Wereldkampioenschappen mountainbike 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen mountainbike 2013.

Wereldkampioenschappen mountainbike 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Wereldkampioenschappen mountainbike 2013 werden op 29 juni voor de Marathon, in het Oostenrijkse Kirchberg, en van 28 augustus tot en met 1 september voor de overige disciplines in het Zuid-Afrikaanse Pietermaritzburg gehouden.

Marathon

Elites

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Christoph Sauser
 SUI
Zilver Alban Lakata
 AUT
Brons Hector Leonardo Páez
 COL
4e Kristian Hynek
 CZE
5e Urs Huber
 SUI
6e Tiago Ferreira
 POR
7e Lukas Buchli
 SUI
8e Karl Platt
 GER
9e Stoll Thomas
 SUI
10e Adrian Brzozka
 POL
19e Roel Paulissen
 BEL
20e Frans Claes
 BEL
56e Sébastien Carabin
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Gunn-Rita Dahle Flesjå
 NOR
Zilver Sally Bigham
 GBR
Brons Esther Süss
 SUI
4e Annika Langvad
 DEN
5e Blaža Klemenčič
 SLO
6e Tereza Huřiková
 CZE
7e Ariane Kleinhans
 SUI
8e Michalina Ziolkowska
 POL
9e Daniela Veronesi
 ITA
10e Elisabeth Osl
 AUT
24e Alice Pirard
 BEL
27e Inne Gantois
 BEL

Cross-Country

Team Relay

Nr. Land (Namen)
Goud
Italië (Fontana, Lechner, Kerschbaumer, Bertolini)
Zilver
Frankrijk (Marotte, Bresset, Sarrou, Gay)
Brons
Duitsland (Fumic, Klein, Schulte-Lünzum, Egger)
4e
Canada (Zandstra, Walter, Bailey, Disera)
5e
Zwitserland (Naf, Neff, Stutzmann , Beeli)
6e
Oostenrijk (Gehbauer, Osl, Raggl, Ritzinger)
7e
Verenigde Staten (Ettinger, Davison, Werner, Powless)
8e
Nieuw-Zeeland (Peters, Halen, Cooper, Gaza)
9e
Zuid-Afrika (Buys, Strauss, Reid, Strauss)
10e
Rusland (Ivanov, Anoshina, Boredskiy, Vavilov)

Elites

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Nino Schurter
 SUI
Zilver Manuel Fumic
 GER
Brons José Antonio Hermida
 ESP
4e Maxime Marotte
 FRA
5e Jaroslav Kulhavý
 CZE
6e Julien Absalon
 FRA
7e Moritz Milatz
 GER
8e Ondřej Cink
 CZE
9e Stéphane Tempier
 FRA
10e Fabian Giger
 SUI
28e Kevin Van Hoovels
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Julie Bresset
 FRA
Zilver Maja Włoszczowska
 POL
Brons Esther Süss
 SUI
4e Irina Kalentjeva
 RUS
5e Tanja Žakelj
 SLO
6e Alexandra Engen
 SWE
7e Kathrin Stirnemann
 SUI
8e Gunn-Rita Dahle
 NOR
9e Lea Davison
 USA
10e Eva Lechner
 ITA
32e Githa Michiels
 BEL

Beloften

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Gerhard Kerschbaumer
 ITA
Zilver Julian Schelb
 GER
Brons Michiel van der Heijden
 NED
4e Anton Cooper
 NZL
5e Julien Trarieux
 FRA
6e Jordan Sarrou
 FRA
7e Christian Pfäffle
 GER
8e Victor Koretzky
 FRA
9e Daniele Braidot
 ITA
10e Markus Schulte-Lünzum
 GER
37e Didier Bats
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Jolanda Neff
 SUI
Zilver Pauline Ferrand-Prevot
 FRA
Brons Yana Belomoyna
 UKR
4e Helen Grobert
 GER
5e Andrea Waldis
 SUI
6e Jenny Rissveds
 SWE
7e Linda Indergand
 SUI
8e Mariske Strauss
 RSA
9e Maghalie Rochette
 CAN
10e Rebecca Henderson
 AUS
20e Anne Terpstra
 NED

Junioren

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Lukas Baum
 GER
Zilver Peter Disera
 CAN
Brons Gioele Bertolini
 ITA
4e Raphael Gay
 FRA
5e Jan Vastl
 CZE
6e Eirik Augdal
 NOR
7e Georg Egger
 GER
8e Hugo Pigeon
 FRA
9e Philipp Bertsch
 GER
10e Andrin Beeli
 SUI
13e Kjell van den Boogert
 NED
24e Mathieu Dehaze
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Allesandra Keller
 SUI
Zilver Emilie Collomb
 ITA
Brons Sarah Bauer
 GER
4e Sofia Wiedenroth
 GER
5e Nadja Heigl
 AUT
6e Kate Courtney
 USA
7e Alice Barnes
 GBR
8e Greta Weithaler
 ITA
9e Kristina Kirllova
 RUS
10e Bianca Haw
 RSA
20e Annemarie Worst
 NED

Eliminator

Elites

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Paul Van Der Ploeg
 AUS
Zilver Daniel Federspiel
 AUT
Brons Catriel Andres Soto
 ARG
4e Elia Silvestri
 ITA
5e Andy Eyring
 GER
6e Marcel Wildhaber
 SUI
7e Raphael Gagne
 CAN
8e Tittouan Ganier
 FRA
9e Gregor Raggl
 AUT
10e Martin Gluth
 GER
13e Fabrice Mels
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Alexandra Engen
 SWE
Zilver Jolanda Neff
 SUI
Brons Linda Indergand
 SUI
4e Nadine Rieder
 GER
5e Kathrin Stirnemann
 SUI
6e Lena Putz
 GER
7e Helen Grobert
 GER
8e Ingrid Jacobsen
 NOR
9e Eva Lechner
 ITA
10e Andrea Waldis
 SUI
18e Anne Terpstra
 NED

Downhill

Elites

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Greg Minnaar
 RSA
Zilver Michael Hannah
 AUS
Brons Jared Graves
 AUS
4e Samuel Blenkinsop
 NZL
5e Matthew Simmonds
 GBR
6e Nick Beer
 SUI
7e George Atherton
 GBR
8e Marcelo Villegas
 COL
9e Johannes Fischbach
 GER
10e Troy Brosnan
 AUS

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Rachel Atherton
 GBR
Zilver Emmeline Ragot
 FRA
Brons Tracey Hannah
 AUS
4e Jill Kintner
 USA
5e Caroline Buchanan
 AUS
6e Morgane Charre
 FRA
7e Emilie Siegenthaler
 SUI
8e Casey Brown
 CAN
9e Floriane Pugin
 FRA
10e Micayla Gatto
 CAN

Junioren

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Richard Rude
 USA
Zilver Loris Vergier
 FRA
Brons Mike Jones
 GBR
4e Noel Niederberger
 SUI
5e Dean Lucas
 AUS
6e Luca Shaw
 USA
7e Mckay Vezina
 CAN
8e Thomas Crimmins
 AUS
9e Mark Wallace
 CAN
10e Gianluca Vernassa
 ITA

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Tahnee Seagrave
 GBR
Zilver Danielle Beecroft
 AUS
Brons Tegan Molloy
 AUS
4e Fiona Ourdouillie
 FRA
5e Ayako Nakagawa
 JPN

Trail

20"

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Abel Mustieles Garcia
 ESP
Zilver Aurélien Fontenoy
 FRA
Brons Benito Ros
 ESP
4e Kazuki Terai
 JPN
5e Vaclav Kolar
 CZE
6e Daniel Comas
 ESP
7e Theau Courtes
 FRA
8e Andrei Burton
 GBR
9e Ion Areitio Agirre
 ESP
10e Alessandro Bertola
 ITA
12e Rick Koekoek
 NED

Junioren

Nr. Naam Land
Goud Bernat Seuba Romeu
 ESP
Zilver Thomas Pechhacker
 AUT
Brons Alex Rudeau
 FRA
4e Jonas Kristiansen
 DEN
5e Alessio Povolo
 ITA
6e Martin Behro
 SVK
7e Johan Buchwalder
 SUI
8e Lucas Krell
 GER
9e Yamato Amari
 JPN
10e Hirosato Iinuma
 JPN

26"

Mannen

Nr. Naam Land
Goud Vincent Hermance
 FRA
Zilver Gilles Coustellier
 FRA
Brons Kenny Belaey
 BEL
4e Aurélien Fontenoy
 FRA
5e Rafael Tibau Roura
 ESP
6e Andrei Burton
 GBR
7e Nicolas Vuillermot
 FRA
8e Kevin Aglae
 FRA
9e Laszlo Hegedus
 HUN
10e Hannes Herrmann
 GER
13e Iciar Van Den Bergh
 BEL
20e Pierre-Charles Thomas
 BEL

Vrouwen

Nr. Naam Land
Goud Tatiana Janickova
 SVK
Zilver Gemma Abant
 ESP
Brons Janine Jungfels
 AUS
4e Kristina Sykorova
 SVK
5e Perrine Devahive
 BEL
6e Debi Studer
 SUI
7e Andrea Wesp
 GER
8e Marion Porcher
 FRA
9e Manami Mizuno
 JPN

Junioren

Nr. Naam Land
Goud Jack Carthy
 GBR
Zilver Nils-Obed Rieker
 GER
Brons Jeremy Descloux
 FRA
4e Brian Allaman
 SUI
5e Jonathan Sandritter
 GER
6e Henri Tredup
 GER
7e Johan Buchwalder
 SUI
8e Moritz Mettenheimer
 GER
9e Pierre Beauval
 FRA
10e Gabriel Berge
 FRA

Team Relay

Nr. Land (Namen)
Goud
Spanje (Romeu, Charral, Roura, Condal)
Zilver
Frankrijk (Rudeau, Fontenoy, Descloux, Coustellier, Porcher)
Brons
Duitsland (Krell, Mrohs, Sandritter, Herrmann, Wesp)
4e
Japan (Iinuma, Terai, Nagaya, Mizuno)
5e
Zwitserland (Buchwalder, Leiser, Allaman, Bonzon, Studer)

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Zwitserland
3 0 1 4
2
 Italië
2 1 1 4
3
 Duitsland
1 1 2 4
4
 Frankrijk
0 2 0 2
5
 Noorwegen
1 0 0 1
6
 Oostenrijk
0 1 0 1
 Verenigd Koninkrijk
0 1 0 1
 Canada
0 1 0 1
7
 Oekraïne
0 0 1 1
 Nederland
0 0 1 1
 Colombia
0 0 1 1

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen mountainbike 2013
Listen to this article