Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016.

Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016
Gehouden in
Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 6 t/m 21 augustus
Sport Wielersport
Evenementen 18
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal 
 
Olympische Spelen
Wielersport op de
Olympische Zomerspelen 2016
Baan
Keirinmannenvrouwen
Olympische sprintmannenvrouwen
Omniummannenvrouwen
Ploegenachtervolgingmannenvrouwen
Teamsprintmannenvrouwen
BMX
BMXmannenvrouwen
Mountainbike
Mountainbikemannenvrouwen
Weg
Tijdritmannenvrouwen
Wegwedstrijdmannenvrouwen

Wielersport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Er stonden achttien onderdelen binnen vier disciplines in de wielersport (baanwielrennen, BMX, mountainbiken en wegwielrennen) op het programma.

Accommodaties

Sport Accommodatie Stadsdeel Datum Onderdelen Capaciteit
Baanwielrennen Velódromo Municipal do Rio Barra da Tijuca 11 t/m 16 augustus 10 7.500
BMX Centro Olímpico de BMX Deodoro 17 t/m 19 augustus 2 5.000
Mountainbiken Centro de Mountain Bike Deodoro 20 en 21 augustus 2 5.000 zitplaatsen
20.000 staanplaatsen
Wegwielrennen Parque do Flamengo Copacabana 6, 7 en 10 augustus 4 5.000 zitplaatsen
Onbeperkt aantal staanplaatsen

Onderdelen

Baanwielrennen

Op de baan werd er zowel bij het mannen- als bij vrouwen gestreden op vijf onderdelen. De medailles waren te verdienen op de onderdelen keirin, olympische sprint, omnium, ploegenachtervolging en team sprint.

BMX

In het bmx'en werd er zowel bij de mannen- als bij het vrouwen gesteden op een onderdeel. Beide onderdelen bestonden uit een kwalificatie, in de vorm van een tijdrit, en een knock-outtoernooi waarbij de snelste rijders binnen de afzonderlijke series en rondes streden om de medailles.

Mountainbiken

Bij het mountainbiken omvatte zowel bij de mannen- als de vrouwen een onderdeel, een veldrit (crosscountry).

Wegwielrennen

In het wegwielrennen streden zowel de mannen- als bij de vrouwen op twee onderdelen, de individuele tijdrit en de wegwedstrijd.

Wedstrijdschema

S Kwalificatie / Series ¼ Kwartfinale ½ Halve finales F Finale
Datum → 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Onderdeel ↓ A A O A A O A O A
Baanwielrennen
Keirin (m) S ½ F
Olympische sprint (m) S ¼ ½ F
Omnium (m) SR IA AK TR VR PK
Teamsprint (m) S ½ F
Ploegenachtervolging (m) S ½ F
Keirin (v) S ½ F
Olympische sprint (v) S ¼ ½ F
Omnium (v) SR IA AK TR VR PK
Teamsprint (v) S ½ F
Ploegenachtervolging (v) S ½ F
BMX
BMX (m) S ¼ ½ F
BMX (v) S ½ F
Mountainbiken
Mountainbike (m) F
Mountainbike (v) F
Wegwielrennen
Tijdrit (m) F
Wegwedstrijd (m) F
Tijdrit (v) F
Wegwedstrijd (v) F
Betekenis afkortingen
  • (m) = mannen
  • (v) = vrouwen
  • O = Ochtendsessie
  • A = Avondsessie
Betekenis afkortingen omnium

Medailles

Baan

Onderdeel
Keirin (m)
 GBR
Jason Kenny
 NED
Matthijs Büchli
 MAS
Azizulhasni Awang
Olympische sprint (m)
 GBR
Jason Kenny
 GBR
Callum Skinner
 RUS
Denis Dmitrjev
Omnium (m)
 ITA
Elia Viviani
 GBR
Mark Cavendish
 DEN
Lasse Norman Hansen
Ploegachtervolging (m)
 GBR
Steven Burke
Ed Clancy
Owain Doull
Bradley Wiggins
 AUS
Jack Bobridge
Alexander Edmondson
Michael Hepburn
Callum Scotson
Sam Welsford
 DEN
Casper von Folsach
Lasse Norman Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Rasmus Quaade
Team sprint (m)
 GBR
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
 NZL
Eddie Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
 FRA
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
Keirin (v)
 NED
Elis Ligtlee
 GBR
Rebecca James
 AUS
Anna Meares
Olympische sprint (v)
 GER
Kristina Vogel
 GBR
Rebecca James
 GBR
Katy Marchant
Omnium (v)
 GBR
Laura Trott
 USA
Sarah Hammer
 BEL
Jolien D'Hoore
Ploegachtervolging (v)
 GBR
Katie Archibald
Elinor Barker
Joanna Rowsell
Laura Trott
 USA
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
 CAN
Allison Beveridge
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Kirsti Lay
Georgia Simmerling
Team sprint (v)
 CHN
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
 RUS
Darja Sjmeleva
Anastasia Vojnova
 GER
Kristina Vogel
Miriam Welte

BMX

Onderdeel
Mannen
 USA
Connor Fields
 NED
Jelle van Gorkom
 COL
Carlos Ramirez
Vrouwen
 COL
Mariana Pajón
 USA
Alise Post
 VEN
Stefany Hernandez

Mountainbike

Onderdeel
Mannen
 SUI
Nino Schurter
 CZE
Jaroslav Kulhavý
 ESP
Carlos Coloma Nicolás
Vrouwen
 SWE
Jenny Rissveds
 POL
Maja Włoszczowska
 CAN
Catharine Pendrel

Weg

Onderdeel
Tijdrit (m)
 SUI
Fabian Cancellara
 NED
Tom Dumoulin
 GBR
Chris Froome
Wegwedstrijd (m)
 BEL
Greg Van Avermaet
 DEN
Jakob Fuglsang
 POL
Rafał Majka
Tijdrit (v)
 USA
Kristin Armstrong
 RUS
Olga Zabelinskaja
 NED
Anna van der Breggen
Wegwedstrijd (v)
 NED
Anna van der Breggen
 SWE
Emma Johansson
 ITA
Elisa Longo Borghini

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Groot-Brittannië
GBR 6 4 2 12
2
 Nederland
NED 2 3 1 6
3
 Verenigde Staten
USA 2 3 0 5
4
 Zwitserland
SUI 2 0 0 2
5
 Zweden
SWE 1 1 0 2
6
 België
BEL 1 0 1 2
 Colombia
COL 1 0 1 2
 Duitsland
GER 1 0 1 2
 Italië
ITA 1 0 1 2
10
 China
CHN 1 0 0 1
11
 Rusland
RUS 0 2 1 3
12
 Denemarken
DEN 0 1 2 3
13
 Australië
AUS 0 1 1 2
 Polen
POL 0 1 1 2
15
 Tsjechië
CZE 0 1 0 1
 Nieuw-Zeeland
NZL 0 1 0 1
17
 Canada
CAN 0 0 2 2
18
 Spanje
ESP 0 0 1 1
 Frankrijk
FRA 0 0 1 1
 Maleisië
MAS 0 0 1 1
 Venezuela
VEN 0 0 1 1
Totaal 18 18 18 54
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article