Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2000.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Na Hongkong was het een jaar later alweer de beurt aan Athene om op te treden als gastheer van de vijfde editie van de wereldkampioenschappen zwemmen kortebaan (25 meter). Het toernooi in de Griekse hoofdstad had plaats van donderdag 16 maart tot en met zondag 19 maart 2000, en werd gehouden in het overdekte 25-meterbassin van het Olympisch complex. Aan het pre-olympische toernooi deden 563 zwemmers en zwemsters mee, afkomstig uit 78 landen. Het evenement resulteerde in vijftien wereldrecords, waarvan er zes op naam kwamen van de Verenigde Staten en evenzovele op naam van Zweden. Omdat elk wereldrecord werd beloond met 15.000 dollar, moesten de FINA en haar sponsors in totaal een half miljoen gulden uitkeren. Namens Nederland deden Stefan Aartsen en Chantal Groot mee; de rest van de KNZB-ploeg gaf de voorkeur aan de voorbereiding(en) op de olympische langebaan (50 meter).

Podia

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
21,58 Brendon Dedekind
 Zuid-Afrika
21,62 Stefan Nystrand
 Zweden
21,80
Mannen 100 m Lars Frölander
 Zweden
46,80 Stefan Nystrand
 Zweden
47,73 Scott Tucker
 Verenigde Staten
47,82
Mannen 200 m Bela Szabados
 Hongarije
1.45,27 Massimiliano Rosolino
 Italië
1.45,63 Chad Carvin
 Verenigde Staten
1.45,79
Mannen 400 m Chad Carvin
 Verenigde Staten
3.41,13 Paul Palmer
 Verenigd Koninkrijk
3.42,70 Massimiliano Rosolino
 Italië
3.43,68
Mannen 1500 m Jörg Hoffmann
 Duitsland
14.47,57 Igor Chervynskyi
 Oekraïne
14.48,20 Chad Carvin
 Verenigde Staten
14.51,23
Rugslag
Mannen 50 m Neil Walker
 Verenigde Staten
23,99 Lenny Krayzelburg
 Verenigde Staten
24,24 Rodolfo Falcón
 Cuba
24,32
Mannen 100 m Neil Walker
 Verenigde Staten
50,75
WR
Rodolfo Falcón
 Cuba
52,87 Derya Büyükuncu
 Turkije
52,88
Mannen 200 m Gordan Kožulj
 Kroatië
1.53,31 Brad Bridgewater
 Verenigde Staten
1.53,87 Volodymyr Nikolaychuk
 Oekraïne
1.55,33
Schoolslag
Mannen 50 m Mark Warnecke
 Duitsland
27,22 Brendon Dedekind
 Zuid-Afrika
27,27 Oleg Lisogor
 Oekraïne
27,30
Mannen 100 m Roman Sloudnov
 Rusland
58,57 Zhu Yi
 China
59,99 Roman Ivanovsky
 Rusland
1.00,05
Mannen 200 m Roman Sloudnov
 Rusland
2.07,59 WR Terence Parkin
 Zuid-Afrika
2.07,91 Andrei Ivanov
 Rusland
2.09,90
Vlinderslag
Mannen 50 m Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
23,30 Neil Walker
 Verenigde Staten
23,46 Muhammad Sabir
 Verenigde Staten
23,56
Mannen 100 m Lars Frölander
 Zweden
50,44
WR
James Hickman
 Verenigd Koninkrijk
51,53 Denys Sylantjev
 Oekraïne
51,84
Mannen 200 m James Hickman
 Verenigd Koninkrijk
1.53,57 Shamek Pietucha
 Canada
1.54,27 Anatoly Polyakov
 Rusland
1.54,47
Wisselslag
Mannen 100 m Neil Walker
 Verenigde Staten
52,79 WR Jani Sievinen
 Finland
54,08 James Hickman
 Verenigd Koninkrijk
54,38
Mannen 200 m Jani Sievinen
 Finland
1.56,27 James Hickman
 Verenigd Koninkrijk
1.56,86 Massimiliano Rosolino
 Italië
1.58,05
Mannen 400 m Jani Sievinen
 Finland
4.09,54 Terence Parkin
 Zuid-Afrika
4.10,56 Michael Halika
 Israël
4.10,90
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×100 m
 Zweden

Johan Nyström
Lars Frölander
Mattias Ohlin
Stefan Nystrand
3.09,57 WR
 Verenigde Staten
Scott Tucker
Josh Davis
Muhammad Sabir
Neil Walker
3.10,98
 Duitsland
Mitja Zastrow
Stefan Herbst
Christian Tröger
Stephan Kunzelmann
3.13,69
Mannen 4×200 m
 Verenigde Staten

Josh Davis
Neil Walker
Scott Tucker
Chad Carvin
7.01,33 WR
 Verenigd Koninkrijk
Edward Sinclair
Marc Spackman
Paul Palmer
James Salter
7.03,06
 Rusland
Denis Pimankov
Anatoli Poliakov
Dmitri Chernychev
Andrej Kapralov
7.05,24
Wisselslag Estafette
Mannen 4×100 m
 Verenigde Staten

Lenny Krayzelburg
Jarrod Marrs
Neil Walker
Scott Tucker
3.30,03
 Duitsland
Sebastian Halgasch
Björn Nowakowski
Thomas Rupprath
Stefan Herbst
3.31,77
 Verenigd Koninkrijk
Neil Willey
Darren Mew
James Hickman
Paul Belk
3.32,08

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Therese Alshammar
 Zweden
23,59 WR Sandra Völker
 Duitsland
24,77 Alison Sheppard
 Verenigd Koninkrijk
24,80
Vrouwen 100 m Therese Alshammar
 Zweden
52,17
WR
Jenny Thompson
 Verenigde Staten
53,14 Martina Moravcová
 Slowakije
53,88
Vrouwen 200 m Yang Yu
 China
1.56,06 Martina Moravcová
 Slowakije
1.56,46 Natalya Baranovskaya
 Wit-Rusland
1.57,54
Vrouwen 400 m Lindsay Benko
 Verenigde Staten
4.02,44 Jana Klotsjkova
 Oekraïne
4.04,39 Chen Hua
 China
4.06,63
Vrouwen 800 m Chen Hua
 China
8.17,03 Brooke Bennett
 Verenigde Staten
8.19,66 Flavia Rigamonti
 Zwitserland
8.21,57
Rugslag
Vrouwen 50 m Antje Buschschulte
 Duitsland
27,90 Marylyn Chiang
 Canada
28,03 Kellie McMillan
 Australië
28,06
Vrouwen 100 m Sandra Völker
 Duitsland
58,66 Marylyn Chiang
 Canada
59,33 Antje Buschschulte
 Duitsland
59,37
Vrouwen 200 m Antje Buschschulte
 Duitsland
2.07,29 Clementine Stoney
 Australië
2.08,64 Lindsay Benko
 Verenigde Staten
2.08,85
Schoolslag
Vrouwen 50 m Sarah Poewe
 Zuid-Afrika
30,66 Hao Ping
 China
31,22 Tara Kirk
 Verenigde Staten
31,47
Vrouwen 100 m Sarah Poewe
 Zuid-Afrika
1.06,21 Alicja Pęczak
 Polen
1.07,69 Yelena Bogomazova
 Rusland
1.08,27
Vrouwen 200 m Rebecca Brown
 Australië
2.23,41 Alicja Peczak
 Polen
2.24,24 Brooke Hanson
 Australië
2.25,30
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Jenny Thompson
 Verenigde Staten
26,13 Anna-Karin Kammerling
 Zweden
26,16 Nicola Jackson
 Verenigd Koninkrijk
26,85
Vrouwen 100 m Jenny Thompson
 Verenigde Staten
57,67 Johanna Sjöberg
 Zweden
57,96 Karen Campbell
 Verenigde Staten
58,86
Vrouwen 200 m Mette Jacobsen
 Denemarken
2.08,10 Katrin Jaeke
 Duitsland
2.09,42 Otylia Jędrzejczak
 Polen
2.09,61
Wisselslag
Vrouwen 100 m Martina Moravcová
 Slowakije
59,71 Marianne Limpert
 Canada
1.02,00 Alenka Kejžar
 Slovenië
1.02,24
Vrouwen 200 m Jana Klotsjkova
 Oekraïne
2.08,97 Martina Moravcová
 Slowakije
2.08,98 Marianne Limpert
 Canada
2.12,68
Vrouwen 400 m Jana Klotsjkova
 Oekraïne
4.32,45 Nicole Hetzer
 Duitsland
4.37,92 Katie Jo Yevak
 Verenigde Staten
4.38,80
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×100 m
 Zweden

Louise Jöhncke
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
3.35,54
 Duitsland
Katrin Meißner
Antje Buschschulte
Britta Steffen
Sandra Völker
3.37,31
 Verenigd Koninkrijk
Alison Sheppard
Claire Huddart
Karen Legg
Karen Pickering
3.37,93
Vrouwen 4×200 m
 Verenigd Koninkrijk

Claire Huddart
Nicola Jackson
Karen Legg
Karen Pickering
7.49,11 WR
 Verenigde Staten
Lindsay Benko
Brooke Bennett
Tammie Stone
Jenny Thompson
7.50,59
 China
Sun Dan
Yang Lina
Li Jin
Yang Yu
7.52,70
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×100 m
 Zweden

Therese Alshammar
Emma Igelström
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
3:59.53
 Duitsland
Sandra Völker
Janne Schäfer
Katrin Jäke
Katrin Meißner
4.01,47
 Verenigde Staten
Jamie Reid
Anita Nall
Jenny Thompson
Tammie Stone
4.02,51

Wereldrecords in Athene

Zwemmer(s) Land Afstand Tijd
Neil Walker
 Verenigde Staten
50 meter rugslag mannen 24,04
Frölander / Nystrom / Ohlin / Nystrand
 Zweden
4×100 meter vrije slag mannen 3.09,57
Huddart / Jackson / Legg / Pickering
 Verenigd Koninkrijk
4×200 meter vrije slag vrouwen 7.49,11
Neil Walker
 Verenigde Staten
50 meter rugslag mannen 23,42
Lars Frölander
 Zweden
100 meter vlinderslag mannen 50,59
Therese Alshammar
 Zweden
100 meter vrije slag vrouwen 52,17
Roman Sloednov
 Rusland
100 meter schoolslag mannen 58,51
Lars Frölander
 Zweden
100 meter vlinderslag mannen 50,44
Davis / Walker / Tucker / Carvin
 Verenigde Staten
4×200 meter vrije slag mannen 7.01,33
Therese Alshammar
 Zweden
50 meter vrije slag vrouwen 23,59
Jenny Thompson
 Verenigde Staten
100 meter vlinderslag vrouwen 56,56
Neil Walker
 Verenigde Staten
100 meter wisselslag mannen 52,79
Lars Frölander
 Zweden
50 meter vlinderslag mannen 23,19
Roman Sloednov
 Rusland
200 meter schoolslag mannen 2.07,59
Neil Walker
 Verenigde Staten
100 meter rugslag mannen 50,75

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
9 8 8 25
2
 Zweden
7 3 1 11
3
 Duitsland
5 6 2 13
4
 Verenigd Koninkrijk
4 4 5 13
5
 Zuid-Afrika
2 4 0 6
6
 Oekraïne
2 2 3 7
7
 China
2 2 2 6
8
 Finland
2 1 0 3
9
 Rusland
2 0 5 7
10
 Slowakije
1 2 1 4
11
 Australië
1 0 3 4
12
 Kroatië
1 0 0 1
 Denemarken
1 0 0 1
14
 Canada
0 4 1 5
15
 Polen
0 2 1 3
16
 Italië
0 1 2 3
17
 Cuba
0 1 1 2
18
 Hongarije
0 0 1 1
 Israël
0 0 1 1
 Slovenië
0 0 1 1
 Turkije
0 0 1 1
 Wit-Rusland
0 0 1 1
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 40 40 40 120
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2000
Listen to this article