Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 – 4×100 meter wisselslag mannen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 – 4×100 meter wisselslag mannen.

Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 – 4×100 meter wisselslag mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen zwemmen 2015
4×100m wisselslag mannen
Gehouden in
Kazan
Jaar 2015
Data 9 augustus
Sport Zwemmen
Accommodatie(s) Kazan Arena
Deelnemers 127 atleten uit 29 landen
Medailles
Goud  Ryan Murphy
 Kevin Cordes
 Thomas Shields
 Nathan Adrian
 Matt Grevers
 Cody Miller
 Tim Phillips
 Ryan Lochte
 
 Verenigde Staten
Zilver  Mitch Larkin
 Jake Packard
 Jayden Hadler
 Cameron McEvoy
 David Morgan
 Kyle Chalmers
 
 Australië
Brons  Camille Lacourt
 Giacomo Perez-Dortona
 Mehdy Metella
 Fabien Gilot
 
 Frankrijk
Vorige: 2013     Volgende: 2017
Portaal 
 
Olympische Spelen
Zwemmen op de
WK zwemsporten 2015
Vrije slag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
Rugslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Schoolslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Vlinderslag
50 mmannenvrouwen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
Wisselslag
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
Vrije slag estafette
4×100 mmannenvrouwen
4×200 mmannenvrouwen
Wisselslag estafette
4×100 mmannenvrouwen
Gemengde estafette
4×100 mvrije slagwisselslag

De 4×100 meter wisselslag voor mannen op de wereldkampioenschappen zwemmen 2015 in Kazan vond plaats op 9 augustus 2015. Na afloop van de series kwalificeren de acht snelste ploegen zich voor de finale.

Records

Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het kampioenschapsrecord

Wereldrecord
 Verenigde Staten
Aaron Peirsol
Eric Shanteau
Michael Phelps
David Walters
3.27,28
Rome
2 augustus 2009
Kampioenschapsrecord
 Verenigde Staten
Aaron Peirsol
Eric Shanteau
Michael Phelps
David Walters
3.27,28
Rome
2 augustus 2009

Uitslagen

Series

Rang Serie Baan Namen Land Tijd Bijz.
1 4 1
 Verenigde Staten
Matt Grevers (52.85)
Cody Miller (59.23)
Tim Phillips (51.03)
Ryan Lochte (47.95)
3:31.06 Q
2 3 6
 Australië
Mitch Larkin (52.37)
Jake Packard (59.87)
David Morgan (51.76)
Kyle Chalmers (47.86)
3:31.86 Q
3 2 7
 Frankrijk
Camille Lacourt (53.50)
Giacomo Perez-Dortona (1:00.06)
Mehdy Metella (50.88)
Fabien Gilot (48.07)
3:32.51 Q
4 4 4
 Japan
Ryosuke Irie (53.23)
Yasuhiro Koseki (59.65)
Takuro Fujii (51.59)
Shinri Shioura (48.35)
3:32.82 Q
5 1 5
 Duitsland
Jan-Philip Glania (53.51)
Hendrik Feldwehr (59.37)
Steffen Deibler (51.76)
Christoph Fildebrandt (48.30)
3:32.94 Q
6 2 6
 Verenigd Koninkrijk
Chris Walker-Hebborn (53.70)
Ross Murdoch (59.20)
Adam Barrett (52.29)
Benjamin Proud (48.18)
3:33.37 Q
7 4 3
 Polen
Radosław Kawęcki (53.90)
Marcin Stolarski (1:00.66)
Paweł Korzeniowski (51.30)
Konrad Czerniak (47.64)
3:33.50 Q
8 4 8
 Rusland
Grigori Tarasevitsj (54.09)
Ilja Chomenko (59.58)
Daniil Pachomov (51.83)
Aleksandr Soechoroekov (48.52)
3:34.02 Q
9 3 3
 Italië
Simone Sabbioni (54.17)
Andrea Toniato (1:00.21)
Matteo Rivolta (52.00)
Marco Orsi (48.21)
3:34.59
10 3 4
 Brazilië
Guilherme Guido (53.94)
Felipe Lima (59.59)
Arthur Mendes (52.86)
Marcelo Chierighini (48.34)
3:34.73
11 4 0
 China
Xu Jiayu (53.44)
Li Xiang (1:00.78)
Li Zhuhao (51.61)
Lin Yongqing (49.38)
3:35.21
12 2 1
 Litouwen
Danas Rapšys (54.71)
Giedrius Titenis (58.96)
Tadas Duškinas (52.69)
Mindaugas Sadauskas (48.94)
3:35.30
13 2 2
 Canada
Russell Wood (54.95)
Richard Funk (1:00.05)
Santo Condorelli (52.29)
Yuri Kisil (48.43)
3:35.72
14 3 1
 Griekenland
Apostolos Christou (55.43)
Panagiōtīs Samilidīs (1:01.44)
Andreas Vazaios (52.42)
Kristian Golomeev (48.57)
3:37.86
15 2 5
 Wit-Rusland
Pavel Sankovitsj (55.22)
Ilja Sjymanovitsj (1:02.24)
Jaoehen Tsoerkin (51.66)
Artsjom Matsjekin (49.11)
3:38.23
16 3 2
 Nieuw-Zeeland
Corey Main (54.40)
Glenn Snyders (1:00.11)
Bradlee Ashby (54.50)
Matthew Stanley (49.68)
3:38.69
17 1 4
 Zwitserland
Nils Liess (55.71)
Yannick Käser (1:00.33)
Nico van Duijn (53.03)
Alexandre Haldemann (49.87)
3:38.94
18 1 3
 Turkije
Doruk Tekin (56.35)
Demir Atasoy (1:01.62)
Kaan Türker Ayar (53.99)
Kemal Arda Gürdal (48.50)
3:40.46
19 2 0
 Singapore
Quah Zheng Wen (54.41)
Khoo Chien Yin Lionel (1:02.50)
Joseph Schooling (52.79)
Yeo Kai Quan (51.23)
3:40.93
20 3 7
 Colombia
Omar Pinzón (55.11)
Jorge Murillo (1:00.52)
Esnaider Reales (54.33)
Mateo de Angulo (51.48)
3:41.44
21 4 6
 Egypte
Mohamed Khaled (56.55)
Youssef El-Kamash (1:01.85)
Omar Eissa (53.73)
Marwan El-Kamash (49.84)
3:41.97
22 2 4
 Oezbekistan
Daniil Boekin (57.53)
Vladislav Moestafin (1:00.68)
Aleksej Derljoegov (54.64)
Daniil Toeloepov (49.48)
3:42.33
23 4 9
 Estland
Ralf Tribuntsov (55.03)
Martin Allikvee (1:01.40)
Martin Liivamägi (54.83)
Martti Aljand (51.89)
3:43.15
24 3 5
 Tsjechië
Roman Dmytrijev (57.45)
Petr Bartůněk (1:03.69)
Jan Šefl (54.11)
Martin Verner (48.96)
3:44.21
25 2 8
 Luxemburg
Raphaël Stacchiotti (57.51)
Laurent Carnol (1:00.76)
Julien Henx (55.04)
Pit Brandenburger (50.91)
3:44.22
26 3 9
 Letland
Janis Šaltans (56.36)
Daniils Bobrovs (1:02.60)
Nikolajs Maskalenko (56.11)
Uvis Kalniņš (50.51)
3:45.58
27 3 8
 Koeweit
Yousef Al-Askari (1:01.13)
Ahmad Al-Bader (1:03.51)
Abbas Qali (54.39)
Mohammad Madwa (51.72)
3:50.75
4 2
 Venezuela
Carlos Omaña (DSQ}
Carlos Claverie
Albert Subirats
Cristian Quintero
DSQ
4 7
 Hongarije
Gábor Balog (54.06)
Dániel Gyurta (DSQ}
László Cseh
Krisztián Takács
DSQ
2 3
 Mexico
DNS
3 0
 Azerbeidzjan
DNS
4 5
 India
DNS

Finale

Rang Baan Namen Land Tijd Bijz.
Goud 4 Ryan Murphy (53.05)
Kevin Cordes (58.88)
Thomas Shields (50.59)
Nathan Adrian (47.41)
 Verenigde Staten
3.29,93
Zilver 5 Mitch Larkin (52.41)
Jake Packard (59.16)
Jayden Hadler (51.91)
Cameron McEvoy (46.60)
 Australië
3.30,08
Brons 3 Camille Lacourt (52.81)
Giacomo Perez-Dortona (59.88)
Mehdy Metella (50.39)
Fabien Gilot (47.42)
 Frankrijk
3.30,50
4 7 Chris Walker-Hebborn (53.23)
Adam Peaty (57.74)
James Guy (51.62)
Benjamin Proud (48.08)
 Verenigd Koninkrijk
3.30,67
5 8 Jevgeni Rylov (53.21)
Kirill Prigoda (59.11)
Daniil Pachomov (51.17)
Vladimir Morozov (47.41)
 Rusland
3.30,90
6 6 Ryosuke Irie (53.05)
Yasuhiro Koseki (59.31)
Takuro Fujii (51.15)
Shinri Shioura (47.59)
 Japan
3.31,10
7 2 Jan-Philip Glania (53.48)
Hendrik Feldwehr (59.15)
Steffen Deibler (51.27)
Christoph Fildebrandt (48.26)
 Duitsland
3.32,16
8 1 Radosław Kawęcki (54.25)
Marcin Stolarski (1:00.57)
Paweł Korzeniowski (51.14)
Konrad Czerniak (48.38)
 Polen
3.34,34

Bronvermelding

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 – 4×100 meter wisselslag mannen
Listen to this article