Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2014.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK kortebaan 2014
Gehouden in
Doha
Jaar 2014
Data 3 t/m 7 december
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 46
Navigatie
2012     2016
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2014 werden van 3 tot en met 7 december 2014 georganiseerd in het Hamad Aquatic Centre in Doha, de hoofdstad van Qatar.

Nieuw op het programma stonden de estafettes 4×50 meter vrije slag en 4×50 meter wisselslag voor mannen, vrouwen en gemengde teams.

Programma

 S  Series  HF  Halve finales Goud Finale
Ochtendsessie  09:30 (lokale tijd)
07:30 (MET) 
Avondsessie  18:00 (lokale tijd)
16:00 (MET)
Mannen
Onderdeel December
3 4 5 6 7
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
1500m vrije slag Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4×50m vrije slag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 2 6 4 3 7
Vrouwen
Onderdeel December
3 4 5 6 7
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
800m vrije slag Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4×50m vrije slag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 3 3 7 2 7
Gemengd
Onderdeel December
3 4 5 6 7
4×50m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
Totaal 1 1

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, zes mannen en twee vrouwen.[1]

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, Joop Alberda, selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, alle acht vrouwen.[2]

Vrouwen

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
20,26
WR
Marco Orsi
 Italië
20,69 César Cielo
 Brazilië
20,88
100 m César Cielo
 Brazilië
45,75 Florent Manaudou
 Frankrijk
45,81 Danila Izotov
 Rusland
46,09
200 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.41,45 Danila Izotov
 Rusland
1.41,67 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.42,09
400 m Péter Bernek
 Hongarije
3.34,32
CR
James Guy
 Verenigd Koninkrijk
3.36,35 Velimir Stjepanović
 Servië
3.38,17
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.16,10
CR
Oussama Mellouli
 Tunesië
14.18,79 Ryan Cochrane
 Canada
14.23,35
Rugslag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
22,22
WR
Eugene Godsoe
 Verenigde Staten
23,05 Stanislav Donets
 Rusland
23,10
100 m Mitch Larkin
 Australië
49,57 Radosław Kawęcki
 Polen
50,11 Ryosuke Irie
 Japan
50,12
Matt Grevers
 Verenigde Staten
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.47,38 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.48,20 Mitch Larkin
 Australië
1.48,35
Schoolslag
50 m Felipe França
 Brazilië
25,63
CR
Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
25,87 Niet uitgereikt
Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
100 m Felipe França
 Brazilië
56,29
CR
Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
56,35 Giacomo Perez-Dortona
 Frankrijk
56,78
200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.01,49 Marco Koch
 Duitsland
2.01,91 Kirill Prigoda
 Rusland
2.02,38
Vlinderslag
50 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
21,95
CR
Nicholas Santos
 Brazilië
22,08 Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,49
100 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
48,44
WR
Thomas Shields
 Verenigde Staten
48,99 Tommaso D'Orsogna
 Australië
49,60
200 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.48,61
CR
Daiya Seto
 Japan
1.48,92 Paweł Korzeniowski
 Polen
1.50,21
Wisselslag
100 m Markus Deibler
 Duitsland
50,66
WR
Vladimir Morozov
 Rusland
50,81 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
51,24
200 m Kosuke Hagino
 Japan
1.50,47 Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.51,31 Daiya Seto
 Japan
1.51,79
400 m Daiya Seto
 Japan
3.56,33 Kosuke Hagino
 Japan
4.01,17 Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.01,82
Vrije slag estafette
4×50 m
 Rusland

Vladimir Morozov
Jevgeni Sedov
Oleg Tichobajev
Sergej Fesikov
Nikita Konovalov
Jevgeni Korotysjkin
Aleksandr Popkov
1.22,60
WR
 Verenigde Staten

Josh Schneider
Thomas Shields
Jimmy Feigen
Ryan Lochte
Matt Grevers
Darian Townsend
1.23,47
 Italië

Luca Dotto
Marco Orsi
Filippo Magnini
Marco Belotti
Nicolangelo Di Fabio
1.24,56
4×100 m
 Frankrijk

Clément Mignon
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
3.03,78
CR
 Rusland

Vladimir Morozov
Sergej Fesikov
Danila Izotov
Michail Politsjoek
Oleg Tichobajev
Nikita Konovalov
3.04,18
 Verenigde Staten

Jimmy Feigen
Matt Grevers
Ryan Lochte
Thomas Shields
Darian Townsend
3.05,58
4×200 m
 Verenigde Staten

Conor Dwyer
Ryan Lochte
Matt McLean
Tyler Clary
Michael Klueh
Michael Weiss
Darian Townsend
6.51,68
 Italië

Andrea Mitchell D'Arrigo
Marco Belotti
Nicolangelo Di Fabio
Filippo Magnini
6.51,80
 Rusland

Michail Politsjoek
Danila Izotov
Artjom Loboezov
Vjatsjeslav Androesenko
Dmitri Jermakov
Aleksandr Krasnych
6.51,96
Wisselslagestafette
4×50 m
 Brazilië

Guilherme Guido
Felipe França
Nicholas Santos
César Cielo
Henrique Martins
João Gomes Júnior
João de Lucca
1.30,51
WR
 Frankrijk

Benjamin Stasiulis
Giacomo Perez-Dortona
Mehdy Metella
Florent Manaudou
Clément Mignon
1.31,25
 Verenigde Staten

Eugene Godsoe
Cody Miller
Thomas Shields
Josh Schneider
Matt Grevers
Brad Craig
1.31,83
4×100 m
 Brazilië

Guilherme Guido
Felipe França
Marcos Macedo
César Cielo
João Gomes Júnior
Henrique Martins
3.21,14
 Verenigde Staten

Matt Grevers
Cody Miller
Thomas Shields
Ryan Lochte
Eugene Godsoe
Brad Craig
Darian Townsend
Jimmy Feigen
3.21,49
 Frankrijk

Florent Manaudou
Giacomo Perez-Dortona
Mehdy Metella
Clément Mignon
Benjamin Stasiulis
3.22,26

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,32 Bronte Campbell
 Australië
23,62 Dorothea Brandt
 Duitsland
23,77
100 m Femke Heemskerk
 Nederland
51,37
CR
Sarah Sjöström
 Zweden
51,39 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,47
200 m Sarah Sjöström
 Zweden
1.50,78
WR
Katinka Hosszú
 Hongarije
1.51,18 Femke Heemskerk
 Nederland
1.51,69
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
3.55,76
CR
Sharon van Rouwendaal
 Nederland
3.57,76 Zhang Yufei
 China
3.59,51
800 m Mireia Belmonte
 Spanje
8.03,41
CR
Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
8.08,16 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
8.08,17
Rugslag
50 m Etiene Medeiros
 Brazilië
25,67
WR
Emily Seebohm
 Australië
25,83 Katinka Hosszú
 Hongarije
25,96
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
55,03
WR
Emily Seebohm
 Australië
55,31 Daryna Zevina
 Oekraïne
55,54
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
1.59,23
WR
Emily Seebohm
 Australië
2.00,13 Sayaka Akase
 Japan
2.02,30
Schoolslag
50 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
28,84 Alia Atkinson
 Jamaica
28,91 Moniek Nijhuis
 Nederland
29,64
100 m Alia Atkinson
 Jamaica
1.02,36
WR
Rūta Meilutytė
 Litouwen
1.02,46 Moniek Nijhuis
 Nederland
1.04,03
200 m Kanako Watanabe
 Japan
2.16,92 Rie Kaneto
 Japan
2.17,43 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.17,83
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
24,58
CR
Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,71 Inge Dekker
 Nederland
24,73
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
54,61
WR
Lu Ying
 China
55,25 Jeanette Ottesen
 Denemarken
55,32
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
1.59,61
WR
Katinka Hosszú
 Hongarije
2.01.12 Franziska Hentke
 Duitsland
2.03,89
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
56,70
WR
Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
57,83 Emily Seebohm
 Australië
58,19
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.01,86
WR
Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
2.05,87 Melanie Margalis
 Verenigde Staten
2.06,68
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4.19,86
WR
Katinka Hosszú
 Hongarije
4.22,94 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.24,74
Vrije slag estafette
4×50 m
 Nederland

Inge Dekker
Femke Heemskerk
Maud van der Meer
Ranomi Kromowidjojo
Esmee Vermeulen
1.34,24
WR
 Verenigde Staten

Madison Kennedy
Abbey Weitzeil
Natalie Coughlin
Amy Bilquist
Kathleen Baker
Amanda Weir
1.34,61
 Denemarken

Jeanette Ottesen
Julie Levisen
Mie Nielsen
Pernille Blume
Sarah Bro
1.35,48
4×100 m
 Nederland

Inge Dekker
Femke Heemskerk
Maud van der Meer
Ranomi Kromowidjojo
Esmee Vermeulen
Rieneke Terink
3.26,53
WR
 Verenigde Staten

Natalie Coughlin
Abbey Weitzeil
Madison Kennedy
Shannon Vreeland
Amy Bilquist
Amanda Weir
3.27,70
 Italië

Erika Ferraioli
Silvia di Pietro
Aglaia Pezzato
Federica Pellegrini
Alice Mizzau
3.29,48
4×200 m
 Nederland

Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Sharon van Rouwendaal
Esmee Vermeulen
7.32,85
WR
 China

Qiu Yuhan
Cao Yue
Guo Junjun
Shen Duo
7.37,02
 Australië

Leah Neale
Madison Wilson
Brianna Throssell
Kylie Palmer
Katie Goldman
7.38,59
Wisselslagestafette
4×50 m
 Denemarken

Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
1.44,04
WR
 Verenigde Staten

Felicia Lee
Emma Reaney
Claire Donahue
Natalie Coughlin
Amanda Weir
1.44,92
 Frankrijk

Mathilde Cini
Charlotte Bonnet
Mélanie Henique
Anna Santamans
1.45,89
4×100 m
 Denemarken

Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
3.48,86
 Australië

Madison Wilson
Sally Hunter
Emily Seebohm
Bronte Campbell
Leiston Pickett
Brianna Throssell
3.50,31
 Japan

Sayaka Akase
Kanako Watanabe
Rino Hosoda
Miki Uchida
Satomi Suzuki
3.50,50

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×50 m
 Verenigde Staten

Josh Schneider
Matt Grevers
Madison Kennedy
Abbey Weitzeil
Darian Townsend
Amy Bilquist
Natalie Coughlin
1.28,57
WR
 Rusland

Jevgeni Sedov
Vladimir Morozov
Veronika Popova
Rozalja Nasretdinova
Oleg Tichobajev
Nikita Konovalov
Margarita Nesterova
1.29,13
 Brazilië

César Cielo
João de Lucca
Etiene Medeiros
Larissa Oliveira
Alan Vitoria
Henrique Martins
Daiane Oliveira
Alessandra Marchioro
1.29,17
Wisselslagestafette
4×50 m
 Brazilië

Etiene Medeiros
Felipe França
Nicholas Santos
Larissa Oliveira
João Gomes Junior
Henrique Martins
Daiane Oliveira
1.37,26
 Verenigd Koninkrijk

Chris Walker-Hebborn
Adam Peaty
Siobhan-Marie O'Connor
Francesca Halsall
1.37,46
 Italië

Niccolo Bonacchi
Fabio Scozzoli
Silvia di Pietro
Erika Ferraioli
Simone Sabbioni
1.37,90

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Brazilië
7 1 2 10
2
 Hongarije
6 3 2 11
3
 Nederland
5 1 6 12
4
 Zuid-Afrika
4 1 0 5
5
 Spanje
4 0 0 4
6
 Japan
3 3 4 10
7
 Frankrijk
3 2 3 8
8
 Zweden
3 1 0 4
9
 Verenigde Staten
2 9 6 17
10
 Denemarken
2 1 3 6
11
 Australië
1 5 4 10
12
 Rusland
1 4 4 9
13
 Italië
1 2 3 6
14
 Duitsland
1 1 2 4
15
 Polen
1 1 1 3
16
 Jamaica
1 1 0 2
 Litouwen
1 1 0 2
18
 Verenigd Koninkrijk
0 7 1 8
19
 China
0 2 1 3
20
 Tunesië
0 1 0 1
21
 Oekraïne
0 0 2 2
22
 Canada
0 0 1 1
 Servië
0 0 1 1
Totaal 46 47 46 139

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR WR
3 december 100m rugslag (v) Series Katinka Hosszú
 HUN
55,70
400m wisselslag (v) Series Katinka Hosszú
 HUN
4.21,05
50m schoolslag (v) Halve finales Rūta Meilutytė
 LTU
28,81
200m vlinderslag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
1.59,61
100m schoolslag (m) Halve finales Adam Peaty
 GBR
56,43
400m wisselslag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
4.19,86
4×100m vrije slag (m) Finale Clément Mignon
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
 FRA
3.03,78
100m vrije slag (m) Finale¹ Vladimir Morozov
 RUS
45,51
4×200m vrije slag (v) Finale Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Sharon van Rouwendaal
 NED
7.32,85
4 december 4×50m wisselslag (m) Series Stanislav Donets
Sergej Gejbel
Aleksandr Popkov
Jevgeni Sedov
 RUS
1.32,78
100m wisselslag (v) Series Katinka Hosszú
 HUN
56,99
4×50m wisselslag (g) Series Chris Walker-Hebborn
Adam Peaty
Siobhan-Marie O'Connor
Francesca Halsall
 GBR
1.38,16
4×50m wisselslag (m) Finale Guilherme Guido
Felipe França
Nicholas Santos
César Cielo
 BRA
1.30,51
100m rugslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
55,03
100m schoolslag (m) Finale Felipe França
 BRA
56,29
100m vlinderslag (m) Finale Chad le Clos
 RSA
48,44
800m vrije slag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
8.03,41
4×50m wisselslag (g) Finale Etiene Medeiros
Felipe França
Nicholas Santos
Larissa Oliveira
 BRA
1.37,26
5 december 4×50m wisselslag (v) Series Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
 DEN
1.46,76
4×50m wisselslag (v) Finale Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
 DEN
1.44,04
100m vrije slag (v) Finale Femke Heemskerk
 NED
51,37
50m vlinderslag (m) Halve finales Chad le Clos
 RSA
22,20
200m rugslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
1.59,23
50m vlinderslag (v) Finale Sarah Sjöström
 SWE
24,58
400m vrije slag (m) Finale Péter Bernek
 HUN
3.34,32
100m schoolslag (v) Halve finales Rūta Meilutytė
 LTU
1.02,43
100m wisselslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
56,70
50m vrije slag (m) Finale Florent Manaudou
 FRA
20,26
400m vrije slag (v) Finale Mireia Belmonte
 ESP
3.55,76
4×100m vrije slag (v) Finale Inge Dekker
Femke Heemskerk
Maud van der Meer
Ranomi Kromowidjojo
 NED
3.26,53
6 december 4×50m vrije slag (m) Series Jevgeni Sedov
Nikita Konovalov
Jevgeni Korotysjkin
Aleksandr Popkov
 RUS
1.24,85
4×50m vrije slag (g) Series Josh Schneider
Darian Townsend
Amy Bilquist
Natalie Coughlin
 USA
1.30,80
4×50m vrije slag (m) Finale Vladimir Morozov
Jevgeni Sedov
Oleg Tichobajev
Sergej Fesikov
 RUS
1.22,60
100m schoolslag (v) Finale Alia Atkinson
 JAM
1.02,36
50m rugslag (m) Finale Florent Manaudou
 FRA
22,22
50m rugslag (v) Halve finales Emily Seebohm
 AUS
25,87
50m vlinderslag (m) Finale Chad le Clos
 RSA
21,95
100m vlinderslag (v) Halve finales Sarah Sjöström
 SWE
55,13
200m wisselslag (v) Finale Katinka Hosszú
 HUN
2.01,86
50m schoolslag (m) Halve finales Adam Peaty
 GBR
25,75
4×50m vrije slag (g) Finale Josh Schneider
Matt Grevers
Madison Kennedy
Abbey Weitzeil
 USA
1.28,57
7 december 4×50m vrije slag (v) Series Esmee Vermeulen
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Inge Dekker
 NED
1.35,74
200m vlinderslag (m) Series Daiya Seto
 JPN
1.50,82
4×50m vrije slag (v) Finale Inge Dekker
Femke Heemskerk
Maud van der Meer
Ranomi Kromowidjojo
 NED
1.34,24
50m rugslag (v) Finale Etiene Medeiros
 BRA
25,67
100m wisselslag (m) Finale Markus Deibler
 GER
50,66
100m vlinderslag (v) Finale Sarah Sjöström
 SWE
54,61
50m schoolslag (m) Finale Felipe França
 BRA
25,63
200m vlinderslag (m) Finale Chad le Clos
 RSA
1.48,61
1500m vrije slag (m) Finale Gregorio Paltrinieri
 ITA
14.16,10
200m vrije slag (v) Finale Sarah Sjöström
 SWE
1.50,78

¹ Morozov zwom een kampioenschapsrecord als startzwemmer van de Russische 4×100m vrije slag estafette.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2014
Listen to this article