Wereldkampioenschappen zwemmen 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen zwemmen 2011.

Wereldkampioenschappen zwemmen 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwemmen op de
WK zwemsporten 2011
Vrije slag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
Rugslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Schoolslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Vlinderslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Wisselslag
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
Vrije slag estafette
4×100 mmannenvrouwen
4×200 mmannenvrouwen
Wisselslag estafette
4×100 mmannenvrouwen

De wereldkampioenschappen zwemmen 2011 werden van 24 tot en met 31 juli 2011 gehouden in het Shanghai Oriental Sports Center in Shanghai, China. Het toernooi is integraal onderdeel van de wereldkampioenschappen zwemsporten 2011.

Kwalificatie

Voor de eerste maal in de geschiedenis had de FINA kwalificatietijden opgesteld voor deelname aan de wereldkampioenschappen. Een land mocht twee deelnemers afvaardigen wanneer beiden voldaan hadden aan de A-limiet en één deelnemer wanneer die minstens had voldaan aan de B-limiet. Landen waarvan geen enkele zwemmer of zwemster aan de limieten heeft voldaan mochten per sekse één deelnemer inschrijven. Een land kon per estafette maximaal één estafetteploeg inschrijven. Limieten moesten worden gezwommen in de periode 1 maart 2010 tot en met 30 juni 2011.

Discipline Mannen Vrouwen
A-limiet B-limiet A-limiet B-limiet
50m vrije slag 22,35 22,90 25,43 26,06
100m vrije slag 49,23 50,44 55,24 56,60
200m vrije slag 1.48,72 1.51,40 1.59,29 2.02,24
400m vrije slag 3.49,96 3.55,63 4.11,26 4.17,64
800m vrije slag 8.10,26 8.37,52 8.35,98 8.48,70
1500m vrije slag 15.13,16 15.35,67 16.41,49 17.10,88
50m rugslag 25,34 25,98 29,07 29,80
100m rugslag 55,14 56,50 1.01,70 1.03,22
200m rugslag 1.59,72 2.02,67 2.12,73 2.16,01
50m schoolslag 27,63 28,32 31,52 32,31
100m schoolslag 1.01,57 1.03,08 1.09,01 1.10,72
200m schoolslag 2.13,69 2.16,99 2.28,21 2.31,87
50m vlinderslag 23,73 24,32 26,68 27,35
100m vlinderslag 52,86 54,16 59,35 1.00,82
200m vlinderslag 1.57,67 2.00,57 2.10,84 2.14,07
200m wisselslag 2.01,40 2.04,39 2.15,27 2.18,57
400m wisselslag 4.18,40 4.24,77 4.45,08 4.52,11

Programma

 S  Series  HF  Halve finales Goud Finale
Ochtendsessie  09:00 (Chinese tijd)
03:00 (MEZT) 
Avondsessie  18:00 (Chinese tijd)
12:00 (MEZT)
Mannen
Onderdeel Juli
24 25 26 27 28 29 30 31
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S HF Goud
400m vrije slag S Goud
800m vrije slag S Goud
1500m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S HF Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S HF Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S HF Goud
200m wisselslag S HF Goud
400m wisselslag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 2 2 2 3 2 3 2 4
Vrouwen
Onderdeel Juli
24 25 26 27 28 29 30 31
50m vrije slag S HF Goud
100m vrije slag S HF Goud
200m vrije slag S HF Goud
400m vrije slag S Goud
800m vrije slag S Goud
1500m vrije slag S Goud
50m rugslag S HF Goud
100m rugslag S HF Goud
200m rugslag S HF Goud
50m schoolslag S HF Goud
100m schoolslag S HF Goud
200m schoolslag S HF Goud
50m vlinderslag S HF Goud
100m vlinderslag S HF Goud
200m vlinderslag S HF Goud
200m wisselslag S HF Goud
400m wisselslag S Goud
4×100m vrije slag S Goud
4×200m vrije slag S Goud
4×100m wisselslag S Goud
Totaal 2 2 3 1 3 2 4 3

Medailles

Legenda

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m César Cielo Filho
 Brazilië
21,52 Luca Dotto
 Italië
21,90 Alain Bernard
 Frankrijk
21,92
100 m James Magnussen
 Australië
47,63 Brent Hayden
 Canada
47,95 William Meynard
 Frankrijk
48,00
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.44,44 Michael Phelps
 Verenigde Staten
1.44,79 Paul Biedermann
 Duitsland
1.44,88
400 m Park Tae-Hwan
 Zuid-Korea
3.42,04 Sun Yang
 China
3.43,24 Paul Biedermann
 Duitsland
3.44,14
800 m Sun Yang
 China
7.38,57 Ryan Cochrane
 Canada
7.41,86 Gergő Kis
 Hongarije
7.44,94
1500 m Sun Yang
 China
14.34,14
WR
Ryan Cochrane
 Canada
14.44,46 Gergő Kis
 Hongarije
14.45,66
Rugslag
50 m Liam Tancock
 Verenigd Koninkrijk
24,50 Camille Lacourt
 Frankrijk
24,57 Gerhard Zandberg
 Zuid-Afrika
24,66
100 m Camille Lacourt
 Frankrijk

Jérémy Stravius
 Frankrijk
52,76 Ryosuke Irie
 Japan
52,98
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.52,96 Ryosuke Irie
 Japan
1.54,11 Tyler Clary
 Verenigde Staten
1.54,69
Schoolslag
50 m Felipe França
 Brazilië
27,01 Fabio Scozzoli
 Italië
27,17 Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
27,19
100 m Alexander Dale Oen
 Noorwegen
58,71 Fabio Scozzoli
 Italië
59,42 Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
59,49
200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.08,41 Kosuke Kitajima
 Japan
2.08,63 Christian vom Lehn
 Duitsland
2.09,06
Vlinderslag
50 m César Cielo Filho
 Brazilië
23,10 Matt Targett
 Australië
23,28 Geoff Huegill
 Australië
23,35
100 m Michael Phelps
 Verenigde Staten
50,71 Konrad Czerniak
 Polen
51,15 Tyler McGill
 Verenigde Staten
51,26
200 m Michael Phelps
 Verenigde Staten
1.53,34 Takeshi Matsuda
 Japan
1.54,01 Wu Peng
 China
1.54,67
Wisselslag
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.54,00
WR
Michael Phelps
 Verenigde Staten
1.54,16 László Cseh
 Hongarije
1.57,69
400 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
4.07,13 Tyler Clary
 Verenigde Staten
4.11,17 Yuya Horihata
 Japan
4.11,98
Vrije slag estafette
4x100 m
 Australië
James Magnussen
Matt Targett
Matt Abood
Eamon Sullivan
3.11,00
 Frankrijk
Alain Bernard
Jérémy Stravius
William Meynard
Fabien Gilot
3.11,14
 Verenigde Staten
Michael Phelps
Garrett Weber-Gale
Jason Lezak
Nathan Adrian
3.11,96
4x200 m
 Verenigde Staten
Michael Phelps
Peter Vanderkaay
Ricky Berens
Ryan Lochte
7.02,67
 Frankrijk
Yannick Agnel
Fabien Gilot
Grégory Mallet
Jérémy Stravius
7.04,81
 China
Wang Shun
Zhang Lin
Li Yunqi
Sun Yang
7.05,67
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigde Staten
Nick Thoman
Mark Gangloff
Michael Phelps
Nathan Adrian
3.32,06
 Australië
Hayden Stoeckel
Brenton Rickard
Geoff Huegill
James Magnussen
3.32,26
 Duitsland
Helge Meeuw
Hendrik Feldwehr
Benjamin Starke
Paul Biedermann
3.32,60

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Therese Alshammar
 Zweden
24,14 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,27 Marleen Veldhuis
 Nederland
24,49
100 m Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland

Jeanette Ottesen
 Denemarken
53,45 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,66
200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.55,58 Kylie Palmer
 Australië
1.56,04 Camille Muffat
 Frankrijk
1.56,10
400 m Federica Pellegrini
 Italië
4.01,97 Rebecca Adlington
 Verenigd Koninkrijk
4.04,01 Camille Muffat
 Frankrijk
4.04,06
800 m Rebecca Adlington
 Verenigd Koninkrijk
8.17,51 Lotte Friis
 Denemarken
8.18,20 Kate Ziegler
 Verenigde Staten
8.23,36
1500 m Lotte Friis
 Denemarken
15.49,59 Kate Ziegler
 Verenigde Staten
15.55,60 Li Xuanxu
 China
15.58,02
Rugslag
50 m Anastasia Zoejeva
 Rusland
27,79 Aya Terakawa
 Japan
27,93 Missy Franklin
 Verenigde Staten
28,01
100 m Zhao Jing
 China
59,05 Anastasia Zoejeva
 Rusland
59,06 Natalie Coughlin
 Verenigde Staten
59,15
200 m Missy Franklin
 Verenigde Staten
2.05,10 Belinda Hocking
 Australië
2.06,06 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.07,78
Schoolslag
50 m Jessica Hardy
 Verenigde Staten
30,19 Joelia Jefimova
 Rusland
30,49 Rebecca Soni
 Verenigde Staten
30,58
100 m Rebecca Soni
 Verenigde Staten
1.05,05 Leisel Jones
 Australië
1.06,25 Ji Liping
 China
1.06,52
200 m Rebecca Soni
 Verenigde Staten
2.21,47 Joelia Jefimova
 Rusland
2.22,22 Martha McCabe
 Canada
2.24,81
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
 Nederland
25,71 Therese Alshammar
 Zweden
25,76 Mélanie Henique
 Frankrijk
25,86
100 m Dana Vollmer
 Verenigde Staten
56,87 Alicia Coutts
 Australië
56,94 Lu Ying
 China
57,06
200 m Jiao Liuyang
 China
2.05,55 Ellen Gandy
 Verenigd Koninkrijk
2.05,59 Liu Zige
 China
2.05,90
Wisselslag
200 m Ye Shiwen
 China
2.08,90 Alicia Coutts
 Australië
2.09,00 Ariana Kukors
 Verenigde Staten
2.09,12
400 m Elizabeth Beisel
 Verenigde Staten
4.31,78 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.34,22 Stephanie Rice
 Australië
4.34,23
Vrije slag estafette
4x100 m
 Nederland
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Marleen Veldhuis
Femke Heemskerk
3.33,96
 Verenigde Staten
Natalie Coughlin
Missy Franklin
Jessica Hardy
Dana Vollmer
3.34,47
 Duitsland
Britta Steffen
Silke Lippok
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
3.36,05
4x200 m
 Verenigde Staten
Missy Franklin
Dagny Knutson
Katie Hoff
Allison Schmitt
7.46,14
 Australië
Bronte Barratt
Blair Evans
Angie Bainbridge
Kylie Palmer
7.47,42
 China
Chen Qian
Pang Jiaying
Liu Jing
Tang Yi
7.47,66
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigde Staten
Natalie Coughlin
Rebecca Soni
Dana Vollmer
Missy Franklin
3.52,36
 China
Zhao Jing
Ji Liping
Lu Ying
Tang Yi
3.55,61
 Australië
Belinda Hocking
Leisel Jones
Alicia Coutts
Merindah Dingjan
3.57,13

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
16 5 8 29
2
 China
5 2 7 14
3
 Brazilië
3 0 0 3
4
 Australië
2 8 3 13
5
 Frankrijk
2 3 5 10
6
 Italië
2 3 0 5
 Verenigd Koninkrijk
2 3 0 5
8
 Nederland
2 1 3 6
9
 Denemarken
2 1 0 3
10
 Rusland
1 3 0 4
11
 Zweden
1 1 0 2
12
 Hongarije
1 0 3 4
13
 Noorwegen
1 0 0 1
 Wit-Rusland
1 0 0 1
 Zuid-Korea
1 0 0 1
16
 Japan
0 4 2 6
17
 Canada
0 3 1 4
18
 Polen
0 1 0 1
19
 Duitsland
0 0 5 5
20
 Zuid-Afrika
0 0 3 3
Totaal 42 38 40 120
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen zwemmen 2011
Listen to this article