Munz
Jacinta van Lint
Rebecca Creedy
Giaan Rooney
 AUS
7.55,81
4 Jessica Deglau
Laura Nicholls
Katie Brambley
Joanne Malar
 CAN
7.56,21
5 Caini Qin
Min Qian
Lina Yang
Hua Chen
 CHN
7.58,17
6 Nadejda Chemezova
Olessia Bourova
Yulia Fomenko
Ekaterina Kibalo
 RUS
8.03,69
7 Nicole Zahnd
Sandrine Paquier
Chantal Strasser
Caroline Steffen
 SUI
8.09,93
8 Maritza Correta
Paige Francis
Cassandra Connell
Clara Ho
 USA
8.13,64

4×100 meter wisselslag

Mannen
# Zwemmer Land Tijd
Goud Chris Fydler 48,02
Todd Pearson 48,24
Ian Thorpe 47,77
Michael Klim 47,18
 AUS
3.11,21
Zilver Mark Veens 48,06
Johan Kenkhuis 48,13
Marcel Wouda 48,09
Pieter van den Hoogenband 47,29
 NED
ER 3.11,57
Brons Dan Lindström
Lars Frölander
Matthias Ohlin
Daniel Carlsson
 SWE
3.12,69
4 Gavin Meadows 49,15
Sion Brinn 48,12
Matthew Kidd 48,86
Nick Shackell 48,36
 GBR
3.14,49
5 Craig Hutchison
Mark Johnston
Brian Johns
Yannick Lupien
 CAN
3.14,90
6 Sergei Ashikhmin
Alexander Popov
Denis Pimankov
Roman Egorov
 RUS
3.14,99
7 Carlos Jayme
Alexandre Massura Neto
César Quintaes
André Cordeiro
 BRA
3.16,25
8 Coley Stickles
Philippe Demers
Michael Williams
Blaine Morgan
 USA
3.19,31
Vrouwen
# Zwemster Land Tijd
Goud Mai Nakamura
Masami Tanaka
Ayari Aoyama
Sumika Minamoto
 JPN
WR 3.57,62
Zilver Giaan Rooney
Samantha Riley
Petria Thomas
Lori Munz
 AUS
4.00,37
Brons Therese Alshammar
Maria Östling
Johanna Sjöberg
Louise Jöhncke
 SWE
ER 4.00,84
4 Brenda Starink 1.01,85
Hester Broekhuizen 1.09,62
Inge de Bruijn 58,28
Wilma van Hofwegen 54,42
 NED
NR 4.04,18
5 Brenda Starink 1.01,85
Hester Broekhuizen 1.09,62
Inge de Bruijn 58,28
Wilma van Hofwegen 54,42
 CHN
4.04,44
6 Kelly Stefanyshyn
Lauren Van Oosten
Karine Chevrier
Laura Nicholls
 CAN
4.04,92
7 Yulia Fomenko
Olga Molchanova
Ekaterina Vinogradova
Ekaterina Kibalo
 RUS
4.06,12
8 Katy Sexton
Jaime King
Caroline Foot
Sue Rolph
 GBR
4.06,62

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Australië
9 11 7 27
2
 Japan
6 2 1 9
3
 Verenigd Koninkrijk
4 5 4 13
4
 Zweden
4 4 3 11
5
 Verenigde Staten
3 1 0 4
6
 Slowakije
3 0 0 3
7
 Nederland
2 3 5 10
8
 Oekraïne
2 1 1 4
9
 Cuba
2 0 0 2
10
 China
1 3 2 6
11
 Duitsland
1 1 0 2
12
 Rusland
1 0 3 4
13
 Denemarken
1 0 2 3
14
 Finland
1 0 0 1
15
 Canada
0 3 5 8
16
 Zuid-Afrika
0 3 0 3
17
 Polen
0 1 2 3
18
 Italië
0 1 1 2
19
 Argentinië
0 1 0 1
20
 Spanje
0 0 2 2
 Zwitserland
0 0 2 2
Totaal 40 40 40 120
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 1999
Listen to this article