Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2002.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2002

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Moskou trad op als gastheer van de zesde editie van de wereldkampioenschappen zwemmen kortebaan. Het toernooi in de Russische hoofdstad had plaats van donderdag 3 april tot en met zondag 6 april 2002, en werd gehouden in het overdekte 25-meterbassin van het gerenoveerde Olympiiski-complex, dat in 1980 het toneel was van het olympisch zwemtoernooi. Aan het toernooi deed een recordaantal van 599 zwemmers en zwemsters mee, afkomstig uit 92 landen. Het evenement resulteerde in zeven wereldrecords. Namens Nederland deden vier zwemmers mee: Johan Kenkhuis, Chantal Groot, Suze Valen en debutante Inge Dekker.

Podia

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m José Meolans
 Argentinië
21,36
CR
Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
21,44 Oleksandr Volynets
 Oekraïne

Aleksandr Popov
 Rusland
21,55
Mannen 100 m Ashley Callus
 Australië
46,99 José Meolans
 Argentinië
47,09 Salim Iles
 Algerije
47,66
Mannen 200 m Klete Keller
 Verenigde Staten
1.44,36 Gustavo Borges
 Brazilië
1.45,67 Mark Johnston
 Canada
1.45,88
Mannen 400 m Grant Hackett
 Australië
3.38,29 Květoslav Svoboda
 Tsjechië
3.41,97 Chad Carvin
 Verenigde Staten
3.43,55
Mannen 1500 m Grant Hackett
 Australië
14.33,94 Chris Thompson
 Verenigde Staten
14.39,43 Christian Minotti
 Italië
14.45,94
Rugslag
Mannen 50 m Matt Welsh
 Australië
23,66 Peter Marshall
 Verenigde Staten
24,04 Toni Helbig
 Duitsland
24,17
Mannen 100 m Matt Welsh
 Australië
51,26 Aaron Peirsol
 Verenigde Staten
51,71 Peter Marshall
 Verenigde Staten
51,84
Mannen 200 m Aaron Peirsol
 Verenigde Staten
1.51,17
WR
Marko Strahija
 Kroatië
1.53,08 Blaž Medvešek
 Slovenië
1.53,66
Schoolslag
Mannen 50 m Oleg Lisogor
 Oekraïne
26,42 José Couto
 Portugal
27,22 Eduardo Fischer
 Brazilië
27,26
Mannen 100 m Oleg Lisogor
 Oekraïne
58,33
CR
Kosuke Kitajima
 Japan
59,10 Jarno Pihlava
 Finland
59,22
Mannen 200 m Jim Piper
 Australië
2.07,16
CR
David Denniston
 Verenigde Staten
2.07,42 Jarno Pihlava
 Finland
2.07,61
Vlinderslag
Mannen 50 m Geoff Huegill
 Australië
22,89
CR
Adam Pine
 Australië
23,29 Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
23,36
Mannen 100 m Geoff Huegill
 Australië
50,95 Adam Pine
 Australië
51,27 Igor Martsjenko
 Rusland
51,41
Mannen 200 m James Hickman
 Verenigd Koninkrijk
1.53,14 Justin Norris
 Australië
1.54,07 Ioan Gherghel
 Roemenië
1.54,16
Wisselslag
Mannen 100 m Peter Mankoč
 Slovenië
52,90 Jani Sievinen
 Finland
53,78 Jakob Andersen
 Denemarken
54,31
Mannen 200 m Jani Sievinen
 Finland
1.55,45
CR
Peter Mankoč
 Slovenië
1.56,13 Tom Wilkens
 Verenigde Staten
1.57,34
Mannen 400 m Tom Wilkens
 Verenigde Staten
4.04,82
CR
Brian Johns
 Canada
4.06,85 Jacob Carstensen
 Denemarken
4.08,92
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×100 m
 Verenigde Staten

Scott Tucker
Peter Marshall
Jason Lezak
Klete Keller
3.10,64
 Zweden
Eric Lafleur
Stefan Nystrand
Lars Frölander
Mathias Ohlin
3.11,14
 Rusland
Leonid Khokhlov
Aleksandr Popov
Denis Pimankov
Andrej Kapralov
3.11,24
Mannen 4×200 m
 Australië

Todd Pearson
Ray Hass
Leon Dunne
Grant Hackett
7.00,36
CR
 Rusland
Dennis Rodkin
Joeri Priloekov
Ilja Nikitin
Andrej Kapralov
7.05,36
 Verenigde Staten
Chad Carvin
Erik Vendt
Scott Tucker
Klete Keller
7.08,73
Wisselslag Estafette
Mannen 4×100 m
 Verenigde Staten

Aaron Peirsol
David Denniston
Peter Marshall
Jason Lezak
3.29,00
WR
 Australië
Geoff Huegill
Jim Piper
Adam Pine
Ashley Callus
3.29,35
 Rusland
Jevgeni Alesjin
Dimitri Komornikov
Igor Martsjenko
Denis Pimankov
3.30,21

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Therese Alshammar
 Zweden
24,16 Allison Sheppard
 Verenigd Koninkrijk
24,28 Tammie Stone
 Verenigde Staten
24,65
Vrouwen 100 m Therese Alshammar
 Zweden
52,89 Martina Moravcová
 Slowakije
52,96 Xu Yanwei
 China
53,35
Vrouwen 200 m Lindsay Benko
 Verenigde Staten
1.54,04
WR
Yang Yu
 China
1.55,34 Xu Yanwei
 China
1.55,63
Vrouwen 400 m Jana Klotsjkova
 Oekraïne
4.01,26 Chen Hua
 China
4.03,81 Rachel Komisarz
 Verenigde Staten
4.06,30
Vrouwen 800 m Chen Hua
 China
8.16,34
CR
Irina Oefimtseva
 Rusland
8.21,91 Flavia Rigamonti
 Zwitserland
8.23,38
Rugslag
Vrouwen 50 m Jennifer Carroll
 Canada
27,38
CR
Haley Cope
 Verenigde Staten
27,44 Diana McManus
 Verenigde Staten
27,60
Vrouwen 100 m Haley Cope
 Verenigde Staten
59,07 Ilona Hlaváčková
 Tsjechië
59,13 Diana McManus
 Verenigde Staten
59,45
Vrouwen 200 m Lindsay Benko
 Verenigde Staten
2.04,97
CR
Reiko Nakamura
 Japan
2.07,30 Irina Amsjennikova
 Oekraïne
2.07,71
Schoolslag
Vrouwen 50 m Emma Igelström
 Zweden
29.96
WR
Luo Xuejuan
 China
30,17 Zoë Baker
 Verenigd Koninkrijk
30,56
Vrouwen 100 m Emma Igelström
 Zweden
1.05,38
WR
Sarah Poewe
 Zuid-Afrika
1.06,16 Luo Xuejuan
 China
1.06,36
Vrouwen 200 m Qi Hui
 China
2.20,91 Emma Igelström
 Zweden
2.21,60 Mirna Jukić
 Oostenrijk
2.21,63
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Anna-Karin Kammerling
 Zweden
25,55
CR
Petria Thomas
 Australië
26,36 Vered Borochovski
 Israël
26,38
Vrouwen 100 m Martina Moravcová
 Slowakije
57,04 Petria Thomas
 Australië
57,91 Anna-Karin Kammerling
 Zweden
58,12
Vrouwen 200 m Petria Thomas
 Australië
2.05,76
CR
Yang Yu
 China
2.06,10 Mary Descenza
 Verenigde Staten
2.06,17
Wisselslag
Vrouwen 100 m Martina Moravcová
 Slowakije
59,91 Gabrielle Rose
 Verenigde Staten
1.00,68 Allison Sheppard
 Verenigd Koninkrijk
1.00,88
Vrouwen 200 m Jana Klotsjkova
 Oekraïne
2.08,82 Gabrielle Rose
 Verenigde Staten
2.09,77 Oksana Verevka
 Rusland
2.11,25
Vrouwen 400 m Jana Klotsjkova
 Oekraïne
4.30,63 Alenka Kejžar
 Slovenië
4.35,44 Georgina Bardach
 Argentinië
4.36,36
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×100 m
 Zweden

Josefin Lillhage
Therese Alshammar
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
3.35,09
 Australië
Sarah Ryan
Petria Thomas
Giaan Rooney
Elka Graham
3.35,97
 China
Yang Yu
Tang Jingzhi
Zhu Yingwen
Xu Yanwei
3.36,18
Vrouwen 4×200 m
 China

Xu Yanwei
Zhu Yingwen
Tang Jingzhi
Yang Yu
7.46,30
WR
 Verenigde Staten
Lindsay Benko
Gabrielle Rose
Colleen Lanne
Rachel Komisarz
7.47.55
 Australië
Elka Graham
Petria Thomas
Lori Munz
Giaan Rooney
7.49,50
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×100 m
 Zweden

Therese Alshammar
Emma Igelström
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
3.55,78
WR
 Verenigde Staten
Haley Cope
Amanda Beard
Rachel Komisarz
Lindsay Benko
3.57,17
 China
Zhan Shu
Luo Xuejuan
Zheng Xi
Xu Yanwei
3.57,29

Wereldrecords in Moskou

Zwemmer(s) Land Afstand Tijd
Xu Yanwei / Zhu Yingwen / Tang Jingzhi / Yang Yu
 China
4×200 meter vrije slag vrouwen 7.46,30
Emma Igelström
 Zweden
50 meter schoolslag vrouwen 29,96
Alshammar / Igelström / Kammerling / Sjöberg
 Zweden
4×100 meter wisselslag vrouwen 3.55,78
Emma Igelström
 Zweden
100 meter schoolslag vrouwen 1.05,38
Lindsay Benko
 Verenigde Staten
200 meter vrije slag vrouwen 1.54,04
Aaron Peirsol
 Verenigde Staten
200 meter rugslag mannen 1.51,17
Peirsol / Denniston / Marshall / Lezak
 Verenigde Staten
4×100 meter wisselslag mannen 3.29,00

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Australië
10 7 1 18
2
 Verenigde Staten
8 9 9 26
3
 Zweden
7 2 1 10
4
 Oekraïne
5 0 2 7
5
 China
3 4 5 12
6
 Slowakije
2 1 0 3
7
 Verenigd Koninkrijk
1 2 3 6
8
 Slovenië
1 2 1 4
9
 Finland
1 1 2 4
10
 Argentinië
1 1 1 3
 Canada
1 1 1 3
12
 Rusland
0 2 5 7
13
 Tsjechië
0 2 0 2
 Japan
0 2 0 2
15
 Brazilië
0 1 1 2
16
 Kroatië
0 1 0 1
 Portugal
0 1 0 1
 Zuid-Afrika
0 1 0 1
19
 Denemarken
0 0 2 2
20
 Italië
0 0 1 1
 Roemenië
0 0 1 1
 Algerije
0 0 1 1
 Duitsland
0 0 1 1
 Israël
0 0 1 1
 Oostenrijk
0 0 1 1
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 40 40 41 121*
  • Twee bronzen medailles uitgereikt op 50 meter vrije slag
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2002
Listen to this article