Wereldkampioenschappen mountainbike - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen mountainbike.

Wereldkampioenschappen mountainbike

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschap mountainbike
Regio Variërend
Discipline Mountainbiken
Geschiedenis
Eerste editie 1990
Aantal edities 30 (2019)
Portaal 
 
Wielersport

De wereldkampioenschappen mountainbike is een jaarlijks terugkerend kampioenschap in diverse disciplines van het mountainbike dat sinds 1990 door de Internationale Wielrenunie (UCI) wordt georganiseerd. Het wereldkampioenschap (WK) wordt anno 2019 verreden in verschillende categorieën cross-country (vanaf 1990), downhill (vanaf 1990), Trail (vanaf 1995), 4-Cross (vanaf 2002), marathon (vanaf 2003) en cross-country eliminator (vanaf 2012). In 2001 en 2002 werd ook de discipline Dual slalom georganiseerd.

Het wereldkampioenschap mountainbike is samen met de wereldbeker mountainbike en de Olympische Spelen de belangrijkste wedstrijd voor mountainbikers.

Cross-country

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1990 Durango
 Verenigde Staten
Ned Overend
Thomas Frischknecht
Tim Gould
1991 Ciocco
 Italië
John Tomac
Thomas Frischknecht
Ned Overend
1992 Bromont
 Canada
Henrik Djernis
Thomas Frischknecht
David Baker
1993 Métabief
 Frankrijk
Henrik Djernis
Marcel Gerritsen
Jan Erik Østergaard
1994 Vail
 Verenigde Staten
Henrik Djernis
Tinker Juarez
Bart Brentjens
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Bart Brentjens
Miguel Martinez
Jan Erik Østergaard
1996 Cairns
 Australië
Thomas Frischknecht
Rune Høydahl
Hubert Pallhuber
1997 Château-d'Œx
 Zwitserland
Hubert Pallhuber
Henrik Djernis
Luca Bramati
1998 Mt-St-Anne
 Canada
Christophe Dupouey
Jérôme Chiotti
Filip Meirhaeghe
1999 Are
 Zweden
Michael Rasmussen
Miguel Martinez
Filip Meirhaeghe
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Miguel Martinez
Roland Green
Bart Brentjens
2001 Vail
 Verenigde Staten
Roland Green
Thomas Frischknecht
Christoph Sauser
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Roland Green
Filip Meirhaeghe
Thomas Frischknecht
2003 Lugano
 Zwitserland
Filip Meirhaeghe
Ryder Hesjedal
Roel Paulissen
2004 Les Gets
 Frankrijk
Julien Absalon
Cédric Ravanel
Thomas Frischknecht
2005 Livigno
 Italië
Julien Absalon
Christoph Sauser
José Antonio Hermida
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Julien Absalon
Christoph Sauser
Fredrik Kessiakoff
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Julien Absalon
Ralph Näf
Florian Vogel
2008 Val di Sole
 Italië
Christoph Sauser
Florian Vogel
Ralph Näf
2009 Canberra
 Australië
Nino Schurter
Julien Absalon
Florian Vogel
2010 Mt-St-Anne
 Canada
José Antonio Hermida
Jaroslav Kulhavý
Burry Stander
2011 Champéry
 Zwitserland
Jaroslav Kulhavý
Nino Schurter
Julien Absalon
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Nino Schurter
Lukas Flückiger
Mathias Flückiger
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Nino Schurter
Manuel Fumic
José Antonio Hermida
2014 Hafjell
 Noorwegen
Julien Absalon
Nino Schurter
Marco Fontana
2015 Vallnord
 Andorra
Nino Schurter
Julien Absalon
Ondřej Cink
2016 Nové Město
 Tsjechië
Nino Schurter
Jaroslav Kulhavý
Julien Absalon
2017 Cairns
 Australië
Nino Schurter
Jaroslav Kulhavý
Thomas Litscher
2018 Lenzerheide
 Zwitserland
Nino Schurter
Gerhard Kerschbaumer
Mathieu van der Poel
2019 Mt-St-Anne
 Canada
Nino Schurter
Mathias Flückiger
Stéphane Tempier
2020 Albstadt
 Duitsland
2021 Val di Sole
 Italië
2022 Les Gets
 Frankrijk
2023 Glasgow
 Verenigd Koninkrijk
2024 Vallnord
 Andorra

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
8 Nino Schurter
 Zwitserland
2009 + 2012–2013 + 2015–2019
5 Julien Absalon
 Frankrijk
2004–2007 + 2014
3 Henrik Djernis
 Denemarken
1992–1994
2 Roland Green
 Canada
2001–2002

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Zwitserland
10
 Frankrijk
7
 Denemarken
4
 Verenigde Staten
2
 Canada
 Nederland
1
 België
 Spanje
 Italië
 Tsjechië

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1990 Durango
 Verenigde Staten
Juli Furtado
Sara Ballantyne
Ruthie Matthes
1991 Ciocco
 Italië
Ruthie Matthes
Eva Orvosova
Silvia Fürst
1992 Bromont
 Canada
Silvia Fürst
Alison Sydor
Ruthie Matthes
1993 Métabief
 Frankrijk
Paola Pezzo
Jeannie Longo
Ruthie Matthes
1994 Vail
 Verenigde Staten
Alison Sydor
Susan DeMattei
Sara Ballantyne
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Alison Sydor
Silvia Fürst
Chantal Daucourt
1996 Cairns
 Australië
Alison Sydor
Ruthie Matthes
Maria Paola Turcutto
1997 Château-d'Œx
 Zwitserland
Paola Pezzo
Nadia De Negri
Margarita Fullana
1998 Mt-St-Anne
 Canada
Laurence Leboucher
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Alison Sydor
1999 Are
 Zweden
Margarita Fullana
Alison Sydor
Paola Pezzo
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Margarita Fullana
Alison Sydor
Paola Pezzo
2001 Vail
 Verenigde Staten
Alison Dunlap
Alison Sydor
Sabine Spitz
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Anna Szafraniec
Sabine Spitz
2003 Lugano
 Zwitserland
Sabine Spitz
Alison Sydor
Irina Kalentjeva
2004 Les Gets
 Frankrijk
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Maja Włoszczowska
Alison Sydor
2005 Livigno
 Italië
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Maja Włoszczowska
Petra Henzi
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Irina Kalentjeva
Marie-Hélène Prémont
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Irina Kalentjeva
Sabine Spitz
Jingjing Wang
2008 Val di Sole
 Italië
Margarita Fullana
Sabine Spitz
Irina Kalentjeva
2009 Canberra
 Australië
Irina Kalentjeva
Lene Byberg
Willow Koerber
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Maja Włoszczowska
Irina Kalentjeva
Willow Koerber
2011 Champéry
 Zwitserland
Catharine Pendrel
Maja Włoszczowska
Eva Lechner
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Julie Bresset
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Georgia Gould
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Julie Bresset
Maja Włoszczowska
Esther Süss
2014 Hafjell
 Noorwegen
Catharine Pendrel
Irina Kalentjeva
Lea Davison
2015 Vallnord
 Andorra
Pauline Ferrand-Prévot
Irina Kalentjeva
Jana Belomoina
2016 Nové Město
 Tsjechië
Annika Langvad
Lea Davison
Emily Batty
2017 Cairns
 Australië
Jolanda Neff
Annie Last
Pauline Ferrand-Prévot
2018 Lenzerheide
 Zwitserland
Kate Courtney
Annika Langvad
Emily Batty
2019 Mt-St-Anne
 Canada
Pauline Ferrand-Prévot
Jolanda Neff
Rebecca McConnell

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
4 Gunn-Rita Dahle Flesjå
 Noorwegen
2002 + 2004–2006
3 Alison Sydor
 Canada
1994–1996
Margarita Fullana
 Spanje
1999–2000 + 2008
2 Paola Pezzo
 Italië
1993 + 1997
Irina Kalentjeva
 Rusland
2007 + 2009
Catharine Pendrel
 Canada
2011 + 2014
Julie Bresset
 Frankrijk
2012 + 2013
Pauline Ferrand-Prévot
 Frankrijk
2015 + 2019

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Canada
5
 Frankrijk
 Noorwegen
4
 Verenigde Staten
 Duitsland
3
 Italië
2
 Rusland
 Zwitserland
 Denemarken
1
 Duitsland
 Polen

Cross-country elektrisch ondersteund

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2019 Mont-Sainte-Anne
 Canada
Alan Hatherly
Jerome Gilloux
Julien Absalon

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2019 Mont-Sainte-Anne
 Canada
Nathalie Schneitter
Maghalie Rochette
Anneke Beerten

Cross-country eliminator

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Ralph Näf
Miha Halzer
Daniel Federspiel
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Paul van der Ploeg
Daniel Federspiel
Catriel Andrés Soto
2014 Hafjell
 Noorwegen
Fabrice Mels
Emil Lindgren
Kévin Miquel
2015 Vallnord
 Andorra
Daniel Federspiel
Samuel Gaze
Simon Gegenheimer
2016 Nové Město
 Tsjechië
Daniel Federspiel
Simon Gegenheimer
Fabrice Mels
2017 Chengdu
 China
Titouan Perrin-Ganier
Simon Gegenheimer
Lorenzo Serres
2018 Chengdu
 China
Titouan Perrin-Ganier
Hugo Briatta
Lorenzo Serres
2019 Waregem
 België
Titouan Perrin-Ganier
Hugo Briatta
Joel Burman

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
3 Titouan Perrin-Ganier
 Frankrijk
2017–2019
2 Daniel Federspiel
 Oostenrijk
2015–2016

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Frankrijk
3
 Oostenrijk
2
 Australië
1
 België
 Zwitserland

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Alexandra Engen
Jolanda Neff
Aleksandra Dawidowicz
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Alexandra Engen
Jolanda Neff
Linda Indergand
2014 Hafjell
 Noorwegen
Kathrin Stirnemann
Linda Indergand
Ingrid Bøe Jacobsen
2015 Vallnord
 Andorra
Linda Indergand
Ingrid Bøe Jacobsen
Kathrin Stirnemann
2016 Nové Město
 Tsjechië
Linda Indergand
Kathrin Stirnemann
Ramona Forchini
2017 Chengdu
 China
Kathrin Stirnemann
Ella Holmegård
Perrine Clauzel
2018 Chengdu
 China
Coline Clauzure
Iryna Popova
Marion Fromberger
2019 Waregem
 België
Gaia Tormena
Isaure Medde
Coline Clauzure

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
2 Alexandra Engen
 Zweden
2012–2013
Linda Indergand
 Zwitserland
2015–2016
Kathrin Stirnemann
 Zwitserland
2014, 2017

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Zwitserland
4
 Zweden
2
 Frankrijk
1
 Italië

Meervoudige winnaars

Overwinningen Land Jaren
6
 Zwitserland
2006–2007 + 2010 + 2017-2019
5
 Frankrijk
2008 + 2011 + 2014–2016
3
 Canada
2001–2002 + 2004
 Italië
2009 + 2012–2013
 Spanje
1999–2000 + 2005

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Zwitserland
6
 Frankrijk
5
 Canada
3
 Italië
 Spanje
 Polen
1

Teamrelay (gemengde aflossing)

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1999 Are
 Zweden
 Spanje
Roberto Lezaun, Margarita Fullana, Carlos Coloma, José Antonio Hermida
 Frankrijk
Miguel Martinez, Sandra Temporelli, Julien Absalon, Nicolas Filippi
 Canada
Roland Green, Alison Sydor, Ryder Hesjedal, Ricky Federau
2000 Sierra Nevada
 Spanje
 Spanje
Roberto Lezaun, Margarita Fullana, Iñaki Lejarreta, José Antonio Hermida
 Zwitserland
Florian Vogel, Christoph Sauser, Barbara Blatter, Silvio Bundi
 Italië
Marco Bui, Leonardo Zanotti, Mirko Faranisi, Paola Pezzo
2001 Vail
 Verenigde Staten
 Canada
Ryder Hesjedal, Roland Green, Adam Coates,Chrissy Redden
 Australië
Sid Taberlay, Mary Grigson, Trent Lowe,Cadel Evans
 Spanje
José Antonio Hermida, Carlos Coloma, Iñaki Lejarreta, Janet Puiggros
2002 Kaprun
 Oostenrijk
 Canada
Alison Sydor, Max Plaxton, Roland Green, Ryder Hesjedal
 Frankrijk
Cédric Ravanel, Laurence Leboucher, Jean Eudes, Julien Absalon
 Zwitserland
Petra Henzi, Lukas Flückiger, Thomas Frischknecht, Florian Vogel
2003 Lugano
 Zwitserland
 Polen
Kryspin Pyrgies, Anna Szafraniec, Piotr Formicki, Marcin Karcznski
 Zwitserland
Barbara Blatter, Nino Schurter, Balz Weber, Ralph Näf
 Canada
Christina Redden, Max Plaxton, Ricky Federau, Roland Green
2004 Les Gets
 Frankrijk
 Canada
Geoff Kabush, Plaxton Maximiliam, Bisaro Kiara, Raphael Gagne
 Zwitserland
Ralph Näf, Florian Vogel, Nino Schurter, Barbara Blatter
 Polen
Marcin Karczynski, Kryspin Pyrgies, Pawel Szpila, Maja Włoszczowska
2005 Livigno
 Italië
 Spanje
Ruben Ruzafa, Oliver Aviles, Rocio Gamonal, José Antonio Hermida
 Italië
Marco Bui, Tony Longo, Eva Lechner, Johannes Schweiggl
 Frankrijk
Alexis Vuillermoz, Stéphane Tempier, Severine Hansen, Cédric Ravanel
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
 Zwitserland
Florian Vogel, Martin Fanger, Petra Henzi, Nino Schurter
 Italië
Tony Longo, Cristian Cominelli, Eva Lechner, Yader Zoli
 Polen
Marcin Karczynski, Adrian Dzialakiewicz, Maja Włoszczowska, Kryspin Pyrgies
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
 Zwitserland
Florian Vogel, Thomas Litscher, Petra Henzi, Nino Schurter
 Polen
Marcin Karczynski, Piotr Brzozka, Maja Włoszczowska, Dariusz Batek
 Verenigde Staten
Georgia Gould, Ethan Gilmour, Samuel Schultz, Adam Craig
2008 Val di Sole
 Italië
 Frankrijk
Jean-Christophe Péraud, Arnaud Jouffroy, Laurence Leboucher, Alexis Vuillermoz
 Zwitserland
Florian Vogel, Matthias Rupp, Petra Henzi, Nino Schurter
 Italië
Marco Fontana, Gerhard Kerschbaumer, Eva Lechner, Cristian Cominelli
2009 Canberra
 Australië
 Italië
Marco Fontana, Gerhard Kerschbaumer, Eva Lechner, Cristian Cominelli
 Canada
Raphael Gagne, Geoff Kabush, Evan Guthrie, Catharine Pendrel
 Frankrijk
Alexis Vuillermoz, Cédric Ravanel, Hugo Drechou, Cécile Ravanel
2010 Mt-St-Anne
 Canada
 Zwitserland
Thomas Litscher, Roger Walder, Katrin Leumann, Ralph Näf
 Duitsland
Manuel Fumic, Julian Schelb, Sabine Spitz, Marcel Fleschhut
 Tsjechië
Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Kateřina Nash, Tomas Paprstka
2011 Champéry
 Zwitserland
 Frankrijk
Fabien Canal, Victor Koretzky, Julie Bresset, Maxime Marotte
 Zwitserland
Thomas Litscher, Lars Förster, Nathalie Schneitter, Nino Schurter
 Italië
Gerhard Kerschbaumer, Lorenzo Samparisi, Eva Lechner, Marco Fontana
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
 Italië
Luca Braidot, Beltain Schmid, Eva Lechner, Marco Fontana
 Frankrijk
Jordan Sarrou, Victor Koretzky, Julie Bresset,Maxime Marotte
 Duitsland
Markus Schulte-Luenzum, Martin Frey, Sabine Spitz, Manuel Fumic
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
 Italië
Marco Fontana, Gioele Bertolini, Eva Lechner, Gerhard Kerschbaumer
 Frankrijk
Jordan Sarrou, Raphaël Gay, Julie Bresset, Maxime Marotte
 Duitsland
Markus Schulte-Lünzum, Georg Egger, Hanna Klein, Manuel Fumic
2014 Hafjell
 Noorwegen
 Frankrijk
Jordan Sarrou, Hugo Pigeon, Pauline Ferrand-Prévot, Maxime Marotte
 Zwitserland
Andri Frichknecht, Filippo Colombo, Jolanda Neff, Nino Schurter
 Tsjechië
Krystof Bogar, Jan Rajchart, Kateřina Nash, Jaroslav Kulhavý
2015 Vallnord
 Andorra
 Frankrijk
Victor Koretzky, Antoine Phillip, Pauline Ferrand-Prévot, Jordan Sarrou
 Denemarken
Simon Andreassen, Niels Rasmussen, Annika Langvad, Sebastian Carstensen
 Italië
Gioele Bertolini, Francesco Bonetto, Eva Lechner, Marco Fontana
2016 Nové Město
 Tsjechië
 Frankrijk
Victor Koretzky, Benjamin Le Ny, Pauline Ferrand-Prévot, Jordan Sarrou
 Tsjechië
Matej Prudek, Richard Holec, Kateřina Nash, Jaroslav Kulhavý
 Zwitserland
Filippo Colombo, Vital Albin, Sina Frei, Lars Förster
2017 Cairns
 Australië
 Zwitserland
Filippo Colombo, Joel Roth, Sina Frei, Jolanda Neff, Nino Schurter
 Denemarken
Sebastian Carstensen, Alexander Andersen, Malene Degn, Annika Langvad, Simon Andreassen
 Frankrijk
Mathis Azzaro, Neilo Perrin Ganier, Pauline Ferrand-Prévot, Léna Gérault, Jordan Sarrou
2018 Lenzerheide
 Zwitserland
 Zwitserland
Filippo Colombo, Alexandre Balmer, Sina Frei, Jolanda Neff, Nino Schurter
 Duitsland
Leon Kaiser, Elisabeth Brandau, Maximilian Brandl, Ronja Eibl, Manuel Fumic
 Denemarken
Sebastian Fini, Alexander Andersen, Malene Degn, Annika Langvad, Simon Andreassen
2019 Mt-St-Anne
 Canada
 Zwitserland
Joel Roth, Janis Baumann, Sina Frei, Jolanda Neff, Nino Schurter
 Verenigde Staten
Christopher Blevins, Riley Amos, Haley Batten, Kate Courtney, Keegan Swenson
 Frankrijk
Thibault Daniel, Luca Martin, Pauline Ferrand-Prévot, Loana Lecomte, Jordan Sarrou

Marathon

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2003 Lugano
 Zwitserland
Thomas Frischknecht
Bart Brentjens
Carsten Bresser
2004 Bad Goisern
 Oostenrijk
Massimo Debertolis
Thomas Dietsch
Bart Brentjens
2005 Lillehammer
 Noorwegen
Thomas Frischknecht
Bart Brentjens
Dario Acquaroli
2006 Oisans
 Frankrijk
Ralph Näf
Leonardo Páez
Roel Paulissen
2007 Verviers
 België
Christoph Sauser
Roel Paulissen
Thomas Dietsch
2008 Villabassa
 Italië
Roel Paulissen
Christoph Sauser
Urs Huber
2009 Graz
 Oostenrijk
Roel Paulissen
Alban Lakata
Christoph Sauser
2010 St Wendel
 Duitsland
Alban Lakata
Mirko Celestino
Burry Stander
2011 Montebelluna
 Italië
Christoph Sauser
Jaroslav Kulhavý
Mirko Celestino
2012 Ornans
 Frankrijk
Periklis Ilias
Moritz Milatz
Kristian Hynek
2013 Kirchberg
 Oostenrijk
Christoph Sauser
Alban Lakata
Leonardo Páez
2014 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Jaroslav Kulhavý
Alban Lakata
Christoph Sauser
2015 Val Gardena
 Italië
Alban Lakata
Christoph Sauser
Leonardo Páez
2016 Laissac
 Frankrijk
Tiago Ferreira
Alban Lakata
Kristian Hynek
2017 Singen
 Duitsland
Alban Lakata
Tiago Ferreira
Daniel Geismayr
2018 Auronzo
 Italië
Henrique Avancini
Daniel Geismayr
Leonardo Páez
2019 Grächen
 Zwitserland
Leonardo Páez
Kristian Hynek
Samuele Porro
2020 Sakarya
 Turkije
2021 Manizales
 Colombia
2022 Haderslev
 Denemarken
2023 Glasgow
 Verenigd Koninkrijk

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
3 Christoph Sauser
 Zwitserland
2007 + 2011 + 2013
Alban Lakata
 Oostenrijk
2010 + 2015 + 2017
2 Thomas Frischknecht
 Zwitserland
2003 + 2005
Roel Paulissen
 België
2008 + 2009

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Zwitserland
6
 Oostenrijk
3
 België
2
 Colombia
1
 Brazilië
 Griekenland
 Italië
 Portugal
 Tsjechië

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2003 Lugano
 Zwitserland
Maja Włoszczowska
Magdalena Sadlecka
Sandra Klose
2004 Bad Goisern
 Oostenrijk
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Irina Kalentjeva
Blaža Klemenčič
2005 Lillehammer
 Noorwegen
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Blaža Klemenčič
Petra Henzi
2006 Oisans
 Frankrijk
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Petra Henzi
Elsbeth van Rooy-Vink
2007 Verviers
 België
Petra Henzi
Sabine Spitz
Pia Sundstedt
2008 Villabassa
 Italië
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Sabine Spitz
Pia Sundstedt
2009 Graz
 Oostenrijk
Sabine Spitz
Esther Süss
Petra Henzi
2010 St Wendel
 Duitsland
Esther Süss
Sabine Spitz
Annika Langvad
2011 Montebelluna
 Italië
Annika Langvad
Sabine Spitz
Esther Süss
2012 Ornans
 Frankrijk
Annika Langvad
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Esther Süss
2013 Kirchberg
 Oostenrijk
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Sally Bigham
Esther Süss
2014 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Annika Langvad
Sabine Spitz
Tereza Huřiková
2015 Val Gardena
 Italië
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Annika Langvad
Sabine Spitz
2016 Laissac
 Frankrijk
Jolanda Neff
Sally Bigham
Sabrina Enaux
2017 Singen
 Duitsland
Annika Langvad
Sabine Spitz
Gunn-Rita Dahle Flesjå
2018 Auronzo
 Italië
Annika Langvad
Christina Kollmann
Maja Włoszczowska
2019 Grächen
 Zwitserland
Pauline Ferrand-Prévot
Blaža Pintarič
Robyn de Groot
2020 Sakarya
 Turkije
2021 Manizales
 Colombia
2022 Haderslev
 Denemarken
2023 Glasgow
 Verenigd Koninkrijk

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
6 Gunn-Rita Dahle Flesjå
 Noorwegen
2004–2006 + 2008 + 2013 + 2015
5 Annika Langvad
 Denemarken
2011–2012 + 2014 + 2017-2018

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Noorwegen
6
 Denemarken
5
 Zwitserland
3
 Frankrijk
1
 Duitsland
 Polen

Downhill

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1990 Durango
 Verenigde Staten
Greg Herbold
Mike Kloser
Paul Thomasberg
1991 Ciocco
 Italië
Albert Iten
John Tomac
Glen Adams
1992 Bromont
 Canada
Dave Cullinan
Jimmy Deaton
Christian Taillefer
1993 Métabief
 Frankrijk
Mike King
Paolo Caramellino
Myles Rockwell
1994 Vail
 Verenigde Staten
François Gachet
Tommy Johansson
Corrado Hérin
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Nicolas Vouilloz
François Gachet
Mike King
1996 Cairns
 Australië
Nicolas Vouilloz
Shaun Palmer
Bas De Bever
1997 Château-d'Œx
 Zwitserland
Nicolas Vouilloz
John Tomac
Cédric Gracia
1998 Mt-St-Anne
 Canada
Nicolas Vouilloz
Gerwin Peters
Mickael Pascal
1999 Are
 Zweden
Nicolas Vouilloz
Mickael Pascal
Eric Carter
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Myles Rockwell
Steve Peat
Mickael Pascal
2001 Vail
 Verenigde Staten
Nicolas Vouilloz
Steve Peat
Greg Minnaar
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Nicolas Vouilloz
Steve Peat
Chris Kovarik
2003 Lugano
 Zwitserland
Greg Minnaar
Mickael Pascal
Fabien Barel
2004 Les Gets
 Frankrijk
Fabien Barel
Greg Minnaar
Sam Hill
2005 Livigno
 Italië
Fabien Barel
Sam Hill
Greg Minnaar
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Sam Hill
Greg Minnaar
Nathan Rennie
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Sam Hill
Fabien Barel
Gee Atherton
2008 Val di Sole
 Italië
Gee Atherton
Steve Peat
Sam Hill
2009 Canberra
 Australië
Steve Peat
Greg Minnaar
Michael Hannah
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Sam Hill
Steve Smith
Greg Minnaar
2011 Champéry
 Zwitserland
Danny Hart
Damien Spagnolo
Samuel Blenkinsop
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Greg Minnaar
Gee Atherton
Steve Smith
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Greg Minnaar
Michael Hannah
Jared Graves
2014 Hafjell
 Noorwegen
Gee Atherton
Josh Bryceland
Troy Brosnan
2015 Vallnord
 Andorra
Loïc Bruni
Greg Minnaar
Josh Bryceland
2016 Val di Sole
 Italië
Danny Hart
Laurie Greenland
Florent Payet
2017 Cairns
 Australië
Loïc Bruni
Michael Hannah
Aaron Gwin
2018 Lenzerheide
 Zwitserland
Loïc Bruni
Martin Maes
Danny Hart
2019 Mt-St-Anne
 Canada
Loïc Bruni
Troy Brosnan
Amaury Pierron

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
7 Nicolas Vouilloz
 Frankrijk
1995–1999 + 2001–2002
4 Loïc Bruni
 Frankrijk
2015 + 2017-2019
3 Greg Minnaar
 Zuid-Afrika
2003 + 2012–2013
Samuel Hill
 Australië
2006–2007 + 2010
2 Gee Atherton
 Verenigd Koninkrijk
2008 + 2014
Fabien Barel
 Frankrijk
2004 + 2005
Danny Hart
 Verenigd Koninkrijk
2011 + 2016

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Frankrijk
14
 Verenigd Koninkrijk
5
 Verenigde Staten
 Australië
3
 Zuid-Afrika
 Zwitserland
1

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1990 Durango
 Verenigde Staten
Cindy Devine
Elladee Brown
Penny Davidson
1991 Ciocco
 Italië
Giovanna Bonazzi
Nathalie Fiat
Cindy Devine
1992 Bromont
 Canada
Juli Furtado
Kim Sonier
Cindy Devine
1993 Métabief
 Frankrijk
Giovanna Bonazzi
Kim Sonier
Missy Giove
1994 Vail
 Verenigde Staten
Missy Giove
Sophie Kempf
Giovanna Bonazzi
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Leigh Donovan
Mercedes Gonzalez
Giovanna Bonazzi
1996 Cairns
 Australië
Anne-Caroline Chausson
Leigh Donovan
Missy Giove
1997 Château-d'Œx
 Zwitserland
Anne-Caroline Chausson
Marielle Saner
Katja Repo
1998 Mt-St-Anne
 Canada
Anne-Caroline Chausson
Nolvenn LeCaer
Cheri Elliott
1999 Are
 Zweden
Anne-Caroline Chausson
Katja Repo
Sari Jorgensen
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Anne-Caroline Chausson
Katja Repo
Marla Streb
2001 Vail
 Verenigde Staten
Anne-Caroline Chausson
Fionn Griffiths
Leigh Donovan
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Anne-Caroline Chausson
Fionn Griffiths
Missy Giove
2003 Lugano
 Zwitserland
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Nolvenn LeCaer
2004 Les Gets
 Frankrijk
Vanessa Quin
Mio Suemasa
Céline Gros
2005 Livigno
 Italië
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Emmeline Ragot
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Sabrina Jonnier
Tracy Moseley
Rachel Atherton
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Sabrina Jonnier
Rachel Atherton
Tracey Hannah
2008 Val di Sole
 Italië
Rachel Atherton
Sabrina Jonnier
Emmeline Ragot
2009 Canberra
 Australië
Emmeline Ragot
Tracy Moseley
Kathleen Pruitt
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Tracy Moseley
Sabrina Jonnier
Emmeline Ragot
2011 Champéry
 Zwitserland
Emmeline Ragot
Rachel Atherton
Claire Buchar
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Morgane Charre
Emmeline Ragot
Manon Carpenter
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Rachel Atherton
Emmeline Ragot
Tracey Hannah
2014 Hafjell
 Noorwegen
Manon Carpenter
Rachel Atherton
Tahnée Seagrave
2015 Vallnord
 Andorra
Rachel Atherton
Manon Carpenter
Tracey Hannah
2016 Val di Sole
 Italië
Rachel Atherton
Myriam Nicole
Tracey Hannah
2017 Cairns
 Australië
Miranda Miller
Myriam Nicole
Tracey Hannah
2018 Lenzerheide
 Zwitserland
Rachel Atherton
Tahnee Seagrave
Myriam Nicole
2019 Mt-St-Anne
 Canada
Myriam Nicole
Tahnee Seagrave
Marine Cabirou

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
9 Anne-Caroline Chausson
 Frankrijk
1996–2003 + 2005
5 Rachel Atherton
 Verenigd Koninkrijk
2008 + 2013 + 2015-2016 + 2018
2 Emmeline Ragot
 Frankrijk
2009 + 2011
Sabrina Jonnier
 Frankrijk
2006 + 2007
Giovanna Bonazzi
 Italië
1991 + 1993

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Frankrijk
15
 Verenigd Koninkrijk
7
 Verenigde Staten
3
 Canada
2
 Italië
 Nieuw-Zeeland
1

Dual

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Wade Bootes
Brian Lopes
Mickael Deldycke
2001 Vail
 Verenigde Staten
Brian Lopes
Cédric Gracia
Wade Bootes

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Australië
1
 Verenigde Staten

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Anne-Caroline Chausson
Tara Llanes
Sabrina Jonnier
2001 Vail
 Verenigde Staten
Anne-Caroline Chausson
Katrina Miller
Tara Llanes

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
2 Anne-Caroline Chausson
 Frankrijk
2000–2001

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Frankrijk
2

4-Cross

Mannen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Brian Lopes
Cédric Gracia
Eric Carter
2003 Lugano
 Zwitserland
Michal Prokop
Eric Carter
Brian Lopes
2004 Les Gets
 Frankrijk
Eric Carter
Mickael Deldycke
Michal Prokop
2005 Livigno
 Italië
Brian Lopes
Jared Graves
Mickael Deldycke
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Michal Prokop
Roger Rinderknecht
Guido Tschugg
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Brian Lopes
Romain Saladini
Jurg Meijer
2008 Val di Sole
 Italië
Rafael Alvarez de Lara
Roger Rinderknecht
Mickael Deldycke
2009 Canberra
 Australië
Jared Graves
Romain Saladini
Jakub Riha
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Tomas Slavik
Jared Graves
Michal Prokop
2011 Champéry
 Zwitserland
Michal Prokop
Roger Rinderknecht
Joost Wichman
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Roger Rinderknecht
Michael Mechura
Tomáš Slavík
2013 Saalfelden
 Oostenrijk
Joost Wichman
Michael Mechura
Quentin Derbier
2014 Saalfelden
 Oostenrijk
Tomáš Slavík
Michael Mechura
Simon Waldburger
2015 Val di Sole
 Italië
Aiko Göhler
Luke Cryer
Benedikt Last
2016 Val di Sole
 Italië
Mitja Ergaver
Hannes Slavik
Luke Cryer
2017 Val di Sole
 Italië
Felix Beckeman
Quentin Derbier
Giovanni Pozzoni
2018 Val di Sole
 Italië
Quentin Derbier
Tomáš Slavík
Mikulas Nevrkla
2019 Val di Sole
 Italië
Romain Mayet
Elliott Heap
Felix Beckeman
2020 Val di Sole
 Italië
2021 Val di Sole
 Italië

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
3 Michal Prokop
 Tsjechië
2003 + 2006 + 2011
Brian Lopes
 Verenigde Staten
2002 + 2005 + 2007
2 Tomáš Slavík
 Tsjechië
2010 + 2014

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Tsjechië
5
 Verenigde Staten
4
 Frankrijk
2
 Australië
1
 Duitsland
 Slovenië
 Spanje
 Zwitserland
 Zweden

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Anne-Caroline Chausson
Katrina Miller
Sabrina Jonnier
2003 Lugano
 Zwitserland
Anne-Caroline Chausson
Sabrina Jonnier
Jill Kintner
2004 Les Gets
 Frankrijk
Jana Horakova
Jill Kintner
Tara Llanes
2005 Livigno
 Italië
Jill Kintner
Katrina Miller
Tara Llanes
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Jill Kintner
Anneke Beerten
Anita Molcik
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Jill Kintner
Anneke Beerten
Melissa Buhl
2008 Val di Sole
 Italië
Melissa Buhl
Jana Horakova
Romana Labounkova
2009 Canberra
 Australië
Caroline Buchanan
Jill Kintner
Melissa Buhl
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Caroline Buchanan
Jana Horakova
Romana Labounkova
2011 Champéry
 Zwitserland
Anneke Beerten
Fionn Griffiths
Céline Gros
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Anneke Beerten
Romana Labounkova
Céline Gros
2013 Saalfelden
 Oostenrijk
Caroline Buchanan
Katie Curd
Céline Gros
2014 Saalfelden
 Oostenrijk
Katie Curd
Anneke Beerten
Steffi Marth
2015 Val di Sole
 Italië
Anneke Beerten
Lucia Oetjen
Steffi Marth
2016 Val di Sole
 Italië
Caroline Buchanan
Franziska Meyer
Anneke Beerten
2017 Val di Sole
 Italië
Caroline Buchanan
Romana Labounková
Helene Fruhwirth
2018 Val di Sole
 Italië
Romana Labounková
Natasha Bradley
Raphaela Richter
2019 Val di Sole
 Italië
Romana Labounková
Natasha Bradley
Mathilde Bernard

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
5 Caroline Buchanan
 Australië
2009–2010 + 2013 + 2016-2017
3 Anneke Beerten
 Nederland
2011–2012 + 2015
Jill Kintner
 Verenigde Staten
2005–2007
2 Romana Labounková
 Tsjechië
2018–2019
Anne-Caroline Chausson
 Frankrijk
2002–2003

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Australië
5
 Verenigde Staten
4
 Tsjechië
3
 Nederland
 Frankrijk
2
 Verenigd Koninkrijk
1

Trials

Mannen - 20-inch wiel

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1992 Lorca
 Spanje
Alfonso Méndez
Marc Terricabres
Javier Calleja
1993 Val d'Isère
 Frankrijk
Joël Gavillet
Stephan Schlie
Alfonso Méndez
1994 Zafra
 Spanje
Jesús Hurtado
Alfonso Méndez
Stephan Schlie
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Jesús Hurtado
Christopher Noelle
Gerd Merkel
1996 Zuoz
 Zwitserland
Elias Bonet
Alfonso Méndez
Marc Verdaguer
1997 Avoriaz
 Frankrijk
Michael Mesick
Alfonso Méndez
Daniel Cegarra
1998 Caretagena
 Spanje
Juan Pedro García
Daniel Cegarra
Juan Antonio Linares
1999 Avoriaz
 Frankrijk
Marco Hösel
Juan Antonio Linares
Milosz Grajewski
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Daniel Comas
Marco Hösel
Juan Antonio Linares
2001 Vail
 Verenigde Staten
Rafał Kumorowski
Marco Hösel
Benito Ros Charral
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Marco Hösel
Juan Antonio Linares
Peter Bartak
2003 Lugano
 Zwitserland
Benito Ros Charral
Marco Hösel
Vincent Hermance
2004 Les Gets
 Frankrijk
Benito Ros Charral
Marco Hösel
Rafał Kumorowski
2005 Livigno
 Italië
Benito Ros Charral
Marco Hösel
Juan Daniel De La Peña
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Marco Hösel
Carles Diaz Codina
Benito Ros Charral
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Benito Ros Charral
Carles Diaz Codina
Daniel Comas
2008 Val di Sole
 Italië
Benito Ros Charral
Rafał Kumorowski
Sebastian Hoffmann
2009 Canberra
 Australië
Benito Ros Charral
Rafał Kumorowski
Loris Braun
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Benito Ros Charral
Abel Mustieles Garcia
Rick Koekoek
2011 Champéry
 Zwitserland
Benito Ros Charral
Abel Mustieles Garcia
Gilles Coustellier
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Benito Ros Charral
Abel Mustieles Garcia
Vincent Hermance
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Abel Mustieles Garcia
Aurélien Fontenoy
Benito Ros Charral
2014 Hafjell
 Noorwegen
Benito Ros Charral
Abel Mustieles Garcia
Raphael Pils
2015 Vallnord
 Andorra
Abel Mustieles Garcia
Lucien Leiser
Benito Ros Charral
2016 Val di Sole
 Italië
Abel Mustieles Garcia
Benito Ros Charral
Ion Areitio
2017 Chengdu
 China
Abel Mustieles Garcia
Dominik Oswald
Ion Areitio
2018 Chengdu
 China
Thomas Pechhacker
Ion Areitio
Dominik Oswald
2019 Chengdu
 China
Dominik Oswald
Borja Conejos
Ion Areitio

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
10 Benito Ros Charral
 Spanje
2003-2005 + 2007-2012 + 2014
4 Abel Mustieles Garcia
 Spanje
2013 + 2015-2017
3 Marco Hösel
 Spanje
1999 + 2002 + 2006
2 Jesús Hurtado
 Spanje
1994-1995

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Spanje
20
 Duitsland
5
 Polen
1
 Zwitserland
 Oostenrijk

Mannen - 26-inch wiel

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
1995 Kirchzarten
 Duitsland
Thierry Girard
Gerd Merkel
Seliga Radek
1996 Zuoz
 Zwitserland
Thierry Girard
Sylvain Girard
Gerd Merkel
1997 Avoriaz
 Frankrijk
Thierry Girard
Sylvain Girard
Bruno Arnold
1998 Caretagena
 Spanje
Bruno Arnold
Marc Caisso
Juan Francisco Sánchez
1999 Avoriaz
 Frankrijk
Marc Caisso
Bruno Arnold
Marc Vinco
2000 Sierra Nevada
 Spanje
Marc Vinco
Marc Caisso
Bruno Arnold
2001 Vail
 Verenigde Staten
Marc Caisso
Daniel Comas
Bruno Arnold
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Kenny Belaey
Marc Vinco
Marc Caisso
2003 Lugano
 Zwitserland
Giacomo Coustellier
Marc Caisso
Kenny Belaey
2004 Les Gets
 Frankrijk
Daniel Comas
Vincent Hermance
Marc Caisso
2005 Livigno
 Italië
Kenny Belaey
Vincent Hermance
Benito Ros Charral
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Kenny Belaey
Vincent Hermance
Giacomo Coustellier
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Vincent Hermance
Giacomo Coustellier
Kenny Belaey
2008 Val di Sole
 Italië
Gilles Coustellier
Vincent Hermance
Daniel Comas
2009 Canberra
 Australië
Gilles Coustellier
Kenny Belaey
Vincent Hermance
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Kenny Belaey
Benito Ros Charral
Marc Caisso
2011 Champéry
 Zwitserland
Gilles Coustellier
Kenny Belaey
Vincent Hermance
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Gilles Coustellier
Vincent Hermance
Kenny Belaey
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Vincent Hermance
Gilles Coustellier
Kenny Belaey
2014 Hafjell
 Noorwegen
Gilles Coustellier
Aurélien Fontenoy
Kenny Belaey
2015 Vallnord
 Andorra
Vincent Hermance
Jack Carthy
Kenny Belaey
2016 Val di Sole
 Italië
Jack Carthy
Gilles Coustellier
Kenny Belaey
2017 Chengdu
 China
Jack Carthy
Nicolas Vallée
Kenny Belaey
2018 Chengdu
 China
Jack Carthy
Sergi Llongueras
Nicolas Vallée
2019 Chengdu
 China
Sergi Llongueras
Nicolas Vallée
Jack Carthy

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
5 Gilles Coustellier
 Frankrijk
2008-2009 + 2011-2012 + 2014
4 Kenny Belaey
 België
2002 + 2005-2006 + 2010
3 Thierry Girard
 Frankrijk
1995-1997
Vincent Hermance
 Frankrijk
2007 + 2013 + 2015
Jack Carthy
 Verenigd Koninkrijk
2016-2018
2 Marc Caisso
 Frankrijk
1999 + 2001

Overwinningen per land

Land Aantal wereldkampioenen
 Frankrijk
16
 België
4
 Verenigd Koninkrijk
3
 Spanje
2

Vrouwen

Jaar Plaats Organiserend land
Wereldkampioen
Zilver
Brons
2001 Vail
 Verenigde Staten
Karin Moor
Floriane Combé
Céline Warther
2002 Kaprun
 Oostenrijk
Karin Moor
Lucie Miramond
Floriane Combé
2003 Lugano
 Zwitserland
Karin Moor
Anne-Christin Bettenhausen
Lucie Miramond
2004 Les Gets
 Frankrijk
Karin Moor
Anne-Christin Bettenhausen
Mireia Abant Condal
2005 Livigno
 Italië
Karin Moor
Anne-Christin Bettenhausen
Mireia Abant Condal
2006 Rotorua
 Nieuw-Zeeland
Karin Moor
Mireia Abant Condal
Gemma Abant Condal
2007 Fort William
 Verenigd Koninkrijk
Karin Moor
Gemma Abant Condal
Mireia Abant Condal
2008 Val di Sole
 Italië
Gemma Abant Condal
Karin Moor
Julie Pesenti
2009 Canberra
 Australië
Karin Moor
Julie Pesenti
Gemma Abant Condal
2010 Mt-St-Anne
 Canada
Gemma Abant Condal
Karin Moor
Tatiana Janickova
2011 Champéry
 Zwitserland
Karin Moor
Gemma Abant Condal
Mireia Abant Condal
2012 Saalfelden
 Oostenrijk
Gemma Abant Condal
Andrea Wesp
Tatiana Janickova
2013 Pietermaritzburg
 Zuid-Afrika
Tatiana Janickova
Gemma Abant Condal