Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2006.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen zwemmen kortebaan 2006 werden van 5 april tot en met 9 april 2006 gehouden in het Chinese Shanghai.

Mannen

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Matt Welsh
 AUS
23,53
Zilver Thomas Rupprath
 GER
23,70
Brons Helge Meeuw
 GER
24,01
4 Kun-Peng Ou Yang
 CHN
24,03
5 Randall Bal
 USA
24,21
6 Arkadi Vjatsjanin
 RUS
24,22
7 Alex Keng Liat Lim
 MAS
24,40
8 Andrei Oleinik
 UKR
25,04

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Matt Welsh
 AUS
51,09
Zilver Markus Rogan
 AUT
51,48
Brons Randall Bal
 USA
51,63
Brons Helge Meeuw
 GER
51,63
5 Kun-Peng Ou Yang
 CHN
51,78
6 Arkadi Vjatsjanin
 RUS
51,89
7 Matt Grevers
 USA
52,20
8 Alex Keng Liat Lim
 MAS
52,82

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Ryan Lochte
 USA
(WR) 1.49,05
Zilver Markus Rogan
 AUT
1.50,97
Brons Matt Welsh
 AUS
1.53,10
4 Kun-Peng Ou Yang
 CHN
1.53,21
5 Ethan Rolff
 AUS
1.54,83
6 Bo-Dong Zhang
 CHN
1.54,84
7 Jayme Cramer
 USA
1.56,54
8 George Du Rand
 RSA
1.57,71

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Oleg Lisogor
 UKR
26,39
Zilver Alessandro Terrin
 ITA
26,60
Brons Christopher Cook
 GBR
27,17
4 Brenton Rickard
 AUS
27,19
5 James Gibson
 GBR
27,35
6 Valeryi Dymo
 UKR
27,41
7 Michail Aleksandrov
 BUL
27,44
8 Martin Gustavsson
 SWE
27,47

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Oleg Lisogor
 UKR
58,14
Zilver Brenton Rickard
 AUS
58,70
Brons Alexander Dale Oen
 NOR
59,16
4 Alessandro Terrin
 ITA
59,17
5 Valerie Dymo
 UKR
59,22
6 Vladislav Poljakov
 KAZ
59,38
7 Scott Usher
 USA
59,54
8 Romanos Alyfantis
 GRE
diskw.
14 Robin van Aggele
 NED
59,86

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Vladislav Poljakov
 KAZ
2.06,95
Zilver Brenton Rickard
 AUS
2.07,52
Brons Jevgeni Risjkov
 RUS
2.07.94
4 Michail Aleksandrov
 RUS
2.08,67
5 Kyosuke Yonehara
 JPN
2.08,69
6 Zhie Xie
 CHN
2.09,00
7 Scott Usher
 USA
2.09,55
8 Giordan Pogioli
 USA
2.09,95
11 Robin van Aggele
 NED
2.10,09

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Matt Welsh
 AUS
23,05
Zilver Sergej Breoes
 UKR
23,06
Brons Kaio de Almeida
 BRA
23,07
4 Albert Subirats
 VEN
23,11
5 Adam Pine
 AUS
23,25
6 Duje Draganja
 CRO
23,37
7 Jayme Cramer
 USA
23,49
8 Kohei Kawamoto
 JPN
23,61
20 Bastiaan Tamminga
 NED
24,18

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Kaio de Almeida
 BRA
51,07
Zilver Albert Subirats
 VEN
51,23
Brons Jayme Cramer
 USA
51,53
4 Thomas Rupprath
 GER
51,56
5 Adam Pine
 AUS
51,58
6 Wu Peng
 CHN
51,64
7 Peter Mankoč
 SLO
51,67
Jevgeni Korotsjisjkin
 RUS
51,67
26 Bastiaan Tamminga
 NED
53,72

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Wu Peng
 CHN
1.52,36
Zilver Moss Burmester
 NZL
1.53,94
Brons Nikolaj Skvortsov
 RUS
1.54,09
4 Sergii Advena
 UKR
1.55,07
5 Jeremy Knowles
 BAH
1.55,23
6 Helge Meeuw
 GER
1.55,38
7 Makoto Muto
 JPN
1.55,45
8 Chen Yin
 CHN
1.57,34

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Duje Draganja
 CRO
21,38
Zilver Cullen Jones
 USA
21,52
Brons Oleksandr Volinets
 UKR
21,62
Brons Nicholas Brunelli
 USA
21,62
5 Stefan Nystrand
 SWE
21,66
6 José Meolans
 ARG
21,72
7 Nicholas Santos
 BRA
21,90
8 Guilherme Santos
 BRA
22,15

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Ryk Neethling
 RSA
47,24
Zilver Filippo Magnini
 ITA
47,31
Brons José Meolans
 ARG
47,87
4 Nicholas Brunelli
 USA
47,91
5 César Cielo Filho
 BRA
48,04
6 Alessandro Calvi
 ITA
48,06
7 Jevgeni Lagoenov
 RUS
48,27
8 Martin Verner
 CZE
48,55

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Ryk Neethling
 RSA
1.43,51
Zilver Filippo Magnini
 ITA
1.43,78
Brons Massimiliano Rosolino
 ITA
1.44.67
4 Kvetoslav Svoboda
 CZE
1.44,90
5 Ryan Lochte
 USA
1.45,20
6 Jayme Cramer
 USA
1.45,35
7 Rodrigo Castro
 BRA
1.45,63
8 Nicholas Ffrost
 AUS
1.47,01
26 Bas van Velthoven
 NED
1.48,91

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Joeri Priloekov
 RUS
3.39,08
Zilver Park Tae-Hwan
 KOR
3.40,43
Brons Massimiliano Rosolino
 ITA
3.41.04
4 Zhang Lin
 CHN
3.42,57
5 Robert Margalis
 USA
3.43,22
6 Kvetoslav Svoboda
 CZE
3.44,46
7 Larsen Jensen
 DEN
3.46,32
8 Nicola Cassio
 ITA
3.46,79

1500 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Joeri Priloekov
 RUS
(ER) 14.23,92
Zilver Park Tae-Hwan
 KOR
14.33,28
Brons Zhang Lin
 CHN
14.42,82
4 Larsen Jensen
 USA
14.50,55
5 Chen Ren
 CHN
14.51,66
6 Christopher Thompson
 USA
14.58,23
7 Ryan Cochrane
 CAN
15.04,00
8 Ricardo Monasterio
 VEN
15.04,29

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Ryk Neethling
 RSA
52,42
Zilver Peter Mankoč
 SLO
53,00
Brons Stefan Nystrand
 SWE
53,97
4 Christian Galenda
 ITA
54,07
5 Liam Tancock
 GBR
54,22
6 Robin van Aggele
 NED
54,24
7 Matt Grevers
 USA
54,28
8 Thomas Rupprath
 GER
54,55

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Ryan Lochte
 USA
(WR)1.53,31
Zilver Markus Rogan
 AUT
1.55,68
Brons Igor Berezoetski
 RUS
1.56,64
4 Leith Brodie
 AUS
1.56,77
5 Peter Mankoč
 SLO
1.56,81
6 Dean Kent
 NZL
1.57,31
7 Ioannis Kokkodis
 GRE
1.58,06
8 Timothy Liebhold
 USA
1.59,52

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Ryan Lochte
 USA
4.02,49
Zilver Luca Marin
 ITA
4.05,12
Brons Igor Berezoetski
 RUS
4.06.81
4 Robert Margalis
 USA
4.07,54
5 Dean Kent
 NZL
4.08,04
6 Tao Zhao
 CHN
4.11,38
7 Leith Brodie
 AUS
4.16,24
8 Lucas Salatta
 BRA
4.18,29

4 x 100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Alessandro Calvi
Klaus Lanzarini
Christian Galenda
Filippo Magnini
 ITA
3.10,74
Zilver Marcus Piehl
Lars Frölander
Jonas Tilly
Stefan Nystrand
 SWE
3.11,63
Brons Nicholas Brunelli
Ryan Lochte
Matt Grevers
Jason Lezak
 USA
3.11.92
4 Jevgeni Lagoenov
Andrey Grechin
Andrej Kapralov
Arkadi Vjatsjanin
 RUS
3.12,41
5 Guilherme Santos
César Cielo Filho
Rodrigo Castro
Nicholas Santos
 BRA
3.12,68
6 Igor Cerensek
Bruno Barbic
Alexei Puninski
Mario Delac
 CRO
3.15,75
7 Eamon Sullivan
Andrew Mewing
Ethan Rolff
Adam Pine
 AUS
3.15,96
8 Rolanqas Gimbutis
Saulius Binevicius
Emilis Vaitkaitis
Paulius Viktoravicius
 LTU
3.16,38
DNS Nederland
 NED

4 x 200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Massimiliano Rosolino
Matteo Pellicciari
Nicola Cassio
Filippo Magnini
 ITA
6.59,08 (CR)
Zilver Andrew Mewing
Louis Paul
Grant Brits
Nicholas Ffrost
 AUS
7.04,16
Brons Ryan Lochte
Nicholas Brunelli
Jayme Cramer
Larsen Jensen
 USA
7.04,34
4 Shao-Hua Huang
Zhang Lin
Peng-Yuan Wang
Chenlong Yu
 CHN
7.05,94
5 Rodrigo Castro
César Cielo Filho
Thiago Pereira
Lucas Salatta
 BRA
7.06,09
6 Adriano Niz
Miguel Pires
Fabio Pereira
Tiago Venancio
 POR
7.08,85
7 Michal Rubacek
Martin Verner
Martin Kresta
Kvetoslav Svoboda
 CZE
7.10,99
8 Robert Voss
Cameron Gibson
Andrew McMillan
Moss Burmester
 NZL
7.12,29

4 x 100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Matt Welsh
Brenton Rickard
Adam Pine
Ashley Callus
 AUS
3.27,71
Zilver Ryan Lochte
Scott Usher
Jayme Cramer
Nicholas Brunelli
 USA
3.28,62
Brons Andriy Oleynyk
Oleg Lisogor
Sergiy Advena
Andrij Serdinov
 UKR
3.28.62
4 Arkadi Vjatsjanin
Dmitry Komornikov
Jevgeni Korotysjkin
Jevgeni Lagoenov
 RUS
3.31,11
5 Kun-Peng Ou Yang
Zhi Xie
Dong Wang
Shao-Hua Huang
 CHN
3.34,14
6 Ante Cvitkovic
Vanja Rogulj
Duje Draganja
Bruno Barbic
 CRO
3.34,14
7 Scott Talbot
Dean Kent
Moss Burmeister
Cameron Gibson
 NZL
3.35,28
8 Stanislav Ossinskiy
Vladislav Plyakov
Rustam Khuduyen
Vitaluy Khan
 KAZ
3.35,58

Vrouwen

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Janine Pietsch
 GER
(ER) 27,00
Zilver Tayliah Zimmer
 AUS
27,25
Brons Chang Gao
 CHN
27,28
4 Anna Gostomelsky
 ISR
27,46
5 Hannah McLean
 NZL
27,76
6 Elena Gemo
 ITA
27,86
7 Hinkelien Schreuder
 NED
27,89
8 Elizabeth Coster
 NZL
28,17

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Janine Pietsch
 GER
58,02
Zilver Tayliah Zimmer
 AUS
58,27
Brons Chang Gao
 CHN
58,74
4 Hannah McLean
 NZL
59,00
5 Anna Gostomelsky
 ISR
59,47
6 Margaret Hoelzer
 USA
59,57
7 Elisabeth Coster
 NZL
1.00,16
8 Ya-Li Jiao
 CHN
1.00,30

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Margaret Hoelzer
 USA
2.05,29
Zilver Tayliah Zimmer
 AUS
2.05,99
Brons Hannah McLean
 NZL
2.06,96
4 Alessia Filippi
 ITA
2.07,33
5 Melissa Ingram
 NZL
2.07,49
6 Zhao Jing
 CHN
2.07,71
7 Stanislava Komorova
 RUS
2.07,90
8 Annika Liebs
 GER
2.09,02
16 Hinkelien Schreuder
 NED
2.16,50

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Jade Edmistone
 AUS
30,22
Zilver Brooke Hanson
 AUS
30,40
Brons Jessica Hardy
 USA
30,48
4 Tara Kirk
 USA
30,61
5 Suzaan van Biljon
 RSA
30,73
6 Zoë Baker
 NZL
30,75
7 Wang Qun
 CHN
30,87
8 Ji Liping
 CHN
31,18

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Tara Kirk
 USA
1.05,25
Zilver Suzaan van Biljon
 RSA
1.05,62
Brons Jade Edmistone
 AUS
1.06,08
4 Jessica Hardy
 USA
1.06,13
5 Brooke Hanson
 USA
1.06,27
6 Ji Liping
 CHN
1.07,84
7 Julia Pidlisna
 UKR
1.08,01
8 Anne-Mari Gulbrandsen
 NOR
1.08,48

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Hui Qi
 CHN
2.20,72
Zilver Tara Kirk
 USA
2.21,77
Brons Nan Luo
 CHN
2.23,49
4 Rebecca Soni
 USA
2.24,06
5 Joelja Pidlisna
 UKR
2.25,50
6 Jekaterina Kormatsjeva
 RUS
2.28,38
7 Imaday Gonealez
 CUB
diskw.
8 Suzaan van Biljon
 RSA
diskw.

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Therese Alshammar
 SWE
25,76
Zilver Fabienne Nadarajah
 AUT
25,95
Brons Anna-Karin Kammerling
 SWE
26,07
4 Inge Dekker
 NED
26,29
5 Hinkelien Schreuder
 NED
26,32
6 Marilies Demal
 AUT
26,38
Rachel Komisarz
 USA
26,38
8 Ya-Fei Zhou
 CHN
26,48

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Lisbeth Lenton
 AUS
56,61
Zilver Rachel Komisarz
 USA
57,43
Brons Jessicah Schipper
 AUS
57,49
4 Martina Moravcová
 SVK
57,91
5 Ya-Fei Zhou
 CHN
58,52
6 Liu-Yang Jiao
 CHN
58,55
7 Inge Dekker
 NED
58,70
8 Mary Descenza
 USA
58,90

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Jessicah Schipper
 AUS
2.05,11
Zilver Francesca Segat
 ITA
2.05,91
Brons Yang Yu
 CHN
2.07.05
4 Mary Descenza
 USA
2.07,57
5 Elaine Breeden
 USA
2.08,70
6 Hye-Ra Choi
 KOR
2.09,20
7 Xin-Hua Li
 CHN
2.09,49
8 Amanda Loots
 RSA
2.12,36

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Lisbeth Lenton
 AUS
23,97
Zilver Therese Alshammar
 SWE
23,98
Brons Marleen Veldhuis
 NED
24,25
4 Anna-Karin Kammerling
 SWE
24,71
5 Rebeca Gusmao
 BRA
24,80
6 Hanna-Maria Seppälä
 FIN
24,87
7 Hinkelien Schreuder
 NED
24,88
8 Maritza Correia
 USA
25,23

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Lisbeth Lenton
 AUS
52,33
Zilver Marleen Veldhuis
 NED
53,33
Brons Maritza Correia
 USA
53,54
4 Hanna-Maria Seppälä
 FIN
53,78
5 Melanie Marshall
 GBR
53,81
6 Josefin Lillhage
 SWE
54,23
7 Amanda Weir
 USA
54,43
8 Rebeca Gusmao
 BRA
54,53

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Yang Yu
 CHN
1.54,94
Zilver Federica Pellegrini
 ITA
1.55,15
Brons Annika Liebs
 GER
1.55,56
4 Josefin Lillhage
 SWE
1.56,45
5 Daria Beljakina
 RUS
1.56,83
6 Melanie Marshall
 GBR
1.57,06
7 Mary Descenza
 USA
1.57,52
8 Helen Norfolk
 NZL
1.58,29

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Kate Ziegler
 USA
4.01,79
Zilver Bronte Barratt
 AUS
4.03,29
Brons Federica Pellegrini
 ITA
4.03,63
4 Anastasia Ivanenko
 RUS
4.04,03
5 Caitlin McClatchey
 GBR
4.05,54
6 Tan Miao
 CHN
4.05,56
7 Erika Villaecija Garcia
 ESP
4.06,87
8 Mariana Brochado
 BRA
4.07,21

800 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Anastasia Ivanenko
 RUS
8.11,99
Zilver Kate Ziegler
 USA
8.14,12
Brons Rebecca Cooke
 GBR
8.20,02
4 Brittany Reimer
 CAN
8.26,85
5 Erika Villaecija
 ESP
8.27,17
6 Kylie Palmer
 AUS
8.29,01
7 Kristel Kobrich
 CHI
8.29,30
8 Tan Miao
 CHN
8.30,60

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Brooke Hanson
 AUS
1.00,16
Zilver Hanna-Maria Seppälä
 FIN
1.00,74
Brons Martina Moravcová
 SVK
1.01,41
4 Shayne Reese
 AUS
1.01,52
5 Malin Svahnstrom
 SWE
1.02,13
6 Sophie de Ronchi
 FRA
1.02,30
Kaitlin Sandeno
 USA
1.02,30
8 Hanna Eriksson
 SWE
1.02,92
9 Hinkelien Schreuder
 NED
1.02,51

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Hui Qi
 CHN
2.09,33
Zilver Kaitlin Sandeno
 USA
2.10,79
Brons Lara Carroll
 USA
2.11,77
4 Xin Zhang
 CHN
2.12,12
5 Alicia Aemisegger
 USA
2.12,40
6 Julie Hjorth-Hansen
 DEN
2.13,55
7 Sara Thyden
 SWE
2.13,68
8 Sophie de Ronchi
 FRA
2.15,46

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Hui Qi
 CHN
4.34,28
Zilver Alessia Filippi
 ITA
4.35,32
Brons Anastasia Ivanenko
 RUS
4.35,54
4 Xin Zhang
 CHN
4.36,30
5 Kaitlin Sandeno
 USA
4.36,56
6 Alicia Aemisegger
 USA
4.37,03
7 Georgina Bardach
 ARG
4.40,39
8 Helen Norfolk
 NZL
4.40,63

4 x 100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Chantal Groot
Marleen Veldhuis
 NED
(WR) 3.33,32
Zilver Shayne Reese
Sophie Edington
Danni Miatke
Lisbeth Lenton
 AUS
3.34,95
Brons Josefin Lillhage
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
Ida Mattson
 SWE
3.36.13
4 Lauren Boyle
Alison Fitch
Helen Norfolk
Hannah McLean
 NZL
3.37,70
Maritza Correia
Margaret Hoelzer
Mary Descenza
Amanda Weir
 USA
3.37,70
6 Yanwei Xu
Jingzhi Tang
Pang Jiaying
Yang Yu
 CHN
3.38,15
7 Flavia Zoccari
Cristina Chiuso
Alessia Filippi
Federica Pellegrini
 ITA
3.39,18
8 Hannah Jane Arnett Wilson
Yu Hang Sze
Yu Ning Chan
Hiu Wai Sherry Tsai
 HKG
3.44,12

4 x 200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Bronte Barratt
Jessicah Schipper
Shayne Reese
Lisbeth Lenton
 AUS
7.46,96
Zilver Pang Jiaying
Jingzhi Tang
Yanwei Xu
Yang Yu
 CHN
7.47,07
Brons Kate Ziegler
Rachel Komisarz
Amanda Weir
Kaitlin Sandeno
 USA
3.11.92
4 Flavia Zoccari
Simona Ricciardi
Alessia Filippi
Federica Pellegrini
 ITA
7.50,39
5 Lavren Boyle
Alison Fitch
Helen Norfolk
Melissa Ingram
 NZL
7.55,46
6 Ida Mattsson
Josefin Lillhage
Johanna Sjöberg
Malin Svahnström
 SWE
7.55,60
7 Natalya Lovtsova
Daria Belyakina
Daria Parshina
Anastasia Ivanenko
 RUS
7.56,34
8 Maria Fuster
Erika Villaecija
Tatiana Rouba
Laura Roca
 ESP
7.59,85

4 x 100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Tayliah Zimmer
Jade Edmistone
Jessicah Schipper
Lisbeth Lenton
 AUS
(WR) 3.51,84
Zilver Margaret Hoelzer
Tara Kirk
Rachel Komisarz
Maritza Correia
 USA
3.55,65
Brons Chang Gao
Nan Luo
Zhou Yafei
Yanwei Xu
 CHN
3.55.76
4 Elena Gemo
Chiara Boggiatto
Francesca Segat
Cristina Chiuso
 ITA
4.01,07
5 Stanislava Komarova
Ekatarina Kormacheva
Irina Bespalova
Daria Balyakina
 RUS
4.01,49
6 Hannah McLean
Kelly Bentley
Elizabeth Coster
Alison Fitch
 NZL
4.02,75
7 Sara Thyden
Hanna Eriksson
Johanna Sjöberg
Ida Mattsson
 SWE
4.03,76
8 Min Ji Shim
Su Yeon Back
Hye Ra Choi
Keo Ra Lee
 KOR
4.06,33

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Australië
12 9 3 24
2
 Verenigde Staten
6 8 9 23
3
 China
5 1 6 12
4
 Zuid-Afrika
3 1 0 4
5
 Rusland
3 0 5 8
6
 Italië
2 7 3 12
7
 Duitsland
2 1 2 5
 Oekraïne
2 1 2 5
9
 Zweden
1 2 3 6
10
 Nederland
1 1 1 3
11
 Brazilië
1 0 1 2
12
 Kazachstan
1 0 0 1
 Kroatië
1 0 0 1
14
 Oostenrijk
0 4 0 4
15
 Zuid-Korea
0 2 0 2
16
 Finland
0 1 0 1
 Slovenië
0 1 0 1
 Venezuela
0 1 0 1
19
 Verenigd Koninkrijk
0 0 2 2
 Argentinië
0 0 1 1
 Nieuw-Zeeland
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
 Slowakije
0 0 1 1
Totaal 40 40 40 120
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2006
Listen to this article