Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004.

Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wielersport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene.

Bij het olympisch wielrennen wordt gestreden op de weg, de baan en het mountainbikeparcours. De wegwedstrijden vonden plaats in het historische deel van Athene. De wegtijdrit en de baandisciplines werden gehouden in het Vouliagmeni Olympische Centrum. De mountainbike crosscountry vond plaats op het Parnitha Olympische MTB Centrum.

Mannen

Baan

Tijdrit, 1000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Chris Hoy
 GBR
OR 1:00.711
Zilver Arnaud Tournant
 FRA
1:00.896
Brons Stefan Nimke
 GER
1:01.186
4 Shane Kelly
 AUS
1:01.224
5 Theo Bos
 NED
1:01.986
6 François Pervis
 FRA
1:02.328
7 Craig MacLean
 GBR
1:02.369
8 Carsten Bergemann
 GER
1:02.551

Sprint

rang sporter(s) land heat 1 heat 2 heat 3
Goud Ryan Bayley
 AUS
- 10.661 10.743
Zilver Theo Bos
 NED
10.710 - -
Brons René Wolff
 GER
10.677 10.612
4 Laurent Gané
 FRA
- -
5 Ross Edgar
 GBR
11.214
6 Barry Forde
 BAR
-
7 Damian Zieliński
 POL
-
8 Mickaël Bourgain
 FRA
-

Keirin

rang sporter(s) land
Goud Ryan Bayley
 AUS
Zilver José Escuredo
 ESP
Brons Shane Kelly
 AUS
4 Mickaël Bourgain
 FRA
5 René Wolff
 GER
6 Josiah Ng
 MAS
7 Łukasz Kwiatkowski
 POL
8 Jens Fiedler
 GER

Olympische sprint

rang sporter(s) land tijd
Goud Jens Fiedler
Stefan Nimke
René Wolff
 GER
43.980
Zilver Toshiaki Fushimi
Masaki Inoue
Tomohiro Nagatsuka
 JPN
44.246
Brons Mickaël Bourgain
Laurent Gané
Arnaud Tournant
 FRA
44.359
4 Ryan Bayley
Sean Eadie
Shane Kelly
 AUS
44.404
5 Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
 GBR
44.075
6 Jan Bos
Teun Mulder
Theo Bos
 NED
44.370
7 José Escuredo
Salvador Meliá
José Villanueva
 ESP
44.687
8 Georgios Cheimonetos
Dimitrios Georgalis
Lampros Vasilopoulos
 GRE
45.708

Individuele achtervolging, 4000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Bradley Wiggins
 GBR
4:16.304
Zilver Bradley McGee
 AUS
4:20.436
Brons Sergi Escobar
 ESP
4:17.947
4 Robert Hayles
 GBR
4:22.291
5 Luke Roberts
 AUS
4:20.336
6 Fabien Sanchez
 FRA
4:21.235
7 Volodymyr Djoedja
 UKR
4:22.720
8 Robert Bartko
 GER
4:26.184

Ploegachtervolging, 4000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Graeme Brown
Bradley McGee
Brett Lancaster
Luke Roberts
(Peter Dawson)
(Stephen Wooldridge)
 AUS
3:58.233
Zilver Steven Cummings
Robert Hayles
Paul Manning
Bradley Wiggins
(Chris Newton)
(Bryan Steel)
 GBR
4:01.760
Brons Carlos Castaño
Sergi Escobar
Asier Maeztu
Carlos Torrent
 ESP
4:05.523
4 Guido Fulst
Robert Bartko
Christian Lademann
Leif Lampater
 GER
4:07.193
5 Levi Heimans
Jens Mouris
Peter Schep
Jeroen Straathof
 NED
4:04.605
6 Volodymyr Djoedja
Roman Kononenko
Sergej Matvejev
Vitaliy Popkov
 UKR
4:05.266
7 Matthieu Ladagnous
Anthony Langella
Jérôme Neuville
Fabien Sanchez
 FRA
4:07.336
8 Linas Balčiūnas
Aivaras Baranauskas
Tomas Vaitkus
Raimondas Vilčinskas
 LTU
4:08.812

puntenkoers

rang sporter(s) land ronde punten
Goud Michail Ignatiev
 RUS
+4 93
Zilver Juan Llaneras
 ESP
+3 82
Brons Guido Fulst
 GER
+3 79
4 Greg Henderson
 NZL
+3 68
5 Milan Kadlec
 CZE
+3 65
6 Mark Renshaw
 AUS
+2 60
7 Peter Schep
 NED
+2 58
8 Angelo Ciccone
 ITA
+2 49

Madison

rang sporter(s) land ronde punten
Goud Graeme Brown
Stuart O'Grady
 AUS
22
Zilver Franco Marvulli
Bruno Risi
 SUI
15
Brons Bradley Wiggins
Robert Hayles
 GBR
12
4 Guido Fulst
Robert Bartko
 GER
9
5 Volodymyr Rybin
Vasyl Jakovlev
 UKR
9
6 Miquel Alzamora
Juan Llaneras
 ESP
7
7 Greg Henderson
Hayden Roulston
 NZL
2
8 Juan Curuchet
Walter Pérez
 ARG
-1 8

Weg

Individueel

Afstand: 224.4 km

rang sporter(s) land tijd
Goud Paolo Bettini
 ITA
5:41:44
Zilver Sérgio Paulinho
 POR
5:41:45
Brons Axel Merckx
 BEL
5:41:52
4 Erik Zabel
 GER
5:41:56
5 Andrej Hauptman
 SLO
5:41:56
6 Kim Kirchen
 LUX
5:41:56
7 Roger Hammond
 GBR
5:41:56
8 Frank Høj
 DEN
5:41:56

Tijdrit

Afstand: 48.0 km

rang sporter(s) land tijd
Goud Vjatsjeslav Jekimov*
 RUS
57:50.58
Zilver Bobby Julich
 USA
57:58.19
Brons Michael Rogers
 AUS
58:01.67
4 Michael Rich
 GER
58:09.46
5 Aleksandr Vinokoerov
 KAZ
58:58.14
6 Jan Ullrich
 GER
59:02.04
7 Santiago Botero
 COL
59:04.76
8 Igor González de Galdeano
 ESP
59:27.25

* De Amerikaan Tyler Hamilton Hamilton won in eerste instantie de tijdrit in een tijd van 57:31.74. In 2011 bekende hij dat hij destijds doping had gebruikt en hij leverde zijn gouden plak in.[1] Zijn gouden medaille ging een jaar later naar de Rus Vjatsjeslav Jekimov, het zilver naar de Amerikaan Bobby Julich en het brons naar de Australiër Michael Rogers.[2]

Mountainbike

Crosscountry

rang sporter(s) land tijd
Goud Julien Absalon
 FRA
2:15:02
Zilver José Antonio Hermida
 ESP
2:16:02
Brons Bart Brentjens
 NED
2:17:05
4 Roel Paulissen
 BEL
2:18:10
5 Liam Killeen
 GBR
2:18:32
6 Ralph Näf
 SUI
2:19:15
7 Thomas Frischknecht
 SUI
2:19:39
8 Manuel Fumic
 GER
2:20:29

Vrouwen

Baan

Tijdrit, 500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Anna Meares
 AUS
WR 33.952
Zilver Yonghua Jiang
 CHN
34.112
Brons Natalia Tsylinskaja
 BLR
34.167
4 Simona Krupeckaitė
 LTU
34.317
5 Yvonne Hijgenaar
 NED
34.532
6 Victoria Pendleton
 GBR
34.626
7 Lori-Ann Muenzer
 CAN
34.628
8 Nancy Contreras Reyes
 MEX
34.783

Sprint

rang sporter(s) land heat 1 heat 2
Goud Lori-Ann Muenzer
 CAN
12.126 12.140
Zilver Tamilla Abassova
 RUS
- -
Brons Anna Meares
 AUS
12.042 11.822
4 Svetlana Grankovskaja
 RUS
- -
5 Natalia Tsylinskaja
 BLR
11.364
6 Katrin Meinke
 GER
-
7 Simona Krupeckaitė
 LTU
-
8 Daniela Larreal
 VEN
-

individuele achtervolging, 3000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Sarah Ulmer
 NZL
WR 3:24.537
Zilver Katie Mactier
 AUS
3:27.650
Brons Leontien Zijlaard van Moorsel
 NED
3:27.037
4 Katherine Bates
 AUS
3:31.715
5 Karin Thürig
 SUI
3:34.831
6 Olga Sljoesarjova
 RUS
3:36.263
7 Elena Chalykh
 RUS
3:36.442
8 Emma Davies
 USA
3:35.069

Puntenkoers

rang sporter(s) land ronde punten
Goud Olga Sljoesarjova
 RUS
20
Zilver Belem Guerrero
 MEX
14
Brons María Luisa Calle
 COL
12
4 Erin Mirabella
 USA
9
5 Vera Carrara
 ITA
8
6 Sarah Ulmer
 NZL
8
7 Gema Pascual
 ESP
7
8 Katherine Bates
 AUS
7

Weg

Individueel

Afstand: 118.8 km

rang sporter(s) land tijd
Goud Sara Carrigan
 AUS
3:24:24
Zilver Judith Arndt
 GER
3:24:31
Brons Olga Sljoesarjova
 RUS
3:25:03
4 Oenone Wood
 AUS
3:25:03
5 Nicole Cooke
 GBR
3:25:03
6 Mirjam Melchers
 NED
3:25:06
7 Joane Somarriba
 ESP
3:25:06
8 Kristin Armstrong
 USA
3:25:06

Tijdrit

Afstand: 24.0 km

rang sporter(s) land tijd
Goud Leontien Zijlaard van Moorsel
 NED
31:11.53
Zilver Deirdre Demet-Barry
 USA
31:35.62
Brons Karin Thürig
 SUI
31:54.89
4 Christine Thorburn
 USA
32:14.82
5 Lada Kozlíková
 CZE
32:15.41
6 Oenone Wood
 AUS
32:16.00
7 Joane Somarriba
 ESP
32:25.93
8 Zoelfia Zabirova
 RUS
32:30.08

Mountainbike

Crosscountry

rang sporter(s) land tijd
Goud Gunn-Rita Dahle Flesjå
 NOR
1:56:51
Zilver Marie-Hélène Prémont
 CAN
1:57:50
Brons Sabine Spitz
 GER
1:59:21
4 Alison Sydor
 CAN
1:59:47
5 Elsbeth van Rooy-Vink
 NED
2:01:41
6 Maja Włoszczowska
 POL
2:02:08
7 Ivonne Kraft
 GER
2:05:18
8 Laurence Leboucher
 FRA
2:05:34

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Australië
6 2 2 10
2
 Rusland
2 2 1 5
3
 Groot-Brittannië
2 1 1 4
4
 Duitsland
1 1 4 6
5
 Nederland
1 1 2 4
6
 Frankrijk
1 1 1 3
 Verenigde Staten
1 1 1 3
8
 Canada
1 1 0 2
9
 Italië
1 0 0 1
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
 Noorwegen
1 0 0 1
12
 Spanje
0 3 2 5
13
 Zwitserland
0 1 1 2
14
 China
0 1 0 1
 Japan
0 1 0 1
 Mexico
0 1 0 1
 Portugal
0 1 0 1
18
 België
0 0 1 1
 Colombia
0 0 1 1
 Wit-Rusland
0 0 1 1
totaal 18 18 18 54
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article