For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen schaatsen junioren.

Wereldkampioenschappen schaatsen junioren

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

ISU World Junior Championships
Sport Schaatsen
Regio Wereldkampioenschap
Bond/organisator
ISU Logo.jpg
ISU
Eerste editie 1972 in Lisleby
Regerend kampioen
Jongens allround:
Vlag van Nederland
Joep Wennemars
Meisjes allround:
Vlag van Nederland
Jade Groenewoud
Recordkampioen Jongens allround:
Vlag van de Verenigde Staten
Eric Heiden
Vlag van Zweden
Tomas Gustafson
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Goek
Vlag van Nederland
Falko Zandstra
Vlag van Nederland
Bob de Jong
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Nederland
Patrick Roest
(allen 2 titels)
Meisjes allround:
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Angela Stahnke met 3 titels
Portaal 
Portaalicoon
 
Sport

Tijdens het ISU congres van 1971 werd er besloten om een wereldkampioenschap schaatsen voor junioren op te zetten. Na twee zogenoemde test-kampioenschappen die in 1972 en 1973 plaatsvonden, waarbij de eerste editie alleen voor jongens was, werd het eerste officiële kampioenschap in 1974 in Cortina d'Ampezzo georganiseerd voor zowel jongens als meisjes. Sindsdien wordt het kampioenschap jaarlijks georganiseerd.

Tot en met de editie van 2001 betrof het enkel allround kampioenschappen. Vanaf 2002 konden er wereldtitels verdiend worden in de ploegenachtervolging. Het allround kampioenschap voor de jongens werd tot en met 2014 verreden over de 500, 1500, 3000 en 5000 meter (kleine vierkamp). Vanaf 2015 werd het allround kampioenschap verreden over de 500, 1000, 1500 en 5000 meter (kleine junioren vierkamp. Voor de meisjes wordt het allround kampioenschap sinds het begin van het WK junioren verreden over de 500, 1000, 1500 en 3000 meter (minivierkamp).

Vanaf de editie van 2009 wordt er ook op vier afstanden om de wereldtitel op individuele afstanden gestreden, bij de jongens op de 2x500, 1000, 1500 en 5000 meter, bij de meisjes op de 2x500, 1000, 1500 en 3000 meter. In 2009 organiseerde de ISU ook voor het eerst een wereldbekercyclus voor junioren waar het WK soms wel en soms geen deel van uitmaakt. Vanaf 2015 wordt de 500 meter nog maar eenmaal gereden, tevens werden in 2015 de massastart en de teamsprint aan het programma toegevoegd, waarmee het aantal te behalen wereldtitels tijdens dit schaatsevenement zestien bedraagt (zes individueel en twee in teamverband per sekse).

De leeftijdsgrens voor deelname aan dit kampioenschap is in de loop der jaren weleens aangepast. De huidige richtlijn voor deelname is dat de leeftijd van 19 jaar nog niet bereikt mag zijn op 1 juli voorafgaand aan het actuele schaatsseizoen.

Allround

Medaillewinnaars klassement jongens

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
Vlag van Noorwegen
Lisleby
Vlag van de Sovjet-Unie
Joeri Kondakov
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolai Koezmenko
Vlag van Noorwegen
Terje Andersen
1973
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van Nederland
Jan Heida
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Koezmenko
Vlag van Noorwegen
Kay Arne Stenshjemmet
1974
Vlag van Italië
Cortina d'Ampezzo
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Manfred Winter
Vlag van Nederland
Jan de Vries
Vlag van Polen
Jan Meitus
1975
Vlag van Zweden
Strömsund
Vlag van Japan
Masayuki Kawahara
Vlag van Nederland
Jan de Vries
Vlag van Nederland
Joop Pasman
1976
Vlag van Italië
Madonna di Campiglio
Vlag van Zuid-Korea
Lee Young-ha
Vlag van de Verenigde Staten
Eric Heiden
Vlag van Nederland
Jan de Vries
1977
Vlag van Duitsland
Inzell
Vlag van de Verenigde Staten
Eric Heiden
Vlag van Zweden
Jan Junell
Vlag van Nederland
Hilbert van der Duim
1978
Vlag van Canada
Montréal
Vlag van de Verenigde Staten
Eric Heiden
Vlag van de Sovjet-Unie
Vitali Zazerski
Vlag van Noorwegen
Tom Erik Oxholm
1979
Vlag van Frankrijk
Grenoble
Vlag van Zweden
Tomas Gustafson
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Andreas Ehrig
Vlag van de Verenigde Staten
Craig Kresller
1980
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van Zweden
Tomas Gustafson
Vlag van de Verenigde Staten
Craig Kresller
Vlag van de Sovjet-Unie
Sergej Berezin
1981
Vlag van Noorwegen
Elverum
Vlag van Noorwegen
Björn Nyland
Vlag van Canada
Jean Pichette
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Jörg Mademann
1982
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Noorwegen
Geir Karlstad
Vlag van de Sovjet-Unie
Igor Zjelezovski
Vlag van Canada
Jean Pichette
1983
Vlag van Joegoslavië
Sarajevo
Vlag van de Sovjet-Unie
Andrej Bobrov
Vlag van de Sovjet-Unie
Viatsjeslav Vidov
Vlag van Duitsland
Hansjörg Baltes
1984
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Goek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexandr Klimov
Vlag van de Sovjet-Unie
Bronislav Snetkov
1985
Vlag van Noorwegen
Røros
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Goek
Vlag van de Sovjet-Unie
Ildar Garajev
Vlag van de Sovjet-Unie
Bronislav Snetkov
1986
Vlag van Canada
Sainte-Foy
Vlag van de Sovjet-Unie
Bronislav Snetkov
Vlag van de Sovjet-Unie
Ildar Garajev
Vlag van Japan
Takuya Nakamura
1987
Vlag van Zweden
Strömsund
Vlag van Japan
Masahiko Omura
Vlag van Japan
Naoki Kotake
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Michael Spielmann
1988
Vlag van Zuid-Korea
Seoel
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Michael Spielmann
Vlag van Nederland
Cor-Jan Smulders
Vlag van Japan
Naoki Kotake
1989
Vlag van de Sovjet-Unie
Kiev
Vlag van de Sovjet-Unie
Andrej Anoefriejenko
Vlag van Nederland
Rintje Ritsma
Vlag van Japan
Naoki Kotake
1990
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Nederland
Falko Zandstra
Vlag van Noorwegen
Ådne Søndrål
Vlag van Nederland
Arjan Schreuder
1991
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Nederland
Falko Zandstra
Vlag van de Sovjet-Unie
Sergej Barisjev
Vlag van Japan
Keiji Shirahata
1992
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Jeroen Straathof
Vlag van Japan
Hiroyuki Noake
Vlag van Nederland
Jakko Jan Leeuwangh
1993
Vlag van Italië
Baselga di Pinè
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Smith
Vlag van Nederland
Ids Postma
Vlag van Japan
Keiji Shirahata
1994
Vlag van Duitsland
Berlijn
Vlag van Nederland
Jan Bos
Vlag van Nederland
Marco Kramer
Vlag van Japan
Shinya Tanaka
1995
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
Bob de Jong
Vlag van Canada
Mark Knoll
Vlag van Japan
Yusuke Imai
1996
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Nederland
Bob de Jong
Vlag van Canada
Mark Knoll
Vlag van Japan
Mitsuru Watanabe
1997
Vlag van de Verenigde Staten
Butte
Vlag van Nederland
Jelmer Beulenkamp
Vlag van Nederland
André Vreugdenhil
Vlag van Nederland
Gijs Buitelaar
1998
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Rusland
Dmitri Sjepel
Vlag van Nederland
Mark Tuitert
Vlag van Nederland
Bjarne Rykkje
1999
Vlag van Noorwegen
Geithus
Vlag van Nederland
Mark Tuitert
Vlag van Nederland
Yuri Solinger
Vlag van Zuid-Korea
Choi Jae-bong
2000
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Zweden
Johan Röjler
Vlag van Japan
Takaharu Nakajima
Vlag van Duitsland
Jan Friesinger
2001
Vlag van Nederland
Groningen
Vlag van Japan
Shingo Doi
Vlag van Zuid-Korea
Mun Joon
Vlag van Zuid-Korea
Yeo Sang-yeop
2002
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Nederland
Beorn Nijenhuis
Vlag van Rusland
Ivan Skobrev
Vlag van Nederland
Remco olde Heuvel
2003
Vlag van Japan
Kushiro
Vlag van Nederland
Remco olde Heuvel
Vlag van Duitsland
Robert Lehmann
Vlag van Zuid-Korea
Lee Seung-hwan
2004
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Canada
Justin Warsylewicz
Vlag van Nederland
Sven Kramer
Vlag van Zuid-Korea
Yeo Sang-yeop
2005
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
Sven Kramer
Vlag van Nederland
Wouter olde Heuvel
Vlag van Noorwegen
Håvard Bøkko
2006
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Noorwegen
Håvard Bøkko
Vlag van Nederland
Wouter olde Heuvel
Vlag van Japan
Shingo Hashibami
2007
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Sjoerd de Vries
Vlag van Nederland
Tim Roelofsen
Vlag van de Verenigde Staten
Trevor Marsicano
2008
Vlag van China
Changchun
Vlag van Nederland
Jan Blokhuijsen
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van Nederland
Berden de Vries
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van de Verenigde Staten
Jonathan Kuck
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
Vlag van Canada
Antoine Gelinas-Beaulieu
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
Vlag van Noorwegen
Kristian Reistad Fredriksen
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Nederland
Thomas Krol
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Zuid-Korea
Seo Jeong-su
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
Vlag van Italië
Andrea Giovannini
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van Nederland
Willem Hoolwerf
Vlag van de Verenigde Staten
Emery Lehman
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Nederland
Marcel Bosker
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Canada
Benjamin Donnelly
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Nederland
Marcel Bosker
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Chris Huizinga
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Canada
Tyson Langelaar
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Canada
Tyson Langelaar
Vlag van Italië
Francesco Betti
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
Vlag van Rusland
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Italië
Francesco Betti
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Rusland
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
Vlag van Rusland
Pavel Taran
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Joep Wennemars
Vlag van Nederland
Tim Prins
Vlag van Noorwegen
Emil Pedersen Matre

Medailleverdeling individueel

Onderstaande klassementen zijn bijgewerkt tot en met het WK allround van 2022.

(Alleen wereldkampioenen die meervoudig medaillewinnaar zijn)
# Land Goud Zilver Brons Totaal
1
Vlag van de Verenigde Staten
Eric Heiden
2 1 0 3
Vlag van Nederland
Koen Verweij
2 1 0 3
3
Vlag van Zweden
Tomas Gustafson
2 0 0 2
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Goek
2 0 0 2
Vlag van Nederland
Falko Zandstra
2 0 0 2
Vlag van Nederland
Bob de Jong
2 0 0 2
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
2 0 0 2
Vlag van Nederland
Patrick Roest
2 0 0 2
9
Vlag van Nederland
Mark Tuitert
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Sven Kramer
1 1 0 2
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
1 1 0 2
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
1 1 0 2
Vlag van Rusland
Stepan Tsjistiakov
1 1 0 2
14
Vlag van de Sovjet-Unie
Bronislav Snetkov
1 0 2 3
15
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Michael Spielmann
1 0 1 2
Vlag van Nederland
Remco olde Heuvel
1 0 1 2
Vlag van Noorwegen
Håvard Bøkko
1 0 1 2

Medailleverdeling per land

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
Alle medailles
1
Vlag van Nederland
 Nederland
20 17 11 48
2
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
6 9 3 18
3
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
6 4 7 17
4
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 4 4 11
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3 4 4 11
6
Vlag van Japan
 Japan
3 3 9 15
7
Vlag van Zweden
 Zweden
3 1 0 4
8
Vlag van Canada
 Canada
2 4 3 9
9
Vlag van Rusland
 Rusland
2 2 1 5
10
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
2 1 2 5
11
Vlag van Duitsland
 Duitsland
0 1 1 2
12
Vlag van Italië
 Italië
0 0 3 3
13
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 West-Duitsland
0 0 1 1
Vlag van Polen
 Polen
0 0 1 1
Totaal 50 50 50 150

Medaillewinnaars klassement meisjes

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1973
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van Canada
Sylvia Burka
Vlag van Nederland
Froukje Jongsma
Vlag van de Verenigde Staten
Kay Lunda
1974
Vlag van Italië
Cortina d'Ampezzo
Vlag van Polen
Erwina Ryś
Vlag van de Sovjet-Unie
Tatjana Fradina
Vlag van de Sovjet-Unie
Tatjana Timosjina
1975
Vlag van Zweden
Strömsund
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Heike Lange
Vlag van Polen
Erwina Ryś
Vlag van Nederland
Pietje Postma
1976
Vlag van Italië
Madonna di Campiglio
Vlag van Canada
Liz Appleby
Vlag van de Verenigde Staten
Beth Heiden
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Katrin Loernz
1977
Vlag van Duitsland
Inzell
Vlag van de Verenigde Staten
Kim Kostron
Vlag van de Verenigde Staten
Beth Heiden
Vlag van Noorwegen
Bjørg Eva Jensen
1978
Vlag van Canada
Montréal
Vlag van de Verenigde Staten
Beth Heiden
Vlag van Noorwegen
Bjørg Eva Jensen
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Ines Bautzmann
1979
Vlag van Frankrijk
Grenoble
Vlag van de Verenigde Staten
Beth Heiden
Vlag van Noorwegen
Bjørg Eva Jensen
Vlag van Nederland
Ria Visser
1980
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van Noorwegen
Bjørg Eva Jensen
Vlag van de Verenigde Staten
Sarah Docter
Vlag van Nederland
Ria Visser
1981
Vlag van Noorwegen
Elverum
Vlag van de Verenigde Staten
Sarah Docter
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Elke Wirsing
Vlag van Nederland
Yvonne van Gennip
1982
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Angela Stahnke
Vlag van Nederland
Yvonne van Gennip
Vlag van Japan
Seiko Hashimoto
1983
Vlag van Joegoslavië
Sarajevo
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Angela Stahnke
Vlag van Japan
Seiko Hashimoto
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Sjouke Hoffmann
1984
Vlag van Nederland
Assen
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Angela Stahnke
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Voilochnikova
Vlag van Noord-Korea
Song Hwa-Son
1985
Vlag van Noorwegen
Røros
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Cornelia Dick
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoedmila Toeberozova
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Monique Garbrecht
1986
Vlag van Canada
Sainte-Foy
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Monique Garbrecht
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Anja Ulbricht
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoedmila Toeberozova
1987
Vlag van Zweden
Strömsund
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Monique Garbrecht
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Anja Ulbricht
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Silke Luding
1988
Vlag van Zuid-Korea
Seoel
Vlag van Japan
Emi Tanaka
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Claudia Pechstein
Vlag van Japan
Shiho Kusunose
1989
Vlag van de Sovjet-Unie
Kiev
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Ulrike Adeberg
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Anke Baier
Vlag van Nederland
Sandra Zwolle
1990
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Ulrike Adeberg
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Anke Baier
Vlag van Japan
Takako Tetsuda
1991
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Duitsland
Anke Baier
Vlag van de Sovjet-Unie
Svetlana Bazjanova
Vlag van Duitsland
Sabine Völker
1992
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Japan
Nami Nemoto
Vlag van Duitsland
Sabine Völker
Vlag van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten
Tatjana Trapeznikova
1993
Vlag van Italië
Baselga di Pinè
Vlag van Duitsland
Franziska Schenk
Vlag van Japan
Mie Shimizu
Vlag van Japan
Maki Tabata
1994
Vlag van Duitsland
Berlijn
Vlag van Japan
Mie Shimizu
Vlag van Duitsland
Anni Friesinger
Vlag van Nederland
Marianne Timmer
1995
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van de Verenigde Staten
Becky Sundstrom
Vlag van Duitsland
Anni Friesinger
Vlag van de Verenigde Staten
Chris Scheels
1996
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Duitsland
Anni Friesinger
Vlag van Nederland
Renate Groenewold
Vlag van Japan
Aki Tonoike
1997
Vlag van de Verenigde Staten
Butte
Vlag van de Verenigde Staten
Kirstin Holum
Vlag van Zuid-Korea
Bak Eun-bi
Vlag van Japan
Kanae Kobayashi
1998
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Japan
Aki Tonoike
Vlag van de Verenigde Staten
Catherine Raney
Vlag van Nederland
Frijke Schaafsma
1999
Vlag van Noorwegen
Geithus
Vlag van Nederland
Helen van Goozen
Vlag van Japan
Yuri Obara
Vlag van Japan
Keiko Taguchi
2000
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
Frédérique Ankoné
Vlag van Nederland
Wieteke Cramer
Vlag van Duitsland
Heike Hartmann
2001
Vlag van Nederland
Groningen
Vlag van Nederland
Frédérique Ankoné
Vlag van Duitsland
Heike Hartmann
Vlag van Nederland
Elma de Vries
2002
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Nederland
Elma de Vries
Vlag van Japan
Eriko Ishino
Vlag van Duitsland
Judith Hesse
2003
Vlag van Japan
Kushiro
Vlag van Canada
Shannon Rempel
Vlag van Japan
Eriko Ishino
Vlag van de Verenigde Staten
Maria Lamb
2004
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Japan
Eriko Ishino
Vlag van Nederland
Ireen Wüst
Vlag van Canada
Shannon Rempel
2005
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
Ireen Wüst
Vlag van Nederland
Annette Gerritsen
Vlag van de Verenigde Staten
Maria Lamb
2006
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Zuid-Korea
Kim Yu-rim
Vlag van Tsjechië
Martina Sáblíková
Vlag van Zuid-Korea
Lee Ju-youn
2007
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Zuid-Korea
Noh Seon-yeong
Vlag van Nederland
Laurine van Riessen
Vlag van China
Fu Chunyan
2008
Vlag van China
Changchun
Vlag van Nederland
Marrit Leenstra
Vlag van Canada
Justine l'Heureux
Vlag van Nederland
Jorieke van der Geest
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Roxanne van Hemert
Vlag van Nederland
Yvonne Nauta
Vlag van Polen
Katarzyna Woźniak
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Nederland
Pien Keulstra
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Zuid-Korea
Kim Bo-reum
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Zwitserland
Kaitlyn McGregor
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Sanneke de Neeling
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
Vlag van China
Han Mei
Vlag van Zuid-Korea
Park Ji-woo
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Sanne In 't Hof
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Elisa Dul
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
Vlag van Noorwegen
Ragne Wiklund
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Canada
Alexa Scott
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Jade Groenewoud
Vlag van Nederland
Evelien Vijn
Vlag van Zuid-Korea
Park Chae-won

Medailleverdeling individueel

Onderstaande klassementen zijn bijgewerkt tot en met het WK allround van 2022.

(Alleen wereldkampioenen die meervoudig medaillewinnaar zijn)
# Land Goud Zilver Brons Totaal
1
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Angela Stahnke
3 0 0 3
2
Vlag van de Verenigde Staten
Beth Heiden
2 2 0 4
3
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Monique Garbrecht
2 0 1 3
4
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Ulrike Adeberg
2 0 0 2
Vlag van Nederland
Frédérique Ankoné
2 0 0 2
Vlag van Japan
Miho Takagi
2 0 0 2
Vlag van Nederland
Femke Kok
2 0 0 2
8
Vlag van Noorwegen
Bjørg Eva Jensen
1 2 1 4
9
Vlag van Duitsland
Anke Baier
1 2 0 3
Vlag van Duitsland
Anni Friesinger
1 2 0 3
Vlag van Japan
Eriko Ishino
1 2 0 3
12
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
1 1 1 3
13
Vlag van Polen
Erwina Ryś
1 1 0 2
Vlag van de Verenigde Staten
Sarah Docter
1 1 0 2
Vlag van Japan
Mie Shimizu
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Ireen Wüst
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Joy Beune
1 1 0 2
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
1 1 0 2
21
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
1 0 2 3
22
Vlag van Japan
Aki Tonoike
1 0 1 2
Vlag van Nederland
Elma de Vries
1 0 1 2
Vlag van Canada
Shannon Rempel
1 0 1 2
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
1 0 1 2

Medailleverdeling per land

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
Alle medailles
1
Vlag van Nederland
 Nederland
15 16 12 43
2
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
9 6 5 20
3
Vlag van Japan
 Japan
7 5 7 19
4
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
6 4 5 15
5
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 4 3 10
6
Vlag van Canada
 Canada
3 1 1 5
7
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
2 1 4 7
8
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
1 3 2 6
9
Vlag van Polen
 Polen
1 2 1 4
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
1 2 1 4
11
Vlag van Rusland
 Rusland
1 0 2 3
12
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
0 4 2 6
13
Vlag van China
 China
0 1 1 2
14
Vlag van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten
GOS
0 0 1 1
Vlag van Noord-Korea
 Noord-Korea
0 0 1 1
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 49 49 49 147

Ploegenachtervolging

Jongens

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2002
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Lee Seung-hwan
Mun Joon
Yeo Sang-yeop
Vlag van Japan
 Japan
Michihiro Ara
Shingo Doi
Masaki Hirano
Vlag van Nederland
 Nederland
Beorn Nijenhuis
Remco olde Heuvel
Tom Prinsen
2003
Vlag van Japan
Kushiro
Vlag van Japan
 Japan
Michihiro Ara
Shingo Doi
Genki Matsuoka
Vlag van Nederland
 Nederland
Rhian Ket
Arjen van der Kieft
Remco olde Heuvel
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Lee Jong-woo
Lee Seung-hwan
Yeo Sang-yeop
2004
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Lee Jin-woo
Lee Jong-woo
Yeo Sang-yeop
Vlag van Canada
 Canada
Denny Morrison
François-Olivier Roberge
Justin Warsylewicz
Vlag van Japan
 Japan
Yasuyuki Iiyama
Yuya Sakai
Katsunori Sato
2005
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
 Nederland
Michael Kaatee
Sven Kramer
Wouter olde Heuvel
Vlag van Canada
 Canada
Denny Morrison
François-Olivier Roberge
Justin Warsylewicz
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Mike Blumel
Paul Dyrud
Patrick Meek
2006
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Nederland
 Nederland
Ted-Jan Bloemen
Boris Kusmirak
Wouter olde Heuvel
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Choi Jin-yong
Mo Tae-bum
Kim Yeong-ho
Vlag van Canada
 Canada
Lucas Makowsky
Matthew McLean
Aaron Sadlier
2007
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
 Nederland
Jan Blokhuijsen
Stevin Hilbrands
Tim Roelofsen
Sjoerd de Vries
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Alexej Baumgärtner
Patrick Beckert
Eric Rauschenbach
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Hong Seong-kon
Kim Yeong-ho
Mo Tae-bum
2008
Vlag van China
Changchun
Vlag van Nederland
 Nederland
Jan Blokhuijsen
Tom Schuit
Koen Verweij
Berden de Vries
Vlag van Italië
 Italië
Daniele Berlanda
Marco Cignini
Jan Daldossi
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Laurence Ducker
Brian Hansen
Trevor Marsicano
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
 Nederland
Lucas van Alphen
Pim Cazemier
Koen Verweij
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Patrick Beckert
Hubert Hirschbichler
Niklas Kleyling
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Laurence Ducker
Brian Hansen
Jonathan Kuck
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Ha Hang-seon
Kim Woo-jin
Park Seok-min
Vlag van Nederland
 Nederland
Lucas van Alphen
Frank Hermans
Koen Verweij
Maurice Vriend
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
 Nederland
Frank Hermans
Thomas Krol
Aron Romeijn
Maurice Vriend
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Kristian Reistad Fredriksen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Japan
 Japan
Junya Miwa
Takuro Oda
Shota Nakamura
Shunsuke Nakamura
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Kristian Reistad Fredriksen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Cheol-min
Kim Jin-su
Lee Jin-yeong
Vlag van Nederland
 Nederland
Jorjan Joritsma
Thomas Krol
Kai Verbij
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Italië
 Italië
Andrea Giovannini
Andrea Stefani
Nicola Tumolero
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Yeong-jin
Seo Jeong-su
So Han-jae
Vlag van Japan
 Japan
Junya Miwa
Shota Nakamura
Masahito Obayashi
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Min-seok
Park Ki-woong
So Han-jae
Vlag van Japan
 Japan
Seitaro Ichinohe
Shoya Ogawa
Shane Williamson
Vlag van China
 China
Liu Yiming
Xu Chenglong
Yang Fan
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
 Nederland
Marcel Bosker
Wesly Dijs
Patrick Roest
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Min-seok
Oh Hyun-min
Park Ki-woong
Vlag van Japan
 Japan
Riki Hayashi
Seitaro Ichinohe
Aoi Yokoyama
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Min-seok
Oh Hyun-min
Park Ki-woong
Vlag van Canada
 Canada
Benjamin Donnelly
Christopher Fiola
Tyson Langelaar
Vlag van China
 China
Alemasi Kahanboi
Wu Ju
Zhang Chuang
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Japan
 Japan
Riki Hayashi
Riku Tsuchiya
Aoi Yokoyama
Vlag van Nederland
 Nederland
Chris Huizinga
Tijmen Snel
Marwin Talsma
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Marius Bratli
Magnus Bakken Haugli
Allan Dahl Johansson
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Lee Do-hyung
Kim Min-seok
Chung Jae-won
Vlag van Japan
 Japan
Riki Hayashi
Kohki Takamisawa
Taishi Yamamoto
Vlag van Rusland
 Rusland
Sergej Loginov
Aleksandr Podolskii
Jegor Sjkolin
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Hallgeir Engebråten
Tobias Fløiten
Isak Høiby
Vlag van Rusland
 Rusland
Daniil Aldosjkin
Sergej Loginov
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Nederland
 Nederland
Merijn Scheperkamp
Yves Vergeer
Jordy van Workum
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Rusland
 Rusland
Daniil Aldosjkin
Pavel Taran
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Japan
 Japan
Motonaga Arito
Tsubasa Horikawa
Taiyo Morino
Vlag van Nederland
 Nederland
Jarle Gerrits
Yves Vergeer
Harm Visser
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Japan
 Japan
Kotaro Kasahara
Issei Matsumoto
Shomu Sasaki
Vlag van Nederland
 Nederland
Stijn van de Bunt
Tim Prins
Joep Wennemars
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Sondre Buer Åsebø
Sigurd Henriksen
Emil Pedersen Matre

Meisjes

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2002
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Nederland
 Nederland
Mariska Huisman
Annelies van der Ploeg
Elma de Vries
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Choi Yun-suk
Lee Bo-ra
Lee So-yeon
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Monique Angermüller
Judith Hesse
Nadine Seidenglanz
2003
Vlag van Japan
Kushiro
Vlag van Nederland
 Nederland
Maaike Head
Mariska Huisman
Jorien Voorhuis
Vlag van Japan
 Japan
Eriko Ishino
Minatsu Onodera
Megumi Yamazaki
Vlag van Canada
 Canada
Marilou Asselin
Brittany Schussler
Shannon Sibold
2004
Vlag van de Verenigde Staten
Roseville
Vlag van Nederland
 Nederland
Tessa van Dijk
Annette Gerritsen
Jorien Voorhuis
Vlag van Japan
 Japan
Eriko Ishino
Minatsu Onodera
Maki Tsuji
Vlag van Canada
 Canada
Marilou Asselin
Shannon Rempel
Brittany Schussler
2005
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Nederland
 Nederland
Tessa van Dijk
Annette Gerritsen
Ireen Wüst
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Lee Joo-yeon
Lee Sang-hwa
Noh Seon-yeong
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Stephanie Beckert
Franziska Petereit
Karoline Zillmann
2006
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Nederland
 Nederland
Ingeborg Kroon
Maren van Spronsen
Foske Tamar van der Wal
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Yoo-rim
Lee Joo-yeon
Noh Seon-yeong
Vlag van Japan
 Japan
Shoko Fujimura
Masako Hozumi
Shiho Ishizawa
2007
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
 Nederland
Natasja Bruintjes
Ingeborg Kroon
Laurine van Riessen
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Yoo-rim
Noh Seon-yeong
Park Seung-ju
Vlag van China
 China
Fu Chunyan
Li Haiyang
Wang Mengying
2008
Vlag van China
Changchun
Vlag van Nederland
 Nederland
Jorieke van der Geest
Roxanne van Hemert
Marrit Leenstra
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Bente Kraus
Denise Roth
Dominique Thomas
Vlag van China
 China
Fu Chunyan
Huang Baiying
Li Haiyang
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
 Nederland
Jorieke van der Geest
Roxanne van Hemert
Yvonne Nauta
Vlag van Japan
 Japan
Mai Kiyama
Miho Takagi
Risa Takayama
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Ahn Jee-min
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
 Nederland
Lotte van Beek
Roxanne van Hemert
Yvonne Nauta
Vlag van Japan
 Japan
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takagi
Nana Takahashi
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Ahn Jee-min
Kim Hyun-yung
Park Do-yeong
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Bo-reum
Kim Hyun-yung
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
Vlag van Japan
 Japan
Natsumi Kado
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takahashi
Vlag van Canada
 Canada
Kali Christ
Kate Hanly
Jenessa Kemp
Brianne Tutt
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Bo-reum
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
Vlag van Canada
 Canada
Kate Hanly
Heather McLean
Josie Spence
Vlag van Rusland
 Rusland
Tatjana Oesjakova
Aleksandra Stsjelkonogova
Olesja Tsjernega
Anna Tsjernova
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Japan
 Japan
Ayano Sato
Miho Takagi
Saori Toi
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Heo Yoon-hee
Nam Ji-eun
Park Cho-won
Vlag van Nederland
 Nederland
Reina Anema
Antoinette de Jong
Jade van der Molen
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
 Nederland
Antoinette de Jong
Jade van der Molen
Melissa Wijfje
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Nam Ji-eun
Park Cho-won
Park Ji-woo
Vlag van Japan
 Japan
Nene Sakai
Ayano Sato
Natsumi Takayama
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
 Nederland
Sanneke de Neeling
Esmee Visser
Melissa Wijfje
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Ha-eun
Park Cho-won
Park Ji-woo
Vlag van Japan
 Japan
Nene Sakai
Ayano Sato
Mizuho Takayama
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Nederland
 Nederland
Loes Adegeest
Esther Kiel
Femke Markus
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Eom Chae-rin
Park Cho-won
Park Ji-woo
Vlag van Japan
 Japan
Moe Kitahara
Ayano Sato
Rio Yamada
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
 Nederland
Joy Beune
Elisa Dul
Sanne In 't Hof
Vlag van Japan
 Japan
Kanako Iijima
Seia Kawamura
Moe Kitahara
Vlag van Italië
 Italië
Noemi Bonazza
Chiara Cristelli
Deborah Grisenti
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
 Nederland
Joy Beune
Elisa Dul
Jutta Leerdam
Vlag van Japan
 Japan
Yui Fujimori
Karuna Koyama
Lemi Williamson
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Park Chae-eun
Park Ji-woo
Yoon Jung-min
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Japan
 Japan
Rin Kosaka
Karuna Koyama
Lemi Williamson
Vlag van Nederland
 Nederland
Robin Groot
Femke Kok
Paulien Verhaar
Vlag van Rusland
 Rusland
Jelizaveta Agofosjina
Anastasia Grigoreva
Kristina Silaeva
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
 Nederland
Merel Conijn
Robin Groot
Femke Kok
Vlag van Japan
 Japan
Ayuri Fukuoka
Momoka Horikawa
Rin Kosaka
Vlag van Rusland
 Rusland
Jelizaveta Agafosjina
Anastasia Grigoreva
Alexandra Kravtsjenko
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
 Nederland
Jade Groenewoud
Chloé Hoogendoorn
Evelien Vijn
Vlag van Rusland
 Rusland
Kseniia Korzhova
Daria Pavlova
Valeriia Sorokoletova
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Marlen Ehseluns
Maira Jasch
Josephine Schlörb

Afstanden

Jongens

500 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van de Verenigde Staten
Mitchell Whitmore
Vlag van Canada
Richard MacLennan
Vlag van Canada
Guillaume Blais-Dufour
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Polen
Artur Nogal
Vlag van Canada
Richard MacLennan
Vlag van Kazachstan
Aleksei Bondartsjoek
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Zuid-Korea
Kim Sung-kyu
Vlag van Canada
Laurent Dubreuil
Vlag van Japan
Tsubasa Hasewaga
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Canada
Laurent Dubreuil
Vlag van Japan
Tsubasa Hasegawa
Vlag van Zuid-Korea
Kim Woo-jin[2]
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Japan
Tsubasa Hasegawa
Vlag van Zuid-Korea
Im Joon-hong
Vlag van Zuid-Korea
Kim Jun-ho
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Kai Verbij
Vlag van Japan
Takuya Goto
Vlag van Nederland
Dai Dai Ntab
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Zuid-Korea
Kim Jun-ho
Vlag van China
Yang Fan
Vlag van Nederland
Patrick Roest
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Wit-Rusland
Ignat Golovatjuk
Vlag van Canada
Christopher Fiola
Vlag van China
Yang Tao
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Japan
Koki Kubo
Vlag van China
Sun Xuefeng
Vlag van Rusland
Roeslan Zacharov
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-woong
Vlag van Japan
Torai Ishikawa
Vlag van Japan
Koki Kubo
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Japan
Koki Kubo
Vlag van Rusland
Artjom Arefjev
Vlag van Japan
Katsuhiro Karatsubo
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Japan
Katsuhiro Kuratsubo
Vlag van Rusland
Artjom Arefjev
Vlag van Japan
Wataru Morishige
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Joep Wennemars
Vlag van Spanje
Nil Llop
Vlag van Japan
Yuta Hirose

1000 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Italië
Jan Daldossi
Vlag van de Verenigde Staten
Jonathan Kuck
Vlag van Kazachstan
Roman Kretsj
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
Vlag van Canada
Richard MacLennan
Vlag van Nederland
Koen Verweij
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Zuid-Korea
Kim Sung-kyu
Vlag van Finland
Tommi Pulli
Vlag van Nederland
Maurice Vriend
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Noorwegen
Håvard Holmefjord Lorentzen[3]
Vlag van Finland
Tommi Pulli
Vlag van Canada
Laurent Dubreuil
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Zuid-Korea
Im Joon-hong
Vlag van Nederland
Kai Verbij
Vlag van Nederland
Lennart Velema
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Kai Verbij
Vlag van Oostenrijk
Armin Hager
Vlag van Japan
Taro Kondo
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van China
Yang Fan
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van Kazachstan
Stanislav Palkin
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Canada
Benjamin Donnelly
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Estland
Marten Liiv
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Japan
Koki Kubo
Vlag van Canada
Tyson Langelaar
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Japan
Koki Kubo
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-woong
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
Janno Botman
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
Vlag van Rusland
Stepan Tsjistiakov
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Noorwegen
Peder Kongshaug
Vlag van Zuid-Korea
Cho Sang-hyeok
Vlag van Japan
Katsuhiro Kuratsubo
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Joep Wennemars
Vlag van Nederland
Kayo Vos
Vlag van Nederland
Tim Prins

1500 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Pim Cazemier
Vlag van Kazachstan
Roman Kretsj
Vlag van Italië
Jan Daldossi
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van Canada
Antoine Gelinas-Beaulieu
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van China
Li Bailin
Vlag van Noorwegen
Håvard Holmefjord Lorentzen
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Nederland
Thomas Krol
Vlag van Noorwegen
Håvard Holmefjord Lorentzen
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Zuid-Korea
Seo Jeong-su
Vlag van Japan
Junya Miwa
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van China
Yang Fan
Vlag van Nederland
Kai Verbij
Vlag van Nederland
Patrick Roest
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van de Verenigde Staten
Emery Lehman
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Canada
Benjamin Donnelly
Vlag van Nederland
Marcel Bosker
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Nederland
Chris Huizinga
Vlag van Canada
Tyson Langelaar
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Canada
David La Rue
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
Vlag van Rusland
Sergej Loginov
Vlag van Italië
Francesco Betti
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Japan
Tsubasa Horikawa
Vlag van Rusland
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Tim Prins
Vlag van Nederland
Joep Wennemars
Vlag van Noorwegen
Emil Pedersen Matre

5000 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
Vlag van de Verenigde Staten
Jonathan Kuck
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Koen Verweij
Vlag van de Verenigde Staten
Brian Hansen
Vlag van Canada
Antoine Gelinas-Beaulieu
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Noorwegen
Kristian Reistad Fredriksen
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Noorwegen
Sverre Lunde Pedersen
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
Vlag van Zuid-Korea
Kim Cheol-min
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van de Verenigde Staten
Emery Lehman
Vlag van Italië
Andrea Giovannini
Vlag van Noorwegen
Simen Spieler Nilsen
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Zweden
Nils van der Poel
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van de Verenigde Staten
Emery Lehman
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Zweden
Nils van der Poel
Vlag van Nederland
Patrick Roest
Vlag van de Verenigde Staten
Emery Lehman
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Canada
Benjamin Donnelly
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Nederland
Chris Huizinga
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Chris Huizinga
Vlag van Nederland
Marwin Talsma
Vlag van Canada
Graeme Fish
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Zuid-Korea
Chung Jae-won
Vlag van Noorwegen
Allan Dahl Johansson
Vlag van Rusland
Jegor Sjkolin
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Duitsland
Lukas Mann
Vlag van Noorwegen
Hallgeir Engebråten
Vlag van Rusland
Daniil Aldosjkin
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Rusland
Daniil Aldosjkin
Vlag van Nederland
Yves Vergeer
Vlag van de Verenigde Staten
Casey Dawson
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Noorwegen
Sigurd Henriksen
Vlag van Nederland
Stijn van de Bunt
Vlag van Rusland
Vladimir Semirunniy

Meisjes

500 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Rusland
Olga Fatkoelina
Vlag van Zuid-Korea
Ahn Jee-min
Vlag van Japan
Yukina Nishina
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Kazachstan
Jekaterina Ajdova
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
Vlag van Nederland
Janine Smit
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Kazachstan
Jekaterina Ajdova
Vlag van Zuid-Korea
Kim Hyun-yung
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Zuid-Korea
Kim Hyun-yung
Vlag van Japan
Miho Takagi
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Zuid-Korea
Kim Hyun-yung
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Japan
Kako Yamane
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Nederland
Bente van den Berge
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
Vlag van China
Sun Nan
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-jo
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
Vlag van China
Sun Nan
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Japan
Kurumi Inagawa
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Michelle de Jong
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
Femke Beuling
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Nederland
Michelle de Jong
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Japan
Moe Kumagai
Vlag van Nederland
Robin Groot
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Pien Smit
Vlag van Japan
Yukino Yoshida
Vlag van Duitsland
Sophie Warmuth

1000 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Roxanne van Hemert
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
Vlag van Rusland
Olga Fatkoelina
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
Vlag van Canada
Kali Christ
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Canada
Kate Hanly
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Sanneke de Neeling
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Nederland
Sanneke de Neeling
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
Vlag van China
Han Mei
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Canada
Béatrice Lamarche
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Elisa Dul
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
Michelle de Jong
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Nederland
Marrit Fledderus
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Japan
Yukino Yoshida
Vlag van Kazachstan
Alina Dauranova
Vlag van Nederland
Jade Groenewoud

1500 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Roxanne van Hemert
Vlag van Nederland
Yvonne Nauta
Vlag van Rusland
Olga Fatkoelina
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Nederland
Pien Keulstra
Vlag van Noorwegen
Hege Bøkko
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Tsjechië
Karolína Erbanová
Vlag van Zuid-Korea
Kim Bo-reum
Vlag van Nederland
Pien Keulstra
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Zwitserland
Kaitlyn McGregor
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Sanneke de Neeling
Vlag van Zuid-Korea
Park Ji-woo
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
Vlag van Nederland
Esther Kiel
Vlag van Canada
Béatrice Lamarche
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Sanne In 't Hof
Vlag van Rusland
Darja Katsjanova
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Elisa Dul
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
Vlag van Noorwegen
Ragne Wiklund
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Nederland
Femke Kok
Vlag van Nederland
Merel Conijn
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Jade Groenewoud
Vlag van Nederland
Evelien Vijn
Vlag van Nederland
Chloé Hoogendoorn

3000 meter

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van Nederland
Yvonne Nauta
Vlag van Zuid-Korea
Park Do-yeong
Vlag van Nederland
Roxanne van Hemert
2010
Vlag van Rusland
Moskou
Vlag van Nederland
Lotte van Beek
Vlag van Nederland
Yvonne Nauta
Vlag van Rusland
Jelena Sochrjakova
2011
Vlag van Finland
Seinäjoki
Vlag van Zuid-Korea
Park Do-yeong
Vlag van Zuid-Korea
Kim Bo-reum
Vlag van Nederland
Pien Keulstra
2012
Vlag van Japan
Obihiro
Vlag van Zuid-Korea
Park Do-yeong
Vlag van Zuid-Korea
Kim Bo-reum
Vlag van Nederland
Pien Keulstra
2013
Vlag van Italië
Collalbo
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Japan
Miho Takagi
Vlag van Zwitserland
Kaitlyn McGregor
2014
Vlag van Noorwegen
Bjugn
Vlag van Nederland
Antoinette de Jong
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Jade van der Molen
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
Vlag van Nederland
Sanneke de Neeling
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
Jelizaveta Kazelina
Vlag van Zuid-Korea
Park Ji-woo
Vlag van Nederland
Esther Kiel
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Sanne In 't Hof
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Japan
Lemi Williamson
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Noorwegen
Ragne Wiklund
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Japan
Momoka Horikawa
Vlag van Nederland
Merel Conijn
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Jade Groenewoud
Vlag van Nederland
Evelien Vijn
Vlag van Japan
Mio Takahashi

Massastart

Jongens

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min
Vlag van Nederland
Marcel Bosker
Vlag van China
Zhou Bin
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
Vlag van Canada
Christopher Fiola
Vlag van Canada
Benjamin Donnelly
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Chris Huizinga
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyeon-min
Vlag van Canada
Graeme Fish
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Canada
David La Rue
Vlag van de Verenigde Staten
Ethan Cepuran
Vlag van Zuid-Korea
Kim Min-seok
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Oostenrijk
Gabriel Odor
Vlag van Nederland
Merijn Scheperkamp
Vlag van Japan
Tsubasa Horikawa
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Japan
Tsubasa Horikawa
Vlag van Oostenrijk
Gabriel Odor
Vlag van Zuid-Korea
Shin Jae-wan
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Zuid-Korea
Yang Ho-jun
Vlag van Nederland
Kayo Vos
Vlag van Japan
Issei Matsumoto

Meisjes

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Oostenrijk
Vanessa Bittner
Vlag van Zuid-Korea
Park Cho-won
Vlag van Nederland
Melissa Wijfje
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Japan
Ayano Sato
Vlag van Nederland
Esther Kiel
Vlag van Canada
Béatrice Lamarche
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
Elisa Dul
Vlag van Nederland
Sanne In 't Hof
Vlag van Canada
Béatrice Lamarche
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Canada
Béatrice Lamarche
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
Vlag van Italië
Laura Peveri
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Italië
Laura Peveri
Vlag van China
Ma Yuhan
Vlag van Nederland
Robin Groot
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
Robin Groot
Vlag van Italië
Laura Peveri
Vlag van Nederland
Merel Conijn
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
Chloé Hoogendoorn
Vlag van Nederland
Evelien Vijn
Vlag van Zuid-Korea
Park Chae-won

Teamsprint

Jongens

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Jun-ho
Kim Min-seok
Yang Seung-yong
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Magnus Myhren Kristensen
Bjørn Magnussen
Henrik Fagerli Rukke
Vlag van Rusland
 Rusland
Danila Bobyr
Michail Kazelin
Viktor Moesjtakov
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
 Rusland
Michail Kazelin
Viktor Moesjtakov
Aleksandr Tkatsj
Vlag van China
 China
Alemasi Kahanbai
Gao Tingyu
Yang Tao
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
Jevgenij Bolgov
Ignat Golovatjuk
Stanislav Ignatenko
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van Nederland
 Nederland
Niek Deelstra
Thijs Govers
Tijmen Snel
Vlag van Canada
 Canada
Connor Howe
Tyson Langelaar
David La Rue
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ole Jeske
Jeremias Marx
Max Reder
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Chung Jae-woong
Kim Min-seok
Park Seong-hyeon
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Paul Galczinsky
Ole Jeske
Max Reder
Vlag van Rusland
 Rusland
Sergej Loginov
Aleksandr Podolskii
Roeslan Zacharov
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
 Nederland
Janno Botman
Mika van Essen
Merijn Scheperkamp
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Cho Sang-hyeok
Oh Sang-hun
Park Seong-hyeon
Vlag van Rusland
 Rusland
Artjom Arefjev
Sergej Loginov
Nikolaj Troesov
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Cho Sang-hyeok
Lee Byeong-hun
Oh Sang-hun
Vlag van Rusland
 Rusland
Daniil Aldosjkin
Artjom Arefjev
Stepan Tsjistiakov
Vlag van Nederland
 Nederland
Jarle Gerrits
Kai in 't Veld
Stefan Westenbroek
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Rusland
 Rusland
Sergei Bukuev
Nikita Proshin
Vsevolod Yatov
Vlag van Spanje
 Spanje
Nil Llop
Alexander Rezzonico
Manuel Taibo
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Cho Yeong-jun
Jang Seo-jin
Ko Eun-woo

Meisjes

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2015
Vlag van Polen
Warschau
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Min-sun
Park Cho-won
Park Ji-woo
Vlag van China
 China
Lin Xue
Shi Xiaoxuan
Sun Nan
Vlag van Rusland
 Rusland
Darja Katsjanova
Jelizaveta Kazelina
Anastasia Tsjepil
2016
Vlag van China
Changchun
Vlag van Rusland
 Rusland
Darja Katsjanova
Jelizaveta Kazelina
Vladlena Rogatkina
Vlag van Japan
 Japan
Miku Asano
Ayano Sato
Rio Yamada
Vlag van Polen
 Polen
Karolina Bosiek
Andźelika Wójak
Kaja Ziomek
2017
Vlag van Finland
Helsinki
Vlag van China
 China
Li Huawei
Sun Nan
Yang Sining
Vlag van Italië
 Italië
Noemi Bonazza
Chiara Cristelli
Deborah Grisenti
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Eom Chae-rin
Hwang Da-som
Kim Haeun
2018
Vlag van de Verenigde Staten
Salt Lake City
Vlag van Nederland
 Nederland
Femke Beuling
Michelle de Jong
Jutta Leerdam
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kim Min-jo
Park Chae-eun
Park Ji-woo
Vlag van Polen
 Polen
Karolina Bosiek
Karolina Gąsecka
Natalia Jabrzyk
2019
Vlag van Italië
Baselga di Piné
Vlag van Nederland
 Nederland
Femke Beuling
Michelle de Jong
Femke Kok
Vlag van Rusland
 Rusland
Anastasia Korkina
Kristina Silaeva
Anna Vasjkene
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ane By Farstad
Julia Bianca Nistad Samsonsen
Ragne Wiklund
2020
Vlag van Polen
Tomaszów Mazowiecki
Vlag van Nederland
 Nederland
Myrthe de Boer
Marrit Fledderus
Femke Kok
Vlag van Rusland
 Rusland
Jelizaveta Agafosjina
Marina Avtonomova
Irina Slesareva
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Kang Soo-min
Kim Min-hui
Shin Seung-heun
2021
Vlag van Japan
Hachinohe
Afgelast vanwege coronapandemie[1]
2022
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Nederland
 Nederland
Jildou Hoekstra
Chloé Hoogendoorn
Pien Smit
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Chung Hyun-Seo
Kang Soo-min
Lee Soo-yeon
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
Alina Dauranova
Darya Gavrilova
Inessa Shumekova

Zie ook

Wereldkampioenschap langebaanschaatsen: Afstanden m / v · Allround m / v · Sprint m / v · Junioren m / v
Mannen allround:1889 · 1890 · 1891 · 1893 · 1894 · 1895 · 1896 · 1897 · 1898 · 1899 · 1900 · 1901 · 1902 · 1903 · 1904 · 1905 · 1906 · 1907 · 1908 · 1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995

Vrouwen allround:1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 ·