Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2018.

Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK kortebaan 2018
Gehouden in
Hangzhou
Jaar 2018
Data 11 t/m 16 december
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 46
Navigatie
2016     2020 →
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2018 werden van 11 tot en met 16 december 2018 georganiseerd in Hangzhou, China.

Programma

 S  Series  HF  Halve finales Goud Finale
Ochtendsessie  09:30 (lokale tijd)
02:30 (MET) 
Avondsessie  19:00 (lokale tijd)
12:00 (MET)
Mannen
Onderdeel December
11 12 13 14 15 16
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
1500m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4x50m vrije slag S Goud
4x100m vrije slag S Goud
4x200m vrije slag S Goud
4x50m wisselslag S Goud
4x100m wisselslag S Goud
Totaal 4 3 2 5 3 5
Vrouwen
Onderdeel December
11 12 13 14 15 16
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S Goud
400m vrije slag S Goud
800m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S Goud
100m wisselslag S HF Goud
200m wisselslag S Goud
400m wisselslag S Goud
4x50m vrije slag S Goud
4x100m vrije slag S Goud
4x200m vrije slag S Goud
4x50m wisselslag S Goud
4x100m wisselslag S Goud
Totaal 3 4 3 3 4 5
Gemengd
Onderdeel December
11 12 13 14 15 16
4x50m vrije slag S Goud
4x50m wisselslag S Goud
Totaal 1 1

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
20,33 Caeleb Dressel
 Verenigde Staten
20,54 Bradley Tandy
 Zuid-Afrika
20,94
100 m Caeleb Dressel
 Verenigde Staten
45,62 Vladimir Morozov
 Rusland
45,64 Chad le Clos
 Zuid-Afrika
45,89
200 m Blake Pieroni
 Verenigde Staten
1.41,49 Danas Rapšys
 Litouwen
1.41,78 Alexander Graham
 Australië
1.42,28
400 m Danas Rapšys
 Litouwen
3.34,01
CR
Henrik Christiansen
 Noorwegen
3.36,64 Gabriele Detti
 Italië
3.37,54
1500 m Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
14.09,14 Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.09,87 Henrik Christiansen
 Noorwegen
14.19,39
Rugslag
50 m Jevgeni Rylov
 Rusland
22,58 Ryan Murphy
 Verenigde Staten
22,63 Shane Ryan
 Ierland
22,76
100 m Ryan Murphy
 Verenigde Staten
49,23 Xu Jiayu
 China
49,26 Kliment Kolesnikov
 Rusland
49,40
200 m Jevgeni Rylov
 Rusland
1.47,02 Ryan Murphy
 Verenigde Staten
1.47,34 Radosław Kawęcki
 Polen
1.48,25
Mitch Larkin
 Australië
Schoolslag
50 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
25,41
CR
Ilja Sjymanovitsj
 Wit-Rusland
25,77 Felipe Lima
 Brazilië
25,80
100 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
56,01
CR
Ilja Sjymanovitsj
 Wit-Rusland
56,10 Yasuhiro Koseki
 Japan
56,13
200 m Kirill Prigoda
 Rusland
2.00,16
CR
Qin Haiyang
 China
2.01,15 Marco Koch
 Duitsland
2.01,42
Vlinderslag
50 m Nicholas Santos
 Brazilië
21,81
CR
Chad le Clos
 Zuid-Afrika
21,97 Dylan Carter
 Trinidad en Tobago
22,38
100 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
48,50 Caeleb Dressel
 Verenigde Staten
48,71 Li Zhuhao
 China
49,25
200 m Daiya Seto
 Japan
1.48,24
WR
Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.48,32 Li Zhuhao
 China
1.50,39
Wisselslag
100 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
50,63
CR
Marco Orsi
 Italië
51,03 Hiromasa Fujimori
 Japan
51,53
200 m Wang Shun
 China
1.51,01 Josh Prenot
 Verenigde Staten
1.52,69 Hiromasa Fujimori
 Japan
1.52,73
400 m Daiya Seto
 Japan
3.56,43 Thomas Fraser-Holmes
 Australië
4.02,74 Brandonn Almeida
 Brazilië
4.03,71
Vrije slag estafette
4x50 m
 Verenigde Staten

Caeleb Dressel
Ryan Held
Jack Conger
Michael Chadwick
Michael Andrew
Michael Jensen
Kyle DeCoursey
1.21,80
 Rusland

Vladimir Morozov
Jevgeni Sedov
Ivan Koezmenko
Jevgeni Rylov
Kliment Kolesnikov
Sergej Fesikov
1.22,22
 Italië

Santo Condorelli
Andrea Vergani
Lorenzo Zazzeri
Alessandro Miressi
1.22,90
4x100 m
 Verenigde Staten

Caeleb Dressel
Blake Pieroni
Michael Chadwick
Ryan Held
Kyle DeCoursey
Michael Jensen
Matt Grevers
3.03,03
WR
 Rusland

Vladislav Grinev
Sergej Fesikov
Vladimir Morozov
Kliment Kolesnikov
Jevgeni Rylov
Ivan Koezmenko
Michail Vekovisjtsjev
Ivan Girev
3.03,11
 Brazilië

Matheus Santana
Marcelo Chierighini
César Cielo
Breno Correia
3.05,15
4x200 m
 Brazilië

Luiz Altamir Melo
Fernando Scheffer
Leonardo Coelho
Breno Correia
Leonardo de Deus
6.46,81
WR
 Rusland

Martin Maljoetin
Michail Vekovisjtsjev
Ivan Girev
Aleksandr Krasnych
Michail Dovgaljoek
Vladislav Grinev
6.46,84
 China

Ji Xinjie
Xu Jiayu
Sun Yang
Wang Shun
Shang Keyuan
Qian Zhiyong
6.47,53
Wisselslagestafette
4x50 m
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Oleg Kostin
Michail Vekovisjtsjev
Jevgeni Rylov
Kirill Prigoda
Roman Sjevljakov
Ivan Koezmenko
1.30,54
 Verenigde Staten

Ryan Murphy
Michael Andrew
Caeleb Dressel
Ryan Held
Matt Grevers
Andrew Wilson
Jack Conger
Michael Chadwick
1.30,90
 Brazilië

Guilherme Guido
Felipe Lima
Nicholas Santos
César Cielo
Matheus Santana
1.31,49
4x100 m
 Verenigde Staten

Ryan Murphy
Andrew Wilson
Caeleb Dressel
Ryan Held
Matt Grevers
Michael Andrew
Jack Conger
Blake Pieroni
3.19,98
CR
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Kirill Prigoda
Michail Vekovisjtsjev
Vladimir Morozov
Andrej Sjabasov
Oleg Kostin
Aleksandr Charlanov
Vladislav Grinev
3.20,61
 Japan

Ryosuke Irie
Yasuhiro Koseki
Takeshi Kawamoto
Katsumi Nakamura
Yuma Edo
3.21,07

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,19
CR
Femke Heemskerk
 Nederland
23,67 Etiene Medeiros
 Brazilië
23,76
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,14
CR
Femke Heemskerk
 Nederland
51,60 Mallory Comerford
 Verenigde Staten
51,63
200 m Ariarne Titmus
 Australië
1.51,38 Mallory Comerford
 Verenigde Staten
1.51,81 Femke Heemskerk
 Nederland
1.52,36
400 m Ariarne Titmus
 Australië
3.53,92
WR
Wang Jianjiahe
 China
3.54,56 Li Bingjie
 China
3.57,99
800 m Wang Jianjiahe
 China
8.04,35 Simona Quadarella
 Italië
8.08,03 Leah Smith
 Verenigde Staten
8.08,75
Rugslag
50 m Olivia Smoliga
 Verenigde Staten
25,88 Caroline Pilhatsch
 Oostenrijk
25,99 Holly Barratt
 Australië
26,04
100 m Olivia Smoliga
 Verenigde Staten
56,19 Katinka Hosszú
 Hongarije
56,26 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
56,74
Minna Atherton
 Australië
200 m Lisa Bratton
 Verenigde Staten
2.00,71 Kathleen Baker
 Verenigde Staten
2.00,79 Emily Seebohm
 Australië
2.01,37
Schoolslag
50 m Alia Atkinson
 Jamaica
29,05 Rūta Meilutytė
 Litouwen
29,38 Martina Carraro
 Italië
29,59
100 m Alia Atkinson
 Jamaica
1.03,51 Katie Meili
 Verenigde Staten
1.03,63 Jessica Hansen
 Australië
1.04,61
200 m Annie Lazor
 Verenigde Staten
2.18,32 Bethany Galat
 Verenigde Staten
2.18,62 Fanny Lecluyse
 België
2.18,85
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,47
CR
Holly Barratt
 Australië
24,80 Kelsi Dahlia
 Verenigde Staten
24,97
100 m Kelsi Dahlia
 Verenigde Staten
55,01 Kendyl Stewart
 Verenigde Staten
56,22 Daiene Dias
 Brazilië
56,31
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.01,60 Kelsi Dahlia
 Verenigde Staten
2.01,73 Suzuka Hasegawa
 Japan
2.04,04
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
57,26 Runa Imai
 Japan
57,85 Alia Atkinson
 Jamaica
58,11
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.03,25 Melanie Margalis
 Verenigde Staten
2.04,62 Kathleen Baker
 Verenigde Staten
2.05,54
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.21,40 Melanie Margalis
 Verenigde Staten
4.25,84 Fantine Lesaffre
 Frankrijk
4.27,31
Vrije slag estafette
4x50 m
 Verenigde Staten

Madison Kennedy
Mallory Comerford
Kelsi Dahlia
Erika Brown
Veronica Burchill
Lia Neal
Olivia Smoliga
1.34,03
CR
 Nederland

Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Kim Busch
Valerie van Roon
Maaike de Waard
1.34,55
 Australië

Holly Barratt
Emily Seebohm
Minna Atherton
Carla Buchanan
Ariarne Titmus
1.36,34
4x100 m
 Verenigde Staten

Olivia Smoliga
Lia Neal
Mallory Comerford
Kelsi Dahlia
Veronica Burchill
Erika Brown
3.27,78
 Nederland

Kim Busch
Femke Heemskerk
Maaike de Waard
Ranomi Kromowidjojo
Valerie van Roon
3.28,02
 China

Zhu Menghui
Yang Junxuan
Liu Xiaohan
Wang Jingzhuo
3.30,92
4x200 m
 China

Li Bingjie
Yang Junxuan
Zhang Yuhan
Wang Jianjiahe
Ai Yanhan
Liu Xiaohan
7.34,08
 Verenigde Staten

Leah Smith
Mallory Comerford
Melanie Margalis
Erika Brown
Lia Neal
Veronica Burchill
7.35,30
 Australië

Ariarne Titmus
Minna Atherton
Carla Buchanan
Abbey Harkin
7.36,40
Wisselslagestafette
4x50 m
 Verenigde Staten

Olivia Smoliga
Katie Meili
Kelsi Dahlia
Mallory Comerford
Kathleen Baker
Kendyl Stewart
Erika Brown
1.42,38
WR
 China

Fu Yuanhui
Suo Ran
Wang Yichun
Wu Yue
1.44,31
 Nederland

Maaike de Waard
Kim Busch
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
1.44,57
4x100 m
 Verenigde Staten

Olivia Smoliga
Katie Meili
Kelsi Dahlia
Mallory Comerford
Kathleen Baker
Melanie Margalis
Kendyl Stewart
Lia Neal
3.45,58
CR
 China

Fu Yuanhui
Shi Jinglin
Zhang Yufei
Zhu Menghui
Wang Yichun
Yang Junxuan
3.48,80
 Italië

Margherita Panziera
Martina Carraro
Elena di Liddo
Federica Pellegrini
Ilaria Bianchi
3.51,38

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4x50 m
 Verenigde Staten

Caeleb Dressel
Ryan Held
Mallory Comerford
Kelsi Dahlia
Michael Andrew
Michael Chadwick
Olivia Smoliga
Madison Kennedy
1.27,89
WR
 Nederland

Jesse Puts
Stan Pijnenburg
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Kim Busch
Valerie van Roon
1.28,51
 Rusland

Vladimir Morozov
Jevgeni Sedov
Maria Kameneva
Rozalja Nasretdinova
Jevgeni Rylov
Ivan Koezmenko
Arina Soerkova
1.28,73
Wisselslagestafette
4x50 m
 Verenigde Staten

Olivia Smoliga
Michael Andrew
Kelsi Dahlia
Caeleb Dressel
Ryan Murphy
Katie Meili
Kendyl Stewart
Michael Chadwick
1.36,40
WR
 Nederland

Jesse Puts
Ties Elzerman
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Maaike de Waard
Kim Busch
1.37,05
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Oleg Kostin
Rozalja Nasretdinova
Maria Kameneva
Jevgeni Rylov
Arina Soerkova
1.37,33

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
17 15 4 36
2
 Rusland
6 5 3 14
3
 Hongarije
4 1 0 5
4
 Nederland
3 6 2 11
5
 China
3 5 5 13
6
 Zuid-Afrika
3 2 2 7
7
 Australië
2 2 8 12
8
 Japan
2 1 5 8
9
 Brazilië
2 0 6 8
10
 Jamaica
2 0 1 3
11
 Litouwen
1 2 0 3
12
 Oekraïne
1 0 0 1
13
 Italië
0 3 4 7
14
 Wit-Rusland
0 2 0 2
15
 Noorwegen
0 1 1 2
16
 Oostenrijk
0 1 0 1
17
 België
0 0 1 1
 Duitsland
0 0 1 1
 Frankrijk
0 0 1 1
 Ierland
0 0 1 1
 Polen
0 0 1 1
 Trinidad en Tobago
0 0 1 1
 Verenigd Koninkrijk
0 0 1 1
Totaal 46 46 48 140
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen 2018
Listen to this article