Wereldkampioenschappen zwemmen 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen zwemmen 2013.

Wereldkampioenschappen zwemmen 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwemmen op de
WK zwemsporten 2013
Vrije slag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
Rugslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Schoolslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Vlinderslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Wisselslag
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
Vrije slag estafette
4×100 mmannenvrouwen
4×200 mmannenvrouwen
Wisselslag estafette
4×100 mmannenvrouwen

De wereldkampioenschappen zwemmen 2013 werden van 19 juli tot en met 4 augustus 2013 gehouden in Barcelona, Spanje. Het toernooi was integraal onderdeel van de wereldkampioenschappen zwemsporten 2013.

Kwalificatie

Net als in 2011 had de FINA kwalificatietijden opgesteld voor deelname aan de wereldkampioenschappen. Een land mocht twee deelnemers per afstand afvaardigen wanneer beiden voldaan hadden aan de A-limiet en één deelnemer wanneer die minstens had voldaan aan de B-limiet. Landen waarvan geen enkele zwemmer of zwemster aan de limieten had voldaan mochten per sekse twee deelnemers inschrijven. Een land kon per estafette maximaal één estafetteploeg inschrijven. Limieten moesten worden gezwommen in de periode 1 juli 2012 tot en met 1 juli 2013.

Discipline Mannen Vrouwen
A-limiet B-limiet A-limiet B-limiet
50m vrije slag 22,33 23,11 25,34 26,29
100m vrije slag 48,93 50,64 54,86 56,78
200m vrije slag 1.48,42 1.52,21 1.58,74 2.02,90
400m vrije slag 3.49,55 3.57,58 4.09,81 4.18,55
800m vrije slag 7.59,06 8.15,83 8.34,33 8.52,33
1500m vrije slag 15.14,38 15.46,38 16.26,36 17.00,88
50m rugslag 25,43 26,32 28,84 29,85
100m rugslag 54,43 56,34 1.01,39 1.03,54
200m rugslag 1.58,48 2.02,63 2.11,09 2.15,68
50m schoolslag 28,00 28,98 32,00 33,12
100m schoolslag 1.00,86 1.02,99 1.08,63 1.11,03
200m schoolslag 2.12,78 2.17,43 2.27,88 2.33,06
50m vlinderslag 23,96 24,80 26,83 27,77
100m vlinderslag 52,57 54,41 58,89 1.00,95
200m vlinderslag 1.57,03 2.01,13 2.09,38 2.13,91
200m wisselslag 1.59,99 2.04,19 2.14,97 2.19,69
400m wisselslag 4.18,99 4.28,05 4.44,53 4.54,49

Programma

 S  Series  HF  Halve finales
Finale
Ochtendsessie  10:00 (MEZT)  Avondsessie  18:00 (MEZT)
Mannen
Onderdeel Juli/Augustus
28 29 30 31 1 2 3 4
50m vrije slag S HF
100m vrije slag S HF
200m vrije slag S HF
400m vrije slag S
800m vrije slag S
1500m vrije slag S
50m rugslag S HF
100m rugslag S HF
200m rugslag S HF
50m schoolslag S HF
100m schoolslag S HF
200m schoolslag S HF
50m vlinderslag S HF
100m vlinderslag S HF
200m vlinderslag S HF
200m wisselslag S HF
400m wisselslag S
4x100m vrije slag S
4x200m vrije slag S
4x100m wisselslag S
Totaal 2 2 2 3 2 3 2 4
Vrouwen
Onderdeel Juli/Augustus
28 29 30 31 1 2 3 4
50m vrije slag S HF
100m vrije slag S HF
200m vrije slag S HF
400m vrije slag S
800m vrije slag S
1500m vrije slag S
50m rugslag S HF
100m rugslag S HF
200m rugslag S HF
50m schoolslag S HF
100m schoolslag S HF
200m schoolslag S HF
50m vlinderslag S HF
100m vlinderslag S HF
200m vlinderslag S HF
200m wisselslag S HF
400m wisselslag S
4x100m vrije slag S
4x200m vrije slag S
4x100m wisselslag S
Totaal 2 2 3 1 3 2 3 4

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m César Cielo
 Brazilië
21,32 Vladimir Morozov
 Rusland
21,47 George Bovell
 Trinidad en Tobago
21,51
100 m James Magnussen
 Australië
47,71 Jimmy Feigen
 Verenigde Staten
47,82 Nathan Adrian
 Verenigde Staten
47,84
200 m Yannick Agnel
 Frankrijk
1.44,20 Conor Dwyer
 Verenigde Staten
1.45,32 Danila Izotov
 Rusland
1.45,59
400 m Sun Yang
 China
3.41,59 Kosuke Hagino
 Japan
3.44,82 Connor Jaeger
 Verenigde Staten
3.44,85
800 m Sun Yang
 China
7.41,36 Michael McBroom
 Verenigde Staten
7.43,60 Ryan Cochrane
 Canada
7.43,70
1500 m Sun Yang
 China
14.41,15 Ryan Cochrane
 Canada
14.42,48 Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.45,37
Rugslag
50 m Camille Lacourt
 Frankrijk
24,42 Jérémy Stravius
 Frankrijk
24,54 Niet uitgereikt
Matt Grevers
 Verenigde Staten
100 m Matt Grevers
 Verenigde Staten
52,93 David Plummer
 Verenigde Staten
53,12 Jérémy Stravius
 Frankrijk
53,21
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.53,79 Radosław Kawęcki
 Polen
1.54,24 Tyler Clary
 Verenigde Staten
1.54,64
Schoolslag
50 m Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
26,77 Christian Sprenger
 Australië
26,78 Giulio Zorzi
 Zuid-Afrika
27,04
100 m Christian Sprenger
 Australië
58,79 Cameron van der Burgh
 Zuid-Afrika
58,97 Felipe Lima
 Brazilië
59,65
200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.07,23
CR
Marco Koch
 Duitsland
2.08,54 Matti Mattsson
 Finland
2.08,95
Vlinderslag
50 m César Cielo
 Brazilië
23,01 Eugene Godsoe
 Verenigde Staten
23,05 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
23,11
100 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
51,06 László Cseh
 Hongarije
51,45 Konrad Czerniak
 Polen
51,46
200 m Chad le Clos
 Zuid-Afrika
1.54,32 Paweł Korzeniowski
 Polen
1.55,01 Wu Peng
 China
1.55,09
Wisselslag
200 m Ryan Lochte
 Verenigde Staten
1.54,98 Kosuke Hagino
 Japan
1.56.29 Thiago Pereira
 Brazilië
1.56,30
400 m Daiya Seto
 Japan
4.08,69 Chase Kalisz
 Verenigde Staten
4.09,22 Thiago Pereira
 Brazilië
4.09,48
Vrije slag estafette
4x100 m
 Frankrijk

Yannick Agnel
Florent Manaudou
Fabien Gilot
Jérémy Stravius
Amaury Leveaux
Grégory Mallet
William Meynard
3.11,18
 Verenigde Staten

Nathan Adrian
Ryan Lochte
Anthony Ervin
Jimmy Feigen
Ricky Berens
Conor Dwyer
3.11,42
 Rusland

Andrej Gretsjin
Nikita Lobintsev
Vladimir Morozov
Danila Izotov
Jevgeni Lagoenov
Aleksandr Soechoroekov
3.11,44
4x200 m
 Verenigde Staten

Conor Dwyer
Ryan Lochte
Charlie Houchin
Ricky Berens
Matt McLean
Michael Klueh
7.01,72
 Rusland

Danila Izotov
Nikita Lobintsev
Artem Loboezov
Aleksandr Soechoroekov
7.03,92
 China

Wang Shun
Hao Yun
Li Yunqi
Sun Yang
Lu Zhiwu
7.04,74
Wisselslagestafette
4x100 m
 Frankrijk

Camille Lacourt
Giacomo Perez-Dortona
Jérémy Stravius
Fabien Gilot
3.31,51
 Australië

Ashley Delaney
Christian Sprenger
Tommaso D'Orsogna
James Magnussen
Kenneth To
Cameron McEvoy
3.31,64
 Japan

Ryosuke Irie
Kosuke Kitajima
Takuro Fujii
Shinri Shioura
3.32,26

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,05 Cate Campbell
 Australië
24,14 Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
24,30
100 m Cate Campbell
 Australië
52,34 Sarah Sjöström
 Zweden
52,89 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,42
200 m Missy Franklin
 Verenigde Staten
1.54,81 Federica Pellegrini
 Italië
1.55,14 Camille Muffat
 Frankrijk
1.55,72
400 m Katie Ledecky
 Verenigde Staten
3.59,82 Melanie Costa
 Spanje
4.02,47 Lauren Boyle
 Nieuw-Zeeland
4.03,89
800 m Katie Ledecky
 Verenigde Staten
8.13,86
WR
Lotte Friis
 Denemarken
8.16,32 Lauren Boyle
 Nieuw-Zeeland
8.18,58
1500 m Katie Ledecky
 Verenigde Staten
15.36,53
WR
Lotte Friis
 Denemarken
15.38,88 Lauren Boyle
 Nieuw-Zeeland
15.44,71
Rugslag
50 m Zhao Jing
 China
27.29 Fu Yuanhui
 China
27.39 Aya Terakawa
 Japan
27.53
100 m Missy Franklin
 Verenigde Staten
58,42 Emily Seebohm
 Australië
59,06 Aya Terakawa
 Japan
59,23
200 m Missy Franklin
 Verenigde Staten
2.04,76
CR
Belinda Hocking
 Australië
2.06,66 Hilary Caldwell
 Canada
2.06,80
Schoolslag
50 m Joelia Jefimova
 Rusland
29,52 Rūta Meilutytė
 Litouwen
29,59 Jessica Hardy
 Verenigde Staten
29,80
100 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
1.04,42 Joelia Jefimova
 Rusland
1.05,02 Jessica Hardy
 Verenigde Staten
1.05,52
200 m Joelia Jefimova
 Rusland
2.19,41 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.20,08 Micah Lawrence
 Verenigde Staten
2.22,37
Vlinderslag
50 m Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
25,24 Lu Ying
 China
25,42 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
25,53
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
56,53 Alicia Coutts
 Australië
56,97 Dana Vollmer
 Verenigde Staten
57,24
200 m Liu Zige
 China
2.04,59 Mireia Belmonte
 Spanje
2.04,78 Katinka Hosszú
 Hongarije
2.05,59
Wisselslag
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.07,92 Alicia Coutts
 Australië
2.09,39 Mireia Belmonte
 Spanje
2.09,45
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.30,41 Mireia Belmonte
 Spanje
4.31,21 Elizabeth Beisel
 Verenigde Staten
4.31,96
Vrije slag estafette
4x100 m
 Verenigde Staten

Missy Franklin
Natalie Coughlin
Shannon Vreeland
Megan Romano
Simone Manuel
Elizabeth Pelton
3.32,31
 Australië

Cate Campbell
Bronte Campbell
Emma McKeon
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Emily Seebohm
3.32,43
 Nederland

Elise Bouwens
Femke Heemskerk
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Esmee Vermeulen
3.35,77
4x200 m
 Verenigde Staten

Katie Ledecky
Shannon Vreeland
Karlee Bispo
Missy Franklin
Chelsea Chenault
Madeline Dirado
Jordan Mattern
7.45,14
 Australië

Bronte Barratt
Kylie Palmer
Brittany Elmslie
Alicia Coutts
Emma McKeon
Ami Matsuo
7.47,08
 Frankrijk

Camille Muffat
Charlotte Bonnet
Mylène Lazare
Coralie Balmy
Isabelle Mabboux
7.48,43
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigde Staten

Missy Franklin
Jessica Hardy
Dana Vollmer
Megan Romano
Elizabeth Pelton
Breeja Larson
Claire Donahue
Shannon Vreeland
3.53,23
 Australië

Emily Seebohm
Sally Foster
Alicia Coutts
Cate Campbell
Samantha Marshall
Emma McKeon
3.55,22
 Rusland

Darja Oestinova
Joelia Jefimova
Svetlana Tsjimrova
Veronika Popova
Anna Beloesova
3.56,47

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Verenigde Staten
13 8 8 29
2
 China
5 2 2 9
3
 Frankrijk
4 0 4 8
4
 Australië
3 9 0 12
5
 Hongarije
3 1 1 5
 Zuid-Afrika
3 1 1 5
7
 Rusland
2 3 3 8
8
 Brazilië
2 0 3 5
9
 Denemarken
1 3 0 4
10
 Japan
1 2 2 5
11
 Litouwen
1 1 0 2
 Zweden
1 1 0 2
13
 Nederland
1 0 3 4
14
 Spanje
0 3 1 4
15
 Polen
0 2 1 3
16
 Canada
0 1 2 3
17
 Italië
0 1 1 2
18
 Duitsland
0 1 0 1
19
 Nieuw-Zeeland
0 0 3 3
20
 Finland
0 0 1 1
 Trinidad en Tobago
0 0 1 1
 Verenigd Koninkrijk
0 0 1 1
Totaal 40 41 39 120

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR WR
29 juli 100m schoolslag (v) Series Rūta Meilutytė
 LTU
1.04,52
Halve finales Rūta Meilutytė
 LTU
1.04,35
30 juli 1500m vrije slag (v) Finale Katie Ledecky
 USA
15.36,53
1 augustus 200m schoolslag (v) Halve finales Rikke Møller Pedersen
 DEN
2.19,11
2 augustus 200m schoolslag (m) Finale Dániel Gyurta
 HUN
2.07,23
3 augustus 50m schoolslag (v) Series Joelia Jefimova
 RUS
29,78
Halve finales Rūta Meilutytė
 LTU
29,48
200m rugslag (v) Finale Missy Franklin
 USA
2.04,76
800m vrije slag (v) Finale Katie Ledecky
 USA
8.13,86
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen zwemmen 2013
Listen to this article