Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2016.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK kortebaan 2016
Gehouden in
Windsor
Jaar 2016
Data 6 t/m 11 december
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 46
Navigatie
2014     2018
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2016 werden van 6 tot en met 11 december 2016 georganiseerd in het WFCU Centre in Windsor, Canada.

Programma

 S  Series  HF  Halve finales Goud Finale
Ochtendsessie  09:30 (lokale tijd)
15:30 (MET) 
Avondsessie  18:30 (lokale tijd)
00:30 (MET)
Mannen
Onderdeel December
6 7 8 9 10 11
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
1500m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4×50m vrije slag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 4 3 2 5 3 5
Vrouwen
Onderdeel December
6 7 8 9 10 11
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
800m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4×50m vrije slag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 3 4 3 3 4 5
Gemengd
Onderdeel December
6 7 8 9 10 11
4×50m vrije slag S Goud
4×50m wisselslag S Goud
Totaal 1 1

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Jesse Puts
 Nederland
21,10 Vladimir Morozov
 Rusland
21,14 Simonas Bilis
 Litouwen
21,23
100 m Simonas Bilis
 Litouwen
46,58 Shinri Shioura
 Japan
46,59 Tommaso D'Orsogna
 Australië
46,70
200 m Park Tae-hwan
 Zuid-Korea
1.41,03
CR
Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.41,65 Aleksandr Krasnych
 Rusland
1.41,95
400 m Park Tae-hwan
 Zuid-Korea
3.34,59 Aleksandr Krasnych
 Rusland
3.35,30 Péter Bernek
 Hongarije
3.37,65
1500 m Park Tae-hwan
 Zuid-Korea
14.15,51
CR
Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.21,94 Wojciech Wojdak
 Polen
14.25,37
Rugslag
50 m Junya Koga
 Japan
22,85 Jérémy Stravius
 Frankrijk
22,99 Pavel Sankovitsj
 Wit-Rusland
23,03
100 m Mitch Larkin
 Australië
49,65 Andrej Sjabasov
 Rusland
49,69 Xu Jiayu
 China
50,02
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.47,63 Jacob Pebley
 Verenigde Staten
1.48,98 Masaki Kaneko
 Japan
1.49,18
Schoolslag
50 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
25,64 Peter John Stevens
 Slovenië
25,85 Felipe Lima
 Brazilië
25,98
100 m Marco Koch
 Duitsland
56,77 Vladimir Morozov
 Rusland
57,00 Fabio Scozzoli
 Italië
57,04
200 m Marco Koch
 Duitsland
2.01,21
CR
Andrew Willis
 Verenigd Koninkrijk
2.02,71 Michail Dorinov
 Rusland
2.03,09
Vlinderslag
50 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
21,98 Thomas Shields
 Verenigde Staten
22,40 David Morgan
 Australië
22,47
100 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
48,08
WR
Thomas Shields
 Verenigde Staten
49,04 David Morgan
 Australië
49,31
200 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.48,76 Thomas Shields
 Verenigde Staten
1.49,50 Daiya Seto
 Japan
1.49,97
Wisselslag
100 m Michael Andrew
 Verenigde Staten
51,84 Daiya Seto
 Japan
52,01 Shinri Shioura
 Japan
52,17
200 m Wang Shun
 China
1.51,74 Philip Heintz
 Duitsland
1.52,07 Daiya Seto
 Japan
1.52,89
400 m Daiya Seto
 Japan
3.59,24 Max Litchfield
 Verenigd Koninkrijk
4.00,66 Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.01,56
Vrije slag estafette
4×50 m
 Rusland

Aleksej Brjanski
Nikita Lobintsev
Aleksandr Popkov
Vladimir Morozov
Kirill Prigoda
1.24,32
 Verenigde Staten

Paul Powers
Blake Pieroni
Michael Chadwick
Thomas Shields
Dillon Virva
Michael Andrew
1.24,47
 Japan

Kosuke Matsui
Kenta Ito
Shinri Shioura
Junya Koga
1.24,51
4×100 m
 Rusland

Nikita Lobintsev
Michail Vekovisjtsjev
Vladimir Morozov
Aleksandr Popkov
Aleksej Brjanski
3.05,90
 Frankrijk

Clément Mignon
Jérémy Stravius
Jordan Pothain
Mehdy Metella
Yonel Govindin
3.07,35
 Australië

Brayden McCarthy
Daniel Smith
David Morgan
Tommaso D'Orsogna
Jack Gerrard
3.07,76
 Verenigde Staten

Michael Chadwick
Thomas Shields
Paul Powers
Blake Pieroni
Matthew Josa
4×200 m
 Rusland

Michail Dovgaljoek
Michail Vekovisjtsjev
Artjom Loboezov
Aleksandr Krasnych
Daniil Pasynkov
6.52,10
 Verenigde Staten

Blake Pieroni
Jacob Pebley
Pace Clark
Zane Grothe
6.53,34
 Japan

Yuki Kobori
Daiya Seto
Tsubasa Amai
Katsuhiro Matsumoto
6.53,54
Wisselslagestafette
4×50 m
 Rusland

Andrej Sjabasov
Kirill Prigoda
Aleksandr Popkov
Vladimir Morozov
Grigori Tarasevitsj
Oleg Kostin
Daniil Pachomov
Aleksej Brjanski
1.31,52
 Verenigde Staten

Jacob Pebley
Cody Miller
Thomas Shields
Michael Chadwick
Matthew Josa
Michael Andrew
Paul Powers
1.31,97
 Wit-Rusland

Pavel Sankovitsj
Ilja Sjymanovitsj
Jaoehen Tsoerkin
Anton Latkin
1.32,49
4×100 m
 Rusland

Andrej Sjabasov
Kirill Prigoda
Aleksandr Charlanov
Vladimir Morozov
Grigori Tarasevitsj
Oleg Kostin
Aleksandr Popkov
3.21,17
 Australië

Mitch Larkin
Tommy Sucipto
David Morgan
Tommaso D'Orsogna
Robert Hurley
Daniel Smith
3.23,56
 Japan

Junya Koga
Yoshiki Yamanaka
Takeshi Kawamoto
Shinri Shioura
Kenta Ito
3.24,71

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,60 Silvia di Pietro
 Italië
23,90 Madison Kennedy
 Verenigde Staten
23,93
100 m Brittany Elmslie
 Australië
51,81 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,92 Penelope Oleksiak
 Canada
52,01
200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.51,73 Katinka Hosszú
 Hongarije
1.52,28 Taylor Ruck
 Canada
1.52,50
400 m Leah Smith
 Verenigde Staten
3.57,78 Veronika Popova
 Rusland
3.58,90 Chihiro Igarashi
 Japan
3.59,41
800 m Leah Smith
 Verenigde Staten
8.10,17 Ashley Twichell
 Verenigde Staten
8.11,95 Kiah Melverton
 Australië
8.16,51
Rugslag
50 m Etiene Medeiros
 Brazilië
25,82 Katinka Hosszú
 Hongarije
25,99 Alexandra Deloof
 Verenigde Staten
26,14
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
55,54 Kylie Masse
 Canada
56,24 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
56,45
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.00,79 Daryna Zevina
 Oekraïne
2.02,24 Emily Seebohm
 Australië
2.02,65
Schoolslag
50 m Lilly King
 Verenigde Staten
28,92 Alia Atkinson
 Jamaica
29,11 Molly Hannis
 Verenigde Staten
29,58
100 m Alia Atkinson
 Jamaica
1.03,03 Lilly King
 Verenigde Staten
1.03,35 Molly Hannis
 Verenigde Staten
1.03,89
200 m Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.18,51 Kelsey Wog
 Canada
2.18,52 Chloe Tutton
 Verenigd Koninkrijk
2.18,83
Vlinderslag
50 m Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,92 Kelsi Worrell
 Verenigde Staten
25,27 Rikako Ikee
 Japan
25,32
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
55,12 Kelsi Worrell
 Verenigde Staten
55,22 Rikako Ikee
 Japan
55,64
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.02,15 Kelsi Worrell
 Verenigde Staten
2.02,89 Zhang Yufei
 China
2.05,22
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
57,24 Emily Seebohm
 Australië
57,97 Alia Atkinson
 Jamaica
58,04
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.02,90 Ella Eastin
 Verenigde Staten
2.05,02 Madisyn Cox
 Verenigde Staten
2.05,93
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.21,67 Ella Eastin
 Verenigde Staten
4.27,74 Madisyn Cox
 Verenigde Staten
4.27,78
Vrije slag estafette
4×50 m
 Canada

Michelle Williams
Sandrine Mainville
Taylor Ruck
Penelope Oleksiak
Alexia Zevnik
Sarah Darcel
1.35,00
 Nederland

Tamara van Vliet
Ranomi Kromowidjojo
Maaike de Waard
Kim Busch
Maud van der Meer
1.35,37
 Italië

Silvia di Pietro
Erika Ferraioli
Aglaia Pezzato
Federica Pellegrini
1.35,61
4×100 m
 Verenigde Staten

Amanda Weir
Kelsi Worrell
Madison Kennedy
Mallory Comerford
Katrina Konopka
Katie Drabot
Alexandra Deloof
3.28,82
 Italië

Erika Ferraioli
Silvia di Pietro
Aglaia Pezzato
Federica Pellegrini
3.30,28
 Nederland

Maud van der Meer
Marrit Steenbergen
Maaike de Waard
Ranomi Kromowidjojo
Kim Busch
Robin Neumann
3.31,10
4×200 m
 Canada

Katerine Savard
Taylor Ruck
Kennedy Goss
Penelope Oleksiak
Alexia Zevnik
7.33,89
 Verenigde Staten

Leah Smith
Mallory Comerford
Sarah Gibson
Madisyn Cox
Katie Drabot
7.38,65
 Rusland

Darja Moellakajeva
Darja Oestinova
Arina Openysjeva
Veronika Popova
Irina Krivonogova
7.39,93
Wisselslagestafette
4×50 m
 Verenigde Staten

Alexandra Deloof
Lilly King
Kelsi Worrell
Katrina Konopka
Molly Hannis
Sarah Gibson
1.43,27
WR
 Italië

Silvia Scalia
Martina Carraro
Silvia di Pietro
Erika Ferraioli
Aglaia Pezzato
1.45,38
 Denemarken

Mie Nielsen
Matilde Schroder
Emilie Beckmann
Jeanette Ottesen
1.45,98
4×100 m
 Verenigde Staten

Alexandra Deloof
Lilly King
Kelsi Worrell
Mallory Comerford
Hellen Moffitt
Molly Hannis
Sarah Gibson
Amanda Weir
3.47,89
CR
 Canada

Kylie Masse
Rachel Nicol
Katerine Savard
Penelope Oleksiak
Hilary Caldwell
Taylor Ruck
3.48,87
 Australië

Emily Seebohm
Jessica Hansen
Emily Washer
Brittany Elmslie
3.49,66

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×50 m
 Rusland

Aleksej Brjanski
Vladimir Morozov
Maria Kameneva
Rozalja Nasretdinova
Aleksandr Popkov
1.29,73
 Nederland

Jesse Puts
Nyls Korstanje
Ranomi Kromowidjojo
Maaike de Waard
Kim Busch
Tamara van Vliet
1.29,82
 Canada

Yuri Kisil
Markus Thormeyer
Michelle Williams
Sandrine Mainville
Mirando Jarry
Alexia Zevnik
Katerine Savard
1.29,83
Wisselslagestafette
4×50 m
 Verenigde Staten

Thomas Shields
Lilly King
Kelsi Worrell
Michael Chadwick
Alexandra Deloof
Cody Miller
Matthew Josa
Mallory Comerford
1.37,22
CR
 Brazilië

Etiene Medeiros
Felipe Lima
Nicholas Santos
Larissa Oliveira
1.37,74
 Japan

Junya Koga
Yoshiki Yamanaka
Rikako Ikee
Sayuki Ouchi
Emi Moronuki
Takeshi Kawamoto
1.38,45

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
8 15 7 30
2
 Hongarije
7 2 2 11
3
 Rusland
6 5 3 14
4
 Zuid-Afrika
4 1 0 5
5
 Zuid-Korea
2 0 0 2
6
 Canada
2 3 3 8
7
 Nederland
2 3 1 6
8
 Japan
2 2 11 15
9
 Australië
2 2 7 11
10
 Duitsland
2 1 0 3
11
 Italië
1 4 2 7
12
 Verenigd Koninkrijk
1 2 2 5
13
 Brazilië
1 1 1 3
 Jamaica
1 1 1 3
15
 China
1 0 2 3
16
 Denemarken
1 0 1 2
 Litouwen
1 0 1 2
 Polen
1 0 1 2
19
 Frankrijk
0 2 0 2
20
 Oekraïne
0 1 0 1
 Slovenië
0 1 0 1
22
 Wit-Rusland
0 0 2 2
Totaal 46 46 47 139

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR WR
7 december 200m vrije slag (m) Finale Park Tae-hwan
 KOR
1.41,03
4×50m wisselslag (v) Finale Alexandra Deloof
Lilly King
Kelsi Worrell
Katrina Konopka
 USA
1.43,27
8 december 200m schoolslag (m) Finale Marco Koch
 GER
2.01,21
100m vlinderslag (m) Finale Chad le Clos
 RSA
48,08
4×50m wisselslag (g) Finale Thomas Shields
Lilly King
Kelsi Worrell
Michael Chadwick
 USA
1.37,22
11 december 1500m vrije slag (m) Finale Park Tae-hwan
 KOR
14.15,51
4×100m wisselslag (v) Finale Alexandra Deloof
Lilly King
Kelsi Worrell
Mallory Comerford
 USA
3.47,89
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2016
Listen to this article